Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 09 kwie 2020, 12:28

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 505 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

bonifacy pisze:
@devlieger
Jedno pytanie na koniec. Skąd czerpiesz witaminę B12? Z ziemniaków czy z pomidorów?

Witaminę B12 organizm może wytworzyć sam ze składników roślinnych potrzeba tylko dostarczyć mu siarkę np cebula i substancje cyjanogenne np zmielone siemie lniane i nie trzeba być biochemikiem aby do takich informacji dotrzeć :) Jedzenia mięsa w dzisiejszych czasach jest obarczone dużym ryzykiem w związku m.in z kumulacją metali ciężkich, pestycydów (obecnych z pasz i pól), które mięso chłonie jak gąbka, pozatym im człowiek starszy tym mniej enzymów do rozkładania białka zwierzęcego , w efekcie mięsko w brzuszku gnije zaśmiecając jelita etc :) Nie wspomnę , że pasze są przesycone Omega 6, które doskonale przechodzi do mięska. A dla wtajemniczonych bardziej :) mięsko stymuluje doskonale wzrost poziomu homocysteiny w organizmie, a stąd droga do utraty zdrowia bardzo bardzo bliska.

Pozdrawiam zagorzałych zwolenników przejadania się mięchem :)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 cze 2016, 18:41 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Wojtek pisze:
W/g dostępnych powszechnie, opracowań naukowych konwersja z Omega3 do EPA i DHA jest bardzo niska i mało efektywna rzędu 1% i mniej. Ile zatem litrów dziennie oleju należy w siebie wtłoczyć ????

Może łaskawie wskażesz takie wyniki badań naukowych, które wykazały iż ALA metabolizowany jest w 1% do EPA i DHA? No chyba że powtórzysz tu za producentami tranu, a oni piszą tak z wiadomych względów.
Te dane o jakich piszesz to brednie powtarzane na setkach stron - kopiuj/wklej. Brednie powtarzasz i powołujesz się na stare już nieaktualne brednie.
Zapoznaj się łaskawie z najnowszymi badaniami, które stwierdziły w sposób jednoznaczny, że w przypadku podawania nieuszkodzonych kwasów tłuszczowych ALA i LA powstają ich metabolity w absolutnie wystarczającej ilości zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem organizmu.
Każde żywe stworzenie poza 100% mięsożercami wytwarza w wystarczającej ilości niezbędne lipidy w tym DHA i EPA pod warunkiem otrzymania prekursorów.
Wojtek pisze:
Witaminę B12 organizm może wytworzyć sam ze składników roślinnych potrzeba tylko dostarczyć mu siarkę np cebula i substancje cyjanogenne np zmielone siemie lniane i nie trzeba być biochemikiem aby do takich informacji dotrzeć

Kolejne brednie ale szkoda czasu ponieważ Ty już wszystko wiesz bo "dotarłeś do informacji", a o grupach metylowych słyszałeś?
Twój organizm prawdopodobnie sam wytwarza statyny skoro wszystkiego tak szybko się wywiedziałeś.

Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Bow,

czy mozna juz twoje mieszanki zamawiac?
bardzo prosze o namiary gdzie jak i kiedy:)

pozdrawiam serdecznie i baaardzo dziekuje za checi dzielenia sie wiedza i caloksztalt pracy:)

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Bow1 pisze:
Wojtek pisze:
W/g dostępnych powszechnie, opracowań naukowych konwersja z Omega3 do EPA i DHA jest bardzo niska i mało efektywna rzędu 1% i mniej. Ile zatem litrów dziennie oleju należy w siebie wtłoczyć ????

Może łaskawie wskażesz takie wyniki badań naukowych, które wykazały iż ALA metabolizowany jest w 1% do EPA i DHA? No chyba że powtórzysz tu za producentami tranu, a oni piszą tak z wiadomych względów.
Te dane o jakich piszesz to brednie powtarzane na setkach stron - kopiuj/wklej. Brednie powtarzasz i powołujesz się na stare już nieaktualne brednie.
Zapoznaj się łaskawie z najnowszymi badaniami, które stwierdziły w sposób jednoznaczny, że w przypadku podawania nieuszkodzonych kwasów tłuszczowych ALA i LA powstają ich metabolity w absolutnie wystarczającej ilości zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem organizmu.
Każde żywe stworzenie poza 100% mięsożercami wytwarza w wystarczającej ilości niezbędne lipidy w tym DHA i EPA pod warunkiem otrzymania prekursorów.
Wojtek pisze:
Witaminę B12 organizm może wytworzyć sam ze składników roślinnych potrzeba tylko dostarczyć mu siarkę np cebula i substancje cyjanogenne np zmielone siemie lniane i nie trzeba być biochemikiem aby do takich informacji dotrzeć

Kolejne brednie ale szkoda czasu ponieważ Ty już wszystko wiesz bo "dotarłeś do informacji", a o grupach metylowych słyszałeś?
Twój organizm prawdopodobnie sam wytwarza statyny skoro wszystkiego tak szybko się wywiedziałeś.

Szanowny Panie Bow1 widzę , że moje posty podniosły Panu ciśnienie krwi pytanie dlaczego ???
Czyżby ujmowało to w jakiś sposób Pańskiej kampanii reklamowej produktu „ZKT” ???? Zarzuca Pan mi pisanie bredni choć Pańska wiedza (oceniam to co Pan napisał dotychczas w tym wątku) jest na poziomie internetowym z lekkim doczytaniem biochemii. Skoro nie wie Pan o bardzo niskiej konwersji ALA do EPA i DHA lub Pan wie o tym ale z uwagi na Pańską akcję reklamową produktu „ZKT” ukrywa Pan to przed potencjalnymi klientami to w takim razie ja Panu zarzucam plagiat .
Proszę bardzo to jest cytat z opracowania naukowego z 2013 r :
cytat :
[i][i]„Efektywność interkonwersji ocenia się przy zastosowaniu znakowanego 2 H-
13
i C- ALA i LA. Stwierdzono, że ALA głównie podlega katabolizmowi do CO 2
z wydzieleniem energii w procesie β-oksydacji w mitochondriach oraz odkładany
jest w tkance tłuszczowej w postaci TG. Zależnie od źródła, podaje się, że u męż-
czyzn ALA ulega konwersji do EPA w 0,3% , a do DHA <1% (20, 21).
Niektórzy wskazują nawet, że efektywność konwersji ALA do EPA wynosi jedynie
0,2%, zaś do DHA jedynie 0,05%.
[/i][/i]

A skoro ja dotarłem do tego dokumentu to Pan też może :)

I nie przypominam sobie abyśmy byli na „Ty” .

Pozdrawiam

Pokaż Uwagi moderatora

A mnie nie obchodzą Wasze przepychanki.
Oleje działają, dla mnie może być to nawet efekt placebo, ważne że działają, choć używam ich od niedawna i w niewielkich ilościach.
Dotychczasowe pisanie na forach i blogach nauczyło mnie, aby się jednak nie dzielić osobistymi doświadczeniami, bo potem ZAWSZE się to obraca przeciwko osobie, która próbuje innym pomóc w oparciu o własne, często eksperymentalne sposoby powrotu do zdrowia.
Z całym szacunkiem Bow, ale tutaj nie napiszę dokładnie co i jak bardzo się zmieniło. Dziękuję jednak za wszystko.
PS na marginesie: Jestem mięsożerna, od 6,5 lat na diecie niskowęglowodanowej, wysokotłuszczowej. Wyleczyłam cukrzycę i depresję.

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Cytuj:
I nie przypominam sobie abyśmy byli na „Ty” .

Jeżeli nie podajesz imienia i nazwiska, zgodnie z netykietą powszechnie przyjętą formą jest
zwracanie się w tej formie, nikomu to nie przeszkadzało jak do tej pory.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Wojtuś :) Wojtuś :)
Ciśnienia mi nie podniosłeś bo dzięki ZKT tacy Wojtusie nie mają wpływu na moje zdrówko :język:
Na TY rozmawiam ponieważ to jest forum i takie zasady tu obowiązują.
Te śmieszne wyniki jakie przytoczyłeś od dawna są nieaktualne. Do tej pory ukazało się setki innych badań, które udowodniły, że konwersja ALA do EPA i DHA zachodzi w takim stopniu w jakim jest to konieczne w danej chwili. Konwersja ta jest na innym poziomie u każdego człowieka zależnie od potrzeb oraz dostępności pewnych czynników, które pośrednio lub bezpośrednio biorą udział w tym procesie. W składzie ZKT jest około 135 substancji czynnych z których część ma m.in. wpływ na sprawność procesów metabolicznych lipidów.
Wybacz jednak, że nie wyjaśnię tu wszystkiego bo jest to moją słodką tajemnicą, a z drugiej strony nie mam czasu na pisanie książek dla Wojtka czy Mirka.

Jak mnie ktoś nie odstrzeli to będzie dostępne bardzo dobre i skuteczne lekarstwo przy tym naturalne i bez skutków ubocznych, no może kilka jest np ładna cera czy poprawa wzroku.

W tym wątku nie prowadzę drogi Wojtusiu kampanii reklamowej mojego produktu ponieważ gdyby moim celem była komercja to dogadałbym się z pewną firmą i sprzedawał 40 tyś butelek miesięcznie dla jedynego dystrybutora. Mam inny cel ale tacy ludzie jak ty Wojtuśku :) nie zrozumieją tego.

Na tym kończę dyskusję z tobą i tobie podobnymi którzy będą się tu pojawiać coraz częściej.

A zwracając się do normalnych, kochani robię wszystko aby ZKT były możliwie szybko ale jak już pisałem wcześniej nie chciałem zgodzić się na współpracę z wielkimi i w efekcie robię wszystko własnymi siłami. W poniedziałek będę w Sanepidzie i otrzymam listę wymagań. Mam nowy lokal, w którym będę mógł spełnić wymagania HACCP i inne. Mam też osobę uprawnioną, która projektowała z powodzeniem już takie procesy technologiczne. Dzięki temu rozruch będzie niebawem możliwy.

Wracając do właściwego tematu dodam kilka moich spostrzeżeń. Osoba z rodziny wyleczyła się z bielactwa, inna z Hashimoto. Są doskonałe efekty przy arytmii i wielu innych problemach. Prowadzę szczegółowe notatki i niebawem zamieszczę wszystko co udało mi się zgromadzić.
Wciąż ulepszam produkt i urządzenia. Opracowałem nowe membrany do separatora dzięki czemu w ZKT będzie większa ilość kwasów cis, ale jakich? - wybaczcie, to pozostawię dla siebie :)

Intimate Secretary * 6th Degree

Brawo Bow1, nie daj się odstrzelić i rób swoje.
To wcale nie jest śmieszne, takie rzeczy się zdarzają i już zaczyna się jazgot na forum.
Komuś to zaczyna już przeszkadzać.
Jedyna rada to podnieść temperaturę tłoczenia do ok. 80 st C, wydajność zwiększysz i ustaną głupie komentarze.
To żart oczywiście.
I nie daj się sanepidowi, zrób na wszelki wypadek tą komorę dekompresyjną i saunę , haha.
Czekamy na ZKT.
Pozdrawiam.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

"Najpierw cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Później wygrywasz."

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Dzięki Wanzim, dzięki Bonifacy :)
Ciekawe spostrzeżenie.
Kilka osób skutecznie wyleczyło się z depresji ale w jednym przypadku miałem poważny problem otóż u osoby tej samopoczucie uległo co prawda poprawie ale zdarzały się nadal okresy złego samopoczucia. Okresy takie były krótsze mniej bolesne jednak zdarzały się nadal.
Pomyślałem, że może mieć to związek z suplementami jakie ta osoba stosuje.
W efekcie po kilku miesiącach okazało się, że u osoby tej obniżone samopoczucie wywoływały glikol z e-papierosa, kwas alfa liponowy stosowany przez dłuższy okres, trimetyloglicyna stosowana nadal mimo niskiego poziomu homocysteiny oraz wit D3 przyjmowana mimo osiągnięcia poziomu 25(OH) powyżej 75ng/ml.
Domyślam się, że w tym przypadku występuje jakaś dysfunkcja układu endokrynologicznego ale pojęcia nie mam jakich hormonów to dotyczy. Ewentualnie może być związek z ciałami ketonowymi, a dokładniej z ich małą dostępnością. Jasne, że nadmiar ciał ketonowych (kwasica ketonowa, ketonemia) jest szkodliwy ale może jakiś ich poziom jest konieczny.
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny za sugestie lub ewentualne opisy podobnych przypadków.

Opracowałem nowy produkt, który roboczo nazwałem Alzhejmeruś :) , działa niesamowicie na sprawność intelektualną u starszych osób. Poprawę widać już po kilku dniach. Zauważyłem, że można podawać większe dawki, a efekt już po 2 - 3 dużych dawkach utrzymuje się bardzo długo.
Jasne, żaden urząd nie zgodzi się na taką nazwę gdyż kojarzy się z nazwą pewnej choroby ale w przypadku zakazu użycia tej nazwy użyję np. takiej :) "Olej do starej głowy"

Dla dociekliwych aby im się troszeczkę rozjaśniło jak działa Alzheimeruś. Oczywiście to nie wszystko bo wszystkiego zdradzić nie mogę :) :
Papanastasopoulos P, Stebbing J: Nuts and cancer: where are we now? Lancet Oncol 2013 Nov; 14(12): 1161-1162.
National Nutrient Database for Standard Reference, Agricultural Research Service, The National Agricultural Library, United States Department of Agriculture (dostęp z dnia: 02.06.2015).
Jiang R, Jacobs DR Jr, Mayer-Davis E et al.: Nut and seed consumption and inflammatory markers in the Multi-Ethnic Study of Atherosclerosis. Am J Epidemiol 2006; 163(3): 222-231.
Deanfield JE, Halcox JP, Rabelink TJ: Endothelial function and dysfunction, testing and clinical relevance. Circulation 2007; 115(10): 1285-1295.
Sanderson P, Olthof M, Grimble RF et al.: Dietary lipids and vascular function: UK Food Standards Agency workshop report. Br J Nutr 2004; 91(3): 491-500. Sabatè J, Haddad E, Tanzman JS et al.: Serum lipid response to the graduated enrichment of a Step I diet
with almonds: a randomized feeding trial. Am J Clin Nutr 2003; 77(6): 1379-1384.
Jenkins D, Kendall C, Marchie A et al.: Dose response of almonds on coronary heart disease risk factors: blood lipids, oxidized low-density lipoproteins, lipoprotein(a), homocysteine, and pulmonary nitric oxide, a randomized, controlled, crossover trial. Circulation 2002; 106(11): 1327-1332. 9. Ostlund RE Jr: Phytosterols in human nutrition. Annu Rev Nutr 2002; 22: 533-549.
Zdrojewicz Z, Bronkowska A, Młyńska Ł: Fitosterole – budowa, znaczenie w organizmie człowieka. AAAAM 2013; 4: 51-57.
Estruch R, Marti?nez-Gonza?lez MA, Corella D et al.: Effects of a Mediterranean-style diet on cardiovascular risk factors: a randomized trial. Ann Intern Med 2006; 145(1): 1-11. 12. Rajarama S, Connell KM, Sabatè J: Effect of almond-enriched high-monounsaturated fat diet on selected markers of inflammation: a randomised, controlled, crossover study. Br J Nutr 2010; 103(6): 907-912.
Jimènez-Gómez Y, López-Miranda J, Blanco-Colio LM et al.: Olive oil and walnut breakfasts reduce the postprandial inflammatory response in mononuclear cells compared with a butter breakfast in healthy men. Atherosclerosis 2009; 204(2): e70-76. 14. Mena MP, Sacanella E, Vazquez-Agell M et al.: Inhibition of circulating immune cell activation: a molecular antiinflammatory effect of the Mediterranean diet. Am J Clin Nutr 2009; 89(1): 248-256.
Houtman JP: Trace elements and cardiovascular diseases. J Cardiovasc Risk 1996; 3(1): 18-25.
Hu FB, Stampfer MJ: Nut consumption and risk of coronary heart disease: a review of epidemiologic evidence. Curr Atheroscler Rep 1999; 1(3): 204-209.
Damavandi RD, Eghtesadi S, Shidfar F et al.: Effects of hazelnuts consumption on fasting blood sugar and lipoproteins in patients with type 2 diabetes. J Res Med Sci 2013;
Bogiatzi C, Hackam DG, McLeod AI et al.: Secular trends in ischemic stroke subtypes and stroke risk factors. Stroke 2014; 45(11): 3208-3213.
Bernstein AM, Pan A, Rexrode KM et al.: Dietary protein sources and the risk of stroke in men and women. Stroke 2012; 43(3): 637-644.
Iso H, Stampfer MJ, Manson JE et al.: Prospective study of fat and protein intake and risk of intraparenchymal hemorrhage in women. Circulation 2001; 103(6): 856-863.
Preis SR, Stampfer MJ, Spiegelman D et al.: Lack of association between dietary protein intake and risk of stroke among middle-aged men. Am J Clin Nutr 2010; 91(1): 39-45.
Colpo E, Vilanova CD, Brenner Reetz LG et al.: A single consumption of high amounts of the brazil nuts improves lipid profile of healthy volunteers. J Nutr Metab 2013; 2013: 653185.
Abazarfard Z, Salehi M, Keshavarzi S: The effect of almonds on anthropometric measurements and lipid profile in overweight and obese females in a weight reduction program: A randomized controlled clinical trial. J Res Med Sci 2014; 19(5): 457-464.
Gulati S, Misra A, Pandey RM et al.: Effects of pistachio nuts on body composition, metabolic, inflammatory and oxidative stress parameters in Asian Indians with metabolic syndrome: a 24-wk, randomized control trial. Nutrition 2014; 30(2): 192-197.
Kraemer-Aguiar LG, Maranhao PA, Cyrino FZ et al.: Waist circumference leads to prolonged microvascular reactive hyperemia response in young overweight/obese women. Microvasc Res 2010; 80(3): 427-432.
Maranhão PA, Kraemer-Aguiar LG, de Oliveira CL et al.: Brazil nuts intake improves lipid profile, oxidative stress and microvascular function in obese adolescents: a randomized controlled trial. Nutr Metab (Lond) 2011; 8(1): 32.
Murray RK, Granner DK, Rodwell VW: Biochemia Harpera. Wyd. VI uaktualnione. PZWL, Warszawa 2010. 28. Rayman MP: The importance of selenium to human health. Lancet 2000; 356(9225): 233-241.
Roy M, Kiremidjian-Schumacher L, Wishe HI et al.: Supplementation with selenium and human immune cell functions. I. Effect on lymphocyte proliferation and interleukin 2 receptor expression. Biol Trace Elem Res 1994; 41(1-2): 103-114.
Kiremidjian-Schumacher L, Roy M, Wishe HI et al.: Supplementation with selenium and human immune cell functions. II. Effect on cytotoxic lymphocytes and natural killer cells. Biol Trace Elem Res 1994; 41(1-2): 115-127.
Colpo E, Dalton DA, Vilanova C et al.: Brazilian nut consumption by healthy volunteers improves inflammatory parameters. Nutrition 2014; 30(4): 459-465.
Asadi-Shekaari M, Kalantaripour TP, Nejad FA et al.: The anticonvulsant and neuroprotective effects of walnuts on the neurons of rat brain cortex. AJMB 2012; 4(3): 155-158.
Moazzami K, Emamzadeh-Fard S, Shabani M: Anticonvulsive effect of atorvastatin on pentylenetetrazole-induced seizures in mice: the role of nitric oxide pathway. Fundam Clin Pharmacol 2013; 27(4): 387-392. Willis LM, Bielinski DF, Fisher DR et al.: Walnut extract inhibits LPS-induced activation of BV-2 microglia via internalization of TLR4: possible involvement of phospholipase D2. Inflammation 2010; 33(5): 325-333. Joseph JA, Shukitt-Hale B, Willis LM: Grape juice, berries, and walnuts affect brain aging and behavior. J Nutr 2009; 139(9): 1813S-1817S.

Cytuj:
"Olej do starej głowy"

Dobre :D

Bow-teraz dla Ciebie "sky is the limit"!!! :D

No dobra, przyznam się...też od 4 lat palę e-papierosa (przeszłam na niego po latach palenia zwykłych), po olejach (plus wit.C, czasem niacyna, plus podniesiony do 70ng poziom D3, plus B50, plus odrobina Lugola, plus cholina z inozyt.-to wszystko żeby nadrobić to co zostało rozwalone długo branym, wprawdzie w niewielkich ilościach, ale jednak, psychotropem) czuję się o niebo lepiej niż zaraz po odstawieniu syntetyku (to było w marcu), mam dużo więcej energii, siły, jednak zauważam, że np.mój sen nie jest-nazwijmy to-totalnie błogi, nie budzę się "lekka jak piórko i gotowa na piekny dzień", poza tym czuję czasami jakby moje krążenie (szczególnie w nogach i w głowie) nie było całkiem w porządku...

A może wymyśliłbyś jakiś taki skład olejów, który by pomógł w walce z uzależnieniem? bo to, o czym piszę, wiążę niestety chyba z e-ćmikiem (niestety, bo stale potrzebuje "dymka", i chociaz palę 6% liquid, to jednak prawie stale...:( -wiadomo, nie trzeba ani zapalniczki, ani popielniczki...)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Już pisałem o licznych przypadkach wyleczenia depresji, a także choroby afektywnej dwubiegunowej w kilku przypadkach. Praktycznie wyleczenie tego typu chorób to kwestia czasu i dawki.
Jasne, że nie można podać na początku leczenia przy pomocy ZKT dużych dawek tego suplementu ponieważ prawie w każdym przypadku osoby z tego typu problemami mają bardzo mało wydajne szlaki metaboliczne kwasów tłuszczowych. Możliwe, że właśnie z tego powodu mają takie problemy. To wymaga oczywiście badań.
Na początku terapii rozpoczynamy od trzech dawek dziennie po jednej łyżce, a po tygodniu lub dwóch zwiększamy do 4 łyżek itd aż osiągniemy takie dawki kiedy jedna butelka 255ml wystarczy zaledwie na tydzień.

Właśnie tak stosowałem ZKT i zawsze były bardzo szybkie i trwałe efekty jednak dwa przypadki były inne. Poprawa owszem nastąpiła ale nie była zadowalająca. Osoby te czuły się znacznie lepiej ale...
Szukałem przyczyny i podejrzewałem o to w jednym przypadku e-papieros w innym pewne białka.

Wreszcie udało mi się określić przyczynę. Okazało się, że osoby te nie mogły powrócić do całkowitego zdrowia z powodu wieprzowiny. Po odstawieniu wieprzowiny przy jednoczesnym stosowaniu ZKT nastąpił prawie natychmiastowy powrót do zdrowia.
Nie twierdzę, że zawsze tak jest ale ja miałem dwa takie przypadki.
Ten kto napisał w Starym Testamencie o zwierzętach czystych i nieczystych miał olej w głowie :)

Nie będę tu przytaczał badań bo nie piszę pracy naukowej ale możecie mi uwierzyć na słowo, że wieprzowina rozpierdziela centralny i obwodowy układ nerwowy, obniża sprawność intelektualną, rozwala gospodarkę lipidową, blokuje produkcję niektórych białek strukturalnych, prowadzi do groźnych mutacji genomu i wiele innych.
Dostarcza też całe masy najróżniejszych pasożytów, nawet ta badana ale może to jest najmniejszym problemem.
Zrobicie z tą informacja to co zechcecie ale ja mam czyste sumienie :)

[quote="Bow1"][/quote]

W takim razie jaki rodzaj białka polecasz ? Jakie twoim zdaniem jest zdrowe ? Pytam zarówno o białko zwierzęce jak i roslinne

@kamil2227

Białko, a raczej dzienne spożycie białka z pożywienia wydaje mi się powinno być m.in. takie aby zapewniało pełną pulę aminokwasów egzogennych.
Białka zwierzęcego raczej bym unikał.
Przykładem idealnego białka wydaje się być białko konopne, ewentualnie żółtko jajka.
Żółtko jajka może być w jakimś stopniu tańszą opcją, jednak może się to gryźć u kogoś ze sprawą poglądową.
Z żółtkiem wydaje się, że jest też taka kolejna możliwe że istotnie problematyczna sprawa jak stosunek czy ilość kwasów omega 6, do omega 3. Białko konopne wydaje się mieć idealny bilans(1:1).
Na szybko sprawdzając(jedno źródło, nie sprawdzone jak rzetelne) 50g/dziennie białka konopii, zawiera w większości zalecane ilości danych aminokwasów.
1kg białka konopii kosztuje w granicach 50-100zł+.
Daje nam to 2,5-5zł na dzień.
Istotne wydaje się też zwrócenie uwagi w dziennym spożyciu pokarmów, na zwórcenie uwagi na ilość spożywanej metioniny i ewentalnie cysteiny.
Pewne źródła zalecają trzymanie się ilości 10mg/kg masy ciała. Dla osoby ważącej 70k jest to 700mg metioniny.
Jeśli dobrze pamiętam, najwięcej metioniny znajduje się właśnie w produktach zwierzęcych.
Ale jeśli też dobrze pamiętam, nawet weganie/wegetarianie przekraczają te zalecenia.
Do tego, jeśli ktoś jeszcze bardziej chce się trzymać wytycznych, dochodzi kwestia cysteiny.
Tym samym wydaje się być dość trudne skomponowanie takich posiłków, jednak nie niemożliwe.
Również z pomocą w tej kwesti może przyjść zagadnienie regulowania metioniny, jej nadmiarów po przez glicynę.
Glicyna jest dość tania i wydaje się mieć szereg innych właściwości.
To na razie tyle co mi się skojarzyło z tym hasłem.
Możliwe że jest więcej. Najlepiej jak sam poszukasz.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

kamil2227 pisze:
W takim razie jaki rodzaj białka polecasz ? Jakie twoim zdaniem jest zdrowe ? Pytam zarówno o białko zwierzęce jak i roslinne

Każde białko np roślinne, z jaj czy mięsa ale bez wieprzowiny. Dobra jest wołowina, cielęcina, jagnięcina, ryby, drób itd.
bodhicitta
Wybacz ale te Twoje wyliczenia są, delikatnie mówiąc, nietrafne.
W białku konopnym nie ma wszystkich niezbędnych aminokwasów, a na dodatek w dobrym żywieniu nie wystarczy zadbać o aminokwasy. Spróbuj odżywiać się białkiem konopnym, a po 3 miesiącach będziesz skrajnie niedożywiony.

Bow, czill... :przytul:

Bow1 pisze:
W białku konopnym nie ma wszystkich niezbędnych aminokwasów,
Jesteś tego pewny? Ja nie, nie mam jak tego sprawdzić, upewnić się, jednak zamieściłem informacje która się powtarza w licznych źródłach - m.in. białko konopii zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy.
Czy mógłbyś powiedzieć, na czym oparłeś to twierdzenie?
Tak jak zaznaczyłem wcześniej, na szybko wyliczyłem ile takiego białka należałoby dostarczyć dziennie.
Teraz, poświęciłem temu trochę czasu i wyliczenia były o ~2 razy za małe.
Czyli należałoby spożyć ok ~100g takiego białka.
Tutaj na szybko robiona tabelka:
Obrazek
Bow1 pisze:
a na dodatek w dobrym żywieniu nie wystarczy zadbać o aminokwasy.
To jest chyba oczywiste dla każdego. Pytanie Kamila było o białko.

Bow1 pisze:
Spróbuj odżywiać się białkiem konopnym, a po 3 miesiącach będziesz skrajnie niedożywiony.
Nie mam pewności jak to rozumieć. Czy chodziło Ci, że nic innego bym nie jadł? Raczej nie o to chodziło, zatem, patrz wyżej. Co tam 3 miesiące, już 3 rok sobie zajadam i nie tylko ja i mam się dobrze.
Oczywiście są też inne pokarmy roślinne które również zawierają różne aminokwasy. To był tylko przykład. "Nie samym chlebem człowiek żyje."

Mam pytanie do Bow 1; czy rozważałeś możliwość tłoczenia oleju z kokosów?
Ja miałam okazję próbować i uważam, że takiego oleju nie ma na rynku.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Jak to nie ma na rynku, skoro sam go kupuje :cooo?:
Co więcej, jest tego przecież od groma, nie rozumiem

Osobiście używam ten firmy Virgin Ol'Vita i Cocofarm.
I nie jest dostępny tylko w internecie. Cocofarm jest do kupienia w np. w Almie.

Nie o takim jednak oleju pisałam, chociaż te które wymieniłeś są całkiem dobrej jakości. Mam na myśli olej tłoczony
ręczną prasą na zimno, na bazarze czy nawet na ulicy na "Twoich oczach."Tak to się odbywa na Dominikanie podobnie jak wyciskanie soku z cudownie dojrzałych granatów w Tunezji. Pychotka!

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Jones pisze:
czy rozważałeś możliwość tłoczenia oleju z kokosów?

Ja już go tłoczę. Używam jego niewielkiej ilości ponieważ potrzebny mi jest kwas laurynowy do jednej z mieszanek.
Wiele istotnych spraw związanych z rozpoczęciem oficjalnej produkcji organizuje syn, a on ma teraz ciężkie egzaminy więc zajmie się tym dopiero pod koniec czerwca.
Jednak już kiedy wszystko ruszy będzie również olej kokosowy na zimno tłoczony. Znalazłem dostawcę dobrej jakości surowca, płatki świeże i nieprzegrzane podczas suszenia dzięki temu olej jaki tłoczę jest naprawdę wysokiej jakości o pięknej strukturze i ładnym aromacie.

Bow1 to wspaniała wiadomość!

Olej kokosowy o jakim powyżej pisałam najpierw zastosowałam jako kosmetyk i od tej pory przestałam stosować jakiekolwiek kosmetyki z drogerii kosztujące po kilka set złotych i więcej. Moja cera nigdy nie była tak śliczna. Obecnie olej kokosowy to mój podstawowy kosmetyk: do twarzy, do ciała, do włosów, do zębów (polecam ssanie oleju). Dla panów jako krem do golenia (rewelacja 3 w 1: zarazem balsam po goleniu i regeneracja podrażnionej skory). Uszczęśliwiam tak mojego dziadka i buzię ma jak nastoletni chłopiec (koleżanka szkolna, która widziała go ostatnio kilka lat temu stwierdziła, że ma cerę jak dziewczyna:) ).
Powszechnie wiadomo również, że to co nakładamy na skórę bardzo szybko dostaje się do organizmu.

To co napisałam jest pewnie wszystkim znane, ale niedawno dowiedziałam się czegoś nowego o tym oleju, co jest bardziej istotne sądzę. Otóż olejem kokosowym dobrej jakości powinny zainteresować się osoby, które przeszły niestety operację usunięcia woreczka żółciowego.
Jak słusznie pisałeś kilka razy Bow1 pęcherzyk żółciowy pełni bardzo ważną funkcję i usunięcie go jest okaleczeniem. Jest to pojemnik do utrzymywania żółci, która jest produkowana cały czas przez wątrobę i spływa do niego i tam się gromadzi. Tłuszcze które spożywamy w jedzeniu pobudzają pęcherzyk żółciowy do pompowania żółci do jelita. Odpowiednia jej ilość jest niezbędna do trawienia tłuszczów, ponieważ emulguje lub rozkłada tłuszcz na małe cząstki. Pochodzące z trzustki enzymy trawienne mogą rozłożyć małe cząstki tłuszczu na pojedyncze kwasy tłuszczowe, które następnie mogą zostać wchłonięte. Bez żółci enzymy trawiące tłuszcz nie mogłyby zakończyć trawienia. Kiedy tracimy woreczek żółciowy trawienie tłuszczów jest znacznie utrudnione. Bez pęcherzyka żółciowego żółć, którą stale wydziela wątroba, powoli wpływa do jelita cienkiego. Niewielka ilość żółci, która spływa bezpośrednio z wątroby do jelita, nie wystarcza do odpowiedniego funkcjonowania podczas trawienia tłuszczu, nawet jeśli spożywane są jego umiarkowane ilości. Prowadzi to do złego wchłaniania rozpuszczalnych w tłuszczu witamin ( A,D,E,K,koenzym Q10) oraz do problemów z trawieniem. Do metabolizmu średnio łańcuchowych kwasów tłuszczowych ( olej kokosowy, mleko matki ) nie jest potrzebna żółć czy enzymy trzustkowe, więc osoba pozbawiona pęcherzyka żółciowego lub która ma problemy z trawieniem tłuszczów, czerpałaby znaczne korzyści ze stosowania oleju kokosowego lub mleka matki. A że o mleko matki trudniej pozostaje nam olej kokosowy.:)
Pozdrawiam!

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Mniej więcej tak to wygląda jak piszesz Jones.
Dodać trzeba, że olej kokosowy jest najlepszym tłuszczem do obróbki termicznej gdyż składa się w 98,5% z kwasów tłuszczowych nasyconych więc nie ulega praktycznie utlenianiu. Np taki smalec w około 50% składa się z jednonienasyconych kwasów tłuszczowych więc zaśmieca organizm utlenionymi kwasami.
Jako kosmetyk również jest dobry właśnie z tego powodu, że nie utlenia się.
Ja również go używałem ale obecnie nie mam takiej potrzeby ponieważ moja skóra natłuszczona jest, że tak się wyrażę, od środka :) Jedynie po wielokrotnym myciu z użyciem mydła używam mazidła ale olejek jakiego używam to mieszanka: 50% olej kokosowy na zimno tłoczony, 25% olej z kminu egipskiego, a pozostałe 25% to kilka olejów z ziół oraz pestek różnych owoców.
Olej taki ma wyraźny ziołowy zapach i chroni doskonale skórę przed warunkami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami spowodowanymi przez promieniowanie UV.
Będzie on niebawem dostępny.
Gdyby ktoś chciał samodzielnie opracować dobry olejek kosmetyczny to powinien zwracać uwagę m.in. na bliską zeru zawartość kwasów tłuszczowych jednonienasyconych i wielonienasyconych oraz na właściwą zawartość wszystkich witamin E gdyż to one są tym przypadku najważniejszym antyutleniaczem. Odradzam dodawanie kupionej wit E gdyż ta jest wyłącznie alfa tokoferolem i zamiast pomagać jest bardzo szkodliwa. Najlepiej jest zastosować takie olejki, które w swoim składzie już mają witaminy E w odpowiedniej proporcji, a zapewniam, że takie istnieją.

Witam Bow1, pisałeś że dzięki suplementacji ZKT zregenerowały się nerwy wzrokowe. Czy zastosowałeś specjalnie dobraną mieszankę. Pytam, ponieważ mój syn ma również poważne problemy ze wzrokiem po usunięciu guza mózgu. Mam wielką nadzieję, że dzięki ZKT również u syna uda się zregenerować uszkodzone nerwy wzrokowe i po pewnym czasie odzyska wzrok. Chcę wprowadzić do diety syna odpowiednią dla niego mieszankę olejów. Dlatego bardzo proszę o radę i pomoc w zakupie mieszanki.
Pozdrawiam

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Bow1, jak można kupić Twoje mieszanki olejowe ?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

sofijapz i Anna napiszcie na PW. Wiem, że macie zablokowaną taką możliwość ale pojawi się ona po kilku wpisach.

Dzięki Bow1, czekam na możliwość kontaktu prywatnego, gdyż mam parę pytań dotyczących dalszej terapii mojego syna i bardzo liczę na Twoje bezcenne rady poparte osobistym doświadczeniem.

sofijapz pisze:
Dzięki Bow1, czekam na możliwość kontaktu prywatnego, gdyż mam parę pytań dotyczących dalszej terapii mojego syna i bardzo liczę na Twoje bezcenne rady poparte osobistym doświadczeniem.

Zrób jeszcze co najmniej 3 wpisy w różnych ciekawych tematach np. , a jest ich tutaj mnóstwo i uzyskasz dostęp do PW.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Bow1 ja też potrzebuję pilnie tych olejów. Wiem, muszę się uaktywnić, żeby mieć możliwość skontaktować się prywatnie, ale już w razie czego proszę mnie liczyć do kolejki. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

greg2015 dzięki za podpowiedź

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 505 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]