Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 02 lip 2020, 9:16

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

No dobra, zmęczyło mnie już siedzenie i bierność. Jak wiecie, do tej pory starałem się od czasu do czasu demaskować ludzi którzy jawili się ekspertami, a nie mieli o tym zielonego pojęcia. Ke$he to oczywiście koronny przykład prania mózgów i zarabiania na ludziach. Sympatyków mi to raczej nie przysporzyło...ludzie lubią mieć swoich Herosów i kiedy czegoś nie rozumieją, lubią wierzyć, że to oni mają racje, co wzmaga tylko wyłącznie bierność.

Generalnie chce sam coś z tym zrobić, pobawić się niektórymi pomysłami, zrobić coś użytecznego, może odkryć coś nowego, potwierdzić albo obalić jakiś mit. W końcu "Demaskujemy Iluzję tego świata" Chce też pokazać jak powinna chociaż w przybliżeniu wyglądać alternauka, albo jak wygląda ona od kuchni :) Bez pieprzenia i motania się w zeznaniach i dziwnych teorii. Pokazać jasny kontrast między postępem i wiedzą a pieprzeniem chorych na umyśle sekciarzy którzy jedyne co umieją to wyciągać kasę od ludzi i niszczyć wiedzę.

Oczywiście, chce też pokazać, że prócz siedzenia i narzekania, sam również potrafię coś zrobić, jednocześnie nie będę ściemniać, że jestem w tym super ekspertem.

Idzie jesień więc buduję Zapper. Do przyspieszenia tego postu skłonił mnie też jeden z filmów na NTV.
Te zappery są...drogie. Więc robie sobie własny. I nie jest to prosty Zapper H.Clark. Startuje od razu na dość głęboką wodę czyli Zapper w pełni cyfrowy i sterowany cyfrowo z różnymi programami i funkcjami.
Nie jest to Zapper jaki można zobaczyć u Taratajcia. To będzie moja własna autorska konstrukcja ah.. i w odróżnieniu od reszty ludzi, nie zamierzam ukrywać tej super mega technologii, schematy będą otwarte. Jak coś spierd*** to po prostu ludzie to zobaczą, będzie wstyd i tyle :mrgreen:

Open Zapper MK I

1. Pierwsza Fala - "It's Alive!!!"

Na początku mega surowy montaż. Można powiedzieć, że to taki boilerplate czyli w sumie wyłącznie przygotowanie sobie sobie warsztatu, zarówno fizycznych części jak i oprogramowania na komputerze.

Kodu do mikrokontrolera póki co nie udostępniam, bo jest to tylko prosty generator jednej częstotliwości i test na diodze. Schematu też jeszcze nie ma, bo nie ma nawet do czego. Wszystko się dopiero tworzy.

Ale by nie było nudno, mam dwie fotki :mrgreen: Niech będzie trochę funu z oglądania zdjęć. Zdjęcia przemawiają do wyobraźni mocniej niż suchy tekst.

Obrazek

To kawałek mojego biurka i szpargałów oraz coś co możemy nazwać szumnie prototypem. Widzimy ekranik LCD, enkodery|impulsatory, czyli cyfrowe potencjometry oraz dwa kwarce które będą w przyszłości taktować mikrokontroler.

Obrazek

W przybliżeniu mikrokontroler ATmega na płytce stykowej ze zworkami które doprowadzają do niego zasilanie oraz kabelki które go programują i zasilają z portu USB. Obok leży sobie "nalepka" z wydrukowanymi wszystkimi wyprowadzeniami i numerkami nóżek by zapobiec pomyłce przy podłączeniu. Obok wala się tact switch czyli po prostu mały przycisk. Czerwona dioda LED i doprowadzony do niej rezystor który zapobiega jej spaleniu. Musicie uwierzyć mi na słowo, że dioda miga w zależności od zaprogramowanej na sztywno częstotliwości.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 29 wrz 2016, 1:47 
VIP Member
Awatar

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

2. - Powiedz "Hello"

Tak wygląda z daleka. Nie wygląda okazale, sporo kabelków ale za to pierwsze efekty już są.
Potencjometr do regulacji kontrastu, niestety trochę za duży, ale co tam. W końcu to prototyp :mrgreen:

Obrazek

No i oczywiście, trzeba się trochę popisać :D

Obrazek

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

3. - Trudnego jeszcze cięższe początki

Ostatnio pracowałem trochę nad sterownikiem do wyświetlacza. Generalnie przeczuwając, że i tak koniec końców będzie potrzebny większy, bo nie zmieści się na nim wygodne menu to zrobiłem małą nakładkę na istniejący sterownik (który można napisać dużo lepiej), tworząc mini buffory ekranowe które mogą być osobno manipulowane i animowane.

Chętni mogą zobaczyć jak to wygląda

A jak by znikneło z linku, przycisk poniżej.

Kod:
/*
 * main.c
 *
 *  Created on: 28.09.2016
 *      Author: levi
 */

#include <avr/io.h>
#include <util/delay.h>
#include <hd44780.c>
#include <hd44780.h>
#include <stdlib.h>

typedef _Bool bool;
typedef unsigned char byte;

typedef struct buffer  {
   byte  Xpos;
   byte  Ypos;
   byte  Xsize;
   byte  Ysize;
} layer;

enum LCD_PINS {
   RS,RW,R,D1,D2,D3,D4,D5,D6,D7
};

enum formating {nowrap, wrap};

void LCD_animate(layer * buffer);
void LCD_Draw (layer * buffer, char text[], enum formating format);
void LCD_initSurface (layer * buffer);

int main (void)   {

layer base = {
      .Xpos=3,
      .Ypos=4,
      .Xsize=6,
      .Ysize=1,
   };

LCD_Initalize();
   LCD_Clear();

LCD_initSurface(&base);
    LCD_Draw(&base, "123456", nowrap);

while(1) {
   //
   }
}

//====================================================
void LCD_animate(layer * buffer) {
   buffer->Xpos++;
}
//----------------------------------------------------
void LCD_Draw (layer * buffer, char text[], enum formating format) {
   LCD_GoTo (buffer->Xpos, buffer->Ypos);

byte framesize = (buffer->Xsize * buffer->Ysize)-1;
   byte i;
   byte trackx = 0;

for (i=0; i <= framesize; i++) {
      trackx++;

if (format==wrap && trackx >= buffer->Xsize+1 && buffer->Ysize >=2) {

LCD_GoTo (buffer->Xpos, buffer->Ypos+1);
         LCD_WriteData(text[i]);
         trackx =0;
      }
      else {
         LCD_WriteData(text[i]);
      }
   }
}

void LCD_initSurface (layer * buffer) {
   buffer->Xpos--;
   buffer->Ypos--;
}

Wiem...jak ktoś się na tym nie zna, to nuda... zdjęcia są fajniejsze :tak: . Ale tym razem trzeba się obejść smakiem :mniam: Jak ktoś się zna i chciał by coś poprawić i widzi miejsce na udoskonalenie, to niech da znać ;)

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Świetnie Levi, realizuj się w tym w czym jesteś dobry ;)

Całkiem fajne cacko Ci wyszło :) w dodatku ze sterownikiem cyfrowym i wyświetlaczem Lcd.

To już wyższa szkoła ;)

Myślę ,ze Huldzie by się spodobał i nie tylko jej .

Fajnie by wyglądały te kabelki może w jakiejś obudowie przeźroczystej, coś w rodzaju pleksy ?
Nie wiem czy planujesz to w jakiś sposób zabudować ?

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Świetnie Levi, realizuj się w tym w czym jesteś dobry ;)

Tak naprawdę to jestem w tym początkujący :mrgreen: Pierwszy raz mam okazję budować urządzenie cyfrowe od podstaw i pisać pod czysty sprzęt. Reasumując robię to pierwszy raz :język:

Cytuj:
Fajnie by wyglądały te kabelki może w jakiejś obudowie przeźroczystej, coś w rodzaju pleksy ?
Nie wiem czy planujesz to w jakiś sposób zabudować ?

Może, ale to jeszcze nawet nie jest 10% a co dopiero myśleć o obudowie. Do tego robię to w wolnych chwilach, które pochłania nie tylko robienie, ale też myślenie jak to zaprojektować. To jest płytka Prototypowa, finalnie będzię to raczej PCB. Więc może być nawet 1/5 tej wielkości.

No i oczywiście są dwie części - układ elektroniczny i program sterujący. Obecenie jestem na etapie przeprojektowywania sterownika do ekraniku. Bo te które widuje na sieci są strasznie gówniane. wyglądają jak by je ktoś dosłownie wyżygał

Do tego Muszę się pilnować bo mam tylko 8KB do dyspozycji i trochę pamięci EEPROM 512B pamięci na dane (niewiele więcej niż zajmuje twój post. :) )

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]