Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 29 maja 2020, 20:58

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 wrz 2016, 9:47 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2013, 18:51
Posty: 894
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
5. Z wrogami Polski walcz wytrwale do ostatniego tchu, do ostatniej kropli krwi w żyłach twoich.

Załóżmy że ktoś jest patriotą i chce pójść za tą radą - pytanie czy dobrze rozpozna, kto jest faktycznym wrogiem Polski? Czy raczej będzie słuchał fałszywe konspiracyjne władze "polskie" i wykonywał ich zalecenia i rozkazy (i walczył przykładowo z kimś takim jak ja uważając go za wywrotowca, zagrożenie dla "demokracji")?
Dla mnie oni są wrogiem - zdradzieccy, obłudni rządzący. I co mam z nimi walczyć wytrwale do ostatniego tchu, do ostatniej kropli krwi w żyłach? To nazwą..., zrobią ze mnie zdrajcę, ruskiego agenta i w najlepszym razie zamkną, a w najgorszym zamordują. Nieprzyjemności też spotkają moją rodzinę.

Powiem brzydko - do dupy z taką radą.

Inny punkt też jest dobry:
Cytuj:
3. Pamiętaj, abyś Polsce oddał bez wahania majątek, szczęście osobiste i życie.

Jaki majątek? Kto dysponuje majątkami w tym kraju? Wiadomo, jest pewien odsetek ludzi, którzy zdobyli majątek powiedzmy uczciwą pracą, chociaż zwykle nie swoją a ludzi, którzy pracują za grosze (nie jestem żadnym socjalistą, po prostu tak jest) - więc nie wiem, czy można tu mówić o uczciwości, gdyż podział zysków wspólnie wypracowanych daleki jest od uczciwego (bo przykładowo prezes, czy menadżer zarabia 10 albo nawet 100 razy więcej od ciężko tyrającego robotnika, nie mówiąc o właścicielach korporacji). Ale większość to cwaniaki, mający układy i układziki, w jakimś tam stopniu przysługujący się władzy. Wiem, że nie można generalizować, bo są też tacy co uczciwie, w zgodzie z zasadami społecznymi i prawem doszli do majątku i nie ich wina, że te zasady i prawa są jakie są. Sęk w tym, że ta "wolna Polska" może im ten majątek skonfiskować pod jakimś pretekstem, z każdego można zrobić przestępcę. Tak naprawdę na najgłębszym poziomie zrozumienia to nic nie jest nasze - rodzimy się nadzy i tacy opuszczamy ten świat, a przywiązania do dób materialnych mogą przynieść więcej szkód, niż pożytku (skulldragl zapewne się ze mną zgodzi :uśmiech:).

Ja mam oddawać Polsce rządzonej przez zakonspirowany okupacyjny rząd szczęście osobiste i życie? A co ja zawdzięczam tej Polsce? To, że kilka lat musiałem tułać się za granicą, by wydostać się z biedy? A teraz jak chcę uczciwie pracować, założyć przykładowo firmę to muszę toczyć batalię z urzędnikami, dla których jestem potencjalnym przestępcą. Nie wiem czy wiecie, ale ci co przeprowadzają kontrole skarbowe mają nakaz z góry, że muszą coś znaleźć, za co mogą ukarać finansowo, jakieś "niedopatrzenie", niedostosowanie się do przepisów, których tworzą tysiące w tym celu... Podobnie policjanci mają narzucone normy mandatów, jakie muszą wlepić miesięcznie, by kasa się zgadzała. Długo by można wymieniać.

Ja inaczej bym ułożył ten punkt:
Pamiętaj, abyś chronił przed Polską swój majątek, jeśli jeszcze ci go nie skonfiskowała, nie ukradła. Tak samo chroń szczęście osobiste i życie swoje własne i swej rodziny oraz najbliższych.

I tak dużo łożę na utrzymanie tej hydry nienasyconej, ich dzieci, żon i matek.

Gdybyśmy mieli wolny suwerenny kraj (utopia), to można by wtedy dyskutować o patriotyzmie, a teraz to nie ma o czym gadać. Już trzecią stronę gadamy o niczym.

Napiszę bardziej dosadnie: Polska to utopia, istnieje tylko w umysłach niepoprawnych marzycieli patriotów.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 16 wrz 2016, 9:47 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 16 wrz 2016, 10:25 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 04 lis 2012, 8:21
Posty: 499
Płeć: mężczyzna
Pozwolę sobie zauważyć, że jest to pogląd kobiety urodzonej jeszcze w XIX w. , która w roku 1918 miała 29 lat.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zofia_Kossak-Szczucka

Tak więc jej widzenie sprawy, jest pochodne etosowi XIX w., w tym szczególnie powstania styczniowego. Take było jej wyobrażenie w tym zakresie, a w zasadzie jej pokolenia. Zależnie od epoki, czasów, doświadczeń pokoleniowych, itd., zmienia się ocena, stosunek do danych zagadnień. Ten jej pogląd przedstawiłem w ramach ogólnej dyskusji. Podstawowe w tej materii pytanie, które zadaje Mirek i skulldragl, to - czy to państwo jest nasze?
Nasz stosunek do państwa - jako Ojczyzny jest zależny m.in. od tego jaki jest stosunek państwa do nas. Niestety nasze państwo, nie jest nasze, co więcej przy bliższym poznaniu okazuje się być nam wrogie i to systemowo. Nie da się też ukryć, że jest ono fiskalne i rabuje obywateli na wszelkie sposoby. W 1979r. Niejaki JP II wzywał aby "zstąpił duch święty i odnowił oblicze tej ziemi". W efekcie zmian 1989r., oblicze tej ziemi doprowadziło do emigracji milionów, 5 tyś samobójstw rocznie, zapaści ekonomicznej, bezrobocia, długu bilionowego, likwidacji służby zdrowia, wyścigu szczurów, uczynienia żołnierza polskiego najemnikiem w służbie NATO, itd. itd. Jedynym beneficjentem zmiany jest....kościół katolicki. Te wszystkie negatywy ekonomiczne, społeczne, prawne (skomplikowane nieczytelne prawo, niesprawiedliwość sądownicza, korupcja, nepotyzm i in.) skutecznie niszczą ...patriotyzm, bowiem takiego państwa podświadomie nie uznajemy za Ojczyznę i wypieramy miłość do niej - patriotyzm. Komuś jednak - tym co rządzą od 27 lat, zależy na tym aby tak działo się - jak to ma miejsce. Kiedy ten gmach runie, nikt nad tym nie zapłacze, żaden Reytan w Sejmie nie rzuci się aby zatrzymać destrukcję.... Nie czujemy się dobrze w Polsce, czujemy, że nie mamy nic do powiedzenia, że jest to państwo zawłaszczone które potrzebuje nas jako podatników i niewolników UE.
Czy Mirek i skulldragl - podzielacie ten pogląd?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 wrz 2016, 11:47 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:16
Posty: 405
Lokalizacja: ząbki
Płeć: mężczyzna
Szaweł - oni się już poddali, to że Polska jest rządzona przez kolaborantów i złodziei to nie znaczy że nie należy być patriotą. 125lat nie było nas na mapach świata i tylko dzięki patriotom na nie wróciliśmy. To był pierwszy krok ,teraz trzeba przepędzić tych kolaborantów i złodziei aby się całkowicie wyzwolić. Na szczęście nie musimy strzelać lecz zrobić to można poprzez wybory. Łatwo nie jest bo nikt nie chce zrezygnować z niewolników dzięki którym zarabia miliony. Jesteśmy dzieleni i napuszczani na siebie aby tylko nie było jedności. Nie wolno się poddawać bo walka i śmierć poprzedników pójdzie na marne. Wyzbywając się całkowicie patriotyzmu przestaniemy walczyć i sprawimy że z czasem wrócą czasy stalinowskie ,czasy terroru, cofniemy się i nasze dzieci będą żyły w jeszcze większym niewolnictwie.
Nie ważne kto rządzi to kraj należy do nas, trzeba go tylko wyzwolić od komuchów, agentów i złodziei ale do tego trzeba chęci i wiedzy a bez chęci nie będzie wiedzy. Jeśli ktoś mówi ze nie jest patriota to nie ma tej chęci i nie będzie nic robił dla ojczyzny a to jest sukces rządzących bo o to im chodzi - my rządzimy a wy zasuwajcie i siedźcie cicho. Nie wolno nam siedzieć cicho bo niedługo wywala nas z własnych domów podatkami i prawem, zresztą to już się dzieje ale będzie coraz gorzej.
Masz wyjście: zostać donosicielem, kolaborantem ,wyjechać, pogodzić się z niewolnictwem albo być patriotą.
Za komuny występowały wszystkie te przypadki tylko patrioci walczyli wtedy zbrojnie po lasach, teraz robi się to poprzez informację w internecie bo media nie są nasze.
Więc mi nie chrzań że patrioci nie są potrzebni bo uznam ciebie za dezinformatora i kolaboranta.
Ile można pisać o tym samym to samo, widocznie jednak trzeba bo to jest właśnie informacja ,którą czyta wielu a niektórzy koniecznie chcą ich zniechęcić do bycia patriota.
Idźcie pisać to Niemcom czy francuzom niech nic nie robią tylko słuchają swoich rządów a w szczególności tej kolaborantki Merkel, w ten sposób niedługo będą musieli uciekać z własnego kraju.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 wrz 2016, 12:27 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2013, 18:51
Posty: 894
Płeć: mężczyzna
Szaweł pisze:
Czy Mirek i skulldragl - podzielacie ten pogląd?

Teraz to z grubsza tak, prócz tego poglądu kobiety urodzonej jeszcze w XIX w rzecz jasna. :uśmiech:

Oraz uściśliłbym może jeszcze parę kwestii, jak to, że jedynym beneficjentem zmiany nie jest kościół katolicki, bo tych beneficjentów by się uzbierało, ale nie będę łapał cię za słówka, bo zapewne tak tylko sformułowałeś zdanie...


assun pisze:
zrobić to można poprzez wybory

Niestety to nie prawda.
Wierzysz w demokrację?

Lendziel pisze:
Czy wy naprawdę nie widzicie, że podstawowym problemem Polski jest Demokracja?

Wierzysz w demokrację?

Lendziel pisze:
Zawsze kiedy mieliśmy Jednego króla, kiedy rządził jeden król Polska była mocarstwem europejskim od czasu kiedy szlachta decydowała wszystko zaczęło popadać w ruinę cały kraj.

"W każdym normalnym kraju król jest królem, jest skarb i jest wojsko
a u nas sejm decyduje o każdym groszu a szlachta zbiera się na wojne jak sójka za morze"

Słowa naszego Króla Jana Kazimierza II Wazy. My nie jesteśmy demokratami nigdy nie byliśmy, zawsze byliśmy silni kiedy mieliśmy jednego przywódce. Każdy prawdziwy król działał według tych zasad:


władza jest odporna na naciski z zewnątrz;

niemożliwy jest w niej wybór populistów i demagogów;

niemożliwa jest tyrania większości;

monarcha nie ma potrzeby defraudować państwowych pieniędzy, gdyż traktując państwo jako swoją (dziedziczną) własność będzie to uznawał jako działanie pozbawione sensu - nie będzie okradał samego siebie i swoich potomków;

monarchia jest stabilna (władza wędruje jedynie w obrębie dynastii);

król jest gwarantem wolności, własności; a także ciągłości i przestrzegania prawa (w sytuacjach nadzwyczajnych ma możliwość ustabilizowania ich);


jest zgodna z prawami naturalnymi;

gwarantuje stałość polityki;

monarcha jest żyjącym symbolem narodu i jest mu bliższy niż inne symbole narodowe;

władca jako "ojciec ojczyzny" jest odpowiedzialny za kraj w większym stopniu niż prezydent;

przyszły monarcha jest od najmłodszych lat szkolony i zaznajamiany z tajnikami rządzenia i przez to jest bardziej kompetentny niż polityk z wyboru;

dziedziczność motywuje do większej dbałości o państwo - w końcu skutki działań króla będą odczuwalne przez jego potomków.

My jesteśmy mieszkańcami Polski Nasi przodkowie dali nam ten kraj w depozyt abyśmy my mogli oddać kolejnym pokoleniom Polaków nasz kraj jak w najlepszym stanie. Więc musimy obalić skurwysynów i przywrócić króla na tron (np.mnie)

Systemem Ekonomicznym Polski powinien być Kapitalizm, którego nie ma zresztą nigdzie na świecie od ponad 100 lat. Kiedy był Kapitalizm własnośc prywatna była rzeczą świętą ludzie się bogadzili a prawo było równe dla wszystkich. Dziś na świecie mamy demagogia takie jak socjalizm, komunizm, faszyzm. demokracja.

:shock:
:bangheadwall:

Pytanie: czy monarcha miałby być wybieralny, jeśli tak, to kto by miał go wybierać, i czym różniło by to się od "demokracji", a jeśli nie to kto miałby nim zostać? Korwin? Jeśli dziedziczna to jak wybrać tego pierwszego i co jeśli miałby syna debila - kto miałby stwierdzić jego debilizm i go odwołać?

Z tymi dobroczynnymi monarchami to niestety nie było tak jak piszesz, nie było tak kolorowo - tak naprawdę nie różnili się oni zbytnio od obecnych władz, jeśli już, to byli jeszcze gorsi.


Lendziel pisze:
niemożliwa jest tyrania większości

No nie, bo jest tyrania mniejszości.

Lendziel pisze:
monarcha nie ma potrzeby defraudować państwowych pieniędzy, gdyż traktując państwo jako swoją (dziedziczną) własność

Podobnie jak obywateli państwa - też będzie traktował jako swoją (dziedziczną) własność.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 wrz 2016, 12:46 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 25 cze 2014, 21:17
Posty: 447
Cytuj:
Czy Mirek i skulldragl - podzielacie ten pogląd?

Z poziomu matrixa jak najbardziej, ale z poziomu wyższego rozumienia nie i pisałem o tym nie raz.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 wrz 2016, 12:49 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2013, 18:51
Posty: 894
Płeć: mężczyzna
Lendziel pisze:
Jednak wole mieć jednego króla niż bandę 460 durniów w sejmie.

Jedyna "zaleta" jaka mi przychodzi do głowy, to wiedziałbym dokładnie kto odpowiada za stan rzeczy i kogo należy odstrzelić, by coś zmienić.

Jednak monarchia to jest czysta fikcja. Nie ma takiej możliwości, ani szansy, by taki król był niezależny od światowych struktur władzy.

Widocznie tego nie wiesz, że królowie wywodzili się z europejskich dynastii, że byli z nimi skoligaceni i służyli interesom międzynarodowych rodów, klanów, a nie obywatelom krajów, których zresztą nazywali podwładnymi?
Chcesz być podwładnym?

Marzy ci się bycie królem? :dobani:

Bez odbioru...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 wrz 2016, 12:57 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1119
Płeć: mężczyzna
A ja Polecem zainteresować się klasykiem - Dialog [Politeia] - Państwo Platona.

Mamy tam dyskuje Sokratesa z innymi ludzmi z którymi prowadzi Dialogi na temat ustroju idealnego.
Oraz czym się powinien on charakteryzować. Przy okazji całe dzieło zahacza o takie tematy jak sprawiedliwość, moralność, etyka oraz teorie ekonomiczne.

Księgi I-V: część o utopii, przedstawianie idealnego społeczeństwa, próby definiowania sprawiedliwości;
Księgi VI-VII: filozofowie ukazani jako idealni władcy takiego społeczeństwa, ta część tekstu koncentruje się na definiowaniu, czym filozof jest;
Księgi VIII-X: dyskusja o kilku faktycznie istniejących formach rządów, ich złe i dobre strony.

Jeszcze na deser polecam sobie poczytać Krytias i opis systemu ekonomicznego Atlantydy. Ale to już raczej jako dodatek :)

http://katedra.uksw.edu.pl/biblioteka/p ... anstwo.pdf

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 wrz 2016, 13:04 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 0:01
Posty: 888
Lokalizacja: Alpha Orionis
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
assun: Na szczęście nie musimy strzelać lecz zrobić to można poprzez wybory. Łatwo nie jest bo nikt nie chce zrezygnować z niewolników dzięki którym zarabia miliony. Jesteśmy dzieleni i napuszczani na siebie aby tylko nie było jedności. Nie wolno się poddawać bo walka i śmierć poprzedników pójdzie na marne. Wyzbywając się całkowicie patriotyzmu przestaniemy walczyć i sprawimy że z czasem wrócą czasy stalinowskie ,czasy terroru, cofniemy się i nasze dzieci będą żyły w jeszcze większym niewolnictwie.
Nie ważne kto rządzi to kraj należy do nas, trzeba go tylko wyzwolić od komuchów, agentów i złodziei ale do tego trzeba chęci i wiedzy a bez chęci nie będzie wiedzy. Jeśli ktoś mówi ze nie jest patriota to nie ma tej chęci i nie będzie nic robił dla ojczyzny a to jest sukces rządzących bo o to im chodzi - my rządzimy a wy zasuwajcie i siedźcie cicho. Nie wolno nam siedzieć cicho bo niedługo wywala nas z własnych domów podatkami i prawem, zresztą to już się dzieje ale będzie coraz gorzej.


Od 89 "wybieramy" - i jest coraz lepiej ...

Z domów już wywalają,(w niemczech też zresztą- a na ich miejsce "uchodzców" lokują),

podatkami i prawem już wystarczająco zabili- dosłownie setki tysięcy ludzi (wystarczy policzyc choćby same samobójstwa), zniszczone rodziny itd- resztę przymusili do emigracji.

Polakom zawsze coś obiecywali - jak naiwnym dzieciom( które nie mają jeszcze wiedzy i zdolnosci analitycznego myślenia) które wierzą we wszytko co jest nierealne.... albo w bozię i zbawienie, albo bratnią pomoc z zachodu(2Wś), albo to że nowa partia coś zmieni.....

Patriotyzm to program emocjonalny- i jak tu już pisane było- może gdyby rząd był "nasz" i żyło się dobrze WSZYSTKIM a nie tylko wąskiej grupie, to można by rozważać walkę i obronę ( no i gdyby jeszcze było czym się bronic )

Ps-Polecam obejrzeć to co już (nieudolnie) wkleił szaweł

phpBB [video]

_________________
Mundus vult decipi, ergo decipiaturNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 wrz 2016, 14:58 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1119
Płeć: mężczyzna
W ogóle to dyskusja jest dla mnie trochę dziwna...

Każdy model władzy czy model ekonomiczny wymaga po prostu pewnych warunków które trzeba spełnić by dany system mógł funkcjonować poprawnie i dla dobra społęczeństa.

Wspólnym warunkiem każdego systemu rządzenia jest uczciość włądzy. Nie ma znaczenia wtedy czy jest to demokracja czy monarchia czy jakiś inny model. Mądry Król może być tak samo dobrym władcą jak mądry parlament. Tu się chyba zgodzicie ?

Jeśli chodzi o wybór władzy: By demokracja działała, jednym z podstawowych warunków jest mądrość społeczeństwa.Jeśli mamy durne społeczeństwo, to będzie wybierać durną władze która rozpiepszy kraj. Czyli w Sumie Polska :J Oczywiście abstrachując od uczciowści wyborów, ale jak już napisałem wcześniej to podstawowy warunek każdego modelu władzy.

W Polsce ani społeczeństwo nie jest mądre - patrz kogo się wybiera - PIS, PO, PSL które nie mają nawet programów wyborczych, tak... żada z tych partii nie ma programu. Maja jedynie manifesty partyjne. Od lat nie widziałem prawzdiwego programu w tym kraju.

W Polsce prócz tego, sama władza nie jest uczciwa, nie mówiąc już o fałszowaniu wyników wyborów.

Co się tyczy monarchii to sprawa wygląda podobnie. Król musi być po prostu inteligętną osobą rozumiejącą co to znaczy być władcą. I mieć na tyle poukładane w głowie by dobrać sobie odpowiednich doradców (mędrców)

Ale czy jest w Polsce różnica między obecną demokracją a monachią ? Dla mnie bardzo niewielka. Po wybraniu władzy system parlementarny bardzo przypomina monarchie w tym sensie, że ludzie już nie mają nad nim kontroli. Więc jedyne co mogą to wybrać sobie ludzi którzy potem i tak zachowują się jak monarchia.

Osobiście pod wieloma względami dla mnie aparat państowowy obecnej formie ma naturę pasozytniczą. Państwo powinno być powoływane przez wspólnote ludzi którzy czują pewną tożsamość kulturową, jezykową i wyznają pewien wspólny model wartości. Tym jest właśnie Patriotyzm.

Tymczasme jest pasożytem które grabi ludzi z pieniędzy i owoców ich ciężkiej pracy. Nakladając regulacje i budując system prawny który tylko go umacnia i pozwala rozwijac system represji.

Ja jestem zwolennikiem modelu Demokracji bezpośredniej i naturalnego porzadku. I znowu, by demkracja bezpośrednia mogła funkcjonować, społeczeństwo MUSI odznaczać się wysokim stopniem mądrości. Problem w tym, że jest to baaaardzo bolesna droga. Ale chyba jest warto, nawet jeśli miało by to potrwać kilka pokoleń. Dostając mocno po dupie ludzie uczą się co to znaczy "zły wybór" I następnym razem nie popełnia tego samego błędu. W Obecnej sytuacji ludzie nie mogą nauczyć się co to znaczy konsekwencja takiego a nie innego wyboru

A czym jest naturalny porzadek ? To pewien model inteligencji wrzechświata który sprawa, że system bez zewnętrznej kontrolii potrafi samozorganizować się do jego najbardziej opatymalnych parametrów. A im więcej praw, i narzuconej zewnętrznej kontrolii, tym zaczyna on kuleć coraz mocniej. Jeszcze nie widziałem człowieka który by był mądrzejszy niż przyroda :D

Osobiście jestem gorącym zwolennikiem mądrości wrzechświata i autonegocjacji wymiany informacji i energii.

Jako przykład moge podać coś co zostało odkryte dość niedawno :) Kiedy na skrzyżowaniu była awaria świateł lub odbywała się właśnie naprawa instalacji elektrycznej, ze zdziwiniem odkryto, że ruch uliczny zamiast się korkować upłynnił się jeszcze bardziej a liczba wypadków i niebezpiecznych sytuacji dziwnie zmalała. I jest to coś powtarzalnego, niezależnego od kraju a nawet rodzaju skrzyżowania.

Jest w co wiele osób nie chce uwierzyć :) elementy w systemy bez zewnętrznej nadmiernej kontroli potrafią dokonywać między sobą autonegocjacji wymiany informacji i energii oraz same się optymalizują. Działa wszędzie ! W przypadku migracji ptaków, budowania gniazd przez mróki, płacy minimalnej, dystrybucji towarów, handlu, korków ulicznych itp

Po części tym jest właśnie wolny rynek, po części, bo wolny rynek nie jest już od wielu lat wolny. I przez nadmierne mechanizmy kontrolii już nie może się samoopatymalizować.

Dlatego jestem za rozbiciem i decentralizacje systemu i przeniesieniem władzy w ręce wspólnot lokalnych na poziomie np gmin. I tam budowanie odpowiednich struktur w oparciu o jakiś rozsądny model autonomiczny. Jest to też dobre zabezpiecznie, bo skoro jedna ze wspólnot zadecyduje źle, to oberwie tylko ona a nie cały naród.

Polecam "Badania nad naturą i przyczynami bogactwa narodów" - Adama Smitha, zresztą już o tym kiedyś na forum już pisałem. Czym jest Kraj, jaki powinien być jego cel, czym jest bogactwo jak się tworzy i dlaczego.

Przypisy:
Fizjokratyzm
Badania nad naturą i przyczynami bogactwa narodów
Naturalny Ład

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 wrz 2016, 15:07 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 29 wrz 2015, 11:06
Posty: 82
Płeć: mężczyzna
Podstawa- bądźmy szczerzy ze samymi sobą aż do bólu-jakie relacje wiążą Was z ludźmi których nie znacie (niezależnie czy są to Polacy czy obcokrajowcy)?-odpowiedź prawidłowa bo prawdziwa brzmi-relacje ekonomiczne!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 wrz 2016, 16:58 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 28 maja 2016, 11:53
Posty: 103
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Lendziel pisze:
Cytuj:
Jednak monarchia to jest czysta fikcja. Nie ma takiej możliwości, ani szansy, by taki król był niezależny od światowych struktur władzy.

Oj mirek zdziwiłbyś się, zdziwiłbyś.

Lendziel pisze:
W każdym normalnym kraju król jest królem, jest skarb i jest wojsko

Lendziel pisze:
jest zgodna z prawami naturalnymi

Co to był za król, co to za monarchia niezależna od światowych struktur władzy? Czy władza człowieka nad człowiekiem jest zgodna z prawami naturalnymi?


autor treści pierwszego posta w tym temacie pisze:
Nigdy nie wolno tobie wybierać politycznego mesjasza, i zgadzać się na dominacje człowieka nad człowiekiem przez politykę, religię i elitę. (...)jednak nie jest to prawo naturalne, ale prawo cwaniaków kreujących prawo, do władzy człowieka nad człowiekiem.(...)Jeśli 99 % społeczeństwa żyje w Iluzji opętania pieniądzem, religią i wiarą we władze człowieka nad człowiekiem, równość, a zatem wolność, nie może istnieć w głowach niewolników i ich panów.(...) Dla elit ustrój nie ma żadnego znaczenia. Te dziwne, dualne, komiczne twory, powstał tylko jako forma kontroli kast niższych, które walczą o jak najwyższą pozycje u stóp swoich władców. Ktoś kto służy jakiemukolwiek systemowi, staje się pomocnikiem psychopatów, nazywanych bogami, prezydentami, premierami, cesarzami czy papieżami ...(...)"Królowa Elżbieta II, głowa Zjednoczonego Królestwa (...) jest jedyną osobą na świecie, która jest właścicielem całych krajów.

Madame Gutte Rothschild pisze:
"Gdyby moi synowie nie chcieli wojen, to by tych wojen nie było."


Giuseppe Mazzini pisze:
"Gdyby Rothschild chciał zostać królem Francji, zostałby nim w każdej chwili."

Cytuj:
"Za rzekomym rządem na tronie zasiada prawdziwy rząd, który z uwagi na niewidoczność nie ponosi żadnej odpowiedzialności przed ludźmi. Zniszczenie tego skorumpowanego rządu i skalanie tego bezbożnego sojuszu skorumpowanego biznesu i polityki jest pierwszym zadaniem mężów stanu".

autor treści pierwszego posta w tym temacie pisze:
Polskich żołnierzy, policję należy w czasie wojny traktować tak samo jak okupanta, ponieważ wszyscy oni służą tej samej niewidzialnej ręce wypaczającej rozum, dusze i ręce ! Mord w imię Boga to zabójstwo Boga, rodziny, własnego domu i regionu, podszyte kłamstwem żerujących na tym elit.

Wojna to tylko świadomy stan pomnażenia dóbr przez ekspansywnie działającą hierarchie oraz zmienność form represji wobec narodu, poprzez zmiany ustrojowe mające pomóc hierarchii w zwiększeniu kontroli społecznej …

To nie narody, kobiety, mężczyźni, dzieci… wywołują wojny ,ale rządząca nimi tyrania i hierarchia, mająca ciągle mało ludzkich ofiar i ludzkiej krwi … Ciągłe budowanie ołtarzy ofiarnych to proceder składania ofiar w czasach, kiedy kapłani i hierarchia muszą skrywać swe patologiczne i zbrodnicze czyny i pragnienia!

autor treści pierwszego posta w tym temacie pisze:
(...)Ludzie ci, wierzą w prawne formy niewolnictwa, stworzonego przez hierarchie, monarchie, partie, religie i rządy. Dziwki wierzące w swoich panów i alfonsów. Oto ustroje, oto religie, oto utopie … Koniec nwo, to koniec hierarchii(...)Król i korona symbolizują społeczeństwo kastowe, przewodnika niewolników, królową matkę, przodowniczkę roju.

Na początku kiedy monarchia była jeszcze użyteczna w prowadzeniu niewolników, symbol masoński przedstawiał koronę z krzyżem lub znakiem X (popatrz na hasło Templariuszy : pod tym znakiem zwyciężysz), potem korona została przebita nożem (po rewolucji francuskiej).(...)Polska, nie jest państwem, patriota wie, że korzeniami naszego dziedzictwa jest zniszczona przez korporacje Watykańską i jej zakonną armię - Lechia.


Ostatnio zmieniony 17 wrz 2016, 18:30 przez R4M30, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 wrz 2016, 9:37 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:16
Posty: 405
Lokalizacja: ząbki
Płeć: mężczyzna
W każdym modelu władzy na czele stoi człowiek lub grupa. Od ich mądrości , wiedzy i poziomu rozwoju duchowego zależy czy będą robić dobrze tylko sobie czy wszystkim ,jest to niezależnie od systemu. Niestety nami rządza ci samolubni ludzie i narzekamy na demokracje ale tak samo narzekalibyśmy na inny system jeśli byśmy w nim żyli.
Zgadzam się ,żeby była dobra władza to wyborcy muszą mądrze wybierać ,niestety istnieje cos takiego jak manipulacja i oszustwo ,jest tego pełno i trudno się połapać kto mówi prawdę - ilu z was się nabrało na PO i zagłosowało na nich w (chyba) 2006r.? Ja się nie nabrałem ,po ich spotach doszedłem do wniosku że to naciągacze.
Może to moja intuicja mi to podpowiedziała bo przecież dowodów jeszcze nie było.
Polityka to syf i wielu ludzi ściaga na złą drogę a potem nie ma powrotu bo inni mają haki, stajesz się marionetką jak Tusk czy Merkel. Trzeba mieć bardzo silną wolę aby nie dać się w to bagno wciągnąć ale i na takich są sposoby - zastraszanie czy seryjny samobójca i człowiek ulega albo odchodzi z polityki.
System partyjny jeszcze takie zachowania wspiera ,wchodząc do polityki musisz wejść do jakiejś partii i być posłusznym aby awansować i dostać się na listy wyborcze czy do zarządów spółek. Dlatego głosowałem za Jow-ami bo dawały większe szanse dla bezpartyjnych na wygraną ,należałoby sam system wyborów Jow też doprecyzować aby jak nabardziej sprzyjał obywatelom a nie partiom. Kukiz to zaproponował ale ludzie w referendum zmarnowali szansę na poprawę ,szkoda ,sam rozwoziłem ulotki i plakaty po całym swoim miasteczku.
Mimo wszystko nie można się poddawać bo skończymy na ulicy ,chciwość ludzka nie zna granic. To co jest w Niemczech czy Francji jeszcze i nas może być jeśli będziemy bierni. Grupa Wyszehradzka to dobre posunięcie ,trzeba być nieustępliwym a w grupie to łatwiejsze bo mamy większą siłę. Grupa daje siłę a patrioci to też grupa ,im ich więcej tym wieksza ich siła.
Co do różnych tytułów dziedzicznych to powinny zostać wszystkie zniesione, królczy królowa to prehistoria, sztucznie wywyższa jednego człowieka nad innego. Powinno się nadawać tytuły za osobiste osiągnięcia i nie powinny być one dziedziczone.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 wrz 2016, 11:28 
Offline
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 22 wrz 2016, 10:49
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
assun pisze:
żeś walnął z grubej rury, chłopie. Po co wkleiłeś polską flagę skoro nie chcesz należeć do żadnego narodu, wklej fotkę rodzinną lepiej. Wojsko Polskie też nie powinno ciebie bronić bo tworzone jest z narodu a ty nie chcesz do niego należeć, powinieneś się sam bronić.
W narodzie jest siła, w narodzie jest bezpieczniej, naród to wielka rodzina, niestety nie jest możliwe znać wszystkich ale łączy nas wspólny język ,wspólna historia itd. Idea narodu jest bardzo dobra ,niestety zawsze znajdą się mendy które zamiast tworzyć pokojowe warunki do współpracy narodów ,dzielą je i wykorzystują do prywatnych celów, dla zysku i władzy. W Matrixie trudno walczyć ze złem bo jest ono ukryte pod różnymi maskami ale po czynach je poznacie - niestety często zbyt późno np. taki Bolek czy Donald. Niestety nie jesteśmy telepatami i nie widzimy ich prawdziwych myśli tylko pozy.
W narodzie jest wielu wybitnie zdolnych ludzi ,którzy mogliby pracować dla całego narodu rozwijając siebie ,innych i cały naród. Sam nigdy nie osiągniesz tego co zrobi grupa. Wszytko można zorganizować, trzeba "tylko" aby narodem zarządzali odpowiedni ludzie a nie świnie korytowe.
Mała grupka takich świń na świecie teraz rządzi milionami , skłóca ich , niewoli na różne sposoby, wywołuje wojny aby utrzymać się przy władzy. W dodatku w tym wszystkim najprawdopodobniej maczają łapki też kosmici.
Ciężkie jest życie w Matrixie ale w grupie-narodzie na pewno lepiej jest żyć niż samemu.


Brawo człowieku, o taką odpowiedź chodziło.
Od Ciebie dodam tylko, że skoro taki naród straszny, to dlaczego nikt nie wypowiada polskiego obywatelstwa? Czemu nikt nie ucieka od systemu, który naród, czyli społeczeństwo tworzy - tylko z Państwa czerpią jak najwięcej egoiści, nieroby i krytycy, tego, co jak napisałeś tworzy tożsamość.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 wrz 2016, 12:38 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 25 cze 2014, 21:17
Posty: 447
Cytuj:
W narodzie jest wielu wybitnie zdolnych ludzi ,którzy mogliby pracować dla całego narodu rozwijając siebie ,innych i cały naród. Sam nigdy nie osiągniesz tego co zrobi grupa. Wszytko można zorganizować, trzeba "tylko" aby narodem zarządzali odpowiedni ludzie a nie świnie korytowe.

A dlaczego szufladkujesz tych wybitnie zdolnych ludzi którzy mają pracować na program zwany naród? A czy ci wybitnie zdolni ludzie nie mogą pracować dla całego gatunku ludzkiego?
Cytuj:
ale łączy nas wspólny język ,wspólna historia itd.

A co mnie obchodzi wspólna historia? Historia to przeszłość która się nie liczy, liczy się to co jest teraz a zwłaszcza dzień jutrzejszy. Ci ludzie którzy wzniecali przeszłe konflikty i którzy w nich po urobieniu brali udział z reguły nie żyją. Trzeba żyć przyszłością, tworzyć w myślach nową lepszą rzeczywistość niż z dnia wczorajszego. Już o tym pisalem. Co mnie obchodzi historia, mnie nie byto na świecie jak mordowali miliony ludzi z głupoty i dobrze. Mnie jak człowieka urodzonego tu i teraz to kompletnie nie dotyczy, nie ma to na mnie żadnego wpływu. Ba żeby ta historia jeszcze prawdziwa była, ale jest zawsze i wszędzia przekłamana. Mam żyć wiarą w kłamstwa? Ale tzw. zaprogramowani patrioci muszą o tym pamiętać, musicie zawsze być pod kontrolą tych programów, zawsze być otumanieni tymi negatywnymi energiami nienawiści, mordu, gwałtu i unicestwiania, bo na tym polega właśnie programowanie umysłów, by ciągle było na fali, bo inaczej usycha, zapomina, przemija. A tak pójście na uroczystość upamiętniania ofiar wzajemnego mordowania się z głupoty zawsze podsyca ogień który już przygasać może.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 lis 2016, 3:50 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 29 wrz 2015, 11:06
Posty: 82
Płeć: mężczyzna
annai2 pisze:
Sporo świata już zwiedziłam spotykając przy tym naprawdę wielu ludzi i z całą pewnością nie zgodzę się z tym co napisałeś. Do polaków mimo wszystko czuje się taką więź, której niema w przypadku obcokrajowców.


Jest to więź irracjonalna . Podświadomie w wyniku długotrwałego programowania ich gloryfikujesz . Polak -rodak-patriotyzm ojczyzna -wspólny język itp . Wypelniasz doskonale cele projektantów dusz.
Bedziesz pewnie na zasadzie przekory kwestionować moją diagnozę dlaczego gloryfikujesz bardziej towarzystwo Polaków niż obcokrajowców.
Człowieka nie można oceniać przez pryzmat jego narodowości , języka jakim operuje na codzień, jego wyznania itp. Załóżmy jednak że uznalas za zasadne dokonanie oceny poznanej dopiero co osoby przez pryzmat powyzszych cech -diagnoza- polak z krwi i kości; jednak przy bliższym jego poznaniu człowiek ten okazał się draniem .Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 lis 2016, 9:22 
Offline
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 20 lis 2016, 9:16
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków
Jaka utopia? Co Wy ludzie gadacie? Właśnie teraz polski patriotyzm przeżywa prawdziwy szał. Młodzież coraz częściej nosi koszulki patriotyczne, paraduje w nich w szkole, na ulicy, wszędzie i czuje z tego powodu dumę!

Teraz, gdy mamy rządy partii lekko prawicowej, wszelkie tego typu organizacje jak ONR, Młodzież Wszechpolska przeżywają swoje złote okresy. Marsz Niepodległości od dwóch lat przebiega spokojnie, nie ma prowokacji i ogólnie jest miła atmosfera.

Stało się to po prostu w dzisiejszych czasach modne.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 lis 2016, 9:29 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 04 lis 2012, 8:21
Posty: 499
Płeć: mężczyzna
Oczywiście zdrowy patriotyzm wg mnie nie jest niczym złym. Kiedy jednak dany naród manifestuje ostentacyjny z flagami, pochodniami patriotyzm, to próbuję ustalić z czego jest taki dumny? Jaki element powoduje - jest przyczynkiem do tej dumy, co jest jej powodem? Dotyczy to wszystkich narodów, nie tylko polskiego. Jeśli złapie się do sprawy nieco dystansu i uzyska trochę wiedzy o stanie rzeczy w danym okresie tego narodu, okazuje się, że trudno znaleźć te podstawy. Okazuje się, że ten wybuch nie ma uzasadnienia faktycznego, jest w jakiś sposób sztucznie kreowany i bywa powierzchowny. Bywa, że nie ma w ogóle powodów do dumy narodowej, lub źle pojmowane, a jest szał patriotyzmu, jak np. na Ukrainie. Zawsze zastanawia mnie z czego dumni są ...Amerykanie? A tak gwoli ścisłości jeśli dla kogoś patriotyzm jest sprawą mody, to warto wiedzieć czym jest moda - w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, aby się z nimi identyfikować. Jest to więc ...naśladownictwo, które z istoty rzeczy nie ma oparcia w wyższych uczuciach, w tym przypadku miłości do Ojczyzny. Licki 1 więcej czytaj i zastanów się co stoi u podstaw danych zachowań, które prawidłowo identyfikujesz z...naśladownictwem. Pytanie co jest ich źródłem, co ja zasila energetycznie, jaki jest cel i kto kontroluje to, podsyca, zarządza ta energią, jakie jest jej źródło. Pamiętaj, że energie maja moc tworzenia i niszczenia vide: np. niemiecki kreowany przez system patriotyzm lat 1933- 45. Sprawa m.in. tej energii, nie jest taka prosta, jak też dla różnych ludzi patriotyzm oznacza co innego. Zresztą dyskutujemy tu m.in. czym on jest.
Oto głos racjonalny prof. Wolniewicza.
https://www.youtube.com/watch?v=a6c7EzsXXqoNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 gru 2016, 10:18 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 02 lis 2016, 11:32
Posty: 15
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Dziś nie trzeba z szablą czy karabinem w ręku bronić ojczyzny narodu. Dziś patriotyzmem jest posiadanie dzieci. Bez dzieci nasz naród wyginie.
Kto ma w dzisiejszych czasach dzieci wie jaki to jest wysiłek finansowy, czasowy i ile wyrzeczeń na co dzień.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 lut 2017, 19:52 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2015, 19:59
Posty: 316
Płeć: mężczyzna
Uznałem że odnośnie tematu warto tu to wkleić.
Aleksander Jabłonowski mocno krytykuje skuteczność ruchów narodowych.
Aleksander Jabłonowski / Wojciech Olszański - Odezwa do oświadczenia ONR MW RN NRP oraz Endecji
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 lut 2017, 21:04 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 31 sty 2017, 23:12
Posty: 128
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Bayern
Patriotyzm wywodzi sie z nacjonalizmu, a nacjonalizm jako taki powstal XVIII wieku. Wczesniej istnial jedynie u Zydow i to wlasciwie tylko u aszkenazyjskich.
Patriotyzm, w tym sensie jaki najczesciej ludzie rozumowania nie przyniosl jeszcze zadnego porzytku, dla tych patriotycznych mas. Przynosi tylko tym co tym steruja i nawoluja do "patriotyzmu".
Patriotyzm taki jaki byl w czasach PRL, chyba byl najwiekszszy jaki kiedykolwiek istnial na polskiej ziemi. A spowodowane to bylo prawie calkowita isolacja , od sasiadow, i innych narodow. Stalin dobrze wiedzial co robi ze tworzyl jednonarodowe panstwa, zawsze takimi "patriotami" mozna lepiej rzadzic, mozna ich napuszczac jedno na drugie. Jezeli nie znam sasiada to moge sobie wyobrazic jaki on jest wstretny itp, a jezeli go znam , to moge tylko stwierdzic ze jest takim samym czlowiekiem jak ja, i nie bede go za to zabijal.
Niektorzy twierdza ze Polska istnieje dzieki takiemu "patriotyzmowi", ale to nieprawda, dzieki takiemu "patriotyzmowi" Polska o malo co nie przestala byc Polska , z powodu wyludnienia. Takie np. powstanie styczniowe, kto go wywolal?, kto nim kierowal do pewnego momentu?. A pozniej ci ktorzy kierowali powstaniem w I fazie odbierali najwyzsze odznaczenia z rak cara, za zaslugi dostawali majatki po powstancach, lub mogli je sobie za bezcen kupic. Kraj stracil wtedy okolo 200 tys. najlepszych ludzi, i dla Polski to nic nie przynioslo tylko korzysci majatkowe pewnej grupy ludzi sterujacym nim. Czy powstanie warszawskie przynioslo jakis pozytek Polsce? Same straty, nie tylko straty w ludziach, ale rowniez straly materialne, zniszczenie miasta, jak rowniez straty polityczne, poniewaz Polska zostala pozbawiona praktycznie przeciwnikow komunizmu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 lut 2017, 11:27 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:16
Posty: 405
Lokalizacja: ząbki
Płeć: mężczyzna
rici - Kanclerz Merkel też uważa że patriotyzm to utopia i zafundowała "swojemu" narodowi powolną śmierć czyli miliony muzułmanów. Niemcy wyginą , jeszcze z 10 lat i będą uciekać z własnego kraju o ile wcześniej nie będzie jakiejś wojny. Na Ukrainie wykorzystano patriotów na Majdanie do przejęcia władzy przez marionetki amerykańskie.
Teraz promują tam banderyzm ,nie przypadkowo ,zapewne chcą nas skłócić z Ukraińcami , stare amerykańskie metody niszczenia państw.
Ty też widzę mieszkasz w Niemczech ,obserwuj i opisuj to co widzisz i słyszysz ,jest coraz lepiej czy odwrotnie.
Patriotyzm jest zawsze dobry dla kraju ,problem w tym że może on być wykorzystany przeciwko krajowi przez oszustów i agentów. Każdego przywódcę trzeba prześwietlać jeśli można bo może okazać się Bolkiem. Teraz mamy
więcej możliwości niż kiedyś dzięki internetowi. Dotyczy to również partii politycznych, ja żadnej nie ufam.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 lut 2017, 13:35 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2013, 18:51
Posty: 894
Płeć: mężczyzna
assun pisze:
Patriotyzm jest zawsze dobry dla kraju ,problem w tym że może on być wykorzystany przeciwko krajowi przez oszustów i agentów.

Może być, czy raczej jest wykorzystywany?

assun pisze:
Każdego przywódcę trzeba prześwietlać jeśli można bo może okazać się Bolkiem.

Nie, że może okazać się Bolkiem, tylko rządzą nami same bolki.
Wymień chociaż jednego przywódcę, który jest (albo był) w porządku. Takich nie dopuszczą do władzy, nie ma takiej możliwości.

A przy okazji :

ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 lut 2017, 15:20 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 31 sty 2017, 23:12
Posty: 128
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Bayern
Niejnowsza historie Niemiec znam nie tylko z oficjalnych zrodel, znam juz rowniez z rozmow z "Niemcami". Typowy Nimiec z zachodnich landow nie powie ci ze jest Niemcem. Powie ci ze jest Bawarczykiem,Hesenczykiem,Dolnym Saksonczykiem, czy Szwabem, a nastepnie Europejczykiem. To ze sa Niemcami to powiedza tylko ci z bylego DDR. Inni nazywaja ich Prusakami , nie Niemcami. Niemcy z zachodnich landow jezeli nie nienienawidza Prusakow to ich nie lubia, Chyba bardziej niz tych uchodzcow.Zreszta uchodzcy sa Niemcom potrzebni jako sila robocza, niewazne z skad, tak jak w Polsce Ukraincy. To ze z obecnymi uchodzcami nie jesttak jak w poprzednich latach , to zasluga Merkel, ale nie wierze by Merkel z wlasnego widzimisie podjela te decyzje, zostala do tego zmuszona. Przeciez naplyw uchodzcow do Europy organizowal multimilioner wegierski Zyd G.Soroz. Ci Uchodzcy przewaznie mlodzi ludzie , wyszkoleni w obozach IS przez amerykanskich specjalistow, mieli zapewnione wszystko . Kazdy dostal najnowszego smartfona z zaprogramowanymi numerami pod ktore mial dzwonic, w razie zagrozenia. Dostal rowniez gotowke na przejazd i dotarcie do okreslonego celu, a takze dobrze spreparowane dokumenty. Jakies trzy lata temu slyszalem ze dokonano napadu na urzad w Syrii skad skradziono kilkadziesiat tysiecy paszportow in blanco, tak ze mozna bylo przypuszczac ze stanie sie cos takiego. Zreszta te tereny musi opuscic wiekszosc mieszkancow, przeciez bog obiecal Zydom ziemie od Nilu do Eufratu.
Ale z powrotem do Niemcow; Zachodnie landy do czasow przed I wojna swiatowa to byly wolne niezalezne kraje. Dopiero pruski cesarz wraz ze swoim marszalkiem Bismarckiem doprowadzili do zajecia tych ziem przez Prusakow, najczesciej na drodze wojennnej. Dlatego zachodni Niemcy tak nie lubia Prusakow. Oficjalnie mowi sie o zjednoczeniu Niemiec, ale to bylo zjednoczenie na sile. Poza tym cesarz pruski potrzebowal pieniedzy na prowadzona wojne /I wojne swiatowa/ wiec zadluzyl sie u amerykanskich Zydow. W zastaw dawal tereny i przemysl polozone glownie w zachodnich landach. Po przegranej wojnie o te zastawy upomnieli sie pozyczkodawcy, i zajeli je, poza tym wyniszczony wojna kraj musial placic kontrybucje na rzecz zwyciescow. Dlatego tez ceny nieruchomosci i przemyslu gwaltownie spadly. Amerykanscy Zydzi wykupili reszte przemyslu za bezcen. Dlatego rozwinal sie taki ruch antyzydowski co doprowazilo do przejecia wladzy przez Hitlera. Zreszta Hitler byl tez finansowany przez amerykanskich Zydow. Zapoznaj sie z Historia np. Braunen Palast w Monachium, czy sprzedaza Opla. Zadnemu amerykanskiemu Zydowi w czasach gdy rzadzil Hitler nie spadl z glowy wlos, zreszta Hitler do konca wojny wspolpracowal z nimi, poznaj historie takie koncernu jak IG Farben. W Niemczech przed woja mieszkalo w okolo 0.5 mil Zydow z tego okolo 200 tys sluzylo w Wehrmachcie czy w SS.
W sumie dosyc dobrze rozmawia sie mi z Niemcami /zachodnimi/na temat ich historii, nie neguja nawet najgorszych histori, lecz bardziej patrza w przyszlosc. W przeciwienstwie do Prusakow , czyli wschodnich Niemcow, ci maja stosunek do histori podobny do polskiego, czyli neguja wszystko co niekorzystne dla nich, gloryfikujac to co korzystne.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 lut 2017, 18:48 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2015, 19:59
Posty: 316
Płeć: mężczyzna
Tak w ramach ciekawostki wklejam to tutaj.
Cytuj:
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przed prezydentem Andrzejem Dudą wystąpił raper Tadeusz „Tadek” Polkowski, były członek składu „Firma”, który od kilku lat całkowicie poświęcił się tematyce Żołnierzy Wyklętych oraz wartości patriotycznych. Po sieci krąży nagranie, na którym raper nawija swój kawałek, a wraz z nim robi to… tłumaczka języka migowego.

TADEK rapuje przed Andrzejem Dudą, a wraz z nim… tłumaczka języka migowego
phpBB [video]

No i widać, gdzie się pojawiają, dla kogo poświęcają swoją energię niektórzy polscy "patrioci" itp.
Tadek z Firmy, co kiedyś tworzył dresiarski rap, i promował palenie marihuany, a teraz po wewnętrznej przemianie poświęcił się patriotycznym treścią "na pewno wie komu, czyim interesom służy polski prezydent jak i cały polski rząd".Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 lut 2017, 12:27 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lis 2013, 18:51
Posty: 894
Płeć: mężczyzna
Niestety jest tak jak piszesz klesk88. Tadek z Firmy ma jakąś schizofrenię.
Tak rapował w Firmie:
Cytuj:
TADEK:

teraz ręce wszyscy w górę Polska nam nieobojętna
te śmierdziele co tu rządzą zaprowadzą nas do piekła
tu nie jedna już psychika ludzka przez problemy pękła
żadna szmata z tej elity za to jeszcze tu nie wdepła
krew i bieda prostych ludzi jest na rękach tych kondonów
powiedz mi wąsata kurwo gdzie masz moje sto milionów
o bogactwie swym myślałeś czy po prostu się zesrałeś
gdy przyszłość swojej ojczyzny grubą krechą przekreślałeś
Jaruzelski jest tu vipem dzięki rządom bolszewików
zmywacie swymi rękami z jego rąk krew robotników
na facebooku biją brawo modni chłopcy i dziewczęta
czy historii tego kraju żaden z was już nie pamięta
wam nie robi nic różnicy i tak jesteście bogaci
macie gdzieś tych biednych ludzi którym rent nikt nie wypłaci
ważny jest komfort pedałów macie gdzieś polską rodzinę
wy jesteście ponad wszystkim i niech polska rasa zginie
mijam motelowych siedem do Bosskiego z synkiem jadę
widzę matkę dziećmi na widzenie wchodzi właśnie z płaczem
na nas mafia zwana rządem tu zarabia na pałace
za to mnie szybciutko zniszczą jak podatków nie zapłacę

http://www.tekstowo.pl/piosenka,firma,n ... doz__.html

Szkoda że tego nie zaśpiewał preżydentowi - Okradacie swą Ojczyznę czy wam kurwy nie jest wstyd, wklejam całość:

Cytuj:
Honor i Ojczyzna,czy znacie te pojęcia?
Chyba nie bo patrzycie tylko co tu jest do wzięcia.
A nie o wasze zyski powinno tutaj chodzić
A tym Krajem powinni rządzić patrioci (x2)

Prawda jest jedna a mnie łapie zaduma
O tym,że media kłamią jak jebana komuna.
Pomyśl ilu niewinnych w pudle siedzi złodziei
Pomyśl o tych ludziach co za Polskę ginęli.
Zamiast uczciwych ludzi stołki bierze w chuj śmierdzieli
Co za sprzedaż ojczyzny by parę złotych wzięli.
Wielki światowy biznes rządzi w naszym Kraju
Zamiast patriotów w rządzie mamy zdrajców i lokajów.
Mieli obniżyć podatki,a po cichu chcą je zwiększyć
Inny organ wyśle szpiegów żeby między ludzi węszyć.
I patrz jak się bredzą te śmieci w błyskach fleszy
Może kilka słów prawdy ich na chwilę speszy.
Media są w ich rękach,więc nie dotrze to do Rzeszy
Gdy samotne matki płaczą,władza za nami się cieszy.
System to zdradziecka mafia ma psów i agentów,wojsko
Tadek z Firmy się martwi co będzie z tobą Polsko

Honor i Ojczyzna,czy znacie te pojęcia?
Chyba nie bo patrzycie tylko co tu jest do wzięcia.
A nie o wasze zyski powinno tutaj chodzić
A tym Krajem powinni rządzić patrioci (x2)

Władza trzyma z tymi co trzymają media
Gdy w połowie polskich rodzin jest zwykła tragedia.
Ich grube interesy schowane w medialnych bredniach
Nie widzi tego wcale polska klasa średnia.
Rząd tłumaczy się z wszystkiego stekiem śmiesznych banałów
W międzyczasie ktoś zawalczy o wolność dla pedałów.
Pod ścianą was zostawić za stanu zdradę
Jednak kto miałby to zrobić jak stoicie ponad prawem?
Z każdej kolejnej afery wyjść dacie radę
Nigdy nie istniała grupa trzymająca władzę.
Nigdy Nie było komuny SB i WSI
Okradacie swą Ojczyznę czy wam kurwy nie jest wstyd.
Nie słyszycie płaczu dzieci które z głodu cicho łkają
Nie słyszycie płaczu rodzin kiedy wyroki padają.
Tadek z firmy od władzy czuje ziomek gruby smród
I nie rzuci nigdy ziemi skąd jest nasz polski Ród.

Honor i Ojczyzna,czy znacie te pojęcia?
Chyba nie bo patrzycie tylko co tu jest do wzięcia.
A nie o wasze zyski powinno tutaj chodzić
A tym Krajem powinni rządzić patrioci (x2)

Każda zagraniczna szycha może Polaków obrazić
Żaden z was się nie odezwie bo boicie się narazić.
Mieliście zdrajcy służyć nie im tylko nam
Niech rozliczą was na wejściu do piekielnych bram.
W waszych sercach lewizna,nie honor i Ojczyzna
Chociaż żaden z was do tego nigdy się nie przyzna.
Sprzedajecie polski biznes po cichu i po trochu
Żeby była sprawiedliwość ludzie siedzą za gram prochu.
A prawdziwe zło w limuzynach i pałacach
Doją własny kraj bez moralnego kaca.
Dług polski na świecie rośnie a dochód się kurczy
Daliśmy się oszukać rozumiecie to już czy.
Po ich praniu mózgu wielu z was dalej błądzi
Straszyli Kaczorem by mógł Donald nami rządzić.
Gdy słyszę jak kłamiecie w szkiełku wy jebane szuje
Mam szczęście w nieszczęściu bo tego nie kupuję.

http://www.tekstowo.pl/piosenka,tadek_f ... zyzna.html

Tym zdaniem się zdradził Tadek, że jest PiSiorem: "Straszyli Kaczorem by mógł Donald nami rządzić."
A oczywiście PiS nie jest częścią systemu, o którym śpiewa tak: "system to zdradziecka mafia ma psów i agentów, wojsko".
Szkoda, że z takim kawałkiem nie wyskoczył: "te śmierdziele co tu rządzą zaprowadzą nas do piekła
tu nie jedna już psychika ludzka przez problemy pękła
żadna szmata z tej elity za to jeszcze tu nie wdepła
krew i bieda prostych ludzi jest na rękach tych kondonów".

A tu o swej misji:
Cytuj:
Moja misja na tej płycie zadać farmazonom chłam,
Zbliżyć Was do kwestii, które samemu już znam,
Opowiedzieć Wam o rzeczach, które potrzebują zmian,
Dalej po tej samej stronie ale czy nie jestem sam?

Czy rozumiesz przekaz, który ta płyta niesie?
Tadek z Firmy teraz solo w najnowszym projekcie,
miej chęć poznania świata, który Cie otacza,
za kulisowych intryg, jak system nas osacza

http://www.tekstowo.pl/piosenka,tadek_f ... rawda.html
Mówi, czy też śpiewa o zakulisowych intrygach, o tym "jak system nas osacza" i jednocześnie nie przeszkadza mu to występować dla prezydenta. To Tadek nie wie, że prezydent jest istotną częścią systemu? Albo nie jest prawdą, że Tadek tę kwestię "samemu już zna", albo zna, ale ma to w dupie, bo dla niego liczy się hajs i sława i nie jest prawdą, że zależy mu na Polsce. Tak czy tak, bije z tego fałsz.

Podejrzewam, że wszystkiego po trochu - jest lemingiem nie rozumiejącym rzeczywistości, ale też i nie chce jej pojąć, bo prawda jest niewygodna, nie da się na niej zbić hajsu, ani zyskać sławę. Kolejny przykład jak patriotyzmem można sobie mordę wycierać i wykorzystywać go w niecnych, egoistycznych celach.

Film z poprzedniego posta nie działa, ale łatwo go znaleźć w sieci (dlatego ważne jest żeby nad nagraniem zawsze podawać tytuł). Jest nawet na Wirtualnej:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... aid=118b35

Utwór widać przypadł do gustu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, bo po jego zakończeniu z uśmiechem na twarzy bił brawo.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 mar 2017, 20:58 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 29 wrz 2015, 11:06
Posty: 82
Płeć: mężczyzna
Paradoks patriotyzmu

Załóżmy ze wszyscy ludzie na świecie są patriotami. Kazdy patriota powinien wiec taki stan rzeczy gloryfikowac.Tak wiec kazdy patriota uprzywilejowuje swoich rodakow wzgledem obcych . Patriotyzm tworzy wiec podzialy i antagonizmy wzgledem różnymi nacjami. Jest wiec negatywną postawą z założenia . Zamiast jednoczyc ludzkość wytwarza miedzy roznymi nacjami uprzedzenia i antagonizmy. Niszczy więzi ponadnarodowe zamiast je wzmacniać.
Bycie patriotą moze byc formą ujawniającą zwierzece instynkty nienawiści wobec obcych . Patriotyzm bez potencjalnego WROGA nie ma racji bytu. Patriotyzm karmi sie nienawiscią do innych nacji.
Może jest on odbiciem przyrodzonej człowiekowi ciemnej strony jego natury?-potrzebie obecnej w kazdym z nas zwiekszania swoich zasobów informacyjno - energetycznych kosztem konkurentów w walce o przetrwanie?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 mar 2017, 11:39 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:16
Posty: 405
Lokalizacja: ząbki
Płeć: mężczyzna
zibimark - chyba cię się pomylił patriotyzm z nacjonalizmem
W patriotyzmie nie ma nic złego ,służy obronie, pomaga narodom zjednoczyć się podczas najazdu obcych armii czyli
wpływa pozytywnie na obronę kraju jak i własnych rodzin.
Patriotyzm nie tworzy żadnych podziałów ,nie wywyższa jednych nad drugimi ,nie jest agresywny a nawet może
służyć do pokojowej współpracy różnych grup patriotycznych.
Patriotyzm to też obrona swojej historii ,kultury czyli np. sprzeciw na "polskie obozy koncentracyjne"
Wojen i podziałów nie tworzą patrioci tylko ludzie chciwi na władzę i pieniądze a patriotyzmem sobie tylko "tyłki" wycierają
Patriotyzm jest nie na rękę NWO ,bez niego łatwiej byłoby wprowadzić rząd światowy ale i tak jest wykorzystywany do tworzenia sztucznych powstań jak np. na Ukrainie ale to nie świadczy źle o patriotyźmie bo ludzie tam zostali po prostu oszukani i wykorzystani
Jeszcze raz, patriotyzm nie tworzy wrogich podziałów tylko jednoczy ludzi przed wrogami.
Jakby nie było w nas patriotyzmu to dziś Polski nie byłoby nawet na mapie. Mimo że na niej jesteśmy to musimy nadal walczyć o wolność bo jej nie mamy i tylko patrioci mogą tego dokonać.
Bez patriotyzmu żaden naród nie przetrwa ,rozlezie się po świecie ,zostanie wchłonięty przez inne ,silniejsze a tam może być traktowany jak obywatele drugiej kategorii.
Więc zibimark dbaj o swój patriotyzm i o patriotyzm swoich dzieci.
Będąc patriotą należy niestety być uważnym aby nie dać się wykorzystać tak jak na Ukrainie ,nie dać się wciągnąć w nie swoją wojnę w czym najlepsi są amerykanie czyli po prostu nie stać się "mięsem armatnim"Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 mar 2017, 19:06 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 mar 2015, 19:59
Posty: 316
Płeć: mężczyzna
assun pisze:
Patriotyzm nie tworzy żadnych podziałów ,nie wywyższa jednych nad drugimi ,nie jest agresywny a nawet może
służyć do pokojowej współpracy różnych grup patriotycznych.
Patriotyzm to też obrona swojej historii ,kultury czyli np. sprzeciw na "polskie obozy koncentracyjne"
Wojen i podziałów nie tworzą patrioci tylko ludzie chciwi na władzę i pieniądze a patriotyzmem sobie tylko "tyłki" wycierają
Patriotyzm jest nie na rękę NWO ,bez niego łatwiej byłoby wprowadzić rząd światowy

Z tym się nie zgodzą, bo w Polsce, są podziały wśród grup patriotycznych. (Nawet kilka postów temu jest o tym filmik). Głownie przez to że jednym się wydaje że to oni mają monopol na prawdę, a reszta co wykracza poza ich schemat to jacyś "agenci" działający na szkodą narodu... tylko jaką szkodę?? Tego ze sięgają tematycznie w głebsze poziomy manipulacji? zamknięcie się na przykrą prawdę, by dalej głosić swoje bez gwarancji sukcesu w kwestii przebudzenia mas i wyszydzanie np takiego AJ to nieświadomy opór przed przykrą prawdą a nie obrona własnej historii.
Jako "ruch oporu" (o ile jest u nas coś takiego) polskie środowiska patriotyczne same srają do własnego gniazda. Z resztą w historii Polski też są przypadki że jedna grupa patriotyczna w czasie wojny donosiła na drugą do Gestapo. A dziś dla przykładu taki Marian Kowalski jest za CETA. Więc jeśli chodzi o patriotyzm przynajmniej w Polsce to chyba może byc odebrany, że sprzyja NWO. Ale to głównie przez niedoedukowanie czołowych postaci ruchów patriotycznych albo oni sami są agentami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 mar 2017, 10:56 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:16
Posty: 405
Lokalizacja: ząbki
Płeć: mężczyzna
Niestety jesteśmy tylko ludźmi i to mocno manipulowanymi więc są i będą różne zdania ,są i będą obcy agenci w grupach patriotycznych aby po prosu je skłócać i niszczyć, tacy Bolkowie. Jedni będą za Ameryką ,drudzy za Rosją i
już mamy podział ze względu na poglądy co nie znaczy że chcą źle dla kraju , mają inne dane, priorytety , inną wizję Polski.
Źle robią tylko ci co nie dążą do współpracy i dialogu takich grup pogłębiając w ten sposób podziały ,oni mogą być prawdziwymi obcymi agentami. Prawdziwym patriotom zależy na współpracy różnych grup i po tym ich poznamy że dążą do tego a nie wymyślają problemy aby do tej współpracy nie dochodziło.
Agenci w grupach mają za zadanie dzielić i konfliktować wszystkich co ostatecznie jest widoczne podczas wyborów.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 kwie 2017, 20:36 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2015, 21:43
Posty: 276
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Witam,

A teraz pozwolę sobie na wrzucenie przysłowiowej "kupki" w wentylator.

O ile pamiętam, to w niniejszym wątku nie odwołano się do znaczenia słowa patriota. Oto i one:

Cytuj:
patriota «człowiek kochający swoją ojczyznę, gotów do poświęceń dla niej»
źródło: http://sjp.pwn.pl/szukaj/patriotyzm.html

I teraz uwaga, rzecz najważniejsza! Otóż proszę sobie wyobrazić sytuację, iż jesteśmy osobą o poglądach libertariańskich lub liberalnych i żyjemy w państwie, którego system jest totalitarny lub w znaczący sposób ogranicza wolność mieszkających tam jednostek na różnych płaszczyznach. Do tego państwo to prowadzi agresywną politykę w stosunku do swoich sąsiadów. Pewnego dnia dochodzi do agresji na te państwa, a my odmawiamy brania w tym udziału, bo wyznajemy zasadę nieinicjowania przemocy. I co w takim wypadku? Czy jestem patriotą? Zgodnie z definicją, to nie, ponieważ nie kocham takiego systemu i stąd też nie jestem gotów dlań do poświęceń.

A teraz odwróćmy sytuację. Żyjemy w pokojowo nastawionym państwie o liberalnym ustroju. Jesteśmy zaś otoczeni przez sąsiadów, których drażni nasz dobrobyt oraz dobrostan. Sąsiedzi postanawiają nas zaatakować. To oni pierwsi inicjują przemoc, więc my, kochając swoją ojczyznę, stajemy do walki i jesteśmy gotowi do złożenia ofiary. Jesteśmy patriotami.

Wracając zaś do samej definicji słowa, to zgodzicie się ze mną, że ma ono dużo "luk". Wszystko zależy więc od kontekstu użycia tego słowa.

Pozdrawiam,
ZORRONa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group