Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 cze 2018, 3:35

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Plyn Lugola
Perfect Master * 5th Degree

Dzięki za odpowiedż, ale czy faktycznie któryś ze sposobów działa?
Wiesz jacy są ludzie. Moim zdaniem najlepiej przejść na weganizm, pić soki, robić lewatywy, brać odpowiednie suplementy pomagające przy detoksie, ale ile ludzi zdecyduje się na taki "hardkor" :)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 06 kwie 2018, 22:21 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Tłuszczaki to problem z gospodarką tłuszczową- braki lipazy:
http://www.health-science-spirit.com/lipase.html
Można ją tanio zakupić.

Cytuj:
ale czy faktycznie któryś ze sposobów działa?

Trzeba spróbować.

edit:
https://sklep.serowar.pl/pl/p/Lipaza-10 ... L-mleka/30
https://sklep.gappoland.com/pl/p/Lipaza-kozia/22902003
https://sklep.gappoland.com/pl/p/Lipaza ... a/22902002

Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 15:09 przez greg2015, łącznie zmieniany 1 raz

Dzięki greg i why, przekaże info :)

-- 20 kwie 2018, 13:35 --

A czy możliwe jest, że poprzez płyn Lugola spowodowałem u siebie nadczynność tarczycy, co spowodowało coś jakby arytmię? Nie miałem problemów z sercem, ale ostatnio też trochę stresowałem się w grach. Pojawiło mi się mocne bicie serca, które często słyszę, kołatanie i szybciej jakby się męczę.
Lugola biorę 8 kropel już z 3 tygodnie a całość już będzie 3 miesiące. Miażdżycy raczej nie mam, bo jestem ~ 95% weganem od kilku lat. Zastanawiam czy przerwać branie jodu. Wiem, że po drugiej kawie ostatnio ciężko mi było na sercu i narazie odstawiłem.

Entered Apprentice * 1st Degree

Kapsa pisze:
Dzięki greg i why, przekaże info :)

-- 20 kwie 2018, 13:35 --

Miażdżycy raczej nie mam, bo jestem ~ 95% weganem od kilku lat. Zastanawiam czy przerwać branie jodu. Wiem, że po drugiej kawie ostatnio ciężko mi było na sercu i narazie odstawiłem.

Uzupełniasz magnez? Bierzesz jakieś suplementy? Bierzesz tylko jod? Twoja dieta nie jest szczególnie bogata w składniki mineralne i tu może być problem.

@wicher

Nie zgadzam się, że nie jest bogata w składniki min. Jest dużo lepsza jak typowego pożeracza mięsa, bo chyba do tego głównie pijesz. Orzechy, strączkowe, soki z własnej wyciskarki, zero cukru, mało białej mąki, olej lepszej jakości, zielona herbata, ziółka - owoc głogu i dzika róża.
Co kilka dni mocze stopy w chlorku magnezu, oprócz tego codziennie psikam się dezodorantem z chlorkiem pod pachy.
D3 przez zimę po 20k + K2 200mcg, obecnie mniej D3. Piję boraks, wit C z MSM 5-10g, B12 10mg w dwóch porcjach, selen 220uq, tokoferole i tokotrienole - 1800IU~
Drugi dzień nie piję jodu i kawy, i sam nie wiem, może jest lepiej, ciężko coś narazie powiedzieć.
Trzeba będzie zrobić wyłam i odwiedzić "lekarza" na badanie ekg, itp.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

@Kapsa
Jeśli masz dziwne objawy po kawie, zacznij pić yerba mate. :)
Wszystkie objawy miną, a do kawy nie wrócisz. No może raz na jakiś czas, okazjonalnie. Mruga
No i zainwestuj w dobre kwasy tłuszczowe, jest tu wątek na forum.
Bez nich pikawa szybko siada.
Czym jest Twój olej lepszej jakości?
Pozdrawiam

Ja również polecam Yerba-Mate, u mnie praktycznie wyparł on kawę. Z korzyści jakich odczuwam, naprawdę mocny kop dużo lepszy niż po kawie, dobrze oczyszcza organizm, dostarcza mikroelementów, czasami uśmierza nawet ból głowy podczas np. przeziębienia. Dodam że stosuję matero z Palo-Santo, używałem wcześniej ceramicznych teraz też sporadycznie ale jednak Palo-santo to dla mnie numer jeden.
Bonifacy napisał już o olejach, bo jeżeli mówisz o sklepowych to lepiej od razu je wyrzuć, dużo lepszym pomysłem jest stosowanie choćby smalcu gęsiego czy masła klarowanego (wiem że Twoja dieta tego nie dopuszcza) lub ZKT o, których na forum jest dużo, też mogę polecić. Żeby było jasne nie neguje weganizmu u innych bo to jest jego wybór, natomiast sam nie przeszedł bym na taki styl życia.
Co do suplementów, dołożył bym cynk, polecam też pić chlorek magnezu (samo moczenie nóg może nie wystarczyć).

greg2015 pisze:
Tłuszczaki to problem z gospodarką tłuszczową- braki lipazy:
http://www.health-science-spirit.com/lipase.html
Można ją tanio zakupić.

A nie wiesz ile należy przyjmować lipazy z posiłkiem?

Witajcie,

Zacznę od tego, że byłem wczoraj u kardiologa. W sumie za dużo się nie działo, bo zrobił tylko EKG, przeprowadził wywiad... Niby wszystko jest ok, że jestem zdrowy a objawy o których wspominałem tj, kołatanie, przyspieszanie i zwalnianie serca, mocny bas mi przeszkadza i czuję że mi ciężko na sercu, i ból w okolicach serca, gdy kładę się na bok przed spaniem - to mogą być skurcze :bangheadwall: Mówię, mu że obecnie jest dużo lepiej, że biorę CoQ10, witaminę E i Omegę 3, ale on nic się o to nie zapytał czy coś odpowiedział, tylko wpisywał w laptopa objawy, o których mu wspominałem kilka sekund wcześniej.
No cóż, tacy są starsi "specjaliści" i miałem tego świadomość.

@Bonifacy
Olej piję lniany, zimnotłoczony. Nie taki ze sklepu. Ciemna butelka i przetrzymywany był w lodówce. Wydaje się dobry.
Do tego zjadam co kilka dni orzechy włoskie.

Dorzuciłem kilka supli i chyba fajnie to wszystko działa:

WU na czczo
O3 (360EPA/200+DHA)
Cynk (pikolinian 50mg)
Miedż (2mg)
B50
ALA 600mg
CoQ10 (100mg)
Ashwagandha (450mg)

@Wicher
Nie dam rady chlorku pić, gdy mam to w ustach- choć odrobinę, to mój organizm z tym walczy. Jest jak kwas lol.
Ale przymierzam się do terapii 4 szklanek PE. Jabłczan już mam, także git :)

Przy okazji, zrobiłem badanie poziomu B12 i była kilku-kilkunastokrotnie ponad skalę ;) (1834)
Zmniejszyłem i biorę teraz 5mg raz w tygodniu.

Spróbuję brać lugola, ale przez skórę. Czy przy tej aplikacji taka sama powinna być zasada, aby brać na czczo?

@Kapsa
- a jak wiezniesz vit C to nie masz problemów z sercem.
- wg Siemionownej Nadzierzdy, twoje problemy to brak nawodnienia i soli w organizmie.

euroscan pisze:
@Kapsa
- a jak wiezniesz vit C to nie masz problemów z sercem.
- wg Siemionownej Nadzierzdy, twoje problemy to brak nawodnienia i soli w organizmie.

Witaminę C biorę od lat, prawie codziennie i to nie w jakichś śmiesznych dawkach rzędu 5g.
Co do nawodnienia, to piję z 2L codziennie. Na czczo sporo, w ciągu dnia herbatki/zioła, czasem glutamina z tauryną, no i przed spaniem szklanka z probiotykiem.
Sól używam i nie żałuję (kamienna Kł.)
Także przed i po posiłkach rozpuszczam w ustach grubą kamienną.

Z rok temu robiłem oczyszczanie według Siemionowej. Po zjedzeniu pestek dynii i zrobieniu lewatywy, coś ze mnie wyszło. Coś jak kawałki opalonej cebuli, którą dodaje się do rosołu. Mam nawet gdzieś foto.
Ale to wątek o płynie Lugola, także nie zbaczajmy z tematu :spoko:

Dzięki za dotychczasowe spostrzeżenia :nauka:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa UTC [letni]