Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 lip 2020, 9:34

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 mar 2014, 5:57 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 04 lis 2012, 8:21
Posty: 499
Płeć: mężczyzna
Wnikliwy umysł dostrzega postępującą systemową demoralizację społeczna, ekonomiczną, prawną, a w szczególności...moralną. Prawda coraz bardziej ukrywana, jednak do nas dociera, upadają tzw. autorytety, mity i fikcje, które kiedyś wydawały się części wręcz spiżowe. Pogoń za władzą, za pieniądzem, fiskalizm państwa, upadek wartości robi się standardem. Nawet nie reagujemy (np. ok 50% uprawnionych w ogóle nie głosuje, odcina się od tego). Państwo na naszych oczach stało się naszym wrogiem, do tego stopnia, że ludzie już publicznie deklarują, ze nie zamierzają go w przypadku konfliktu militarnego bronić. Pojawia się coraz więcej głosów czego tu bronić, z kim z czym walczyć i...przede wszystkim o co? Oto upadek znanej nam wartości pt. państwo. Dzieje się tak, gdyż państwo stało się wyłącznie wyzyskiwaczem, a władcy jego pogardzają ludźmi traktując ich jak poddanych. Tu pojawia się więc syndrom świadomego niewolnika, który wie, że miałby stanąć do obrony systemu stworzonego przeciw niemu przez wyzyskiwacza, aby wyzyskiwacz nie tylko się na wojnie wzbogacił, ale zdobył kolejne zastępy niewolników z pokonanego wroga. A więc niewolnik, ma stoczyć bój z innym niewolnikiem w imię ...czego? Zjawisko to jest znane m.in. w Polsce, kiedy to przez kilkaset lat masy chłopskie nie identyfikowały się z państwem królewskim, bowiem dla nich było bez znaczenia, czy będą poddanymi np. zakonu krzyżackiego, czy króla polskiego - w praktyce to samo położenie i ten sam wyzysk. Gwoli ścisłości dawny chłop pańszczyźniany był wielokrotnie mniej opodatkowany (wyzyskiwany) niż obecny obywatel w Polsce. Nieliczni o tym wiedzą, jak wyglądała ich praca i czym były ówczesne obciążenia podatkowe w stosunku do obecnych (a jak mówiło się kiedyś o rzekomym ucisku chłopa - dziś to byłaby pełna wolność ekonomiczna). Na dobrą sprawę chłopstwo nieco zaczęło identyfikować się z władzą narodową podczas potopu szwedzkiego ( katolicka wojna partyzancka i grabienie Szweda - protestanta), a potem silniej podczas powstania kościuszkowskiego (uniwersał połaniecki). Dopiero w XIX w. chłopstwo, czyli włościaństwo w wyniku pracy u podstaw, przebudziło swoją tożsamość narodową. Obecne zawirowania przygraniczne nakręcane znacząco w ramach spirali strachu ( cel - koniecznie większe podatki, trzeba kupić przecież za kilkanaście mld zł uzbrojenie u starszych braci w wierze), zmuszają do zastanowienia w kwestii ewentualnej obrony tego znanego nam porządku. U progu wielkiej rewolucji francuskiej (czczonej we Francji), naród zbuntował się przeciw "prawowitemu władcy" i obalił porządek - w perspektywie 1789 - 1804 zamieniając króla na...cesarza, którego z kolei porządek upadał na przełomie 1814/15. U nas też doszło do zmiany z 1989r. i per analogiam kończy się energia zmiany -jesteśmy w 2014 r.
Jednak idą też zmiany w skali makro, które ujawniają się poprzez pewne syndromy.
Cytuj:
Wielu ludzi wierzy, że z grudniem 2012 będzie koniec świata.Ja mówię, że to nonsens. Bardziej uczciwą odpowiedzią jest to, że koniec świata jaki znamy…już się rozpoczął.

A to nie znaczy koniec świata – to znaczy zamknięcie jednej ery i narodzenie nowej. To jest przemiana, przejście między erami. Aczkolwiek to przejście może być najtrudniejszym i najkosztowniejszym przejściem, którego kiedykolwiek ludzkość doświadczała. Jednakże nie czekaj na znaki w okolicy grudnia 2012.

Poniżej przedstawiamy 14 oznak, które obserwujemy obecnie. Żyjemy przy końcu jednej ery i narodzin nowej ery. Ludzie w przyszłości patrząc wstecz na ten moment powiedzą, że to chwilka w historii, ale ci, którzy przechodzą przez proces to wydaje im się, że to tempo ślimacze. Zapamiętaj – żyjemy w czasie końca świata jakiego znamy, z którego wyłoni się nowy świat, który będzie całkowicie innym niż ten obecny.

http://przetrwanie-prosperowanie.pl/14- ... -upadkowi/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 mar 2014, 5:57 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 25 mar 2014, 6:33 
powtarzasz bezkrytycznie komusze bajania o stanie umysłowości polskich kmieci, dobrze, że chociaż nie smarujesz, że dopiero po 1945 wolność osobistą odzyskali...

Świat ewoluuje i jest to naturalny stan, zmieniał się, zmienia i będzie zmieniał, tak jak parametry te zmiany wymuszające, choćby klimat czy bardziej antropocentryczne jak technologia czy gęstość zaludnienia, jak sobie wyobrażasz wiecowanie w stylu z VIII czy IX wieku dziś w takiej
Warszawie na przykład?

**********************************************

przeczytałem linkowany artykuł jeszcze raz, ignorancja, manipulacja i bajanie w stężeniu toksycznym.

Cytuj:
1.Tornada, huragany, trzęsienia ziemi, tsunami, powodzie, susze, pożary…

Najpierw wydawało się, że to przypadek, ale teraz widać, że zmiany pogody układają się w pewien wzorzec. Pogoda staje się coraz bardziej ekstremalna. Tam gdzie nie ma pożarów i susz są powodzie.


w jakimś wymiarze prawda, tyle, że subiektywna, gdyby autor był tak łaskaw rozłożyć na czynniki pierwsze przyczyny, to nagle się okazuje, że nie. Przyczyny subiektywnego wrażenia to po pierwsze i najważniejsze szybkość przepływu informacji, leje w pizdziejowie górnym na drugim końcu świata i utopiło się 50 osób? płoszę bardzo, w kwadrans leci nius na pasku w necie, tv i okolicach, może warto by wspomnieć o wzroście gęstości zaludnienia (dla wolno myślących, dziś niemal każda powódź zalewa czyjś dom, dzięki netowi, dowiadujecie się o tym w czasie rzeczywistym), melioracja ogromnych obszarów pod uprawy rolne, ograniczanie naturalnych koryt rzecznych, zmiany o charakterze kosmicznym - wzrost aktywności słońca...

Cytuj:
2. Wymieranie pszczół na całym świecie.
Zespół masowego ginięcia rodzin pszczelich spowodowany prawdopodobnie przez przemysł agrochemiczny pestycydami a prawdopodobnie pogorsza sytuację rośliny GMO . Przemysł ten wypiera się odpowiedzialności. Czym grozi wymarcie pszczół czy innych zapylaczy ? Zacytujmy Einsteina:

„Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia. Nie będzie pszczół, to nie będzie zapylania, nie będzie zapylania, nie będzie roślin, nie będzie roślin, to nie będzie zwierząt…….„


po pierwsze, cytat zmyślony, po drugie, owszem, prawda, ale antropocentryczna, po pierwsze problem dotyka pszczół hodowlanych w dużo większym stopniu niż dzikich gatunków(odpowiedzialnych za 90% z górką zapyleń w środowisku!), po drugie problem dotyka terenów "wysoko cywilizowanych". Przyczyny znów są złożone, począwszy od chemizacji rolnictwa, skończywszy na likwidacji NATURALNYCH STANOWISK rozrodu dzikich gatunków. Wprowadzenie siatek zamiast płotów, murarka zamiast drewna, długo wymieniać, dla zainteresowanych pomocą pszczołom polecam np ten link: http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113385,9313599.html?i=2 i poczytać trochę więcej o ekosystemach różnych. Pszczoły hodowlane odpowiadają za niewielką ilość zapyleń i wcale nie strategicznych sektorów produkcji, damy radę z mniejszą wydajnością produkcji np pomidorów, jabłek i rzepaku. Broni Wam ktoś takie "domki" stawiać? wystarczy ponawiercana stara deska na każdym balkonie. Ale to by trzeba coś samemu zrobić a nie biadolić o złym wilku NWO co to nas zje.

Cytuj:
3.Klęska nauki: fizyka jądrowa

Katastrofa w Fukushimie dowodzi jednego: naukowcy są niebezpiecznie aroganccy w swoim planowaniu ogromnych projektów i nie biorą pod uwagę niesamowitej potęgi Matki Natury. Fizyka jądrowa obiecała nam czystą,zieloną energię, a otrzymujemy w zamian cichą, niewidoczną truciznę, która infekuje naszą planetę.


Zapraszam do Czrnobyla, przyroda doskonale sobie poradziła, to raz, po drugie dziś odchodzimy małymi krokami od atomu i prawdopodobnie w ciągu 20 lat zmieni się technologia pozyskiwania energii, pewnie, że też bym chciał z dnia na dzień, ale litości, na wszystko potrzeba czasu i sprzyjających okoliczności.

Cytuj:
4.Złośliwe prześladowanie prawdy
W dobie takiego szerzenia kłamstwa, nie ma miejsca dla prawdy. Tak więc ci, którzy mówią prawdę (np.Wikileaks) są zaciekle prześladowani tak, jakby byli przestępcami.


No, i dlatego możecie smarować te bzdury w necie w nakładach milionowych już. Wiki to operacja służb. Pana tak strasznie prześladują i jakoś ma się dobrze.

tak punkt po punkcie można roznieść w pył "szokujący i otwierający oczy" artykulik, na resztę nie mam teraz czasu, ale z przyjemnością się dziś jeszcze, mam nadzieje, nim zajmę :)

miłego dniaNa górę
   
 
 
Post: 25 mar 2014, 9:04 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 cze 2013, 19:03
Posty: 225
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk
@Ossosso
Nie sposób polemizować z Twoją trzeźwością osądu:)
Jak zwykle prawda jest gdzieś po środku ( z przewagą dla trzeźwości osądu)
Jadnak ...fakt faktem , że nasilenie zjawisk jest wyjątkowe ( tu z Ossosso się nie zgodzę do końca) bo szybki przepływ informacji to nie jest technologia ostatnich miesięcy.
Dynamika wydarzeń , nawet w odniesieniu do dynamiki informacji, wyraźnie wzrasta.
Oczywiście trzeba brać poprawkę na tendencyjność informacji a także na próbę zamydlania "sensacjami" faktów o wiele istotniejszych.
Obserwując doniesienia prasowe czasem lepiej poszukać nie tego czym nas szokują ale tego co próbują zaciemnić.
Dla przykładu rząd Tuska w tym celuje, znajdując idealne tematy zastępcze, które "zapierają dech w piersiach" by cichaczem przeforsować nową kretyńską ustawę.
To się dzieje na całym świecie.
I faktycznie może się okazać , że stoimy u progu czegoś większego niż powódź na Saharze.
Może..ale nie musi.
Proponuję więcej dystansu ale z uwzględnieniem scenariusza alternatywnego. Nawet jeśli wydaje się być absurdalnie niemożliwy.


Ostatnio zmieniony 25 mar 2014, 10:49 przez Nautic, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 mar 2014, 10:48 
dobra, mam chwilę, będzie na raty wpis.

@Nautic

ja nie wykluczam najbardziej absurdalnych scenariuszy, natomiast jestem miłośnikiem brzytwy ockhama z jednej strony i nowoczesnego czy też może "neo" - darwinizmu, nie tego z XIX wieku, z którym tak dzielnie walczy nasze forum. Przyroda nie znosi próżni i z punktu widzenia planetarnego zegara reaguje błyskawicznie na zmiany w ekosystemach, w świetle dowodów kopalnych, badań genetycznych, obserwacji środowiskowych, wiele wskazuje na to, że znów przechodzimy przez proces wielkiego wymierania, ewolucyjne wąskie gardło, jednak zawsze po nim następuje okres dynamicznego różnicowania się tych, którzy okazali się lepiej przystosowani, więc nie martwi mnie to jakoś szczególnie.

Co do kwestii katastrof pogodowo geologicznych, to weź proszę poprawkę na to co już napisałem, czyli szybkość przekazu informacji i wzrost gęstości zaludnienia, to drugie wydaje mi się szczególnie nie doceniane, kiedyś tornada hulały sobie po prerii i mogły co najwyżej zburzyć indiańskie tipi i rozgonić stado bizonów o czym dowiadywało się całe plemię rok później przy corocznym spotkanie nad litel śritel big small riwer, dzisiaj to wygląda zupełnie inaczej. To kulawe porównanie można rozciągnąć na wszystkie tego typu zjawiska, począwszy od dziur krasowych w które wpadają domy, samochody i krowy, po trzęsienia ziemi, tsunami, powodzie i susze. Nas w ciągu stu lat przybyło kilkaset procent. Oczywiście mają również być może zmiany których kalendarz przekracza ludzką percepcje, super wulkany, procesy astronomiczne itp, spójrz, w wczesnym średniowieczu na wysokości Wrocławia uprawiało się doskonałe winorośle, potem na niemal 1000 lat hodowla stała się niemożliwa z przyczyn klimatycznych, za to można wtedy było na Borholm saniami przez pół roku niemal jeździć, dziś znów hodujemy winorośle pod Opolem czy Zieloną Górą a zimy są jakie są. Naturalne cykle w przyrodzie należy mierzyć we właściwej skali a nie ludzkiego życia.

Nie wykluczam iluminatów, reptylian i niemal wszystkiego co poruszane jest na naszym forum, natomiast należy te informacje odpowiednio po pierwsze filtrować, po drugie mieć zasób wiedzy, by weryfikować. Dlatego nie tykam się tutaj na przykład "ezoteryki" czy elektrycznego wszechświata, bo się zwyczajnie nie znam kompletnie na tym, natomiast interesuje się polityką, historią, sumą tego, czyli historią myśli politycznej w kontekście socjologii, mam ku temu odpowiednie wykształcenie i zebrane dość szerokie spektrum źródeł, więc mogę się pomundrować czasem, podobnie z informacjami z zakresu biologii, rolnictwa, ekologii, żyję z tego i jest to moja pasja, rolnictwo peramakulturowe dla mnie to nie fajne bajki tylko realna praktyka, wiem co się da a co jest koncertem pobożnych życzeń.

Żyjemy w przełomowych czasach, coś się kończy, powstanie coś nowego, niech się zwie NWO, poród pewnie będzie bolesny, bo zmiana musi być nie tylko ilościowa ale i jakościowa, ale to nic nowego, imperia powstawały i upadały, w ich miejsce powstawały nowe itd itp, jeśli mamy opuścić Ziemię i stać się rasą kosmiczną, globalizacja w mojej ocenie jest nieunikniona.


a teraz następne kilka punktów:

Cytuj:
5.Powstanie medycznego państwa policyjnego

Atak uzbrojonych komandosów policyjnych (SWAT) na Maryanne Godboldo w Detroit (za odmówienie podawania córce leków psychotropowych)1 są tylko początkiem. Prawda jest taka, że system medyczny zaczyna używać broni do przymuszenia szczepień czy chemioterapii na dzieciach czy nastolatków w całym USA.2

Medyczny system stał się tak …bezużyteczny, skorumpowany i niebezpieczny, że musi użyć broni palnej, aby „przekonać” ludzi do wzięcia swoich lekarstw. Uzbrojony monopol medyczny jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i naszej wolności.presji big farmy w porywach można przyjąć, że poddane jest około 15-20% światowej populacji, jeśli prawdą jest, że TYLKO nas trują (w co osobiście wątpię, sprawa jest znów dużo bardziej złożona) to gatunek jak całość spokojnie sobie poradzi. Nie wierzę w wprowadzenie zamordyzmu w USA na dziś i w obecnych realiach ( wolność słowa, internet, olbrzymi ilość świetnej broni w prywatnych rękach). Natomiast prawdą jest, że gęsto często biznes wziął górę nad zdrowym rozsądkiem. Ma to dwie strony, z jednej szczepionki, leki itp, z drugiej ratowanie życia które z punktu widzenia ewolucji gatunku jest ułomne, wrócę jeszcze do tego.

Cytuj:
6.Nasilająca się częstotliwość niedoborów żywności i klęsk plonów

Zauważyliście wzrost cen żywności? To jest dopiero początek. Ceny żywności będą osiągać astronomiczne ceny w najbliższych latach z powodu zmian klimatycznych, utraty zapylaczy (m.in. pszczół, trzmieli), globalnym skażeniem plonów przez GMO, wzrostem cen ropy. Prawdziwa żywność staje się rzadkością w naszym świecie. Dobrze abyś pomyślał o swoim ogrodzie przydomowym…


nie pasiła ropa? to zaczęliśmy ekologicznie produkować paliwko, było pomyśleć wcześniej, że w powietrzu tych upraw prowadzić się nie da, ziemia jest zasobem ograniczonym wbrew temu co twierdzi np Pan Cejrowski i jemu podobni fachowcy, owszem, literalnie jest jej w ciul, ale nie wszystko i nie wszędzie wyrośnie, wiecie o tym? było myśleć zanim kosztem upraw konsumpcyjnych uruchomiona na gigantyczną skale uprawy energetyczne. Zapylaczy już przedyskutowaliśmy, ogród przydomowy jak najbardziej polecam. Chcecie mieć tanie żarcie, to nie będzie to prawdziwe żarcie, pora przestać życzeniowo podchodzić do problemu, wybór jest następujący: albo tanie albo zdrowe, wiem coś o tym, jestem rolnikiem. W tym punkcie należałoby się ustosunkować do kolejnych wynurzeń autora w następnych punktach, ale nie mam znów czasu :) Resztę po południu rozpracuje :)

pozdr.Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group