Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 gru 2019, 4:11

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Pięć naturalnych sposobów na zwiększenie poziomu serotoniny

Obrazek

Serotonina jest hormonem, który reguluje prace ośrodkowego układu nerwowego i układu pokarmowego jako tzw. neuroprzekaźnik. Prawidłowy poziom tego hormonu w organizmie jest bardzo ważny dla prawidłowego utrzymania dobowego rytmu pracy organizmu. Nocy przekształca się ona w melatoninę umożliwiając zaśnięcie. Niski poziom serotoniny prowadzi zazwyczaj do przewlekłej bezsenności. Serotonina ma ogromny wpływ na nasz nastrój i dobre samopoczucie. Osoby z niskim poziom serotoniny mają skłonność do agresji i zachowań obsesyjnych.

Serotonina nazywana jest hormonem szczęścia lub hormonem dobrego samopoczucia, a także hormonem miłości.
U osób zakochanych odnotowuje się wysoki poziom serotoniny łatwo ulegający wahaniom. Dlatego zakochani przeżywają euforię na zmianę z rozpaczą.

W świecie medycyny zachodniej wielu lekarzy stało się zbyt zależnych od syntetycznych leków. Jest to szczególnie widoczne w przypadku chorób psychicznych. Często lekarze przepisują leki nawet bez poznania pacjenta i głównych przyczyn objawów.

Serotonina jest neuroprzekaźnikiem, który gra kluczową rolę w rozmaitych zaburzeniach umysłowych. Jest wiele leków ukierunkowanych na serotoninę w mózgu.

Jeśli chcesz spróbować zwiększyć poziom serotoniny w sposób naturalny przed podjęciem leczenia sposobami farmakologicznymi, to istnieje kilka rzeczy które możesz wypróbować.

Poznaj pięć w 100% naturalnych sposobów, zwiększenia poziom serotoniny.

1. Zarządzaj spożyciem węglowodanów.

Choć węglowodany wywołują natychmiastowe uwalnianie serotoniny może być szkodliwe spożywanie ich w nadmiernych ilościach. Po prostu dają trochę natychmiastowego zadowolenia.

Podczas jedzenia nadmiernej ilości węglowodanów, można poczuć się ospale, co może wywołać zaburzenia nastroju takie jak depresja. Nie oznacza to, że należy całkowicie unikać węglowodanów. Gdy dieta składa się głównie z białka z małą ilością węglowodanów, produkcja serotoniny może zostać utrudniona.

Choć nie jest jasne dlaczego tak się dzieje, wydaje się, że to ma coś wspólnego z brakiem równowagi białka do węglowodanów.

2. Jedz pokarmy bogate w tryptofan.

W mózgu tryptofan jest bezpośrednio przekształcany w serotoninę. Należy starać się jeść pokarmy które są bogate w ten aminokwas. Jest wiele produktów które zawierają znaczną ilość tryptofanu. Należą do nich : indyk, kurczaki, ryby, orzechy, ser, fasola i jajka.

Tryptofan jest najbardziej skuteczny jeśli spożywa się go wraz z małą ilością złożonych węglowodanów, takich jak orzechy, rośliny strączkowe, albo ryż nie łuskany. Te zdrowe węglowodany pomogą mózgu w przetwarzaniu tryptofanu i zwiększeniu poziomu serotoniny.

3. Jeść właściwe tłuszcze.

Wiele osób uważa, że tłuszcz jest jednoznacznie zły, nie jest to prawdą. Tłuszcz jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania wewnętrznych systemów. Potrzebujesz niezbędnych kwasów tłuszczowych dla swoich hormonów i neuroprzekaźników (m.in. serotoniny) które muszą być w równowadze.

Upewnij się, że spożywasz dużo kwasów omega-3, które można znaleźć w rybach, jaj z omega3 , produktach siemienia lnianego, orzechach, nasionach i awokado.

Być może już wiesz, że te dobre tłuszcze są dobre dla cholesterolu, są one niezbędne dla utrzymania prawidłowego poziomu serotoniny. Suplementy oleju rybnego są idealne dla każdego, kto nie ma czasu na przygotowanie niektórych pokarmów bogatych w tryptofan.

4. Ćwicz regularnie.

Prawdopodobnie już wiesz, że regularne ćwiczenia dostarczają w wiele korzyści. Korzyści te obejmują także zdrowie psychiczne. Ćwiczenia stymulują uwalnianie nie tylko serotoniny, ale i dopaminy oraz endorfiny.

Serotonina i dopamina współdziałają w celu poprawy nastroju. Nawet jeśli nie chcesz schudnąć dobrym pomysłem jest ćwiczyć codziennie lub co drugi dzień nawet jeśli jednorazowo możesz poświęcić na to tylko 15 – 20 minut. Ćwicząc przez długi okres czasu poczujesz się dużo lepiej zarówno psychicznie jak i fizycznie.

5. Zoptymalizuj sen.

Jeśli kiedykolwiek miałeś depresję pewnie wiesz, że może to być kuszące leżeć w łóżku przez cały dzień.
Jednak to nie poprawi nastroju a sen który się pojawi podczas leżenia w łóżku prawdopodobnie nie będzie snem dobrej jakość.

Aby maksymalnie zwiększyć poziom serotoniny, codziennie wcześnie wstawaj.
Działanie światła wykazało korelację z wyższym poziomem serotoniny a gdy śpisz w ciągu dnia tracisz tą możliwość. Upewnij się, że otrzymujesz odpowiednią ilość snu. Chodzi o równowagę, nie należy pozbawiać się snu, ale nie należy też spać zbyt długo.

Twoje ciało potrzebuje snu, aby wypocząć, dotyczy to też układu nerwowego (które oczywiście zarządza serotoniną). Z drugiej strony, zbyt dużo snu może spowodować ospałość nawet gdy nie śpisz. Ogólny brak ruchu spowoduje uwalniania niewielkich ilości serotoniny.

Większości ludzi potrzebuje do 8 godzin snu na dobę. Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać odpowiedniej ilości snu w nocy można wziąć jedną krótką drzemkę w ciągu dnia. Ale nie dłużej niż 30 do 45 minut.

Innym czynnikiem mogącym poprawić produkcję serotoniny jest ustabilizowanie rytmu dobowego. Jeśli codziennie kładziesz się i wstajesz o podobnej porze, mechanizm przekształcania serotoniny w melatoninę funkcjonuje bez zarzutu.
Należy unikać alkoholu, mocnej kawy i herbaty.
Obniżony poziom serotoniny jest efektem ubocznym przyjmowania różnego rodzaju leków lub preparatów odchudzających. Również sterydy stosowane do budowania masy mięśniowej obniżają poziom serotoniny. Między innymi dlatego podczas odchudzania jak i przyjmowania sterydów problemem staje się obniżony nastrój.

Jak widać istnieje wiele rzeczy które można zrobić aby zwiększyć poziom serotoniny (w tym samym nastroju) bez przyjmowania leków. W bardziej poważnych przypadkach niedoboru serotoniny należy zasięgnąć porady lekarza. Korzystając z powyższych wskazówek na pewno podniesiesz poziom serotoniny, jak również poprawisz w jakość życia.

źródło: naturalnews.com

Tags : naturalne zwiększenie serotoniny, serotonina, serotonina doładowanie, wiadomości, zdrowie psychiczne, zywnosc

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zwiekszenie-poziomu-serotoniny-2013-12

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 01 gru 2013, 11:20 
VIP Member
Awatar

Master Mason * 3rd Degree

Ja bym jeszcze dodała: zakochaj się i radośnie uprawiaj seks :język:

kotka_klotka pisze:
Ja bym jeszcze dodała: zakochaj się i radośnie uprawiaj seks :język:

A bez tego już nie jest się szczęśliwym? Jakie to żałosne i iluzoryczne.

Jestem szczęśliwy, mimo wszystko.

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

A kto powiedział, że bez tego nie możesz być szczęśliwy(?).
Są tysiące sposobów na to by osiągnąć szczęście i tysiące dróg prowadzących ku niemu, ku spełnieniu...
Podążaj za głosem serca, realizuj pasje, płyń w harmonii z życiem i odkryj, że miłość może przejawiać się na tysiące, miliony sposobów i że nie musi to mieć związku z zakochaniem i seksem...

... które to rzeczy są wspaniałe i między innymi dlatego są tabu w bogobojnym społeczeństwie. :D

Ludziska :) więcej luzu... można żyć i być szczęśliwym bez seksu, a nawet bez poczucia bycia zakochanym. Ale to przyjemny stan, który bezsprzecznie powoduje zwiększoną ilość serotoniny. To tylko jeden ze sposobów polepszania samopoczucia, taki sam, jak na przykład medytacja w lesie, pod sosną. Każdy ma swoje własne metody... i każda jest dobra a nie żałosna.... :daje kwiatek:

Pomyślałem trochę, fakt. Jestem hermetyczny.

Jednak seks czy to gonienie za szczęściem są przejawami naszej natury. Szczególnie to pierwsze. Mamy to na wyciągnięcie ręki, podniecamy się czymś tak banalnym, że to mnie czasem dziwi.

Chciałbym poznać prawdę, rzeczywistość która jest nami samymi, bo to my z osobna mamy na nią wpływ. Zależy od usposobienia człowieka. Tak jest, przecież osoba o negatywnym usposobieniu, pesymista zwraca uwagę na rzeczy negatywne, same katastrofy. Pesymista odwrotnie. Hedonista powie, że życie to jedna wielka zabawa.
Jednak czy ktoś z nich stanie w miejscu i zapyta się "Co ja tu robię, dlaczego tu jestem? Gonienie za seksem, za pieniędzmi, za statusem, przyjemnością, unikanie nieszczęścia. Tracimy tak wiele.
Głupio mi tak pisać bo niewiele osiągnąłem, bardzo mało przelałem na praktykę ale tak to widzę.
Nie zamierzam potępiać seksu czy miłości. Wiadomo, że są momenty kiedy w nich się zanurzamy.
Jednak moim zdaniem istotniejsze rzeczy są. Możecie mnie nie rozumieć, podejrzewam, żę tak jest. Pewnie powoduje śmiech czy złość u innych. To zwykła reakcja od której nie warto uciekać czy też dążyć. Złościmy się jak i czujemy zadowolenie. To są tylko nasze reakcje, nasze, naszego ciała. Wystarczy nieco więcej hormonu i stajemy się szczęśliwi. Kilka drinków z zamkniętego człowieka powstaje towarzyska, otwarta istota. Kupno nowego samochodu jest wielką radością, rysa, czy wgniecenie powstałe na nim po kocie ktory w pogodny dzień postanowił przespać się na nim powoduje smutek a następnie agresję. Najlepiej kota usunąć, bo jesteśmy wkurwieni a wolimy być sielankowo zadowoleni... Jestem tylko człowiekiem, też się gubię.
Czasem mnie drażni egoistyczne podejście, czasem mną kieruje. Jednak pragnę zmienić swą naturę. :)

Są istotniejsze rzeczy :tak:
Puste gonienie wyłącznie za seksem, pieniędzmi, za tak zwaną miłością, czy tak zwanym szczęściem wywołuje tylko pustkę. I jak sądzę, jest domeną ludzi niedojrzałych bądź pogubionych. Trzeba znaleźć w życiu równowagę we wszystkim, co się czyni. Bo życie trzeba przeżyć, i można zrobić to w sposób przyjemny. Pewnie prawię truizmy, przecież wiesz to wszytko :)
Chciałam tylko tylko powiedzieć, że nie jesteś dziwny i chyba rozumiem o co ci chodzi. Ja też myślę, że świadome osiągnięcie pułapu kosmicznej świadomości (jakkolwiek dziwnie i newage'owsko to zabrzmiało) da poczucie całkowitej szczęśliwości. Z takiego punktu seks, czy inne fizyczne przyjemności rzeczywiście wyglądają mizernie...

kotka_klotka pisze:
Ja też myślę, że świadome osiągnięcie pułapu kosmicznej świadomości (jakkolwiek dziwnie i newage'owsko to zabrzmiało) da poczucie całkowitej szczęśliwości. Z takiego punktu seks, czy inne fizyczne przyjemności rzeczywiście wyglądają mizernie...

Nie wiem jak wyglądają rzeczy z poziomu kosmicznej świadomości. Mam takie podejście do życia, nikogo nie zmuszam do obrania podobnej ścieżki, nikomu nie mówię, że tak ma być cały czas. Chcę się przyjrzeć naszemu gatunkowi bliżej.:)

Ostatnio gdy uświadomiłem sobie, że chęć odosobnienia chodzi za mną od kilku-nastu lat zainteresowałem się nim. Jednak ego dało popalić. Pragnienie stało się na tyle duże, że wszystko legło w gruzach, pojawiło się zwątpienie. Chciałem uzyskać cel w tym działaniu- tylko i aż. Wtedy pojawiło się zwątpienie, czy aby to nie kolejna iluzja.

Co do reszty, bez obaw. Jak widzę ładną kobietę na ulicy to nie odwracam kobiety. Jestem z tych zdrowych samców:) Jednak inne sprawy które dotyczą bezpośrednio kobiecości są istotne i vice versa, tu w kierunku panów. :)

Kosmiczny Podróżnik pisze:
Ostatnio gdy uświadomiłem sobie, że chęć odosobnienia chodzi za mną od kilku-nastu lat zainteresowałem się nim. Jednak ego dało popalić.

Ja w zasadzie całe życie żyję tak jakby w odosobnieniu, obserwując, nie uczestnicząc. Ale ostatnio uświadomiłam sobie, że to nie jest dobra droga. Trzeba zachować równowagę :)
A ego, no wiadomo, gościu nie jest łatwy w pożyciu... lubi mieć publikę, najlepiej w moim przypadku przystojnego, uduchowionego mena :mrgreen:

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Odnośnie 2 - Tryptofan wpływa również na głębokość snu, dzięki czemu rano jesteśmy bardziej wypoczęci i co za tym idzie w lepszym samopoczuciu.
Odnośnie 4 - Jak dla mnie ogromny "bodziec szczęścia" - Sport - Potrzeba samozaparcia i przelanego potu ale efekty są powalające, wpływa na każdy aspekt życia.

Do tych 5 punktów dodałbym jeszcze :

6.Unikaj tzw. ludzi wampirów energetycznych/emocjonalnych
7.Odwiedzaj miejsca, w których kontakt z naturą jest bliski ( las, jezioro, góry)
8.Słuchaj muzyki
9.Dbaj o swoją duszę :)

tigeroo9 pisze:
Dlatego zakochani przeżywają euforię na zmianę z rozpaczą.

Nawet bez zakochania moje życie to ciągłe wahanie od euforii do stanów depresyjnych jakkolwiek to zwał. Czasami nawet zapach powietrza, który wywoła jakieś złe wspomnienia doprowadza do "spięcia" w głowie i wszechobecna radość zostaje niejako stłumiona. To tak jakby człowiek nie mógłby być za długo szczęśliwym więc musi dla równowagi odczuć trochę psychicznego cierpienia.

Awatar użytkownika

Odnośnie serotoniny, dopaminy oraz problemów jakie powoduje ich niedobór, bądź zaburzona gospodarka (nałogi, przestępstwa...) polecam wykład dr Gabor Maté (znanego z serii Zeitgeist):
phpBB [video]

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Mirek pisze:
Odnośnie serotoniny, dopaminy oraz problemów jakie powoduje ich niedobór, bądź zaburzona gospodarka (nałogi, przestępstwa...) polecam wykład dr Gabor Maté (znanego z serii Zeitgeist):
https://www.youtube.com/watch?v=8C4RUxg36XA

Swietny filmik Mirek,
naprawde daje do myslenia!
Dzieki, posle go znajomym!

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

tak wspominając poprzedni temat:

Zespół Niedoboru Serotoniny
The Serotonin Deficiency Syndrome:
A Holiday Tale
of Tryptophan, Serotonin, Melatonin & Tinnitus
by Barry Keate
tryptofan-depresja-wielka-farmacja-i-polityka-t12710.html
Mruga

Awatar użytkownika

Z moich obserwacji wynika, że przy porządnym niedoborze serotoniny (zwłaszcza jesienią i zimą) czasem koło się zamyka - wiadomo, że ruch, czy oddanie się pasji i odżywianie zrobią dobrze, ale.. nic się nie chce:) Mnie uratował Aktywator Szyszynki z matrycą Serotonina+Dopamina, popijam strukturyzowaną nim wodę i właściwie jest to moja pierwsza zima w tak dobrym nastroju i bez wahań "góra - dół". Robię czasem eksperymenty na znajomych:) i bywa, że humorek poprawia się już po ustawieniu na nim wody - po prostu Maszyna Rozweselająca :)

Awatar użytkownika

Możesz Juana powiedzieć coś więcej o tym:
Juana pisze:
Aktywator Szyszynki z matrycą Serotonina+Dopamina

Co to jest, z czym się to je i czy nie wypadają po tym włosy, bądź nie wyrastają w dziwnych miejscach...? Mruga

Cytuj:
1. Zarządzaj spożyciem węglowodanów.

Choć węglowodany wywołują natychmiastowe uwalnianie serotoniny może być szkodliwe spożywanie ich w nadmiernych ilościach. Po prostu dają trochę natychmiastowego zadowolenia.

Podczas jedzenia nadmiernej ilości węglowodanów, można poczuć się ospale, co może wywołać zaburzenia nastroju takie jak depresja. Nie oznacza to, że należy całkowicie unikać węglowodanów. Gdy dieta składa się głównie z białka z małą ilością węglowodanów, produkcja serotoniny może zostać utrudniona.

Choć nie jest jasne dlaczego tak się dzieje, wydaje się, że to ma coś wspólnego z brakiem równowagi białka do węglowodanów.

Samo białko jest toksyczne dla organizmu i potrzebuje sporo energii do strawienia, dlatego ważna jest odpowiednia ilość węglowodanów. Stosunek W do B powinien wynosić około 4:1.

Nadmiar białka powoduje kwasotę, zakłóca bilans azotowy i zmienia się w zbyt duże ilości szkodliwego mocznika.

Przy nadmiarze białka organizm zawiesza podstawowe funkcje regeneracyjne organizmu ( w tym pewnie i powstawanie serotoniny ), na rzecz odtrucia.

Do naturalnych sposobów zwiększenia serotoniny proponuje również dołożyć saunę, oraz naprzemienne prysznice, 30 sec pod gorącą wodą (tak żeby się nie sparzyć) i 30 pod lodowatą (oczywiście polecam zaczynać od mniej skrajnych temp żeby się przyzwyczaić, zwłaszcza w zimie).
Po przebudzeniu taki prysznic daje niesamowitego kopa :).

Awatar użytkownika

Mirek pisze:
Możesz Juana powiedzieć coś więcej o tym:
Juana pisze:
Aktywator Szyszynki z matrycą Serotonina+Dopamina

Co to jest, z czym się to je i czy nie wypadają po tym włosy, bądź nie wyrastają w dziwnych miejscach...? Mruga

:) Jak wguglujesz Aktywator Szyszynki Q-100, zobaczysz że niegroźnie wygląda Mruga
Stawia się na nim wodę i pije, woda się strukturyzuje, lekko zmienia smak, a po wypiciu serotonina i dopamina ruszają do akcji:) Ciało potrzebuje budulca, więc pojawia się chęć na jedzenie, które go dostarcza, ja np. jem namiętnie prażony słonecznik, czyli tryptofan:) Jest mi dobrze i ciągle chcę więcej, więc piję sporo wody:)
Jest jeszcze Aktywator Szyszynki Q-300, ma więcej matryc do dyspozycji, DMT jest bardzo miła, zwłaszcza jeśli wypić ją sobie na noc, sen jest głębszy, a sny bardziej kolorowe Mruga

Awatar użytkownika

Juana pisze:
:) Jak wguglujesz Aktywator Szyszynki Q-100, zobaczysz że niegroźnie wygląda Mruga

Wygląda rzeczywiście niegroźnie. :)
Tylko czy to na prawdę działa, tzn. nie tylko na podświadomość (efekt placebo), ale fizycznie zmienia strukturę wody?
Juana pisze:
Jest jeszcze Aktywator Szyszynki Q-300, ma więcej matryc do dyspozycji, DMT jest bardzo miła, zwłaszcza jeśli wypić ją sobie na noc, sen jest głębszy, a sny bardziej kolorowe Mruga

No kurcze brzmi to nieźle:
Cytuj:
Q-300 ma moc obliczeniową 300 Qbitów /skala laboratoryjna/, która umożliwia m.in.:
- zeskanowanie parametrów bio-pola użytkownika
- przygotowanie inteligentnej wody kwantowej dla celów harmonizacyjnych
- szybkie zerowanie napięć
- inne zastosowania w instrukcji

Maseru Emoto badał wodę pod tym względem i dowiódł ponoć jej niesamowitych właściwości.

Tylko trudno mi w to uwierzyć, że to urządzenie dysponuje taką technologią.
A wydatek jest nie mały. Może nie jest to dużo biorąc pod uwagę co to cudeńko ponoć potrafi...
Nie jestem jednak przekonany. Może podrążę temat, a na pewno będę miał na uwadze tzn. będę śledził...

Na jakiej zasadzie działają te matryce ? Co konkretnie robią z wodą ?

Awatar użytkownika

To już pytania do wynalazcy, można mu je zadać na MatrixExit.pl:) Struktura wody zmienia się, czuć nawet inny smak, a ciało dosłownie jej pragnie. Nie wiem dlaczego to niemożliwe, że ktoś robi genialne rzeczy;) ale robi je od 2000 roku, co też o czymś świadczy.. :) Zawsze się można umówić na opcję ewentualnego zwrotu po np. 2 tygodniach.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]