Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 gru 2019, 12:12

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Podsłuch komórek jest jak najbardziej możliwy zasilaniem "z powietrza" czyli energią elektromagnetyczną emitowaną przez sieci komórkowe, wifi etc.

Co to oznacza?

Wyjęcie baterii z komórki nie jest przeszkodą w podsłuchiwaniu, elektronikę w komórce (może nie wszystkie układy) można zasilić przez smog elektromagnetyczny a ten jest wszędzie w miejscach zurbanizowanych czyli miejscach przebywania większej/znacznej części społeczeństwa.

Nicola Labs: Ładowanie telefonu z powietrza.

Badacze z Ohio State University, w ramach startupu Nicola Labs, opracowali układ konwertujący sygnały radiowe na energię, którą potem ładowany jest telefon.

Rozwiązanie Nicola Labs wykorzystuje do ładowania telefonu Wi-Fi, Bluetooth czy łączność LTE z otoczenia. Zdaniem naukowców, możliwe jest dzięki temu wydłużenie pracy telefonu o nawet 30%.

Jak miałoby to wyglądać? Układ od Nicola Labs zaszyty został wewnątrz etui na telefon. W wersji dla iPhone'a 6 etui kosztować ma około 99 dolarów. "Plecki" na telefon, oprócz ładowania i ochrony urządzenia, pokażą też natężenie fal radiowych w danej lokalizacji.

Aktualnie Nikola Labs przygotowuje się do zaprezentowania finalnego urządzenia w serwisie Kickstarter - to właśnie tam będą mogli go zamówić pierwsi nabywcy, wspierając jednocześnie rozwój projektu.

Pierwsze prezentacje prostych rozwiązań opartych na przetwarzaniu fal radiowych na energię, z zastosowaniem w telekomunikacji, widzieliśmy jeszcze w 2009 roku. Teraz wreszcie teoria przekuta zostanie na praktykę.

źródło tekstu: Nicola Labs, wł.
źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nicola-labs-ladowanie-telefonu-z-powietrza,2,3,33466.html

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 27 maja 2015, 19:44 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Pierwsze prezentacje prostych rozwiązań opartych na przetwarzaniu fal radiowych na energię, z zastosowaniem w telekomunikacji, widzieliśmy jeszcze w 2009 roku. Teraz wreszcie teoria przekuta zostanie na praktykę.

Oj ta idea nie jest niczym nowym. W rzeczywistości jest dość stara. Pierwsze detektory (odbiorniki) kryształkowe powstawały prawie 100 lat temu. A ich konstrukcja jest na tyle prosta, że taki odbiornik może zbudować każdy.

Jak zrobić radio detektorowe (kryształkowe)?

I dla osób które wolą oglądać zamiast czytać :)

phpBB [video]

Żadne Mumbo Jumbo z kosmosu, znane od wieku i proste jak budowa cepa :)
Zasada jest dość prosta, natomiast czym innym jest wykorzystanie tego przy budowie radia które składa się z jedngo malutkiego elektro-magnesiku. A czym innym jest by efektywnie zasilać całą elektronikę telefonu czy tabletu.

Wraz ze wzrostem skomplikowania urządzenia rośnie też potrzeba mocy (głównie dla procesora). A Nadajnik Wi-Fi czy Bluetooth to elementy które potrzebują jej dużo. O ile w zasilanie procesora który mógł by coś odczytać z karty pamięci, to jeszcze jestem w stanie uwierzyć, to odpalenie z tego Wi-Fi jest już dla mnie baaaaaaaaaaaardzo wątpliwe. To nie są te poziomy mocy o których mówimy. To nawet miało by problem by zaświecić diodę :) a co dopiero zasilić cały układ.

Dla przykładu, mały panel słoneczny do zasilania telefonu (też wielkości Etui) nie jest w stanie nawet załadować go do 10% ,smażąc telefon przez dwa tygodnie w Kalifornijskim słońcu w środku lata.
Gówniane gadgety które ludzie kupują, a które nie spełniają swojej roli. No chyba, że coś się w tej materii zmieniłom ale nawet jeśli, to ich sprawność znacząco nie wzrosła, a potrzebna moc rośnie wraz z każdym modelem telefonu.

Niestety, pomysł Nicola Labs jeszcze nie wyszedł z etapu Kickstartera. A newsy to czysta spekulacja.
Skąd oni wzieli 30% przedłużenia czasu na baterii ?
Bo to by znaczyło, że taki materiał miał by wyższą sprawność niż panele słoneczne tej wielkości :język

O ile to w ogóle prawda, bo Nicola Labs to nawet nie jest firma Podmiot ma tylko stronę www i kickstartera. Ale gdzie jest kontakt ? Gdzie siedziba ? Kto jest Ceo ? Tych informacji nie udało mi się znaleźć na sieci. To raczej broszurka produktu a nie strona firmowa.

Przypomina mi to ten link

Okrutny żart. Kazali ładować iPhone'y w mikrofali

Ludzie kupią wszystko, nawet jeśli tego nie rozumieją. A coś mi się wydaje, że ten Kickstarter zwinie się szybciej niż powstał zgarniając całą kasę. Bo takich rewolucyjnych pomysłów było już wiele.

I btw. ogromna większość ludzi, nie wyłącza komórek póki im się w 100% nie rozładują, po czym szybko podpina je do sieci. Więc i tak są prawie non stop zasilane. A jak ktoś chce odciąć falom radiowym dostęp do urządzenia, to można kupić za niewielkie pieniądze Etui które pochłania fale w paśmie GSM i Wi-FI.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Odkopuje, ale tylko dlatego, że rzuciło mi się w oczy w Losowych Tematach.

Byłem ciekaw co się dalej działo z tym projektem.

Cytując swoją wypowiedź z przed półtora roku.

Cytuj:
Ludzie kupią wszystko, nawet jeśli tego nie rozumieją. A coś mi się wydaje, że ten Kickstarter zwinie się szybciej niż powstał zgarniając całą kasę. Bo takich rewolucyjnych pomysłów było już wiele.

Niestety, ale nie zgarnęli puli, bo nie udało się zebrać całej wymaganej kwoty.

Pan Will Zell - CEO, Widać dalej ciągnie scam i przełożył "sukces" na 2017. Ale do tej pory nie pokazali nic prócz wizualizacji, strona internetowa nawet się od tego czasu nie zmieniła. Nawet patentu nie zgłosili...
W międzyczasie pozakładał inne firmy i strony. Połowa z nich już nie działa, inne nie były aktualizowane od 4 lat. Potworzył jakieś Venture Capitale, czyli pewnie spółki kapitałowe na ściąganie kasy - większa wiarygodność.

Reszta ludzi na stronie Nicola Labs, to kumple Zell'a bo widziałem, że należą do tych samych spółek co on.
Nicola Labs - cztery posty na Facebooku w rok. I wszystkie cztery to jakieś głodne kawałki. Na Twitterze nie jest wcale lepiej.

Ale to nic, bo to jeszcze nie koniec.

Kiedyś zbierali kasę na Kickstarterze:

Zebrali tam $76,709 z $135,000

A Tak robią to teraz na equitynet

Tu zebrali już $705,000 z $3,705,000
Czyli ponad 9 razy więcej niż ich target poprzednim razem. :so:

Przypominam, że liczba po przecinku to separator tysięczny a nie dziesiętny. Dokładnie tak...chcą teraz zebrać blisko 4 miliony dolarów. Tylko tym razem celują na ludzi z większym portfelem a nie płotki. A kto wie, ile mają jeszcze takich kampanii potworzonych na różnych portalach :so:

A widzicie ten mały prostokącik w górnym prawym rogu na stronie https://www.equitynet.com/c/nikola-labs ? Supported By: IKOVE Capital Partners To jedna ze spółek założona przez Zell'a. Widzicie tam jakiś adres, dane kontaktowe, sprawozdania finansowe ? Jakiś zespół ? A skąd to wiem ? :so: Zell jest w tej spółce na stanowisku Advisory Board, ma to na swoim koncie LinkedIn ,czyli jest w Radzie Doradczej, czy jak sobie tego tam nie nazwiemy. I skąd jeszcze to wiem ? IKOVE Capital Partners mieści się w Ohio, czyli tam gdzie Uniwersytet na którym pracują nad tą "technologią" i ma swoją siedzibę Nicola Labs, do tego IKOVE Capital Partners cały "kapitał" włożyło w jeden podmiot, właśnie Nicola Labs. I ta kwota wynosi dokładnie tyle ile zebrali na equitynet.com

Nie chce mi się sprawdać, ale zakładam, że obie firmy to nawet nie prawdziwe firmy, tylko internetowe potworki je udające. Tak łatwiej o prestiż, i tak nikt tego nie sprawdza. W ogóle to kiedyś Nicola Labs na 100% nie była firmą. I bardzo wątpie czy się nią stała.

:king:

A właśnie, prototyp z Kickstartera.
Obrazek

Widać defraudacja kasy na portalach crowd fundingowych to już chyba codzienność.
http://www.gadgetreview.com/7-scamtasti ... -campaigns
http://gizmodo.com/the-9-most-disgracef ... 1747957776

i wiele innych...Obecnie zaufał bym chyba tylko kampanii crowd fundingowej dla długoletnich tłumaczy na forum, ale jak widać, nawet nie potrzebujemy takich portali :)

Demaskujemy iluzję tego świata...po pół roku.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]