Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 17 sie 2018, 22:28

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Plyn Lugola
Knight of the East or Sword * 15th Degree

WitC nie likwiduje jodu.

J. Zięba w jednym wykładzie mówił że że wit C z jodem bierze razem.
Cytuj:
Jeżeli potrzebne jest nam lokalne antyseptyczne działanie jodu, jak nadżerki żołądka -
to bierzemy samą jodynę - lugola.
Natomiast jeżeli bierzemy "na magazyn" czyli chodzi o transport poprzez krew do organów (musimy mieć odpowiednie pH, bo transport skończy się w nerkach) - to możemy "zbuforować" jodynę witaminą C.
Powstanie askorbinian jodu, oprócz jodku potasu, który już tam był.. i płyn nie będzie miał zapachu i posmaku jodyny (ani koloru). Organizm i tak rozłoży go sobie na czynniki pierwsze, albo wydali, jeśli pH było poza zakresem przyswajania jodu. Wit. C, na te 15 kropel jodyny potrzeba maleńką szczyptę.
Wit. C możemy też odbarwić poplamioną jodyną w niewłaściwym miejscu skórę, czy tkaninę.

Jod z wit. C nie służy bezpośrednio do "walki" tylko do uzupełniania niedoborów.
Jeżeli potrzebna jest akcja bezpośrednia np. gardło, to do płukania stosujemy
roztwór jodyny i smarujemy jodyną ręce po drugiej stronie nadgarstków, zostanie
z krwią przeniesiony w okolice gardła i tam zadziała.
I działa jako utleniacz na wszystkie grama-ujemne zarazki.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 gru 2015, 20:52 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree

Dr. Brownstein pisał że jest dokładnie odwrotnie :
Vitamin C (2500 – 5000 mg/day) – supports sodium/iodide pumps to get Iodine into cells; however, do not take within 2 hours of taking an iodine supplement (or it will neutralize Iodine);

Wit. C (antyutleniacz, choć kwas) reaguje z jodem i tworzy askorbinian jodu, nie ma posmaku i zapachu jodu,
organizm go sobie rozloży na czynniki pierwsze.
Zostanę przy swoim ;)
Brałem tak od miesięcy, i Jod mam w sobie.. Zapewniam.

Nie masz pojęcia o czym piszesz ale będziesz się upierał przy swoim, nie obchodzi mnie że zrobisz sobie krzywdę ale że wprowadzasz w błąd innych, więc wytłumaczę ci łopatologicznie:

Witamina C czyli kwas askorbinowy podczas kontaktu z jodem traci elektrony, które są przenoszone do cząsteczek jodu, proces ten nazywa się reakcją utleniania lub redukcji. Kwas askorbinowy zostaje utleniony do kwasu dehydroaskorbionowego natomiast jod jest zredukowana do jonów jodkowych. Reakcja utleniania zawsze występuje w parach, cząstka która traci elektrony jest utleniana a cząstka która przyjmuje jest w tym przypadku sprowadzona do postaci jonów.

Organizm potrzebuje jodu i jodku.

Mit o tym że organizm łatwo przekonwertuje jod do postaci jodku i odwrotnie jest nieprawdziwy, o czym doniosły szczegółowe badania. Różne tkanki organizmu odpowiadają na inne formy jonu. Trarczyca potrzebuje przede wszystkim jodku, a na przykład piersi przede wszystkim wykorzystują jod.

Ponieważ różne tkanki wykorzystują inne formy jodu, używamy suplementu który zawiera obie formy jod i jodek jest najbardziej skuteczna. (czyli płyn lugola).

http://www.curezone.org/faq/q.asp?a=13,281,2962&q=630

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

marek760 pisze:
Dla tych co niewiedzą, witamina c neutralizuje jod, jak pijecie to w odstępach min 2 godzinnych.
Zazwyczaj jak się smak zneutralizuje to i jod też.

Tak , z C się nie pije jodu, bo go utlenia do postaci nieprzyjaznej człowiekowi :tak:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

biedronka pisze:
bo go utlenia do postaci nieprzyjaznej człowiekowi

marek760 pisze:
jod jest zredukowana do jonów jodkowych

Też takie opinie czytałem ale kto może powiedzieć, że poznał wszystkie procesy jakie zachodzą w żywym organizmie? Czy jesteście pewni, że jodki jakie powstają w wyniku reakcji są zbędne?
W tym wątku można zapoznać się z różnymi opiniami i może tak powinno zostać.
greg2015 nikogo nie wprowadza w błąd ponieważ każdy zapoznać się może z przeciwstawnymi poglądami.

" że poznał wszystkie procesy jakie zachodzą w żywym organizmie? "

Twoje pytanie można zastosować do wszystkiego co z powodzeniem właśnie robi bigfarama wciskając nam np: fluor w paście , chlor w wodzie a brom w środkach konserwujących i spulchniających, i każdy potem może się tym tłumaczyć.

Ludzie są leczeni min 2 wieków za pomocą roztworu lugola z pozytywnymi skutkami co potwierdziło wielu niezależnych badaczy, o czym świadczy masa publikacji, książek artykułów czego masę można znaleśc w internecie

Natomiast na temat mieszanki wit c z płynem Lugola, wiemy od kilku badaczy że neutralizuje jod a płyn lugola nie działa tak jak powinien, a w najlepszym przypadku nie mamy żadnych potwierdzonych pozytywnych przypadków picia tego specyfiku,

Więc mając takie dane co byś wybrał

Cytuj:
Jesteś typowym przykładem idioty, nie masz pojęcia o czym piszesz ale będziesz się upierał przy swoim, nie obchodzi mnie że zrobisz sobie krzywdę ale że wprowadzasz w błąd innych, więc wytłumaczę ci łopatologicznie:

Nawet jeżeli masz rację, nic nie uprawnia do używania takich epitetów! NIC!
Jesteś typowym przykładem zwykłego chamstwa.
Rosjanie wręcz polecają dodawanie Jodu do octu jabłkowego....?
Cytuj:
Nieorganiczne preparaty jodu należy przyjmować rozpuszczone w substancjach neutralizujących soki żołądkowe, jak substancje zawierające glicerynę, ocet jabłkowy, mleko i kefir.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjimdzSwMnJAhVKEiwKHXe_BcAQFggeMAA&url=http%3A%2F%2Fsci.pam.szczecin.pl%2F~fasting%2Fdownload%2FJOD.DOC&usg=AFQjCNGSXdtz0K-iTfBH0x45oDeIq41Dhg&sig2=UDdPdIDhd6Eoy03aPDt2SA&bvm=bv.108538919,d.bGg

-- 07 gru 2015, 11:15 --

biedronka pisze:
marek760 pisze:
Dla tych co niewiedzą, witamina c neutralizuje jod, jak pijecie to w odstępach min 2 godzinnych.
Zazwyczaj jak się smak zneutralizuje to i jod też.

Tak , z C się nie pije jodu, bo go utlenia do postaci nieprzyjaznej człowiekowi :tak:

Sircus zaleca Lugola na skórę, i tak staram się stosować.
Do 95% ulatuje w eter, ale i tak jest to wystarczające.
Podanie dziecku jodu w wodzie jest praktycznie niewykonalne .. Mruga

Masz rację, przepraszam za idiotę, i zgadza się, było to chamskie.
Jeszcze raz przepraszam.

marek760 pisze:
Masz rację, przepraszam za idiotę, i zgadza się, było to chamskie.
Jeszcze raz przepraszam.

Ok! Może miałeś zły dzień.. ;)
A tak merytorycznie temat łączenia Jodu z C jest dla mnie do rozwikłania.
Z tego co czytałęm, lepiej jest zachować dystans, ale i znam zwolenników przeciwnej opcji..
Sam tak robiłem, ze względu na smak przede wszystkim...
Fajnie byłoby 'przyklepać' to jednoznacznie, podobnie jak sodę oczyszczoną z goracą wodą..
Dlaczego tak i dlaczego nie Mruga

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Trzeba by chyba zacząć od tego, że niema w przyrodzie związku "askorbinian jodu"

Awatar użytkownika

Greg2015 , poddałeś mi myśl, stosowanie dziecku jodu z wodą , ciekawe czy ktoś stosował dziecku jod do kąpieli, myślę, że wystarczyło by 3-5 kropli , to zależy od dziecka tym samym od ilości wody do kąpieli.

Ja bym zrobił dziecku małego 'kleksa' z jodyny po zaśnięciu..
2x w tygodniu tak 2 cm.. ;)
Gdzieś czytałem, ze sporo jodu zawiera aronia..

Cytuj:
Czarna jarzębina – nie znajdziemy innych jagód z taką ilością jodu. Zalecana jest przy sklerozie i wolu.
1 kg jarzębiny na 1 kg cukru
– po łyżeczce, 3 razy dziennie.

Cytuj:
Aronia czarnoowocowa (Aronia melanocarpa) nazywana jest także czarną jarzębiną lub aronią czarną,

Ostatnio zmieniony 10 gru 2015, 13:32 przez greg2015, łącznie zmieniany 2 razy

Awatar użytkownika

greg2015 pisze:
Ja bym zrobił dziecku małego 'kleksa' z jodyny po zaśnięciu..
2x w tygodniu tak 2 cm.. ;)
Gdzieś czytałem, ze sporo jodu zawiera aronia..

Tak, organizm wciągnie jak potrzebuje, a teraz każdy potrzebuje nie wyłączając dziecka, bo nawet mama w ciąży wciągała z pożywienia brom nie jod :tak:

Awatar użytkownika

Podaję składniki potrzebne do zrobienia płynu Lugola dla całej rodziny. Wyjdzie ok. 10-12 buteleczek po 50ml, wystarczy na długo.

Najważniejsze składniki:
http://allegro.pl/jodek-potasu-cz-d-a-5 ... 61911.html
http://allegro.pl/jod-krystaliczny-cz-d ... 52616.html

Woda demineralizowana dostępna na każdej stacji benzynowej (1 litr ok. 3-5 zł).

Zlewka i bagietka szklana:
http://allegro.pl/bagietka-szklana-prec ... 84482.html
http://allegro.pl/zlewka-niska-szklana- ... 04040.html

Buteleczki, np. 12 szt. (lepiej mieć więcej) z kroplomierzem/zakraplaczem. Należy sobie wybrać jakieś z tych:
http://allegro.pl/zdrowie?id=121882&ord ... u-1-1-1218

Wlać do zlewki 500ml wody deminarelizowanej, w tej wodzie rozpuścić 50g jodku potasu, następnie 25g jodu. Długo mieszać bagietką (ja mieszałem z 15 minut dla pewności). Ostrożnie (!) rozlać do buteleczek.

Jest to zmodyfikowany przepis (wszystko x5) Bow1 wzięty stąd:
plyn-lugola-t10517-120.html#p193452

Koszt butelki 50ml to ok. 8-10 zł. Przy czym każde kolejne zrobienie płynu jest znacznie tańsze - odpada konieczność zakupu zlewki, bagietki, buteleczek.
Nie trzeba ważyć i odmierzać porcji jodu i jodku potasu, a cała "produkcja" zajmuje maksimum pół godziny.
Jeśli ktoś posiada dokładną wagę, to oczywiście bardziej opłaca się robić sobie płyn na bieżąco z większej porcji, np. 100g. Podałem przepis najprostszy (mam nadzieję) do wykonania z możliwych.
Jeśli natomiast ktoś chce zrobić płyn tylko sobie tym sposobem (wsyp, wymieszaj, pij), to być może sprzedawca na specjalne zamówienie odsypałby również porcje 10g jodku potasu i 5g jodu, ale to już trzeba by się z nim skontaktować.

W przypadku gdy ktoś robi jeszcze inne mieszanki typu boraks, wit. C z minerałami, oczywiście bardziej opłaca się zainwestować w wagę a cały mój pomysł jest zupełnie bez sensu. :mrgreen:

Pozdrawiam

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Hej, zanim zrobiłam badania czytałam tu o płynie Lugola, zrobiłam test na skórze i wyszło, że mam niedobory bo plama zbladła choć nie zniknęła. Po 2 tygodniach robiłam badania i TSH wyszło 11. Rodzina na mnie nakrzyczała, że tym płynem zniszczyłam sobie tarczycę :( Byłam dzisiaj u endo, która już wystawiła diagnozę że mam Hashi i od razu wypisała Euthyrox. Nie mam ochoty tego brać. Robię teraz dodatkowe badania chociaż odmówiła mi zlecenia na badanie ft3 - zrobię je prywatnie. Mam plan, żeby w ogóle nie brać tabletek tylko dalej płyn Lugola. Do tej pory brałam po 2 krople rano i wieczorem. Jak zaczęłam pić płyn Lulgola od razu poczułam więcej energii, podejrzewam, że wcześniej miałam gorsze wyniki THS tylko o tym nie wiedziałam, bo lekarze nie zlecają sami z siebie tego rodzaju badań. Co możecie doradzić? Wszyscy straszą, że jak nie będę brała leku a dalej będzie grany Lugol to stanie się nie wiadomo co. Mam się zgłosić na kolejną wizytę do endo za miesiąc razem z nowymi badaniami ale on się pewnie domyśli że nie biorę leków... Mam też podwyższone żelazo do 210, ponoć to też jest związane z tarczycą.
Pomóżcie plis.

Ile tłuszczu nasyconego jest w Twojej diecie?
Jak nie ma tłuszczu to z hormonami nie dasz sobie rady, tak uważam.. ;)

Cytuj:
Wszyscy straszą, że jak nie będę brała leku a dalej będzie grany Lugol to stanie się nie wiadomo co.

Nie powiedzieli co? Jakoś mnie to nie dziwi.. ;)

Awatar użytkownika

greg2015 pisze:
Ile tłuszczu nasyconego jest w Twojej diecie?
Jak nie ma tłuszczu to z hormonami nie dasz sobie rady, tak uważam.. ;)

Cytuj:
Wszyscy straszą, że jak nie będę brała leku a dalej będzie grany Lugol to stanie się nie wiadomo co.

Nie powiedzieli co? Jakoś mnie to nie dziwi.. ;)

Tłuszcz jest w mojej diecie, jadam regularnie ser biały z olejem lnianym, codziennie łyżeczka oleju z pestek dyni, dodaję olej kokosowy do kasz.

-- 08 sty 2016, 22:59 --

Dostałam dzisiaj dodatkowe wyniki: ATPO 7,73 (norma 0- 34), ATG 12,57 (norma 0-115), wit D3 44,8, Kortyzol 16,04 (czyli w normie na godzinę 10.30). Niepokojąco wysoki poziom żelaza bo aż 210 (nigdy nie suplementowałam i nie wiem skąd się taki wziął, praktycznie w ogóle nie jem mięsa..). Witamina D3 na poziomie 44,80.
Dzisiaj na pierwszej wizycie endo powiedziała, że po TSH na poziomie 11 już świadczy o hashimoto a badanie ft4 dopiero teraz zleciła przy czym nie zgodziła się na zlecenie badania ft3... ale i tak je zrobię, powiedziała że jej nie wolno zlecić tego badania, czego zupełnie nie rozumiem.
Mam wątpliwości czy jej diagnoza i przepisane tabsy (to co każdemu przepisują) nie jest przypadkiem zbyt wczesne.. Powiedziała też że poziom D3 nie ma tu nic wspólnego, ale że się mocno uparłam zleciła to badanie.
Doradźcie proszę jak można takie wyniki interpretować.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam. Mam podobny problem. Mam Hashimoto i stosuje od Listopada terapie Jodem ( Plynem Lugola). Korzystalam z ksiazki J. Zieby oraz ' Jod Niechciana Prawda' . Plyn Lugola przygotowalam sama. Zaczelam od dawki 0,25 mg a obecnie bralam 5 kropel, czyli okolo 30 mg. Do tego stosowalam Selen od 200-400 mcg. Dodatkowo chlorek magnezu, wit D oraz w weekendy Wit C, odstawiajac przy tym Jod.
Na terapii Jodem czuje sie swietnie psychicznie. Bez porownania. Natomiast brak poprawy objaw fizycznych. Wciaz wypadaja wlosy oraz mam sucha skore. Bylam ostatnio u Endo i moj stan w badaniach znacznie sie pogorszyl. Dodatkowo pojawil sie guzek, ktorego 3 miesiace temu nie bylo. Guzek okolo 8mm. AntyTPO mam az 3741 u/ml ( norma 1-60) TSH 8,044 mU/l . Lekarz zalecil koniecznie branie Etyroxu i ja szczerze mowiac wystraszylam sie badaniami i samym guzkiem. Co zrobic?

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam,mam pytanie.
Zrobiłem 5% roztwór płynu Lugola tak jak to podał Bow1 i z tego co pamiętam to pisał,że wtedy 1kropla(60mg) zawiera 3mg jodu.Jednak większość osób pisze,że 1kropla zawiera 6mg jodu.
Jak to w końcu jest?
(wiem,że mogę zwiększać co jakiś czas ilość kropli i według tego prowadzić suplementację nie zwracając uwagi na zawartość jodu w 1kropli jednak chciałbym to wiedzieć,wydaje mi się,że 3mg to prawidłowa zawartość)

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Wg moich wyliczeń to 50 mg kropla / 2,5 mg jodu.

Ale musiałbyś doliczyć jeszcze 76% z jodku potasu, także @bow1 ma rację
nie licząc jodu z KI.. I ty też masz rację.

Doliczając Jod z KI wyjdzie koło 6 mg w kropli,

A robiąc wg oryginalnej receptury 85/10/5 wyjdzie wskaźnikowe 6.25 mg/kroplę
Licząc sumarycznie z jodem z jodku potasu.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Cześć,
Co prawda jestem nowa, ale forum czytam od jakiegoś czasu...
Oczywiście przywiodło mnie tu moje HASHIMOTO

06.2014 - TSH ok 6,48 - na podstawie TSH i USG stwierdzone Hashimoto

18.11.2014 - TSH 3,98 (norma:0,25-5) - po pół roku brania 0,25 letroxa

8.04.2015 - TSH 4,93 (norma:0,25-5) - po dawce 0,50 euthyrox i 0,50 letroxa (stosowany na zmianę)
- ATG 434 (norma:0-100)
- TPO 357,50 (norma:0-40)
- ft3 4,97 (norma:3,10-6,80)
- ft4 1,38 (norma:0,93-1,71)

21.08.2015 - TSH 2,98 (norma:0,27-4,20) - po dawce 0,75 euthyrox (2 x w tyg.) i 0,50 letrox (pozostałe dni)
- ATG 504,30 (norma:0-115)
- ATPO 457,60 (norma:0-34)

7.12.2015 - TSH 10,70 (norma:0,25-5) - po dawce 0,75 euthyrox (5 x w tyg.) i 0,50 letrox (pozostałe dni)
- ATG 456,90 (norma:0-100)
- TPO 144,10 (norma:0-40)
- ft3 4,18 (norma:3,10-6,80)
- ft4 1,01 (norma:0,93-1,71)

29.01.2016 - TSH 22,93 (norma:0,27-4,20)
- ATG 579,50 (norma:0-115)
- ATPO >600 (norma:0-34)

7.12 odstawiłam leki, zaczęłam kurację lugolą, wit C, selenem (wpierdzielam orzechy brazylijskie)
Piję ziemię okrzemkową, ocet jabłkowy, zero cukru, zero słodyczy, białej mąki, unikam smażonego.
Biorę raz na jakiś czas kąpiel w soli. Noszę nawet bursztyny ;) podobno dobre na tarczycę..
Z wagi zeszło mi 5kg po miesiącu. Czuję się dużo lepiej niż podczas kuracji lekami. No ale wyniki na to nie wskazują..
Pomimo zwiększonej w sierpniu dawki leku, wyniki z grudnia wcale nie pocieszają. Ale dzisiejszy wynik rozłożył mnie na łopatki...
Jestem świeżo po wizycie u Gin. (cały pakiet badań) - żadnych zastrzeżeń, wszystko prawidłowo.

Nie chcę wracać do leków, ale nie wiem co jeszcze robić..
We środę wizyta u endo - będzie ostry krzyk...
Dzięki za pomoc i rady!

orchidee pisze:
29.01.2016 - TSH 22,93 (norma:0,27-4,20)
- ATG 579,50 (norma:0-115)
- ATPO >600 (norma:0-34)

Cytuj:
Czy nadmiar jodu może zaszkodzić?

Naturalny jod jest niezbędny do życia. Reakcje alergiczne na jod pojawiają się niezwykle rzadko, niemniej jednak mogą wystąpić, a nawet zagrozić życiu, poprzez nadmierną stymulację przeciwciał IgE, co może skutkować pojawieniem się pokrzywki i szoku anafilaktycznego. Nadmierne dawki jodu zwykle prowadzą do wydzielenia się przeciwciał IgD wraz z szeregiem symptomów im towarzyszących, w tym: trądziku, wysypki, biegunki, gorączki, bólów głowy, wzmożonego ślinotoku, metalicznego smaku w ustach, mdłości oraz kichania. Przy czym niektóre reakcje na wysokie dawki jodu mogą być wywołane wzmożonym wydalaniem z organizmu toksycznych halogenków: bromku, fluorku i nadchlorku [oraz metali ciężkich: rtęci, ołowiu i aluminium]. Wysokie dawki jodu mogą podwyższyć poziom hormonu TSH oraz cholesterolu, a obniżyć poziom hormonów T3 i T4. Jednak gdy dawka jodu zostaje obniżona, wskaźniki T3 i T4 wracają do normy, cholesterol się obniża, jedynie wskaźnik TSH może być nadal lekko podwyższony [chyba że obecnie obowiązujący amerykański zakres prawidłowego stężenia TSH (0,5-4,5 mU/l) jest niewłaściwy (zaniżony), gdyż odzwierciedla stan osób z niedoborami jodu]. A zatem, jak widać, wskutek przyjęcia nadmiernej dawki jodu mogą pojawić się objawy przedawkowania [lub oczyszczania z toksyn], więc nie przekraczajcie na własną rękę zalecanych dawek terapeutycznych lub podtrzymujących.

Komentarz SOTT: Według dra D. Brownsteina podwyższone stężenie TSH (5-30mU/l) powraca do normalnego poziomu po 6 miesiącach terapii jodem. Hormon TSG reguluje pracę symportera sodowo-jodowego, który pośredniczy w wychwycie jodu przez gruczoł tarczycowy. U niektórych osób z niedoborem jodu stężenie TSH zwiększa się właśnie po to, by pobudzić aktywność wspomnianego symportera.

Reszta w linku:
https://pracownia4.wordpress.com/2015/12/06/niedobory-jodu-i-jodku-potasu-prowadza-nie-tylko-do-chorob-tarczycy-i-piersi/

Kto ustala te ''normy'' i dlaczego nie uwzględniają badań Iodine Project.. ?

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Cytuj:
Komentarz SOTT: Według dra D. Brownsteina podwyższone stężenie TSH (5-30mU/l) powraca do normalnego poziomu po 6 miesiącach terapii jodem. Hormon TSG reguluje pracę symportera sodowo-jodowego, który pośredniczy w wychwycie jodu przez gruczoł tarczycowy. U niektórych osób z niedoborem jodu stężenie TSH zwiększa się właśnie po to, by pobudzić aktywność wspomnianego symportera.

Jestem właśnie po wizycie u endo. Patrząc na TSH stwierdziła, że za mała dawka leku i zwiększyła po raz kolejny, tym razem codziennie mam brać 100 letroxa.

Wczoraj zrobiłam USG tarczycy - jeszcze jest :D wbrew podejrzeniom endo, że "może już całkiem zanikła". Wymiary tarczycy wg radiologa są ok, więc nie jest tak źle.. "Tarczyca w całości hypoechogenna, niejednorodna z licznymi hypoechogennymi pasmami. W obu płatach liczne drobne ogniska hypoechogenne. Po stronie prawej powiększone węzły chłonne z widocznymi zatokami (najw. 27x9mm)" Wcześniej guzków nie było :/

Następna wizyta w lipcu, mam nadzieję, że lugola i reszta specyfików sobie poradzą, i wyniki zadowolą endo..
Czy ktoś może napisać ile kropel lugoli dziennie przyjmuje? Ja jestem na etapie 8 i nie wiem czy zwiększać czy utrzymywać na takim poziomie. Lugolę zrobiłam sama wg przepisu.
Dzięki!

Te wyniki maja Ciebie zadowolić a nie 'endo'.. Mruga

Świetny biznesik maja na tych tarczycowych chorobach.
Prawie jak na statynach..
Nie powiem co o tym sadzę, bo byłoby brzydko...

Fellow Craft * 2nd Degree

Chciałem się was poradzić, ponieważ mam ostatnio problem po płynie lugola. Moja przygoda z suplementacją jodu zaczęła się jakoś w wakacje 2013 roku, kiedy to po pobycie na wakacjach w Chorwacji poczułem się znacznie lepiej pod każdym względem. Zacząłem wtedy dodawać do koktajli (siemię lniane, pestki dyni, wiórka kokosowe, banan) łyżkę stołową suszonego morszczyna, co spowodowało znaczną poprawę w stanie zdrowia, to jest: zimne stopy i dłonie stały się normalne, poprawa libido, odporności itp. Około lipca 2015 stwierdziłem jednak, że morszczyn w sumie też może zawierać dużo substancji niekoniecznie dobrych dla zdrowia, ze względu na stan mórz i oceanów na chwilę obecną. Przerzuciłem się wtedy na picie płynu lugola. Z początku dostałem mocnych bólów głowy, dziwnego samopoczucia itd, jednak po tygodniu wszystko się unormowało i zauważyłem, że stan zdrowia uległ jeszcze dalszej poprawie w stosunku do picia morszczynu. Problemy zaczęły się na przełomie listopada i grudnia. Jednym z winowajców był też magnez w postacji cytrynianu, który piłem 3 razy dziennie. Były to zwykłe niedojelitowe tabletki, które spowodowały u mnie zgagę i lekki refluks. Odstawiłem tabletki, zacząłem moczyć stopy i dodawać magnez w postacji chlorku do kąpieli. Doszło do osłabienia mięśni nóg i rąk, mrowienia i pogorszenia problemów z oddychaniem, które też około grudnia się pojawiły. Wszystko wiązałem więc z magnezem i rzeczywiście jak wyrzuciłem wszystkie suplementy na tydzień to poczułem się lepiej ostatnio. Wczoraj natomiast znowu wypiłem 4 krople płynu lugola i karuzela znowu ruszyła. Poczułem mocniejsze bicie serca, problemy z oddychaniem, jakby przytkanie zatok i lekkie mrowienie w dłoniach i stopach. Do tego lekka nerwowość, nadpobudliwość. Nie wiem czy mogło dojść do przesycenia organizmu jodem i najzwyczajniej w świecie na razie go nie potrzebuję? Uczulenia na jod nie mam bo by się objawiło jakoś przy kontakcie z tym pierwiastkiem. Selen w ilości 100 mcg piłem, zużyłem jakieś sto tabletek między lipcem a grudniem. Robiłem przerwy. Teraz jem orzechy brazylijskie po kilka sztuk na dzień. Dieta bezglutenowa, bez mleka. Jem dość dużo tłuszczów dobrej jakości(olej kokosowy, masło, masło klarowane), dużo nasion, swojskie jaja, warzywa, owoce, mięso, ryż, kasze, soczewica. Poza tym stan zdrowia oceniam jako dobry. Dobra wydolność fizyczna, dobra odporność, paznokcie, skóra, włosy bardzo dobra kondycja, sylwetka szczupła i wysportowana, lekka krótkowzroczność i trochę problemów z koncentracją ostatnio plus nerwowość. Bym zapomniał od grudnia też czułem lekki ucisk w plecach i problemy lekkie chyba z przeponą bo była jakby napięta zbytnio. Nigdy czegoś takiego nie miałem, żadnych problemów z sercem, zawrotami głowy. Ostatnio najgorzej się czuję w aucie prowadząc, boję się, że mi się zrobi słabo, serce mi wali i nie mogę wziąć porządnego oddechu. Nigdy przed grudniem tak nie miałem. W najgorszych nawet warunkach nie robiło mi się słabo.

PS: ktoś mi podpowiedział, że przez nadmiar magnezu z suplementacji + moje picie soli himalajskiej dodatkowo z wodą mogłem sobie przecież ostro z potasem w dół pojechać i to może być powód. Sprawdzę ten trop i w diecie zwiększę podać tego pierwiastka i odstawię wszystkie suplementy.

Cześć,
miałem zdiagnozowane nieujawnioną niedoczynność tarczycy na podstawie wyniku tsh ok 7.5 rok temu (inne wskaźniki w normie) + lekki stan zapalny widoczny na USG. Oczywiście Euthyrox 75-88 - lawirowanie dawkami. I tak przez ok. roku, aż postanowiłem wywalić tabletki tym bardziej, że jako tako nigdy nie miałem objawów świadczących o chorobie tarczycy (waga idealna, samopoczucie tak samo itp), więc nie chciałem być lemingiem bezmyślnie słuchającym lekarza i zacząłem pić Lugolę wg schematu od 3 miesięcy:
1 tydzień - 1 kropla
2 tydzień - 2 krople
...
10-12 tydzień - 10 kropli

oczywiście czuję się bardzo dobrze, lepiej niż na tabletkach, dziś zrobiłem tsh - 9.7 - oczywiście nie przejmuję się tym, bo należy patrzeć na to jak się człowiek czuje, a nie na jakieś cyferki i normy które ktoś sobie wymyślił (w wiadomym celu).

Pytanie - co teraz? po 3 miesięcznym nasyceniu tarczycy jodem - pomyślałem, że teraz pozostanę na dawce podtrzymującej tj. 3 krople dziennie - dobry pomysł? proszę o opinie kogoś praktykującego ;) bo osobiście myślę, że 10 kropli czyli 60 mg jodu dziennie po tym 3 miesięcznym protokole nasycania to już chyba za dużo[?] ;)

dziękuje za odpowiedź

Awatar użytkownika

Ja piję ile mi się naleje. Od 4 do 12 kropli tak co kilka dni. :mrgreen: I czuję się dobrze. O wiele lepiej niż przed suplementacją. Przy czym zaczynałem chyba tak jak wszyscy: 1 kropla dziennie, później 2 itd.

@gnorluk

Ja odpowiem tak, przez dwa lata suplementowałem jod morszczynem w koktajlach, w lipcu 2015 zacząłem pić płyn lugola i czułem się super dopóki nie zauważyłem że koło grudnia po wypiciu 5 kropel robiłem się nadpobudliwy i serce mi waliło, plus pociłem się dość mocno, a o wypiciu czegoś z kofeiną mowy nie było bo się pogarszało. Nigdy takich objawów przy morszczynie nie miałem pomimo, że dawałem łyżkę stołową, co stanowi niemałą dawkę jodu 0,5mg-5mg, zależy ile morszczyn zdołał wchłonąć. Płyn lugola działa znacznie mocniej, w odróżnieniu od morszczynu wypitego przy obecności siemienia lnianego, pestek dyni, bananów co powoduje znacznie "spokojniejszą" absorpcję. Teoretycznie nadmiar spokojnie powinien się wydalać. Może mój organizm się po prostu nasycił i tyle, nie wiem. Może się rozregulowałem suplementacją minerałów, albo to okresowe. Suma sumarum jod w moim wypadku na przestrzeni prawie 3 lat zdziałał cuda, nastąpiła zmiana tak wielu aspektów zdrowia, że aż ciężko mi w to było uwierzyć. W moim prywatnym panteonie bogów zdrowienia suplementacja jodu jest na pierwszym miejscu, na drugim odstawienie glutenu i mleka.

Awatar użytkownika

Mam pytanie , czy można zrobić płyn Lugola na wodzie oczyszczonej z apteki ?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]