Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 gru 2019, 20:06

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Pomóżcie

Od kilku dni dokucza mi oko, przemywam je rumiankiem ale to chwilowa ulga i cos odnoszę wrażenie ze pomaga bo jest ciepły okład i nic więcej. Jakie jeszcze mogę zastosować zioła?
Dodam ze nie jestem chora zatoki mam zdrowe uszy mnie nie bola, zęby są ok. Oczy czy tęczówka nie jest czerwona i nie widać aby robił się jęczmień, nie jest opuchnięte ani w tym stylu i nie jestem alergikiem.
Dzięki od razu za pomoc.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 26 cze 2013, 10:18 
VIP Member
Awatar

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Czy bólom oka towarzyszy ból głowy lub karku?
Ogólnie nie jest to dobry symptom, w najgorszym przypadku ból oka może świadczyć o powstaniu zatoru tętnicy, co prowadzi do nieodwracalnych zmian na siatkówce.

Może lepiej udać się na ostry dyżur okulistyczny?

Ziele świetlika (Herba Euphrasiae)

zastosowanie dla oczu:

Działanie: używa się go do alergicznych i bakteryjnych zapaleń spojówek. Kwasy zawarte w świetliku mają cechy przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Uszczelniają naczynia krwionośne oczu, zapobiegają także krwawieniom z naczyń siatkówki. Świetlik może być stosowany w zapaleniach spojówek oczu i brzegów powiek, w wiosennym zapaleniu spojówek, przypadkach jęczmieni, a także w przypadkach zmęczenia oczu pracą przy sztucznym świetle, czy długim oglądaniem telewizji. Jest on również cenny dla ludzi, których oczy są nadwrażliwe na promienie słoneczne. Może być polecany do przemywania oczu w przypadkach katarów przebiegających z ostrym łzawieniem. Powinni o nim pamiętać ludzie narażeni na pyły i dymy przemysłowe.

Ekstrakt ze świetlika lekarskiego jest wykorzystywany również w homeopatii. Kompozycja składników niektórych z homeopatycznych kropli ocznych jest zbliżona do naturalnego płynu łzowego. W ich skład wchodzi świetlik i nagietek lekarski, starzec popielaty oraz związki mineralne. Zapewniają one optymalny poziom nawilżenia gałki ocznej i łagodzą podrażnienia. Wyciąg ze świetlika lekarskiego przynosi ulgę osobom cierpiącym na zespół suchego oka, którego przyczyną jest niewystarczające pokrycie rogówki i spojówki tzw. „filmem łzowym”. Odwar z ziela świetlika może być stosowany wewnętrznie w chorobach żołądka i wątroby, w zaburzeniach trawienia i w kolce żółciowej, u ludzi z obniżonym ciśnieniem tętniczym. Medycyna ludowa polecała stosowanie świetlika przy bólach głowy i bezsenności. Świetlik lekarski jest wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym. Wchodzi on w skład preparatów przeznaczonych do pielęgnacji i demakijażu skóry wokół oczu. Wraz z innymi wyciągami roślinnymi ma działanie przeciwzapalne, likwiduje obrzęki, łagodzi oznaki zmęczenia i stresu. Picie naparu ze świetlika łąkowego dwa razy dziennie wpływa na poprawę sprawności narządu wzroku i ostrości widzenia oraz przynosi ulgę zmęczonym oczom.

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiet ... %C4%85kowy

Dostępne w sklepach z ziołami.

P.S.

Na teraz zaraz słyszałem, że okład z torebek herbaty działa kojąco - ale nie potwierdzone
praktyką :-)

Niktu

Intimate Secretary * 6th Degree

No właśnie, zawsze mnie zastanawiało, dlaczego ludzie stosują na oczy coś, co jest rzekomo dobre na żołądek.

Cytuj:
Nie przemywa się chorego oka rumiankiem czy herbatą, bo wyciąg z rumianku zawiera garbniki, które dodatkowo podrażniają spojówkę i mogą doprowadzić do alergii.

Tak jak pisze Niktu, ziele świetlika na zapalenie spojówek, a ostatecznie szałwia.
Jak nie chcesz leżeć z torebkami ziołowymi na oczach, to są w aptece krople na bazie świetlika, ale to też tylko na zapalenie spojówek i tzw. suche oko.

Nagietek też może być. Każdy nie ustępujący po paru godzinach ból oka jest wskazaniem do szybkiej wizyty u specjalisty. Może być to objaw podwyższonego ciśnienia, ból może być spowodowany także wadą wzroku, może też mieć podłoże migrenowe - przyczyn, bardziej lub mniej poważnych, może być wiele.

-=-
wywaliłem Ci linka z przekierowaniem do chyba tylko Tobie znanej przychodni okulistycznej
Nie rób tego więcej.

[d66]

Awatar użytkownika

Cytuj:
Dodam ze nie jestem chora zatoki mam zdrowe uszy mnie nie bola, zęby są ok

Zęby nie zawsze dają o sobie znać, niekiedy boli głowa, oko, ucho ...
Ja bym zrobiła badanie krwi na CRP, z głową nie ma żartów, lepiej zapobiegać niż później leczyć ...

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Sprawdziłam już na sobie wszystko co mam dostepne w zielarni. Ostatnio dostałam 2 antybiotyki i steryd na oko. Było to zapalenie nadtwardówki więc nie takie nic. Jednak teraz super sprawdza sie srebro koloidalne. Wypróbowane na mnie i córce, i innych. Polecam na okłady, można tez pić. Kilka razy dziennie. Obyło się przez ostatnie kilka razy bez antybiotyków i szybko mija.

Świetlik, rumianek są często za słabe niestety.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]