Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 sie 2020, 20:55

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Plyn Lugola
Perfect Master * 5th Degree

Fiesta
Dobrze a więc porozmawiajmy o Jodzie tutaj jak już znalazłem ciebie tu to i dobrze cieszę się :D

Mianowicie: Powiedz mi bo ja sam raczkuję dopiero w temacie jodu i w ogóle sprawach Tarczycowych.
Zakupiłem produkt z jodem iosol

W jednej kropli jest 1830 mikrogram Jodu.
Co sądzisz czy może być taki Jod i jakie dawki ty zażywałaś czy jod bierze się cały czas czy cyklicznie :cooo?: O jakiej porze dnia spożywa się jod :cooo?:

Ostatnio zmieniony 26 lut 2015, 22:50 przez Marco, łącznie zmieniany 2 razy

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 lut 2015, 21:44 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree

A dlaczego nie zrobisz sobie płynu Lugola sam i wyjdzie to grosze.
Ten "iosol' jest zrobiony z jodku amonu, a nie z jodku potasu, jak Lugola.
Nie wiem po co tak kombinować. Czytałeś to na Vibronice?
http://vibronika.eu/skazenia.pdf

skoro juz mowa o zapomnianych dobrych i sprawdzonych naturalnych lekach to moze kogos zainteresuje lek o nazwie STROFANTYNA na serce .ciekawe artykuly mozna przeczytac w necie.pewnie w angielskim tez bedzie wiele artykułow.kto zna moze szukac.ale wycofany-zbyt dobry i za tani

http://dakowski.pl/index.php?option=com ... &Itemid=53

Marco, nie mam pojęcia, co kupiłeś... Mój angielski aż tak dobry nie jest a tłumacz google nie zadziałał tu jakoś super.. :D ale do rzeczy. Z tego co wiem, potrzebny jest jest NIEORGANICZNY i najlepiej w połączeniu z jodkiem potasu. Ale żeby napisać dlaczego, musiałabym sięgnąć do źródła, czyli ebooka ze strony vibronica. Jeśli chcesz poważnie do tego podejść, powinieneś go zakupić - ok 60 zł i dokładnie przeczytać, bo nie wystarczy tylko zacząć brać jod, trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę jeśli dzieje się coś z organizmem, trzeba wiedzieć co może się zdarzyć jak weźmiesz za dużo na raz lub co zrobić aby wspomóc jego działanie, jeśli będziesz miał wrażenie, że nie działa..
Autor włożył w te opracowanie bardzo dużo pracy.. rzetelnej, dokładnej i odpowiadał mi na pytania.. Nie wiem czy odpowie Ci, jeśli nie zrobisz zakupu :D ale spróbuj, jako, że temat ma rozkminiony to może powie Ci, jak ten konkretny preparat stosować.

Ja brałam Lugola, kupiłam gotowy w aptece, koszt ok 7 zł ale musiałam zamówić, nie było go na stanie. I ważne - musi to być roztwór wodny, glicerynowy nie nadaje się do używania wewnętrznego. Mnie się za pierwszym razem pytano, po co mi to.. powiedziałam, że do płukania gardła. ;-)

Zaczyna się brać od 1 kropli i zwiększa się o 1 kroplę co parę dni. W odniesieniu do płynu Lugola, autor dokładnie podaje ile czego (jodku, jodu) znajduje się w 1 kropli... Stąd łatwo to liczyć.

Ja mam niedoczynność i brałam na nią eutyrox 75, zaczęłam od 1 kropli ale chyba przy 6 dostałam objawów Herxa, ogólne podrażnienia jamy ustnej. (Sprawdziłam to 2 krotnie więc to chyba za dużo było w krótkim czasie, hormony + jod)
Odstawiłam eutyrox, odczekałam ok 14 dni (hormony kumulują się w organizmie, stąd jak np raz nie weźmie się tabl. to się świat nie wali) i zaczęłam znów od początku. Szybko doszłam do 8 kropli sugerowanych jako końcowa dawka. Wg autora i jego źródeł taka dawka w 3 miesiące powinna napełnić jodem organizm tak , aby potem brać dawkę suplementacyjną - 2 krople. Ja brałam 2 miesiące i przerwałam z powodu ciąży, nikt mi nie kazał, jod jest w ciąży bardzo potrzebny ale nie wiedziałam czy ten rodzaj preparatu jest bezpieczny .
Ale dopiero przy 10 kroplach poczułam jakby mi ktoś baterie podłączył. Autor, odpisał mi, że to nie powinien być kłopot, bo nadmiar organizm pozbywa się nerkami. A w dawnych czasach leczono ludzi nawet dużo większymi dawkami.
Niemniej moje wyniki się unormowały i czułam się bardzo dobrze oprócz początku kuracji, gdzie prawdopodobnie moja tarczyca przystosowywała się do nowej sytuacji i tak miewałam np w ciągu dnia spadki mocy i nagłe wzloty, miewałam nudności lub senność lub odwrotnie - naładowanie. Bolała mnie głowa, troszkę wyprysków się pokazało (efekt oczyszczania z metali ciężkich) Czasem kilka w ciągu dnia ale to łagodniało.

Teraz, biorę nadal Lugola w ilości 3-4 krople w dni tygodnia raczej wcześniej rano jako, że wieczorem biorę wit C a oba składniki nie powinny być brane blisko siebie. Moja lekarka, która po mojej rewelacji eksperymentalnej utrzymała mi jod (tabletki jodku potasu, których nie biorę) kazała brać do obiadu.. ale nie wspomniała ani o selenie ani o wit C... W weekendy nie biorę lugola, tylko wit C. 2x 1000
Autor, zaleca rozpuścić krople w szklance soku czy wody, moja mama wlewa do herbaty :) A ja, do szklanki wlewam troszkę soku i wody na wysokość 2,5 cm , do tego lugol i wypijam w 2 łykach. Nie wiem czy jest jakiś konkret...

Musisz też wiedzieć że przy suplementacji jodem ważna jest suplementacja selenem w dawce min 200 oraz właśnie wit C oraz przy odczuciu braku działania, trzeba pomóc ruszyć organizmowi za pomocą chyba B1 i B3 ale to muszę sprawdzić. No i magnezem - koniecznie.
Jak widzisz, warto mieć ebooka - ok 100 stron dobrej wiedzy, bo ja do niego często sięgam, nie da się tutaj napisać wszystkiego co ważne a i to się czytało umyka.. Dowiesz się także, co powoduje, że jod wypierany jest z organizmu, wiec nawet nie sztuką jest go brać, bo można skłócić go z czymś i nie będzie efektu, nie z winy jodu.. :D

fiesta

Czyli Jod można stosować ciągle bez przerw czy stosujemy cykliczne ?
W jednej kropli preparatu jaki ja posiadam jest 1830 mikrogram Jodu a u ciebie jakie są ilości Jodu ?

Czy Ty czytasz co napisałam, czy tracę czas bez sensu..? :D

Jedna kropla płynu Lugola zawiera 6,25 mg jodu. Dla mnie to 6,25 miligramów. 1830 mikrogram, to chyba 18,3 miligram..? nigdy nie byłam silna w matmie :D Więc wychodzi, że to troszkę więcej niż 3 krople płynu Lugola. (6,25 x 3 = 18,75)
i jeszcze pozostaje kwestia preparatu, kompletnie nie wiem jaką przyswajalność ma ten składnik. Ile go brać i jak długo.. Musisz poeksperymentować.

Nie znajdziesz nigdzie informacji jak długo się to bierze. Wg autora ebooka, ok 3 miesiące trwa napełnianie organizmu, czyli jak ja to rozumiem przywrócenie braków dla funkcjonowania wszystkich organów a potem wystarczy brać , nawet nie codzień 2 krople w celach suplementacyjnych.
Ja biorę witaminy czyli suplementuje się codziennie.. Czy Ty będziesz- sam sobie odpowiedz.

Jod pełni w organizmie wiele funkcji od prawidłowej pracy narządów, do działalności p/wirusowej czy / bakteryjnej a dziś w jedzeniu jest go 50 % mniej, w powietrzu morskim tak samo o ile nie mniej.. i jeszcze wiele składników codziennego żywienia wypiera go z organizmu jak brom, fluor..
Używam go nadal, podaję rodzinie i biorę przy przeziębieniach do płukania gardła i zatok.. aczkolwiek odkąd rzadko się to zdarza.

O to właśnie mi chodziło jaki czas brać aby uzupełnić braki czyli jest to mniej więcej Trzy miesiące.
Z tego co wyczytałem to: 1000 mcg. to 1 mg. czyli jak ja mam w jednej kropli 1830 mcg. jodu to jest to 1.83 mg jodu.
Powiedz ty już doszłaś do 10 kropli płynu Lugola dziennie ?

Tak, 3 miesiące ale zauważ, że autor sugeruje zwiększać dawkę do 8 kropel czyli 6,25 x 8 = 50 mg... i wg mnie osobiście od tego czasu liczy się te ok 3 miesiące. Wylicz sobie ile to będzie w Twoim przypadku. No i koniecznie selen min dawka min 200 + magnez + wit C ale w dużej przerwie od jodu.

Marco pisze:
O to właśnie mi chodziło jaki czas brać aby uzupełnić braki czyli jest to mniej więcej Trzy miesiące.
Z tego co wyczytałem to: 1000 mcg. to 1 mg. czyli jak ja mam w jednej kropli 1830 mcg. jodu to jest to 1.83 mg jodu.

Do prawdziwej suplementacji to bierze się 8 kropli Lugola, czyli ok. 50 mg jodu na dzień.
To ta mała buteleczka wystarczy Ci na 5 dni, a dałeś z przesyłką ok. 50 zł.
Gdzie tu logika. Płynu lugola zrobisz sobie wiadro za te pieniądze.
A zresztą to amerykańskie gówno , nadaje się może do smarowania nóg , ale nie do picia.
Zrobione na glicerynie i jodku amonu, brrr.

-- 26 lut 2015, 21:35 --

Marco pisze:

Do prawdziwej suplementacji to bierze się 8 kropli Lugola, czyli ok. 50 mg jodu na dzień.
To ta mała buteleczka wystarczy Ci na 5 dni, a dałeś z przesyłką ok. 50 zł.
Gdzie tu logika. Płynu lugola zrobisz sobie wiadro za te pieniądze.
A zresztą to amerykańskie gówno , nadaje się może do smarowania nóg , ale nie do picia.
Zrobione na glicerynie i jodku amonu, brrr.

Z tego co ja wiem, preparaty na glicerynie, nie są do picia, tylko do smarowania na skórę. Można oczywiście zrobić wiadro Lugola :) ale można także kupić aptece ;D

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

fiesta pisze:
Tak, 3 miesiące ale zauważ, że autor sugeruje zwiększać dawkę do 8 kropel czyli 6,25 x 8 = 50 mg... i wg mnie osobiście od tego czasu liczy się te ok 3 miesiące. Wylicz sobie ile to będzie w Twoim przypadku. No i koniecznie selen min dawka min 200 + magnez + wit C ale w dużej przerwie od jodu.

Tak może być , ale magnez CZDA tak jak C CZDA , czyste chyba bez dodatków jak z Apteki. Tu brak D , można kupić w kapsułkach 5000 jednostek i tego można nawet 4 na dobę z tłuszczami, B 12 tego też niestety brak w organizmie :tak:

Knight of the East or Sword * 15th Degree

żeby wchłonić B12 trzeba mieć wlaściwy poziom kwasu solnego w żołądku..
Betaina Hcl lub woda z sola ..
a żeby wchłaniać witaminy i minerały jakiekolwiek trzeba mieć własciwe pH .
kwas i pH to podstawa :

przyswajalność z zależności od poziomu pH

Cytuj:
min………minerał………………………………………….maks

6,4 Jod…………………………………………………..6,6; 6,8 *
6,3 Molibden, Srebro………………………………………6,7
6,2 Miedź, Cynk……………………………………………6,9
6,1 German, Selen…………………………………………6,8
6,0 Chrom, Mangan, Kobalt, Żelazo……………………….7,0
5,8 Potas, Siarka, Chlor, Wapń, Tytan, Wanad…………….7,2

żeby wchłonić Jod trzeba pH między 6,4 a 6,8 np.
5,8 Witaminy A, B, E, F, K…………………………………7,2
5,6 Sód, Magnez, Krzem, Fosfor…………………………..7,4
5,4 Wodór, Węgiel, Lit, Beryl, Bor, Azot, Tlen, Fluor……..7,6”

żeby przyswoić Jod trzeba ph od 6,4 do 6,8 ..

edit:
paski pH albo ph-metr na początek

ooo to nie wiedziałam. magnez oczywiście, ja nie kupuję CZDA tylko cytrynian magnezu, który biorę doustnie a prócz tego mam 2 wiaderka 5 kg chlorku magnezu i siarczanu magnezu w których mocze nogi a czasem sypie do wanny kilka garści. Witaminę D3 biorę 10 000 jednostek połączoną w K2 (Mk-7) a prócz tego B kompleks i kwas foliowy (kobiety powinny) a od 3 dni betainę hcl + enzymy i jestem zachwycona łatwością trawienia i brakiem objawów jakichkolwiek złych.. :D

Cytuj:
a prócz tego B kompleks

zdradzisz jaki ?

Entered Apprentice * 1st Degree

fiesta,możesz napisać ile dokładnie dajesz jodu dziecku w tej jednej kropli,mam 1%roztwór jodu i jednej kropli jest 0,516mg jodu czy taką krople moge podać 5latkowi 20kg o drugi dzień ? smaruje mu skóre jodem i on bardzo szybko wsiąka -napisałaś ze to niewiarygodny sposób sprawdzania poziomu jodu, oddam jeszcze jego mocz do badania na poziom jodu i sprawdze w ten sposób ilość jodu w jego organizmie.

kwas foliowy jeśli jest brany sam , zjada witaminę B12 , której jest i tak za mało w organizmie.

Awatar użytkownika

Do tej pory słyszałem tylko o zależności między b12, a witaminą C, a tak ogólnie też, że nadmiar jednej witaminy B może "wypłukać" pozostałe z grupy B. Możesz coś przybliżyć w kwestii b12 - kwas foliowy?

Z tego co wiem, przeczytałam, smarowanie skóry nie jest efektywne bo jod szybko się utlenia, czyli zmienia kolor a test ten opiera się na teorii, że jod ma wsiąknąć.. jod z mojej skóry wsiąka tak samo kiedyś i teraz, próbowałam glicerynowy i wodny. Od tego zaczynałam :D

Ja podaje dziecku 1-2 czasem nawet 3 krople płynu lugola , zależy jak mi się kapnie. Ale zaczynałam od jednej co drugi dzień i podaję mu też magnez i witaminę C. Moje dziecko nie połyka tabletek, witaminę C kupuję SOLGAR 500 mg są do ssania i dziennie podaje mu taką a magnez podaję w płynie. Kupuję preparat TP-1 (dostępny w sieci) , składający się z cynku i magnezu i kobaltu. nawiasem mówiąc resztki wody z tym preparatem nie wypitej w ciągu nocy przez dziecko wlewam w storczyki... zaczęły niesamowicie piękne pędy wypuszczać, lepiej niż po nawozie. haha Inaczej już kwiatów nie podlewam i mój szczypiorek w doniczce też bujny jak trawa :D

Nie jestem wyrocznią w sprawie jodu, wiem tyle co sama wyczytałam a wzorowałam się głównie na forach, takich jak ten i opisach ludzi robiących terapie oraz głównie na ebooku ze strony vibronica.eu POlecam bo to rzetelna wiedza i często do niego wracam. Nie mam nic wspólnego z autorem, że tak go zachwalam ale tam więc pełno wiadomości co jeszcze należy robić prócz tylko picia jodu. To naprawdę ważne. Ja tu mogę napisać, że wit C, że selen , magnez są ważne ale już nie podam tego dlaczego tak, jak zrobił to autor.

Autor tego ebooka twierdzi, że nadmiar jodu organizm przez nerki z moczem usuwa. A sprawdzenie ile jodu jest w organizmie.. nie wiem czy robią takie badanie w Polsce. On opisywał, że nie ale to stan na ten czas co to pisał. Badanie z moczu właśnie, które opisywał wyglądało tak, że w laboratorium muszą wiedzieć w czym rzecz, bo określa się ilość % lub wagową ( nie pamiętam) jodu w moczu. I tak, jeśli załóżmy pacjent przyjął 20 mg jodu a oddał 15 to znak, że nie jest źle bo dużo oddał, znaczy organizm nie potrzebował wiele ale jeśli przyjął 20 mg a oddał niewiele lub nic, znaczy że organizm zabrał całość dla siebie, czyli miał deficyt. Tak badano poziom jodu w tzw. jodine project o którym autor pisze w ebooku.

Jak się wpisze jodine project w google to wyskoczy ale po ang, można użyć tłumacza i co nieco , choć koślawo poczytać. Jeśli znajdziesz takie badanie w laboratorium zapytaj jak jest robione, nie mam kompletnie wiedzy czy robi się to z krwi i jak to potem interpretować.
1 kropla płynu Lugola, jak pisałam wcześniej ma 6,25 mg jodu. Zalecana przez autora dawka docelowa - ok 50 mg to 8 kropel. Ja brałam przez jakiś czas 10 a on sam bodajże doszedł do 100 mg czyli 16 kropel. I nic się nie zadziało złego.

Ja testowałam jod i nadal go używam, do picia, do płukania gardła przy infekcjach - bardzo szybko mija ból, wyleczyłam nawet w ten sposób komuś infekcję wirusową, gdzie nie działały żadne pastylki , płucze solą fizjologiczną z jodem zatoki przy katarze, mija w 3 dni, jeśli się zaczął, bo jak szybko zadziałam , czasem udaj esie powstrzymać. A dziś rano podałam dziecku na kaszel w inhalatorze- nebulzatorze.. cały dzień nie zakaszlał ale ostatecznie okaże się rano.

-- 01 mar 2015, 20:27 --

biorę cały kompleks B - Solgara a prócz tego kwas foliowy też solagara w postaci folianu.
Nic mi nie wiadomo o tym by witaminy B poszczególne były dla siebie antagonistami, wiem tylko, że przyjmowanie ich razem zwiększa efektywność. Stąd głównie B kompleks się spotyka ale nie tylko. Autor ebooka podaje, że jeśli odczuwa się nie do końca pozytywne działanie jodu należy B1 i B3 ( to trzeba sprawdzić, bo nie pamiętam) wziąć w dużych dawkach i wtedy następuje efekt jakby regulacji czy odblokowania. On sam to stosował, więc podaje z autopsji, ja nie próbowałam. Witaminę C w dużych ilościach zaleca w weekendy aby nie łączyć jej z jodem. Te dwa pierwiastki się znoszą, np podaje, że bród z jodu, np na bluzce, trzeba posypać Wit C i zniknie.. - nie próbowałam.
ja jod biorę rano, wit C na wieczór, mam więcej niż 10 godz przerwy ale to mój sposób nie twierdzę, że jest dobry. Autor zaleca wolne weekendy lub branie każdego dnia tylko jednego preparatu : jod/C/jod/C

B1 jest w aptekach za grosze, b3 - tylko sieć. Pani w aptece powiedziała, że "nie ma takiej witaminy" ale sieć "ma" -sprawdzałam ;D

Syn miał ostatnio chore migdałki i to dosyć poważnie bo aż było widać opuchliznę na szyi ,pierwszy dzień płukał gardło wodą z wodą utlenioną i płynem lugola co godzine następnego dnia rzadziej ale po trzech dniach było ok i obeszło sie bez antybiotyków czuc mu z buśki jeszcze ropą ale nic nie boli .Podaje mu witaminy Dr.Ratha-vitakor kurcze drogi ale skład też ma bogaty i zamówiłam wit.C tez tej firmy bo przeczytałam ze kwas askorbinowy stosuje sie jako jedyny specyficzny lek w gnilcu,syn miał chore zatoki teraz migdałki tam zbiera sie ropa to kak jakby podobnie...tylko jak to sie ma do jodu teraz??jak nie można tego łączyć .Przed wczoraj posmarowałam mu szyje płynem lugola jak spał rano jakby mniej czuć było ropą ,kurcze nie wiem na sobie moge eksperymentować a na nim boje sie... Jak sie przyjmuje jod to powinno sie przyjmować selen tak pisze Jerzy Zięba a u rosyjskich uzdrowicieli wyczytałam ze podawanie jodu z mąką kartoflaną jest łagodniejsze dla żołądka ja robie sobie kisielek z pół łyżeczki na pół szklanki wody i tak przyjmuje bo z samą wodą bolał mnie żołądek

Nie znam sposobu ze skrobią, mnie jod nic nie robi źle ale zaczynałam od jednej kropelki z płynem do posiłku. Wówczas nie miałam nudności, teraz mogę brać na czczo i nic mi nie ma; ale na początku mdliło.
Do pół szklanki wody ze sokiem dodaje jod i tak piję. Nie czuje jego zapachu. Dziecko tez nie wyczuwa, nawet nie wie.. Wg mnie najlepsze są soki wiśniowy i porzeczkowy.

Moje dziecko dostaje codziennie multiwitaminę SOLGAR "kanguwity" ok 50 zł. Starcza na 2 miesiące. Ma bardzo bogaty skład. Solgara produkty nie są w każdej aptece ale w sieci są. I posiada selen w postaci najlepszej - L-selenometioniny co prawda w bardzo małej dawce ale dostaje go regularnie. Dla siebie kupuję selen Solgara osobno.
Co do wit C.. nie mogłam poszukać dokładnie tego momentu gdzie autor pisze o wzajemnym spieraniu się jodu i wit C ale co nieco masz poniżej.

Vibronika: "Jod niechciana prawda" : Jeśli dana osoba rozpoczyna suplementację jodem mając na celu osiągnięcie podniesienie jego poziomu w organizmie, to okres czasu jaki upłynie do osiągnięcia celu zależy w dużym stopniu od dawek. Jeśli dawka jodu wynosi 12,5 mg, może to zabrać rok. Jeśli dawka ta wynosi 50 mg, okres ten może się skrócić do trzech miesięcy.

Vibronika: "Jod niechciana prawda" (...) Teraz dr Brownstein dochodzi do wniosku, że organizm Bena ma problem z tzw. organifikacją jodu (prostym językiem: wbudowaniem, wykorzystaniem) jodu. Aby rozwiązać ten problem, Ben otrzymuje zalecenie przyjmowania witaminy B2 ryboflawina (100 mg) oraz B3 - niacyna (500 mg), dwa razy dziennie. Poprawa jest wręcz natychmiastowa. Już później Ben skomentował: "To był cud, już po drugiej porcji witamin przejaśniło mi się w głowie i odeszło zmęczenie. Czułem się dwadzieścia lat młodziej". (...)

Vibronika: "Jod niechciana prawda": Przypomnę, że selen uważany jest za pierwiastek umożliwiający prawidłowy przebieg wielu procesów. Ponadto wykazuje funkcję osłaniania organizmu od konsekwencji nadmiaru innych pierwiastków. Z literatury, z jaką się zapoznałem wynika, że dawka dzienna 200 mcg tego pierwiastka uważana jest za bezpieczną.
Selen przyjmowany z jodem daje ciału doskonałe zabezpieczenie a jednocześnie sam jest osłaniany (bezpieczny w przyjmowaniu) przez jod. Stosowanie selenu może być szczególnie ważne przy intensywniejszej suplementacji jodem, a wręcz konieczne przy Hashimoto.

Vibronika: "Jod niechciana prawda" :Protokół Suplementacji Jodem Dr Greene może trwać kilka miesięcy i obejmuje codzienne:
● przyjmowanie 50 mg jodoralu lub 8 "pionowych" kropli płynu Lugola 5 %, ale uwaga, celowe może być rozpoczęcie od mniejszych dawek i stopniowe ich zwiększanie
● stosowanie wit. C w ilości 3 g (nawet więcej może być konieczne dla ułatwienia detoksykacji bromkami (inni proponują przyjmowanie tej witaminy co drugi dzień naprzemiennie z jodem, jako że wit. C oksyduje jod; postąpisz wedle własnego uznania i intuicji - pamiętaj, to wszystko zaczyna się dopiero rozwijać, i Ty możesz mieć swój udział,
obserwacje i wkład w tym ruchu, wygląda na to, że jeśli możemy na cokolwiek skutecznego liczyć, to na własne działania oparte na samo-edukacji - zauważ to)
● przyjmowanie 200 mcg selenu
● przyjmowanie 3 x dzień 100 mg wit. B2 (trudno dostać taką w Polsce - kup na eBay)
● przyjmowanie 2 x dzień 500 mg wit. B3 ditto
Ta kombinacja witamin znacznie polepsza ATP (wytwarzanie energii przez komórki organizmu), oraz transport i uwalnianie jodu właśnie tam, gdzie jest potrzebny.
● stosowanie właściwego odżywiania - należy unikać produktów, co do których raczej powszechnie wiadomo, że są szkodliwe - zawierają słodziki, konserwanty, glutamian sodu, jak również utwardzanych / uwodorowionych tłuszczy.
Stosuj dużo surowych potraw.

Z uwagi na prawa autorskie, nie będę cytować więcej ebooka. Zawiera naprawdę wiele przydatnych wiadomości. Nie bez powodu go polecam..! :D

Na przewlekłe zatoki dobry sposób poleca p. Zięba na stronie http://ukryteterapie.pl/strona/wyklady filmik nr 8. Mnie pomaga sinus rinse i płukanie roztworem soli z jodem.

Dzieki za cenne rady :)

w Polsce chyba nie można dostać jodoralu.

tak w Polsce raczej nie. Cytowałam ebooka, nie zmieniałam treści. Jest na ebay-ach, średnio 200 zł za 180 tabl.. płyn lugola kosztuje 8 zł. :D

Fiesta
Czyli aby mieć odpowiedni płyn Lugola to trzeba mieć roztwór wodny Lugola ? Czy trzeba powiedzieć pani w aptece jakie stężenie czy wszystko jest jasne i wiadome mówię po proszę wodny roztwór płynu Lugola ?

Tak, ja właśnie mówię proszę płyn Lugola wodny - 5% te % dodaje dla ścisłości bo zdaje się, są mniejsze stężenia. I musi być wodny, bo Pani może myśleć, chcesz do smarowania i zamówi glicerynowy. Zdjęcie powyżej pokazuje produkt, który ja kupuję.

Pamiętaj, że oficjalnie jod jest trucizną, stosowaną zewnętrznie w określonych przypadkach.. ja już się nie tłumaczę ale za pierwszym razem usłyszałam " do czego"? odpowiedziałam - do płukania gardła.. :D

Dziękuje za odpowiedź.Czyli jutro idę do apteki i proszę płyn Lugola wodny 5%
A to 5% bo takie są po prostu założenia że takie a nie inne stężenie ?

Takie jest najlepsze stężenie 2 pierwiastków razem: jodu i jodku potasu. Poza tym jest to klasyczny płyn Lugola. Autor ebooka, który czytałam podaje inne stężenie, niższe dla osób, które z jakiś względów nie tolerują od razu 5% lub mają zbyt silne złe objawy ale to niski procent ludzi jest. Zacznij od 5% od jednej kropli parę dni a potem zwiększaj o 1 kroplę znów parę dni. jeśli coś poczujesz się nie tak, zejdź niżej a potem znów wyżej :) aż do 8 sugerowanych.
ja brałam 10 i było git a autor brał przez jakiś czas nawet 20..
niewiele osób od razu stoleruje wysoką dawkę, stąd drabinka.

Fiesta
Sprawdź proszę u siebie na twoim opakowaniu od płynu Lugola jakie są proporcje składników
Czy masz takie: 1 gram płynu zawiera substancje czynne: jod 10 mg. Jodek potasu 20 mg.
Na internetowej stronie apteki jest napisane : Produkt farmakopealny płyn Lugola to wg FP Vl 1% roztworu jodu w 2% wodnym roztworze jodku potasowego.
Czy to jest 1% ???
Chodzi mi o ten co wkleilas zdjęcie pudełka tego wodnego roztworu na tej stronie tego tematu.

Mój zawiera: 1 g płynu zawiera jod 10 mg, jodek potasu 20 mg

Fiesta
Powiedz a czy masz ten sam jod co zamieściłas zdjęcie tego pudełka na tej stronie forum co teraz piszemy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]