Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 gru 2019, 4:12

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Witajcie,

Piszę ten post, aby na żywym przykładzie pokazać wam jaki jest stosunek ludzi z ruchu
mainstreamowego do rzeczy alternatywnych. Ponadto chcę wam oszczędzić zdrowia i energii
na ignorantów :bezradny: .

Celowo zamieszczam go dziale "Humor". Całą historię można przedstawić tak: pytam się czy mają
marchewkę, a dostaję odpowiedź, że nie mają pietruszki :mrgreen: .

Miałem wątpliwą "przyjemność" zapytać o opinię "ekspertów" z portalu historycznego
na temat cytatu z publikaji Juriego Liny "Architekci oszustwa" (ten sam post został
też zamieszczony na davidicke.pl w poście http://davidicke.pl/forum/juri-lina-architekci-oszustwa-nieznana-historia-ii-rp-t14788.html.

No cóż... Potraktowano mnie "z buta i kolanka". Administrator forum okazał się typem
jakiegoś napuszonego bufona, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem treści postów.
Człowiek chce normalnie porozmawiać a trafia na mur nie do przebicia... :bangheadwall:

Zresztą ocenę pozostawiam Wam :haha:

Podaję link http://forum.historia.org.pl/topic/17082-juri-lina-architekci-oszustwa-nieznana-historia-ii-rp/

Pozdrawiam,
LeUrc78

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 lut 2015, 21:56 
VIP Member
Awatar

Awatar użytkownika

Cześć,
leurc78 pisze:
Miałem wątpliwą "przyjemność" zapytać o opinię "ekspertów" z portalu historycznego
na temat cytatu z publikaji Juriego Liny "Architekci oszustwa"

Opinię otrzymałeś już w pierwszym poście :haha:

leurc78 pisze:
Celowo zamieszczam go dziale "Humor". Całą historię można przedstawić tak: pytam się czy mają marchewkę, a dostaję odpowiedź, że nie mają pietruszki :mrgreen: .

Dokładnie tak wyglądają, ale Twoje wypowiedzi tam. Oni pytają Cię o konkret, jakieś cytaty z innych autorów, których wymieniłeś kilkunastu, dodatkowo podajesz się za znawcę ruchu faszystowskiego, a nie potrafisz nic konkretnego napisać, tylko wyjeżdżasz z jakimiś cytatami nie na temat o dziwnym świecie..

leurc78 pisze:
No cóż... Potraktowano mnie "z buta i kolanka". Administrator forum okazał się typem
jakiegoś napuszonego bufona, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem treści postów.
Człowiek chce normalnie porozmawiać a trafia na mur nie do przebicia... :bangheadwall:

Zresztą ocenę pozostawiam Wam :haha:

Zatem moja ocena jest taka: potraktowano Cię adekwatnie, do tego co zaprezentowałeś..

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

@wwwodz
Cytuj:
Opinię otrzymałeś już w pierwszym poście

I Twoim zdaniem to jest poważne podejście do tematu?
Zamieszczam cytat, podaję do niego swój stosunek, proszę o opinę a w odpowiedzi dostaję co?
Wypowiedź na poziomie jakiegoś gimbusa.

Cytuj:
Dokładnie tak wyglądają, ale Twoje wypowiedzi tam. Oni pytają Cię o konkret, jakieś cytaty z innych autorów, których wymieniłeś kilkunastu, dodatkowo podajesz się za znawcę ruchu faszystowskiego, a nie potrafisz nic konkretnego napisać, tylko wyjeżdżasz z jakimiś cytatami nie na temat o dziwnym świecie..

Chwilę... Jeśli chodzi o ścisłość to mam wiedzę o genezie ruchu nazistowskiego w Niemczech.
Osoby, które zostały wymienione były głównie "ojcami duchowymi" nazizmu a nie autorami, którzy napisali publikacje dotyczące sytuacji mniejszości niemieckiej w II RP. To jest zasadnicza różnica.

W przypadku cytatów to zupełnie inna historia. Chodziło o podanie prawdy zawartej w omawianej publikacji.
Uważasz, że przytoczone cytaty mijają się z prawdą ?

W przypadku podania autorów i publikacji niemieckich napisałem adminowi, że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie: http://forum.historia.org.pl/topic/17082-juri-lina-architekci-oszustwa-nieznana-historia-ii-rp/page__view__findpost__p__248268
A on z uporem maniaka wierci mi dziurę w brzuchu o podanie publikacji.

Cytuj:
Zatem moja ocena jest taka: potraktowano Cię adekwatnie, do tego co zaprezentowałeś..

Ja to ujmę inaczej: potraktowano mnie adekwatnie do poziomu jaki prezentują te osoby.

Mam wrażenie jakbyś nie przeczytał całej zawartości postu do końca.

Jestem ciekaw, jak ty byś się poczuł na moim miejscu....

Pzdr,
LeUrc78

Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Ja natomiast na twoim miejscu Leurc78 zwróciłbym uwagę, że niezależnie od tego jaki był przedmiot pierwotnej dyskusji - motywy geopolityczne MSZ II RP, lęki Hitlera czy spiski masońskie - problem stanowi interkacja personalna. Twoja własna... Mnie nie dziwi reakcja tych forumowiczów / ekspertów..

Ja chciałbym zapytać czy nadal chcesz eksplorować wątek masoński, czy to o czym mówi autor tamtej publikacji ? Czy to jest ważniejsze - bo w końcu chyba o to właśnie wchodzi - poszukiwanie "jakiejś tam prawdy" , odpowiedzi; czy może nie o to tu chodzi - tylko to twój niepokój ? On coś ci mówi... Zwyczajnie nie można mieć pretensji, że ktoś nie chce rozmawiać rzeczowo, jak się go w drugim zdaniu ocenia, obraża nawet - niezależnie od tego jaki jest stan faktyczny. Szacunek jest należny każdemu i od tego się to zaczyna...

...wtedy sobie możemy porozmawiać.... Bo gdy wdalszym ciągu nadal najważniejsza jest dla ciebie wiedza to olałbym tych ekspertów na chwilę obecną i szukał do skutku innych, takich co ZECHCĄ ze mną porozmawaiać. A wiem jak to jest z historykami, z nimi nie ma miejsca na emocje, sentymenty - to są raczej cechy polityków. Nie uprawiaj polityki po prostu z historykami :) . TOO MUCH TV!

WŁAŚCIWE NARZĘDZIA UŻYWAĆ WE WŁAŚCIWY SPOSÓB.

Obrazek

Zawsze mogę się mylić... co ja tam wiem. ;)

PS. Na zdjęciu to nie moja ręka. Zdjęcie znalezione w internecie.

Awatar użytkownika

ACIDIZER69

Napiszę w krótkich żołnierskich słowach :)
1. Nie uważam, że kogoś obraziłem. Stwierdziłem jedynie fakty, że ci ludzie są ignorantami i nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Byłem trochę kąśliwy, ale kto zaczął ? Oni :P
2. Temat będę zgłębiał dalej we własnym zakresie.
3. Jeśli zaś chodzi o TV to nie oglądam idiot boxa od ponad 2 lat.

Pozdrawiam,
LeUrc78

Awatar użytkownika

@leurc78
Generalnie to tą dyskusję zacząłeś dziwnie. Wklejasz cytat i sam piszesz pod nim, że sam uważasz, że to jest raczej element niemieckiej propagandy, która dostarczyła materiału na niedorzeczną teorię spiskową.

Gość w następnym poście w sugestywny sposób potwierdza Twoją opinię, a Ty się wkurzasz na niego, że śmiał Ci coś napisać i wyzywasz od ignorantów. Nie rozumiem Twojego zachowania.

Generalnie, na co zwrócił uwagę też powyżej ACIDIZER69, w całym tym temacie piszesz zbyt emocjonalnie i czepiasz się co chwilę ludzi zamiast skupić się na konkretach, przez co mogłeś zostać odebrany jak jakiś troll.

Gdyby na to forum przyszedł jakiś gość i zastosował podobną "strategię" to zostałby najprawdopodobniej w krótkim czasie potraktowany jak troll i zbanowany.

leurc78 pisze:
W przypadku cytatów to zupełnie inna historia. Chodziło o podanie prawdy zawartej w omawianej publikacji.
Uważasz, że przytoczone cytaty mijają się z prawdą ?

Uważam że nie mają związku z tematem, który założyłeś. Ludzie pytają Cię w kilku poprzednich postach o cytaty z innych źródeł, które miałyby potwierdzić ten cytat z pierwszego posta, a Ty wyskakujesz z czymś innym i właściwie zmieniasz pierwotny temat. To jest dyskusja według Ciebie?

Gdybyś ze mną dyskutował w taki sposób, to też bym się wkurzył.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

@wwwodz

Cytuj:
Gość w następnym poście w sugestywny sposób potwierdza Twoją opinię, a Ty się wkurzasz na niego, że śmiał Ci coś napisać i wyzywasz od ignorantów. Nie rozumiem Twojego zachowania

Jeżeli Ty uważasz stwierdzenie
Cytuj:
Że nie uwzględniono roli cyklistów.
za merytoryczne podejście do sprawy i tematu to powodzenia. To jest właśnie odpowiedź ignoranta.

Tak samo gdybyś ty zamieścił post o DEIR, a ja bym Tobie odpisał w podobnym i prześmiewczym stylu, że nie uwzględniono roli Baby Jagi, krasnoludków i Wodnika Szuwarka :P

Pzdr,
LeUrc78

Awatar użytkownika

@leurc78
To ja bym mu nic nie odpisywał i kropka :) Albo odpisałbym w równie prześmiewczym tonie :)
Jak widzisz w wątku o DEIR nie ma już po moim poście zbyt wielu wypowiedzi. Dlaczego? Bo napisałem co wtedy wiedziałem bez czepiania się ludzi personalnie, ale skrytykowałem idee, które prezentowali, na co już chyba nie znaleźli argumentów..

Po za tym, jeśli jesteśmy już przy DEIR, to Twój temat na tamtym forum idealnie wpisuję się w teorię egregorów, która jest w DEIR przedstawiana:

Zaczynasz jakiś nowy temat na obcym forum, czyli wchodzisz w interakcję z egregorem tego forum. Temat jest kontrowersyjny i niezgodny z ogólną linią tego forum, a co za tym idzie niezgodny z egregorem tego forum. Zatem na poziomie energetycznym egregor tego forum będzie chciał się jakoś przed nim obronić, skierować dyskusję na inny tor, strywializować i w jakikolwiek sposób zahaczyć Ciebie, byś odszedł od tematu i zajął się jakimiś np. przepychankami. W tym celu poszuka punktu zaczepienia u Ciebie, a gdy go znajdzie, za pomocą jednego z uśpionych i łatwo sterowalnych użytkowników tego forum podsyła Ci takiego oto posta, co okazuje się być strzałem w dziesiątkę, bo skutecznie trafił w jakiś Twój wrażliwy punkt, na co Ty reagujesz oczywiście emocjonalnie, co nawet do teraz widać, i mamy dyskusję ustawioną.

Z mojego punktu widzenia tak ta dyskusja od początku wygląda, stąd moja sugestia, byś uważał na takie zaczepki na przyszłość i nie wdawał się w przepychanki ad personum, tylko trzymał się tematu i jeśli krytykujesz, to krytykuj ideę- nie człowieka i nie jego zachowanie, bo nie dyskutujesz tylko z ludźmi, ale też z egreorami, których są reprezentantami, i przez które mogą być oni wykorzystywani, sami nie wiedząc o tym.

Tutaj oczywiście piszę o Tobie i oceniam ze swojego punktu widzenia, bo sam tego w pierwszym poście chciałeś.

Podrawiam

Awatar użytkownika

wwwodz
wwwodz pisze:
Po za tym, jeśli jesteśmy już przy DEIR, to Twój temat na tamtym forum idealnie wpisuję się w teorię egregorów, która jest w DEIR przedstawiana:

Zaczynasz jakiś nowy temat na obcym forum, czyli wchodzisz w interakcję z egregorem tego forum. Temat jest kontrowersyjny i niezgodny z ogólną linią tego forum, a co za tym idzie niezgodny z egregorem tego forum. Zatem na poziomie energetycznym egregor tego forum będzie chciał się jakoś przed nim obronić, skierować dyskusję na inny tor, strywializować i w jakikolwiek sposób zahaczyć Ciebie, byś odszedł od tematu i zajął się jakimiś np. przepychankami. W tym celu poszuka punktu zaczepienia u Ciebie, a gdy go znajdzie, za pomocą jednego z uśpionych i łatwo sterowalnych użytkowników tego forum podsyła Ci takiego oto posta, co okazuje się być strzałem w dziesiątkę, bo skutecznie trafił w jakiś Twój wrażliwy punkt, na co Ty reagujesz oczywiście emocjonalnie, co nawet do teraz widać, i mamy dyskusję ustawioną.

I tutaj trafiłeś w sedno :) Inne poziomy wibracji i mamy niezły galimatias... Poniższy obraz doskonale przedstawia te różnice.
Mainstream to czerwona linia. Ja jestem na zielonej i dążę do niebieskiej :)
Obrazek

wwwodz pisze:
Z mojego punktu widzenia tak ta dyskusja od początku wygląda, stąd moja sugestia, byś uważał na takie zaczepki na przyszłość i nie wdawał się w przepychanki ad personum, tylko trzymał się tematu i jeśli krytykujesz, to krytykuj ideę- nie człowieka i nie jego zachowanie, bo nie dyskutujesz tylko z ludźmi, ale też z egreorami, których są reprezentantami, i przez które mogą być oni wykorzystywani, sami nie wiedząc o tym.

W tym przypadku mam trochę odmienne zdanie, ale masz w pewnym sensie rację. Ja zacząłem kopać się z przysłowiowym koniem. Z drugiej strony dlaczego nie zareagować, jak czyjeś konkretnie działanie/zachowanie wykazuje, że jest ignorantem ? Krytyka człowieka to "ad hominem attack". Co innego gdybym zaczął się czepiać jego nicka, zaintersowań itp, itd.

Powiem tak: była to dla mnie nauczka, która pokazała na jakim poziomie rozwoju jest mainstream.

Pozdrawiam,
LeUrc78

Awatar użytkownika

leurc78 pisze:
W tym przypadku mam trochę odmienne zdanie, ale masz w pewnym sensie rację. Ja zacząłem kopać się z przysłowiowym koniem. Z drugiej strony dlaczego nie zareagować, jak czyjeś konkretnie działanie/zachowanie wykazuje, że jest ignorantem ? Krytyka człowieka to "ad hominem attack". Co innego gdybym zaczął się czepiać jego nicka, zaintersowań itp, itd.

Co osiągniesz pisząc komuś wprost, że jest ignorantem? Wydaje mi się, że tylko go wkurzysz, czy w jakiś inny sposób dotkniesz i zamkniesz sobie drogę do przemyślenia Twoich argumentów oraz ogólnie dyskusja zboczy na kopanie się z koniem, jakieś emocjonalne przepychanki, na co tylko czeka egregor(DEIR)/wahadło (Transerfing), by się doładować. Dyskusja przejdzie wtedy na kolor czerwony i będzie toczyła się według czerwonych reguł, a Tobie jako przedstawicielowi koloru zielonego czy niebieskiego będzie ciężko cokolwiek w niej wskórać.

Możesz zareagować nie wprost- krytykując idee, którą zaprezentował udowadniając, ze jest ignorantem, ale bez napisania tego otwartym tekstem. W ten sposób masz szansę dotarcia do Kogoś, bez wkurzania go i bez wprowadzania do dyskusji wątków emocjonalnych oraz nie pozwalasz, by dyskusja zboczyła na takie tematy.

Pozdrawiam

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Powiem tak: była to dla mnie nauczka, która pokazała na jakim poziomie rozwoju jest mainstream.

To przy tej całej wiedzy jaką masz, poziomie zielonej linii :mrgreen: nie wiesz na jakim poziomie jest mainstream ? Jeśli to ma być jakakolwiek nauczka- to jedynie taka na jakim "poziomie rozwoju" sam jesteś.

Musisz skoczyć z dachu żeby wiedzieć że sobie nogi połamiesz ?

Cytuj:
Ja jestem na zielonej i dążę do niebieskiej
- oby jak najszybciej - zaoszczędzisz nam dziecinady, ankiet i wylewania żali że na jakimś forum ośmielili się nie potraktować na poważnie tematu- a raczej ciebie, bo tu chodzi o ciebie.

Psychologiczne przesłanie tego wszystkiego- "nie potraktowali mnie na poważnie...buuuuu.... jak mogli.... teraz pójdę na DI i się poskarżę jacy są ograniczeni " ( to ostanie swoją drogą- ale nie chodzi o nich tylko o ciebie tak naprawdę )

W twoim wypadku śmiem twierdzić ze nie chodziło o to aby im poszerzyć horyzonty historyczne- oczekiwałeś przede wszystkim oklasków, kwiatów i czerwonego dywanika ( inaczej byś nie czuł aż takiego oburzenia ani nie skarżył się tu na forum jak zwykły dzieciak), dostałeś kopa i w błoto wylądowałeś a i tutaj też nikt po główce cię nie pogłaszcze i nie pocieszy- bo za co niby? za głupotę i dziecinadę ?

Nie dziwię się im że cię nie potraktowali na poważnie skoro sam siebie nie traktujesz na poważnie- i dlatego się wściekasz. Zresztą- z tego co widzę, to tego forum i większości POWAŻNYCH materiałów jakie mamy i tak zresztą nie traktujesz na poważnie więc ....

ps- widzę ze w kolejnym temacie wylewasz te same żale ( co tylko potwierdza to co powyżej napisałem)

Awatar użytkownika

@angelrage
angelrage pisze:
To przy tej całej wiedzy jaką masz, poziomie zielonej linii :mrgreen: nie wiesz na jakim poziomie jest mainstream ? Jeśli to ma być jakakolwiek nauczka- to jedynie taka na jakim "poziomie rozwoju" sam jesteś.

Musisz skoczyć z dachu żeby wiedzieć że sobie nogi połamiesz ?

Tak. Uważam, że tak czasami trzeba. Zresztą sam piszesz na swoim blogu:
Cytuj:
Nie ma prawdziwej wiedzy, bez osobistego doświadczenia informacji na własnej skórze, dlatego to co piszę, jest wartościowe tylko na tyle, na ile samemu się o tym przekonasz w praktyce.

https://www.blogger.com/profile/05258229891490347273

angelrage pisze:
oby jak najszybciej - zaoszczędzisz nam dziecinady, ankiet i wylewania żali że na jakimś forum ośmielili się nie potraktować na poważnie tematu- a raczej ciebie, bo tu chodzi o ciebie.

Psychologiczne przesłanie tego wszystkiego- "nie potraktowali mnie na poważnie...buuuuu.... jak mogli.... teraz pójdę na DI i się poskarżę jacy są ograniczeni " ( to ostanie swoją drogą- ale nie chodzi o nich tylko o ciebie tak naprawdę )

Mam zupełnie inne zdanie w tej kwestii. Jeśli uważasz, że jestem ograniczony to Twoja sprawa. Czy ja się poskarżyłem ? Podzieliłem się tylko swoimi spostrzeżeniami :lol:

angelrage pisze:
W twoim wypadku śmiem twierdzić ze nie chodziło o to aby im poszerzyć horyzonty historyczne- oczekiwałeś przede wszystkim oklasków, kwiatów i czerwonego dywanika ( inaczej byś nie czuł aż takiego oburzenia ani nie skarżył się tu na forum jak zwykły dzieciak), dostałeś kopa i w błoto wylądowałeś a i tutaj też nikt po główce cię nie pogłaszcze i nie pocieszy- bo za co niby? za głupotę i dziecinadę ?

Dlaczego tak uważasz? Wiesz co, teraz to używasz mechanizmu projekcji. To właśnie ty tak myślisz i mógłbyś się tak zachować.

angelrage pisze:
Nie dziwię się im że cię nie potraktowali na poważnie skoro sam siebie nie traktujesz na poważnie- i dlatego się wściekasz. Zresztą- z tego co widzę, to tego forum i większości POWAŻNYCH materiałów jakie mamy i tak zresztą nie traktujesz na poważnie więc ....

Czy mógłbyś podać konkretne przykłady ? Wskaż te poważne materiały, które traktuje tak nie poważnie. Porozmawiajmy o konkretach.

angelrage pisze:
ps- widzę ze w kolejnym temacie wylewasz te same żale ( co tylko potwierdza to co powyżej napisałem)

Tak jak wyżej - jaki temat konkretnie ? Trzymajmy się faktów.

A tak btw. Ja przynajmniej spróbowałem :P

P.S.
A ktoś tu mówił wcześniej o podejściu emocjonalnym i ocenianiu ludzi :mrgreen:

Pozdrawiam,
LeUrc78

Awatar użytkownika

Dzięki za umieszczenie tematu w dziale humor. To umożliwia mi zrealizować się w formie sadystyczno-humorystycznej i przyjąć rolę doradcy ds. militarnych..

W takich sytuacjach zauważyłem zwykłe ładunki burzące nie wystarczą. Proponowałbym zastosować coś z wypróbowanych serii BLU. Penetrator 109 - jakieś 1,5 m zbrojonego żelbetu ruszy, 116-tka na testach przewaliła 4,5 m żelbetu, są mocniejsze lecz wtedy wkraczamy w obszar gdzie wagomiar kłuci się z kosztami i zaczyna opłacać się coś z linii B61. Jedenastka, dwunastka powinna załątwić sprawę tej miary dokumentnie. Ewentualne niedobitki wroga załatwi choroba popromienna..

Obrazek

W razie czego służę niezbędnym zapleczem logistyczno-łącznościowym. Niestety od roku 2013 przeszedłem do "cywila" więc same kwestie działań operacyjno-bojowych we własnym zakresie..

Tak widzę sytuację. Kryptonim operacji: BUNKIER HITLERA, hasło: BUJAKASZA!

Awatar użytkownika

Wszystko byle nie obojętność :-)

Awatar użytkownika

W MOICH KRĘGACH...

interpretacja słów "wszystko byle nie obojętność" prowadzi do następujących konkluzji :

MIŁOŚĆ albo WOJNA TERMONUKLEARNA....

phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]