Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 sty 2022, 18:43

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

HHO w domu jest możliwe - już to wiem.

ale zobaczcie sobie ten filmik - myślę że uzyskanie energii cieplnej jest jeszcze prostsze i tańsze niż nam się wydaje - sorki że trochę nie w temacie

phpBB [video]

http://www.youtube.com/watch?v=8n5sSmJsCdY#!

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 22 maja 2012, 10:37 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: hho w domu
Entered Apprentice * 1st Degree

no to pisz kolego pisz mi tu zaraz czego ten pomysł dotyczy :hejka: :okok: ja nie mogę obejrzeć nic na you tube bo nie mam dostępu do normalnego internetu , jestem na statku i ten tu to satelitarny , który nie wpuszcza mnie na takie strony :bangheadwall: może krótki opis w uproszczu. Rozbudziłeś moje obrośnięte pajęczyna półkule i teraz nie zasnę :hmmm:

witam ponownie szacowne grono :szampan: widzę , że temat na razie umarł i :bezradny: po za stwierdzeniem , że HHO można wykorzystać w domu to żadnych konkretów nie przeczytałem. Jednego mnie ta dyskusja nauczyła. teraz zacznę realizować swój projekt etapami. Najpierw postanowiłem wykonać turbinę. Mam zamiar zrezygnować z pionowej Lenza i pozostać przy najprostszym rozwiązaniu jakim jest Savonius . Ściśle mówiąc to kilka bo chce otrzymać jak największą powierzchnię nośną. "beczkowiec" jest najtańszy w wykonaniu i nie trzeba wywalać nie wiadomo jaskich wysokich wież i co za tym idzie zwracać na siebie uwagę wszelkiej maści urzędasów od pozwoleń na budowę. Po za tym jest wiele innych zalet takich jak :
-praca przy nawet słabych wiatrach
-cicho
-bezpiecznie
-nie ma potrzeby stosować hamulców burzowych jak w turbinach poziomych.
Jak z tym skończę to wrzucę to na zdjęcia i razem pomyślimy co tam podłączyć do pracy , czy grzałki czy suchą celę HHO. Temat jest otwarty. Wolał bym jednak aby odwiedzili ta dyskusję entuzjaści , korzy mają jakąś wiedzę praktyczną w odniesieniu do następujących spraw:
-jaki prąd potrzebny jest do uzyskania wydajnej elektrolizy
-jak dużą cele trzeba by zbudować aby gazu było na tyle dużo aby mógł on zasilić w sposób ciągły jakiś palnik.
- co mogło by nadawać się do odebrania tak wysokiej temperatury jaka daje płomień HHO
-jak zabezpieczyć to wszystko przed big buum :boisie:
Na razie :hejka:

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Witam.
Kilkanaście magnesów neodymowych. tarcza aluminiowa, dokładne rozmieszczenie, wyważenie,
silnik wysokoobrotowy małej mocy, a można pewnie z 3 - 4 stron zrobić na podstawce przytrzymujące
na odpowiedniej wysokości wymiennik- rurki miedziane z wodą .Co wy na to?
Pozdrawiam -wlodek66

Knight of the East or Sword * 15th Degree

wlodek66 pisze:
Witam.
Kilkanaście magnesów neodymowych. tarcza aluminiowa, dokładne rozmieszczenie, wyważenie,
silnik wysokoobrotowy małej mocy, a można pewnie z 3 - 4 stron zrobić na podstawce przytrzymujące
na odpowiedniej wysokości wymiennik- rurki miedziane z wodą .Co wy na to?
Pozdrawiam -wlodek66

Pytanie dotyczy prawdopodobnie tego filmu co wyżej. Nie wiem dokładnie jak to działa. Biorę pod uwagę możliwość istnienia tam jakiegoś haczyka.. Przydałyby się jakieś eksperymenty połączone z obliczeniami. Bez tego to dyskusja jest jałowa i nie ma sensu. Czy to ma coś wspólnego z hho? Jak coś wiesz więcej to napisz.

.

Tu jest jak to gość sam zrobił eksperyment od 2.23 min nie jest to związane z hho, ale z magnetyzmem http://niezaleznatelewizja.pl/2012/05/nauka-i-technologia-nowej-ery-29-05-2012/

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

odnośnie pierwszego filmiku, wytłumaczenie możliwe w oparciu o klasyczną fizykę , podstawowe pytanie czy przyłożenie rurki zwiększa obciążenie silnika i w jakim stopniu.

Ogrzewaniem alternatywnym w domu ale nie hho jestem również zainteresowany. Aktualnie wiem o bardzo fajnym urządzeniu grzewczym - promienniku prawdopodobnie podczerwieni (nic na temat szczegółów technologii jeszcze nie wiem). Nie tanie ale wydajne, nieduże i w kosztach eksploatacji - prąd znacznie tańsze bo oszczędne dlatego ukrywane a jest produkowane od podobno 2 lat na zachodzie. Przy obecnych rosnących cenach gazu szybko się zwróci, jedynym zagrożeniem znaczny wzrost cen energii po uwolnieniu jej cen z regulacji w 2013 r.

lex pisze:
Cześć
Moim zdaniem przyłożenie rurki nie obciąża bo to miedz i nic nie przyciąga,a gdyby tak faktycznie było że to jakie obroty wystarczą żeby w tej rurce podgrzać wodę bo tu widzę że ma wysokie obroty jest to zamontowane na frezarce do drewna a to jakieś 2500do 3500 obrotów/min powiem wam że to jest naprawdę ciekawe.

CO WY NA TO :tak:

Trudno dyskutować bez przeprowadzenia pomiarów.
Gdyby tak było jak piszesz to do utrzymania obrotów wystarczyłby silnik o małej mocy pokonujący tylko tarcie na łożyskach. Większej mocy potrzeba by tylko przy rozruchu. Gdyby zastosował podobne łożyskowanie jak w dyskach HD to obeszłoby się na mocy kilkadziesiąt watów. Po co wtedy turbina wiatrowa. Jak na razie jest to czysta fantazja. Dziwne jest dla mnie, że przy takich eksperymentach podane zostały obroty, a nie wiemy nic na temat potrzebnej mocy silnika. Przecież to jest podstawa zasadności dalszych eksperymentów.

.

Perfect Master * 5th Degree

Witam

Podgrzewanie magnetyczne jest obecnie wykorzystywane w wielu dziedzinach np. kuchenki indukcyjne, realizowane w trochę inny sposób ale na tej samej zasadzie. Wszystko opiera się na powstawaniu prądów wirowych. Aby taki prąd wirowy mógł zaistnieć potrzeba materiału przewodzącego prąd oraz zmiennego strumienia magnetycznego.

W przypadku zastosowania cewki jako elektromagnesu szybkość nagrzewania będzie zależeć od ilości zwojów, prądu, częstotliwości oraz materiału nagrzewanego. Głównie od intensywności strumienia magnetycznego i szybkości jego zmiany.

Tutaj mamy do czynienia ze zmianą strumienia magnetycznego magnesów stałych. Szybkość nagrzewania będzie zależeć od "mocy" magnesów, ilości i rozmieszczenia, prędkości obrotowej oraz od odległości materiału nagrzewanego.

Chodzi głównie o to, aby nagrzewany materiał (miedź najlepsza) był objęty jak najsilniejszym zmiennym strumieniem magnetycznym. Materiał powinien być również lity.

Wystarczy zastosować wysokoobrotowy silnik (np. z odkurzacza) małej mocy. Podczas nagrzewania silnik prawdopodobnie bardzo nieznacznie zwolni ze względu na oddziaływanie prądu na magnesy, ale to należy dopiero sprawdzić w praktyce.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

lex pisze:
Bla bla, skąd wiem o tych obrotach bo to FREZARKA DO DREWNA CO WIDAĆ NA FILMIE A ONE TAKIE OBROTY MAJĄ chba że ktoś nie wie co to za maszyna a skąd wiem Bo mam TAKĄ!! I TO NIE WYSSANE Z PALCA TYLKO RZECZYWISTOŚĆ!!

I co w związku z tym??

Jacolo pisze:
lex pisze:
Bla bla, skąd wiem o tych obrotach bo to FREZARKA DO DREWNA CO WIDAĆ NA FILMIE A ONE TAKIE OBROTY MAJĄ chba że ktoś nie wie co to za maszyna a skąd wiem Bo mam TAKĄ!! I TO NIE WYSSANE Z PALCA TYLKO RZECZYWISTOŚĆ!!

I co w związku z tym??

To się świetnie składa, że tylko 3500obr/min! Są silniki o prędkości 22500obr/min przy biegu jałowym.

Na filmiku widać 24 magnesy. Przy prędkości ok 3500obr/min częstotliwość zmiany strumienia magnetycznego wyszła by jakieś 1400Hz.

Przy 24 magnesach i prędkości 22500obr/min częstotliwość wyniosła by 9000Hz. Ponad 6 razy więcej.

Pozostaje jeszcze sprawa obciążenia. Czy silnik np. 12V, 40W, 22500RPM nie zwolni zbyt bardzo po przyłożeniu metalowej rury?

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

To co widać na filmiku to proste zjawisko fizyczne wykorzystywane w piecach czy kuchenkach indukcyjnych. Wykorzystuje się tu zjawisko powstawania prądów wirowych. Jak poruszasz przewodnikiem w polu magnetycznym to w przewodzie indukuje się prąd. Tu porusza się pole magnetyczne, a przewodnik stoi w miejscu więc zasada jest spełniona. Prąd wirowy, który indukuje się w metalu wytwarza pole magnetyczne przeciwne do tego, które go wywołało. W efekcie obciąża nam ono silnik. Także niestety, na obrotach jałowych to nie pójdzie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]