Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 08 mar 2021, 19:21

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Plyn Lugola
Intimate Secretary * 6th Degree

wiec jak widzisz, każda niedoczynność jest inna.. generalnie głównie ludzie przy niej tyją, także przy Hasi, więc może twoje Hasi nie jest takie typowe i akurat kod da Tobie to coś.. Dlatego musisz, szukać, czytać i próbować, bo jod tylko jednym czynnikiem wspólnym, reszta jest złożona i raczej indywidualna.
pozdrawiam i trzymam kciuki

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 maja 2015, 7:27 
VIP Member
Awatar

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

siemanko!
Mam pytanko jakie witaminy są zalecane przy płynie lugola b1 i b3 czy b2 i b3? Bo każdy pisze inaczej i już się gubię...

-- 25 maja 2015, 12:52 --

a i jeszcze jedno. czy przed braniem płynu logola trzeba dostarczyć bor? czytałam, że niektórzy piją kwas borowy jakiś boraks? Czy to bezpieczne? Stosuje ktoś z Was?

-- 25 maja 2015, 13:11 --

Mam pytanie o co chodzi z tym uzupełnianiem boru? Na różnych forach czytam, że ludzie przyjmują kwas borowy jakiś boraks? o co chodzi? To bezpieczne?

to nie kwas borowy!
Boraks się kupuje, za grosze, miesza z wodą i pije ale ten roztwór to nie kwas borowy. To są dwie różne substancje.

http://cheops.org.pl/viewtopic.php?f=17 ... aks#p38369

Boraks jako źródło boru, oprócz regulacji hormonów, wpływa korzystanie na regulacje candidy. Sama tego doświadczyłam. Poczytaj to co pod linkiem wyżej.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

No właśnie już się w tym gubię.
o kwasie borowym czytałam tu: http://zdrowiej.vegie.pl/printview.php? ... 305fa2dd60

Dziękuję fiesta za odpowiedź :-)Kurcze boraks kojarzy mi się ze środkiem do czyszczenia. Ale to pewnie inny boraks.

a jak to jest z tymi witaminami b1i b3 czy b2 i b3 bo raz pisałaś tak a raz tak? proszę odpowiedź

śnieżka, boraks to ten boraks.. który służy do prania i czyszczenia a także jest trutką w większej ilości! Do celów pobierania boru potrzebujemy go naprawdę mało. Rozpuszcza się 30 g w litrze wody a pije po ml... toksyczność boraks ma mniejszą niż sól kuchenna a tą się mało kto przejmuje sypiąc do wszystkiego.
tak pisałam o wit B. raz z głowy raz ze źródła. :D

cyt: Vibronica, Jod doskonałe panaceum:

Należy się uważnie monitorować, obserwować swoje reakcje oczyszczania,
zmniejszyć dawkę w razie potrzeby, czasem brać nawet kilka gram witaminy C a także
selen (standardowo - 200 mcg dziennie). Selen działa osłaniająco, zwiększa
bezpieczeństwo suplementacji. Witamina C może być niezbędna w przypadku
konieczności naprawy tzw. mechanizmu transportu jodu w organizmie. Należy ją
jednak brać co drugi dzień, na przemian z jodem. (...) W przypadku nie polepszenia
samopoczucia po kilku tygodniach suplementacji jodem, może to być powiązane
z kłopotami z organifikacją jodu. W takich przypadkach zazwyczaj zdecydowanie
i niemal natychmiastowo pomaga codzienna suplementacja witaminami B2 i B3.

(...) Może zauważyłeś, że mówiąc o swoim sposobie brania jodu, stwierdziłem, że
nie biorę go w weekendy? Chodzi o zastosowanie dwu dni przerwy w braniu jodu
w tygodniu. To jest tzw. metoda pulsacyjna, wynaleziona przez lekarzy Iodine Project.
W sobotę i w niedzielę można brać witaminę C-1000 (np. 3 - 4 g) o długim czasie
uwalniania. Metoda pulsacyjne pomaga w radzeniu sobie z reakcjami oczyszczania.
Nie znaczy to, że masz przerwać na ten czas np. protokół solny - picie soli w szklance
wody! Ta prosta procedura pozwala na łatwe i skuteczne oczyszczanie nerek, pozbycie
się z nich toksyn, które zawsze towarzyszą oczyszczaniu się organizmu, a tym jest
także przyjmowanie jodu. Ponadto, ten solny protokół możesz zacząć jeszcze przed
rozpoczęciem przyjmowania jodu.

I teraz ja:
- selen 200 mcg przyjmowany ponad pół roku wywołał herxa, sprawdzone 2-krotnie. Musiałam odstawić na 2 tygodnie. Mdłości, bóle głowy, dreszcze.. sądziłam, że jod przestał działać.
- wit B kupiłam, brałam, i miałam tzw. flush.. czyli po pierwszej zazytej dawce dostałam zaczerwienienia skóry, ciepło, które mineło samo, tak jak przyszło po 15 minutach
- wodę z solą zaczęłam pić później bo nie pamiętałam o tym, piję do teraz.
- wit C nie biorę aż tak dużo, teraz ale wówczas przerwy na weekend robiłam, teraz biorę 2 krople i biorę je cały czas i wit C niezaleznie, rozłącznie, choć są szkoły, że it c nie nautralizuje jodu i pije się ją z sokiem pomarańczowym co zasłania jej smak i zapach. ja wierzę w to co wyżej, nie łączę obu.
- istotną poprawę w przyjmowaniu jodu odczułam po zastosowaniu wszystkich: jod, witc, woda z solą i magnez.
- generalnie, w pewnym momencie odstawiłam wszystkie suple poza magnezem, D3, witc i jodem i wzięłam się za oczyszczanie org. bo jod potrzebuje dobrego pH a suple nie wchłaniają się np jak masz bakterie, pasożyty czy inne obciążenia. Właśnie przechodzę kurację i wracam do supli pomału..

Ebooka "jod...." można zakupić: vibronica.eu tam jest także o magnezie, boraksie i jodzie w jednym opracowaniu, warto!

Intendant of the Building * 8th Degree

http://www.doz.pl/apteka/p111483-Roztwo ... _Coel_40_g a co myślicie o tym preparacie ?

zaczynałam od niego. To stężenie 1%. Doszłam do 30 kropel , potem zrobiłam swój płyn lugola 5%, brałam go nawet po 6, teraz biorę 2 każdego dnia.

fiesta pisze:
zaczynałam od niego. To stężenie 1%. Doszłam do 30 kropel , potem zrobiłam swój płyn lugola 5%, brałam go nawet po 6, teraz biorę 2 każdego dnia.

Czy na początek, to wystarczy, czy lepiej może zacząć jednak od tego 5% preparatu ? Poza tym skoro to jest 1%, to ile mogę brać na sam początek ?

Swoją drogą chciałem jeszcze zapytać o wodę jaką pijecie. Woda sprzedawana w sklepach przeważnie zawiera fluor, który wypłukuje jod. Co myślicie o kupowaniu wody destylowanej i mineralizowaniu jej np solą himalajską ?

Wiesz, co.. ja nie wpadałam w paranoję ale też nie miałam wiedzy tej co mam dziś. Odstawiłam fluor z czego się dało - pasty płukanki. Tego z wody nie odstawiałam, piję butelkowe ale solę odrobinę. Istnieje też fluor naturalny , może nie ma takich działań..? - nie wiem. Wyszłam z założenia, że ten chemiczny fluor jest zły.

Zaczynałam od 1 % lugola, bo nie wiedziałam że to tak niskie stężenie, dopiero tu na forum to wyszło. A zaczynałam od 1 kropli, co drugi dzień zwiększałam o jedną kroplę. Zdziwiona byłam dochodząc do 8 że jest to nawet smaczne :D no ale nie wiedziałam wtedy, że piję w tych 8 kroplach malutkie dawki bo stężenie aptecznego lugola to 1%. Mimo tego samopoczucie zauważalnie mi się poprawiło!
Potem, kupiłam komponenty i zrobiłam sama 5%. Kupienie w aptece jest łatwe i proste ale jak tu gdzieś przeliczaliśmy trzeba dużo płynu do osiągnięcia dawki 50 mg - leczniczej a to już mniej ekonomiczne, jeśli pije cała rodzina a i smak płynu intensywny i drażniący.

Jeśli pytasz o 5% to moje źródło twierdzi, że zaczyna się od 1 kropli i zdąża do 8. Nasycenie organizmu powinno zająć ok 3 miesięcy przy udziale magnezu, selenu i wody solonej.. a potem wystarczy 2 krople jako dawka suplementacyjna. Ja tak robiłam i według samopoczucia, zdaje się, że osiągnęłam cel. Badań tarczycy jeszcze nie robiłam, wiec nie mogę tego potwierdzić wynikami.
Do hormonów nie wrócę, nawet jeśli wyniki krwi nie będą zadowalające. Wolę tsh nie w normie i super samopoczucie, niż dobre wyniki i bycie jak cień człowieka.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Dziękuję za odpowiedź fiesta;-) tylko mam pytanie co do dawki czy na pewno miałaś na myśli 30 g a nie np. 30mg czy 30 mcg?

Jeszcze jedno a co myślicie o suplemencie z borem fakt dawka może nie za duża, ale za to pewność że czystość preparatu zachowana.

znalazłam i to nie reklama! 3mg z firmy swanson kompleks tri- boru (cytrynian asparaginian i glicynian). co o tym myślicie?

ten boraks rozpuszczony w wodzie jak dlugo nadaje sie do spozycia??

- boraks rozpuszczony w wodzie może być pzechowywany dość długo, w koncu likwiduje pleśnie, grzyby.
- u mnie stał 3 miesiace i nie zmienił jakości, jaki kiepski smak miał, tak ma.

zawsze dolewalem do pol szklanki wody ale teraz spobowalem bezposrednio i stwierdzilem ze nie jest taki zly ,pochwili robi sie slodkawo w ustach.jest to normalne??

-- 03 cze 2015, 9:12 --

a moze by tak odgrzybiac klimatyzacje w aucie,lub dolewac do basenu?? co sądzicie??

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

fiesta pisze:
Istnieje też fluor naturalny , może nie ma takich działań..?

W Turcji jest kilka wiosek gdzie w wodzie występuje dużo fluoru. Mieszkańcy i zwierzęta cierpieli na wiele chorób (zanik mózgu, kretynizm, itp) dopóki nie doprowadzono wodociągiem wody z innego regionu.
Odnośnie płynu Lugola to od 1,5 miesiąca biorę po 6-9 kropli 3x dziennie czyli łącznie od 18 do 27 kropli.
W jednej kropli mojego płynu jest około 3mg jodu i około 6mg jodku. Jodku nie liczę więc dziennie przyjmuję od 54 do 81 mg jodu czystego tj aktywnego. Zwiększyłem od wczoraj dzienną dawkę do 100mg. Oczywiście chodzi mi o czysty jod, a nie w związku z potasem.
Zyskałem dużo dzięki tej suplementacji, a chyba największą korzyścią jest ustabilizowanie poziomu glukozy. Obecnie mimo np zjedzenia dużej ilości słodkich owoców poziom glukozy pozostaje w normie.
Drugą ogromną korzyścią jest uregulowanie, usprawnienie pracy nadnerczy.
Tak nie pomyliłem się - nadnerczy.

Do greg2015, Bow 1, przeczytałam zamieszczony fragment ksiązki i zastanawiam sie co wybrać jodynę, czy płyn Lugola do zwalczenia ,,Klepsielli,, i ,,Sepsy,, typowe szpitalne bakterie, czy wogóle, stosując te płyny jest to mozliwe, jesli tak, bardzo proszę podajcie dawkowanie. Za każdą podpowiedź bede bardzo wdzięczna.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Nie wiem Krysiu czy to pomoże Twojemu mężowi ale z pewnością 100mg czystego jodu nie zaszkodzi. Jod czasem czyni cuda np w kilka dni likwiduje wielorakie problemy endokrynologiczne, leczy z cukrzycy, a w takiej sytuacji organizm łatwiej sobie radzi z infekcjami.
Czysty jod najlepiej uzupełnić za pomocą płynu Lugola.

Boguś, dziękuję, zawsze mozna na Ciebie liczyć. Podpowiedz proszę, mam juz płyn Lugola, jodynę i kelp, jak mam to połaczyć, co z czym uzupełnić, bo w tych wszystkich produktach jest jod wiec jak to stosować, chwytam sie juz wszystkiego, napewno coś zadziała, wkurza mnie jedynie, bezradność lekarzy i totalna olewka na proponowane przeze mnie dodatkowe, tanie wspomaganie organizmu.

Perfect Master * 5th Degree

Bow1 pisze:
Odnośnie płynu Lugola to od 1,5 miesiąca biorę po 6-9 kropli 3x dziennie czyli łącznie od 18 do 27 kropli.
W jednej kropli mojego płynu jest około 3mg jodu i około 6mg jodku. Jodku nie liczę więc dziennie przyjmuję od 54 do 81 mg jodu czystego tj aktywnego. Zwiększyłem od wczoraj dzienną dawkę do 100mg. Oczywiście chodzi mi o czysty jod, a nie w związku z potasem.
Zyskałem dużo dzięki tej suplementacji, a chyba największą korzyścią jest ustabilizowanie poziomu glukozy. Obecnie mimo np zjedzenia dużej ilości słodkich owoców poziom glukozy pozostaje w normie.
Drugą ogromną korzyścią jest uregulowanie, usprawnienie pracy nadnerczy.
Tak nie pomyliłem się - nadnerczy.
____________________________________________________________________________________

Wiesz Bow1 dużo jodu zażywasz 100 mg na dobę sporo i mówisz że bierzesz 3 razy dziennie myślałem że bierze się rano np: na czczo a właśnie jod lepiej jest brać na pusty żołądek czy nie ma to znaczenia.
Druga sprawa to twierdzisz że ogromną korzyścią jest uregulowanie, usprawnienie pracy nadnerczy.
to by było dobrze że nie tylko jod pomaga tarczycy ale i nadnerczą bo mam w planach wyregulować tak pracę nadnerczy aby przestać być alergikiem bo wdychanie tych kortykosteroidów wogóle mi NIE !!! służy i jak długo masz zamiar zażywać jod dziękuję i pozdrawiam.

Ps.Twoja rada abym jak najszybciej zaczął zakwaszać żołądek była nie zmiernie cenna i trafna bo refluks żołądkowo przełykowy zmniejszył się u mnie o 70% a to co z niego zostało to tylko kwestia czasu aby całkowicie znikł bo Betaine HCL biorę od trzech mieśięcy a ty Bow1 sam pisałeś że u ciebie zwieracz żołądka naprawił się po 6 lub 7 mieśięcach stosowania Betainy HCL i po tym czasie możesz bez problemu robić skłony czy stawać na rękach i absolutnie nic nie cofa się do przełyku w każdym bądź razie robisz bardzo dobrą robotę i dzięki tobie za to.Pozdro i zdrówka życzę.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam serdecznie
Zastanawiam się skąd bierzecie/ gdzie można kupić składniki do wykonania Płynu Lugola?
Dotychczas brałam ten sklepowy 1% Coel, troche wcześniej sprowadzony z Angli 15% więc różnica ogromna. Strasznie dużo musze go wypić (a jest ohydny) aby dawka była zbliżona do tego mocniejszego (który jest okropnie drogi:(). Podczytuje forum od jakiegoś czasu, bo "lecze" niedoczynność. W styczniu ths = 3,9 a w maju ths = 4,5 chociaż samopoczucie się poprawiło :( ft3 i ft4 też słabo. Nie mam zamiaru brać hormonów, stad moje pytanko skad wziać sam jod :)
Pozdrawiam

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Jodek potasu - http://allegro.pl/jodek-potasu-cz-d-a-9 ... 38092.html
Jod - http://allegro.pl/jod-cz-d-a-100g-99-9-i5176336659.html
Pod tymi adresami masz wszystkie składniki płynu Lugola. Do tego warto kupić kilkanaście buteleczek z aplikatorem lub kroplomierzem, zlewkę 150 - 250 ml oraz szpatułkę ceramiczną.
Po zakupach wlej do zlewki 100 ml wody demineralizowanej następnie w wodzie tej rozpuść 10g jodku potasu, a następnie 5g jodu. Długo mieszaj szpatułką. Po rozpuszczeniu jodu rozlej płyn do buteleczek.
Koszt wykonania jednej buteleczki kilka złotych łącznie z opakowaniem.
To wszystko.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Dzięki bardzo! :)

Bow1
Powiedz proszę jak długo masz zamiar suplementowac plyn lugola-Jod ?
Czy wogle są jakieś normy czasowe suplementowania jodu ?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Marco pisze:
Bow1
Powiedz proszę jak długo masz zamiar suplementowac plyn lugola-Jod ?
Czy wogle są jakieś normy czasowe suplementowania jodu ?

Od grudnia 2000r brałem hydrokortyzon. Wiele osób go bierze z powodu niewłaściwej pracy nadnerczy.
Lek ten jednak tylko częściowo wyręcza nadnercza ponieważ gruczoł ten wydziela wiele innych substancji hormonalnych. Taka sytuacja prowadzi do wielu komplikacji zdrowotnych.
Teraz gdy przypominam sobie okres sprzed 15 - 20 lat to dochodzę do wniosku, że już wtedy moglem się łatwo wyleczyć gdym wówczas wiedział coś o jodzie i płynie Lugola. Wtedy to miałem problemy po zjedzeniu czegoś słodkiego, złe samopoczucie trwające często więcej niż jeden dzień, częste zaparcia itp.
Teraz nie mam absolutnie żadnych objawów. Możliwe, że kiedyś zmniejszę dawki jodu ale raczej nie zrezygnuję całkowicie z jego suplementacji.
Około tygodnia temu chciałem sprawdzić co będzie się działo gdy odstawię ten suplement. Po 3 dniach zauważyłem dawne problemy więc wróciłem. Obecnie od 2 miesięcy nie przyjmuję hydrokortyzonu i nadnercza oraz tarczyca pracują doskonale.
15 lat temu doktor Bauknaht (pamiętam dokładnie) powiedziała, że do końca życia skazany jestem na hydrokortyzon, a gdybym go nie brał to z pewnością umrę.
Oto jaką wiedzę mają endokrynolodzy.
To nie jest tak, że jod ma wpływ tylko na tarczycę. Pośrednio jest niezbędny dla właściwej pracy nadnerczy, układu trawiennego, układu nerwowego, a także wielu innych czynności organizmu oraz jego istotnych elementów.
Tysiące ludzi cierpi z powodu tzw zmęczenia nadnerczy, a wystarczy brać jod i po kłopocie.
Mam już też pewną teorię na temat nieczynnych hormonalnie guzów przysadki. Kiedy upewnię się co do pewnych wniosków to zamieszczę temat z informacją w jaki sposób usunąć taki guz w całkowicie nieinwazyjny sposób.
Teoria ta dotyczy przyczyny powstawania tego typu guzów oraz sposobu ich leczenia.
Obecnie tysiące ludzi poddaje się bardzo ciężkiej operacji neurochirurgicznej, która skutkuje często uszkodzeniem wzroku lub przysadki, która często prowadzi do utraty zmysłu powonienia, zapalenia sitowia, ropnie mózgu itd - to wszystko jest całkowicie niepotrzebne.
Odpowiadając na Twoje pytanie, mówię - zawsze będę suplementował się jodem.

Bow1
Zawsze będziesz brał płyn Lugola zgoda tylko powiedz na jakich dawkach będziesz robił podtrzymującą suplementacje na Jodzie bo rozumiem że dawki rzędu 100 mg jodu jakie brałes to była Tzw. Faza nasycania i wyrównania braków jodu w tkankach organizmu.Ja osobiście zacząłem brać jod od wczoraj jestem na 6 mg. Jodu robię tzw.Drabinke aż do 50 mg. Jodu na dobę.Zadaje tobie pytania ponieważ mam zmęczenie nadnerczy w zasadzie są one całkowicie rozregulowane bo po przez nie odpowiedzialne leczenie u mnie ponoć astmy doszło do tak naprawdę uszkodzenia wydajnej pracy nadnerczy naprawdę zrobię tak i chcę się uczyć o tym wszystkim aby nie brać do końca życia kortykosteroidów bo to droga do nikąd.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Pojęcia nie mam na jakich dawkach pozostanę. Po prostu trzeba brać takie ilości jakie są odpowiednie. Każdy może mieć inne potrzeby.
Marco pisze:
chcę się uczyć o tym wszystkim aby nie brać do końca życia kortykosteroidów bo to droga do nikąd.

Dobrze to określiłeś.

Bow1
Ja po prostu działam tak że robię tzw. Drabinke w dawkach płynu Lugola do 50 mg. Jodu na dobę taką dawkę 50 mg. Jodu utrzymam przez około 2 lub 3 miesiące a później zobacze jak dalej pokieruje moją suplementacje jodem w zależności od odczuć i samopoczucia.

Znacie może jakiś dobry sposób na usunięcie fluoru z wody pitnej ? Słyszałem gdzieś ostatnio, że jod również może oczyścić wodę pitną ( nie pamiętam czy z fluoru też) z różnych toksyn, które się tam znajdują. Szczególnie w tej butelkowanej ze sklepu. Zamierzam przeprowadzić głodówkę i przydałaby się do tego w miarę dobra woda. Jeśli znacie jakąś kupną bez dodatku fluoru, to też proszę o rekomendację, bo będzie mi potrzebna na ten okres.

Provost and Judge * 7th Degree

Co do jodu to nie wiem, ale może kilka kropel wody utlenonej na litr wody by bylo jakas namiastka picia czystej wody?Nieumywakin pisal o tym w swojej ksiazce,

Bow1
Powiedz mam takie pytanie odnośnie zażywania Plynu Lugola-Jodu mianowicie czy płyn Lugola-Jod zażywamy na pusty żołądek na czczo czy można zażywać razem z posiłkiem ?

I czy muszą być przerwy w braniu między wit. C a jodem?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]