Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 27 cze 2017, 6:16

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree

Dziękuję za odpowiedź :)
Nie wiem czy świadomie, ale troszkę manipulujesz, wybiórczo odnosząc się do tego,co napisałam? Mruga

Odnosząc się do tekstu autora wątku- to zgadzam się że podlegamy masowej manipulacji, wojny są często wywoływane sztucznie a uczucia patriotyczne cynicznie wykorzystywane dla zakulisowych interesów pociągających za sznurki decydentów.

Niemniej jednak, nie popadajmy w przesadę wszystko tłumacząc manipulacją.
Jesteśmy w naturalny sposób podzielni na rasy - to główny i widoczny gołym okiem podział.
To nie jest żadne sztuczne ani narzucone rozróżnienie.
Każda rasa ma ukształtowaną przez wieki swoją własną kulturę i tożsamość.
Dlatego często człowiek przeniesiony na inny teren czuje się nieswojo i obco.
Narody wywodzą się z plemion, które w obrębie nawet tej samej rasy żyły jednak w nieco innych warunkach.
Dlatego np Słowianie różnią się od narodów germańskich czy frankońskich.

Moim zdaniem, to nie podział na narody, lecz natura niektórych ludzi będących u władzy powoduje, ze jedno państwo napada na inne.
I nie widzę tu różnicy w obronie - napadnięty ma do niej prawo, a jeśli chodzi o obronę państwa- to i obowiązek moralny, żeby nie dać zniewolić siebie i swoich dzieci.
Bo przecież najeźdźca nie będzie traktował równo tych najechanych- będą musieli egzystować na zasadzie podludzi, niewolników i sługusów zwycięskiego narodu.

Wiesz, wiadomo ze grodzimy ploty i wstawimy zamki bo ludzie nie są idealni.
Ale nie są, i trzeba to uznać, zabezpieczając się.
Można oczywiscie pracować na poziomie energetycznym nad poprawa świata, ale jednak naiwnością byłoby totalne zaufanie.
Naiwnością, i w sumie zbrodnią przeciw dobru- bo z takim podejsciem to ono w parę lat wyginie.

A pozytywne uczucia związane z ofiarami np komunizmu, bohaterami.
Po pierwsze- docenić życie.
Po drugie - docenić pokój.
Po trzecie - ruszyć tyłek w walce ze złem, w walce o siebie.

Nie myślę ze wszystko jest matrixem.
Takie wartości jak honor, niepodległość są uniwersalne.
No i w końcu, w Matrixie ludzie też walczyli.
A przecież mogli się poddać. Bo żyło się tak przyjemnie.
A jednak. Zamienili złudę garniturów i ładnych sukienek na łachmany. Pyszne jedzenie na niesmaczna breję.
Po co? Dla prawdy. I wolności.
Tam patriotyzm oznaczał szacunek dla biologicznego prawdziwego życia i niepodległości rasy ludzkiej.
"Patria" rozszerzyła po porostu swe znaczenie, bo ojczyzna oznaczała Ziemie na której mógł żyć wolny człowiek.

Myślę ze patriotyzm jako szacunek i świadomość własnych korzeni jest czymś dobrym.
Gdyby nie pamięć kim w przeszłości był człowiek-to nigdy nie wyzwoliłby się z matrixa.
Odrębna sprawa to manipulacja której patriotyzm jest poddawany.
Ale po to mamy rozum, żeby to rozróżnić, niekoniecznie wszystkie te uczucia negując tylko dlatego,
ze mogą być - i bywają, źle wykorzystywane.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 wrz 2016, 14:24 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Pojęcie "patriotyzm" ma rodowód starożytny.
Cytuj:
Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriotes) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.

Bez patriotyzmu nie ma rodziny, a tą jest naród (ród), w tym przypadku polski, słowiański, choć mocno pokiereszowany m.in. katolicyzmem. Patriotyzm nie jest niczym złym, to spoiwo łączące rody składające się na naród. Zwalczanie patriotyzmu, ośmieszanie go, jest działaniem na szkodę narodu (wspólnoty rodowej). Oczywiście wszystko, co przekracza pewną miarę lub jest fałszywe - oparte na kłamstwie w tym sztucznie kreowane, sycone nienawiścią itd. gubi pierwotna ideę, zatraca ją, zakłamuje. Tak samo jest z patriotyzmem, który może być i często jest narzędziem manipulacji, ma czynić zło. Dlatego umysły krytyczne, samodzielne, refleksyjne bacznie patrzą na różne idee i ich praktykę, treść, przekaz, cel i skutki. Nawet miłość w nadmiarze lub źle pojęta może uczynić szkody (ogromne). We wszystkim potrzebny jest umiar i rozwaga. Kiedy bowiem "rozum śpi budzą się upiory". W tym kontekście, z wielką uwagą czytam posty Mirka. W mojej ocenie, ma on bardzo trafne spostrzeżenia, które zmuszają do zastanowienia, refleksji - w tym nawet zmiany postrzegania z racji szerszej perspektywy. Każdy naród ma swój egregor, także tragicznie doświadczany naród polski. Czy możemy istnieć bez tego w postaci patriotyzmu spoiwa - nie wiem. Nie jest wykluczone, że za sprawą NWO, czeka nas wojna wśród Słowian (z Rosją) - depopulacja, potem utrata państwowości (proces powolny od dawna trwa) i uczynienie nas niewolnikami (po części już nimi jesteśmy - bez świadomości tego). Jeśli nie zdamy tego egzaminu, tak może być.
Władza najczęściej nie rozumie sytuację, jest oderwana od realiów, głupia lub nawet działa na szkodę narodu. Przykładów jest ogrom. Szczególnym, w mojej ocenie jest to co spotkało żyjącego V w. n.e. rzymskiego wodza - patriotę, polityka Flawiusza Aecjusza, zwanego ostatnim Rzymianinem. Wszystkie swoje siły poświęcił on ratowaniu upadającego - miał tego świadomość, Imperium Romanum. Kiedy przygasił "pożar", opanował sytuację...w 454r. ne., zginął z ręki tego komu służył - cesarza rzymskiego Walentyniana III. Nieco ponad 20 lat później, upadło Imperium Romanum, w którym zabrakło... Rzymian - tak przez kilkaset lat zdemoralizowali się Rzymianie, to uczynił postępujący rozkład państwowości...brak spoiwa. Rzeczy musza się dopełnić zgodnie z energetyką czasów. Z nami może być podobnie. Jesteśmy narodem celowo przez władze skłócanym, dzielonym, ekonomicznie poniewieranym, ogłupianym, itd. Czeka nas niebawem wielki egzamin a brakuje nam ludzi wielkiego formatu - autorytetów. Zdamy go - będziemy istnieć jako ród. Nie zdamy go - przejdziemy do historii, a w to nasze miejsce wejdzie ...Judeo Polonia (otrzymamy to na co energetycznie zasłużyliśmy). Z czasem zostaniemy opisani, nie tyle w dziejach (źródłosłów słowiański)- lecz przez historię (źródłosłów - z Tory), a nasz język stanie się martwy jak...łacina. Ten rozwój wypadków zablokować może m.in. patriotyzm, dlatego ta energia jest tak groźna, tak ważna. Ten kto to rozumie - zawłaszcza ją, kieruje ją na kierunek skrajny, wpuszcza wirus patologiczny, na rzecz uczynienia z niego elementu destrukcji wewnętrznej. Mało kto jednak to działanie rozumie (vide: Machiavelli) Toczy się gra o wielka energię - siłę sprawczą, z której jesteśmy stworzeni, patriotyzm bowiem to....miłość. "
Cytuj:
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość."

Cytuj:
Co złość zniweczy, co występek zburzy,
To miłość z gruzów na powrót postawi.
Upadłą ludzkość z krwi i łez kałuży,
Gdzie ją spychają występni i krwawi,

Czyn poświęcenia podniesie i zbawi.
Myśl, która dobru powszechnemu służy,
Wiedzie za sobą duchów zastęp duży,
Jak łańcuch w niebo lecących żórawi.

Cichych poświęceń nieustanna praca
I serc szlachetnych dobroć promienista
Grzesznej spuścizny przekleństwo odwraca,

I coraz głębiej przenikając, czysta,
Powszechny skarbiec duchowy wzbogaca,
Z którego każdy czerpie i korzysta.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Widzę że temat przybrał głębsza sferę psychologiczną. Ludziom którzy nie wchodzą na głębszy poziom w tematach manipulacji i sprawy związane z rozwojem świadomości, a są świadomi tego że rządą nami zdrajcy i popierają multi kulti które destabilizuje nasze podwórko... patriotyzm może stanowić największą cnotę. Tylko nie przyjmą do wiadomości tego co napisał Mirek i Szaweł
W ogóle Mirek i Szaweł w tym temacie dajecie najlepsze posty, i szkoda że ktoś taki jak Wy nie daje tak ogólno dostępnych przemówień jakie ma obecnie Aleksander Jabłonowski w internecie. Bo tu chodzi o głębsze otwarcie się na fakty a Jabłonowski o czym by nie mówił i jak by nie mówił to i tak jest otwarty do pewnego poziomu demaskowania manipulacji, bo potem niewykluczone że i jego system przekonań może stawiać opór (przykład: gdyby był temat o kościele i religii chrześcijańskiej)
Sam mam kilku dobrych kolegów patriotów tylko gdybym im chciał powiedzieć coś takiego co napisał Mirek to obawiał bym się że zrodziło by się to w kłótnie, lub nawet koniec przyjaźni. a jeszcze ciężej było by w praktyce, nie daj Boże wojna, gdzie każdy jakikolwiek ruch decyzja w chwili zagrożenia będzie miała zły skutek jak się spojrzy na to z wyższego postrzegania świadomości. No chyba że dana jednostka okaże się tak mocno duchowa w chwili największego zagrożenia, akceptując ciężki stan rzeczy i tego co się stanie... jak Gandhi który przemoc tłumił brakiem przemocy. Ale trudno sobie to wyobrazić tu w Polsce (gdzie mamy poróżnione społeczeństwo) przed faktem dokonanym jak jeszcze wojny nie ma.
Owszem przed nami ciężkie zadanie do wykonania, ale marsze i uroczystości patriotyczne raczej rewolucji świadomościowej nie zrobią, bo kto by z tych środowisk chciał dopuszczać do siebie takie myśli że narody to sztuczny twór, którymi rządzą przydzieleni do danego rejonu syjoniści, u nas tworzący rząd polskojęzyczny. Dla nich nie ma granic tak jak dla patriotów, bo płynnie przez te ustalone granice przechodzą: korporacje, różne koncerny, agencje obcych wywiadów, i wielkie interesy. Więc jak tu walczyć z takim wrogiem, kiedy to na marszach wykrzykuje się slogany typu "raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę". Przecież takie działanie jest tak skuteczne jak chęć okładania kijem niedźwiedzia którego nawet nie widać w ciemności.
Wyobraźcie sobie już że zamiast tych marszów są ogranizowane jakieś publiczne przemówienia, które mają na celu demaskowanie działań tych sku......w co nami manipulują i rządzą, twarde głęboko ukryte fakty wychodzące na światło dzienne, gdzie na mównicy oprócz Jabłonowskiego jest np taki Mirek, lub Szaweł. Na chwile obecna jak dla mnie to by była najlepsza opcja zacząć od robienia porządku na własnym podwórku. Lepiej już teraz zacząć walić jasno i konkretnie nim obudzimy się z ręką w nocniku, i bez dopuszczania do sytuacji że polski ruch oporu sam w swoim kręgu będzie stawiał sobie opór (przykład: zamkniętość Żebrowskiego) itp.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Modlitwa Polaka - Dzień Świra
phpBB [video]

Jest za co walczyć ....

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Odnosząc si w głownej mierze do postów założyciela tematu.

A czybyś stanął w obronie własnej integralności, prawa do własnych poglądów - bycia sobą ...
Sęk w tym, że wszystko jest samo podobne, aż tak bardzo że generuje różnorodność, która z kolei stanowi kanon piękna i wartość samą w sobie.
Narody różnią się między sobą tak samo jak ludzie, mają własną kulturę kuchnie itp.
Jeśli zabraknie tego co leży u podstaw patriotyzmu, czyli poczucia własnej wartości i odrębności, narody świata zostaną zatomizowane.
Ludzkie społeczeństwo na naszej planecie zostanie przekształcone w jedną wielką monokulturę, jak pola "monsanto" - słowem obrzydliwy NWO.

Owszem ktoś sprytny używa tego pojęcia przeciwko nam, poprzez przekształcanie poczucia wartości zbiorowej kultury z którą się identyfikujemy, w poczucie wyższości (zbiorowe EGO) ale o kim to źle świadczy hmmm... ?
Nie wylewajmy dziecka z kąpielą, odsiewajmy plewy od ziarna.

Awatar użytkownika

Dzięki za uznanie. :uśmiech:

Nazbierało mi się refleksji, by zagłębić się w temat jeszcze bardziej, ale nie dziś (dziś leniuchuję Mruga , bo aura za oknem temu sprzyja).

Odniosę się tylko do jednej wypowiedzi teraz, że "Jest za co walczyć ....", bo humorystyczna (z rodzaju - czarny humor).
Także jest o co walczyć panie i panowie. Czy też raczej bardziej za co, i to nie za jakieś ideały, za Jezusa, czy by sąsiadowi garaż spłonął, ale za namacalne, materialistyczne wartości, za konkret, którym jest kasa. Pisałem niedawno, że mamy walczyć za 500 zł.
No to teraz stawka wzrosła. Mamy walczyć za 777 zł. (znów te siódemki , ale nie dziwi, bo widać twórcy tego filmu dysponowali wiedzą i zrozumieniem znacznie wykraczającym ponad przeciętność).

"Dzień Świra - wypłata".
phpBB [video]

Cytuj:
Nie, no to nie do wiary. Nie, to być nie może. Osiem lat podstawówki, cztery liceum. Potem pięć, bite, studiów, dyplom z wyróżnieniem, dwadzieścia lat praktyki, i oto mi płacą, jak by ktoś dał mi w mordę. Ja pierdolę, kurwa! O, bracia poloniści, siostry polonistki, sto trzydzieścioro było nas na pierwszym roku. Myśleliśmy, że nogi Boga złapaliśmy, że oto nas przyjęto do szkoły poetów. Szkoła poetów, Dżizus, kurwa, ja pierdolę! Przez pięć lat stron tysiące, młodość w bibliotekach. A potem bida, bida i rozczarowanie! A potem beznadzieja i starość pariasa i wszechporażająca nas wszystkich pogarda, władzy od dyktatury, aż po demokrację, która nas, kałamarzy, ma za mniej niż zero. Dlaczego władza każdej maści ma mnie za nic? Czy czerwona, czy biała, jestem dla niej śmieciem, kurwa! Pod każdą władzą czuję się jak kundel! Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku? Ktoś by się ze mną liczył gdybym rzucił cegłą! A przecież stanowimy sól ziemi. Tej ziemi! Mimo że nie jesteśmy prymitywną siłą, dyktaturami zawsze wstrząsają poeci! Wtedy nas potrzebują, zrozpaczone masy, które nie widzą dalej niż kawał kiełbasy! Które nie widzą dalej...

Opis: podczas odbierania pensji nauczyciela wynoszącej 777 zł

https://pl.wikiquote.org/wiki/Dzie%C5%84_%C5%9Bwira

Niestety taka jest prawda - zaślepione zrozpaczone masy nie widzą dalej niż kawał kiełbasy! Za to, za nich, w ramię z nimi, za 500, 777, czy nawet za te polskie 2000 warto walczyć... :tak:

phpBB [video]

To ja jeszcze tylko zacytuje slowa pochodzace od Boga:
Cytuj:
Patriotyzm nie istnieje.

Zrodlo: https://www.youtube.com/watch?v=5V7OnKD5QBE czas 24:17. Z Bogiem chcecie sie klocic :D?

Intimate Secretary * 6th Degree

Dlaczego miałbym uprzywilejować ludzi których nie znam tylko dlatego że mówią tym samym językiem co ja? Obcy mi Polak stanowi dla mnie taką samą niewiadomą pod każdym względem tj. jego kręgosłupa moralnego, jego politycznych preferencji czy motywów ekonomicznego działania jak każdy człowiek innej narodowości. Patriotyzm gloryfikuje wyższość człowieka wladajacego tym samym językiem nad obcojęzycznych. Człowieka należy oceniać nie przez pryzmat narodowości ale tego co sobą reprezentuje. Mam wielu przyjaciół obcokrajowców których bardziej cenie niż Polaków. Patriotyzm to pojęcie wytrych stworzone w interesie tych którzy z jego gloryfikowania i nadawania mu znamion realizmu modeluja myślami i emocjami mas by te działały w interesie elit u steru państwa.

zibimark pisze:
Dlaczego miałbym uprzywilejować ludzi których nie znam tylko dlatego że mówią tym samym językiem co ja? Obcy mi Polak stanowi dla mnie taką samą niewiadomą pod każdym względem tj. jego kręgosłupa moralnego, jego politycznych preferencji czy motywów ekonomicznego działania jak każdy człowiek innej narodowości. Patriotyzm gloryfikuje wyższość człowieka wladajacego tym samym językiem nad obcojęzycznych. Człowieka należy oceniać nie przez pryzmat narodowości ale tego co sobą reprezentuje. Mam wielu przyjaciół obcokrajowców których bardziej cenie niż Polaków. Patriotyzm to pojęcie wytrych stworzone w interesie tych którzy z jego gloryfikowania i nadawania mu znamion realizmu modeluja myślami i emocjami mas by te działały w interesie elit u steru państwa.

Pieknie powiedziane. Zgadza sie pojecie wytrych, malo tego sluzy glownie do tego by usprawiedliwiac masowe mordy, na ktore ludzie jak stado baranow zawsze beda szli, bez zastanowienia, no bo przeciez jestem patriota.

Wielu ludzi w tym temacie madrze wypowiada sie na temat patriotyzmu, ze to chodzi o jednosc, honor, ojczyzne itp. ale ludzie myslicie z poziomu matrixa, myslicie systemowo. Z poziomu wyzszego rozumienia to sa niestety brednie.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Kolego ,niestety żyjemy w Matrixie a nie w świecie "wyższego rozumienia" a to oznacza że musimy też myśleć jak wróg aby go pokonać ,aby ochronić nasze rodziny, aby przeżyć.
Dobrze wiemy że w wysoko rozwiniętych światach nie ma narodów, nie ma granic i nie ma wojen ale my do takiego świata się nie zaliczamy więc tamte zasady u nas nie zadziałają.
Idź powiedz islamistom w Niemczech, że źle czynią ,że nie wolno zabijać, że ich religia jest zła, że z
poziomu wyższego rozumienia to są niestety brednie. Od razu ciebie zachlaszczą a twoje dzieci będą bez ojca się męczyć w Matrixie a ty mógłbyś jeszcze ich wiele nauczyć jak żyć.

" Patriotyzm gloryfikuje wyższość człowieka władającego tym samym językiem nad obcojęzycznych." - nie prawda ,to nie patriotyzm a nacjonalizm wywyższa jeden naród nad innym

patriotyzm to tak jak napisałem wyżej gotowość do obrony (nie ataku) własnego kraju, narodu, rodziny i nie ma w tym nic negatywnego. można się przyjaźnić z całym światem ale jeśli świat zaatakuje twój dom to go bronisz.
sam mam wielu znajomych Ukraińców , razem popijamy ,gadamy mimo że widzę co się u nich dzieje, nie uważam ich za wrogów i wzajemnie i każdy z nas jest zapewne patriotą.
To że rządy wykorzystują patriotów poprzez manipulację i ewidentne kłamstwa do swoich chorych celów nie zmienia znaczenia patriotyzmu, uczciwi ludzie są po prostu oszukiwani. Cały Matrix.

Awatar użytkownika

Cytuj:
myslicie systemowo. Z poziomu wyzszego rozumienia to sa niestety brednie.

Owszem, ale nam przyszło znaleśc rozwiązanie na poziomie właśnie 3D - matrixa i trzeba pracować z tymi narzędziami jakie mamy własnie w nim.

zibimark pisze:
Dlaczego miałbym uprzywilejować ludzi których nie znam tylko dlatego że mówią tym samym językiem co ja?

A dlaczego uprzywilejowujesz własną rodzinę względem innych - etymologia słowa naród, a w szczególności z rosyjskiego.

Cytuj:
Obcy mi Polak stanowi dla mnie taką samą niewiadomą pod każdym względem tj. jego kręgosłupa moralnego, jego politycznych preferencji czy motywów ekonomicznego działania jak każdy człowiek innej narodowości.

Acha czyli twierdzisz iż ilość "wspólnych mianowników" między tobą, a powiedzmy aborygenem jet podobna do tego z statystycznym Polakiem.
Czyli praktycznie każdy Polak rozumie co to znaczy wigilia bożego narodzenia a Aborygen nie i to ma być nie istotne ?
No fascynujące, nie ma co :język:
Cytuj:
Patriotyzm gloryfikuje wyższość człowieka wladajacego tym samym językiem nad obcojęzycznych.

Wyższość nie ma tu nic do rzeczy.
Cytuj:
Człowieka należy oceniać nie przez pryzmat narodowości ale tego co sobą reprezentuje.

Podobnie jest z oceną, czy szufladkowaniem.
To chodzi o obiektywne fakty, ot człowiek który wychował się na tej samej ziemi co ja w podobnej kulturze itd.
Cytuj:
Mam wielu przyjaciół obcokrajowców których bardziej cenie niż Polaków.

krąg przyjaciół - stado to zalążek/pierwowzór narodu.
Cytuj:
Patriotyzm to pojęcie wytrych stworzone w interesie tych którzy z jego gloryfikowania i nadawania mu znamion realizmu modeluja myślami i emocjami mas by te działały w interesie elit u steru państwa.
[/quote]
Czy z tego powodu że wędkarze zakładają na haczyki robaki, ryby powinny się przestać żywić robakami ?
Owszem patryjotyzm jest używany narzędziowo, ale tylko dlatego iż jest oparty o pewne naturalne i bardzo potrzebne nam ludziom archetypy zachowań społecznych.

Cytuj:
Kolego ,niestety żyjemy w Matrixie a nie w świecie "wyższego rozumienia" a to oznacza że musimy też myśleć jak wróg aby go pokonać ,aby ochronić nasze rodziny, aby przeżyć.

To myslac w ten sposob to nigdy tu sie nic nie zmieni. A psychopatom o to przeciez chodzi.
Cytuj:
Dobrze wiemy że w wysoko rozwiniętych światach nie ma narodów, nie ma granic i nie ma wojen ale my do takiego świata się nie zaliczamy więc tamte zasady u nas nie zadziałają.

Wcale nie mowilem o zadnych innych swiatach.
Cytuj:
patriotyzm to tak jak napisałem wyżej gotowość do obrony (nie ataku) własnego kraju, narodu, rodziny i nie ma w tym nic negatywnego. można się przyjaźnić z całym światem ale jeśli świat zaatakuje twój dom to go bronisz.

Ahaa, ciekawa definicja bo ja swoja rodzine bym byl wstanie bronic przed kazdym, a nawet i obcego gdybym byl w stanie a za tzw. pariotyte przy tym sie nie uwzam. W ogole co to ma wspolnego z patriotyzmem.
Cytuj:
A dlaczego uprzywilejowujesz własną rodzinę względem innych - etymologia słowa naród, a w szczególności z rosyjskiego.

Bo swoja rodzine zna.
Cytuj:
Czyli praktycznie każdy Polak rozumie co to znaczy wigilia bożego narodzenia a Aborygen nie i to ma być nie istotne ?

No bo wigilia bozego narodzenia to wymysl kontrolerow.
Cytuj:
To chodzi o obiektywne fakty, ot człowiek który wychował się na tej samej ziemi co ja w podobnej kulturze itd.

A co jesli on ma gdzies te kulture? Wrecz nia niszczy? To co mam go bardziej kochac tylko dlatego ze mowi tym samym jezkiem? No paradoks jak nic.
Cytuj:
archetypy zachowań społecznych.

Tyle ze te archetypy zachowan spolecznych sa wypaczone, wlasciwie to sa zachowania aspoleczne. Psychopaci od inzynierii spolecznej dobrze sie znaja na swoim fachu.

Kurde no jestem pelen podziwu jak bardzo jestescie zaslepieni. To co ignorujecie oczywiste fakty i to udokumentowane, na youtubie cala masa tego typu tematyki jest jak tak naprawde powstaja konflikty na tle religijnym, miedzynarodowym, lokalnym itp. to wszystko jest wywolywane sztucznie, bo wzniecane sa celowe konflikty na ktorych korzystaja okreslony grupy interesow tak bylo z II wojna swiatowa, tak jest z Ukraina, Syria, Jemenem, Afganistanem, Libia, Egiptem, World Trade Center, islam celowo zostal stworzony jako program prania mozgow, no ale wy gadacie o jakichs archetypach spolecznych ze to jest cos naturalnego i patriotyzmie ze trzeba sie potem przed tym bohatorsko bronic. No chore normalnie.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

warto sobie popatrzeć jak to wyglądało i wygląda na upainie- brali niczym na wycieczkę- żeby sobie postrzelali, a strzelać nie umieli i nie mieli zabardzo czym... ussmani z czasem doszkolili, wysłali wsparcie profesjonalistów itd- Rosyjski niedzwiedz pacnął ostrzegawczo łapskiem i wyszło jak wyszło- ale nie w tym rzecz.

Ile tysięcy ukrainców zginęło ? obronili cokolwiek ? zostawili rodziny na pastwę "swoich" z prawego sektora i jeszcze większej biedy.

Trzeba wiedzieć kiedy walczyć, Z KIM I O CO - a nie biec na hura, bo przyjaciele z zachodu powiedzieli ze za płotem na wschodzie czeka wróg, i zle o nas mówi, i ma złe zamiary.... przecież to mentalność debila- czy naród polski to banda niereformowalnych debili ? - dobrych tylko do picia, okradania swoich na usługach obcych, chamstwa( oczywiscie na mszy wszyscy sa bracmi i dobrze sobie życzą- mówimy po wyjściu z koscioła)

Do tego pozytwyne cechy zostały odwrócone przeciwko nam samym- wrodzoną zdolność do improwizacji w trudnych warunkach, inteligencję- przekształcono w inteligencję okradania i niszczenia samych siebie oraz nadstawiania tyłka obcym... genialne nie?

ale to jest strategia i planowanie długoterminowe oraz myślenie intelektem a nie emocjami- a tego naród polski nie ma w genach- myślenia w szerszym kontekście i czasie, a ci co mieli zostali w z puli genetycznej wyeliminowani- oprawcy wiedzieli co robią.

Pozatym- najpierw się wojny wygrywa a potem je toczy- w innym wypadku odwrót strategiczny jest jedynym logicznym wyjściem. Bez jakiegoś zdrowego powodu by się zjednoczyć walczyć się nie da- bo niby o co ?- cały ten zje.ny i chory kraj którego się już naprawić nie da, tak ten naród jest już zdegradowany- przeprogramowany na poziomie genetycznym na oszustwa, przekręty itd że nawet gdyby wyczyscic sejm z czosnkowych i zastąpić patriotami to poszczególne malutkie trybiki w zegarku są już tak zepsute ze zmiana paru głównych niewiele zmieni.

Wracając do donbasu- tam mieli o co walczyć- własnie o rodziny i dobytek. Popatrzcie jaka była i jest mentalność rosjan z DRL, zostali wmieszani w wielką machinę wielkich graczy ale jesli chcieli pozostać na tamtych ziemiach- zanim się upa dobierze do nich, to musieli i mieli na swoim poziomie egzystencji realne powody. Mieli też jakąś tam nadzieję na w miarę normalne państwo- gdzie nie będzie we władzach ludzi o wątpliwym pochodzeniu i wpływach.

A z narodem polskim to będzie tak jak zawsze- pokażą zza oceanu gdzie i komu podskoczyć- dadzą może nawet trochę zużytego sprzętu coby się nie czuć bezbronnymi.... oczywiscie skończy się tak jak zawsze że dostaniemy wpied... i przy akompaniamencie wielkich haseł o obronę ojczyzny zniknie polska z mapy lub zostanie na mapie tylko na nowo zasiedlona- po czystce lub masowej emigracji( co swoją drogą już nastąpiło w dużym stopniu)

Czasy Wiednia i Krzyżaków odeszły w zapomnienie- teraz inaczej prowadzi się wojny, inaczej niszczy przeciwnika, nie wystarczy "zebrać ekipę" niczym kibole( bo na takim poziomie dalej jest mentalność narodu polskiego) , uzbroić w pałki, miecze,topory- lub krzyże. Robi się to informacją, programowaniem, ekonomią(wyzyskiem), no i wódą.... Na pocieszenie można powiedzieć że inne państwa też załatwili- innymi strategiami i na innym poziomie- upadła Francja, niemcy może dalej będą mieli kasę na auta i ładne domy ale te często będą podpalane.... a i po ulicach będzie niebezpiecznie chodzić bez burki.... może w Polsce da się choć przed tą jedną rzeczą obronić ? - własnie na poziomie cepa.

Awatar użytkownika

Problem jest dużo głębszy niż myślenie w kategoriach jakiegoś tam patriotyzmu. Problem jest globalny, więc trzeba nań na tej płaszczyźnie patrzeć. Jak to ktoś powiedział: myśl globalnie, działaj lokalnie. Patriotyzm jako taki istnieje w świecie lemingów, proli, którzy myślą, że na świecie jest rywalizacja poszczególnych krajów, narodów, że o to głównie w tym chodzi, że stąd się biorą konflikty. A nie trzeba mieć nawet wiedzy o całej tej konspiracji, nwo itd..., a tylko podstawową o korporacjach, UE, i wykazywać się inteligencją nieco wyższą od kolesi spod budki z piwem, by zorientować się, że myślenie w kategoriach ścierania się [interesów] państw jest złudne, niepoprawne.

Jeszcze raz wrócę do początku i zacznę od definicji:
Patriotyzm to umiłowanie, oddanie własnej ojczyźnie, stawianie dobra własnego kraju ponad osobiste, czy też lokalne, grupowe interesy, poczucie silnej więzi emocjonalnej i społecznej z narodem, jego kulturą i tradycją.
Miało by to może sens, gdyby to wszystko było prawdą, czyli że to nasza ojczyzna, nasz kraj, naród, kultura i tradycja. Niestety tak nie jest i nigdy w znanej nam historii nie było, przynajmniej nie od czasu podboju tych ziem przez chrześcijańskich oprawców w 966 roku (jedna szóstka im się odwróciła). Zawsze było jakieś zniewolenie, ciemiężenie, mordowanie ludzi, jak nie przez tzw. swoich (królów, biskupów, i innych władców), to przez obcych - a różnili się oni zwykle tylko tym, że mówili innym językiem. Wplątywali nas w wojny, powstania, rewolucje... Walczyliśmy w interesie Watykanu pod Wiedniem, albo z ich zakonem krzyżackim, zafundowali nam potop szwedzki, który tak spustoszył kraj, że wymordowano połowę jego populacji (procentowo znacznie więcej niż druga w. św., czy nawet obie wojny światowe). Prócz tego że walczyliśmy z wrogiem zewnętrznym, to masoneria i starsi w wierze tak nas zmanipulowali, że jeszcze ze sobą wzajemnie i to nie pierwszy i nie ostatni raz.

Podobnie kultura i tradycja - czy na pewno ona jest nasza? Czy może jednak podobnie jak religia, ekonomia i cały system została nam narzucona przez jawnych, bądź ukrytych okupantów, najeźdźców. Przykładów całe mnóstwo: od jakichś walentynek, Wielkiejnocy, króliczków, zajączków, Zaduszki, chowanie zmarłych i oznaczanie grobów krzyżem, Mikołaja okultystycznego (6 grudnia - 6.6+6) itd... Tradycja i kultura picia alkoholu z każdej okazji.

Zdecydowanie patriotyzm to pojęcie służące manipulacji ludźmi, dzieleniu..., ale czy utopia? Jeśli utopia to – projekt lub przedstawienie idealnego ustroju politycznego, opierającego się na sprawiedliwości, solidarności i równości (Wikip.), to patriotyzm nią nie jest i ma z nią niewiele wspólnego. Bo czy w takim idealnym ustroju było by miejsce na patriotyzm, czy miałby on sens? Skoro było by idealnie, to przecież nie byłby potrzebny, bo najważniejsze byłoby dobro ogółu [ludzkości] pokrywające się z dobrem jednostki, a nie interes poszczególnym grup ludzi zwanych narodami.

Angelrage

No a Twój piękny awatarek?
Dumni Indianie, czy nie byli patriotami? w bestialski i podstępny sposób wytępieni, zniknęli jako narodowość, i czy to jest ok.
Powtarzam -to ze istnieje odgórna manipulacja nie oznacza ze patriotyzm jest czymś złym.
Ludzie w naturalny sposób są podzieleni chociażby na rasy i tego nie zmienisz- różnorodności potrzeba identyfikacji przynależności bezpieczeństwa własności i korzeni to natura a nie kod.
w matrixie tez walczono o niezależność samostanowienie, nie tylko o swoja rodzinę ale o wszystkich

Najpierw w kwestii formalnej - awatar Angelrage, nie dotyczy Indian, lecz husarii ( nie tylko skrzydła sa husarii, w tle chyba polski sztandar, ale też postać trzyma w rękach miecz, powinna co prawda szablę - lecz ma tu znaczenie symbolika miecza).
Mirek, jak zwykle zadał proste pytania, w tym - Czy to co wydaje się nam być nasze - jest nasze?
Dzięki patriotyzmowi przeszłych pokoleń Polaków, m.in. mówimy dziś po polsku i np. mamy własne państwo. Jest wiele narodów, które nie miały trwałego spoiwa i stąd utraciły państwowość i zniknęły jako organizacje terytorialne z map lub w ogóle przeszły wyłącznie do historii. My przetrwaliśmy, pomimo ogromnej energii skierowanej na nasze niszczenie (nadal trwa). Kwestia, czym jest patriotyzm, jest w dużej mierze indywidualna - dla każdego bowiem jest czym innym. Jest też istotne pytanie - za co kochać własne państwo, skoro systemowo jest one obywatelowi wrogie? A może kochamy je...bezwarunkowo, bowiem oddzielamy jego władzę od jego podmiotowości? Postrzeganie danych zjawisk, rzeczy to sprawa indywidualna. Patrzymy niejednokrotnie na to samo, a każdy widzi co innego i budzi to w nim inne uczucia (emocje). Czy patriotyzm to program? Tak - to program, jak wiele innych wokół nas. Jedne odbieramy, innych - nie. Czy ten program jest czymś złym? To zależy jak jest przez odbierających go rozumiany, jakie rodzi skutki, dokąd ta energia jest kierowana, czym się materializuje - po owocach.... Każda energia może tworzyć i może niszczyć. Stąd pojęcie zdrowo myślenia, którego braknie. Mistrzowska manipulacja patriotyzmem to np. III Rzesza Niemiecka, USA i wojna wietnamska (i kolejne - oni są dumni z tego, z czego nie powinni). Gwoli ścisłości - ta sama emocja, lecz pozytywna - była wówczas u Wietnamczyków. To co może być pozytywne, może być też negatywne - destrukcyjne.
Miłość do własnej rodziny (żona, mąż, dzieci, krewni), to też nic innego jak ...patriotyzm, tylko inaczej się nazywa. Jest to ta sama energia. Ogień daje m.in. ciepło i światło, ale też ma moc obrócenia wszystkiego w zgliszcza i popiół. Stąd wszystko musi mieć...umiar, rozwagę, uwagę - potrzebuje refleksji, dystansu. Bez zdrowego patriotyzmu nie istnieją ani narody, ani...rody (rodziny). Jesteśmy słowiańską rodziną (rodem), choć zdecydowana większość z nas tego nie rozumie i w wyniku zainfekowania nie kierowanym do nas - Słowian, judeo - chrześcijaństwem, utożsamia się z katolicyzmem (oderwanie od tożsamości rodowej, niekorzystne oddziaływanie energetyczne, brak zrozumienia kim jesteśmy, odcięcie od praprzodków, itd.). Znajdujemy się najprawdopodobniej w szczególnym dla nas Polaków okresie. Szukamy, pytamy, przeżywamy rozczarowania, czujemy ból itp. Parafrazując obecna władzę (też przejdzie do...historii /dziejów), kończę refleksją.... - dobrze, ale jaka?

"(...)a kiedy minął już miesiąc
w mej samotnej drodze
gdzieś na szlaku zatrzymał
pojazd mój wędrowiec
„sprawiedliwość i prawda”
rzekłem do rodaka
i był pierwszym co spytał
„dobrze, ale jaka?”

i podzielił się ze mną
chlebem i kłopotem
to był też easy rider
tylko na piechotę".

https://www.youtube.com/watch?v=oEeWqDYOYng

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Husaria nieco inaczej wyglądała a i flagi polskiej tam niema - i choć skrzydła mogą przywoływać skojarzenia- to jednak znaczenie rozumiem tylko ja :)

Cytuj:
Dzięki patriotyzmowi przeszłych pokoleń Polaków, m.in. mówimy dziś po polsku i np. mamy własne państwo.

Jesteś tego pewien szaweł ? Jak wydzierżawiasz ziemię, czy wynajmujesz mieszkanie u jakiegoś "władcy" który łaskawie pozwala ci orać ziemię na swoim polu, gdzie od tej pracy płacisz mu jeszcze haracz- za to że łaskawie na to pozwala - to masz coś swojego ? Może wolność i "swoje" państwo.

100 razy powtarzane kłamstwo staje się prawdą - jakże wspaniała wolność i niepodległość- to nieważne ze jej nie ma, ważne że tworzone są jej pozory. Tak bardzo upragniona od pokoleń wolność, w końcu odzyskana... no to jak wkońcu zaborców z karabinami zamieniono na biznesmenów w garniturach to naród polski odetchnoł ze spokojem- bo przecież jak nosi garnitur i mondrze mówi( a do tego do koscioła chodzi, na boga się powołuje) to można być spokojnym.... :lol: :lol: :lol:

Nacji polskiej nie dało się zniszczyć metodą "cepa" - siłą i brutalnością, ale ładnie ubranym kłamstwem sprzedanym jako prawdę, do tego masowym ogłupianiem kościelno-edukacyjno-medialnym(ale to akurat dotyczy tez innych nacji w różnym stopniu). Ale nie ma się co czuć gorszym - niemców też przejeli biznesmeni( wkońcu Niemcy to jedynie korporacja podlegająca większej korporacji zza oceanu- tak tak, nie ma państwa niemieckiego, a usa są na 1 miejscu korporacją)tyle że niemców otumanili dobrobytem, zmiękczyli ich wojownicze zapędy- efekty widać obecnie.

A Indianie to nieco inna sytuacja- azteków czy majów wyżynali w imię boga więc zbytniego wyboru nie mieli - nie sądzę że walczyli w imię patriotycznych idei tylko nie chcieli być obdarci żywcem ze skóry, nabici na pal, napojeni ołowiem, spaleni żywcem, poćwiartowani itd. - to nieco inna sytuacja i inna kultura była.

Dlatego przytoczyłem sytuację na ukrainie. Z Polską sytuacja jest zupełnie inna, z tego bagna nie wyjdzie się siłą, trzeba by było mieć swoich polityków, nie na usługach służb anglosaskich/watykańskich, do tego nierozpite, nieskłócone ze sobą inteligentne społeczeństwo gdzie jeden do drugiego by miał szacunek- i wtedy mozna by jak najbardziej patriotycznie działaś zapobiegawczo. A tak - to nie ma o czym gadać.

Cytuj:
Husaria nieco inaczej wyglądała a i flagi polskiej tam niema - i choć skrzydła mogą przywoływać skojarzenia- to jednak znaczenie rozumiem tylko ja :)

I ja :tak:

vindpust pisze:
Cytuj:

I ja :tak:

No, w sumie, teraz to domyślam się chyba i ja Mruga

No ale jednak, przykład z Indianami pokazuje ze, po prostu, ludzie ze swej natury dzielą się na mniejsze grupy, etniczne, rasowe i to jest podstawą do wyznaczania granic terytorialnych na których rozwija się odrębna kultura i historia.
To nie program, ale chciwość pazerność i buta powodują wojny.
To nie patriotyzm, który z natury rzeczy nie jest czymś złym, tak jak nie jest czymś złym przywiązanie do rodziny, robi z nas mięso wyrobnicze i armatnie.
Robi to władza która wypacza i demoralizuje.
Patriotyzm to bunt przeciwko tej władzy dla dobra narodu.
Chociaż, przyznaje, to ciężki orzech do zgryzienia, zero wdzięczności i zrozumienia, ataki lub lekceważenie od tych których się de facto broni - (propaganda), i wściekłość tych którym się sypie piach w skorumpowane tryby.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

W moim subiektywnym odczuciu Polska to wbrew pozorom nie jest aż taki zły naród jakby się wielu wydawało. Nie kwestionując tego, iż jest wielu oszustów i bandytów to ja także dostrzegam w Polakach ogromny potencjał i siłę oraz wiele szlachetnych cech, które potrafią ujawnić się w trudnych sytuacjach (np. sytuacje typu katastrofa Smoleńska, śmierć Papieża itp.). Ostatnio byłem świadkiem wypadku drogowego i na własne oczy widziałem oraz czułem ten zalążek wspólnoty.
Odnoszę wrażenie, iż Polacy mają w Sobie tego ducha wojownika, pracowitości, poświęcenia, odwagi oraz innych pięknych cech.

Problem polega na tym, iż pod wpływem społecznego prania mózgu (mass media, religie, polityka, szkolna tresura itd.) te cechy zostały stłumione i stępione w zarodku. Poruszając się po ulicach Polskich miast wyczuwam dużo podświadomego strachu w ludziach. Odnoszę wrażenie, iż wiele z tych negatywnych cech jakie dzisiaj mamy jako naród (typu społeczny pesymizm, patrzenie na drugiego jak na wroga) wynika właśnie z podświadomego strachu przez negatywne programowanie a nie bycia tak po prostu złym, perfidnym czy psychopatą. Kiedyś pod wpływem inspiracji jednego z artykułów z neta (http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290, ... owka_.html) zrobiłem eksperyment, gdzie powiedziałem komplement do jednej obcej osoby i naprawdę podziałało - byłem w pozytywnym szoku. :)

Oczywiście jak już wspomniałem wcześniej nie zaprzeczam, że jest też wiele patologii wśród Polskiej nacji (zresztą jak wszędzie), niemniej jednak w tym poście wolę skupić się na naszych mocnych stronach.

Większość Polaków zdaje się cierpieć na niską samoocenę co powoduje dodatkowe komplikacje. Od dziecka słyszy się jakim się to jest grzesznikiem w kościele, jest się uczony ślepego podporządkowania w szkole itd. - ludzie przez to wpadają w stan bezradności. To z kolei powoduje stopniowy wzrost frustracji i pogarszanie się atmosfery w społeczeństwie co dalej prowadzi do wzrostu chorób różnego rodzaju, depresji, samobójstw, negatywizmu itd. oraz daje coraz większe pole do popisu różnego rodzaju manipulatorom do dalszego rozbijania narodu Polskiego. Jeśli ten stan rzeczy nie zostanie przerwany to raczej wróżę kiepską przyszłość temu krajowi... niestety :( ... ale nie dlatego, że Polacy to świnie i chamy, tylko ofiary przeróżnych perfidnych taktyk manipulacji tego systemu.

Co do tematu patriotyzmu - jeśli chodzi o Mnie to też nie jestem patriotą bo niby do czego? Przecież nie tak dawno temu jeden z ministrów "naszego" rządu stwierdził że "Polska istnieje tylko teoretycznie". Skoro tak to mój patriotyzm też jest co najwyższej teoretyczny, zaś podczas ewentualnej wojny, też będę walczył z "wrogiem" tylko teoretycznie. Poza tym co do za "kraj", jeśli powaga rządu jako jednego z podstawowych budulców tego kraju polega m.in. na dochodzeniu przyczyn jednej z największych katastrof lotniczych w dziejach Polski poprzez eksperymenty typu oglądanie wybuchów w szopie i składanie modeli samolotów? XD A teraz ta sama osoba, która to nadzorowała jest dzisiaj ministrem obrony narodowej... mój tata coś mówił, że ponoć jednostki wojskowe pilnowane są przez... cywilne firmy ochroniarskie (np.http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ ... ,id,t.html). Chodź też ostatnio rząd chce to zmienić i wynająć strażników granicznych.

Przy tak wspaniale funkcjonującej władzy i wojska tego kraju to w razie wojny z jakimś liczącym się krajem daję miesiąc na kapitulacje (a może mniej :lol: ).

Przykre to Smutny - bo potencjał mamy ogromny, ale póki co jest on marnotrawiony i niszczony doszczętnie.
Tego kraju jako narodu chyba już nie da się uratować i tak jak mówicie - przede wszystkim myśleć o Sobie i ewentualnie swoich bliskich oraz przyjaciół. Z resztą - jak ten kraj upadnie to nawet nie byłoby mi go szkoda.

Plus jaki widzę w tej sytuacji to w tego typu pesymistycznym narodzie można łatwiej się przebudzić i poprzez odcinanie się od tego społecznego domu wariatów nabywać siły woli i Ducha - lepsze to już niż nic, ale to są tylko moje subiektywne poglądy. :)

Mówią że patriotyzm to przywiązanie do polskiej historii . Niezłe -szkoda ze zapominają (celowo) dodać że nic tak bardzo nie jest Zaklamane jak historia właśnie. Czy wiec przywiazanie do historycznego kłamstwa jakim karmia nasze dzieci w szkole i które to kłamstwa kształtują ich patriotyczne postawy jest wartosciowym spoiwem społeczeństwa zwanego polskim?-sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.

Awatar użytkownika

niektórzy tutaj są wyprani z polskości całkowicie, po co tu jeszcze jesteście , piszcie na zagranicznych forach po niemiecku ,rosyjsku czy jak chcecie bo dla was to bez różnicy
ta prawdziwa historia jest zakłamywana i robią to właśnie tacy ludzie jak wy nie będący patriotami a wy macie do nich pretensje ,popatrzcie na siebie, niczym się od nich nie różnicie.
oni mówią to samo co wy tylko mając władzę i łapówy z zagranicy dodatkowo niszczą ten kraj bo nic dla nich nie znaczy tak jak dla was
szkoła swoje a ty od tego jesteś rodzicem żeby przekazywać dzieciakowi prawdziwą historię Polski ale do tego trzeba coś wiedzieć o niej ,nie jesteś patriotą więc nie czytasz i nie interesuje cię ona, lepiej jest zwalać winę na szkołę.
muti-kulti robi sieczkę z mózgów niektórym a zapewne są tu też opłacane trolle oczywiście nie będący patriotami bo inaczej by tego nie robili.

Awatar użytkownika

Jedno wcielenie np. Niemiec, inne gdzieś w Azji, teraz np. Polak.
Czyli: jadę tramwajem - jestem tramwajarzem.
Przesiadam się na autobus - jestem autobusiarzem.
ITD.

Jaki sens ma patriotyzm?

Bądźcie tym który jeździ :)

Kilka lat mieszkałam za granicą i spotkałam różnych Polaków. Głównie takich, których było stać na one way ticket. Wyobrażacie sobie jakiegoś Niemca czy Anglika czy Norwega, którzy mają kasę na bilet w jedną stronę, jadą w nieznane i zaczynają wszystko od nowa. Od zera bez kasy, często bez języka, bez znajomości i wychodzą z tego zwycięsko. Inni wskoczyliby zaraz pod pierwszy przejeżdżający pociąg a Polak daje radę.
Ja jestem dumna z tego, że jestem Polką i dopinguję wszystkim Polakom. Wcale nie mają łatwo od tysiącleci są niszczeni z każdej strony: kościół, Niemcy, Ruskich, Szwedów, Prusaków i Angoli zza pleców innych, Tatarów Żydów, Ukraińców a ciągle dajemy radę i przetrwaliśmy jako naród. Przetrwał nasz język i obyczaje. Mimo zakłamanej historii, oszukańczej ekonomii i załganej religii my wciąż istniejemy. I to jest powód do zadowolenia. Po innych narodach już dawno byłoby pozamiatane a my nadal istniejemy.

Co mnie obchodzi, że w poprzednim wcieleniu być może byłam Niemcem czy Amerykaninem. Liczy się to życie. Po to człowiek się tu urodził, żeby należał do jakiejś nacji i dbał o nią najlepiej jak potrafi nawet kiedy żyje gdzieś daleko.
Polonia spotyka się wszędzie na świecie kultywują język, tradycję, historię mimo że wiedzą że jest zakłamana to pamiętają o tych którzy umarli za ojczyznę.
Jeśli ktoś mówi że patriotyzm to utopia to powinien szukać sobie innej ojczyzny zrezygnować z obywatelstwa i nie mówić "po naszemu".

Trzeba zacząć od siebie, szanować każdego Polaka, dopingować mu. Ja np bardzo się cieszę jak widzę gdzieś na wakacjach naszych. Mówię dobrze, że komuś się powodzi, stać go na wyjazd, Nie tylko starych Volksdeutschów i zapijaczonych Angoli.
taka jest moja opinia. :)

Cytuj:
Trzeba zacząć od siebie, szanować każdego Polaka, dopingować mu. Ja np bardzo się cieszę jak widzę gdzieś na wakacjach naszych. Mówię dobrze, że komuś się powodzi, stać go na wyjazd, Nie tylko starych Volksdeutschów i zapijaczonych Angoli.
taka jest moja opinia. :)

Ale wy macie wypaczone postrzeganie drugiego człowieka, przez m.in. oprogramowania o nazwie patriotyzm jak nic. Szanować trzeba każdego człowieka który na to zasługuje, bez względu na to czy nazywają go polakiem, niemcem, czy nosie zielone skarpetki, czy żółte. No ale wyprane mózgi mają zakodowane żeby kochać każdego kto nosi żółte skarpetki (polak), a nienawidzić tych co noszą zielone (niemiec). Normalnie chore. Ale co tu się dziwić, chory świat.

Cytuj:
Kochamy wszystkich ludzi, bez względu na rasę, narodowość, ale nie możemy pozwalać na kpiny z Polaków, brońmy naszej godności!!!
+++..Jam jest Polska, Ojczyzna twoja, ziemia Ojców, z ktorej wzrosłeś. Wszystko, czymś jest, po Bogu mnie zawdzięczasz.
1. Nie będziesz miał ukochania ziemskiego nade mnie.
2. Nie będziesz wzywał imienia Polski dla własnej chwały, kariery albo nagrody.
3. Pamiętaj, abyś Polsce oddał bez wahania majątek, szczęście osobiste i życie.
4. Czcij Polskę, Ojczyznę twoją, jak matkę rodzoną.
5. Z wrogami Polski walcz wytrwale do ostatniego tchu, do ostatniej kropli krwi w żyłach twoich.
6. Walcz z własnym wygodnictwem i tchórzostwem. Pamiętaj, że tchórz nie może być Polakiem.
7. Bądź bez litości dla zdrajców imienia polskiego.
8. Zawsze i wszędzie śmiało stwierdzaj, że jesteś Polakiem.
9. Nie dopuść, by wątpiono w Polskę.
10. Nie pozwól, by ubliżano Polsce, poniżając Jej wielkość i Jej zasługi, Jej dorobek i Majestat.
Będziesz miłował Polskę pierwszą po Bogu miłością. Będziesz Ją miłował więcej niż siebie samego".

Zofia Kossak-Szczucka

https://www.youtube.com/watch?v=j6vTiqyc8AY

Z tej fraszki to najlepsze jest to:
Cytuj:
3. Pamiętaj, abyś Polsce oddał bez wahania majątek, szczęście osobiste i życie.

Bóg mi dał możliwość doświadczania szczęścia życia ziemskiego, a samozwańczy "bogowie" ziemscy mi to szczęście chcą odbierać. To Bóg mi nie broni szczęścia a ty mi zabronisz? Stawiasz się wyżej od Boga? Kim wy jesteście? No normalnie chorzy ludzie i chory świat.

Myślicie że zamierzeniem Boga było by się tu ludzie zabijali o granice i patriotyzm? Mojego Boga na pewno nie. A waszego? To kim jest wasz Bóg? Wychodzi mi że szatan.

Awatar użytkownika

Pytanie zasadnicze: czy kraj [Polska] jest dla ludzi, czy ludzie dla kraju?

Mirek pisze:
Pytanie zasadnicze: czy kraj [Polska] jest dla ludzi, czy ludzie dla kraju?

Wychodzi że dla 90% tutaj piszących ludzie dla kraju.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]