Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 lip 2014, 15:42

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree

Witam szanownych forumowiczów?
Zaczynam nowy watek czy PERPETUM MOBILE istnieje?
Co o tym sadzicie?
Macie jakieś spostrzeżenia?
Mnie osobiście zastanawia to od dłuższego czasu i w najbliższej przyszłości mam zamiar to udowodnić.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 kwie 2012, 15:00 
VIP Member
Awatar

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Najlepszym perpetuum mobile jest Wszechświat więc nie ma co wyważać już daaawno otwartych drzwi. Ale powodzenia. :spoko:

"Łatwiej jest rozbić atom, niż obalić przesąd" - Albercik Einstein

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Perpetum mobile to każda istota czy też człowiek,który osiągnął wszelkie możliwe właściwości,a które może mieć żyjąc w danym środowisku czy planecie,a które sobie fałszywie przypisuje,ale tu nie napisze jakie to właściwości,bo to nie jest za bardzo popularne.I właśnie człowiek jako,że jest stworzony na obraz i podobieństwo boże,co jedną z niewielu kwestii jest prawdą napisaną w Biblii.Czyli właśnie jest takim Wszechświatem w pigułce,ale powtarzam tylko człowiek w pełni rozwinięty.I to co niektórzy szukali całe życie poza sobą,mają to cały czas na wyciągnięcie ręki. Jak to osiągnąć to już zupełnie inna kwestia.

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Kim jest według Ciebie człowiek w pełni rozwinięty?

Awatar użytkownika

Człowiek w pełni rozwinięty ma takie właściwości jak nieśmiertelność,stałe i niezmienne JA.indywidualność czyli wewnętrzną jedność,świadomość,wolna wola,moc czynienia itd.
Tu oczywiście na tym forum cały czas się wałkuje te pojęcia i każdy ma swoje definicje,każdy może o sobie powiedzieć,że już to wszystko ma,czy część z tych właściwości.Mogę pisać tylko za siebie,nie wiem,czy mam choć jedno z tych przymiotów.

Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Knight of the East or Sword * 15th Degree

LatającyPolender pisze:
Mnie osobiście zastanawia to od dłuższego czasu i w najbliższej przyszłości mam zamiar to udowodnić.

No to udowadniaj.
Musisz to zrobić profesjonalnie, ponieważ ze mną ci nie pójdzie tak łatwo i postaram się ci ten dowód obalić.

Jak będziesz tak precyzyjny jak to twoje określenie daty wykonania tego zadania to marnie to widzę .
Najbliższa przyszłość według ciebie kiedy się zaczyna, a kiedy kończy? Określ z dokładnością jednego roku świetlnego.

.

No to udowadniaj.
Musisz to zrobić profesjonalnie, ponieważ ze mną ci nie pójdzie tak łatwo i postaram się ci ten dowód obalić.

Jak będziesz tak precyzyjny jak to twoje określenie daty wykonania tego zadania to marnie to widzę .
Najbliższa przyszłość według ciebie kiedy się zaczyna, a kiedy kończy? Określ z dokładnością jednego roku świet

Kazdy wie co to Perpetum Mobile- raz wprowadzone w ruch dziala bez przerwy a przy okazji bilans energii jest dodatni przy minimalnym wkladzie.
Mój pomysł na Perpetum to nic nowego juz zreszta mozna znalezc na \youtubie filmiki np ten

przedstawia on silnik elektryczny ten po lewej oraz alternator. podłaczamy silnik do sieci elektrycznej uruchamia sie silnik wprowadza w ruch alternator(lub odpowiednia pradnica) który jest podłaczony do tego samego silnika. Odłaczamy silnik z sieci i mamy samo napedzajacy sie silnik wystarczy dostosowac pradnice w taki sposob aby produkowana energia wystarczyła nietylko na zasilanie tego silnika ale i na np inne urzadzenie w necie mozna dostac pradnice 2kw co w zupelnosci by wystarczyło na podgrzewanie boilera. Zreszta kupujemy agregat 2.8 kw za jakies 800 zł i silniczek moze to byc nawet wiertarka która pobiera 500w, czyli mamy bilans juz dodatni jakies 2,2 kw no a boiler niech pobiera 1 kw to nam jeszcze zostaje 1,2kw mozna telewizor lub lodowke podłaczyc. Wiec co o tym myslisz. Co do czasu ze wnajblizszej przyszlosci mam zamiar to zrobic to do konca roku mam zamiar tak wlasnie napedzac bojler u tesciowej bo wiadomo zima rosna koszta wiec po co placic za cos jezeli mozna miec to no powiedzmy za free minus oczywiscie koszta zakupu agregata i silnika elektrycznego.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

A może to ?

opis jak to zbudować :)
http://topmagneticgenerator.com/Blog/magnetic-generator-videos.html

A teraz wyobrazcie sobie ze na koncówke takiej pradnicy o to np

nakładacie silnik magnetyczny o taki np

i co mamy?
Prad za totlana darmoche, wiec jak macie fundusze to dzialajcie jak gdybym mial to juz bym to natychmiast zrobił
A majac tak skontruowane cudenko wstawiamy do bagaznika auta z napedem na prad i zwiedzamy europe i siwat ale zaczynamy oczywicie od polski. Rozmawialem z panem Zbigniewem Kopciem na ten temat jest niestety takie odnislem wrazenie nieco zamkniety na otwartosc swojego pomyslu no ale skoro ja nie mam mozliwosci finansowej to mkze komus z was sie to uda udowodnic na prototypie. Marzy mi sie aby w przyszlosci tak wlasnie jezdzily auta elektryczny i wierze w to mocno ze dozyje tych czasów.

Macie jakieś pomysły na perpetuum mobile?

Oto mój:

Światło świeci na baterie słoneczną, która uruchamia wiatrak, który poprzez zamontowane dynamo/prądnice wytwarza światło, które pada na kolejną baterie słoneczną, ta uruchamia kolejny wiatrak… i tak dalej ;) teoretycznie raz wprawione w ruch powinno działać ;) chociaż niezbyt praktyczne ;)

reeqel pisze:
Światło świeci na baterie słoneczną, która uruchamia wiatrak, który poprzez zamontowane dynamo/prądnice wytwarza światło, które pada na kolejną

Czy radzisz sobie choć trochę z liczeniem?
Podstaw pod te założenia dane, uwzględnij straty, sprawność urządzeń, a potem podaj wynik co ci wyszło.

.

LatającyPolender pisze:
Kazdy wie co to Perpetum Mobile- raz wprowadzone w ruch dziala bez przerwy a przy okazji bilans energii jest dodatni przy minimalnym wkladzie.
Mój pomysł na Perpetum to nic nowego juz zreszta mozna znalezc na \youtubie filmiki np ten
(tu był filmik z yotube) przedstawia on silnik elektryczny ten po lewej oraz alternator. podłaczamy silnik do sieci elektrycznej uruchamia sie silnik wprowadza w ruch alternator(lub odpowiednia pradnica) który jest podłaczony do tego samego silnika. Odłaczamy silnik z sieci i mamy samo napedzajacy sie silnik wystarczy dostosowac pradnice w taki sposob aby produkowana energia wystarczyła nietylko na zasilanie tego silnika ale i na np inne urzadzenie w necie mozna dostac pradnice 2kw co w zupelnosci by wystarczyło na podgrzewanie boilera. Zreszta kupujemy agregat 2.8 kw za jakies 800 zł i silniczek moze to byc nawet wiertarka która pobiera 500w, czyli mamy bilans juz dodatni jakies 2,2 kw no a boiler niech pobiera 1 kw to nam jeszcze zostaje 1,2kw mozna telewizor lub lodowke podłaczyc. Wiec co o tym myslisz. Co do czasu ze wnajblizszej przyszlosci mam zamiar to zrobic to do konca roku mam zamiar tak wlasnie napedzac bojler u tesciowej bo wiadomo zima rosna koszta wiec po co placic za cos jezeli mozna miec to no powiedzmy za free minus oczywiscie koszta zakupu agregata i silnika elektrycznego.

Niestety kolego masz błędne założenia wynikające z braków w wiedzy z podstaw fizyki. Układ który ludzie wałkują na youtube to zwykły fake. Nie da rady w sposób ciągły kręcić 500W wiertarką i z drugiej strony czerpać 2,2kW. Prosta sprawa. Moc prądu uzyskiwanego z prądnicy to nic innego jak moc mechaniczna wytworzona na wale minus sprawność prądnicy. Niech to będzie nowoczesna prądnica co ma 98%, więc już musisz na wale dostarczyć o te 2% mocy więcej. Moc mechaniczna przekazywana na wał jest z silnika elektrycznego, który bierze ją z prądu podłączonego do zacisków zasilających. Niech to będzie też dobrej klasy silnik bezszczotkowy i stracisz na nim kolejne 2-5%. Kilka procent strat będzie też na dobrej przekładni, ale na takiej pasowej to pewnie i z kilkanaście %. Obawiam się, że w sumie wyjdzie ze 20-30% strat. Nie ma najmniejszych szans, żeby to zasiliło samo siebie. Nawet jak miałbyś wszystko idealne silnik, prądnicę i przekładnię o 100% sprawności, to też nic z tego nie wyjdzie - tzn. układ będzie samowystarczalny, ale podpięcie jakiegokolwiek obciążenia, po prostu go zatrzyma.

Ostatnio pojawiły się na yotube filmy z przedłużaczami, które są podłączone same do siebie. To jest dokładnie taka sama sytuacja jak ze spiętymi razem silnikiem i prądnicą. Różnica tylko taka, że łatwiej zrozumieć, że to nie może działać. :)

Powiesz, ale widziałem na youtube jak mały silnik zasilał z akumulatora, aż 2kW żarówek na 220V. Jak to wytłumaczyć? Silnik elektryczny ma tę właściwość, że możesz go przez krótki czas przeciążyć, niektóre modele nawet kilkukrotnie. Na dłuższą metę to nie zda egzaminu, bo zbyt wysoki prąd spali uzwojenie (najpierw lakier, a potem zwarcie dokończy działa znieszczenia). We wspomnianym przykładzie aby te 2kW żarówek się zapaliło musisz pociągnąć ponad 2kW z akumulatora. Efektywniej jest podłączyć bezpośrednio te żarówki do akumulatora, ale muszą być wtedy na 12V.

Układ akumulator -> silnik -> prądnica AC to taki elektromechaniczny inwerter (przetwornica DC/AC). Praktycznie każdy inwerter elektroniczny ma sprawność pow. 90% więc, żeby zasilić telewizor z akumulatora lepiej go użyć niż cofać się do poprzedniej epoki.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

A co szanowni specjaliści myślą o tej technologii?
Energia gratis.

http://www.akoil.de/index.php?option=co ... 61&lang=en

Bow1 pisze:
A co szanowni specjaliści myślą o tej technologii?
Energia gratis.

Forma płatności: 100% przedpłaty.

Z tymi panami to strach zaczynać współpracę. To oni muszą najpierw udowodnić, że to funkcjonuje, a nie sprawdzać klienta czy jest wypłacalny. Możliwe, że znajdzie się paru naiwnych co potem będzie szukać swojej kasy na Kamczatce.

Taką stronę można przygotować w jeden dzień.

.

Awatar użytkownika

Niestety kolejni naciągacze Smutny . Ciekawi mnie czy znajdą ofiarę.

Wiecie co jest największą bronią koncernów energetycznych - niska cena prądu. Ludzie od free energy (pomijając naciągaczy) zwykle chcą zbyt dużych pieniędzy za swoje wynalazki. Patrząc z mojego punktu widzenia, przeciętna rodzina nie wyda więcej na urządzenie do produkcji "darmowej" energii jak 5000 zł. Ja mieszkając w bloku i codziennie siedząc po nocach przy komputerze płacę rocznie 1500 zł za prąd. Gdybym zapłacił za urządzenie free energy o wydajności 3kWh/dobę i mocy max 3kW - 5000 zł to zwracałoby się mi w 3 lata. Rozsądna byłaby wtedy gwarancja na 5 lat. Jak tu jednak konkurować z molochami kiedy dla elektrowni, to co ja płacę przez rok warte jest 4-5zł.

Jakie z tego wyciągam wnioski, technologia free energy musi być niestety również free (niestety dla wynalazcy). Dlaczego? Jak jest przebicie 5 do 1500 zł to nie ma szans z tym wygrać. Dodatkowo każdy kto wyprodukuje takie urządzenia, narazi się głównie państwu, bo ono tak naprawdę chce mieć monopol na energię (podatki) i nie promuje taki rozwiązań. Chociaż są bardzie EKO niż cokolwiek innego. Energetyka ze swoim przebiciem cenowym może długo czuć się bezpieczna i spychać free energy na margines. Jednak udostępnienie rozwiązań wszystkim, mogłoby spowodować oddolny ruch i z pewnością znalazłoby się wielu, którzy zbudowaliby takie urządzenia dla siebie. Niektórzy zaczęliby produkować komponenty do samodzielnego montażu i wtedy to miałby sens. Wynalazca mógłby liczyć na sławę jednocześnie mógłby czuć się bardziej bezpiecznie, bo zlikwidowanie go nic by nie zmieniło.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

homorek pisze:
LatającyPolender pisze:

No to udowadniaj.

.

homorek, bardzo chętnie zobaczę twój dowód obalający perpetuum mobile. Nawet Ci pomogę. Zasada zachowania energii, o czym wielu w ogóle nie ma pojęcia, bo nie chodziło na studia lub się po prostu leniło na zajęciach, wyraża się wzorem dE/dt=0. Równanie jest spełnione tylko wtedy gdy E=constans. To, że wg tego wzoru energia jest stała jest nazywana ZASADĄ ZACHOWANIA ENERGII. To teraz skoro ja wyjaśniłem na czym polega zasada ZACHOWANIA ENERGII to teraz ty bystrzaku @homorek udowodnij, że dE/dt jest zawsze równe zero. I wtedy udowodnisz, że E=constans czyli, że ZASADA ZACHOWANIA ENERGII zawsze obowiązuje. Chętnie poczytam twoje rozwiązanie, bo ja kompletnie nie wiem skąd to zero przyleciało.

maszynaz pisze:
@homorek udowodnij, że dE/dt jest zawsze równe zero. I wtedy udowodnisz, że E=constans czyli, że ZASADA ZACHOWANIA ENERGII zawsze obowiązuje. Chętnie poczytam twoje rozwiązanie, bo ja kompletnie nie wiem skąd to zero przyleciało.

Widzę, że pomyliłeś fora. To nie jest forum matematyczne. Etap szkoły już przeszedłem i nie chce mi się bawić w udowadnianie że 2+2=5. Ten wątek jest o praktycznych zastosowaniach i to akurat mnie interesuje.
Jak mówisz o zasadzie zachowania energii to trzeba wziąć pod uwagę wszystkie jej źródła . Jak ma to człowiek współczesny policzyć jak nie zna jeszcze wszechświata go otaczającego, ile jest galaktyk i nawet "światów". Możesz sobie liczyć w nieskończoność i tak to będą niepełne wyliczenia.

Jak skonstruowałeś coś ciekawego w swoim życiu to się pochwal.

.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Chciałbym odświeżyć ten temat , bo chce wykonać projekt mam juz wszystkie materialy pozniej zostaje kwestia obliczeń i poskładania . Ale pytanie czy jest to legalne bo różnie rzeczy słyszałem np" ze Polskie prawo nie przewiduje samowystarczalności. .ktos moze sie cos na ten temat wypowiedzieć ?

Jeżeli masz projekt jakiegoś urządzenia z którego masz zamiar czerpać korzyść tylko dla siebie, to nie ma żadnego przepisu, który by tego zabraniał. Ale to ma tylko zdroworozsądkowe problemy, załóżmy że stworzyłeś silnik magnetyczny i działa więc podłączyłeś prądnicę i wytwarzasz sobie energię elektryczną na swojej posesji to ma to tylko takie akty prawne jak postawienie wiatraka. To bodajże gabaryty tego urządzenia jeżeli ma mieć fundament to tak masz mieć zgodę, jeżeli ma to urządzenie być zamocowane na budynku, to nie może przekraczać powyżej 3 m nad najwyższym odniesieniem w danym obiekcie, budynku. Nie wolno ci jest bez zgody dołączyć się do sieci energetycznej danego operatora bo podczas awarii na linii był by prąd, a więc musi być tu osobna całkiem sieć. następną sprawą jest zabezpieczenie w razie pożaru to znaczy musi być wyłącznik główny i zgłoszenie do straży pożarnej, zaznaczam zgłoszenie, a nie uzyskanie pozwolenia, oraz odpowiednie oznakowanie że jest agregat prądotwórczy na danej posesji. Ograniczeniem jest też moc ale nie pamiętam już ile czy 15kWh czy 7,5 kWh. A reszta to twoja sprawa, kable i BHP z tym związane, bo jeżeli coś się stanie z twojej winy to ty odpowiadasz za to urządzenie. Unia Europejska by na rękach cię nosiła za taki wynalazek, a obrońcy ochrony środowiska jak byś im powiedział że jesteś taki ekologiczny, a masz kłopoty z urzędem skarbowym w tym temacie to za darmo byś miał najlepszego prawnika ze strony organizacji. Więc śmiało działaj i to szybko, oraz nie zapomnij pochwalić się nie bądź pazerny i tylko dla siebie takiego wspaniałego urządzenia, bo tylko w działaniu Open source można walczyć z blokującą wszelkie wynalazki organizacją. Pliki pozostawiane w jak największej liczbie na możliwie jak najwięcej liczbie serwerów pod różnymi nazwami nie kojarzące się nazwami i z upload-em jak największej ilości innych użytkowników, komputerów. No do dzieła, POWODZENIA.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam
I jak ktoś, coś skonstruował pożytecznego ?? :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]