Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 09 kwie 2020, 11:08

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Jak by tu zdefiniować Permakulturę?
Dla mnie to same konkrety, same konkretne działania (jakby to Hakun określił), to cały ekologiczny, zgodny i współpracujący z naturą system, mogący nas doprowadzić do prawie pełnej samowystarczalności, uwolnić nas od matrixowego zniewolenia,
to system, który jest alternatywą dla obecnej rabunkowej światowej gospodarki opartej prawie włącznie o paliwa kopalne.
Właśnie tego typu tematów ostatnio mi najbardziej na tym forum najbardziej brakuje.
Odczuwam już przesyt wszelkim newsami o wszelkich tajnych planach , działaniach Iluminatów i tego całego NWO.
Przebudzonych i przekonanych już bardziej się chyba nie da przekonać, a na forum jest już tyle fascynujących informacyjnych tematów, że nowi poszukujący na pewno coś tu dla siebie ciekawego i interesującego znajdą.
Brakuje mi tematów przedstawiających alternatywę dla obecnej zniekształconej rzeczywistości.
Nie da się skutecznie nikogo podburzać i nawoływać do buntu przeciwko obecnemu opresyjnemu systemowi,
jeżeli się nie przedstawi realnej, konkretnej i logicznej nowej alternatywnej drogi życia.

Dla mnie jedną z takich konkretnych i sprawdzalnych "dróg" jest właśnie Premakultura.
A zresztą co tu tłumaczyć, najlepiej chyba zrobi to poniższy Film:
Introduction to Permaculture - wszystkich nie znających angielskiego, a zainteresowanym filmem: molestujcie tłumaczy, żeby się wzięli za tłumaczenie, choć nie robił bym sobie wielkich nadziei, gdy moje prośby do tłumaczy o tłumaczenie w temacie "Ekologiczna Działka" http://davidicke.pl/forum/post49319.html?hilit=ekologiczna%20dzia%C5%82ka#p49319 spotkały się z prawie zerowym odzewem (przez to między innymi zawiesiłem na razie jego kontynuację)

No to zapraszam już do oglądania:
phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

Jak widać z 4 cz. jest tam wiele nawiązań do Świętej Geometrii

Jeżeli będzie zainteresowanie tematem, to sukcesywnie będę się starał wklejać najciekawsze( moim zdaniem) filmy związane z Permakulturą.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 maja 2011, 11:35 
VIP Member
Awatar

SpringGlory pisze:
Odczuwam już przesyt wszelkim newsami o wszelkich tajnych planach , działaniach Iluminatów i tego całego NWO.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Brakuje mi tematów przedstawiających alternatywę dla obecnej zniekształconej rzeczywistości."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Nie da się skutecznie nikogo podburzać i nawoływać do buntu przeciwko obecnemu opresyjnemu systemowi,
jeżeli się nie przedstawi realnej, konkretnej i logicznej nowej alternatywnej drogi życia."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Jeżeli będzie zainteresowanie tematem, to sukcesywnie będę się starał wklejać najciekawsze( moim zdaniem) filmy związane z Permakulturą."

Witaj SpringGlory
ja jestem Twój Huckleberry, ze mną możesz pogadać .
Właśnie zastanawiam się już od roku w jaki sposób rozwinąć Permę na 14 ha. ekologicznej IVa. IVb. gleba twarda jak kamień (Suwalskie).
Książki napisane przez współczesnych Perma Guru w większości sprowadzałem.
Dominują w nich ogólne koncepcje ideologiczne, natomiast ZERO RAD PRAKTYCZNYCH dotyczących technologii obróbki ziemi, takich jak np. zasianie i zbiór 5 ha. pszenicy i owsa.
Metodą FURUKAWY (trzymając ziarenka w ustach) a następnie rzucać je w kulkach z gliny po całym polu to raczej nie zdecyduję się :haha:

Nawiązując do twojego wątka to moim zdaniem GŁOWNYM celem dzisiejszego "OŚWIECENIA" ludzi jest polaryzacja społeczeństwa na dwa bieguny
Jeden organiczny związany z naturą , a drugi syntetyczny związany z Borgizacją.

Wygląda na to że większość podąża w tym drugim kierunku.

Czym więcej słucham "specjalistów" od poruszania się po wielowymiarowych przestrzeniach kosmosu , tym bardziej mam ochotę zadbać o swój stary dobry materialny wymiar fizyczny.

Perma wygląda na właściwą drogę i wchodzę w to w moich kaloszach, tylko jak się za nią "realistycznie" zabrać gdzie sezon wegetatywny ma 3 miesiące a ja mam tylko dwoje rąk i "refleksyjno- filozoficzne" usposobienie.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
sezon wegetatywny ma 3 miesiące

Hej znalazłam coś o biodynamicznym ogrodnictwie, a dokładnie o kopułach geodezyjnych. Ponoć można w nich uprawiać żarcie cały rok, nawet zimą. Może to by było rozwiązanie? (Oczywiście jeśli ktoś ma swoją działkę czy kawałek ogródka)

phpBB [video]

Link do filmiku znalazłam na stronce http://kacperpostawski.com/

Cytuj:
WARNING: Creating your own green-house dome is extremely dangerous, because you are in danger of becoming FREE for life from the food industry...

hehe brzmi ciekawie :)

O "romantycznej" ideologii PERMAKULTURY pokazującej urzędnika biurowego po pracy na swojej działeczce w Podmiejskim domu w Kalifornii czy Australii, jedzącego ze smakiem fasolkę czy marchewkę, możemy się dowiedzieć z każdej strony.
Ja mam nieco inne i mniej romantyczne spojrzenie na przydomową szklarnię czy grządkę 20X60 m.

KOŃ - potrzebuje minimum 2ha. łąki na pastwisko i siano.
Krowa podobnie podobnie jak jak koń
Krowa + koń potrzebują ziarno + warzywa w zimie
Człowiek potrzebuje również ziarna + warzywa gdyż one stanowią główny pokarm przez 9 miesięcy w roku i tylko te można przetrzymywać dłużej.
Są to następne hektary niemożliwe do obróbki ręcznej proponowanej w Parmakulturze.
Czy możliwa jest uprawa wielu hektarów zboża bez orki i nie w systemie monokultury, która to nie służy ani nam ani roślinom ani samej Ziemi.????
Owoce , zioła, itp. to są sezonowe źródła z których korzystamy przez 2- 3 mies. w roku.
Pozostaje suszenie i przetwory ( te z cukrem i z octem odpadają ) Czy ktoś wie jak robić przetwory owocowe bez cukru???

Zastosowanie ŚWIĘTEJ GEOMETRII wydaje się być najbardziej pasjonującą częścią tej wiedzy, przykłady to oddziaływanie na środowisko kręgów zbożowych promujących "życie" . Czy możliwe jest zatem planowanie przestrzenne w dniu dzisiejszym skoro , oczekujemy trwałych zmian biegunowości, klimatu, kierunku wschodu i zachodu słońca, a nawet zniknięcia księżyca którego cykle sterowały wzrostem wielu roślin a szczególnie GRYKI.

Można robić romantyczne filmy o tym jak pięknie koperek nam zakwitł pod płotem ale prawdziwe życie jest bardziej brutalne, od takiej baśniowości.
Poza tym w jaki sposób "zarobić pieniądz" stosując Parmakulturę ????

Ostatnio zmieniony 03 maja 2011, 17:32 przez fARMER, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

[
fARMER pisze:
Właśnie zastanawiam się już od roku w jaki sposób rozwinąć Permę na 14 ha. ekologicznej IVa. IVb. gleba twarda jak kamień (Suwalskie).
Książki napisane przez współczesnych Perma Guru w większości sprowadzałem.
Dominują w nich ogólne koncepcje ideologiczne, natomiast ZERO RAD PRAKTYCZNYCH dotyczących technologii obróbki ziemi, takich jak np. zasianie i zbiór 5 ha. pszenicy i owsa.
Metodą FURUKAWY (trzymając ziarenka w ustach) a następnie rzucać je w kulkach z gliny po całym polu to raczej nie zdecyduję się :haha:
- no sporo tego masz, żeby coś takiego przygotować bez orania i potem obsiać, to na taką skalę kłopot.
Metoda, którą opisałem tu:
http://davidicke.pl/forum/post28651.html?hilit=ekologiczna%20dzia%C5%82ka#p28651
-jest bardzo skuteczna spulchniając i odżywiając glebę, ale początkowo bardzo pracochłonna i możliwa do zastosowania raczej na małą skalę.
Chyba, że wymyśliłoby się takie urządzenie, które napędzane jakimś "eko" traktorem lub koniem wbijając kilka- kilkanaście na raz "amerykańskich" wideł jednocześnie spulchniałoby i podnosiłoby ziemię. Wtedy praca znacząco by przyspieszyła. Można by też zrobić coś w rodzaju "snopowiązałki" - żeby tkała nam z rozdrobnionej słomy coś w rodzaju grubego "kobierca" do mulchingu.
Można by wymyślić jeszcze wiele różnych "przystawek" do ułatwienia sobie pracy. Ale po pierwsze na dużą skalę Permakultury i upraw raczej nie planuję, a po drugie nie mam wielkiego zacięcia mechanicznego i trudno byłoby te moje pomysły, czy wizje przełożyć na realne projekty.

freedom pisze:
Hej znalazłam coś o biodynamicznym ogrodnictwie, a dokładnie o kopułach geodezyjnych. Ponoć można w nich uprawiać żarcie cały rok, nawet zimą. Może to by było rozwiązanie? (Oczywiście jeśli ktoś ma swoją działkę czy kawałek ogródka)
- rolnictwo biodynamiczne wzbudza moje zaufanie. Mają naprawdę ogromną wiedzę o przyrodzie i "eko"-uprawie ( szczególnie małżeństwo Thunów)
Ja tak sobie kombinuję, że wspaniale było by połączyć projektowanie permakulturowe właśnie z rolnictwem biodynamicznym. Wzbogaciło by to obie metody.

@Farmer, a sprawdzałeś Permakulturowe metody Sepa Holzera? Mnie wygląda on na praktyka. Ma gospodarstwo w górach, które jak widać na filmach funkcjonuje całkiem nieźle.

Wklejam tu filmik o nim i jego Permakulturze.
phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

Edit:
Zgadzam się, że w Polskim umiarkowanym i chłodnym klimacie pracować trzeba ciężej i obsłużyć trzeba większy kawałek ziemi.
Ale nie jest tak źle, wyżyć się da. Zależy tylko w jakim standardzie. Ja tam wiele do życia wiele nie potrzebuję. Wolę żyć bardzo skromnie, ale samowystarczalnie. Według mnie w takim systemie kluczem do sukcesu jest właśnie jak największa samowystarczalność, im bardziej jesteś samowystarczalny, tym mniej uzależniony jesteś od pieniędzy i tym mniej musisz produkować płodów rolnych na sprzedaż. I nie jest to wcale mrzonka, jest to możliwe, aby utrzymać się z zupełnie niewielkiego kawałka ziemi. Widziałem to w Argentynie, w jej części subtropikalnej, ale i u nas przy niewielkich modyfikacjach dałoby się to wykonać.

Ostatnio zmieniony 03 maja 2011, 17:58 przez SpringGlory, łącznie zmieniany 1 raz

Znam Holzera oczywiście. On utrzymuję bardzo małe gospodarstwo na zboczu góry. Jest prawdziwym ekspertem, samoukiem, który autentycznie wypracował doskonałe metody nawodnień i współpracy roślin z kamieniami.
Przypominam kamienie wytwarzają energie którą "odżywiają się" następnie rośliny. Tak jak my odżywiamy się wyższą energią roślin jedząc je.

Jest również jeden dylemat natury POLITYCZNO -Duchowej. Dotyczy to naszego "naznaczania" ziemi naszym DNA.
Przykład jest opisany w "Anastazji" chodzi o użycie własnego moczu , dotyku dłoni, śliny itp. w celu DOSTROJENIA DNA roślin do konkretnej osoby.
Słyszałem jednak opinię że ''ARKA przymierza" znajdująca się pod ziemią z całą tą swoja technologią może być użyta do do naszej kontroli właśnie poprzez użycie naszego DNA.

Z drugiej strony jak w tym wszystkim wygląda użycie NAWOZU ZWIERZĄT domowych na " imprinting" ziemi oraz roślin które następnie spożyje człowiek :hmmm:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

na szczęście bardzo dużo zaczyna się dziac w Polsce odnośnie permakultury, a permakulturowych majówek mamy w tym roku wysyp :).
zainteresowanych odsyłam do:
www.dobraidea.pl
www.ekowioska.wordpress.com
www.premakultura.wordpress.com
i cohabitat...

alijaa pisze:
na szczęście bardzo dużo zaczyna się dziac w Polsce odnośnie permakultury, a permakulturowych majówek mamy w tym roku wysyp

Permakulturowo – Smocze Warsztaty – relacja :haha: :haha: :haha:
niedziela, Kwiecień 17th, 2011. Opublikowane w: Ogród

Na miejsce stawiła się prężna grupa ludzi na przekór pogodzie, ale za to z duchem gotowym do działań „w polu”. Smocze przepiękne tereny otoczone lasem, z pagórkami, wodą płynącą i stojącą aż się prosiły, by zaczerpnąć z nich potężny haust.
Obrazek

Tak jak powiedziałem wcześniej widzę w ekologii i PERMAKULTURZE sporo POLITYKI i RELIGII.

MÓWIENIE ,MÓWIENIE i tylko mówienie to na czym niestety polegają WSZYSTKIE warsztaty.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

fARMER pisze:
................
Owoce , zioła, itp. to są sezonowe źródła z których korzystamy przez 2- 3 mies. w roku.
Pozostaje suszenie i przetwory ( te z cukrem i z octem odpadają ) Czy ktoś wie jak robić przetwory owocowe bez cukru???
zwyczajnie . Na kuchni ogniowej stawiasz żeliwny garnek ( tak jak do powideł ). Stawiasz go trochę z boku - to co tam podgotowujesz ma się tylko delikatnie zagotować i odparować . Taka procedura trwa średnio 3 dni - to znaczy garnek jest podgrzewany przy okazji palenia i stygnie . Mieszamy podczas ogrzewania co jakiś czas.

Dżem z jabłek czy innych owoców do słoika i dalej jak każda konserwa , zagotować .
..........aha, mieszanie tego podczas "produkcji " koniecznie drewnianą łyżką - tak samo jak powidła śliwkowe.

Awatar użytkownika

W permakulturę zacząłem wchodzić niedawno, chociaż już wcześniej pewne jej elementy zacząłem intuicyjnie stosować na mojej działce w Misiones w Argentynie( nie wiedząc nawet o tym nawet, że istnieje coś takiego jak Permakultura.
A to moje a la "Permakulturowe" Argentyńskie Raised Beds:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

SpringGlory pisze:
...
Nie da się skutecznie nikogo podburzać i nawoływać do buntu przeciwko obecnemu opresyjnemu systemowi,
jeżeli się nie przedstawi realnej, konkretnej i logicznej nowej alternatywnej drogi życia.

Racja, ale w gruncie rzeczy nie ma w tym nic nowego, życie w zgodzie z naturą jest częścią nas.
Tak żyły pierwotne społeczności, tylko podstawowe pytanie dlaczego od tego odeszły.
Według mnie powodem było wszczepienie nam zalążków matrixa, które na dzień dzisiejszy stały się integralną częścią naszej natury.
Z tym bagażem nie zdołamy wrócić do natury, dlatego IMHO w pierwszej kolejności musimy się zbuntować również przeciwko sobie.
Dostrzec zło (dysharmonię) którą kreujemy, ale oczywiście ktoś nam musi przypominać że jeszcze mamy do kond wracać, żeby nie skończyć jak szaraki :spoko:

Polemizowałbym z fARMEREM, nie wydaje mi się aby elyty kreowały wspomnianą przez nie go polaryzację, "dziel i rządź" oni wykorzystują inne linie podziału, ponieważ zależy im raczej na całkowitym wyrugowaniu wiedzy zawartej w tym temacie.

Xpio pisze:
Polemizowałbym z fARMEREM, nie wydaje mi się aby elyty kreowały wspomnianą przez nie go polaryzację, "dziel i rządź" oni wykorzystują inne linie podziału, ponieważ zależy im raczej na całkowitym wyrugowaniu wiedzy zawartej w tym temacie.

Polemizuj zatem merytorycznie.
Przekonaj że jesteś ekspertem w temacie.
Przedstaw się ile masz lat, ile hektarów, ile doświadczenia itp.
Jaka jest Twoja wiedza na temat technologii kontroli życia poprzez manipulację energetyką ziemi ,
a także na temat światowej rządowej polityki odnośnie ziemi i jej wykorzystania (przepisy), nie wspominając już o historii rolnictwa na przestrzeni ostatnich 6000 lat minimum.

@ SpringGlory jestem ciekaw w jaki sposób dowiedziałeś się o permie będąc w Argentynie.
Czy ten ruch robi się tam popularny, jeśli tak to kto za nim stoi ?? Czy są jakieś gospodarstwa tym zajmujące się itp. Napisz proszę coś o tym w wolnej.

Awatar użytkownika

fARMER pisze:
Polemizuj zatem merytorycznie.
Przekonaj że jesteś ekspertem w temacie.
Przedstaw się ile masz lat
, ile hektarów, ile doświadczenia itp.
Jaka jest Twoja wiedza na temat technologii kontroli życia poprzez manipulację energetyką ziemi ,
a także na temat światowej rządowej polityki odnośnie ziemi i jej wykorzystania (przepisy), nie wspominając już o historii rolnictwa na przestrzeni ostatnich 6000 lat minimum.

Coś tak skoczył jakby gong na ringu zabzencał :cooo?: Mruga

W skrócie, chodziło mi tylko o tą "twoją" polaryzację, żeby mogła być ona wykorzystywana przez elyty musiałyby one trąbić w mediach o obu stronach "konfliktu".
Co prawda, czasami coś powiedzą o przeciwnikach GMO ale w porównaniu z "terroryzmem" to pikuś.
Natomiast ich plany są widoczne gołym okiem, bo je po prostu realizują.
Gojów skupić w miastach, produkcję żywności zmonopolizować ... wobec czego nie na rękę im żeby ludzie wiedzieli że można inaczej.

No i jestem chłopak ze wsi, więc wiem co to praca na roli, co prawda obecnie rolnictwem się nie zajmuję, ale wrazie czego wiedział bym co należy zrobić i tym samym mogę lepiej zweryfikować zasadniczy temat, niz nie jeden "mieszczuch"
:hejka:

Xpio pisze:
W skrócie, chodziło mi tylko o tą "twoją" polaryzację, żeby mogła być ona wykorzystywana przez elyty musiałyby one trąbić w mediach o obu stronach "konfliktu".

Bardzo mało ludzi zdaje sobie sprawę że nasza cywilizacja wchodzi w ZUPEŁNIE NOWY etap ewolucji a raczej konfrontacji z CYWILIZACJĄ SYNTETYCZNĄ.
W ciągu zaledwie kilku lat drogi Ludzkości rozejdą się w dwie strony, ORGANICZNĄ a drugą "Technokratyczna"

Nikt nie stracił żadnej kontroli nad ziemią i nic nie dzieje się tu spontanicznie. Wszystko jest egzekucją precyzyjnego planu dawno temu przygotowanego.
"Oświecenie" Informatyczne jakie nam jest podane na tacy jest tylko katalizatorem oczekiwanych zmian.
Schemat działań w ogóle się nie zmienił i dzisiaj wygląda tak samo jak przy każdej rewolucji w przeszłości gdzie rządzących zawsze wieszało się i ścinało, a na ich miejsce przychodzili następni wybrani z LUDU :haha:

"Rolnicze" sprawy przez WSZYSTKIE "agentury na świecie są koordynowane z precyzją synchronicznego zegarka.
Czy myślisz że książka "Anastazja" i wdrożenie jednohektarowego podziału ziemi w całej Europie Rosji itd... to dzieło przypadku ?????
Tak samo z Permą, na każdym kontynencie w cudowny sposób urodzili się PERMA GURU i wszyscy mniej więcej w tym samym czasie zaczęli wydawać książki.

Wszystko zależny od klimatu na ziemi. Z poczynań Elyty wygląda że się ociepli , a przy 12 miesiącach względnie ciepłych Banany i pomarańcze będą nam same na głowę spadać i 1 hektar zupełnie wystarczy do przeżycia.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

phpBB [video]

Cytuj:
An introduction to permaculture design principles featuring a stunning, abundant food forest designed by Erik Ohlsen of Permaculture Artisans permacultureartisans.com. Erik teaches with Earth Activist Training earthactivisttraining.org. Video by Starhawk

A Permaculture Channel:
http://www.youtube.com/user/earthactivistas#p/u

Awatar użytkownika

fARMER pisze:
@ SpringGlory jestem ciekaw w jaki sposób dowiedziałeś się o permie będąc w Argentynie.
Czy ten ruch robi się tam popularny, jeśli tak to kto za nim stoi ?? Czy są jakieś gospodarstwa tym zajmujące się itp. Napisz proszę coś o tym w wolnej.

- @Farmer- o permakulturze dowiedziałem się dopiero w Polsce. Chodzi mi o to, że byłem bardzo mile zaskoczony, że tam w Misiones całkiem nieświadomie stosowałem się do niektórych z ich zasad. Po prostu, kiedy z konwencjonalnym warzywnictwem już nie wyrabiałem ( wszystkie rozsady jakieś robactwo mi zjadało), to zacząłem podpatrywać w wkoło jak funkcjonuje dzika przyroda( dlaczego prawie 99% roślin jest nietkniętych i zdrowych a moje 100% coś wpierniczyło?)
Wtedy pomału zacząłem niektóre z zasad funkcjonowania natury naśladować i dzięki temu 60 może 70% moich roślin mogło dotrwać do zbioru.

Ale jeżeli pytasz o Argentynę to jest związana z tym jest bardzo ciekawa sprawa. Może ciebie to zainteresuje, bo chyba już kilka razy napomykałem o tym tutaj, ale jakoś nikt nie zwrócił na to uwagi:
-otóż... Możni tego świata już od dawna wykupują tam olbrzymie połacie ziemi ( w grę wchodzą miliony hektarów)
Interesują się głównie wilgotną Patagonią Andyjską (tak po stronie argentyńskiej jak po stronie chilijskiej)
Po prawdzie niewiele już w tamtym rejonie zostało ziemi do kupienia (a ta co jest warta jest chyba kosmicznych pieniędzy)
Możni, to znaczy kilka gwiazd filmowych(jak Stalone) i kapitał związany z Syjonistami np: Goldman Sachs, Ted Turner, George Soros, rodzina Benetton i inni :!: Najwięcej ziemi posiada niejaki Tompkins, tajemnicza postać, podobno multimilioner, ale widząc jego niezaspokojony głód ziemi, to chyba musi stać za nim z kilku innych miliarderów. Ostatnio zakupił w północno- wschodniej prowincji argentyńskiej Corrientes 2 tys. km kw.- czyli jakieś 200 000 hektarów bagien nazywanych Esteros de Ibera, (jednego z większych zasobów wody pitnej na świecie). Według popularnej teorii spiskowej w Argentynie w najbliższych latach ludzkość będzie miała problemy z brakiem wody pitnej. Więc kto pierwszy zapewni sobie i opanuje zasoby wody pitnej, ten będzie miał władzę.
Na zakupionych przez siebie terenach obsesyjnie dbają o czystość przyrody. Nawet zdarzały siłę wypadki ostrzeliwania przez strażników Indian, którzy chcieli napoić w tamtejszych jeziorach swoje bydło i konie.
A ostatnimi laty obserwuje się w Patagonii Andyjskiej prawdziwe oblężenie przez wycieczki i turystów z Izraela. :!: Jak gdyby Argentyna była dla Żydów tym, czym dla Polaków Tunezja, czy Egipt. Izraelscy turyści czują się tam wyjątkowo pewnie, jakby byli u siebie, czasami powtarzając, że tu będzie ich nowa ziemia obiecana

Awatar użytkownika

kolejna dawka permakultury, tym razem z inspiracji kolejnej wielkiej postaci eko-rolnictwa- Masanobu Fukuoki.
Wreszcie coś dla nie znających j.angielskiego, choć słabo tłumaczone, ale da się zrozumieć.
Miłego oglądania :) :
phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Młoda " cywilizowana " rodzina - on chirurg , ona prawnik z międzynarodowym doświadczeniem wybrała zamiast emigracji do Europy życie z dala od miasta w otoczeniu najbardziej naturalnym . Sami zrekonstruowali sobie chatę , urodziła się córka http://www.youtube.com/watch?v=xVtFv1r_eUk

phpBB [video]

Awatar użytkownika

wstawiam ponownie filmiki z Seppem Holzerem, bo te wcześniejsze już nie działają

http://www.youtube.com/watch?v=Adgf2-xWcqk
phpBB [video]

http://www.youtube.com/watch?v=cU12Xd2QvTw
phpBB [video]

http://www.youtube.com/watch?v=4k7fwHS84BE
phpBB [video]

Skukcesywnie będę wklejał ciekawe materiały o Permie i nie tylko

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]