Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 15:16

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Producenci kombinują. Uważnie patrz na opakowania!

Opakowania się zmniejszają, cena pozostaje ta sama - to tylko jeden z wielu tricków, jakie stosują producenci. Sprawa dotyczy zarówno żywności, jaki i kosmetyków czy chemii gospodarczej.

reportaż video
http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Producenci-kombinuja-Uwaznie-patrz-na-opakowania,wid,13256368,wiadomosc.html

Downsizing
powoduje, że na sklepowej półce na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie rozróżnić, którego produktu jest więcej. Producenci żywności do opakowania zamiast jogurtu ładują bowiem powietrze. Nieświadomy klient bierze więc zamiast 500 ml jogurtu, podobnej wielkości opakowanie konkurencji, w którym jest już tylko 370 ml.

Walkę taki procederom wydała fundacja PRO-TEST. Na zaniżone wartości żywności trzeba zwracać szczególną uwagę przed świętami.

http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Producenci-kombinuja-Uwaznie-patrz-na-opakowania,wid,13256368,wiadomosc.html

http://www.prisonplanet.pl/

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 kwie 2011, 13:53 
VIP Member
Awatar

"Mleko" 0,9 litra
masło kostka zawsze 200 mg a teraz potrafi być 170 mg cena bez zmian albo jeszcze wyższa.
olej zdarzało się 0,9 l.
czekolada zamiast typowe 100 gr. 90 gr.
ptasie mleczko znanej firmy po zmianie akcjonariatu zamiast 500 gr. poniżej, ponadto obrzydliwe w smaku mydełko co potwierdza więcej osób. Tańsze innej firmy "niemarkowe" naprawdę lepsze.

etc. etc.

Ktoś kiedyś mi powiedział o swojej rozmowie w środku lokomocji n/t produktów na polski rynek i w ogóle, był to kapitan który "preparował" łososie na biało perhydrolem i jakiś gość który powiedział, że u nich (u siebie w kraju) kolorowych napojów nie piją tylko eksportują do Polski bo to jest przeznaczone na nasz rynek. Dobrze się sprzedaje. Korzystam z takich cennych porad / informacji. Np. jakość kawy i proszku produkowanych na polski rynek... :ninja:

Do tego wszystkiego dodajmy jeszcze fakt, ze te same towary produkowane dla Polski i innych krajow (np. Niemiec) maja rozna jakosc. Nieraz udalo mi sie to stwierdzic, porownujac "te same" produkty. Te same, tylko wyprodukowane dla Polski badz dla Niemiec. Roznica porazajaca. A ceny czesto te same (przy roznych dochodach).
Chociaz musze przyznac, ze towary produkowane dla Niemiec (nie powiem, ze niemieckie, bo to wiadomo, ze i tak wszystko w Chinach, Bangladeszu, Tajwanie...) rowniez coraz gorsze jakoscia. I to rowniez te produkty, ktore cenowo powinny wskazywac na lepsza jakosc... niestety sie staczaja.

timewave pisze:
"Mleko" 0,9 litra
masło kostka zawsze 200 mg a teraz potrafi być 170 mg cena bez zmian albo jeszcze wyższa.
olej zdarzało się 0,9 l.
czekolada zamiast typowe 100 gr. 90 gr.
ptasie mleczko znanej firmy po zmianie akcjonariatu zamiast 500 gr. poniżej, ponadto obrzydliwe w smaku mydełko co potwierdza więcej osób. Tańsze innej firmy "niemarkowe" naprawdę lepsze.

etc. etc.
:

No wlasnie ostatnio sie przekonalam na wlasnej skorze, ptasie mleczko jest faktycznie ohydne,
U nas jest tak samo, mniejsze porcje ( np.donuts- takie insze paczki) - 1/2 poprzedniej wielkosci.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Gdy człowiek chce się dobrze odżywiać, a nie jest milionerem, to praktycznie nie ma na to szans :zniesmaczony:
W tzw. "normalnym sklepie" czyli w dzisiejszej dobie w "hipermarkecie" jedzenie nie nadaje się w ogóle. Są produkty, które tam jeszcze kupuję, ale: mięsa nie - bo śmierdzi ze starości, sery i jogurty - najczęściej na granicy terminu przydatności do spożycia lub tuż po, jajka - zepsutych 5 na 10 w opakowaniu. To norma w tych sklepach. W delikatesach - drożyzna. Wszystko ma dwa razy takie ceny jak w hipermarkecie obok. Jakość: prawie taka sama tych samych produktów, kilka dni temu kupiłam tam m.in. 10 jajek - tym razem zepsutych aż 8. Klasa jajek "0" czyli "ekologiczna". W tym samym centrum handlowym gdzie mam hipermarket i delikatesy otworzyli ostatnio "delikatesy ekologiczne". Dziwiłam się, że tam tak mało ludzi, dopóki nie weszłam. Wędliny - 70-100 zł. za kilogram, butelka soku 60 zł., chleb (na oko z 400 gram w opakowaniu, kilka kromek) 8-10 zł.
No ileż można wydać na jedzenie???
Póki co, energią z kosmosu żyć nie mogę...

W godzinie – nieskończoność czasu.

William Blake, Wróżby niewinności

Awatar użytkownika

La Mandragora
Cytuj:
Do tego wszystkiego dodajmy jeszcze fakt, ze te same towary produkowane dla Polski i innych krajow (np. Niemiec) maja rozna jakosc.

To prawda.Byłem przez rok w Londynie i kupiłem sobie tam troche ubrań i po praniu najtańszym proszkiem angielskim nie zamieniały mi się w szmaty jak tutaj.Po kilkunastu praniach rzeczy w dotyku były jak nowe.Tutaj po kilkach praniach najlepszym proszkiem materiał ubrania staje się inny a dodanie zmiękczacza nie ratuje sytuacji bo co z tego że ubranie jest miękkie skoro zamieniło się w szmate.

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Albo z czekoladami. Kupcie taką milkę w PL a w niemczech. Poczujecie różnicę, niestety.
Wydaje się, że to ta sama wersja a tak fajnie nie jest - w zależności od krajów są inne składniki. Oczywiście z naciskiem na gorsze składniki do krajów biedniejszych. A co tam niech biedniejszy 2x płaci. :bangheadwall:

Na nasz rynek wysyłają produkty drugiej (gorszej) jakości, których wytworzenie jest tańsze, ale po co taniej sprzedawać, jak można na naiwnych polaczkach zarobić? Z proszkiem niestety również mogę potwierdzić, bo od znajomych sporo nasłuchałem się w tym temacie. Skutek jest taki, że na naszym rynku jest dużo chłamu, świadomie przez producentów tam umieszczanego.

Może ktoś wyczuje niszę i założy sklep, który będzie sprzedawał bezpośrednio importowane produkty z niemiec lub innych krajów, w których serwują lepsze jakościowo produkty po cenach konkurencyjnych? (jak to jest np. z cukrem) :D Ewentualnie może poszukać, czy ktoś robił listę produktów, których producenci robią nas w balona?

Awatar użytkownika

[quote="DTC"]Może ktoś wyczuje niszę i założy sklep, który będzie sprzedawał bezpośrednio importowane produkty z niemiec lub innych krajów, w których serwują lepsze jakościowo produkty po cenach konkurencyjnych? (jak to jest np. z cukrem) [quote]

Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale w podwarszawskich miejscowościach pełno "żuków" i innych ciężarówek w napisem "CHEMIA Z NIEMIEC". Chemia - znaczy się proszki do prania. I stoi omo i persil. Ludzie to kupują, nie tylko w pobliskim realu czy tesco. No i właśnie... dlaczego jedno jest lepsze a drugie gorsze?

W godzinie – nieskończoność czasu.

William Blake, Wróżby niewinności

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Bonadea pisze:
Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale w podwarszawskich miejscowościach pełno "żuków" i innych ciężarówek w napisem "CHEMIA Z NIEMIEC". Chemia - znaczy się proszki do prania. I stoi omo i persil. Ludzie to kupują, nie tylko w pobliskim realu czy tesco. No i właśnie... dlaczego jedno jest lepsze a drugie gorsze?

W naszych proszkach 40% to zwykłe płatki mydlane, dlatego że polska gospodyni jest nauczona że jak więcej wsypie proszku to lepiej wypierze, a druga sprawa to polak jak zobaczy zagraniczna nazwę na opakowaniu to nawet ja by był w środku piasek to woli to kupić niż zasilić rodzimy przemysł, chociaż już w tej chwili za dużo go nie zostało.

La_Mandragora pisze:
Do tego wszystkiego dodajmy jeszcze fakt, ze te same towary produkowane dla Polski i innych krajow (np. Niemiec) maja rozna jakosc.

I ja to potwierdzę Może tutaj wyskoczę ze zwykłym ananasem Byłem ostatnio u znajomych- poczęstowali mnie właśnie ananasem Jeszcze takiego nie jadłeś-mówili
Spróbowałem i rzeczywiście...Całkiem inne niż te w Polsce...To taka największa różnica którą zauważyłem

DTC pisze:
Albo z czekoladami. Kupcie taką milkę w PL a w niemczech. Poczujecie różnicę, niestety.

Niemcy mają bardzo dobre wyroby czekoladowe, pieczywo i samochody :zęby:

Mam to "szczescie", ze mam tu duzy i swobodny dostep do produktow ekologicznych (sklepy, bezposrednie zakupy u rolnikow) i co najwazniejsze, na razie stac mnie na nie.

Mozna duzo mowic o produktach eko, ale one po prostu inaczej smakuja.

Co do produktow jeszcze. Wiele z nich na szczescie mnie nie dotyczy. Proszek do prania - uzywam orzechow pioracych, tak wiec Persile, Omy i inne tam cuda mnie nie dotycza.

Slodycze (na szczescie) moga dla mnie nie istniec.

Ciekawy przyklad roznicy jakosci to byly oryginalne Pampersy. W Polsce kupilam te, ktorych uzywalam dla cory i... co bralam kolejny do reki to sie rwal w rekach, rozpadal szybko. Klapa totalna.
Zreszta nie tylko pieluchy. Duzo rzeczy tak wlasnie ma.

Kiedys czytalam artykul na ten temat. Firmy, ktore produkuja te produkty, np. czekolady, tlumacza, ze te roznice (smakowe) wynikaja z roznych upodoban smakowych panujacych w danym kraju. Czyli ze rzekomo Polacy dostaja takie czekoladki, jakie statystycznie lubia najbardziej, wiec nie powinni narzekac... :shock: :D

Małowiedzący pisze:
Niemcy mają bardzo dobre wyroby czekoladowe, pieczywo i samochody :zęby:

Pieczywo rzeczywiscie jest smaczne. Bardzo bogaty wybor, ale... przeprowadzono kiedys badania (zasieg na cala Dojczlandie) w roznych piekarniach i wynik: zadna z tych piekarni nie piekla chleba w sposob tradycyjny. Niemcy pieka chleby uzywajac gotowych mieszanek. Chodzi o to, aby piekarnia mogla zaproponowac jak najwieksza roznorodnosc wyrobow. Takze smakowo ok, ale czy takie zdrowe?

Awatar użytkownika

Cytuj:
Sprzedają nam tandetę! Nawet Coca-Cola jest u nas gorsza niż w Niemczech!

Badania przeprowadzone przez słowackie stowarzyszenie konsumentów wskazują, że spożywcze koncerny sprzedają lepsze produkty do krajów Europy Zachodniej. Coca-Cola czy kawa Tchibo będę tam smaczniejsze.
Testy przeprowadziła firma Asociácia spotrebiteľov Slovenska. Inspektorzy przebadali Coca-Colę, czekoladę Milkę, pieprz i paprykę Kotanyi oraz kawy Nescafe Gold, Jacobs Kroenung i Tchibo Espresso. Na zakupy wybrali się do ośmiu państw: Polski, Czech, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Niemiec, Austrii i na Węgry.

Co się okazało? Tylko czekolada Milka wszędzie jest taka sama. Pozostali producenci lepszej jakości produkty sprzedają na Zachodzie, a nam oferują te gorsze.

Międzynarodowe korporacje próbują oszczędzać nie tylko na wieloskładnikowych produktach, ale nawet na papryce. Sprzedawana we wszystkich krajach w identycznych opakowaniach przyprawa Kotanyi, w Austrii zawiera 140 g ekstraktu z czerwonej papryki na kilogram, a ta na rynek bułgarski już tylko 109,9 grama. Bułgarzy oprócz gorszej papryki dostają także słabszej jakości pieprz.

Z badania wynika, że koncern Coca-Cola pozytywnie wyróżnia Polskę. U nas, w Austrii, Niemczech i Czechach napój słodzony jest zwykłym cukrem. Na Słowacji oraz w Bułgarii i Rumunii w Coca-Coli jest już tani słodzik kukurydziany. Z takimi wynikami badań koncern się jednak nie zgadza.

- Nasze produkty mają tę samą wysoką jakość w całej Europie i na świecie - przekonuje Ibolya Szabo, starszy menedżer ds. komunikacji w Coca-Cola Europe. - Tę samą recepturę stosujemy od 125 lat. W niektórych krajach używamy innych substancji słodzących, ale nie ma to wpływu na jakość produktu - komentuje sprawę dla portalu EurActiv.pl .

Z kolei przedstawiciele Kotanyi tłumaczą, że lepsza lub gorsza jakość przypraw może wynikać z różnic w poszczególnych partiach surowców, pochodzących z różnych okresów produkcji.

Co innego twierdzą autorzy badań, którzy zwracają uwagę na zaskakującą prawidłowość.
- Gorsze produkty trafiają zawsze do nowych członków Unii Europejskiej. Nie znaleźliśmy ich w sklepach w Niemczech czy Austrii - powiedział dziennikarzom Milos Lauko, szef Asociácia spotrebiteľov Slovenska.

http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,Na-Zachodzie-nawet-papryke-maja-lepsza,wid,13322958,wiadomosc.html?ticaid=1c226

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]