Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 sie 2019, 19:37

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Myślenie to najcięższa praca jaka istnieje,co prawdopodobnie
jest powodem tego,że tak nie wielu w nią się angażuje. - Henry Ford

ObrazekJednym z najwiękswzych
wyzwań ,aby stać się całkowicie wolnym jest umiejętność
myślenia niezależnie od wszystkich innych.[...]

1.NegacjaNa tym etapie odrzucasz wszystko, co jest sprzeczne z mądrością konwencjonalną i uznawane za bzdurne gadanie czy teorię spiskową. Jest to naprawdę własny mechanizm obronny używany przez mózg do ochrony ego. Nikt nie lubi przyznać się, że nie ma racji, a tym bardziej przyznać, że dał się nabrać. Więc jest nieskończenie łatwiej negować prawdę, niż ją akceptować. Łatwiej jest szydzić niż debatować. Łatwiej jest ukryć się w pościeli i udawać, że w pokoju nie ma potwora. To tu utkwiła większość naszego społeczeństwa. Uważa, że cokolwiek powiedzą im „władze” [autorytety] jest prawdą. Idą razem z tłumem bojąc się by nie postrzegano ich za dziwaków lub szaleńców.
Z mojego doświadczenia wynika, że negacja przybiera dwie formy. Pierwsza jest najbardziej popularna i najmniej niebezpieczna. Jest to po prostu brak chęci na poznanie prawdy, która może zakłócić ich szczęśliwe życie. Ta niewinna negacja mentalności, że niewiedza jest błogosławieństwem, występuje u tak wielu Amerykanów, którzy uważają, że wszystko u nich jest „dobrze,” więc dlaczego zepsuć je prawdą. Pracowałem z pewną kobietą, która zamykała się na mnie w konfrontacji z prawdą. Powiedziała mi dosłownie: Nie chcę wiedzieć, że 11 września to własne dzieło, gdyż dla mnie ta rzeczywistość jest zbyt straszna. Ktoś inny powiedział: to byłoby jakby dowiedzieć się, że jego ojciec był gejem. (Nie, że jest w tym coś złego… cytat z bardzo zabawnego społecznego inżyniera Jerry Seinfelda.) Ta forma negacji jest najłatwiejsza do pokonania, bo gdy coś pójdzie nie tak w ich idealnym małym świecie, nie będą mieć żadnych wymówek, aby nie szukać przyczyny, dlaczego ich świat się rozpadł. Według nich nie ma większego szczęścia niż trwanie w niewiedzy. Ten kryzys gospodarczy i niepowodzenia polityczne zarówno Busha jak i Obamy już otrząsnęły wielu z tej negacji.

Dopóki ludzie będą wierzyć w idiotyzmy,będą nadal popełniać
okrucieństwa. - Voltaire

Druga forma odmowy jest dużo bardziej szkodliwa. Postrzegam ją jako winną negację. Jest to negacja tych, którzy rzeczywiście odnoszą korzyści z iluzji naszego paradygmatu. Występuje wśród właścicieli firm, pracowników administracji lub innych, których utrzymanie wywodzi się z obecnego modelu długu. Osoby te aktywnie walczą z prawdą poprzez dezinformację lub mówienie: nie można tego utrzymywać w tajemnicy lub, że jest to po prostu szalony spisek. Oni raczej kreują wiarygodną negację by zdystansować się od rzeczywistości ich działań / zaniechań. Ich agresywna obrona iluzji pokazuje mi, że wiedzą, że to co robią, jest złe. Zbyt bardzo się boją żyć poza tym paradygmatem, więc lepiej jest, by trwać przy nim bez względu na koszty ludzkie.
Złość jest tylko tchórzliwym przedłużeniem smutku.Jest dużo
łatwiej być złym na kogoś,niż powiedzieć że cię skrzywdzono. _
Thomas Gates

2.Złość - Kiedy zaczniesz postrzegać, że dałeś się nabrać, gwałtownie reagujesz na to, że zrobiono z ciebie głupka i wpadasz w szał. Dużo tego ma Freedom Movement [Ruch na rzecz Wolności] obecnie, poprzez mówienie „po prostu zastrzelić drani.” Ta akcja jest bezskuteczna w doprowadzeniu do pozytywnych zmian dla Ruchu. (Ci którzy zaproponowali mi tę przemoc, jestem pewien, pracowali dla rządu starając się znaleźć i usidlić frajera). Złość to bardzo naturalna reakcja i musisz przez nią przejść, a nie tłumić. Wiedza na temat jak naprawdę działa świat jest tak jakby dowiedzieć się, że druga połowa cię zdradza. Być może pozostałeś wierny swojemu krajowi, podczas gdy za twoimi plecami popełniał zbrodnie. Złość jest tylko ukrywaniem faktu, że naprawdę zrobiono ci krzywdę, gdyż cię wykorzystano. Ten etap jest często najkrótszy, ale także pochłania większość energii. Na moim etapie złości, przekierowałem złość tak, by stała się paliwem do intensywnych badań, by upewnić się, że nigdy nie pozwolę się oszukać ponownie. To w końcu doprowadziło do utworzenia Akademii Synów Wolności.

3.Targowanie - Kiedy się uspokoisz, dotrzesz do każdego, kto chce słuchać i powiesz mu, co się naprawdę dzieje. Jest to najbardziej denerwujący etap procesu przebudzenia. (Pamiętaj, że docierasz do ludzi, którzy są na etapie 1 Negacji). Rujnujesz przyjęcia świąteczne opowiadając ludziom o WTC7, czy grę w koszykówkę dzieci mówiąc o Rezerwie Federalnej. Poprzez docieranie i dzielenie się, nie próbujesz naprawdę przebudzić ludzi, ale naprawdę szukasz pomocy. Wychodząc naprzeciw szukasz wskazówek lub struktury w poszukiwaniu prawdy. Wiesz, że coś jest nie tak. Wiesz, że nie możesz wrócić do ignorancji. Bez jasności, nie możesz iść naprzód. To oczywiście prowadzi do kolejnego etapu depresji.

4.Depresja - Teraz, gdy już dotarłeś do wszystkich i nic się nie dzieje, zaczyna się depresja. Zaczynasz mówić to jest zbyt duże lub co mogę zrobić. Najgorszy rodzaj depresji, która przenika Ruch na rzecz Wolności to arogancka postawa wszystko wiem lub pieprzyć wszystkich, to mnie nie obchodzi. Jest to najbardziej bolesny etap i najtrudniejszy do pokonania. Szczęście ludzkie pochodzi z postępu, ale postęp w tym przypadku wydaje się wpychać cię w dziurę. Niestety, nie ma sposobu na obejście tego problemu, ale jest konieczne by przez niego przejść.
Nie wolno mi się bać. Strach to zabójca umysłu. Strach to mała śmierć powodująca unicestwienie. Stawię mu czoło. Nie pozwolę by przeszedł po mnie i przeze mnie. A kiedy go pokonam, spojrzę wewnętrznym okiem by zobaczyć jego ścieżkę. Dokąd poszedł strach, tam nie ma nic. Tylko ja pozostanę. – Frank HerbertObrazekPrzeciętna liczba godzin oglądania telewizorni na dobę, wybrane kraje 2007 r.

5.Akceptacja - Punkt w którym teraz czujesz się komfortowo wobec nadchodzącej rzeczywistości i podejmujesz aktywne, pozytywne kroki by się do niej przygotować. Ten proces podejmowania mądrych wyborów dla siebie ale nie dla innych, nie przyniesie ci ogromnych pozytywnych osobistych wyników. Te pozytywne wyniki wzmocnią twoje działania i przyniosą więcej pozytywnych zmian w twoim życiu. Kiedy powróci pewność siebie, ludzie zaczną dostrzegać iskrę w twoich oczach. Teraz zaczną pytać co ci się stało, a ci, którzy kiedyś nie chcieli słuchać prawdy, będą gotowi ją usłyszeć. To jest ostateczny punkt, do którego musimy dotrzeć, zarówno osobiście, jak i z Ruchem.
Większość ludzi prowadzi życie w cichej rozpaczy i idzie do grobu
z piosenką wciąż w nich. - Henry David Thoreau

Naprawdę uważam, że powodem takiego sukcesu w przebudzaniu ludzi jest to, że nie staram się ich wystraszyć i doprowadzić do rozpaczy. (Zaufaj mi, najlepszym z nich mogę przedstawiać wszystko w czarnych barwach.) Staram się motywować, zachęcać i oświecać ludzi by zrobili pierwszy krok wewnątrz najwyższego siebie. Droga ta jest najważniejsza w jaką kiedykolwiek wyruszysz i jest jedyną nadzieją na to byś zawsze był tym kim miałeś być – wolnym i niezależnym.
Myślę więc jestem wolny. - Chris Duane

http://bazarmedyczny.wordpress.com/2011/03/15/mistrzowie-manipulacji-piec-etapow-przebudzenia/

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 16 kwie 2011, 18:09 
VIP Member
Awatar

Nie tyczy się to każdego. Dużo zależy od indywidualnej postawy, mówię o reakcjach. :tak:

Jeżeli mam posłużyć się swoją historię to zawarłbym ją w podpunktach 3-4-5 Ale i one są okrojone czyli szybko przemijały...Może przy piątce dłużej siedzę, ale to też jest inaczej niż w schemacie. Oczywiście przystosowuje się do rzeczywistości <świadomie> ale też próbuje zadbać o bliskich poprzez odpowiednie rady. Może one od razu nie skutkują ale po czasie widać pewne pozytywne zmiany w otoczeniu. Żadne słowo, żadna myśl nie zdziała tyle co bycie...

Ja od malego chadzalam nie tam, gdzie sie powinno, wiec ogolnie taka moja natura. :mrgreen: Takze omijamy punkt pierwszy. W miare zdobywania wiedzy przychodzila raczej radosc, ze "o! ja to tak wlasnie czulam i to od dawna... :spoko: ". Punkt nawracania innych i pokazywania, ze "tu... o! tutaj... tedy" oczywiscie przerobilam z wielka pasja... i oczywiscie zaliczylam pukanie sie w czolo lub ziewanie jako wyraz bezgranicznego znudzenia. :tak:
Plynnie przeszlam poprzez szok :o i tkwie w punkcie 5. :szampan:

Witam :uśmiech:

Dobrze,że przedstawiłeś te etapy " :tak: grx" teraz wielu z nas(ja na pewno ) ma lepsze odniesienie do swoich własnych zachowań, reakcji i o wiele łatwiej mu zrozumieć ten stan rzeczy w jakim się obecnie znajduje.
Osobiście zaczynałam od razu od etapu 2-ego( wstyd się przyznać ale to tak silny impuls,że sami rozumiecie )
Na szczęście to już za mną.Nadal uważam ,że przebrnąć przez te wszystkie "etapy przebudzenia"- to nie lada sztuka!
Teraz jestem znacznie dalej ale nadal nie mogę powiedzieć ,ze wszystkie już zaliczyłam.
Wierzę jednak ,że już wkrótce " uda mi się to " i wreszcie poczuję to, co mam zamiar osiągnąć :tak: :uśmiech:

Pozdrawiam :hejka:

Provost and Judge * 7th Degree

Zaczynam rozumieć moje dziwne dzieciństwo spędzone w stadium depresji, trwającej jeszcze do niedawna...

Z drugiej strony, zauważyłem, że można "spaść" etap w dół, czasem nawet dwa- weźmy choćby człowieka, którego myśli o "tym wszystkim" tak przytłaczają, że ogłupia i znieczula się alkoholem, aż do osiągnięcia poziomu szczęśliwego (i POTĘŻNIE nawalonego;)) przygłupa...

Jak to mówił Three Dog w Falloucie 3- "Keep fighting the good fight" :)

nie bede się spierał podając zbedne tezy ale kazdy jest inny dosłownie
dalej nie ma logiki jaką przyjmujemy na codzien
obserwuj i analizuj nie oceniaj zrozum czemu szukaj przyczyny nie winnych
jesli jestes sobie w stanie wyobrazic ze smierc nie istnieje co zrobisz? :twisted:
że spimy dosłownie
wszystko jest magiczne słowa emocje bycie jako stan mózg w ciągu zmieniający jedynie stan czestotliwosci ktura nam narzucono
Zrywam wiezy kazde i wiem ze wygram nie musze wierzyc
Pozdro dla waszego wnetrza kture jest takie samo jak moje

Szukajcie nie spierajcie się tylko zrozumcie kazdego
A bedzie mozliwy kontakt z inną cywilizacją mówie o tym dosłownie jako pierwszy z tych kturych dotyczy milczenie
jest to kontakt na innym poziomie zrozumiecie niedługo i doswiadczycie stwurcy na swoim ciele energia zycia jest nieskonczona staniecie się samowystarczalni
nie jestem zadnym guru jakich słuchacie mały umysł dlaczego?

Po co ten kontakt z obcą cywilizacją?? :wacko:

Jak już to właśnie go doświadczam. :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]