Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 09 gru 2019, 4:44

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Cytuj:
Ostatnio byłem świadkiem niesamowitej scenki rodzajowej w mojej firmie. Jak dowiedziałem się w końcu o co chodzi mało z krzesła nie spadłem, bo zamurować to zamurowało nasz cały dział. Dodam, że cała akcja dzieje się w obrębie budynku w odległościach nie przekraczających 100m.

ZADANIE
Użytkownik z pokoju A, ma zapisać dokument w katalogu na dysku sieciowym tak aby użytkownik z pokoju B mógł go odczytać i wysłać jako załącznik pocztą do jakiegoś urzędu. Chodzi o roboczą wersję dokumentu, która nie wymaga jeszcze żadnych podpisów. Dla ułatwienia dodam, że obaj użytkownicy pracują od ponad 10 lat w firmie i od ponad 10 lat w tej samej firmie funkcjonuje sieć informatyczna działająca jak trzeba.

ROZWIĄZANIE
Podejście Nr 1
Użytkownik z pokoju A zapisuje na dyskietce dokument i idzie z nią do użytkownika w pokoju B. Tam okazuje się, że dyskietki nie da się odczytać.

Podejście Nr 2
Po problemie z dyskietką użytkownik dzwoni do administratorów z prośbą o pomoc. Administrator słysząc wyłącznie o problemie z dyskietką, nieświadomy informuje jak dyskietkę się formatuje. Użytkownik z pokoju A nagrywa na dopiero co sformatowaną dyskietkę dokument i idzie do użytkownika w pokoju B. Ta próba również zakończyła się fiaskiem, gdyż jak się później okazało użytkownik z pokoju A nie skopiował dokumentu tylko utworzył skrót do niego na dyskietce. A skrót jak to skrót wskazywał na coś czego nie było na drugim komputerze.

Podejście Nr 3
Użytkownik z pokoju A dzwoni do użytkownika z pokoju B i pyta go o adres email. Następnie usiłuje przesłać dokument pocztą elektroniczną ale mu nie wychodzi. Dzwoni do administratorów z pytaniem dlaczego. Administratorzy odpowiadają, że wewnątrz firmy nie można z założenia korzystać z innej poczty niż firmowa.

Podejście Nr 4
Poinstruowany o konieczności używania poczty firmowej użytkownik odpala program do obsługi poczty. Ma problem, gdyż okazuje się, że uruchomił go po raz pierwszy od 10 lat więc nie ma zainstalowanego właściwego certyfikatu. Już chyba nr 10 licząc od początku historii serwera poczty. Użytkownik dzwoni do administratorów z pytaniem jak ma nacisnąć własciwie ten jedyny guzik na ekranie zatytułowany „Pobierz certyfikat”. Administrator nadal nieświadomy klu problemu pomaga i program pocztowy uruchamia się jak trzeba. Uradowany użytkownik dziękuje adminowi i wysyła do użytkownika w pokoju B wiadomość. Tutaj również skucha nastąpiła, gdyż jak się pewnie domyślacie znowu zamiast pliku wysłał skrót do dokumentu.

Podejście Nr 5
Już mocno zawzięty użytkownik z pokoju A drukuje dokument w pokoju C i idzie z nim do pokoju D gdzie wysyła go faxem do pokoju E. Użytkownik z pokoju B idzie do pokoju E odebrać fax. Następnie stwierdza, że musi mieć zawartość faxu w postaci elektronicznej, więc idzie do pokoju F gdzie kolega ma skaner. Tam fax zostaje zeskanowany i przetworzony programem do rozpoznawania tekstu i zapisany przez użytkownika z pokoju F na dyskietce (o dziwo udało się zapisać dokument nie skrót!). Użytkownik z pokoju B wraca do siebie z pokoju F i wysyła mailem dokument w postaci pliku Word.....

Mac Gyver to normalnie przedszkolak przy nich...

P.S. Już wiem skąd był pomysł na bajkę "Sąsiedzi"!!!!

dodatkowy komentarz do blogu...
Ok, problem ich przerósł, ale za to ile rozwiązań alternatywnych! to się nazywa strategia! :lol: :lol: :lol:

źródło: http://destruktor.blog.onet.pl/Polak-potrafi,2,ID407164992,DA2010-05-27,n

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 07 cze 2010, 13:30 
VIP Member
Awatar

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

haha , bo komputer to nie taak prosta sprawa jakby się wszystkim zdawalo ;) :język:

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Redmuluc to jeszcze pół biedy bo piszesz o prywatnej firmie. Moja dobra znajoma pracowała parę lat temu w NBP i to co opisujesz jest tam na porządku dziennym. Dochodzą jeszcze do tego np sympatie i antypatie że ktoś nie zanosi komuś dokumentu do podpisania 5min od jego otrzymania tylko po tygodniu bo go np. za bardzo nie lubi :shock: Albo zlecają firmie zewnętrznej zrobienie programu komputerowego za grubą kasę i po wielu miesiącach jak program jest zrobiony okazuje się że to jednak nie o to miało tam chodzić :lol: :bangheadwall:
Podejrzewam że podobnie jest w większości polskich urzędów.

"Słońce grzało tak rozkosznie, a kamień na którym siedział od dłuższego czasu, był tak przyjemnie ciepły, że Puchatek już sobie postanowił, że przez całą resztę poranka będzie siedział pośrodku strumyka i cieszył się z tego, że jest Puchatkiem."

Myślenie korporacyjne, przecież w firmie liczącej setki pracowników ktoś inny to zrobi a że nikt nie wie jak, to później tak się kończy i co najciekawsze jakoś to działa :lol: właśnie jakoś...

państwo w mikroskali podobnie jak rodzina "najmniejsza komórka społeczna".

Jak na górze tak na dole. :język:

jaka cegła taki dom...

Resortowy przykład na twórcze myślenie. W resorcie jest coś takiego jak rejestracja dokumentów, potraktowano również dyskietkę jako dokument co w sumie samo w sobie może być nawet oczywiste, nawet jak na wojsko z tym, że dyskietki... przedziurawiono po to żeby je zaplombować :lol:

Na szczęście są też autentycznie myślący wojskowi którzy potrafią wyczarować coś z niczego, no ale jak ktoś jest obrotny umysłowo w domu to dlaczego nie w koszarach choć pobyt tam może otępiać. :uoeee:

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

:wysmiewacz: http://www.youtube.com/watch?v=jtAEJs-jVd8

W mojej "firmie" zdarzyło się raz tak, że miałam dobry pomysł i nic z tego nie wyszło.

Drukuje się 15 kopii tego samego raportu dla 15 różnych ludzi, z czego każdy z nich zainteresowany jest tylko i wyłącznie swoją częścią. Każdy raport ma ok 10 stron= 150 kartek zadrukowanego papieru na który trzeba czekać, posortować, zszyć zszywaczem a 10 minut po meeteingu- wyrzucić do śmieci.

Zaproponowała więc Poleczka-Kokainka, żeby użyć opcji "Drukuj zaznaczone" i wydrukować tylko 15-20 kartek. Pokazała paluszkiem jak zaznaczyć i gdzie kliknąć i usłyszała:
-To za długo trwa.

I do dziś drukują te 150 kartek- 3 razy dziennie, na 3 meetingi.

Awatar użytkownika

:mrgreen: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=RNY-yL0cMGA

nie mogłam się powstrzymać :lol: :lol: :lol: :lol:

phpBB [video]

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Kasiya, Twój filmik w połączeniu z temperaturą 37 w cieniu mnie znokautował!

Awatar użytkownika

kasiya pisze:
nie mogłam się powstrzymać :lol: :lol: :lol: :lol:

phpBB [video]

kasiya fajny avatar :evil: :roll: :język: musiałem oczy przetrzeć bo nie wiedziałem co widzę, ale przez chwile dałem się wrobić myślałem ze patrze na swój avatar ,chodzi o budde po środku.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]