Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 wrz 2019, 4:07

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Plyn Lugola
Intendant of the Building * 8th Degree

Jak ktoś się będzie bawił w przygotowywanie jodu, to na wszelki wypadek lepiej założyć rękawiczki. Dziś robiłem jod domowej roboty i jak przelewałem go do butelek, to zlewka mi wypadła z ręki i mi pochlapało całą dłoń. Przekonałem się, że jod się bardzo dobrze wchłania przez skórę, bo po 5-10 minutach serce waliło jak młot, miałem zawroty głowy i głowa mnie zaczęła lekko boleć. Po jakimś czasie przeszło, ale za ciekawie się nie czułem :D

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 paź 2015, 16:15 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Wystarczy użyć jako 'czyścika' zwykłej' witC , czyli kwasu l-askorbinowego, schodzi błyskawicznie,
nasypać , wytrzeć i wypłukać wodą,
na poplamioną odzież też można nasypać, i wypłukać..

Zrób sobie próbę, do szklanki wlej 100 ml wody, 5 kropli lugola, a potem wsyp pół łyżeczki vitC..
Powinno się 'odbarwić'..

-- 19 paź 2015, 11:49 --

Cytuj:
monitorpolski
19 października 2015 at 12:02 · Odpowiedz
To jest bardzo proste. Maszyną jest pieniądz.
Przykład: kilka dni temu moja 86-letnia mama zgłosiła się do lekarza specjalisty (kobieta) która 3 miesiące temu widząc wole tarczycowe – najgorsze z możliwych – zamostkowe, powiedziała: „dla Pani to ja rozwiązania już nie widzę, jest Pani za stara na operację”. Kupiłem więc mamie książkę Jerzego Zięby (bo nie chciała słuchać jego wykładów w NTV, które ja z kolei znałem) i zastosowała się do jego rad z użyciem płynu Lugola. Po 3 miesiącach wole się zmniejszyło ponad 3-krotnie, oczywiście duszności zniknęły, także kilka innych dolegliwości.

Lekarka na to zdziwiona: jak skończyłam studia, to wiedziałam, że trzeba dawać jod, ale od wielu lat mamy konferencje na których się wyraźnie ostrzega przed jego podawaniem. Zgadnijcie kto sponsoruje te „konferencje”?
Czy nie jest to ludobójstwo?

http://www.monitor-polski.pl/kontrola-u ... ent-232369

Ciekawe...

Intimate Secretary * 6th Degree

Witam,
pierwszy raz będę robił płyn Lugola, więc chciałbym dokładnie wiedzieć co i jak w praktyce. Będzie to w proporcjach 85 ml wody dest. - 10g jodku potasu i 5g jodu. No i właśnie mam problem z precyzyjnym odmierzeniem 85 ml wody, jakie naczynie byłoby najlepsze do tego. Mam zamiar kupić do całej "operacji" oprócz odczynników chemicznych i wody takie naczynie jak buteleczka szklana brązowa z zakraplaczem tak jak w link: http://allchemik.pl/opis/id,7852840/ - czy takie naczynie będzie dobre do przetrzymywania i dawkowania kropelkowego płynu Lugola? No i nie bardzo wiem jakie właśnie naczynie z precyzyjną miarką kupić z tego sklepu, ktoś coś pomoże?

Kup sobie zwykłą większą strzykawkę..

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAAahUKEwjqrIf3ueDIAhWBDSwKHV9yCkw&url=https%3A%2F%2Fwww.doz.pl%2Fapteka%2Fp13428-Strzykawka_jednorazowego_uzytku_50_ml_3-czesci_1_szt&usg=AFQjCNHY7cpaY97mhHIL4dOtmeWMEhBRAA&sig2=TcP2W6SVOO7RAjyDGpKKww

Buteleczka ma 100 ml..

O dzięki Greg za pomysł ze strzykawką. Buteleczka ma 100 ml - no tak - czy coś więc nie tak z nią będzie jeśli chodzi o ilości które podałem?

edit:

Ok chyba chodzi Ci o to, że za duża jest :D , w takim razie kupię 5x 20 ml albo zrobię mniej płynu
Jeszcze jedno pytanie - pewnie znowu głupie :D - w czym ten roztwór zrobić? normalna szklanka może być? bo z tego co czytałem to trzeba mieszać i po paru godzinach jest gotowe - czy to jest bezpieczne, żeby nie było w tym czasie szczelnie zamknięte?

Nie jest ani za mała ani za duża..

Wlej w zwykły słoik twist z pokrywką, wsyp pomieszaj, zakręć.. kilka razy wstrząśnij co jakiś czas, po dobie rozlej do buteleczek.
I trzymaj w ciemnym chłodnym, gdzieś z tyłu lodówki np...
Już rozrobiony nie może mieć kontaktu z metalami.
Ostatnio robiłem litr dla znajomej: 850/100/50.
A wysłałem w butelce po perhydrolu 35%, ani kropla nie wyleciała..
Solidny polipropylen.. ;)

Ostatnio zmieniony 26 paź 2015, 17:08 przez greg2015, łącznie zmieniany 1 raz

Dziękuje, teraz wszystko jasne :)

Jak pobrudzisz ręce, natrzyj zwykłą witC i spłucz pod wodą..
Schodzi błyskawicznie..

Awatar użytkownika

greg2015 pisze:
I trzymaj w ciemnym chłodnym, gdzieś z tyłu lodówki np...

Czy jest to warunek konieczny? Czy może stać gdzieś w szafce?
Jak długo można przechowywać taki gotowy płyn?
Przyrządziłem 10 butelek 50ml (w zasadzie ok. 57,5ml) wg przepisu Bow1 (za co w tym miejscu bardzo dziękuję).

Dopiero teraz zwróciłem uwagę na jeden szczegół: czy kolejność wsypywania ma znaczenie? Pytam ponieważ wsypałem jod i od razu jodek potasu, po czym mieszałem jakieś 20 minut do pełnego rozpuszczenia. A powinienem był wsypać jodek potasu, wymieszać i dodać jod, znowu wymieszać. Wyszedł mi praktycznie czarny roztwór.

Ma się rozpuścić, i tak i tak się rozpuści.
Zawartość Jodu taka sama ;)
Z samego SSKI (KI) też można korzystać..
Czytałem jakieś opracowania, że koło roku w warunkach ''chłodniczych''.
W szafce zamkniętej też może stać. Tak, żeby małe dzieci nie miały dostępu.
Może @Bow1 się wypowie..
Pół litra dość sporo, najlepiej robić na bieżąco mniejsze ilości

-- 04 lis 2015, 18:41 --

Raczej też moga być objawy jakiegoś oczyszczania z bromu, fluoru, chloru i innych:

Cytuj:
3. Rozpoczęcie suplementacji jodem natychmiast uruchamia w organizmie setki
najróżnorodniejszych pożytecznych zjawisk metabolicznych i procesów ozdrowieńczych,
które nie mogły zaistnieć bez jodu. Jedną z funkcji jodu jest zabijanie bakterii
chorobotwórczych. Nie darmo jod nazywany bywa przez osoby znające zagadnienie
Zabójcą Robactwa. Zabite bakterie wydzielają ze swojego wnętrza liczne toksyny
i neuro-toksyny, które muszą zastać zneutralizowane i wyeliminowane przez organizm.
Procesom tym towarzyszy osłabienie, pogorszone samopoczucie, bóle głowy i stawów,
wypryski skórne i wiele innych nieprzyjemnych objawów – słowem – reakcje Herx'a.

Reakcje Herx'a – coś nie do uniknięcia, coś, co trzeba przejść, aby wyzdrowieć. Stół
Operacyjny Natury. Niestety, wielu „pęka”, zaprzestaje, ale przecież to, czy podejmiesz
walkę, czy nie - jest realizacją naszego prawa podjęcia wyboru.
Sposób osób niezorientowanych interpretuje reakcje Herx'a jako dowód szkodliwości jodu.
„Jestem uczulony”, myślą, i popełniają duży błąd w ocenie sytuacji. Brak podstaw wiedzy
jak zachować zdrowie - typowy dla większości ludzi - skutkuje tym, że unikają oni
dokładnie tego, co by im pomogło.
Splot trzech omówionych wyżej czynników powoduje, że niepoinformowane osoby
uważają się za uczulone na jod. Często są w tym niestety utwierdzane przez medyków,
którzy generalnie nie znają wyników badań zespołu Iodine Project (IP) Abrahama. Szkoda,
bo brak jodu skutkuje niewyobrażalnymi konsekwencjami dla zdrowia ludzkiego. Skala
problemu dotyka miliardów ludzi

Fragment z:
http://vibronika.eu/images/pdf/uczulenienajod.pdf

Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Od dwóch tygodni piję z rodziną płyn Lugola, sama go zrobiłam, sądziłam, że 5% ale teraz jeszcze przeglądając forum zdałam sobie sprawę, ze zrobiłam 10%!! Masakra.
Proporcje to 20 na 10 ze 100ml wody.
Pijemy obecnie 3 krople, czyli jakby 6.. ? Ja się czuję bez zmian, mamę bolą nerki, czy to może być spowodowane Lugolą czy może to wit. D - 30000 obecnie ma taki wpływ?

-- 04 lis 2015, 18:36 --

Znowu na stronie jakmotyl w materiale opracowanym przez lek. med. Anna Stobierska, znalazłam takie informacje:

Jod Iodoral/płyn Lugola dawki 50mg –minimalna przy
nowotworze piersi, jeżeli problem z tarczyca od małych
dawek
Iodoral – łagodniejszy dla żołądka, smak
Płyn Lugola 10% - 6,25 mg jodu w kropli.
-rano, lepiej z posiłkiem
 Witamina C - 3,000 mg/d czasami więcej – szczególnie przy
problemie z bromem, poprawa funkcji NIS
 300-600 mg Mg (glycynian / cytrynian.)
 200 mcg selenu
 500 mg niacyny (B3) 2x1 (nie niacinamide).
100 mg ryboflawiny (B2) 3x1
 Program dietetyczny
 uważać na nadmiar wapnia – suplementacja max 1g

Z tego znowu wynika, że Lugola 10% to daje dawkę 6,25 mg jodu, to ja już zgłupiałam :)

Bow1 pisze:
Jodek potasu - http://allegro.pl/jodek-potasu-cz-d-a-9 ... 38092.html
Jod - http://allegro.pl/jod-cz-d-a-100g-99-9-i5176336659.html
Pod tymi adresami masz wszystkie składniki płynu Lugola. Do tego warto kupić kilkanaście buteleczek z aplikatorem lub kroplomierzem, zlewkę 150 - 250 ml oraz szpatułkę ceramiczną.
Po zakupach wlej do zlewki 100 ml wody demineralizowanej następnie w wodzie tej rozpuść 10g jodku potasu, a następnie 5g jodu. Długo mieszaj szpatułką. Po rozpuszczeniu jodu rozlej płyn do buteleczek.
Koszt wykonania jednej buteleczki kilka złotych łącznie z opakowaniem.
To wszystko.

Trochę stary post cytuję, ale ponownie sobie czytam temat dla przypomnienia (i tu ekstra info o ph Grega) i widzę, że tu chyba błąd jest? Powinno być 85 ml wody a nie 100?

- czyli uważasz że 10 g jodku potasu to daje 10 ml, a 5 gram jodu to daje 5 ml , chyba nie uważałes na lekcji chemii.
- dobrze ktoś napisał , ma być 100 ml wody destylowanej.

spairo nie masz racji, wróć do szkoły
- można i do 100 ml wody dodać te składniki, ale to już nie będzie 5% płyn lugola

Panowie to są procentowe niuanse.
@gnorluk zapytał, bo zobaczył dwie wersje.
Do 100 ml będzie odrobinę słabszy, 4.5% ?
Przecież to nie błąd, bez znaczenia.
Apteczne mają czasami 0.1% i też nazywane są Lugola ;)

Tytuł: Lugola
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam wszystkich.Jestem tutaj nowa,dobrze ze znalazłam taką ciekawe informacje.Mam usuniety kawałek tarczycy ale p.doktor stwierdziła ze zaczyna odrastać że są dwa małe guzki.Stwierdzila niedoczynnosć,ale narazie guzki się nie powiększają,biorę EUTHYROX 75.Zamierzam też pić Lugole.Znalazłam też ciekawą strone o plynie Lugola ale teraz się u mnie nie otwiera.Jest to cheops.org.pl Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Sądzę, że płyn Lugola nie działa na mnie, ponieważ po ponad miesiącu picia nie widzę żadnych efektów a już chwilę piję 50 mg, jednocześnie biorę też wit D3 w dawce 20-30 tys. Dodatkowo też uzupełniam witaminy i minerały, piję kombuchę.
Jestem zdrowa lecz mimo młodego wieku mam bardzo słabą przemianę materii, zdrowo się odżywiam, niewielkie porcje (porównując do znajomych, to oni jedzą dużo więcej a są bardzo szczupli). Ja też jeszcze kilka lat temu mogłam jeść ile zechcę i często sobie pozwalać na "zachcianki" i nie odkładał mi się tak tłuszcz jak teraz. Nie chcę się głodzić dlatego też chciałam podkręcić tę przemianę a nawet przez ten czas suplementacji przytyłam. Oczekiwałam też wzrostu energii i wydolności o którym tu czytałam.
Czy powinnam przejść na jod organiczny? Czy dać jeszcze czas Lugoli?
Śledząc wątki tu zauważyłam, że wszyscy szybko odczuli wpływ jodu.

Tytuł: Re: Lugola

amelka pisze:
Witam wszystkich.Jestem tutaj nowa,dobrze ze znalazłam taką ciekawe informacje.Mam usuniety kawałek tarczycy ale p.doktor stwierdziła ze zaczyna odrastać że są dwa małe guzki.Stwierdzila niedoczynnosć,ale narazie guzki się nie powiększają,biorę EUTHYROX 75.Zamierzam też pić Lugole.Znalazłam też ciekawą strone o plynie Lugola ale teraz się u mnie nie otwiera.Jest to cheops.org.pl Pozdrawiam

Spróbuj tu, była przeprowadzka na inny serwer:

http://cheops4.org.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=17&t=1182

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam serdecznie i proszę o pomoc. Jestem pół roku po całkowitym usunięciu tarczycy.Biorę Euthyrox 75 i postanowiłem przejść na Płyn Lugola.Itu zaczeły się schody ;lekarz nie chce przepisać ,bez recepty nie można kupić, zamówiłam przez internet ,ale przysłali na glicerynie /do użytku zew./.Mógłbym zrobić sam ,ale w aptekach nie sprzedadzą składników.Może ktoś wie , czy można zamówić przez internet. I jeszcze jedno:rozumiem,że powinienem odstawić Euthyrox. Pozdrawiam Wszystkich

Awatar użytkownika

aliyaa pisze:
Sądzę, że płyn Lugola nie działa na mnie, ponieważ po ponad miesiącu picia nie widzę żadnych efektów a już chwilę piję 50 mg, jednocześnie biorę też wit D3 w dawce 20-30 tys. Dodatkowo też uzupełniam witaminy i minerały, piję kombuchę.
Jestem zdrowa lecz mimo młodego wieku mam bardzo słabą przemianę materii, zdrowo się odżywiam, niewielkie porcje (porównując do znajomych, to oni jedzą dużo więcej a są bardzo szczupli). Ja też jeszcze kilka lat temu mogłam jeść ile zechcę i często sobie pozwalać na "zachcianki" i nie odkładał mi się tak tłuszcz jak teraz. Nie chcę się głodzić dlatego też chciałam podkręcić tę przemianę a nawet przez ten czas suplementacji przytyłam. Oczekiwałam też wzrostu energii i wydolności o którym tu czytałam.
Czy powinnam przejść na jod organiczny? Czy dać jeszcze czas Lugoli?
Śledząc wątki tu zauważyłam, że wszyscy szybko odczuli wpływ jodu.

Jod + selen , można kupić w internecie w stanie koloidalnym. Nie można stosować jodu organicznego bo jest radioaktywny , tak jak byś pojechała do Czarnobyla. Spróbuj stosować dużo pieprzu , jeżeli nie możesz to proponuję Piperine Forte. Dieta bezglutenowa i pij dużo wody, wody nie napoje czy herbata itd., 10 minut przed jedzeniem łyżka stołowa octu jabłkowego lub 2 łyżki na 1/4 szklankę wody. Ocet robię sama , jest ostrzejszy.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

xaver pisze:
Witam serdecznie i proszę o pomoc. Jestem pół roku po całkowitym usunięciu tarczycy.Biorę Euthyrox 75 i postanowiłem przejść na Płyn Lugola.

Obawiam się, że teraz po usunięciu tarczycy nie możesz przejść na płyn Lugola. Dostarczysz jod owszem ale jaki organ wyprodukuje hormony tarczycowe skoro tarczycę ci wycięli?

biedronka pisze:
Ocet robię sama , jest ostrzejszy.

Dobry pomysł.
Też wczoraj wstawiłem 8 L zaczynu na ocet jabłkowy.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Dzięki Bow ,otym nie pomyślałem ,a co myślisz o zamianie Euthyroxu na hormony naturalne /Thyroid czyArmour/,podobno ze świńskich tarczyc.Czy jednocześnie nie mogę przyjmować małych dawek Lugola np.2 kr.dziennie

Wydaje mi się że jod może być pomocny nawet w wypadku braku tarczycy,ponieważ pomaga na przykład wyeliminować z organizmu toksyczne metale, szczególnie brom, do tego jest doskonałym środkiem bakteriobójczym i grzybobójczym.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

marek760 pisze:
Wydaje mi się że jod może być pomocny nawet w wypadku braku tarczycy,ponieważ pomaga na przykład wyeliminować z organizmu toksyczne metale, szczególnie brom, do tego jest doskonałym środkiem bakteriobójczym i grzybobójczym.

Oczywiście jod zawsze warto suplementować w innych celach niż hormony tarczycowe. Masz rację Marek pisząc o bromie. Prawdopodobnie jod najlepiej usuwa z organizmu brom. Brom jest substancją ogłupiającą niestety powszechnie stosowaną w piekarnictwie i przemyśle mleczarskim. Jak już wcześniej pisałem pozbycie się bromu i zastąpienie go jodem poprawia sprawność intelektualną o kilkanaście procent. Wystarczy popatrzeć wokół jak duża część społeczeństwa to kompletne "barany" z oczami utkwionymi w telewizji emitującej prawie wyłącznie debilne programy.
Oglądaj seriale i quizy, pracuj, bierz chemiczne leki, żryj paszę, płać podatki i o nic nie pytaj - to jest celem czyli stado pokornych baranów.
xaver pisze:
Dzięki Bow ,otym nie pomyślałem ,a co myślisz o zamianie Euthyroxu na hormony naturalne /Thyroid czyArmour/,podobno ze świńskich tarczyc.

Jasne, że hormony naturalne będą lepsze niż te chemiczne.

Awatar użytkownika

Bow1 pisze:
marek760 pisze:

Oczywiście jod zawsze warto suplementować w innych celach niż hormony tarczycowe. Masz rację Marek pisząc o bromie. Prawdopodobnie jod najlepiej usuwa z organizmu brom. Brom jest substancją ogłupiającą niestety powszechnie stosowaną w piekarnictwie i przemyśle mleczarskim. Jak już wcześniej pisałem pozbycie się bromu i zastąpienie go jodem poprawia sprawność intelektualną o kilkanaście procent. Wystarczy popatrzeć wokół jak duża część społeczeństwa to kompletne "barany" z oczami utkwionymi w telewizji emitującej prawie wyłącznie debilne programy.
Oglądaj seriale i quizy, pracuj, bierz chemiczne leki, żryj paszę, płać podatki i o nic nie pytaj - to jest celem czyli stado pokornych baranów.
xaver pisze:
Dzięki Bow ,otym nie pomyślałem ,a co myślisz o zamianie Euthyroxu na hormony naturalne /Thyroid czyArmour/,podobno ze świńskich tarczyc.

Jasne, że hormony naturalne będą lepsze niż te chemiczne.

Też tak myślę , że jod nieorganiczny powinien brać, tak jak pisaliście nie w bardzo dużych dawkach, nawet ludzie jeszcze zdrowi powinni sobie jod uzupełniać. Jod antagonista bromu to prawda i nie damy się zabić bromem :hura: , ja też piję jod 3- 5 kropli na dobę , więc to nie jest duża dawka , a do bromu selen. Kiedyś leczyli jodem , a teraz wycinają i po kłopocie , a tak naprawdę inny kłopot się zaczyna :bezradny:

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

I ja tak myślę :)

Tylko wiecie się zastanawiam, przecież Lugol jest do kupienia w każdej aptece. A jak akurat nie ma albo mają tylko ten glicerynowy a nie wodny co się zdarza albo wcale nie mają na stanie bo nikt nie zamawiał, to WYSTARCZY zamówić i CHĘTNIE sprowadzą, już na drugi dzień. A aptek jak psóf.

Wiem bo sama mam zawsze jakąś buteleczkę w "apteczce" i moi bliscy też nie mają problemu z zakupem. Żadnego.

Pewnie ten robiony przez siebie jest lepszy, czystszy bo mój skaner spektralny (Zmysł smaku) mówi że Lugol Lugolowi nie równy, szczególnie kiedy Farma i społeczeństwo jest tak strasznie ogłupione, więc produkują nie wiedząc o co lotto z domieszkami i już "ulepszają" jak wszystko. Niemniej Jest i da się kupić :)

Dodam że brałam nawet po 15 kropli przez jakiś czas. Oczywiście że nie od ręki, po jakimś czasie. Najpierw 4 później 5 potem 10 a na końcu i te wspomniane 15 na szklankę wody. Później kiedy wybrałam pierwszą buteleczkę, z bardzo dobrym skutkiem. Następnie zaczęłam już zapominać brać regularnie, a wreszcie olewać sprawę, i tak aplikowałam sobie raz na tydzień, później raz na miesiąc. Jednak raz że 15 kropli to myślę jak dla mnie już ogromna przesada jak zaobserwowałam, tym bardziej kiedy tak od dzwonu i bez powodu. To będę sobie brała po 5 kropli ale za to codziennie :) I powinno być już oki, bez spiny, jako profilaktyka i suplementacja.

Moim zdaniem to sprawa bardzo indywidualna, kwestia jaki się ma organizm, kwestia diety, trybu życia, wagi ciała, ogólnego zdrowia, no i na co i po co chcemy brać więcej kiedy by się przydało i tylko wtedy ... :)

Awatar użytkownika

SeJa pisze:
I ja tak myślę :)

Tylko wiecie się zastanawiam, przecież Lugol jest do kupienia w każdej aptece. A jak akurat nie ma albo mają tylko ten glicerynowy a nie wodny co się zdarza albo wcale nie mają na stanie bo nikt nie zamawiał, to WYSTARCZY zamówić i CHĘTNIE sprowadzą, już na drugi dzień. A aptek jak psóf.

Wiem bo sama mam zawsze jakąś buteleczkę w "apteczce" i moi bliscy też nie mają problemu z zakupem. Żadnego.

Pewnie ten robiony przez siebie jest lepszy, czystszy bo mój skaner spektralny (Zmysł smaku) mówi że Lugol Lugolowi nie równy, szczególnie kiedy Farma i społeczeństwo jest tak strasznie ogłupione, więc produkują nie wiedząc o co lotto z domieszkami i już "ulepszają" jak wszystko. Niemniej Jest i da się kupić :)

Dodam że brałam nawet po 15 kropli przez jakiś czas. Oczywiście że nie od ręki, po jakimś czasie. Najpierw 4 później 5 potem 10 a na końcu i te wspomniane 15 na szklankę wody. Później kiedy wybrałam pierwszą buteleczkę, z bardzo dobrym skutkiem. Następnie zaczęłam już zapominać brać regularnie, a wreszcie olewać sprawę, i tak aplikowałam sobie raz na tydzień, później raz na miesiąc. Jednak raz że 15 kropli to myślę jak dla mnie już ogromna przesada jak zaobserwowałam, tym bardziej kiedy tak od dzwonu i bez powodu. To będę sobie brała po 5 kropli ale za to codziennie :) I powinno być już oki, bez spiny, jako profilaktyka i suplementacja.

Moim zdaniem to sprawa bardzo indywidualna, kwestia jaki się ma organizm, kwestia diety, trybu życia, wagi ciała, ogólnego zdrowia, no i na co i po co chcemy brać więcej kiedy by się przydało i tylko wtedy ... :)

Żeby uzupełnić to wystarczy 5 kropli, jak nie odczuwasz żadnej dolegliwości. Oni nam brom, a my ich jodem :lol:

Awatar użytkownika

Piję płyn Lugola od miesiąca. W smaku ohydne. Smakuje szpitalem :D Ale to da się przeboleć.
W tym tygodniu wieczorem przypomniało mi się, że nie wypiłem płynu, to walnąłem przed snem 5 kropli i poszedłem spać. W nocy wstałem spocony, poszedłem do toalety za mniejszą potrzebą i chyba wylałem z 2 litry moczu. Normalnie szok.
To znak oczyszczania z toksyn?

Dodaj do soku albo octu jabłkowego i smak się zneutralizuje.. ;)
I szczyptę witC..

Dla tych co niewiedzą, witamina c neutralizuje jod, jak pijecie to w odstępach min 2 godzinnych.
Zazwyczaj jak się smak zneutralizuje to i jod też.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]