Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 29 lis 2021, 7:33

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26 sie 2010, 17:02 
Rozwijam wątek, zaczynając od dzisiejszej perełki:

Obrazek

Cytuj:
Bosnian pyramids have been finally confirmed. Pyramid experts from all over the world have confirmed the existence of the Bosnian pyramids. In addition, 90% of all these experts said that the the Bosnian pyramids are by far the world’s largest and oldest pyramids. There are five (5) pyramids in Bosnia and it is said that they are 12000-26000 years old. In 2010 UNESCO added the Bosnian pyramids into their World Heritage sites. UNESCO and the CIA are planning to make the Bosnian Pyramid Valley the world’s largest and most valuable historical monuments by 2012.

The Bosnian Pyramid Vally consists of the five following pyramids:
-Pyramid of Sun (world’s oldest and largest pyramid)
-Pyramid of Moon (world’s second oldest and largest pyramid)
-Pyramid of Love
-Pyramid of Earth
-Pyramid of Bosonhttp://www.eutimes.net/2010/08/scientists-confirm-pyramids-in-bosnia-are-oldest-known-pyramids-in-the-world/

ObrazekNa górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 26 sie 2010, 17:02 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 26 sie 2010, 17:44 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2009, 2:25
Posty: 688
UNESCO niby rozumiem ale skąd tam CIA (i znów 2012)??? :shock:
A, i te 10% "off all experts" uważa że to zwykłe górki zaś ludzie którzy się koło tego kręcą i starają nagłośnić istnienie tych piramid specjalnie uwypuklają (odkopują, wycinają w zboczach) wyimaginowane schodki w "piramidach" żeby bardziej przypominało to co ma przypominać.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sie 2010, 17:59 
Kiedyś trafiłem na artykuł o odkryciu piramidy w Polsce,dokładniej w Beskidzie Niskim.Rysunki odnalezione wewnątrz tej piramidy przedstawiają ponoć obiekty będące dzisiejszym wyobrażeniem UFO.Czyżby na ziemiach polskich zamieszkiwała niegdyś nieznana nam przynajmniej oficjalnie cywilizacja?Być może piramidy w Bośni i Polsce zostały wzniesione przez tych samych budowniczych.Niestety nie udało mi się odnależć wspomnianego artykułu a był naprawdę ciekawy.Poniżej wklejam dość mizerną wzmiankę o tym odkryciu,ale może choć trochę przybliży ten temat.

Naukowcy badają sensacyjne odkrycie w polskich górach. Polscy rolnicy znali piramidę już od wielu lat. Czy budowniczowie piramidy mieli jakiś związek z Egiptem? Co znajdą wewnątrz budowli nasi archeolodzy?

W miesiąc po odkryciu piramidy w Beskidzie Niskim do pracy przystąpiła grupa 9 archeologów pod kierownictwem doktora Zagajewskiego. Archeolodzy potwierdzili odkrycie nieznanej polskiej i światowej nauce piramidy w Beskidzie. Polska piramida uważana była za górę o dość nietypowym kształcie. Znana była miejscowym mieszkańcom od zawsze i nie budziła żadnej sensacji.
Panie, co to za góra- mówi hodowca owiec z pobliskiej wsi- nie dało się na niej paść owiec, bo ściany miała za strome. Owce spadały. Nazywamy ją Stromą Górą.

Archeolodzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu potwierdzili istnienie korytarzy wewnątrz piramidy. Udało się nawet odnaleźć wejście do piramidy.

– Mamy nadzieję, że zbadanie wnętrza pozwoli nam określić, kto był twórcą tej tajemniczej budowli- mówi nam profesor Nowaczyński z Uniwersytetu Warszawskiego – piramida jest bardzo ciekawa i dziwna. Leży na tym samy południku, co piramidy w Gizie w Egipcie. Ma bardzo podobny kształt i sposób budowy oraz ustawienie względem stron świata. Ma nawet proporcjonalną podstawę do egipskiej piramidy Cheopsa. Różni ją tylko to, że została zbudowana w górach. Nie wiemy też, jaki lud ją zbudował, ale wiele wskazuje ma jakiś związek z Egiptem, lub też związek z jakąś cywilizację, która inspirowała także dawnym Egipcjan.

- Zbadanie tej piramidy może zupełnie zmienić nasz sposób widzenia historii starożytnej.
Do niedawna uważano, że w Europie nie budowano piramid. Jednak w 2005 roku odkryto piramidę w Bośni (Visoko na północ od Sarajewa, przyp. Humbug.pl), a teraz w Polsce. Nie zdziwiłbym się gdyby za tym odkryciem poszły następne - mówi profesor Nowaczyński– W najbliższy piątek wchodzimy do środka- zaciera ręce profesor- Ale będzie się działo!

W polskiej piramidzie są rysunki przedstawiające pozaziemską cywilizację?

Trwają badania polskiej piramidy w Beskidzie Niskim. Obok oficjalnych wyników badań pojawiły się też nieoficjalne dane dotyczące starożytnej budowli. Znaleziono wiele rysunków na ścianach, niektóre przypominają współczesne wyobrażenia UFO!

W zeszły piątek do piramidy w Beskidzie Niskim, odkrytej w zeszłym miesiącu, weszła grupa sześciu archeologów i speleologów. Grupa była ubezpieczona przez specjalistyczny sprzęt i ludzi pozostający na zewnątrz piramidy. Wyprawa trwała dwie godziny, podczas których znaleziono liczne malowidła naskalne przedstawiające sceny z życia
– To było niesamowite - mówił naszemu reporterowi doktor Zagajewski- Znaleźliśmy mnóstwo materiałów. Jednak nie wszystko mogę ujawnić. Są tam rysunki, które będą dopiero analizowane, ponieważ nie są typowe dla ludów żyjących przed tysiącami lat.

Taki był oficjalny przekaz dla prasy. Jednak, jak nieoficjalnie dowiedział się Humbug.pl od jednego z członków wyprawy do wnętrza piramidy, nie o wszystkim, co było na ścianach, poinformowano opinię publiczną.
Znaleziono także, obok wyobrażeń ludzi i zwierząt, rysunki przedstawiające dziwne postacie. Naszemu informatorowi kojarzą się one z kosmitami i UFO. Oprócz postaci są również rysunki pojazdów. Czy piramida z Beskidu Niskiego stanie się ewenementem na skalę światową? Wyniki badań będą wkrótce oficjalnie ujawnione.
http://www.humbug.pl/
Obrazek
Za największą piramidę na świecie uchodzi jednak tzw.Biała Piramida w Chinach.Datowana(oficjalnie) jest na 4500lat.Tamtejszy rząd jednak nikogo do niej nie dopuszcza.W Chinach znajduje się prawdopodobnie około stu piramid, część z nich odwzorowuje tak zwaną złotą proporcję charakterystyczną dla piramid egipskich.Piramidalne budowle odkryto również we Włoszech,Iraku,Sudanie,Indonezji,Belize,Peru ,Boliwii a więc wygląda na to że niegdyś był to dość pospolity styl architektoniczny występujący niemal na całym świecie. Mruga


Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, 18:14 przez sfath, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
   
 
 
Post: 26 sie 2010, 18:06 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2009, 2:25
Posty: 688
Mam cię uświadomić czym jest humbug i jak się to ma do humbug.pl ? :język:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sie 2010, 18:16 
Przecież wyrażnie napisałem że na ten temat czytałem kiedyś gdzie indziej,niestety nie mogę odnależć tamtego artykułu.Na górę
   
 
 
Post: 26 sie 2010, 18:18 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2010, 0:35
Posty: 44
Płeć: mężczyzna
huuysuy pisze:
UNESCO niby rozumiem ale skąd tam CIA (i znów 2012)??? :shock:
A, i te 10% "off all experts" uważa że to zwykłe górki zaś ludzie którzy się koło tego kręcą i starają nagłośnić istnienie tych piramid specjalnie uwypuklają (odkopują, wycinają w zboczach) wyimaginowane schodki w "piramidach" żeby bardziej przypominało to co ma przypominać.


Tematu dokładnie nie znam, w każdym razie napisane jest, "Wszyscy światowi eksperci uznają istnienie tych piramid, natomiast 90% z pośród nich uznaje je za największe i najstarsze na świecie..." Przynajmniej ja to tak tłumaczę.

Pzdr

edit:

Chociaż zgadzam się, że pojęcia CIA i 2012 są dość dziwne w tym kontekście... :lol:

_________________
'Don't Mind to Lose Your Mind' ~ Mooji ;)
http://www.youtube.com/watch?v=z2lhzjKqJ34Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sie 2010, 18:56 
wybaczcie, ale oberzałam sobie zdjęcia pod artykułem i wydaje mi się sprawa mocno podejrzana. szczególnie to z małym, białym kamieniem na dłoni.

dla mnia są dwie opcje: fake albo bluebeam.

czy gdybyśmy mieli tu pod nosem największe i najstarsze piramidy świata to byśmy nie zauważyli tego wcześniej?Na górę
   
 
 
Post: 26 sie 2010, 19:00 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2010, 20:01
Posty: 354
Lokalizacja: Zach. Małopolska i Misiones(Argentyna)
Płeć: mężczyzna
A propos Bośniackich Piramid:
Cytuj:
Piramidy w Visoko (Bośnia)

Obrazek
Są albo ich nie ma, ale gdyby były ?… Dlaczego nie zbadać tej sprawy do końca? Szkoda grosza? Może dać sobie spokój z paroma wojnami, które mają wszystkim udowodnić ponad wszelką watpliwość która Małpa jest najsilniejszą małpą Świata.Bo przecież nie chodzi chyba o to żeby w nieskończoność gdybać co jest w środku.

Żeby było śmieszniej od dawna wiadomo, w jaki sposób świat naukowy podchodził do odkrycia Heinricha Schliemanna – który twierdził że odnalazł Troję. Dzisiaj w opracowaniach pisze się delikatnie, że z biegiem czasu odkrycie to potwierdziło się. “Z biegiem czasu”… co przeżywał Schliemann, kiedy go lżono i wyśmiewano.Wszystko dlatego, że miał taki oto życiorys:

“… W 1836, mając 14 lat, był zmuszony podjąć pracę. Pracował jako praktykant sklepowy w Fürstenbergu i Hamburgu, a w 1841 zaciągnął się na statek w charakterze chłopca okrętowego. Jednak statek, w pierwszym swoim rejsie ze Schliemannem na pokładzie, zatonął, a morze wyrzuciło rozbitka na wybrzeże holenderskie. Po opuszczeniu szpitala Schliemann postanowił pozostać w Holandii. Zatrudnił się w kantorze, a następnie w firmie handlowej, wolny czas poświęcając jednocześnie nauce języków obcych. W 1846, w trakcie służbowej podróży do Rosji, zawarł szereg korzystnych kontraktów dla firmy i awansował na prokurenta. Jednak niskie zarobki skłoniły go do decyzji rezygnacji z tej pracy i podjęcia samodzielnej działalności handlowej. Wyjechał do Rosji, a później do Stanów Zjednoczonych, gdzie prowadził bank w Sacramento w Kalifornii. Działalność kupiecka w Rosji i Stanach Zjednoczonych przysporzyła mu wielką fortunę….”

Dziś śmieją się z hipotez, które lokują Troję-Ilion czyli Widłużę-Wiłużę (według nazewnictwa Hattów – Vilusa), w kręgu Królestwa Sis – czyli Kaganatu Słowian- Istów-Skołotów, tak zwanej Wielkiej Scytii.

Ale to nie jest hipoteza śmieszna. Zwraca uwagę fakt, że Słowianie, Istowie i Skołoci także uważają się i zawsze się uważali – czego niezbicie dowodzi etymologia – za Dzieci Słońca i Światła. Głoszenie takich poglądów nawiązujących do idei Atlantydy i Lemurii ma być dowodem jego szaleństwa w każdej innej sprawie, ma niby ośmieszyć i i podważyć wiarygodność Osmanagiczia. Wystawia tylko świadectwo negatywne tym, którzy takich twierdzeń używają jako argumentów w dyskusji. Tylko ludzie o płytkim umyśle i niepewni wartości własnego intelektu boją się ośmieszyć głosząc poglądy, które paru sztywniaków może wziąć za irracjonalne brednie. Największe odkrycia narodziły się właśnie z “irracjonalnych bredni”, które przez dziesiątki lat odrzucali “matołkowie” w togach mędrców (przeważnie miernoty intelektualne).

Obrazek
Rzut satelitarny

Nawet jeżeli te trzy góry w Bośni nie okażą się piramidami to z pewnością są Świętym Miejscem Wiary Przyrody jako:
Góra Słońca-Swarożyca,
Góra Księżyca-Mjeseca – Chorsa
i Góra Żmija – Welesa.

Obrazek
Po badaniach kamerą termowizyjną okazało się, że ta niby góra jest pusta w środku, i budową przypomina egipskie piramidy[???]

Piramidy w Bośni
Z Wikipedii

Współrzędne: 43°59′33″N 18°10′21″E / 43.9925, 18.1725
Obrazek
Visočica widzina z Visoko, foto z 2007
Obrazek
Wzgórze Visočica – domniemana Piramida Słońca w Bośni
Obrazek
Domniemana Piramida Księżyca w Bośni

Piramidy w Bośni – hipotetyczny zespół trzech piramid, którego odkrycie ogłosił w październiku 2005 mieszkający i pracujący w Stanach Zjednoczonych kontrowersyjny bośniacki archeolog-amator Semir Osmanagić. Piramidy mają się znajdować w pobliżu miejscowości Visoko (około 30 km na północ od Sarajewa) pod pobliskim wzgórzami Visočica i Križ, przykryte warstwą ziemi i porośnięte roślinnością. Ze względu na ich postulowane podobieństwo do budowli zachowanych w Teotihuacan w Meksyku, odkrywca nazwał je Bośniacką Piramidą Słońca (bośn. Bosanska Piramida Sunca), Bośniacką Piramidą Księżyca (Bosanska Piramida Mjeseca) i Bośniacką Piramidą Smoka (Bosanska Piramida Zmaja).

Pierwsze podejrzenia wobec 213-metrowego wzgórza wzbudziły jego równo nachylone stoki oraz ich ułożenie względem stron świata. Semir Osmanagić rozpoczął prace i po kilku miesiącach badań archeologicznych i geologicznych ogłosił, że kolejne odkrycia potwierdzają jego teorię o istnieniu tutaj jedynej w Europie piramidy.
Obrazek

Argumenty przytaczane przez zwolenników teorii

* Badania satelitarne wahań temperatury wzgórz Visočica i Križ potwierdziły jego szybsze wychładzanie się, co może dowodzić istnienia zlokalizowanych pod jego powierzchnią pustych przestrzeni. Takie same wnioski wyciągnięto na podstawie badań geologicznych, geodezyjnych, analizy georadarowej i termograficznej.
* Wykopaliska przeprowadzone po usunięciu roślinności i warstw ziemi, potwierdziły istnienie struktur kamiennych i kamiennych bloków o przypuszczalnej masie dochodzącej do 30 ton, mogących dowodzić istnienia budowli.
Obrazek
Hipotezy Osmanagicia

* Zdaniem badacza domniemana piramida posiada cztery zlokalizowane, z dużą dokładnością, zgodnie z kierunkami geograficznymi boki, spłaszczony wierzchołek i kompleksy wejściowe na zachodnim i północnym boku.
* Wiek budowli jest oceniany na około 14 000 lat
* Jako prawdopodobnych budowniczych piramidy uważa się Ilirów zamieszkujących tereny zachodnich Bałkanów.
Obrazek

Krytyka teorii Osmanagicia

Teorie Osmogonića i prawidłowość interpretacji wykopalisk kwestionowane są przez archeologów. Do krytyków hipotezy o istnieniu piramid należą m.in. profesorowie: Garrett Fagan z Penn State University, Curtis Runnels z Boston University, Enver Imamović z Uniwersytetu w Sarajewie a także Anthony Harding, przewodniczący Europejskiego Związku Archeologów.

* Głównym tematem dyskusji ekspertów jest domniemany wiek budowli, gdyż 14 000 lat temu w tej części Europy trwała epoka lodowcowa, której zakończenie datuje się na około 10 000 lat temu.
* Wielu archeologów jest zdania, że odkryte w wyniku sondaży fragmenty budowli pochodzą z późniejszego okresu i dotyczą mniejszych obiektów, m.in. stanowiąc część kompleksu grzebalnego z młodszej epoki kamienia.
* Sam Semir Osmanagić w książce ‘The World of the Maya’ wysuwa pseudonaukowe trącące New Age hipotezy łącząc piramidy Majów z Atlantydą i Lemurią oraz twierdząc, iż stanowią one bramy do innych światów oraz innych wymiarów:

Majowie odziedziczyli wiedzę po swoich przodkach z Atlantydy i Lemurii (Mu). Miasta projektowano i budowano wokół głównego placu, ku któremu zwrócone były piramidy i świątynie. Ich położenie odzwierciadlało ruch Słońca i innych ciał niebieskich (…) Członkowie wielu kultur świata, z Indii, Sumeru, Egiptu, Peru, Indianie Ameryki Północnej i Środkowej, Inkowie i Majowie, określają siebie jako ‘Dzieci Słońca’ albo ‘Dzieci Światła’. Ich przodkowie, należący do cywilizacji Atlantydy i Lemurii, wznosili pierwsze świątynie w miejscach mocy na Ziemi. Ich najważniejszą funkcją było stworzenie bramy do innych światów i wymiarów.

* Semir Osmanagić kilkakrotnie został przyłapany na kłamstwie, m.in. podawał, że w jego zespole znajdują się archeolodzy z kilku państw (podając nazwiska tych osób). Jak się okazało, rzekomi współpracownicy nic nie wiedzieli o swoim “zaangażowaniu” w “odkrywanie” piramid.
* Wykopaliska prowadzą głównie niedoświadczeni ochotnicy i zwykli amatorzy, a sposób prowadzenia wykopalisk urąga wszelkim zasadom archeologii.
* Główny egipski ekspert z zespołu Osmanagića okazał się geologiem, nie posiadającym dorobku z zakresu archeologii czy architektury.
* Zawodowi archeolodzy już dawno ustalili, że na wzgórzu Visočica istniała osada Ilirów, a następnie obóz rzymski i średniowieczny zamek. Odkrywane przez Osmanagića “budowle” mogą być pozostałością tych wcześniej oficjalnie odkrytych konstrukcji. Tym bardziej, że Osmanagić nie przeprowadził żadnego datowania mogącego potwierdzić jego teorie na temat wieku rzekomych piramid.
* Powiązanie obiektu wzniesionego – zdaniem Osmanagića – 14 000 lat temu z kulturą Ilirów, stoi w sprzeczności z szacowanym okresem przybycia ludów indoeuropejskich (a więc i Ilirów) na tereny Europy.
* Bloki skalne podobne do tych odnalezionych na zboczu domniemanej piramidy powstają regularnie na krasowych terenach wapiennych na skutek procesów naturalnego wietrzenia.

Wykopaliska
Piramida Słońca
Obrazek
Obrazek

Piramida Księżyca
Obrazek
Obrazek

Pierwsze europejskie piramidy – prawdziwe czy nie?

2006-08-15 13:40, aktualizacja: 2006-08-15 13:40:15

Archeolog Semir Osmanagic jest przekonany, iż znalazł w Bośni pierwszą europejską piramidę, która jest nowym cudem świata wywodzącym się z czasów antycznych. Niedawno piramidy odkryto na Ukrainie.
Ale czy rzeczywiście są to struktury stworzone ręką ludzką? Czy Europa ma swoje piramidy? Odpowiedź na te pytania nie jest taka prosta.
Obrazek
O odkryciu piramid w Bośni zrobiło się głośno kilka miesięcy temu. Budowle skrywają wnętrza dwóch wzgórz i zlokalizowane są w pobliżu wsi Visoko, około 30 km na północ od Sarajewa. Największej strukturze, zwanej piramidą Słońca, towarzyszy kilka miniejszych budowli. Wszystkie razem, czyli: Piramida Słońca, Księżyca, Smoka, świątynia Ziemi i Miłości, tworzyć mają ogromny kompleks połączony być może siecią tuneli. Te informacje wywołały istną burzę wśród naukowców. Pojawiły się pytania, czy budowle są dziełem człowieka i kto je wybudował oraz co piramidy robią w ogóle w Europie?
Obrazek
Piramida Słońca – Visoko

o odkrycie zmieni historię

Dla archeologa Semira Osmanagica, który odkrył dziwne struktury we wsi Visoko i bada piramidy od 15 lat, sprawa jest prosta. Według niego autorem budowli jest bezsprzecznie starożytna cywilizacja.

Jakiś czas temu archeolog wraz z grupą naukowców rozpoczął wykopaliska, które wciąż trwają. W ekipie badaczy są również geolodzy. Semir Osmanagic jest przekonany, iż cztery boki piramidy usytuowane są zgodnie z kierunkami świata oraz że przypominają one piramidy w Meksyku. Na zdjęciach satelitarnych tego obszaru widać, iż oba wzgórza, które mają skrywać starożytne piramidy, w porównaniu do całego otoczenia wychładzają się szybciej, co może oznaczać, iż ich wnętrza są puste.

Archeolog twierdzi, że to dzieło człowieka

Niedawno pojawiła się nowa zaskakująca informacja, mówiąca o odkryciu kamiennych bloków, pokrywających wzgórze w środkowej Bośni. Według Semira Osmanagica są one częścią zewnętrznej okładziny piramidy i pierwszą odkrytą jej częścią. Zdaniem archeologa to kluczowy dowód. Wielkie kamienne bloki wyglądają, jak pocięte w kostki i wypolerowane, więc musiały być wykonane przez człowieka.
Archeolog planuje kontynuować badania, które wskazują, że wzgórze ma stoki nachylone pod kątem 45 stopni oraz płaski szczyt. Pod pokładami pyłu odnaleziono wybrukowane wejście do tuneli i wielkie kamienne bloki, które mogą być częścią zewnętrznego pokrycia piramidy. Wykopaliska przeprowadzone zostały przy współpracy górników z pobliskiej kopalni, których wysłano do tunelu, rzekomo łączącego trzy wzgórza w kształcie piramidy. Po nich weszli tam archeolodzy, geolodzy i inni eksperci, którzy wychodząc z tunelu orzekli, że jest on bezsprzecznie dziełem człowieka. Praca będzie kontynuowana jeszcze przez około 6 miesięcy.
Obrazek
Wykopy w Visoko

Profesor neguje

Egipski geolog Dr Aly Abd Barakat i specjalista od piramid z Egyptian Mineral Resource Authority potwierdził, iż budowle z Bośni są niezaprzeczalnie dziełem człowieka. Naukowiec osobiście zbadał miejsca w rejonie tajemniczego wzgórza, w którego wnętrzu znajdować się ma piramida Słońca. Zdaniem naukowca, budowla składa się z bloków o wielkości 4m x 1,5m, które zostały przywiezione z zupełnie innego miejsca. Miały być połączone antycznym rodzajem betonu, podobnie jak bloki w egipskich piramidach. I wszystko byłoby pięknie, gdyby do akcji nie wkroczyli brytyjscy naukowcy z European Association of Archaeologists i całkowicie nie zanegowali wszystkiego, co mówił Dr Aly Abd Barakat i inni egipscy naukowcy. Miejscowość Visoko odwiedził przewodniczący tej organizacji, profesor Anthony Harding. Stwierdził, iż według niego wzgórze uważane za piramidę Słońca powstało w sposób naturalny. Jest to po prostu nietypowa formacja natury. – Żadna piramida nigdy nie została odkryta w Europie i nie ma żadnych historycznych podstaw, aby twierdzić, że jakiekolwiek mogły powstać – mówi profesor.
Czy jest to więc tylko naturalna formacja?

Dlaczego opinie naukowców są tak sprzeczne? Badania w Bośni wciąż trwają, być może więc wkrótce się dowiemy, czym tak naprawdę są te tajemnicze struktury.
I na zakończenie ciekawostka!
Otóż 11 sierpnia serwis internetowy „pravda.ru” podał informację o rzekomym odnalezieniu piramidalnych struktur na Ukrainie! Budowle mają liczyć 5000 lat, zaś ich twórcami była wysoce zaawansowana cywilizacja, jaka żyła na terytorium dzisiejszej Ukrainy. Powstrzymam się od komentowania tej informacji.

Czy zatem w końcu pewne tajemnice zaczynają wychodzić na światło dzienne? A może to tylko moda na piramidy, przecież takie budowle natychmiast podniosłyby atrakcyjność danego regionu i stałyby się istnym magnesem dla turystów i ich pieniędzy. Sądzę, iż w tej sytuacji w grę wchodzić mogą oba te czynniki. Obawiam się jednak, czy zbytnia sensacja i komercjalizacja nie spowoduje zafałszowania rzeczywistości i oddali nas od poznania prawdy.
Mam nadzieje, że tak się nie stanie.

Marcin Mizera
www.npn.ehost.pl


Źródło:http://bialczynski.wordpress.com/z-krainy-ksiezyca-czyli-ziemicy-tajemnic-i-weny/piramidy-w-visoko-bosnia/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 wrz 2010, 9:49 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2010, 19:01
Posty: 46
Lokalizacja: no man`s land
To tak za wikipedia, wersja wtlaczana oficjalnie


Cytuj:
The term Bosnian pyramids has been used for a cluster of natural geological formations sometimes known as flatirons[1] near the Bosnia and Herzegovina town of Visoko, northwest of Sarajevo, including Visočica hill (located at 43°58′40″N 18°10′38″E), which became the focus of international attention in October 2005 following a news-media campaign promoting the false idea that they are human-made and the largest ancient pyramids on Earth.

Scientific investigations of the site show that there is no pyramid there.[2][3][4] Additionally, scientists have criticised the Bosnian authorities for supporting the pyramid claim saying, "This scheme is a cruel hoax on an unsuspecting public and has no place in the world of genuine science."[5]

The 213 metre Visočica hill, upon which the Old town of Visoki was once sited, is roughly pyramid-shaped. The idea that it constitutes an ancient artificial edifice was publicised by Bosnian author and metalworker Semir Osmanagić who currently is based in Houston, Texas, United States. His subsequent excavations at the site have uncovered what he claims to be a paved entrance plateau and tunnels, as well as stone blocks and ancient mortar which he has suggested once covered the structure. Osmanagić has claimed that the dig involved an international team of archaeologists from Australia, Austria, Ireland, Scotland and Slovenia.[6] However, many archaeologists he named have stated they had not agreed to participate and were never at the site.[7] The dig began in April 2006, and has involved reshaping the hill to make it look like a Mayan step pyramid.


http://en.wikipedia.org/wiki/Bosnian_pyramids

_________________
Rządź tymi, którzy nami rządzą...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 wrz 2010, 17:18 
Vendetta pisze:
The dig began in April 2006, and has involved reshaping the hill to make it look like a Mayan step pyramid.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bosnian_pyramids[/quote]

Motyw jest. Atrakcja turystyczna. Ale :

Cytuj:
look like a Mayan step pyramid[/b].


Najwyraźniej nie wyszli jeszcze spod fundamentów, bo nawet podobieństw nie widzę.
Ja może posłużył bym się zdrowym sceptycyzmem : Chce zdjęć digerów na gorącym uczynku.
Uczciwe.

Ta jest ewidentnie schodkowa, nawet windy widać :
ObrazekNa górę
   
 
 
Post: 01 wrz 2010, 22:17 
Propo polskiej,

sfath pisze:
piramida jest bardzo ciekawa i dziwna. Leży na tym samy południku, co piramidy w Gizie w Egipcie


Chyba srudniku :P Na tym samym południku to Stonehench ,leży :!:choone pisze:
A nie lepiej tam pojechać i samemu zobaczyć. W końcu to rzut beretem, a kosz też niewielki...

Samemu z łopatą i wiaderkiem :P

A tak na poważnie to albo coś tam jest albo wkręcają ,bo przy dzisiejszej technice i zamiłowaniu archeologów do piramid ,już dawno byli by w środku.Na górę
   
 
 
Post: 06 wrz 2010, 15:58 
phpBB [video]


http://wideshut.co.uk/bosnian-pyramids/Na górę
   
 
 
Post: 06 lis 2010, 16:41 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 13 paź 2009, 8:50
Posty: 147
Płeć: mężczyzna
Takie odkrycia tylko pokazują że truthseekerzy wcale nie postradali zmysłów, sam zaś upór elit w ukrywaniu tego typu rzeczy dla publiki jest jednoznaczny z tym że historia nam wmawiana nie jest prawdziwa. Jeśli nie ma co ukrywać to i nie ma co utrudniać w poznawaniu historii naszej cywilizacji. Wielka szkoda ze nawet wielcy uczeni tego świata nie potrafią myśleć sami za siebie, dostrzec tej manipulacji rządu. Z wielkim zainteresowaniem będę śledził dalsze newsy o tych piramidach, same ich rozmiary są ogromne :shock:. Jedyna logiczne wyjaśnienie powstania takiej piramidy akceptowalne przez rząd, czyli ręcznie traganie głazów, to by chyba trwało tysiące lat nie wspominając o bardzo nikłym tego powodzeniu z uwagi na olbrzymią wagę bloków skalnych :). Po japonskiej Atlantydzie mamy więc kolejny ciekawy przypadek budowli, historii, który niesamowicie i w jednoznaczny sposób daje do myślenia... :)

Cytuj:
‘According to our correspondent Richard Hoyle, who is part of this Summer’s excavation team, “the Bosnian pyramids are 30,000 years old, which predates any known human civillisation”

hahah nieźle panowie, tego to na pewno nie dadzą na szeroką skale, do wiadomości całemu światu, toż toż to by było przyznanie się do kłamstwNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 lis 2010, 11:32 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2010, 17:52
Posty: 1629
Lokalizacja: Poland
Płeć: mężczyzna
pawel86ck pisze:
...historia nam wmawiana nie jest prawdziwa.


Szokiem jest zrozumienie JAK BARDZO. I wiele takich szoków czeka na poszukiwaczy. :shock:
Całkowite kłamstwo to dobre określenie.

Pozdrawiam

_________________
Rzuć orgonit pod wieżę komórkową którą widzisz. Starczy.
Pod znaczy w zakresie 40-400m od niej, tak jest najlepiej.
An eye for an eye will make us all blind. M. Gandhi
Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 lut 2011, 1:28 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2010, 22:27
Posty: 650
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: mężczyzna
W Serbii też jest cos co przypomina piramidy i kompleksy ruin starożytnych,
gdzieś tam była hipoteza że to mogą być pozostałości po jakiejś starozytnej cywilizacji jaka istniała kiedyś na Bałkanach, może ariowie?


Rtanj Pyramid w Serbii
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 lut 2011, 15:25 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2010, 22:27
Posty: 650
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: mężczyzna
Za gazetą Times:
Cytuj:
Eksperci od piramid z całego świata potwierdzili, że piramidy w okolicy miasta Visoko należą do największych i najstarszych na świecie. Naukowcy szacują, że ich wiek waha się od 12 do 36 tysięcy lat. Twierdzą oni, że w dolinie znajduje się pięć budowli ze strukturą piramidalną, łatwych do zidentyfikowania ze względu na skład osadów, symetrię oraz rozbudowaną sięć podziemnych tuneli.

http://www.moveoneinc.com/blog/videos/pyramids-in-bosnia-confirmed-to-be-oldest-in-world/

dokument o piramidzie w Bośni z dubbingiem
http://tv.ioh.pl/odtwarzaj/piramidy-w-bosniNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 lut 2011, 17:03 
squam pisze:
Za gazetą Times:
Cytuj:
Eksperci od piramid z całego świata potwierdzili... ]


To ten sam artykul co w pierwszym poście.

Nie Times tylko EU Times. Takie nowsze europejskie "Skandale". :)

Eksperci z całego świata a nawet nie znamy jednego z nazwiska. :język:Na górę
   
 
 
Post: 03 lut 2011, 19:16 
Cytuj:
* Sam Semir Osmanagić w książce ‘The World of the Maya’ wysuwa pseudonaukowe trącące New Age hipotezy łącząc piramidy Majów z Atlantydą i Lemurią oraz twierdząc, iż stanowią one bramy do innych światów oraz innych wymiarów:
.....
* Wykopaliska prowadzą głównie niedoświadczeni ochotnicy i zwykli amatorzy, a sposób prowadzenia wykopalisk urąga wszelkim zasadom archeologii.
.....
* Zawodowi archeolodzy już dawno ustalili, że na wzgórzu Visočica istniała osada Ilirów, a następnie obóz rzymski i średniowieczny zamek. Odkrywane przez Osmanagića “budowle” mogą być pozostałością tych wcześniej oficjalnie odkrytych konstrukcji. Tym bardziej, że Osmanagić nie przeprowadził żadnego datowania mogącego potwierdzić jego teorie na temat wieku rzekomych piramid.


Widać wyraźnie że Semir to Lucyferianin, hańba mu!!!

Nie ma autoryzacji prawdziwych archeologów, to musi być przewał...

Ostatni punkt jest ciekawy, może nawet w części prawdziwy...
Bo to nie Semir przeprowadził jakiekolwiek datowanie.
Zrobiła tp Anna Pazdur z Uniwersytetu Technologii w Gliwicach - ta miła Pani podpisała się pod ekspertyzą stalagmitu z jednego z tuneli.
Szacowany wiek 5 tysięcy lat - co umieszcza teorię o jakichś pozostałościach z czasów rzymskich tam gdzie jej miejsce, czyli w koszu.

http://www.piramidasunca.ba/en/index.php/RADIOCARBON-DATING-OF-THE-UNDERGROUND-TUNNEL-COMPLEX-IN-THE-BOSNIAN-VALLEY-OF-THE-PYRAMIDS.html

pozdrawiamNa górę
   
 
 
Post: 03 lut 2011, 20:23 
Cytuj:
Radosław do kosza to Ty nawet nie posłałeś teorii kreacjonistów, według których Ziemia ma 6000 lat.


Mason, nie offtopuj :P
Po drugie, tę bzdurę wskrzeszoną przez WIARĘ do grobu posłała NAUKA.Na górę
   
 
 
Post: 03 lut 2011, 23:28 
Mason33 pisze:
radoslaw sprostuj najpierw inną ze swoich rewelacji bo sam zakładałeś ten temat a minęły juz 2 miesiące i żadnego sprostowania nie widać:

http://davidicke.pl/forum/piramidy-zbudowane-jednak-z-pomoc-kosmitow-t5198.html

... potem możemy zacząć dyskusję o kolejnych Twoich rewelacjach Made in Bośnia.


Informacja była wspaniałym pretekstem do próby dyskusji o piramidach w Egipcie.

Nie każdy zdaje sobie sprawę że można tam znaleźć ślady użycia mechanicznych narzędzi:
http://civilizationx.com/publichtml/cuttingstone.php


Cytuj:
Mam pełną świadomość, że kupisz wszystko co potwierdzi Twoją wyrafinowana wizję świata i historii, nie ważne czy potwierdzi ją druid messey czy czy fantasta Wilcock ale mógłbys czasem odrobinę obiektywności zachować.


Widzę że pracujesz nad paranormalnymi zdolnościami. Czy potrafisz przeniknąć tylko moją świadomość, czy dowolnie wskazanego człowieka?

Cytuj:
... a mi chodzi tylko o to, że jeżeli mamy dyskutować na temat piramid w Bośni to dawać mi tu linki jak ten:

http://icbp.ba/documents/reports/APazdur_Report_14C.pdf


Czyż to nie mój link zaprowadził Cię do Gliwic?
Oczywiście nie musisz odpowiadać, to było pytanie retoryczne :shock:

Następnym razem gdy zaczniesz pisać o obiektywiźmie, włóż w to więcej serca.
Mieszanie odkrywania naszej słowiańskiej przeszłości z Blue Beam podpada raczej pod paranoję.

Cytuj:
... a pod tym, który dałem ja a który jest oryginalnym pismem podpisanym przez panią profesor przeczytamy:

Cytuj:
During all length the tunnel has been constructed through the marine/lake (?) conglomerate without props in unknown time


Czyli mamy Twój stalagmit datowany na 5000 lat w tunelu, który powstał w naturalny sposób - niesamowite ale powiedz mi czego to dowodzi? W wydrążonym wcześniej przez wodę tunelu, 5 tysięcy lat temu uformował się stalagmit - faktycznie niespotykane zjawisko.


Ściągnij sobie jeszcze raz dokument który nam zaprezentowałeś.
Pod zdjęciem nr 2 mamy taką oto informację:

"
Discovered and excavating the megalit stone (K-2), perfect rounded block, with unknown
prehistoric signs and symbols, located under the conglomerate layer, the same stone layer as on the
Fig.1, just 10 m distant. It means, if we determine the age of the radiocarbon sample, then we
determine the age of conglomerate, too. The megalit stone block with prehistoric signs wll, by all
means, older then radiocarbon sample. The similar signs were found on the Bosnian pyramid of the
Sun and the Bosnian pyramid of the Moon.
"

moje tłumaczenie:

"
Odkryty i odsłonięty megalityczny kamień (K-2), doskonale zaokrąglony blok, z nieznanymi prehistorycznymi znakami i symbolami, znajdujący się pod warstwą konglomeratu, tej samej warstwy co na Rys.1, zaledwie 10 m odległości.
To znaczy, że jeśli ustalimy wiek próbki radiowęglowej, ustalimy także wieku konglomeratu.
Znaczy to także że megalityczny kamień z prehistorycznymi znakami jest starszy od datowanej próbki.
Podobne znaki do tych na kamieniu znaleziono w piramidzie Słońca i piramidzie Księżyca.
"

pozdrawiamNa górę
   
 
 
Post: 02 mar 2011, 13:34 
Ciekawy link z 16.02.2011 dajacy troche wiecej informacji do tematu piramid w Bośni
http://wolnemedia.net/nauka/piramidy-w- ... nie-tylko/
Największą zagadką piramid jest oczywiście powód dla którego je budowano. Ciężko jest zaakceptować, że budowano je wyłącznie jako ekscentryczne grobowce dla lokalnych władców. W 2010 r. grupa wyposażonych w sprzęt analityczny fizyków z Zagrzebia przeprowadzała badania nad anomaliami pola elektromagnetycznego wokół bośniackich piramid. U podstaw piramidy nie zauważono nic niecodziennego ale nieoczekiwanie na jej szczycie odkryto snop energetyczny o grubości 4 m. i częstotliwości 28 kHz. Jest to częstotliwość ultradźwiękowa, której nie możemy usłyszeć czy zobaczyć. Snop energii badano przez 3 doby i jego siła w tym czasie nie tylko nie uległa zmianie, ale także wahaniom. Naukowcy nie mieli wątpliwości, że ultradźwięki musiały powstać w sztuczny sposób. Ultradźwięki można uzyskać poprzez urządzenie mechaniczne, elektromagnetyczne lub wykorzystujące efekt piezoelektryczny. Gdy poddać kryształy kwarcu działaniu ciśnienia – wówczas zaczynają one wytwarzać energię. Częstotliwość 28 kHz na szczycie bośniackiej piramidy Słońca wskazuje, że coś w jej wnętrzu ściska kryształy 28 tys. razy na sekundę (!). Tak więc źródło tej energii nie może być naturalne.
Niektóre z ceramicznych bloków ważyły nawet 8 ton. Bloki te prześwietlono radarem geologicznym i okazało się, że składają się one z dwóch części. Najpierw wypalano część wewnętrzną, którą okrywano grubą warstwą gliny i ponownie wypalano. Penetrujący ziemię radar wykrył wewnątrz takiego ceramicznego bloku coś jeszcze. Był to owalny przedmiot, którego przeznaczenie nie jest na razie znane. Przypuszcza się, że energia która przedostaje się do bloku dzięki wodzie jest w jakiś sposób transformowana przez ten owalny przedmiot i transmitowana na zewnątrz piramidy. Owalny przedmiot nie jest zbyt duży i ma on ok. 30 cm długości i 20 szerokości. Aby przekonać się jak on naprawdę wygląda, badacze zamierzają wywiercić w bloku niewielka dziurę (2 cm średnicy) i obejrzeć ten przedmiot przez chirurgiczną kamerę.Na górę
   
 
 
Post: 02 mar 2011, 19:37 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lip 2010, 18:09
Posty: 557
Płeć: mężczyzna
Nasuwaja sie pytania. Po co te dzwieki ? Po co tam sa te krysztaly ? Jaki to mialo cel ? Domyslam sie ze podwyzszenie wibracji albo cos takiego.
A tegie glowy powiedza ze to kupa usypanej ziemi a my to malutcy do tyrania i konsupcji.

_________________
Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 cze 2011, 22:10 
Ostatnio przebadano w Gliwicach organiczne szczatki znalezione w Piramidzie Księżyca.

!0300 lat.

Oczywiście po polsku nie uświadczymy żadnych informacji, to tylko drobny fakt archeologiczny :mrgreen:
http://redicecreations.com/article.php?id=15660

pozdrawiamNa górę
   
 
 
Post: 07 lut 2012, 13:01 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Rejestracja: 26 sty 2012, 10:43
Posty: 28
phpBB [video]

Wywiad z Archeologiem który odkrył tą piramidę i zajmuje się tą sprawą (od 5m.5s się zaczyna). Archeolog wypowiada się wyraźnie za tym, że te budowle wybudowała jakaś bardziej zaawansowana cywilizacjaNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 paź 2012, 8:36 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 21 cze 2011, 5:16
Posty: 78
Płeć: kobieta
za :http://www.monitor-polski.pl/piramidy-w-bosni-calkowicie-zmienia-historie-gatunku-ludzkiego/#more-4719


Cytuj:
.Piramidy w Bośni całkowicie zmienią historię gatunku ludzkiego

Temat zapewne znany jest wielu z was, jednak ciągle jest niezbyt popularny w mediach tzw. mainstreamowych. Owszem, zaczyna się już o nich mówić, ale tylko dlatego, że dostępne już są liczne publikacje w internecie.

Piramidy w Bośni naruszają status quo nie tylko współczesnej historii, ale i antropologii, paleontologii oraz, fizyki.
David Icke w niedawnej 48-godzinnej audycji Alexa Jonesa „The money bomb”, świetnie określił naszą całą wiedzę jako projekcję, którą się nam przedstawia i którą uznajemy za prawdziwą. Jednak cała współczesna nauka jest wielką manipulacją, mającą na celu kontrolowanie społeczeństwa. Wg. Icke, kontrolowani jesteśmy przez agentów istot funkcjonujacych w innych częstotliwościach elektromagnetycznych, a więc dla nas niezauważalnych. Można się z tym zgodzić lub nie, ale jedno jest pewne – wiele spraw jest przed nami ukrywanych, a jak coś już wyjdzie na światło dzienne to działają potężne siły, które nie dopuszczają do tego by to dotarło do powszechnej świadomości. Tak było np. z technologiami Tesli, tak jest też z prawdziwą historią piramid egipskich. To samo, a może szczególnie dotyczy to też piramid w Bośni.

Odkrycie w 2005 roku priramid w Bośni przez emigranta bośniackiego Semira Osmanagicha miało szybko stać się sensacją światową, jednak po 7 latach nadal niewiele się o tym mówi i pisze. W badaniach archeologicznych uczestniczą niemal wyłącznie wolontariusze i ludność miejscowa, której Osmanagich płaci w własnej kieszeni i datków na fundację. Mimo że jest człowiekiem majętnym, jego firma w Teksasie zatrudnia pnad 50 osób, mimo, że miał poparcie rządu Bośni, niewiele może zrobić by piramidy w Bośni znalazły się na pierwszych stronach gazet. Przewodząca badaniom archeologicznym Włoszka dr Sara Acconci twierdzi wprost, że poświęciła swoją karierę, gdyż oświadczono jej wprost, że jeśli się tym zajmie, to już nigdy nie będzie mogła znaleźć pracy jako archeolog. Mimo to dołączają do niej kolejni śmiałkowie z tej profesji, także z Egiptu i inych państw. Notki w Wikipedii potwierdzają tylko, że znani i cenieni profesorowie powinni zostać zaliczeni już do skamieniałości, a nie do świata naukowego.


wyniki badań C14 potwierdzają szokujący wiek piramidy
Ponieważ archeologowie na zachodzie sprawę ignorowali, Osmanagich zdecydował się na zaangażowanie rosyjskiej Akademii Nauk Naturalnych, do której wstąpił jako zagraniczny członek. Wynik niedawnej rosyjskiej ekspertyzy z użyciem węgla radioaktywngo C14 przeszedł wszelkie oczekiwania. Materiał organiczny znaleziony w głębszych wartwach pokrywających piramidę ma ok. 25,000 lat. Odkrycie to całkowicie zaprzecza sumeryjskiemu i babilońskiemu pochodzeniu naszej cywilizacji, stawia też w innym świetle kulturę Egiptu i pochodzenia jego piramid.Po tym odkryciu możemy więc śmiało przypuszczać, że Słowianie mogą być najstarszym cywilizowanym narodem na Ziemi, choć jeszcze nie ma dowodów na to, że to my budowaliśmy piramidy w Bośni. Osmanagich przypuszcza, że piramidy budowali Illyrianie, tajemniczy lud zamieszkujący Bałkany na długo przed osiedleniem się tu Słowian. Badania węglem C14 stawiają jednak i tę hipotezę pod znakiem zapytania.

Co takiego odkryli badacze w bośniackich piramidach, że można mówić o odkryciu stulecia, a może i tysiąclecia? Otóż:

•Piramidy Słońca i Księżyca (tak zostały nazwane przez Osmanagich) są większe od piramidy Cheopsa. Piramida Słońca ma ponad 220 metrów, a jeszcze nie dokopano się do jej podstawy.
•Budowle wykonała wysoko rozwinięta cywilizacja, która posiadła być może umiejętność posługiwania się siłą antygrawitacji. Trudno sobie wyobrazić by tysiące wielotonowych bloków można było przetransportować prymitywnymi narzędziami.
•Pod piramidami wydrążone są dziesiątki mil podziemnych tuneli, prace badawcze są dopiero na etapie wstępnym, ale już odkryto np. wielkie ceramiczne bloki o masie prawie 9,000 ton. Współczesna technika nie zna sposobu by przemieszczać takie ciężary.
•Archeologowie przyznają, że są tam struktury nigdy wcześnej przez nich nie widziane i że na pewno jest to twór człowieka.
•Piramidy są pokryte warstwami wielkich bloków z polerowanego kamienia i ze specjalnej mieszanki na przemian z warstwą gliny. Mieszanka cementowa ma twardość przewyższają 5-krotnie współczesne materiały budowlane.
•Że piramida Słońca jest dziełem człowieka świadczy także jej kształt i ułożenie. Jej forma jest symetryczna, a ustawienie względem kardynalnych punktów kompasu niemal dokładne - nawet dokładniejsze niż w przypadku piramidy Cheopsa. Inne wzgórze ma z kolei kształt trójkąta. Nie może być też przypadkiem, że położenie trzech głównych piramid wobec siebie tworzy trójkąt równoboczny.
•Piramida Słońca emituje sygnał elektromagnetyczny 28 KHz w słupie o średnicy ok. 4 metrów. Co najdziwniejsze, siła sygnału się zwiększa wraz ze wzrostem odległości od piramidy. Być może jest to elektrownia wykorzystująca technologię podobną do odkrytej przez Nicola Teslę.
•Odkrywane są kamienie z dziwnymi wyrytymi napisami, które czekają na rozszyfrowanie.
Jest to więc największy geo-technologiczny projekt świata, który powinien zaangażować specjalistów z każedej dziedziny nauki. I chyba tak się jednak stanie, gdyż informacji o piramidach nie da się już ukryć. Do miejscowości Vysoko już teraz przyjeżdżają setki tysięcy turystów rocznie, a przecież jest to dopiero początek.

Nie można mieć wątpliwości, że w przeszłości były wielkie cywilizacje, nawet poteżniejsze od obecnej. I coś powodowało, że upadały, a ludzkość musiała się odradzać niemal od początku. Zapisy na ten temat można znaleźć w księgach starożytnych z Biblią włącznie, jednak człowiek nie potrafi się uczyć na błędach i znów doprowadza do krytycznej sytuacji, gdy nasz los wisi na włosku.
O piramidach w Bośni i tej starożytnej cywilizacji wszyscy powinni wiedzieć. Powinniśmy też znać przyczynę zagłady tych ludzi – czy była to katastrofa naturalna, czy też wielka wojna? A może opuścili nasz glob z jakichś powodów? Zdjęcia innych obiektów w naszym Układzie Słonecznym - Księżyca i Marsa, wskazują na to, że i tam mogą być piramidy. A niby dlaczego nie?

Materiały:

•Piramida z Bośni może mieć nawet 25 tysięcy lat
•Naquatica: Bosnia Pyramid Carbon Dated 25 Thousand Years Old
•Dr Semir Osmanagich ~ Bosnian Pyramids – Changing World History
•Bosnia Pyramid Carbon Dated at 25 Thousand Years Old
•Pyramid Power 25,000 Years Ago
•Europe’s pyramid history unveiled
•The Mystery of Bosnia’s Ancient Pyramids
•Piramidy w Bośni (Bosnian Pyramids) (wideo)
•2. International Conference of the Bosnian Pyramids, Dr. Sara Acconci (wideo)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 paź 2012, 21:06 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
zdjęcia powalajace z Atlantydy odsyłam do artykułu(piramidy jak ta lala)
http://innemedium.pl/wiadomosc/pierwsze-zdjecia-penetracji-podwodnego-miasta-karaibachNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 lis 2012, 14:28 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 13 paź 2009, 8:50
Posty: 147
Płeć: mężczyzna
phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]


Następne części pewnie pojawią się jeszcze.

Ogólnie Osmanagic jest przyjacielem Swerdlowa od jakiegoś czasu, pewnie skonfrontował jego informacje ze swoimi i jego praca pozwoliła mu dostrzec że Stewart ma dużo racji, stąd też jego zasugerowanie pochodzenia budowli jako od Atlantów.

Ogólnie jednak nie umniejszał bym Osmanagicowi tym że jest mało znany, historia uczy że ci znani nigdy nic odkrywają, zawsze ludzie przyczyniający się do odkryć są to pionierzy. Natomiast nawet w tym wykładzie Osmanagica widać doskonale jak rzeczowy jest to człowiek, informacje które przedstawia raczej dają do myślenia. Świat archeologii nawet nie wierzy że pod tą górą jest piramida, choćby milion faktów wskazywało na to że jest tam piramida, oni i tak jej nie widzą. Poprzez tą ignorancje widać teraz co oznaczają autorytety.. same kłamstwa.

Cytuj:
Nasuwaja sie pytania. Po co te dzwieki ? Po co tam sa te krysztaly ? Jaki to mialo cel ? Domyslam sie ze podwyzszenie wibracji albo cos takiego.

W tej prezentacji ciekawa jest kwestia ujęć z kamery rejestrującej działanie pól energetycznych. Widać doskonale, ze ta piramida zajmuje się załamywaniem kierunku tej energii, która wychodzi później ku górze, w kosmos.

yogen8 - Nie zaskoczyła mnie pozycja odnalezienia tego "podwodnego miasta" ponieważ pokrywa się to dokładnie z informacjami o jakich mówił Swerdlow już 15 lat temu. Fakt że dopiero teraz to odkryli pokazuje mi że Swerdlow w wielu kwestiach chyba faktycznie miał racje.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 gru 2012, 20:46 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 01 paź 2012, 15:23
Posty: 68
yogen8 pisze:
zdjęcia powalajace z Atlantydy odsyłam do artykułu(piramidy jak ta lala)
http://innemedium.pl/wiadomosc/pierwsze-zdjecia-penetracji-podwodnego-miasta-karaibach

Poznikały :( można gdzieś zobaczyć te zdjęcia ?
pozdr RobertNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group