Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 sie 2020, 22:15

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Plyn Lugola
Intimate Secretary * 6th Degree

tak, ten sam, zielone pudełko z niebieskim firmy Coel 40 g a w opisie 1 g płynu zawiera jod 10 mg, jodek potasu 20 mg

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 05 mar 2015, 19:00 
VIP Member
Awatar

Perfect Master * 5th Degree

Fiesta
Jak myślisz ilu procentowy to jest jod i ile ma jodu w jednej kropli.

Ostatnio zmieniony 05 mar 2015, 20:15 przez Marco, łącznie zmieniany 1 raz

Już podawałam. Ten płyn jest 5 % a w jednej pionowej kropli jest 6,25 mg jodu. Masz dojść do 8 kropli czyli 50 mg jodu

Entered Apprentice * 1st Degree

Oboje z synem mamy zasinienia na paznokciach -syn głownie na kciukach ,ja na wszystkich paznokciach doczytałam sie ze to sinica i jest przy chorobach płuc rozumiem ze to niedotlenienie lub zakwaszenie organizmu po odrobaczaniu ...w książce 'Ziołolecznictwo' Ozarowskiego przeczytałam że - jezeli w organizmie jest zbyt mało jodu to upośledzone jest wówczas wytwarzanie przez tarczyce ważnych hormonów zawierających jod-tyroksyny i trójjodotyroniny. Oba te hormony maja bardzo istotne znaczenie ,ponieważ wpływ ich rozciąga się niemal na wszystkie gruczoły i narządy - wątrobę,nerki,trzustkę,ślinianki,mięśnie szkieletowe i in.Zbyt mała ilość hormonów tarczycowych krążących we krwi powoduje m.in.zmniejszenie pobierania tlenu przez różne tkanki i obniżenie poziomu wydalanego z moczem azotu.Czyli te sine paznokcie to też może być objaw niedoboru jodu-tak?

Chyba mam problem. W przeciagu 6-12 miesiecy wypilem 50ml 12.5% plynu lugola. Nie suplementowalem sie selenem, chociaz w poczatkowym okresie suplementacji moja dieta bazowala w duzej ilosc na produktach bogatych w selen. Ze wzgledu na nietolerancje glutenu i inne problemy trawienne nie jestem pewien ile moglem tego pierwiastka dostarczyc. Pozniej przeszedlem na bezglutenowa i niepokrywalem nawet 50% podrecznikowego zapotrzebowania.
Ma ktos jakies sugestie co teraz robic? Od kilku tygodni biore 200mcg selenometioniny, ostatnio zwiekszylem do 400 przez kilka dni ale wrocilem do nizszej dawki. Slyszalem, ze branie selenu bez jodyny to tez zly pomysl. Wypilem tego dosc sporo i mysle to ponowic tym razem wlasciwie.

poczytaj co napisała fiesta -tam jest dużo rad .

Fiesta
Powiedz proszę czy selen należy brać z dala osobno od jodu jeżeli tak to jaki odstęp czasu między selenem a jodem oraz witaminą "C"

Provost and Judge * 7th Degree

fiesta pisze:
Już podawałam. Ten płyn jest 5 % a w jednej pionowej kropli jest 6,25 mg jodu. Masz dojść do 8 kropli czyli 50 mg jodu

A ja bardzo chciał bym się dowiedzieć skąd ci się wzięło,że w jednej kropli płynu Lugola jest 6.25mg jodu??

inkognito : to nie mnie się wzięło, tylko z ebooka ze strony vibronika.eu Autor podaje tam recepturę na płyn lugola, który można zrobić samemu oraz podaje zawartość płynu Lugola "gotowego" 5 %. Wyliczenia są od niego. Płyn Lugola, klasyczny, to bardzo stara receptura i orginalnie 5%, ale autor wspominał, o mniejszej % zawartości oraz jak rozcieńczyć te 5% i jakie są wówczas wartości.

Ten ebook ma prawie 100 stron. Zadajecie takie pytania, że, żebym nie była sądzona o branie widomości z chmury, zmuszona jestem szukać paru linijek aby poprzeć to co wiem i piszę. Ale niech będzie:

Źródło: Vibronika.eu
Dowód 1. "przyjmowanie 50 mg - 8 "pionowych" kropli płynu Lugola 5 %, ale uwaga, celowe może być rozpoczęcie od mniejszych dawek i stopniowe ich zwiększanie" - podziel sobie 50 :8 = 6,25 !
Dowód 2 (str. 71) Kropla "regularnego" czyli 5 % płynu Lugola zawiera, przypomnę, 6,25 mg jodu.
Dowód 3 (str. 42) Osiągamy tzw. 5 % płyn Lugola. Jedna kropla zawiera 6,25 mg jodu, zaś 20 kropel stanowi składa się na jeden mililitr.

marco: nic nie wiem o tym by rozłączać łykanie selenu z jodem. odnośnie wit C - pytałam autora i on zaleca pić jod w dni tygodnia a np wit C w weekendy nawet 2-3 x dziennie po 1000 mg lub naprzemiennie jeden dzień jod a następny wic C. Tłumaczył, że wit C sublimuje jod do tego stopnia, że jeśli np kropla kapnie Ci na ubranie to należy to posypać proszkiem wit C czyli kw. askorbinowym.. nie sprawdzałam. Nie wnikałam jak długa musi być to przerwa.. Nie wiem czy jest aż takie zalecenie :)

Ponieważ, kilka lat brałam hormony tarczycowe nauczyłam się brać to rano na czczo , to jod także piję rano, wcześnie, a wit C biorę na noc razem z E. Selen biorę gdzieś "po drodze" w ciągu dnia.

olgagoral: nie wiem czy sinienie paznokci jest objawem braku jodu.. jeśli tak to dziwnym. Ja mam stwierdzoną niedoczynność, czyli mam duży deficyt jodu co powoduje nieefektywną pracę tarczycy.. a paznokcie mi nie sinieją... Naprawdę nie wiem. I nie przypominam sobie abym coś takiego czytała..

ale coś mi przychodzi do głowy. Piszesz sinienie.. tak odruchowo, nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się to z ciemnym bardzo kolorem ale może wyobraźnia podsuwa mi złe obrazy bo kiedy jeszcze miewałam klasyczny objaw niedoczynności- zimne ręce, stopy i nos! to końce palców miały inny kolor, jak to zmarznięte palce.. więc jeśli takie coś masz na myśli, to sądzę, że jod może pomóc, tak jak według źródeł, ogólnie pomaga przy schorzeniach tarczycy.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Ciekawe informacje tu wrzuciłaś @fiesta, dzięki :)
Zastanawia mnie tylko ta ostrożność z łączeniem jodu z wit C. Tak to prawda, że jod reaguje natychmiast z kwasem askorbinowym ale ten kwas utrzymuje się we krwi bardzo krótko tzn kilka godzin maksymalnie. Natomiast jod wchłaniany jest niezwykle szybko i po godzinie lub dwóch niema śladu po wolnym jodzie i raczej można już bez problemu brać wit C.
Ten ebook o jodzie wygląda na ciekawą lekturę więc kupię sobie i przeczytam.

Ile dawkować kropli 5%-wego roztworu jodu? Do tej pory dawkowałem jedną krople.

Witam :)
Nie rozumiem, skąd takie stężenie Lugola firmy Coel?

Masa KJ to 166

W 1 g (1000 mg) naszego płynu mamy 10 mg jodu i 20 mg KJ

W 166 mg KJ mamy 127 mg jodu
Musimy obliczyć, ile mamy jodu w 20 mg KJ - czyli (20X127)/166, co daje nam 15, 3 mg

Podsumowując: W 1000 mg naszego preparatu (czyli 1 g) mamy 10 mg plus 15,3 mg = 25,3 mg jodu
Teraz można obliczyć stężenie procentowe - 25,3 mg jodu na 1000 mg preparatu x 100%, czli 2,53 %

Aby zobaczyć, ile mamy jodu w 1 kropli, trzeba by było wiedzieć, ile waży kropla preparatu o takim stężeniu.
Można na oko przyrównać do wody (mamy roztwór wodny) i przyjąć, że 1 g preparatu to 20 kropli
Podzielić 25,3 mg na 20 i wiemy, ile ma 1 kropla - 1,267 mg jodu.
oczywiście w zaokrągleniu

Czy się mylę? Toż to czysta matematyka.

Dodam jeszcze, że ktoś, kto ma wagę apteczną, mógłby sprawdzić, ile realnie jest kropli w 1 g płynu. Po prostu nakapać do naczynka i policzyć po ilu kroplach waga wskaże 1 g. Ja niestety nie mam takiej możliwości. Być może kropli jest mniej niż 20. Opierając się na Lugolu 5 % można przypuszczać, że jest ich właśnie mniej, ale to zależy też od kroplomierza.

Może ktoś podjąłby się policzenia tego, ktoś kto posiada wagę apteczną? Proszę :)

Uważam, że nie da się dokładnie policzyć, ile mg jest w kropli nie mając wagi aptecznej. Wiadomo tylko, że można spożywać do 2 g płynu Lugola, skoro 1 g zawiera 25,3 mg, a nasza maksymalna dawka wynosi 50 mg na dobę (u osób otyłych do 100 mg, a przy nowotworach jeszcze więcej jak czytałam).

Pozdrawiam :)

Bow, myślałam tak samo, dlatego jod biorę rano a wit c wieczorem na noc. Uznałam, że ponad 10 godzin przerwy wystarczy a jakoś psychologicznie czułam niedosyt nie biorąc jodu w weekendy ponieważ z powodu niedoczynności i postępujących pozytywnych efektów nie chciałam tracić ani dnia.
Przy czym: autor zaleca branie w weekendy witaminy C w ilości kilka gramów i bardziej tłumaczy to " odblokowaniem" pasażu metabolicznego dla jodu a branie kilku gramów wymaga przerw 3-4 godzinnych może stąd taki schemat. Generalnie nie powinno się łączyć za jednym braniem jodu i wit C.
jeśli branie witC nie pomaga, neleży włączyć B2 i B3. patrz strona poprzednia tego wątku.

Polecam ebooka!- zawiera: historia jodu, kiedy stosowano, dlaczego przestano, do czego potrzebny, kto musi a kto powinien brać, jak brać, jak zrobić, co leczy, na c pomaga, inne preparaty na bazie jodu, jak je zrobić...a także o magnezie , boraksie, selenie i witC jako niezbędne przy suplementacji jodem! oraz świadectwa ludzi którzy się wyleczyli + trochę o JODINE project.
Ponadto jest ten plus, że autor odpisywał mi na pytania :D i to on wskazał mi szukanie przyczyn w żelazie i jego metabolizmie.

Czytałam dość obszerną publikację na temat wit C (400 stron.. ) i tam znów piszą, że wit C lepiej brać na noc (nie pamiętam już argumentu) i łączę ją z E bo znów E lubi towarzystwo C. Te obie witaminy działają synergicznie i zarazem mocniej niż osobno. Podobnie ma się rzecz z kwasami Omega, dobrze jest połączyć je z wit E bo to spowalnia utlenianie danej substancji i organizm dłużej cieszy się z jej działania.
Ale znów w ostatnich rewelacjach p. Zięba definitywnie przestrzega przed Omega 3 z ryb i dość obszernie tłumaczy w swojej książce dlaczego, jednocześnie wskazując olej lniany jako jego źródło i olej słonecznikowy jako źródło Omega 6, które są nam niezbędne..
To jak z witaminą D + A + K2. p. zięba tłumaczy, że branie tych witamin razem wzmacnia wzajemne pozytywne działanie a zarazem zapobiega przedawkowaniu. Zresztą selenowi także przypisuje tę rolę, nie tylko przeciwutelniacza dla organizmu ale jako osłona organizmu przed " przedawkowaniem"

Dla tych co znów będą "żądali" dociekliwymi pytaniami dowodów- poszukam :D - książka p. Zięby jest cienka, ale nie każcie mi wertować 400 stron książki o wit. C żeby znaleźć akapit. Jak sama trafię to wkleję.

Mint: od jednej kropli i co kilka dni dodajesz jedną aż dojdziesz do 8. Poczytaj wątek, juz to pisałam kilka razy.

Ostatnio zmieniony 07 mar 2015, 12:01 przez fiesta, łącznie zmieniany 1 raz

Fellow Craft * 2nd Degree

Witam.

Chciałbym sprostować tu informacje odnośnie płynu Lugola zamieszczane w tym wątku przez panią Fiesta.

Skoro płyn Lugola , który stosuje w 1g zawiera 10mg I2 oraz 20mg jodku potasu(KI) w roztworze wodnym jest to 1% roztwór jodu. Czyli w 1g roztworu jest 10mg jodu cząsteczkowego oraz 15mg jodu z jodku potasu, czyli razem 25mg/g. 1 kropla wody (oczywiście średnio, nie wdaję się w wyliczenia z napięciem powierzchniowym i jak się tworzy kropla) ma 33mg, czyli 0,033g. Wynika z tego, że w 1 kropli tego konkretnego płynu Lugola jest około 0,825 mg jodu trójcząsteczkowego I3.
Jeśli stosuje Pani 8 kropel to przyjmuje Pani jak łatwo wyliczyć 6,6 mg jodu na dobę.

Druga sprawa, wg Medycyny Praktycznej http://www.mp.pl/ : "W przewodzie pokarmowym jodki wchłaniają się na całej długości jelit, ale przede wszystkim w jelicie cienkim, skąd w ciągu 2 h rozprowadzane są w przestrzeni pozakomórkowej. Biologiczna dostępność jodku potasu wynosi praktycznie 100%" . A stosuje się je najlepiej po posiłku, w małej ilości wody http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=429 .
Oczywiście nie powinno się przyjmować jednocześnie kwasu l-askorbiowego czy askorbinianów z jodem,ale sądzę , że 3-4godziny to jest wystarczająca ilość czasu.

Wow nie liczyłam tego w ten sposób. Skądś się to wzięło... ja od autora a on.. :D dla mnie nie ma znaczenia do końca ile tych mg jest.. ważne że pomaga. Autor twierdzi, że nawet większe dawki o ile organizmowi nie są potrzebne - wydali z moczem. Trzymałam się wskazań i czuję mega poprawę. Autor pisząc o dawkowaniu podaje " kropli pionowych" nie chcę teraz być odebrana jako upierdliwa ale może są różne krople, w sensie wielkości kropli, kurcze nie wiem.
Autor podaje przepis na płyn lugola 5 % własnej roboty, gdzie trzeba zakupić kroplomierz do podawania i odliczania. Kupując płyn lugola w aptece, myślałam, że skoro robię test to kropla to kropla. Ale możliwe, iż coś źle zrozumiałam.
W takim razie śmiało mogę zwiększać dawkę.
P.S. brałam 10 kropli.

Ostatnio zmieniony 07 mar 2015, 12:52 przez fiesta, łącznie zmieniany 2 razy

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Może coś wam to pomoże otóż zważyłem krople płynu Lugola w trzech różnych zakraplaczach.
Pierwszy to szklana butelka oraz szklany zakraplacz średnia waga kropli - 37,42mg
Drugi to szklany z cieńszego szkła (większy otwór wylotowy) - 44,75mg
Trzeci zakraplacz to plastikowa butelka z wbudowaną, wciśniętą końcówką zakraplacza - 57,48mg
Wszystkie zakraplacze podczas próby utrzymywałem w pozycji pionowej czyli prostopadle do szalki.
Wynika z tego, że kropla kropli nierówna, a wszystko zależy od kształtu oraz średnicy otworu zakraplacza.

Można teraz na podstawie tego co napisał @Draggonauta policzyć w przybliżeniu zawartość jodu.
Każdy z nas ma inne potrzeby i najlepiej tak jak napisała @fiesta suplementować taką ilość kropli przy której czujemy się najlepiej.

Dziękuję Bow ;D już myślałam, że spadną na mnie gromy i chciałam się kajać.. owszem, możliwe, iż wprowadziłam kogoś w błąd - przepraszam. Sądziłam , iż dobrze rozeznałam temat przed podjęciem kuracji a jednak nie.. Nie mniej jednak przyszła mi na myśl taka teza, że jest bardzo możliwe, że kupowany płyn Lugola ma mniejszą % objętość, gdyż:
- jest dostępny bez recepty a z reguły środki bez recepty są słabsze
- producent nie podaje zawartości procentowej gdyż, wg wskazań jest to preparat do płukania gardła a nie do picia.
- powyższe wyliczenia, choć się na tym nie znam są realne.

Absolutnie nie było moim zamiarem zdobycie tytułu znawcy, uznałam, że mogę coś wnieść do dyskusji dla tych co zaczynają, ponieważ przeszłam kurację, co prawda nie pełną ale zdołałam poczuć na sobie niesamowitą moc jodu także na moją tarczycę. Dziękuję, że ktoś zwrócił na to uwagę także dlatego, że podniosę swoją dawkę. !
Skoro moje wyniki krwi na tarczyce zmieniły się pozytywnie po tak małej dawce, to ... bardzo bym chciała aby po pełnej kuracji moja niedoczynność zniknęła.

Skoro według powyższych wyliczeń w płynie lugola COEL jest 0,82 mg jodu a autor wspomina, że niezbędne minimum to 12,5 mg.... zatem może zróbmy ściągę z tego konkretnego preparatu, ponieważ jest dostępny w aptekach bez kłopotu:

1 kropla = 0,82 mg jodu
5 kropli = 4,1 mg jodu
10 kropli = 8,2 mg jodu
15 kropli = 12,3 mg jodu
20 kropli = 16,4 mg jodu
25 kropli = 20,5 mg jodu
30 kropli = 24,6 mg jodu

Terapia, o której pisze autor zakłada stosowanie przez okres ok 3 miesięcy 50 mg jodu. Tyle czasu potrzebuje organizm by się napełnić jodem. Potem można stosować dawkę suplementacją 12,5 mg jodu. Wiec teraz dla ścisłości:

Dawka terapeutyczna 50 mg jodu:
8 kropel płynu Lugola 5 % domowej roboty
60 kropel płynu Lugola COEL (49,2 mg)
61 kropel płynu Lugola COEL (50,02 mg)

Dawka suplementacyjna 12,5 mg jodu:
2 krople płynu Lugola 5 % domowej roboty
15 kropli płynu Lugola COEL (12,3mg)

Wychodzi na to, że ekonomiczniej jest zrobić preparat samemu... szczególnie jeśli suplementuje się cała rodzina.

-- 07 mar 2015, 13:03 --

I jeszcze coś dla tych, którzy chcą podawać jod dzieciom:

Cyt. (...) Sugerowane przez dr Brownsteina dzienne dawki jodu dla dzieci: 0,25 mg jodu na kilogram wagi dziennie. Zauważmy, że dla dziecka ważącego np. 50 kg ta dawka wyniesie całkiem sporo, bo 12,5 mg jodu, nie różniąc się praktycznie od dawki dla osoby dorosłej, ale dr Brownstain nie mówi tego wprost, pozwalając nam nasamodzielne zrobienie stosownego obliczenia. Oczywiście lekarz ten zabezpiecza się (i słusznie) pisząc: suplementacja dziecka pod opieką odpowiednio wyszkolonego specjalisty :). Trochę trudno o takiego w naszym kraju. Wygląda na to, ze musimy
sami dla siebie stać się specjalistami. Dodam, że Lewis Ford sugeruje mniejsze dzienne dawki jodu dla dzieci, choć nie znalazłem konkretnej propozycji dawki. (...)

Mnie właśnie chodziło o kroplę płynu Lugola z firmy Coel jedna kropla waży ok 60mg sprawdzałem 2 krotnie(pierwszy wynik 56mg,drugi 59mg) na wadze o dokładności 0,001g kropla była z oryginalnej butelki.
Na opakowaniu jest informacja 1gr płynu zawiera-jod 10mg,jodek potasu 20mg 1gr to 1000mg a jak kropla płynu ma ok zaokrąglając 60mg to wychodzi 0.6mg jodu i 1.2mg jodku potasu razem będzie ok 1.8mg na jedną krople płynu Lugola.
Stąd moje zdziwienie pisałaś fiesta,że masz płyn Lugola z firmy Coel wstawiłaś zdjęcie taki sam ja posiadam,który kupiłem w aptece napisałaś,że kropla ma 6.25mg jodu ci co kupią płyn w aptece będą myśleli,że w kropli jest 6.25mg jodu a tam jest ok 1.8mg(jod+jodek) stąd musiałem naprostować.
Pozdrawiam

Mam ten sam roztwór wodny jodu COEL i w aptece internetowej gdzie go kupowałam było pytanie od klienta ile jodu jest w jednej kropli - odpowiedz 0,516mg zapisałam to sobie ale nie moge tej apteki znalesc z tego co fiesta napisałaś to dziecku o wadze 20 kg moge podawać 8-9kropel ....???to Ty fiesta jeżeli brałaś ten sam jod to za mało go brałaś ........albo nic nie kumam

No wychodzi na to, że brałam za mało.! już to wiem i dziś wzięłam 25 kropel.

Ja już tez mam namieszane.. Incognito twierdzi, że ten konkretny płyn ma 1,8 mg a powyżej, na górze strony Draggonauta twierdzi, że 0,825.. a znów , także powyżej mariolawiki1 twierdzi,że z wyliczeń wychodzi 1,267

Może ktoś jeszcze policzy i wyciągniemy średnią..? :D bo zdaje się, że znów to co wkleiłam a sugerowałam się dawką 0,826 jest nieprawdziwe..

-- 07 mar 2015, 19:54 --

ja chyba kupię składniki i zrobię ten płyn sama według przepisu z ebooka i będzie wiedziała, że mam 5 % A póki tego nie zrobię to będę brała ok 20-30 kropel w dwóch dawkach bo jak zrobiłam w jednej to mi za mocno pachniało. Tak sobie strzeliłam więc nie pytajcie czemu tyle.

-- 07 mar 2015, 19:59 --

W kwestii dziecka wkleiłam to, co napisał autor a on jak widać przytoczył wypowiedź kogoś ze źródła z którego korzystał.. kompletnie nigdzie nie szukałam więcej informacji jak to podawać dziecku.. nie wiem czy bym znalazła. Do dziś byłam przekonana, że tego płynu o którym mówimy wystarczy dla dorosłego 8 kropel i dziecku dawałam 2-3.. (czyli w mojej mentalności ok 20 mg) wychodzi na to po tych newsach z wyliczaniem że dawałam śmiesznie mało.. choć sama nie wiem ile bo każdy wynik jest inny :D ale lepsze to niż nic . Ale jaja :D głowie mam kociołek. Dobrze, że ten temat wyszedł bo wszyscy robilibyśmy coś nie wystarczająco i moglibyśmy myśleć, że nie działa. teraz wiemy że potrzebne są większe dawki tylko jak to policzyć?

-- 07 mar 2015, 20:07 --

napisałam mail do producenta, zobaczymy czy odpiszą.

Ja twierdzę,że ten konkretny płyn ma 500mcg do 600mcg czyli 0.5mg do 0.6mg jodu na kroplę to są małe wartości i żeby to dokładnie zważyć to musieli by my mieć wagę analityczną,która kosztuje kilka tysięcy złotych napisałem,że kropla ma 1.8mg ale jodu+jodku potasu.

Co do podawania dziecku ostrożnie jedną kroplę a nie 8,9 do jodu trzeba przyjmować selen bo inaczej można sobie zrobić krzywdę.

Jeśli jest tak jak piszesz to moje powyższe wyliczenia są błędne. Może powinnam je usunąć..bo ktoś kto nie przeczyta całego wątku weźmie te dane za pewnik.

Heh :)
Ja to widzę tak.
Tu jest karta charakterystyki ROZTWÓR WODNY JODU (Iodi solutio aquosa) firmy COEL z Krakowa:

http://www.coel.krakow.pl/data/technical_info/59/Roztwór_wodny_jodu.pdf .

Z owej karty w Sekcji 9 czytamy: Gęstość (20°C) [g/ml]: około 1,01.
Wnioskujemy,że 1g roztworu to około 1 ml.
Teraz, robimy , uwaga, eksperyment. Bierzemy strzykawkę 1 ml z podziałką i kropimy z oryginalnej butelki i zakrapiacza, aż do uzyskania pełnego pokrycia podziałki. Tu wyznacznikiem jest dolny menisk roztworu w strzykawce trzymanej pionowo, gdzie wzrok obserwatora jest na poziomie oznaczającym właśnie 1ml. Głowę daję, że wyjdzie około 30 kropel :tak:

Znalazłem jeszcze coś takiego: http://www.receptura.farmacja.pl/rec-of-25-act-wiecej-id-11.html, gdzie autor pisze:

"Wielkości do sporządzenia 1% Płynu Lugola
1% Płyn Lugola to:
Jod - 1,0g
Jodek potasu - 2,0g
Woda - 97,0g

Jod najlepiej rozpuścić w 50% roztworze wodnym jodku potasu a następnie uzupełnić wodą do żądanej objętości.

W tak wykonanym 1% roztworze jodu w jodku potasu jest:
- w 1 gramie roztwory jest 25mg jodu (10mg jodu z jodu (J) i 15mg jodu z jodku potasu (KJ))
- jedna kropla wody to ok. 33 mg, a w niej będzie 0,825mg jodu".

Super! czyli jeśli mi odpowiedzą, zobaczymy czy wiedzą :D Czyli co..? Te wyliczenia są prawdą?

W tej samej sekcji parę linijek niżej napisali:
zawartość jodu (%) 0,9 -1,1
zawartość jodku potasu (%) 1,9 -2,1

Zawartość wygląda na mg produktów ale po co te procenty w nawiasie ?????? :D

Fiesta, moje obliczenia co do kropli wynikały z niemożności wyliczenia przeze mnie, ile kropel ma 1 g, gdyż nie posiadam odpowiedniej wagi do tego.
Jeśli kropli jest 30, to wartość 25,3 mg jodu dzielimy właśnie przez 30.
Często też podaje się stężenie samego jodu (KI jest po to, aby trudnorozpuszczalny jod rozpuścił się w wodzie), a przecież wg tego, co pisze chociażby Zięba, KJ także jest aktywny zdrowotnie. Moje obliczenia dotyczą całości jodu - z samego jodu oraz z jodku potasu.
----------------
Inkognito, jodu w 20 mg jodku potasu jest 15,3 mg, odliczamy potas.
Obliczenia były w moim poprzednim wpisie.
Na 1 g płynu Lugola mamy nieco ponad 25 mg jodu (25,3 mg).

------------------
Dobranoc :)

Ja nie rozumiem dlaczego utrudniać sobie życie przecież J.Zięba jodek potasu tez wlicza jako jod dlaczego wy odliczacie potas? wyraźnie opisuje to w swojej książce"Ukryte Terapie" na stronie 235 jest opis"III. Po jednym miesiącu stosowania lodoralu(płyn Lugola w tabletce zawierający12,5 mg jodu) 1 tabletka dziennie."
Pod spodem jest umieszczona informacja:"Uwaga
lodoral jest to preparat zawierający 5mg jodu i 7,5 mg jodku potasu.Czyli jest to płyn Lugola w tabletce. Jest to w tej chwili jedyny taki preparat na rynku, dostępny niestety tylko w USA."
Czy on gdzieś odejmuje potas z jodku potasu??? Dla niego 5mg jodu+7,5mg jodku potasu to razem 12,5 mg jodu.

Czy możemy w końcu zrobić podsumowanie jakieś ?:) może podajmy wartości całej kropli mniej więcej oczywiście oraz samego jodu dla 1 kropli tego samego płynu?

Autor mojego ebooka też podaje wartość całej kropli jako własnie 6,25 mg jodu.. i oczywiście zaznacza, że płyn Lugola jest lepszy biologicznie dla człowieka niż jodek potasu sam. Ale.. endokrynilog zapisała mi tabketki samego jodku potasu o wartości 200 mcg i kazała brać pół... PÓŁ! Nie biorę, wole pić Lugola.

P.S. na allegro produkty do zrobienia samoistnego płynu w dużej ilości to koszt ok 60 zł... gdzie waga jest najdroższa - 20-30 zł.. Sprawdzałam bo wychodzi, że tego płynu Coel trzeba by pić dużo a to już nie jest
takie ekonomiczne, mimo, że w aptece kosztuje kilka złotych. U mnie pije go cała rodzina (2+1) i pewnie co tydzień lub krócej musiałabym kupić buteleczkę co pewnie wzbudziłoby nie małe zainteresowanie aptekarki bo mieszkam w małej dziurze.

Ostatnio zmieniony 09 mar 2015, 16:17 przez fiesta, łącznie zmieniany 1 raz

noooo ;) napewno tak jak moja mama na wiadomość o tym ze zapalenie migdałków wyleczyłam płukaniem płynem lugola,powiedziała ze to bardzo niebezpieczne i mam tego lepiej więcej nie robić bo uszkodze mu tarczyce :? .Dodam tylko że moja mama jest emerytowaną pielęgniarką z wyciętą tarczycą i po jodowaniu...leczy sie u endokrynologa do którego też chciała mnie zapisać :shock: Czasami lepiej sie nie odzywać żeby nas ktoś na siłe nie próbował uszczesliwiać i żeby nie uważali nas za dziwaków.

Inkognito, nie odlicza się jodku potasu, ale potas z jodku potasu. Nie interesuje nas potas tylko jod, więc musimy wiedzieć, ile jest jodu w 20 mg jodku potasu i na 1 g płynu jest go właśnie 15,3 mg - dokładne obliczeniac co i jak, podałąm w pierwszym poście.
To nie jest żadne utrudnianie, tylko zwykłe obliczenia chemiczne, a właściwie matematyczne. :)

Na tej stronie: http://www.coel.krakow.pl/product/index/prod-59
Jest napisane w komentarzach w lewym dolnym rogu na tej stronie której adres podaję powyżej że :

Witam. Mam pytanie do Producenta. Jakie jest stężenie jodyny w oferowanym przez Państwa płynie Lugola (2%, 5%, czy może jeszcze inne)? Ile mniej więcej jodu mieści się w jednej kropli preparatu? Będę wdzięczny odpowiedź. Pozdrawiam! //\"Odpowiedź COEL: uprzejmie informuję, że jedna kropla Roztworu wodnego jodu syn. Płyn Lugola waży 0,0516 g i zawiera 0,516 mg jodu. Stężenie jodu w Roztworze wodnym jodu syn. Płyn Lugola wynosi 1% \\\\\"

Proszę wejdzcie na tą stronę i przeczytajcie: http://www.coel.krakow.pl/product/index/prod-59

Czyli z tego co ja zrozumiałem w jednej kropli jest Pół miligrama jodu i jest to płyn lugola 1%

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]