Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sie 2019, 13:08

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 505 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Madzia63 pisze:
Koniecznie muszę zakupić olej na wydolność intelektualną dla mojego syna-jest bardzo inteligentny,ale ma problemy z koncentracją czasem, a czeka go niebawem matura. Kiedy będzie można kupić?

Myślę, że mój produkt będzie idealny dla Twojego syna i na jego problem.
Odnośnie oleju jaki kupujesz nie będę się wypowiadał ponieważ to zupełnie coś innego.
Kiedy będzie można kupić?
Jest jeszcze kilka formalności do załatwienia i dopóki ich nie załatwię nie mogę nic sprzedawać. Mam nadzieję, że na koniec maja ruszy sklep internetowy oraz sprzedaż w sklepie stacjonarnym.
Jest już dość liczna grupka, która zażywa IQ200 i 100 Lat Plus. Muszę powiedzieć, że efekty przerosły znacznie moje oczekiwania. Np w piątek zawiozłem 2 buteleczki do kolegi i już dzisiaj dzwonił do mnie z wiadomością, że poprawił mu się wzrok. Czyta małe literki bez okularów.
Owszem to jest możliwe i w moim wypadku tak było, że po tygodniu musiałem zmienić okulary na słabsze o 1 dioptrię ale po odstawieniu na kilka tygodni Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych wzrok uległ pogorszeniu chociaż już nie do tak dużej wady jaka była przed suplementacją. Kiedy ponownie zacząłem je brać wzrok natychmiast uległ poprawie.
Uważam, że kwasy te trzeba brać przez kilka miesięcy aby poprawa utrwaliła się i dotyczy to nie tylko wzroku.
Każdego dnia dowiadujemy się nowych rzeczy na temat tych kwasów. Wciąż jeszcze prowadzone są badania różnych zestawów i nieco zmodyfikowaliśmy skład aby zoptymalizować pozytywne oddziaływanie.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 06 kwie 2016, 21:47 
VIP Member
Awatar

Entered Apprentice * 1st Degree

Witam - od jakiegoś czasu czytam to forum, szczególnie wątki dotyczące betainy,soli i picia mieszanek olejowych.
Prawie siedem lat próbuję wyleczyć przewlekłe powierzchowne zapalenie żołądka bez Hp.
Prawie rok udało mi się nie brać IPP.W tej chwili stosuję betainę i piję wodę z solą kłodawską, ale bardzo chętnie kupiłabym mieszanki olejowe.
Czytałam same pozytywne opinie na temat spożywania mieszanek, a nie pojedynczych.
Więc wpisuję się do kolejki oczekujących i trzymam kciuki, by w maju można było już owe oleje nabyć.
Opisałam w wielkim skrócie moje schorzenie,bo podobnych jest tu już kilka.
Pozdrawiam

Fellow Craft * 2nd Degree

Koniec maja to w obecnych okolicznościach trochę późno dla mnie--syn ma maturę NA POCZĄTKU maja, nie dałoby się nic przyspieszyć ? Zależy mi tak bardzo, bo ten brak koncentracji u niego czasem jest bardzo wyraźny i powoduje pewne trudności w wykorzystaniu swojego potencjału. Kilka lat temu zdiagnozowano u niego ADHD ( syn nie ma nadpobudliwości ruchowej, tylko problemy z koncentracją, które raz są mniejsze, raz większe). Przywiązuję wagę do diety-podobno magnez, wit z grupy B, Omega 3, cynk są ważne w diecie. Syn je duzo orzechow włoskich, nerkowca, pestki dyni, spirulinę, siemię lniane ( choć tu muszę poszukać odmiany Szafir), robię mu zielone koktajle warzywno-owocowe. Zastanawiam się, czy nie wyeliminować glutenu i mleka krowiego.
Czy miałbys jeszcze jakieś wskazówki do tej jego dolegliwości ? Czy też powinien suplementować wit D3 ?

Bow, a czy nie byłoby możliwości wyjątkowo zakupić u Ciebie ten olej IQ wcześniej--chciałabym, aby zdążył go suplementować przed maturą. Byłabym wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie.

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Cytuj:
choć tu muszę poszukać odmiany Szafir

Są linki do Szafira wcześniej.
Cytuj:
Zastanawiam się, czy nie wyeliminować glutenu i mleka krowiego.

Nie zastanawiałbym się ani chwili.
Cytuj:
Czy też powinien suplementować wit D3

Zrób badanie OH25

Kup cytrynian albo chlorek magnezu, kwas nikotynowy.
Magnez i krzem (gotowany skrzyp, pokrzywa) bardzo ładnie wchłaniają sie w kapielach.
Magnez najlepiej w postaci płatków (techniczny 25 kg)

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Bow1
Planujesz też jakieś mieszanki bez orzechów? Orzechy to częste alergeny pokarmowe.

Dzień dobry Wszystkim! Czytam od początku i od końca ten wątek z olejami i im więcej wiem... :boisie:
Dzięki Bow1 za Twój entuzjazm!
Pytanie- proszę Bow1, co byś poradził przy stanach depresyjnych? Olej lniany, mieszanki olejowe, cholinę, inozytol?
Mam wrażenie, że największym dla mnie problemem jest reagowaniem stresem na prawie wszystko!

Czy Twoje mieszanki pomogą?
Jeśli zmieszczę się na listę zakupowiczów, to bardzo proszę mnie wpisać :)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

anamay pisze:
Prawie siedem lat próbuję wyleczyć przewlekłe powierzchowne zapalenie żołądka bez Hp.
Prawie rok udało mi się nie brać IPP.

Jasne że Zbilansowane będą bardzo potrzebne ale zastosuj dodatkowo codzienną szklankę powszednią soku z białej kapusty. Sól i betaina będą również super.

Madzia63 odpisałem na priv.
Sporo suplementów podajesz synowi. Jest wśród nich cynk i witaminy B to bardzo dobrze.
Jak już będziesz miała Zbilansowane dołącz też cholinę z inozytolem albo lecytynę.
Bez wahania odstaw pszenicę i mleko, twarogi, śmietanę. Sery twarde możesz zostawić i oczywiście nie rezygnuj z masła. Gdy nastąpi poprawa wtedy ponownie włącz np twarogi i obserwuj.
Włącz również witaminę D3.
Kolejne kwasy tłuszczowe będą już z witaminą D3 aby nie było potrzeby jej splementowania. Obliczyłem, że miesięczny koszt D3 w Zbilansowanych będzie na poziomie 3,5 złotego.

Piorun pisze:
Bow1
Planujesz też jakieś mieszanki bez orzechów? Orzechy to częste alergeny pokarmowe.

Jasne, że będą takie Zbilansowane dla osób z nietolerancją. Pracuję już nad odpowiednim bilansem bez orzechów. Kwasy tłuszczowe jakie są w orzechach będą zastąpione olejami z pestek i ziaren. Dzisiaj oddałem do analizy 9 różnych mieszanek w tym 4 bez orzechów z prośbą o określenie zawartości poszczególnych kwasów.

figa10 pisze:
Pytanie- proszę Bow1, co byś poradził przy stanach depresyjnych? Olej lniany, mieszanki olejowe, cholinę, inozytol?
Mam wrażenie, że największym dla mnie problemem jest reagowaniem stresem na prawie wszystko!
Czy Twoje mieszanki pomogą?

Współczuję Ci bardzo ponieważ wiem jak to jest doświadczać lęku czy hardcorowego doła.
Warto jednak nie poddawać się i stanąć na miejscu obserwatora. Wiem, wiem nie jest to łatwe ale próbuj. Obserwuj siebie.
Figa, moim zdaniem Zbilansowane będą doskonałe dla Ciebie i prawdopodobnie pomogą prawie błyskawicznie tzn już po kilku dniach nastąpi ustabilizowanie emocjonalne, a następnie ciągła permanentna poprawa. Głowa do góry.
Teraz już zaopatrz się w cholinę z inozytolem, wit B50, wit D3. Jeżeli nadal jesz pszenicę to bezwzględnie odstaw ją.

Bow1,

odebrałam Twoją prywatną wiadomość, potwierdź proszę, czy doszła moja odpowiedź-a wtedy odpiszę konkretnie. Dopiero "rozkminiam" poruszanie się na tym forum. Dziękuję za pomoc.

Bow1
Wielkie dzięki za wsparcie!
Moja przepychanka z dołami to długa lekcja ale nie poddaję się. Szukam odpowiedzi i wiem, że się zbliżam do rozwiązania.
Swanson cholina zamówiona, Solgar B50 też, biorę D3 drJacobs i k2 Visanto (ze strony Ukryte terapie), greens &fruits (TiB). Odrobiną pszenicy grzeszyłam ale dam radę bez.
Pracuję nad moim żołądkiem ale widzę, że jestem w błędnym kole, jeden solidny ścisk niszczy cały misterny harmonogram połykania produktów odkwaszających (ciało), zakwaszających (żołądek) i odżywczych.
Szkoda, że mój lniany, nierafinowany, sklepowy olej, o którym myślałam, że dodaje mi zdrowia, nadaje się raczej do impregnacji drewna.
Trzymam kciuki za Twoje olejowe postępy!

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Cieszy mnie Twoje podejście do problemu figa10. Dobrze, że widzisz zbliżający się koniec tych cholernych komplikacji. To tylko pewne utrudnienia, które musisz pokonać i nic ponad to. Później zacznie się kolejny etap z kolejnymi zagadkami do rozwiązania.
Zapomniałem wcześniej napisać ale będzie wskazane żebyś zaopatrzyła się jeszcze w kwas alfa-liponowy. Jasne, że mało wiem o Twoim metabolizmie i pojęcia nie mam o Twojej wątrobie oraz tym jak przebiega u Ciebie produkcja ATP w mitochondriach czy przebiegu cyklu Krebsa ale kwas alfa-liponowy to taka doskonała witaminka, która z pewnością nie zaszkodzi, a w wielu sprawach pomorze.

Tak to prawda, że olej który kupowałaś jest dobry do impregnacji drewna ale do smarowania maszyn już nie bo wysycha i tworzy złogi i twardziny :)

Bow1
"Jasne, że mało wiem o Twoim metabolizmie i pojęcia nie mam o Twojej wątrobie oraz tym jak przebiega u Ciebie produkcja ATP w mitochondriach czy przebiegu cyklu Krebsa"

Je też mało wiem, widzę tylko, że pod górkę i energii mam tyle, żeby się nie poddawać. To za mało!
Można zrobić jakieś badania w tym kierunku? Albo chociaż jakiś teścik?

Jakiej firmy kwas alfa-liponowy ? Czy wystarczy te suple, które polecasz w dawkach zalecanych na opakowaniu?
Pozdrawiam! :uśmiech:

Intimate Secretary * 6th Degree

Od dwóch miesięcy biorę olej z wiesiołka. Dla tych co nie wiedzą jest on polecany kobietom przy problemach z cyklem miesięcznym. Zawsze miałam też kłopot z trądzikiem. W pierwszym miesiącu miałam złe samopoczucie i hormony mi wariowały, po prostu sądziłam, że oszaleję. Jednak dalej łykałam wiesiołek :) i po okresie okazało się, że moja skóra zaczęła się poprawiać. W tej chwili nie mam już w ogóle trądziku na twarzy, a na plecach znacznie się zmniejszył. Akurat za jakieś 2 tyg powinnam mieć okres, na razie czuję się dobrze, stabilnie, samopoczucie dobre. Pewnie nie bez znaczenia w tym wszystkim był fakt, że byłam wcześniej w ciąży i poroniłam. Mam też niewielką torbiel na jajniku, lekarz powiedział, że to bez znaczenia, ale znając życie ma znaczenie. Być może początkowa ciężka reakcja na wiesiołek była wynikiem tego, że był tam bałagan i musiało się wszystko poukładać. Mam nadzieję, że w następnym miesiącu będę czuła się jeszcze lepiej a trądzik zniknie całkowicie. Jednak i bez tego jestem bardzo zadowolona z efektów.

Ponawiam pytanie, bo może Bow1 nie zauważył. Mruga

Czy proponowane przez Ciebie suplementy brać tak jak zalecają na opakowaniu?

Zamówiłam http://allegro.pl/ala-kwas-alfa-liponow ... 56873.html
Mam niedokwaszony żołądek i na razie ratuję się osoloną wodą albo gorzkimi kroplami albo wit.c albo wodą z octem. Dzień zaczynam od wody utlenionej, po 30 min. soda z octem j., po kolejnych 30 min coś na zakwaszenie żołądka. Potem śniadanko- owsianka(na wodzie) z owocem i orzechami i masłem już na talerzu (kocham masło) albo najchętniej żółtko zamiast owsianki (po żółtku czuję się nakarmiona, na jajko mam nietolerancję, mam nadzieję, że żółtko toleruję, mięsa ani ryb nie jadam).
Czy mała kawka (z masłem bo innego nabiału nie jem) po, jest dopuszczalna czy mam sobie sama odpowiedzieć ?
Na opakowaniach witamin i suplementów zwykle piszą kiedy ja brać, a jak to jest z olejami? Przy jedzeniu czy daleko od nich?
Będę mieć jutro świeży, szafirowy olej!
Pozdrawiam! :uśmiech:

Dzisiaj odnalazłem tą stronę i ilość informacji zwaliła mnie z nóg! Znalazłem się tutaj ponieważ sam zamierzam otworzyć małą firmę olejarską :) Bow jako, że Twoja wiedza jest ogromna mam pytanie czy taka prasa będzie odpowiednia do wyciskania dobrego oleju http://allegro.pl/prasa-do-oleju-na-zim ... 42769.html. Bardzo liczę na Twoją odpowiedź ponieważ im bliżej otwarcia tym więcej pytań :) Kolejną nurtującą mnie rzeczą są oleje z pestek owoców. Czytałem dość dawno na angielskiej stronie, że np olej z pestek malin ma kilka tysięcy razy więcej witaminy E (tokoferole ) niż inne oleje. Olej z pestek porzeczki też ma podobno cudowne właściwości. Chciałbym zapytać czy masz wiedzę na ten temat,ponieważ taki olej też chciałbym tłoczyć :)

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

@ProstaDusza

Jaki olej z wiesiołka przyjmowałaś?? W jakich dawkach?? Czy przyjmowałaś też równocześnie inne oleje??

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Biorę swoje Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe od niedawna ale dzisiaj zauważyłem kolejną korzyść. Popracowałem fizycznie, bardzo ciężka praca. Ostatnio taką pracę wykonywałem latem ubiegłego roku wówczas zmuszony byłem odpoczywać co kilkanaście minut. Tak mi się dzisiaj lekko pracowało, że dopiero po kilku godzinach zauważyłem, że nie jestem zmęczony i nie potrzebuję odpoczynku - niesamowite.

figa10 pisze:
Czy proponowane przez Ciebie suplementy brać tak jak zalecają na opakowaniu?

Na forum są tematy założone specjalnie dla wit D3, wit C, kwasu alfa liponowego i betainy HCL. Zapoznaj się z materiałami i sama podejmij decyzję. Do czasu kiedy będziesz mogła świadomie decydować o dawkowaniu przyjmuj je zgodnie z zaleceniami na opakowaniach.
Kawa z masełkiem jest moim zdaniem ok i jeżeli Ci smakuje to dlaczego masz sobie odmawiać.
Oleje bierze się wyłącznie podczas posiłków.
wertical pisze:
czy taka prasa będzie odpowiednia do wyciskania dobrego oleju

Niestety nie potrafię odpowiedzieć na te pytanie. Ja osobiście odwiedziłem wiele olejarni oraz wielu producentów pras aby wybrać tą właściwą.
Jak chcesz wiedzieć czy prasa jest odpowiednia powinieneś zabrać z sobą ziarna oraz pestki takie jakie będziesz tłoczył i udać się na testy. Nie zapomnij zabrać dobrego termometru laserowego oraz innego z sondą.
ProstaDusza pisze:
Od dwóch miesięcy biorę olej z wiesiołka. Dla tych co nie wiedzą jest on polecany kobietom przy problemach z cyklem miesięcznym.

Dużo o tym pisałem wcześniej ale jeszcze raz powtórzę, że przyjmowanie samego oleju z wiesiołka jest niekorzystne ponieważ skład kwasów tłuszczowych w tym oleju ma zły stosunek na niekorzyść omega-3. Owszem pomoże na kilka problemów ale jednocześnie może pogłębić inne.

@Bow1
Dziękuję!

Cytuj:
Dużo o tym pisałem wcześniej ale jeszcze raz powtórzę, że przyjmowanie samego oleju z wiesiołka jest niekorzystne ponieważ skład kwasów tłuszczowych w tym oleju ma zły stosunek na niekorzyść omega-3. Owszem pomoże na kilka problemów ale jednocześnie może pogłębić inne.

Bez przesady. Sądzę, że jedna łyżeczka oleju z wiesiołka to zdecydowanie za mało żeby sobie zaszkodzić. Negatywy w tym przypadku nie przesłonią pozytywów.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

devlieger pisze:
Bez przesady. Sądzę, że jedna łyżeczka oleju z wiesiołka to zdecydowanie za mało żeby sobie zaszkodzić.

Jasne, że jedna łyżeczka to niewiele ale w jednej łyżeczce jest też bardzo mało GLA dla którego bierze się wiesiołek.
Tu łyżeczka omega-6 tam łyżeczka omega-6 i bilans do d... Jak chcemy naprawić błędy z wielu lat to trzeba kiedyś zacząć to robić.
Ale oczywiście każdy ma wolny wybór.

No wszystko zależy od sytuacji. Ale przecież i tak mówimy właśnie o tej 1 łyżeczce, konkretnie o wiesiołku. A tak naprawdę mało kto jest w takim stanie chorobowym, żeby ta 1 łyżeczka mogła realnie zaszkodzić. A jeżeli jest - to wtedy są inne oleje.

Właśnie dlatego zapytałem o dawkę. Sam jestem ciekaw jak "duża" dawka wystarczy, żeby wywołać tak pozytywny efekt. Z zaleceń na opakowaniach - jest to 1/2 - 1 łyżeczka dziennie. Nie wiem czy autorka posta stosowała więcej czy mniej - mogę tylko zakładać, że trzymała się tego dawkowania.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam. Bow1 czy jest możliwość przyspieszenia sprzedaży mieszanek olejowych?
Mam wsród bliskich osób chorego na raka mózgu oraz dziewczynę z rakiem piersi po pierwszej chemii.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

eta pisze:
Mam wsród bliskich osób chorego na raka mózgu oraz dziewczynę z rakiem piersi po pierwszej chemii.

Odbież wiadomość na priv.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Bow! Bardzo bardzo serdecznie dziękuję. Nie umiem Ci odpowiedzieć. Podaję meil i czekam niecierpliwie na Twoją
wiadomość:

Awatar użytkownika

Bow1 mam pytanie: zbierasz zapisy na oleje, czy rozpoczęcie ich sprzedaży ogłosisz na forum? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Stan83 pisze:
czy rozpoczęcie ich sprzedaży ogłosisz na forum? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Napiszę na forum o rozpoczęciu sprzedaży oraz zamieszczę link do mojego sklepu. Właśnie fachowiec pracuje mad uzgodnieniem etykiet i technologii, a inny urządza mi sklep.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Bardzo dziękuję za informacje, wiadomości i ogólnie za to forum, z którego wiele się dowiedziałam. Prosiłabym o kontakt, bo chciałabym kupić Twoje oleje. Jak można się z Tobą kontaktować?
Opiszę pokrótce problemy/ choroby na które chciałabym stosować te oleje i może mógłbyś mi doradzić jakie witaminy i suplementy brać z tymi olejami.
Mam 50 lat i astygmatyzm, słaby wzrok, liczne cysty i włókniaki w piersiach, zaburzanie hormonalne (siwe , wypadające włosy, sporą nadwagę, 90 kg przy wzroście 1,64m).
Moja mama lat 76- gruczolaki na przysadzce mózgowej, wycięta tarczyca, reumatyzm, bakteria helicobacter pyroli, wrzody na żołądku, nadżerki, reflux żołądka, słabe serce.
Prosiłabym o kontakt :)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Joanna 1 pisze:
Bardzo dziękuję za informacje, wiadomości i ogólnie za to forum, z którego wiele się dowiedziałam.

Joanno właśnie w tym celu wszyscy zamieszczają tu informacje, które mogłyby pomóc innym.
Myślę, że możesz mieć niedoczynność tarczycy. Nie wiem czy leczysz się u endokrynologa, czy bierzesz jakieś lekarstwa jeżeli tak to jakie.
Jakie lekarstwa bierze Twoja mama? Ma usunięta tarczycę więc musi być pod opieką endokrynologa. Czy bierze statyny?

Szkoda, że ludzie tak łatwo decydują się na bardzo poważny zabieg, który ma zasadniczy wpływ na ich całe późniejsze życie. Usunięcie tarczycy to prawie dekapitacja.

Ale wracając do tematu powinnaś zainteresować się płynem Lugola plyn-lugola-t10517.html.
Istotna jest w Twoim przypadku odbudowa błon fosfolipidowych. Usprawnienie/naprawa szlaków metabolicznych lipidów. Mają one znaczenie nie tylko w centralnym układzie nerwowym ale całym organizmie, który składa się z ponad 100 bilionów komórek, a każda z nich jest bardziej skomplikowaną strukturą niż cała nasza cywilizacja.
Przy takiej złożoności trudno jest o bezbłędne rozpoznanie, a jeszcze trudniejsze jest ręczne sterowanie.
Można jednak podjąć próbę dostarczenia wszystkiego co mogłoby umożliwić organizmowi proces autonaprawy.
Moim zdaniem jednym z kluczowych elementów są odpowiednie kwasy tłuszczowe w optymalnej proporcji. Nie znaczy to jednak, że zaburzenia gospodarki lipidowej są przyczyną problemów w każdym przypadku. To tylko jedna z wielu możliwości.
W Twoim przypadku może to być niedobór jodu ale też brak odpowiednich enzymów np dejodynaz lub tysiąc innych przyczyn.
Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe w większości przypadków działają pozytywnie ponieważ naprawiają błędy żywieniowe jakie popełnia 99% ludzi oraz dostarczają budulec do odbudowy najważniejszych organelli naszych cegiełek jakimi są komórki. Mówiąc o organellach wcale nie miałem na myśli wyłącznie błon fosfolipidowych ale membrany i błony plazmatyczne czyli wewnątrzkomórkowe. Błony lipidowe są również wokół wszystkich organelli i to od ich budowy zależy co przenika np do mitochondrium czy nawet komórki.
Trochę zanudzam więc na tą chwilę doradzam przeczytać dział o płynie Lugola.
Odpowiedz też na pytanie jakie lekarstwa bierzecie z mamą.
Zbilansowane oczywiście doradzam ale na ten produkt jeszcze trzeba poczekać odrobinkę.
I jeszcze jedno - głowa do góry :)

Witam
Od jakiegoś czasu stosuję betainę hcl (2-3 kapsułki) z pozytywnym rezultatem. Poprawiła mi się perystaltyka jelit oraz przyswajanie pokarmów. Niestety w toalecie nadal miałam ogromne problemy z zatwardzeniem. Chcąc sobie pomóc zdecydowałam się zastosować olej z krokosza barwierskiego, gdzieś wyczytałam że oleje pomagają na zaparcia. Wygląda na to że była to jedna z moich gorszych decyzji.
Od 3 dni bardzo boli mnie żołądek i prawdopodobnie wątroba. Dzisiaj czuję też ucisk w całej klatce piersiowej.
Wzięłam tylko jedną łyżkę stołową tego specyfiku przed posiłkiem. Coś takiego mam po raz pierwszy w życiu, wcześniej tylko raz miałam ostre bóle po jajecznicy smażonej na boczku, które minęły po jednym dniu. Ból jest najsilniejszy około 2 godziny po posiłku, i utrzymuje się przez parę godzin. Dziwne bo jeżeli uszkodziłam śluzówkę żołądka to najbardziej powinno boleć po betainie. Dotyk w okolicy pod mostkiem też boli.
Co to oznacza?
Nietrawienie tłuszczy, złą pracę wątroby, stan zapalny wywołany Omega6 ?
Jak w tej sytuacji mogę sobie pomóc?
Dodam że jelita też są w szoku, pieką i są mocno skurczone,dosłownie czuję przesuwający się piekący pokarm. Zamierzony efekt nie nastąpił, jestem zakorkowana na amen. Ciężka praca dietą, suplementami została zniweczona całkowicie. Jest jeszcze gorzej.
Jestem załamana. Jak się z tego podnieść?
Bardzo proszę o pomoc.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Anemone pisze:

Gorzej wybrać nie mogłaś.
Olej z krokosza balwierskiego jest ok ale jako mazidło na skórę. To olej o wyjątkowo niewłaściwym składzie. Możliwe, że masz zawaloną wątrobę a na dodatek dokopałaś jej stosując taki tłuszcz.
Teraz powinnaś tylko się odkorkować i zostawić na minimum 2 tygodnie wszystkie tłuszcze roślinne chociaż i ze zwierzęcymi nie przesadzaj. Jak Lactulosum 4 łyżki i zioła nie pomogą to tylko lewatywa.
Po 2 tygodniach kwas alfa liponowy do posiłków i dużo owoców.
Po miesiącu spróbuj małą łyżeczkę oleju z ostropestu z łyżeczką oleju z siemienia lnianego bo samego ostropestowego nie należy brać.
Stopniowo wprowadzaj stosując wit C i kwas alfa liponowy, a doprowadzisz wątrobę do porządku.

Anemone pisze:

Rano na czczo 1-2 szklanki wody z solą kamienną, po 30 min.
1 łyżeczkę sody zalej odrobiną gorącej wody, dopełnij letnią i dodaj kieliszek
octu jabłkowego.

Zrób sobie raz w miesiącu kalibrację wit.c, do biegunki.

Poczytaj jak z zaparciami radzą sobie Rosjanie:
Cytuj:
Dla mnie , jako lekarza, pracującego w oparciu o metodę wisceralnej chiropraktyki (metodą A.T. Ogułowa), jest to oczywiste. Nie rozwiązując problemu zaparć, doprowadzenie brzucha i całego organizmu do ładu będzie problematyczne..

http://terapiawisceralna.pl/wyleczymy-zaparcia/

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 505 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]