Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 10 kwie 2020, 19:05

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
phpBB [video]

Bardzo ciekawy spot z Pamelą na rzecz kampanii przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt. :D
Szkoda że nasze rodzime "gwiazdy" nie mają takiej odwagi.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 24 sty 2010, 13:58 
VIP Member
Awatar

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Pam rzadzi :) Nie spodziewalam sie Niny Hagen w filmiku, jej kampania na plakacie dla PETA gdzie wystapila jako syrenka byla super :)

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

dobrze : ) widać że są gwiazdy które dostrzegają okrucieństwo wobec zwierząt

albo też dostrzegają w tym możliwość zwrócenia uwagi na... siebie :wacko:

Pamela nie musi nic robić aby zwracać na siebie uwagę ;) :D
Jest znana z tego że wspiera Petę i inne organizacje od lat.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

to jest właśnie właściwe użycie swojej karmy

Masz może na myśli przyjemne z pożytecznym? :D 8-)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

:) no nie do końca.

Gwiazda = rozgłos = ludzie przywykli do słuchania = rozpoznawana.

Jeśli wykorzysta się takie możliwości do promocji właściwych tematów
wówczas właściwie wykorzystujemy swoją karmę.
Ochrona życia - jest właściwym tematem...

Tak jak tu - wielu z nas ma karmę techniczną.
Wie jak pociąć, wrzucić, archiwizować materiał.
Dzięki temu wspaniałe wykłady filmy itp - są dostępne dla szerokiego grona
które samo by tego nie zrobiło.

Karma techniczna - użyta do dzielenia się wiedzą i pogłębiania świadomości
dociekania prawdy...

Można było przecież sprawozdania sejmu czy faktury tak pielęgnować...
Zawsze jest wybór.

W tym miejscu całej technicznej kadrze dziękuję...

Jak patrze na te materiały i oglądam je godzinami, dniami, miesiącami
to nawet nie wiecie jak się cieszę że mam do tego dostęp
i widzę ile pracy to kosztowało - ile sam bym zrobił...

SUPER, dziękuję

Fado pisze:
Szkoda tylko, ze w walce o prawa zwierzat uprzedmiotowiony musial zostac czlowiek...
Walka z okrucienstwem wobec zwierzat jest bardzo wazna, ale nie powinna oznaczac degradacji czlowieka.

Człowiek to "korona stworzenia", potężna inteligencja - ma tyle rozumu aby osiągnąć wszytko, głodny kot nie kupi karmy w sklepie, męczone zwierze nie powie przestań bo nie mówi w naszym języku. Jak ktoś nie ma uczucia empatii w stosunku do innych stworzeń - to wcale mi nie żal ani jego ani jego losu. Człowiek jest mistrzem degradacji wszystkiego wokół siebie, nie widzę powodu aby litować się nad naszym gatunkiem - tak czy inaczej dostanie to na co zasłużył zgodnie z zasadami prawa duchowego. Jak się nie sprawdzi jako gatunek...to podzielimy los neandertalczyków - natura nie lubi zastoju.

redmuluc pisze:
... Jak ktoś nie ma uczucia empatii w stosunku do innych stworzeń - to wcale mi nie żal ani jego ani jego losu. Człowiek jest mistrzem degradacji wszystkiego wokół siebie, nie widzę powodu aby litować się nad naszym gatunkiem - tak czy inaczej dostanie to na co zasłużył zgodnie z zasadami prawa duchowego.

Jak się nie sprawdzi jako gatunek... to podzielimy los neandertalczyków - natura nie lubi zastoju.

albo Rahaba :ninja: :wacko: :roll:

Awatar użytkownika

Fado pisze:
Mnie szkoda wszystkich zywych istot, ktore musza cierpiec przez glupote ludzi uwazajacych sie za inteligentnych.

Nooo właśnie - empatia do zwierząt, ale z pominięciem ludzi, to chyba delikatna pomyłka. Szczególnie, kiedy ma się świadomość w jaki sposób człowieki są dziś manipulowane i uczone ignorancji... Nie powiem, łatwiej jest odczuwać cierpienie, czy choćby dyskomfort, kiedy widzi się cierpiące zwierzę i dodatkowo ma świadomość, że to się dzieje dzięki ludziom, którzy przecież mają wybór...
Ale nic nie jest tylko czarne lub białe...

trzysz pisze:
Nooo właśnie - empatia do zwierząt, ale z pominięciem ludzi, to chyba delikatna pomyłka. Szczególnie, kiedy ma się świadomość w jaki sposób człowieki są dziś manipulowane i uczone ignorancji... Nie powiem, łatwiej jest odczuwać cierpienie, czy choćby dyskomfort, kiedy widzi się cierpiące zwierzę i dodatkowo ma świadomość, że to się dzieje dzięki ludziom, którzy przecież mają wybór...
Ale nic nie jest tylko czarne lub białe...

Empatia nie jest pomyłką w żadnym wypadku i bez wyjątków nie ważne wobec kogo. Także nie widzę żadnego logicznego związku w tym porównaniu. Nie powinieneś decydować o tym raczej który rodzaj cierpienia jest ważniejszy i na tej podstawie myśleć że można sprawę zamieść pod dywan bo ludzie są ważniejsi, bo może nie są.
Zapamiętaj jedno zdanie które jest bardzo ważne w tej kwestii : Nasz stosunek do zwierząt, jest miara naszego człowieczeństwa. Jeżeli ktoś tego nie przestrzega przestaje być człowiekiem moralnym.
Chcesz współczuć biednym ludziom w depresji, z powodu manipulacji...nie ma problemu, ale nie mów mi że empatia wobec zwierząt w tym wypadku to pomyłka. Stosujesz sam typową manipulację postępowaniem, usprawiedliwienie jednego wobec innego. Ale wyjaśnij mi co ma męczenie zwierząt wspólnego z np blokersem który jest głupi z powodu własnych ograniczeń i najchętniej by Cię sprzedał za paczkę papierosów. Nie można żonglować moralnością tak jak to strasz się robić. Wiesz do czego to prowadzi do analogii - illuminati mają nas za "bydło" i tak nas traktują. To też logika wynikła z podobnych przesłanek jak twoje, - "ONI są bardziej wartościowi niż M, my zatruwamy środowisko to trzeba nas wytępić bo ONI są "ponad" NAMI a my to tylko tępe głupie bydło"

Tak jak napisałeś ludzie mają wybór...zwierzęta nie.

Awatar użytkownika

Nie mówię, że współczucie do zwierząt jest błędem, tyko że błędem jest pomijanie ludzi ;)
selektywna empatia? rozumiesz...
skupianie się na jednym cierpieniu ignorując drugie nie jest drogą prowadzącą do zaniku cierpienia.
mogę się mylić, ale tak to widzę

trzysz pisze:
Nie mówię, że współczucie do zwierząt jest błędem, tyko że błędem jest pomijanie ludzi ;)
selektywna empatia? rozumiesz...
skupianie się na jednym cierpieniu ignorując drugie nie jest drogą prowadzącą do zaniku cierpienia.
mogę się mylić, ale tak to widzę

Cierpienie nie jest formą skupienia, nikt tu nie pisał p ignorowaniu czegokolwiek.
Ja po prostu nie nie współczuję wszystkim popaprańcom na tym świecie, każdy dostanie to na co zasłuży i jak sam sobie spieprzył życie to sam za to zapłaci. Nie współczuję narkomanom za ich narkomanie, alkoholikowi za ich nałóg , hazardziście za zruinowanie rodziny, (co nie wyklucza pomocy) bandycie za to że ktoś się na nim zemścił, tak jak nie będę współczuł człowiekowi który męczy zwierzęta dla przyjemności, to nie są istoty które nazywam ludźmi.
To tak jak z planem wobec bezdomnych, jest program wyjścia ale niewielu korzysta - bo obranie moralnej ścieżki to zbyt wielki wysiłek. Większość zostaje w swoim stanie bo nie ma ochoty się zmienić. Karma jest bezwzględna i dopadnie każdego, jeżeli ludzkość jest skazana na zagładę bo nie potrafiła rozwinąć wyższych uczuć, to nie mam nic przeciwko. Prawda jest taka że tylko garstka, 15 % może mniej pcha tą planetę do przodu, jeżeli ją pchną to tylko z tymi którzy nadążą.
Empatię czuję automatycznie wobec niewinnych ofiar nie wobec oprawców. To tak jakby współczuć oprawcom w obozach - owszem ale to wynika z prawa duchowego, bo ci ludzie nie mają pojęcia co sobie szykują i dlatego mi ich żal ale nie współczuję bo nie widzę takiego powodu. Abstrahują, do ofiary czuje się empatię, a kata jest żal, nie ma możliwości aby odczuwać empatię wobec kogoś kto niszczy, raczej jesteś zły na niego i wściekły. Empatia to coś co uważam za nasz największy skarb co sprawia że wkraczamy na moralną ścieżkę. Ktoś kto stracił empatię - upada.

Rozumiem zdanie Reda ale nie koresponduje z moim, ja współczuję wszystkim tym, którzy cokolwiek źle robią ale nie robią tego celowo z premedytacją.

To w Bohemian Grove wypowiada się frazę:
"zamknij ich oczy na prawdę a otwórz na nic nie znaczące sprawy" :shock:

Skąd i w jaki sposób ludzie mają to zrozumieć skoro nawet o tym niewiedzą, skoro ukrywa się prawdę o rzeczywistości duchowej i wykorzystuje dla swoich celów utrzymywania psychopatycznej i całkowicie zdemoralizowanej władzy nad ludźmi.

Wiem jak duży i przemożny jest wpływ zła więc skąd ci biedni ludzie mają o tym wiedzieć skoro ich jedynym aparatem poznawczym jest ich ułomy i dziecinnie łatwo manipulowalny mózg / umysł a także oczy, które tak naprawdę g... widzą.

To tak jakby mieć pretensje do ślepego, że jest ślepy.

Można tylko mu pomóc w jego ślepocie czyli dać rybę zamiast wędki, innego wyjścia nie ma poza takim, żeby w ogóle mu nie pomóc.

To się rozgrywa ponad głowami ludzi i dlaczego mają się czuć winni, że nie widzą / nie wiedzą tego co jest niewidzialne bo takie było założenie abyśmy byli ślepi.

Współczuję po prostu z powodu ich niewiedzy i niemożliwości zrozumienia a za przykład niech posłuży informacja od kogoś kto brał udział w przesłuchaniach przestępców, kryminalistów jak w przypływie szczerości w cztery oczy opowiadali ile zła spotkało ich w życiu i dlaczego zeszli na złą drogę.

Krytykować jest bardzo łatwo, pomagać bardzo trudno i nie zawsze nawet jest to możliwe.

Awatar użytkownika

Wkładam kawałek hiszpańskiej grupy SKA-P przeciwko eksperymentom laboratoryjnym na zwierzętach i maltretowaniu ich. Uwaga! sceny bardzo drastyczne.

Ska-P Animales de Laboratorio:

phpBB [video]

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Okrucieństwo w stosunku do zwierząt jest przerażające. Dobrym rozwiązaniem byłoby np.żeby wszyscy nauczyli się metody BSM. Mogliby się sami leczyć. A te laboratoria byłyby zlikwidowane.

Awatar użytkownika

A tutaj jeszcze raz ska-p z utworem Verguenza (Wstyd) . Rzecz o mordowaniu i dręczeniu byków na corriddach

phpBB [video]

Awatar użytkownika

timewave pisze:
(...) Współczuję po prostu z powodu ich niewiedzy i niemożliwości zrozumienia a za przykład niech posłuży informacja od kogoś kto brał udział w przesłuchaniach przestępców, kryminalistów jak w przypływie szczerości w cztery oczy opowiadali ile zła spotkało ich w życiu i dlaczego zeszli na złą drogę.

Krytykować jest bardzo łatwo, pomagać bardzo trudno i nie zawsze nawet jest to możliwe.

Zdarzyło mi się to parę razy w w życiu. Ponadto polecam takie książki jak np. "Pamiętnik jasnowidza", "Żywot własny przestępcy", czy "Czas skorpiona", ze wskazaniem na ta ostatnią. Doskonale ukazane techniki niszczenia człowieka w człowieku... Co do samego spota reklamowego: ciekawy element promocji. Taka lanserka jest teraz na topie: ekologia, prawa zwierząt, w tle global warming, o tym się mówi... "jakież tosłodkie"... Ciekawe kiedy doda zaleje się łzami nad losem kotów dachowców...? :lol:

To my dajemy im władzę. Ich pożywieniem są nasze negatywne myśli, emocje, żądze, lęki. Demaskujcie ich, ale nie walczcie z nimi. Przebaczcie im, a potem przesyłajcie światło i miłość. Miłości nikt się nie oprze, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko bezwarunkowej miłości.
Wszyscy wyszliśmy z tej samej Iskry Monadycznej i wszyscy do niej wrócimy. „In lak’ech, ala ken” – „JA jestem w TOBIE, tak jak TY jesteś we MNIE”.

Hanna Kotwicka
http://www.maya.net.pl

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Panela to jakiś dziwnym cudem jest popularna, słaba aktorka i modelka. Raczej dzięki temu co Doda się promuje tylko.

Awatar użytkownika

redmuluc pisze:
Empatia nie jest pomyłką w żadnym wypadku i bez wyjątków nie ważne wobec kogo. Także nie widzę żadnego logicznego związku w tym porównaniu. Nie powinieneś decydować o tym raczej który rodzaj cierpienia jest ważniejszy i na tej podstawie myśleć że można sprawę zamieść pod dywan bo ludzie są ważniejsi, bo może nie są.
Zapamiętaj jedno zdanie które jest bardzo ważne w tej kwestii : Nasz stosunek do zwierząt, jest miara naszego człowieczeństwa. Jeżeli ktoś tego nie przestrzega przestaje być człowiekiem moralnym.
Chcesz współczuć biednym ludziom w depresji, z powodu manipulacji...nie ma problemu, ale nie mów mi że empatia wobec zwierząt w tym wypadku to pomyłka. Stosujesz sam typową manipulację postępowaniem, usprawiedliwienie jednego wobec innego. Ale wyjaśnij mi co ma męczenie zwierząt wspólnego z np blokersem który jest głupi z powodu własnych ograniczeń i najchętniej by Cię sprzedał za paczkę papierosów. Nie można żonglować moralnością tak jak to strasz się robić. Wiesz do czego to prowadzi do analogii - illuminati mają nas za "bydło" i tak nas traktują. To też logika wynikła z podobnych przesłanek jak twoje, - "ONI są bardziej wartościowi niż M, my zatruwamy środowisko to trzeba nas wytępić bo ONI są "ponad" NAMI a my to tylko tępe głupie bydło"

Tak jak napisałeś ludzie mają wybór...zwierzęta nie.

Empatia...mało osób rozumie to słowo (moim zdaniem jedno z najpiękniejszych) a chyba jeszcze mniej posiada ją na przyzwoitym poziomie pełni świadomego człowieka. Ludzie wyrządzają sobie krzywdę nie zważając na innych. Jednak gdy to oni znajdą się w roli ofiary nawet nie zauważą że kiedyś w podobnej sytuacji byli oprawcą. Co jak co ale w moralności Kalego człowiek osiągnął wyżyny.

Co do zwierząt to ludziom wydaje się że są ponad nimi i jest to kwestią bezsprzeczną, po prostu aksjomat. Że zwierzęta są tylko po to aby służyć człowiekowi. Moim zdaniem trzeba być nieźle ograniczonym żeby twierdzić coś podobnego. W takich rozmowach często pojawia się pytanie czy w takim razie życie świni ma większą wartość niż życie człowieka. Odpowiadam :dla tej świni lub jej matki na pewno.

Czasem mam wrażenie że ta cała depopulacja to jest jakieś rozwiązanie. Głupcy nie uczą się poprzez słowo ale dzięki tragicznym doświadczeniom. Łatwiej mi wyobrazić sobie Raj na Ziemi po kataklizmie gdzie zostaje przy życiu te 500mln osób niż zmienić mentalność i świadomość kilku miliardów poprzez jakiekolwiek inne działania.

Peace, love, Empathy

"Słońce grzało tak rozkosznie, a kamień na którym siedział od dłuższego czasu, był tak przyjemnie ciepły, że Puchatek już sobie postanowił, że przez całą resztę poranka będzie siedział pośrodku strumyka i cieszył się z tego, że jest Puchatkiem."

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]