Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sie 2019, 15:02

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Fajnie się dzieje, że ktokolwiek już o tym klika na bardziej 'poważnie'.
Pisałem o tym kilka lat temu i jakby 'grochem o ścianę' - A dziś patrzę na RSS i co widzę... ?

Śledzą telefony nawet gdy są pozbawione baterii

Opublikowano: 18.11.2013 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Czy wiesz, że NSA może śledzić położenie telefonu, nawet wtedy gdy jest on wyłączony, a baterie zostały usunięte? Ta informacja zawarta w artykule Washington Post pt „NSA growth fueled by need to target terrorists”. w dużej mierze przeszła niezauważona.

W artykule, autorka Dana Priest opisuje jak zespoły pracowników NSA stacjonujące na całym świecie zajmują się śledzeniem telefonów w czasie rzeczywistym.

W sierpniu 2004 roku, nowa technologia umożliwiła Agencji NSA namierzenie telefonu komórkowego, nawet jeśli został on wyłączony. Wojska JSOC nazywają to „znalezieniem”. Według członków zespołu pozwoliło im to namierzyć tysiące nowych celów, członków sponsorowanej przez Al-Kaidę rebelii w Iraku.

Jednocześnie NSA opracowało nowe komputerowe połączenie nazywane Regionalna Bramka Czasu Rzeczywistego (ang Real Time Regional Gateway) do której wojsko i oficerzy wywiadu mogą wrzucić każdy bit danych lub przejętych dokumentów dostając zwrotnie numer telefonu lub listę potencjalnych celów. Pozwala to również dowódcy by zobaczył, na ekranie, każdy rodzaj śledzenia/nadzoru dostępnego na danym terytorium.

Technika, w której NSA może podsłuchiwać telefony komórkowe, nawet gdy są one wyłączone i pozbawione zasilania jest najprawdopodobniej wykonywana przy współudziale firm telekomunikacyjnych, które udowodniły, że mają przyjazne podejście do programu podsłuchiwania przez NSA. Konie trojańskie, przebrane za rutynowe aktualizacje systemu są metodą, przez którą prawdopodobnie NSA zyskuje bezpośredni dostęp do milionów telefonów komórkowych i innych urządzeń Amerykanów.

Autor: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

Jednak chciałbym sprostować "news'a" pod względem technicznym.
Uzasadnienie techniczne : "... Jednocześnie NSA opracowało nowe komputerowe połączenie nazywane Regionalna Bramka Czasu Rzeczywistego (ang Real Time Regional Gateway) do której wojsko i oficerzy wywiadu mogą wrzucić każdy bit danych lub przejętych dokumentów dostając zwrotnie numer telefonu lub listę potencjalnych celów. Pozwala to również dowódcy by zobaczył, na ekranie, każdy rodzaj śledzenia/nadzoru dostępnego na danym terytorium.... " Niestety jest to 'pseudo - techniczny' bełkot (pomijam w tej krytyce twórców portalu, z którego wiadomość zacytowałem). Pomijam, bo robią sporo 'dobrej roboty'.
OK. Przechodzę do 'Meritum'...

Praktycznie wygląda to następująco. Hmmm... Najpierw trochę historii telekomunikacji GSM. Dawno, dawno temu - telefony komórkowe posiadały antenki i im dłuższa antenka tym większy 'zasięg'. Telefon komórkowy z dłuższą antenką miał o wiele większe szanse na znalezienie BTS'a - i na połączenie - niż ten z antenką krótką (trochę to może seksualne podteksty - albo mnie tylko tak się kojarzy ... (-_-) )
OK. Wracając do tematu. To były czasy kiedy moc sygnału i długość anteny - oparta na dzieleniu częstotliwości harmonicznych sygnału nadawanego - miała sens... Pominę pośredni czas, bo dużo by klikać. Więc jak to jest obecnie ?
Dobrze jest zastanowić się dlaczego teraźniejsze - nowe - telefony i smartfony - nie posiadają anten zewnętrznych (nikt o tym nie myśli !!! - cud jakiś ?!! ) - czy mózgi wyprane..?. OK - dam spokuj - idźmy dalej.. Ktoś kto para się telekomunikacją, czy serwisowaniem telefonów komórkowych wie.., że anteny są 'drukowane' w formie która jednocześnie może stanowić kondensator. Tu się zwracam do ludzi, którzy maja podstawowe pojecie o elektronice - (może do inżynierów). Co implikuje zastosowanie takiej antenki ? Ano to, że można zasilić telefon, bez baterii samym sygnałem z BTS'a - i faktycznie bateria nie jest potrzebna do namierzenia waszego "niby wyłączonego cacuszka". Sama stacja bazowa dostarcza energię do anteny, która zasila podstawowe funkcje telefonu i następnie odbiera sygnał z tak zasilonego telefonu (jak mówił mój "Mentor - ' Perperum Mobile' - ale tylko na chwilę". Jeśli są takie "fajne" 3 stacje w pobliżu (promień 800 metrów do kilometra), to mamy perfekcyjną triangulacje. Precyzja namiaru do kilku-nastu metrów. Tyle mogę powiedzieć. A to jeszcze nie wszystko. :dobani:

Crptologicon
18.11.2013

P.S.
Jeżeli jakoś nieprecyzyjnie się wypowiadam - w sensie, że niezbyt jasno - to poproszę o 'naklikanie'. Wyjaśnię tok myślenia.., czy wyjaśnie szczegóły. Jestem 'techniczny' - więc gdyby coś było nie jasne - wytłumaczę - też czasem proszę 'dusze artystyczne' o tłumaczenie ich toku myślenia. Uważam, że to uczciwe podejście... :spoko:
Obecnie BTS-y w miastach są co 150- 250 metrów ... - mądremu wystarczy...

Ostatnio zmieniony 19 lis 2013, 13:03 przez Cryptologicon, łącznie zmieniany 4 razy

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 lis 2013, 18:14 
VIP Member
Awatar

Master Mason * 3rd Degree

Nie jest to jakaś super nowość i nie chodzi o USA ale też o Polskę.
Znajomy prokurator opowiadał mi kiedyś że ja idzie do przyjaciół na wódkę to zostawia tel. w domu bo tam nawet ja go odłoży w innym pokoju bez baterii to i tak wszystko słychać.

W którymś temacie pisałem o znamieniu bestii czyli wg wielu poglądów rfid a generalnie już teraz jesteśmy masakrycznie śledzeni. Karty kredytowe, smartfony, maile i Bóg wie co jeszcze.
Jak ktoś to zrozumie i do tego przywyknie to da radę z tym żyć ;)

Awatar użytkownika

Damiano pisze:

Pier...ę nie chcę z tym żyć ! Nie podoba mi się 'dawanie rady . Pieprzyć to! :bangheadwall:
Człowieku, byłem 'trybikiem' w tym zegarze pieroleńców. No Way !!!
Przyjedź do mnie . Jesteś takim frajerem, że troszkę mi firmę podciągniesz. To jest poważna propozycja. Zapraszam.

-- 18 lis 2013, 19:47 --

Damiano pisze:

Oczywiście nie jest. Nowość polega na tym, że TERAZ ludzie zaczynają słuchać - brać to pod uwagę... Dyskutujemy o tym :uśmiech: Fajne to jest.

Cryptologicon pisze:
Damiano pisze:

Pier...ę nie chcę z tym żyć ! Nie podoba mi się 'dawanie rady . Pieprzyć to! :bangheadwall:
Człowieku, byłem 'trybikiem' w tym zegarze pieroleńców. No Way !!!
Przyjedź do mnie . Jesteś takim frajerem, że troszkę mi firmę podciągniesz. To jest poważna propozycja. Zapraszam.

-- 18 lis 2013, 19:47 --

Damiano pisze:

Oczywiście nie jest. Nowość polega na tym, że TERAZ ludzie zaczynają słuchać - brać to pod uwagę... Dyskutujemy o tym :uśmiech: Fajne to jest.

Widać nie zrozumiałeś :)
Da radę znaczy mniej więcej tyle ile "wiesz jak to obejść" przynajmniej w jakimś stopniu.

Szkoda energii na agresję i obrażanie. Lepiej wiedzieć niż nie wiedziec bo jak wiesz to przynajmniej możesz poznać słabe strony je wykorzystać lub się uchylić.

Awatar użytkownika

Damiano pisze:
idać nie zrozumiałeś
Da radę znaczy mniej więcej tyle ile "wiesz jak to obejść" przynajmniej w jakimś stopniu.

Szkoda energii na agresję i obrażanie. Lepiej wiedzieć niż nie wiedziec bo jak wiesz to przynajmniej możesz poznać słabe strony je wykorzystać lub się uchylić.

Oooo... Absolutnie nie chcę Chcę Ciebie obrazić. ( O obchodzeniu też nie ma mowy ) .To raczej Ty nie rozumiesz... Ok. Na razie rozejm. Naklikam na PRV. Może tak być ?

-- 18 lis 2013, 20:25 --

@Damiano Już mam "info" i jak pisałem, że nie chcę Cię obrażać tak już teraz chcę - Spierdalaj - tu nie zarobisz. Fajny byłeś :bezradny:

Tylko czemu nie z Łodzi ? - To Mnie dziwi... Smutny
A mogłeś z Nami 'pogadać'.... Jesteś głupi..

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Pamiętacie wątek Max'a Kolonko o podsłuchach?

Nadawał wtedy,jakoby ktoś mu zaufany polecił by wyjąć baterię i to wystarczy..
Więc informator był wysokiego szczebla..niedoinformowany,albo popisał się by cokolwiek w tej kwestii niedopowiedzieć,albo najzwyczajniej był ciemny w tym temacie.

Cryptologicon pisze:
Damiano pisze:
idać nie zrozumiałeś

Oooo... Absolutnie nie chcę Chcę Ciebie obrazić. ( O obchodzeniu też nie ma mowy ) .To raczej Ty nie rozumiesz... Ok. Na razie rozejm. Naklikam na PRV. Może tak być ?

-- 18 lis 2013, 20:25 --

@Damiano Już mam "info" i jak pisałem, że nie chcę Cię obrażać tak już teraz chcę - Spierdalaj - tu nie zarobisz. Fajny byłeś :bezradny:

Tylko czemu nie z Łodzi ? - To Mnie dziwi... Smutny
A mogłeś z Nami 'pogadać'.... Jesteś głupi..

Możesz wyjaśnić o co Ci chodzi? Miałeś napisać na priv ale się rozmyśliłeś czy coś...
Wyjaśnij proszę czemu uważasz mnie za głupka?
Wyjaśnij cokolwiek...

darooo

Wtedy gdy gość powiedział Maxowi, że go namierzył Max miał w smarcie baterię i wtedy dopiero gość powiedział żeby Max wyjął baterię to będzie miał (częściowo:) spokój.

Faktycznie zasilenie telefonu bez baterii jest możliwe być może niewystarczające do całkowitej inwigilacji ale np. do zasilenia mikroukłady namierzającego już jak najbardziej.

Kiedyś miałem kilka różnych tel. komórkowych służbowych różnych marek, każdy wtedy miał antenę zewnętrzną, obecnie tel. z anteną zewnętrzną należy szukać jedynie w muzeach telekomunikacji. Antena jest wbudowana w telefonie na płytce drukowanej w postaci ścieżek "drukowanych" podobnie jak karta kredytowa z paypassem. Do sczytania karty paypass nie potrzeba baterii w karcie wystarczy sygnał z terminala więc jaki problem żeby zasilić telefon polem elektromagnetycznym z otoczenia czy z masztów tel. komórkowych. Każdy telefon włączony który jest w zasięgu jest również w zasięgu pola po wyjęciu baterii.

Reasumując widocznie opracowali już podstawowe funkcje inwigilacyjne do których nie potrzeba już włożonej baterii przy wyłączonym telefonie.

Wniosek:

Chcesz mieć 100% pewności, że nikt Ciebie nie podsłucha ani nie namierzy za pomocą terminala (telefonu/smartfona) telefonii komórkowej...

NIE zabieraj ze sobą telefonu w ogóle, nawet z wyjętą baterią. Proste!

ps.
Zmiana karty z numerem kompletnie nic nie daje, bo telefon ma nadal ten sam IMEI którym identyfikuje się w sieci. IMEI można zmienić ale nie zawsze będzie to niezauważone.

Provost and Judge * 7th Degree

admIIn pisze:
Antena jest wbudowana w telefonie na płytce drukowanej w postaci ścieżek "drukowanych" podobnie jak karta kredytowa z paypassem. Do sczytania karty paypass nie potrzeba baterii w karcie wystarczy sygnał z terminala więc jaki problem żeby zasilić telefon polem elektromagnetycznym z otoczenia czy z masztów tel. komórkowych. Każdy telefon włączony który jest w zasięgu jest również w zasięgu pola po wyjęciu baterii.

Nie przesadzajmy. Jakby się dało tyle prądu zaindukować w takiej antence, to świat by inaczej wyglądał.
Większość elektroników tworzyła w którymś momencie swojego życia proste radia zasilane poprzez indukcję, ale konieczna była dość spora antena i uziemienie. Tego w telefonie nie masz.

PayPass (i inne karty NFC) działają, dzięki dość sporemu polu tworzonemu przez "czytnik". Efektywna odległość dla kart NFC to kilka(naście) cm.

Są specjaliści którzy ściągają dane z karty paypass podobno nawet z kilkudziesięciu metrów, pewnie wystarczy silny ukierunkowany sygnał.

Oczywiście niewielki "ładunek" zasilania który da się wygenerować, zaindukować poprzez nadrukowaną antenę na obwód drukowany czyli płytkę z elektroniką nie będzie wystarczający do wielu rzeczy które są możliwe przy zasilaniu z baterii ale być może wystarczy do zasilenia mikroukładu dzięki któremu będzie można np. terminal namierzyć.

Z internetem jest "identycznie" w sensie podobnie, nie ma 100% oprogramowania które zapobiegnie inwigilacji komputera. Tylko i wyłącznie skuteczne jest nie podłączenia komputera NIGDY do żadnej sieci, internet, wifi, intranet a także podłączanie zewnętrznych źródeł pamięci, karta, CD, dysk zewnętrzny bo mogą być zainfekowane i spowodować szkody w danych choć nie spowodują inwigilacji bo nie będzie jak danych z kompa pozyskać zwrotnie.

Nie, a przynajmniej nic o tym nie wiem. W RFID na UHF się da. W NFC nie. Fizyka nie pozwala.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

3 sposoby na podsluch telefonu komorkowego

[raczej poglądowo by wyjaśnić pewne mechanizmy]
obszerny art

http://niebezpiecznik.pl/post/3-sposoby ... morkowego/

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Cytuj:
Praktycznie wygląda to następująco. Hmmm... Najpierw trochę historii telekomunikacji GSM. Dawno, dawno temu - telefony komórkowe posiadały antenki i im dłuższa antenka tym większy 'zasięg'.

Pierwszy telefon jaki miałem to telefon z wewnętrzną antenką. Był to telefon Duet Hagenuk:

phpBB [video]

Zobacz sobie kiedy on wyszedł. Rok 1997. Jeszcze w 1999 roku na rynek trafiła Nokia 3210 z wewnątrzną antenką. Więc nie jest to dzień dzisiejszy - po prostu.

Więc daj sobie na wstrzymanie z tymi historyjkami.

Czasami odnoszę wrażenie, że pakuje się te istoryjki dla ludzi, którzy średnio mają pojęcie o otaczającym ich świecie.

To jest rewelacyjne:

Cytuj:
Sama stacja bazowa dostarcza energię do anteny, która zasila podstawowe funkcje telefonu i następnie odbiera sygnał z tak zasilonego telefonu (jak mówił mój "Mentor - ' Perperum Mobile' - ale tylko na chwilę". Jeśli są takie "fajne" 3 stacje w pobliżu (promień 800 metrów do kilometra), to mamy perfekcyjną triangulacje.

To >>Perpetum Mobile na chwilę<< - co to jest? Może można na dłużej?

Co do tego namierzania i podsłuchów telefonów komórkowych po wyjęciu baterii to jest na to bardzo prosty sposób, a mianowicie wystarczy taki telefon umieścić w pokrowcu z wbudowaną folią np. miedzianą i wytworzy się tzw. klataka Faradaya, która skutecznie ekranuje telefon przed wszelakimi sygnałami elektromagnetycznymi z nadajników.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

alvinos pisze:
To jest rewelacyjne:

Cytuj:
Sama stacja bazowa dostarcza energię do anteny, która zasila podstawowe funkcje telefonu i następnie odbiera sygnał z tak zasilonego telefonu (jak mówił mój "Mentor - ' Perperum Mobile' - ale tylko na chwilę". Jeśli są takie "fajne" 3 stacje w pobliżu (promień 800 metrów do kilometra), to mamy perfekcyjną triangulacje.

To >>Perpetum Mobile na chwilę<< - co to jest? Może można na dłużej?

Ja bym się z tego nie wyśmiewał ponieważ jest to możliwe i prawdopodobnie wykorzystywane.

Odnośnie telefonu to zacząłeś od nowoczesnego aparatu ponieważ moja pierwsza motorolka ważyła kilka kilogramów i można ją było wozić w samochodzie lub nosić w specjalnej torbie. Antena była bardzo długa i rzeczywiście czasami zasięg zależał od długości anteny.
Ceny, jakość połączeń - koszmar.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Sądzę, że nowe karty zbliżeniowe są stworzone w tym samym celu. Tam też jest podobna antena.
Informacje o człowieku są krzyżowane . namiar komórki , karty itp daje większą pewność.

linux pisze:
(...)klataka Faradaya, która skutecznie ekranuje telefon przed wszelakimi sygnałami elektromagnetycznymi z nadajników.

Tja, klatkę trzeba uziemić.

Michałxl650 pisze:
Sądzę, że nowe karty zbliżeniowe są stworzone w tym samym celu. Tam też jest podobna antena.
Informacje o człowieku są krzyżowane . namiar komórki , karty itp daje większą pewność.

o RFID i NFC był osobny wątek.
Poza tym - po co? Po co komuś dokładne Twoje położenie z dokładnością do 5 sekund?
Łatwo Cię namierzyć, jak płacisz, odbijasz się na bramkach i takie tam. Po co komu dokładniejsze dane?

Awatar użytkownika

kerth pisze:
............ Po co komu dokładniejsze dane?

Jak to po co ? " A co pan robił 12 sierpnia między godziną 13 a 13. 10 ? "

Chyba w Gdańsku niedawno było tak, że wezwali na przesłuchanie chłopaka, który podczas podpalania drzwi meczetu znajdował się gdzieś w pobliżu. Kilka osób zdaje się wezwano. Policja zamiast chodzić po ulcach ograniczy się do monitora - szkoleń nie trzeba , ilość policajów też można ograniczyć , sprawny fizycznie być nie musi bo się wyśle drona.

Poza tym komórki akurat nie musisz mieć przy sobie a ludzie o wszystkich sposobach kontroli nie pamiętają. Zostawi telefon w domu to namierzy się kartą.

Raczysz żartować, albo nie znasz realiów.
Po pierwsze - Policja może zbierać dowody tylko takie, jakie są prawnie dostępne. Jeżeli dowód został zdobyty bezprawnie, nie jest dowodem (już kilka spraw w ten sposób zostało przegranych/wygranych).
Po drugie - oficjalnie nie da się śledzić w ten sposób telefonu. Mówimy o nieoficjalnych możliwościach - a tych Policja z pewnością nie wykorzysta.
Po trzecie - z namierzaniem kartą nie przesadzaj. Nie te moce, nie te odległości (pomijam oczywiście zostawianie śladów w momencie użycia kart w czytniku).

Awatar użytkownika

kerth pisze:
....................... Mówimy o nieoficjalnych możliwościach - a tych Policja z pewnością nie wykorzysta.
....................................
Obrazek taaaaaaa... z pewnością

Perfect Master * 5th Degree

kerth pisze:
Tja, klatkę trzeba uziemić.

W przypadku telefonu nie ma takiej potrzeby. Owinięcie go folią aluminiową lub miedzianą wystarczy.

Są jeszcze inne, efektywniejsze metody podsłuchu.

Za pomocą profesjonalnego mikrofonu laserowego można podsłuchiwać pomieszczenia z odległości nawet 400m bez zmartwień, że ktoś nas zauważy (laser na podczerwieni).

Ok, korzystanie z telefonów, komputerów odpada, rozmowa głosowa również. Nawet rozmowa na migi może być podsłuchana przez kamerę termowizyjną. Pisanie na papierze wydaje się być dobrym pomysłem jeżeli mamy pewność, że nie śledzi nas kamerka w postaci jakiejś muchy w powietrzu.

Może zna ktoś jeszcze ciekawsze możliwości? Warto wiedzieć z czym możemy się współcześnie spotkać.

Awatar użytkownika

Od kiedy ruszyło wprowadzanie NWO większość ułatwień dla ludzkości połączona jest z zamiarem inwigilacji. Celem była inwigilacja absolutna ale jak to wykonać aby jednocześnie nie wzbudzić sprzeciwu ? Dać społeczeństwu technologię w roli konia trojańskiego !
Społeczeństwo dostało więc karty kredytowe, telefonie komórkową, GPS oraz internet. Z połączeniem tych 4 głównych inwigilatorów społeczeństwo jest szczęśliwe bo żyje w przekonaniu że wszystko to działa aby im służyć gdy w rzeczywistości te udogodnienia to szpieg którego (prawie) każdy dobrowolnie wpuścił do swojego życia.

Internet wyjątkowo okazał się bronią obusieczną, działał i działa jako inwigilator ale jednocześnie pozwolił na gigantyczny i niekontrolowany przesył wiedzy do każdego kto tej wiedzy poszukiwał. Internet stał się uproszczoną, Ziemską wersją Kroniki Akaszy.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

DRUGIE DNO (S01 ODC 02) - "PRYWATNOŚĆ - OSZUSTWO WSZECH CZASÓW!"
phpBB [video]

Cytuj:
Afera szpiegowska po zatrzymaniu przez ABW wysokiego rangą Chińczyka, pracownika Huawei, oraz Polaka, przemknęła bez większej sensacji w polskich mediach. A to przecież niebezpieczny temat otwierający wątki cyberprzestępczości, cyberszpiegostwa o globalnym zasięgu i, co najważniejsze, wątek osobistego bezpieczeństwa każdego polskiego użytkownika telefonów.

Kto nas podsłuchuje i po co to robi oraz jak umiejętnie się przed tym bronić? I czy w ogóle warto... Maciej Stroiński zaprasza na "Drugie Dno"
...

,
no i niestety-ja bardziej wierzę Chińczykom niż "sojusznikom"
Androida mają w jednym palcu,załóżmy dla siebie

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]