Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 04 lip 2020, 13:51

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree

Jeśli już jest tutaj temat tego typu to proszę mnie pokierować, bo ślepy bywam:)

Chcę abyśmy wspólnie podzielili się środkami, tym z czego się utrzymujemy, skąd bierzemy zdrowe lub mniej toksyczne jedzenie czy picie, czego używamy do higieny. Myślę, że to ważna przyziemna sprawa. Jeśli będziemy się zdrowo odżywiać i otaczać zdrowym środowiskiem to będziemy na pewno lepiej żyć a przecież oto chodzi.

Jeśli jesteście w posiadaniu wiedzy odnośnie czym się można, pośród obecnego syfu, w miarę zdrowo odżywiać to proszę, podzielcie się tym dla naszego wspólnego dobra:)))

Ja obecnie nie wpadłem jeszcze na dobre żywienie. Zacząłem słodzić najpierw miodem ale inni mówią, że to też chemia. Kupiłem cukier nierafinowany ale i tak wolę słodzić miodem. Piję często wodę z imbirem, baaaaaaaaaaaaardzo rozgrzewa:) Hmm jaja bierzemy od człowieka, co je rozwozi, nie wiem czy są zdrowe ale są poza mainstreamem. No i zacząłem, za namową zresztą David'a szukać i znalazłem i zacząłem używać pasty do zębów BEZ FLUORU. Myślę, że już mi pomogła bo widzę brak nalotu na zębach i może nawet doszło do lekkiego wybielenia. Ja mogę się tym podzielić, a Wy moi przyjaciele?

Proszę, pomóżmy sobie nawzajem:)))) :uścisk: :serducho" :daje kwiatek:

Piotrek

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 sty 2014, 21:21 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Bez urazy, ale ja myślę, że chyba nie szukałeś wystarczająco dobrze, oczywiście temat jest potrzebny ale jest zbyt obszerny, jest dział o zdrowiu, medycynie niekonwencjonalnej, jest wiele tematów ale warto przewertować to co Cię interesuje. Nawiązując do tego co napisałeś, np pasta do zębów, u mnie się poprawił kolor i wszystko co związane z uzębieniem jak odstawiłem cukier, przetworzone jedzenie i tego typu świństwa, no a bezfluorowej pasty to używam swoją drogą. Nie wiem gdzie ty mieszkasz, ale jeżeli na wsi, a szczególnie na południu lub wschodzie, to bez problemu możesz dostać "u ludzi" eko jaja, eko mleko, które możesz sobie odstawić do fermentacji bez żadnych dodatków i bez zbędnego pasteryzowania, nawet mięso możesz dostać jeżeli dobrze poszukasz. Pomijając kwestię ogólnego zanieczyszczenia środowiska, to o zdrową żywność wcale nie jest trudno, w miastach jest coraz więcej sklepów, a nawet na "zadupiach" jest coraz lepiej, bo ja w swoim mieście powiatowym (ok. 10tys mieszkańców) mam dość obszerny dział ze zdrową żywnością w znanej sieci "Groszek" ,można też jeździć na targi, kupować warzywa, owoce bezpośrednio od rolników itd. Co do słodzenia herbaty, zacznijmy od tego, że zwykłej herbaty nie powinno się pić wgl, a zielona czy zioła, nie wymagają przecież słodzenia, bo jeżeli chcesz się odżywiać naprawdę zdrowo, to musisz w pewnym sensie zrezygnować z niektórych dodatków smakowych. Musisz polubić nowe rzeczy a zapomnieć o pizzy i tego typu śmieciowym żarciu. Miód jest jak najbardziej ok, o ile kupiłeś go u sprawdzonego pszczelarza i o ile nie zjadasz go w ogromnych ilościach. Choć sam miód trawi się powoli, w dodatku ma wiele substancji bakterio czy grzybobójczych. Jest jednak cukrem ale rozsądne ilości jak 2-3 łyżeczki dobrego miodu dziennie bardzo korzystnie wpływają na zdrowie. Miód w wyższej temperaturze szybko traci swoje właściwości, szybko ale nie natychmiastowo, gdzieś widziałem tabelkę, nie wiem jak to się ma dokładnie, ale o ile dobrze pamiętam to w 72stopniach masz 10-15 minut zanim straci swoją moc. Z innych słodzików, to spróbuj stewii, jest tu nawet o niej osobny temat. Co do środków czystości, ja np używam do mycia soli morskiej oraz szarego mydła, nawet antyperspiranty bez tej najgorszej chemii można dostać. W zwykłym sklepie można kupić płatki mydlane do prania "biały jeleń" bez fosforanów i innych. Rozumiem potrzebę założenia tematu, ale naprawdę poszukaj a znajdziesz, najważniejsze to wiedzieć na czym stoisz, czego chcesz, a czego chcesz unikać, wtedy znajdziesz bez większych problemów, wystarczy chcieć.

devlieger'ku,

Założyłem ten temat abyśmy umieścili to wszystko w jednym wątku. I zapewne masz rację, muszę pogrzebać:))
Ja mieszkam też w powiatowym, w Prudniku w opolskim. Jest tutaj masę marketów i praktycznie nie widzę już lokalnych sklepów, NIE WIDZĘ:(

I proszę, ułatwmy sobie życie. Czy nie lepiej jest gdy napiszesz dokładnie co sprawdziłeś i co sprawdzili Twoi bliscy, konkretnie. Bo np zauważyłem, że jest tzw cukier "nierafinowany" i kolega powiedział, że od dawna tylko nim słodzi. Co do miodu, który posiadam, to kupiłem od dość lokalnego pszczelarza w wioseczce i od razu tekst od rodziny, że to nie może być zdrowy miód bo o tej porze roku pszczoły go nie robią bo nie ma kwiatów.. I bądź tu mądry...

Ułatwmy sobie życie, podzielmy się informacją:) :spoko:

W sumie to nie taki zly pomysl. Wygodniej by bylo znalezc wszystko w jednym miejscu niz szukac po forum i przekopywac sie przez setki postow. Z reszta tu chodzi o podzielenie sie jak zyjemy a nie o glebsze informacje.

Ja myje zeby pasta bez fluoru.
Bardzo dokladnie czytam etykietki na kosmetykach i jedzeniu. Kosmetyki kupuje z firmy Weleda albo Dr.Organic - chociaz z tej ostatnio zrezygnowalam bo nie opisuja wszystkich skladnikow na etykietach i nie napisali wprost czy pasta do zebow ma fluor czy nie. Oczywiscie to kosmetyki nie testowane na zwierzetach. Weleda nie stosuje GMO, nanotechnologi, SLS i innych utrwalaczy chemicznych.
Nie kupuje jedzenia slodzonego syropem glukozowo-fruktozowym, omijam z lecytyna sojowa.
Miod tylko naturalny, jak moge to od pszczelarza. Slodze cukrem brazowym ale to co sprzedaja w supermarkecie to sciema, jakos wyczuwam, ze ten cukier jest barwiony.
Chleb jak moge pieke sama, jak nie to kupuje "ciemny", mieszany niestety pol na pol z maka pszenna i barwiony karmelem :zniesmaczony:
Nie jem miesa - jestem wegetarianka. Bylam weganka ale mialam mocna ochote na jajka, szczegolnie po poronieniu.
Jem duzo czosnku, chilli.
Nie lykam sztucznych witamin.
Jem duzo owocow, czasami przed sniadaniem jem owoce a pozniej dopiero jem cos "konkretniejszego".
Unikam nabialu, nadal pije mleko sojowe do kawy - to takie pozostalosci po weganizmie :)
Mleka krowiego nie pije, jajka rzadko.
Mieszkam w Londynie wiec ciezko jest kupic zdrowe warzywa i owoce. Staram sie kupowac owoce brzydkie, z plamami, o nieregularnym ksztalcie.
PS. Ostatnio jak kupilam szpinak w supermarkecie, przelezal w lodowce prawie tydzien i nic sie z nim nie stalo :shock:
Nie jadam przetworzonych wynalazkow, typu gotowe kotlety sojowe czy w proszku.
Nie kupuje gotowcow, jak mam ochote na pizze to pieke sama, to samo z ciastkami, ciastami itp.

Chce mieszkac kiedys na wsi i kupowac te wszystkie produkty od lokalnych rolnikow, chcialabym sama produkowac zywnosc dla siebie. Mieszkanie w wielkim miescie to masakra pod tym wzgledem. Smutny

Cytuj:
Chcę abyśmy wspólnie podzielili się środkami, tym z czego się utrzymujemy

Z pracy :)

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Ostatnio trafiłem na świetny blog. "Wszystko" na temat zdrowej i niezdrowej żywności w jednym miejscu. Nie ma tam misz maszu, osoba prowadząca dba o porządek dlatego dobrze się go czyta. Zajrzyj moim zdaniem dowiesz się wielu nowych rzeczy. Brzmi to trochę jak reklama :lol: ale sam zobaczysz. Dużo wniosków z bloga pokrywa się z moimi. I wyczuwam, że osoba prowadząca ma szczere chęci.

http://www.akademiawitalnosci.pl

pijekole,

Bardzo dobra stronka, muszę się pochwalić, że cała 20 z czarnej listy już od bardzo dawna nie gościła na moim talerzu, to jest o wiele, wiele prostsze niż się wydaje.

Awatar użytkownika

@devlieger :tak:

Na początku jest trudno, człowiek z dużej ilości informacji robi się lekko zagubiony, ciężko ułożyć jakaś dietę i co jeść. Kroczek po kroczku i układa się większa całość wiadomo co jeść.

pijekole,
No fakt, u mnie to trwało nawet kilka miesięcy odkąd od informacji przeszedłem do praktyki, ale krok po kroku i jest jak najbardziej do zrobienia, na początku tylko wydaje się straszne. Potem odkrywa się nowe smaki, nowe ulubione potrawy i nawet nie przychodzi do głowy żeby wracać do starych nawyków. Zresztą tak samo jest w każdym innym przypadku kiedy próbujemy czegoś nowego, robimy jakieś radykalne zmiany. Najważniejsze to mieć świadomość i wiedzieć o co chodzi, później stopniowo to przejdzie w czyny i nawyki, wiadomo, że będą chwile słabości, lepsze i gorsze, ale jak się będzie żyło ze świadomością o co w tym wszystkim chodzi, to prędzej czy później bez wątpienia dotrze się do celu.

pijekole pisze:
Ostatnio trafiłem na świetny blog. "Wszystko" na temat zdrowej i niezdrowej żywności w jednym miejscu. Nie ma tam misz maszu, osoba prowadząca dba o porządek dlatego dobrze się go czyta. Zajrzyj moim zdaniem dowiesz się wielu nowych rzeczy. Brzmi to trochę jak reklama :lol: ale sam zobaczysz. Dużo wniosków z bloga pokrywa się z moimi. I wyczuwam, że osoba prowadząca ma szczere chęci.

http://www.akademiawitalnosci.pl

Bardzo dobry blog, rzeczywiscie wart polecenia. Mam nastepna lekture do zglebiania :)

A teraz oglądałem film w necie, że witamina C działa przeciw rakowi, i ogólnie wiele schorzeń jest spowodowane jej brakiem. Oczywiście ponoć "główne gów.. mainstreamik o mówi, że to nieprawda" a jak oni mówią, że coś nie pomaga tzn, że to jest zdrowe i pomocne:)

Teraz, oprócz tego o co proszę abyście się podzielili jest tutaj witamina C, w jakich produktach można ją znaleźć i czerpać?:)

perseush85,

Przy dzisiejszym trybie życia i jakości owoców i warzyw jest niemal niemożliwe by dostarczyć odpowiedniej dawki witaminy C. Jeżeli już, to acerola, dzika róża, jagody goji lub pigwa, tyle, że tej ostatniej nie je się na surowo a zalewa wodą z miodem i pije ściekły sok. W kwestii witaminy C prawie, że niezbędna jest suplementacja, można kupić naturalną witaminę C w przystępnej cenie, syntetyczna zakwasza organizm, no i wiadomo, że to co syntetyczne to nam raczej służyć nie będzie. Ja biorę C1000 z Calivity i polecam, zresztą nie tylko ja, wiele osób na tym forum chwali sobie te markę.

devlieger pisze:
Ja biorę C1000 z Calivity i polecam, zresztą nie tylko ja, wiele osób na tym forum chwali sobie te markę.

Syntetycznie polecasz? Czy to tylko tak wygląda bo żaden środek w kapsułce nie jest naturalny, chyba..
Proszę o sprostowanie:)

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam. Staram się jeść zdrowo. Szukam sklepów ze zdrową żywności. W dużych miasta jest ich coraz więcej. Asortyment jest szeroki. Ostatnio miałam trochę problemów z morfologią i wyczytałam dużo na temat zielonej żywności. Zaczęłam pić sok z młodego jęczmienia i faktycznie czuję się lepiej i wyniki trochę się poprawiły. Nie piszę tego, żeby coś pisać, ale sama to sprawdziłam, dlatego ośmielam się wygłosić swoją opinię. Problem w tym, aby kupić produkt oryginalny, a nie sproszkowaną trawę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]