Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 10 sie 2020, 11:40

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Wosiu pisze:
no i przede wszystkim onanizmu, podstępnie wyniszczającego ciało i psychikę (zwłaszcza u młodych ludzi którzy nie wysilają się fizycznie, nie piją, nie palą, tylko się nieustannie onanizuja).

o matko - skąd ta obserwacja? :shock:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 20 sie 2010, 18:32 
VIP Member
Awatar

Dziwie się sobie że jeszcze nie zabrałem głosu w tej jakże interesującej dyskusji 8-) Lubie alkohol, niemal każdego gatunku. Upijam się i lubię ten stan. Tak jak LSD, grzyby, trawka używane z odpowiednimi zamiarami (intencjami), ...tak alkohol nie jest tu wyjątkiem. Rożnica jest w podejściu - nie on mnie, ale ja jego ;) Każdy "narkotyk" należy bezwzględnie wykorzystać do własnych celów, nauki ;) Wyżąć jak szmatę, przecedzić przez wiadro pomyj i wyodrębnić istotę. Alkohol nigdy powinien uzależniać, w końcu nie on tu dowodzi.

BTW : dziś wieczorem żona, Whisky.
Wiecie że ludzie są bardziej skorzy do rozmowy na nasze tematy po wypiciu kilku głębszych ? 8-)

Cytuj:

:lol: poplułam się, tym bardziej, że cytowanego przez Ciebie Tangerine postu Wosia nie zauważyłam wcześniej :shock:

A obserwacja może z stąd, że powiększa się drastycznie grono niewidomych. Wszak z dziada pradziada wiadomo, że skutkiem samogwałtu jest ślepota :lol:

Aniszai-może stąd taka dyskryminacja niewidomych w Tybecie :lol:

phillip pisze:
Ideologia cienka ,bo jakaś pod przymusem. Masz winne grono ,a nie możesz zrobić z niego wina.

Być może, ale zważ że piszę to ze względu na własne doświadczenia, które determinują takie postrzeganie. : )

Btw. odpowiednie wino do odpowiedniego posiłku to bardzo przyjemna synteza.

Nikt dla mnie nie musi świata zmieniać bo on już jest dobry taki jaki jest.
Nawet najstarsze plemiona mają zakorzenione w tradycjach, picie niskoprocentowych trunków, tańce i śpiewy wokół ogniska.
Te 25% poszkodowanych przez alkohol musi inaczej sobie radzić. Nie moja wina ,że są alkoholikami i wprowadzają patologię do swojego otoczenia. Kłopot zaczyna się jak ktoś robi rzeczy przeciwko swojej świadomości. Jak ktoś wie ,że nie chce lub nie może pić ,a mimo tego pije.

phillip pisze:
Nikt dla mnie nie musi świata zmieniać bo on już jest dobry taki jaki jest.

Powiedziałbym Ci - w dupie byłeś, gówno widziałeś - ale byłoby to bardzo nieuprzejme z mojej strony : )

Świata oczywiście nikt nie zmieni, świat będzie musiał zmienić się sam, a jesli myślisz, że jest ok to zwiększ spektrum swojego horyzontu albo weź do ręki historię XX wieku.

Ok, ok - już skończyłem marudzić : )

Tangerine pisze:
Wosiu pisze:
no i przede wszystkim onanizmu, podstępnie wyniszczającego ciało i psychikę (zwłaszcza u młodych ludzi którzy nie wysilają się fizycznie, nie piją, nie palą, tylko się nieustannie onanizuja).

Z książek Tangerine, z ksiązek. A co Ty myślałaś? :)

Nie, Tangerine! Napisz, że nie myślałaś tego co myślę, że może myślałaś! :D

PS. Jak już nie dałem emotikonu na końcu, to naprawdę nie widać, ze mój przedmiotowy tekst był żartobliwy?

Wosiu, myśle, że wszystko pozostaje w kwestii zrozumienia :lol: rozbawiłeś mnie do łez :) zresztą nie tylko mnie :tak:

Sherargetu,
swoją ideologią twierdzisz ,iż natura nie jest doskonała i podajesz przykład jak mógłbyś ją udoskonalić.
To na pomyśle poprawy naszej natury bazują projektanci matrixa. Natura sama w sobie jest doskonała.
Troszczysz się o alkoholików. Z jakiej paki? Kto im każe pić? Alkohol im każe siebie pić? Przecież to bez sensu.

Jak wszystko jest złe niech nie będzie niczego. :P

phillip pisze:

Jak wszystko jest złe niech nie będzie niczego. :P

dokładnie! tak jak powiedział ten pan - od 0:55 :tak: :tak: :tak:
phpBB [video]

phillip pisze:
swoją ideologią twierdzisz ,iż natura nie jest doskonała i podajesz przykład jak mógłbyś ją udoskonalić.

O rany, Ty dalej nie wydedukowałeś o co mi chodziło
Mówiąc inaczej - Ziom, Ty dalej nie kminisz o co kaman : )

Ej, ja się już nie bawię - wypisuję się i idę spać, dobranoc : )

phpBB [video]

;]

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

ostatnio trafiłem na jego wykład o pieniądzach i z tego co wynikło ogólnie to pieniądze są potrzebne itd... :uoeee: :uoeee: :uoeee: cytujac go to "life needs money"

Intimate Secretary * 6th Degree

Bo są potrzebne do życia :spoko:

villah pisze:

Niekoniecznie.... W duzej mierze gospodarka moze opierać się na barterze czyli handlu wymiennym towarami. Pieniądz papierowy i elektroniczny nie ma żadnej prawdziwej wartości poza umowną. Co ciekawe, nawet waluty oparte na parytecie złota i srebra (których już dawno nie ma) nie były realnymi walutami wobec spekulacji cenami złota i srebra. Ktoś może miec tony złota, i tego złota nie będzie mógł wymienić na żywność, opał itp.itd. w czasie totalnego kryzysu!!!!

Prawdziwym wymiennikiem pieniędzy jest praca! Roboczogodzina! Dniówka!

To jest tak proste i doskonałe, ze dziwie sie, ze to nie zostało wymyslone wczesniej, zreszta.... nie ja to wymyslilem...

Kazda spolecznosc moze tworzyc waluty lokalne oparte na przeliczeniu wartosci godzinowej czy dziennej pracy fizycznej (typu murarz niewykwalifikowany, sprzątacz, opiekunka do dzieci itp.), mnożonej przez pewne przeliczniki dla zawodów bardziej kwalifikowanych...

To jest do zrobienia! I nie potrzeba banków, kredytów itp. Bez banków Oni zreszta szybko upadna, dlatego beda starali sie do tego nie dopuscic za wszelka cene...

Awatar użytkownika

villah pisze:

jeśli chce się manipulować i mieć wszystkich pod kontrolą to jak najbardziej :hejka: :dobani:

Awatar użytkownika

Wosiu pisze:
villah pisze:

Kazda spolecznosc moze tworzyc waluty lokalne oparte na przeliczeniu wartosci godzinowej czy dziennej pracy fizycznej (typu murarz niewykwalifikowany, sprzątacz, opiekunka do dzieci itp.), mnożonej przez pewne przeliczniki dla zawodów bardziej kwalifikowanych...

To jest komunistyczny sen.

Rafax pisze:
Wosiu pisze:

Jak się nie znasz, to się nie wcinaj. Najpierw wrzuć sobie w Google "waluty lokalne" i poczytaj, a potem zabieraj głos. Waluty lokalne istnieją i dobrze sobie radzą w USA, Kanadzie, Niemczech i innych krajach, i nie mają nic wspólnego z komunizmem.

wipe pisze:
villah pisze:

jeśli chce się manipulować i mieć wszystkich pod kontrolą to jak najbardziej :hejka: :dobani:

aha, to kupując kromke chleba próbuje manipulować żołądkiem ? :wysmiewacz:

Awatar użytkownika

nie będę wpadał w dyskusje o pieniądzach bo dla mnie jest to oczywiste , no tak bardzo śmieszne, tylko czemu musisz w ogóle płacić za to ? zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym? bo co nie pracujesz to nie jesz? no tak tylko że zostałeś zaprogramowany jak my wszyscy żeby mieć określony zawężony tok myślenia i nie podważania niczego, wszystko jest tak skonstruowane żeby uzależnić wszystko od wszystkich...

phpBB [video]

Jak pic to na wesolo... albo wcale. :język:
A najlepiej to zyc w stanie niewazkosci bez wspomagaczy, zamiast wspomagac sztucznie dotarcie do czwartej gestosci... :lol:
Ja tam propaguje obecnie wylaczenie umyslu...z dobra piosenka. :lol:
NIECH ZYJE OSWIECENIE !!!

Awatar użytkownika

Nie mówię o wypiciu piwa przy okazji...

... ale picia DUŻO do zmiany stanów psychicznych jest ucieczką.

Myślisz że czujesz się lepiej? Żeby czuć się lepiej musisz najpierw uznać że czujesz się gorzej. Uwierzyć. A to iluzja.

wipe pisze:
nie będę wpadał w dyskusje o pieniądzach bo dla mnie jest to oczywiste , no tak bardzo śmieszne, tylko czemu musisz w ogóle płacić za to ? zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym? bo co nie pracujesz to nie jesz? no tak tylko że zostałeś zaprogramowany jak my wszyscy żeby mieć określony zawężony tok myślenia i nie podważania niczego, wszystko jest tak skonstruowane żeby uzależnić wszystko od wszystkich...

Za chleb płacisz, bo osoba która go wytworzyła tego sobie życzy. Przecież nikt Ci nie karze kupować tego chleba, możesz wyjść na zewnątrz poczuć jesienną bryzę, rozpalić ognisko, wrzucić kilka kasztanów, ugotować zupę jarzębinową i wicinaj/!! bedziesz wolny od chleba i manipulacji !!

Awatar użytkownika

Wosiu pisze:
Cytuj:

Jak się nie znasz, to się nie wcinaj. Najpierw wrzuć sobie w Google "waluty lokalne" i poczytaj, a potem zabieraj głos.

Na poziomie "wrzuć w google" możesz rozmawiać z dziećmi w przedszkolu :) Bzdury w postaci przeliczania (jak? przez kogo?!) roboczogodzin są fantazją osób nie rozumiejących co jest ważne dla gospodarki.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Załóżcie oddzielny temat walutowo-gospodarczy.
OF top.

Rafax pisze:
Na poziomie "wrzuć w google" możesz rozmawiać z dziećmi w przedszkolu.

Jak widać jesteś poniżej poziomu dziecka w przedszkolu. Bo nie można z Tobą rozmawiać na zasadzie, że wskazuję ci słowa kluczowe, abyś znalazł teksty i dowiedział się o czymś, o czym nie masz żadnego pojęcia, a się wypowiadasz.

Cytuj:
Bzdury w postaci przeliczania (jak? przez kogo?!) roboczogodzin są fantazją osób nie rozumiejących co jest ważne dla gospodarki.

Skoro nawet nie czytałeś, nie rozumiesz dalej sprawy, to nie komentuj. Bzdury? Fantazje? Osób nie rozumiejących? Zachowaj te określenia dla siebie.

Wystarczy taki mały cytat z Wiki:

" Współczesne waluty lokalne

W ostatnich 2 dekadach nastąpił ogromny wzrost wykorzystania walut lokalnych. W użyciu jest ponad 2500 lokalnych systemów walutowych. Jednym z najważniejszych jest LETS, sieć wymiany towarowej wspierana przez własną walutę. Pochodzący z Vancouver (Kanada) system ma obecnie 30 naśladowców w Kanadzie i ok. 400 w Wielkiej Brytanii. Australia, Francja, Nowa Zelandia i Szwajcaria mają podobne systemy. Wśród najbardziej rozpowszechnionych systemów w USA można wymienić Time Dollars, Ithaca Hours i PEN exchange."

Oraz taki tekst:

http://zb.eco.pl/bzb/19/waluty2.htm

Aby już średniointeligentny człowiek załapał o co chodzi. Niemniej może to być ponad Twoje siły.

Cytuj:
osób nie rozumiejących co jest ważne dla gospodarki.

Ty niby rozumiesz? :D

No napisz w skrócie co? "Twarda waluta"? Jaka? Dolar np? :D

Siedzisz na tym forum i jeszcze nie dowiedziałeś się, czym jest dolar i ile jest naprawdę wart?

PS. Hakun napisał, ze to off-topic. Ok, prawda. Tylko, ze nieraz z off-topiców ludzie najwięcej się dowiadują...
I właściwie, komu to w tym temacie przeszkadza, oprócz Hakuna?

Edit Aya : nikomu, ALE jest to offtop, tzn że takie wartościowe informacje powinieneś serwować w oddzielnym temacie, co by połapać się było mozna.

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Co do samego piwa to też nie jest z nim tak kolorowo i także etykietki niewiele mają wspólnego z zawartością. Art dla tych co się wahają pić alk czy nie pić. :drugged:

Cytuj:
Co czwarte piwo jest trefne!

Za cierpkie, za gorzkie, mętne, z osadem zbierającym się na dnie... Co się dzieje z polskim piwem?! Po skargach konsumentów za badanie złocistego trunku wzięła się Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Wyniki kontroli są porażające - trefne jest co czwarte piwo!
Inspektorzy pod lupę wzięli najbardziej popularne wytwarzane w Polsce piwa. Te ogólnokrajowe i te z lokalnych browarów. – Przeprowadziliśmy kontrolę w 27 zakładach produkujących piwo w Polsce – mówi Stanisław Kowalczyk, dyrektor Inspekcji Rolno- Spożywczej. – Kontrolowaliśmy cechy organoleptyczne, parametry fizykochemiczne i prawidłowość znakowania.

Inspektorzy w chmielowym trunku wykryli szereg nieprawidłowości. Browary nie stosowały się ani do swoich receptur, ani do polskich norm. Wszystko z oszczędności.

Inspektorzy ujawnili m.in., że w piwie jest mniej alkoholu, niż deklarował producent. Piwo miało złą barwę, kwasowość i w ogóle się nie pieniło.

– Zmiana składu piwa przez niedodanie odpowiedniej ilości słodu powoduje, że w produkcie będzie mniej alkoholu i napój też zmieni smak – wyjaśnia nam technolog z jednego z browarów na południu Polski. – Drogim składnikiem jest chmiel, który daje goryczkę, ale zamiast niego można dodać po wrzuceniu sproszkowanej żółci bydlęcej, która też nadaje żółty kolor. Po kontrolach na browary posypały się pieniężne kary. Inspektorzy już zapowiadają kolejne kontrole. Na pierwszy ogień pójdą te browary, gdzie było najwięcej uchybień.

25% badanych piw obecnych na Polskim rynku ma:
* Za mało słodu – jego zawartość wpływa na treściwość piwa. Określa, czy jest ono „lekkie” czy „ciężkie” oraz wpływa na aromat i smak. Zła zawartość słodu świadczy o błędach popełnianych podczas procesu technologicznego lub oszczędnościach.
* Za mało alkoholu – Browary oszczędzając w czasach kryzysu szukają oszczędności. Wobec tego zmieniają receptury i zamieniają w nich składniki. W fazie fermentacji dodają mniej słodu jęczmiennego, który jest najdroższym składnikiem, a zamiast niego jest dodawany cukier. To sprawia, że alkoholu jest mniej.
* Złe etykiety – producenci zafałszowują skład piwa, piszą też, że jest ono świeże niepasteryzowane, a w rzeczywistości jest to zwyczajne piwo pasteryzowane. Na etykiecie powinny widnieć: nazwa producenta, skład, ilość ekstraktu, zawartość alkoholu oraz data przydatności do spożycia

z: http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,Wiesz-co-pijesz-Tak-ci-sie-tylko-wydaje,wid,12713656,wiadomosc.html?ticaid=1b175

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Podobno dodają do piwa żółć bydlęca, najlepiej robic własne wino, a alkohol ze sklepu usunąć z pamięci.

Czy istnieje jakaś alternatywa do alkoholu ?
Może jakieś zioła poprawiające samopoczucie ?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]