Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 wrz 2020, 8:52

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Mam przyjemność zaprosić Państwa na świetny dokument produkcji syryjskiej przedstawiający faktyczne wydarzenia targanym wojną kraju, w której od 2013 roku prowadzona jest długotrwała, wyniszczająca i krwawa wojna mająca konkretne cele, dalekie od naszego poczucia sprawiedliwości, nie mówiąc o faktycznym zrozumieniu wydarzeń prezentowanych przez mainstreamowe (czyli nie oszukujmy się- pro zachodnie -amerykańskie media).

"Państwo Islamskie – od wahhabizmu saudyjskiego do zagrożenia ISIS w Europie" z 2015 r. został przygotowany przez Syryjskie Centrum Analiz Geopolitycznych, przy współpracy m.in z Europejskim Studium Analiz Geopolitycznych oraz rozpowszechniony w Polsce dzięki Klubowi Syryjskiemu

Materiał ukazuje zarówno tło konfliktu, a więc i nurty islamistyczne, które jak rak wypaczają wiarę na poczet terroru i zniszczenia użytego wg zasady dziel i rządź, jej przebiegu - ze zdefiniowaniem ról zawiązanych koalicji i ich faktycznych celów, które są narratorami i stronami konfliktu na terytorium Iraku i Syrii, oraz roli ISIS czyli Państwa Islamskiego w tym całym międzynarodowym konflikcie z ich następstwami, jak chociażby ruchy imigracyjne zalewające Europę.

Państwo Islamskie; od wahhabizmu saudyjskiego do zagrożenia ISIS w Europie [2015] PL
phpBB [video]

Materiał jest chroniony prawami autorskimi. Zakaz kopiowania i powielania dokumentu bez zgody Klubu Syryjskiego w Polsce!

Ave

Ripsonar

Ostatnio zmieniony 26 mar 2016, 7:31 przez Ripsonar, łącznie zmieniany 2 razy

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 mar 2016, 15:34 
VIP Member
Awatar

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Ripsonar, narobiłeś apetyt, klikam a film się nie wyświetla...

Cóż, środowisko Syryjczyków w Polsce już pokazywało w roku 2011 lub 2012 krótkie filmy, jak Asad odwiedza rejony gdzie były demonstracje przeciw niemu. Ujęcia były nieprofesjonalne, bez montażu. Zdziwiło mnie, że ludzie na ulicach, bazarach, na uczelni witali Asada dobrze, niektórzy nawet czołobitnie- ogólnie widać było poparcie.
Już wtedy nasi Syryjczycy tłumaczyli mi, że rząd z Damaszku nie jest taki krwawy, że były błędy (rachunki krzywd, megalomania Asada-ojca itp.) ale słuszny protest przejęła Al-Kaida oraz różne złe siły.

Z perspektywy ok 5 lat widać, że ci Syryjczycy mieli rację. Ale rząd Asada przegrał w tym czasie walkę propagandową w Europie, także dla tego, że ich władze zamykały kraj przed turystami (zupełnie bez sensu) i filtrowały informacje. O wizę było trudno. Tuż przed zamieszkami, ok 2010, było tam zaledwie kilka grup polskich na objazdówkach i relacje były b. dobre.

Natomiast polskie media, też te nie należące do koncernów, powielały "doniesienia agencyjne" widzące tylko winę Asada.
Też portale niezależne, na początku konfliktu, stać było na domysły i krytykę wroga dyżurnego: NWO.

Asad, wladca autorytarny ale reformowalny, ma to nieszczęście, że ma dwóch wrogów w sąsiedztwie. Izrael, kiedyś bardzo Syrii szkodził. Ale z wrogów to Turcja i klan Erdogana zyskuje na tej wojnie coraz większe zyski i rozszerza obszar wpływów. Rękoma ISIS morduje się tam chrześcijan, zaś armia turecka morduje Kurdów: swoich, irackich i innych.
Turcja ułatwia tranzyt do UE chmary uchodźców, pozbawia Syrię młodych pokoleń i wciska ich do Europy dla destabilizacji. I jeszcze chce za to dużo kasy.
Naloty państw NATO, potem Rosji - taka terapia dla znękanego wojna domową kraju...

To wszystko są symptomy przygotowań do rozbioru i wymazania Syrii z mapy.
Szkoda mi tego narodu, może raczej grupy paru społeczności, które niezbyt bogato i bez demokracji ale jakoś w Syrii żyły bez większych masakr od 1946 r.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

@Perun Bardzo Cię przepraszam i szacowne grono widzów tego forum za powstałe niedogodności. Dokument już odblokowałem więc zapraszam do oglądania, komentowania i oczywiście promowania go dalej.

Perun pisze:
Ripsonar, narobiłeś apetyt, klikam a film się nie wyświetla...

Cóż, środowisko Syryjczyków w Polsce już pokazywało w roku 2011 lub 2012 krótkie filmy, jak Asad odwiedza rejony gdzie były demonstracje przeciw niemu. Ujęcia były nieprofesjonalne, bez montażu. Zdziwiło mnie, że ludzie na ulicach, bazarach, na uczelni witali Asada dobrze, niektórzy nawet czołobitnie- ogólnie widać było poparcie.
Już wtedy nasi Syryjczycy tłumaczyli mi, że rząd z Damaszku nie jest taki krwawy, że były błędy (rachunki krzywd, megalomania Asada-ojca itp.) ale słuszny protest przejęła Al-Kaida oraz różne złe siły.

Z perspektywy ok 5 lat widać, że ci Syryjczycy mieli rację. Ale rząd Asada przegrał w tym czasie walkę propagandową w Europie, także dla tego, że ich władze zamykały kraj przed turystami (zupełnie bez sensu) i filtrowały informacje. O wizę było trudno. Tuż przed zamieszkami, ok 2010, było tam zaledwie kilka grup polskich na objazdówkach i relacje były b. dobre.

Natomiast polskie media, też te nie należące do koncernów, powielały "doniesienia agencyjne" widzące tylko winę Asada.
Też portale niezależne, na początku konfliktu, stać było na domysły i krytykę wroga dyżurnego: NWO.

Asad, wladca autorytarny ale reformowalny, ma to nieszczęście, że ma dwóch wrogów w sąsiedztwie. Izrael, kiedyś bardzo Syrii szkodził. Ale z wrogów to Turcja i klan Erdogana zyskuje na tej wojnie coraz większe zyski i rozszerza obszar wpływów. Rękoma ISIS morduje się tam chrześcijan, zaś armia turecka morduje Kurdów: swoich, irackich i innych.
Turcja ułatwia tranzyt do UE chmary uchodźców, pozbawia Syrię młodych pokoleń i wciska ich do Europy dla destabilizacji. I jeszcze chce za to dużo kasy.
Naloty państw NATO, potem Rosji - taka terapia dla znękanego wojna domową kraju...

To wszystko są symptomy przygotowań do rozbioru i wymazania Syrii z mapy.
Szkoda mi tego narodu, może raczej grupy paru społeczności, które niezbyt bogato i bez demokracji ale jakoś w Syrii żyły bez większych masakr od 1946 r.

Bardzo trafne uwagi i przemyślenia. Myślę bardzo podobnie i jeszcze w 2013 roku starałem się jak mogłem w polskich alternatywnych mediach społecznościowych wyjaśnić owe zawiłości i ukrywane a nawet zmanipulowane informacje.

Może to Cię zainteresuje.
Syria – kolejny kraj obalany przez propagandę Zachodu!
https://ripsonar.wordpress.com/2014/09/ ... zachodu-2/
Atak chemiczny w Syrii – to atak FAŁSZYWEJ FLAGI.
https://ripsonar.wordpress.com/2013/08/ ... wej-flagi/

Pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]