Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 sie 2019, 19:34

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

To cos jeszcze:
Obrazek
To jest zdjecie pola magnetycznego wytworzonego przez pojedynczy magnes. Zostalo wykonane dzieki soczewce superparamagnetycznej. Moze pozniej poszukam wiecej info na ten temat jesli ktos bedzie ciekawy.
Jak narazie obiecane zdjecia pola magnetycznego :
http://www.flickr.com/photos/30671642@N05/
oraz filmy:
http://www.youtube.com/user/SirZerp

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 06 gru 2010, 1:40 
VIP Member
Awatar

phpBB [video]

Słonecznik :so:

Dzięki za info Radoslaw!

Po czymś takim jak sobie przypominam aksjomaty dotyczące równań zależności pól elektrycznych i magnetycznych to widzę groteskowy dramat jakiego ofiarą pada środowisko akademickie. Zdumienie ogarnia, że nikt nie ma odwagi się zastanowić się nad wzorami, które wpajane są od ponad 100 lat. Elementy trygonometrycznych funkcji są obecne od dawna we wzorach opisujących pola, ale są traktowane liniowo i wyliczane całkami. Przecież to jak zlewanie brył geometrycznych i ich pięknej promienistej krystalicznej struktury w uśrednioną obliczeniami masę stopionego szkła, która nijak opisuje subtelne interakcje harmonicznej struktury. To samo robi się w badaniach społecznych - tworzy się statystyczny model, który ma się nijak do różnorodności wchodzących w jego skład elementów !

Ewidentnie nasuwa się skojarzenie związku programowanych magnesów z kształtowaniem geometrii pól. To jest właśnie efekt przenoszenia aparatu pojęciowego w świat interakcji nieliniowych, fraktalnych, geometrycznych. Aż ciarki przechodzą ! Już wyobrażam sobie wnikające w siebie w sposób symetryczny bryły wirtualnych pól, których równowaga skutkuje powstaniem kolejnej symetrycznej i stabilnej struktury ( kłania się Nassim ! ). I dalej, kiedy mały impuls ( kulka metalowa, czy lekkie przesunięcie ) zaburza zakleszczoną się strukturę wyraźnie widać jak układ wraca do stabilności poprzez wywinięcie się jednej geometrii z drugiej ! Dalej już nie tylko oczyma wyobraźni widzę jak w wymykaniu się tych pól następuje przepływ energii pola zerowego.

Nieodparcie nasuwa mi się pojęcie "mechanika niebios", która tutaj nabiera nowego, właściwego znaczenia.

Patrząc na to w świetle wspaniałej pracy jaką wykonują Dan Winter, Nassim Harammein i inni, teraz widzę, za co tak naprawdę płacimy dokonując przelewu na konto Zakładów Energetycznych. Przyznam się, że nie dziwi mnie już dlaczego podczas dyskusji ze znajomymi "biegłymi" w zakresie fizyki i szeroko pojętej wiedzy o elektryczności, energetyki, napotykamy na impas. To jak dyskusja zwolenników teorii epicykli ze zwolennikiem teorii heliocentrycznej.

P.S. Żeś mi dał kolejną dawkę "stuffu" do studiowania. Dzięki Radku !

Stalker wiem że kombinujesz z magnesami - polecam Ci bliższe zaznajomienie się z użytkownikiem SasQ, intrygujący cytat z jego wypowiedzi:

"
Blisko ;-) W teorii elektromagnetyzmu Maxwella było ono nazywane "magnetyczny potencjał wektorowy" i oznaczane literką A. Większość fizyków jednak nie wierzyło w jego istnienie, gdyż nie słyszeli o żadnym eksperymencie, w którym to pole by się ujawniało. Uważali go więc za jedynie matematyczną sztuczkę, pozwalającą upraszczać równania Maxwella.

Do dziś mało kto wierzy w realność tego pola. Z tego, co się orientuję, to chyba tylko Richard Feynman twierdził, że pola potencjałów są bardziej realne, niż pola elektryczne i magnetyczne, bo zauważył, że gdy ciała poruszają się względem siebie, ich pola elektryczne mogą zamieniać się w magnetyczne i vice versa, ale potencjały to zawsze potencjały, niezależnie od punktu patrzenia i ruchu względnego ;-)

Jedyny znany mi oficjalnie eksperyment, w którym pole A dawało o sobie znać, to eksperyment Aharonova-Bohma. Trochę podobny do eksperymentu z podwójną szczeliną i elektronami, jednak dodatkowo pomiędzy szczelinami umieścili dłuuugą cewkę. Okazało się, że choć elektrony nie przechodziły przez obszary, w którym panowało pole magnetyczne z cewki (nie nurkowały w nim), to jakimś tajemniczym sposobem "wyczuwały na odległość" jego obecność w cewce i zmieniały swoją fazę drgań, przez co prążki interferencyjne na ekranie były nieco przesunięte. Naukowcy uznali, że tam dzieją się jakieś tajemnicze kwantowe cuda i należałoby to dokładniej zbadać, ale później jakoś chyba zostało to zapomniane.

Jednak mnie nie dawały spokoju pewne nieścisłości w równaniach Maxwella dla elektromagnetyzmu. Zbudowałem więc specjalną cewkę, która miała te nieścisłości przetestować, wzmacniając je. I tu podobnie okazało się, że choć przewód wtórny przechodzi w obszarze, w którym nie ma pola magnetycznego (przewód nie zanurza się w nim), to jednak jakimś cudem elektrony w tym przewodzie "wyczuwają na odległość" istnienie silnego pola magnetycznego w cewce i zaczynają płynąć wartkim strumieniem - pojawia się prąd elektryczny. Na tyle silny, by poruszyć membranę głośnika.

Pokazywałem to kilku naukowcom, jednak oni twierdzili, że nie ma w tym niczego dziwnego, ot zwykły transformator, dawno znany i przebadany, i wszystko da się policzyć z równań Maxwella. No cóż... to prawda, da się. Ale te równania były napisane według doświadczeń, w których przewód był zanurzony w polu magnetycznym, więc pole magnetyczne mogło w nich oddziaływać bezpośrednio na elektrony w przewodzie. Natomiast u mnie pole magnetyczne jest zamknięte wewnątrz cewki i nawet nie dotyka przewodu. Pojawia się nawiedzone działanie na odległość ;-> którego nijak nie mogę zaekranować kawałkami blachy.
"
http://forum.swietageometria.info/index.php/topic,472.54.html

pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]