Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 16 paź 2019, 18:55

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

"Niekończące się życie nie byłoby rajem, lecz wyrokiem"

- Jak to by było, gdyby udało się, może nie całkowicie uniknąć śmierci, ale odłożyć ją na nieokreślony czas, osiągając wiek kilkuset lat? Byłoby to czymś dobrym? - pytał papież Benedykt XVI, który przewodniczył mszy Wigilii Paschalnej w Watykanie. - Niekończące się życie nie byłoby rajem, lecz raczej wyrokiem - stwierdził papież w homilii.

- Widoczny jest opór, jaki człowiek stawia śmierci Z jednej strony, jak stale myśleli ludzie, powinno być uzdrawiające zioło przeciwko śmierci. Jednym słowem powinno istnieć lekarstwo na nieśmiertelność - powiedział papież.

- Dziś również ludzie poszukują takiej leczniczej substancji. Także dzisiejsza nauka medyczna stara się o to, aby jeśli nie wręcz wykluczyć śmierć, to wyeliminować jak najwięcej jej przyczyn, by ją coraz bardziej odroczyć, by zapewnić życie coraz lepsze i coraz dłuższe - mówił Benedykt XVI.

- Zastanówmy się jednak przez chwilę: jak to by było, gdyby udało się, może nie całkowicie uniknąć śmierci, ale odłożyć ją na nieokreślony czas osiągając wiek kilkuset lat? Byłoby to czymś dobrym?- Pytał Benedykt XVI.

Ludzkość postarzałaby się w nadzwyczajnej mierze i nie byłoby już miejsca dla młodzieży. Zgasłaby możliwość innowacji i niekończące się życie nie byłoby rajem, lecz raczej wyrokiem
Benedykt XVI wyraził przekonanie, że "prawdziwe lecznicze zioła przeciwko śmierci" powinny być inne. Nie powinny przynosić jedynie przedłużenia życia w nieskończoność, lecz "przemienić życie od wewnątrz". Papież przypomniał, że chrześcijańskie orędzie i Ewangelia wskazują: "tak, istnieje lecznicze zioło przeciwko śmierci, prawdziwe lekarstwo na nieśmiertelność".
Zostało znalezione. Jest dostępne. Lekarstwo to dane jest nam w chrzcie. Nowe życie zaczyna się w nas, nowe życie, które dojrzewa w wierze i nie wykreśla go śmierć starego życia
Podczas trzygodzinnej mszy Benedykt XVI udzielił sakramentu chrztu i bierzmowania sześciu dorosłym osobom: Somalijce, dwóm Albankom, kobiecie z Sudanu, Rosjaninowi i Japończykowi.
Kościół obchodzi Wigilię Paschalną w noc poprzedzającą Zmartwychwstanie Pańskie.To najdłuższa liturgia w roku, bogata w obrzędy i sakramenty. Ogień jest symbolem Chrystusa, a iskra wykrzesana w ten wieczór oznacza Jego wyjście z grobu i przejście do odmiennego życia. Od poświęconego ognia zapala się świecę paschalną, od paschału - po wniesieniu do kościoła - wszystkie lampy i świece w ciemnej do tego momentu świątyni.

źródło : http://www.wp.pl/
pełny adres : http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html

I widzicie, o czym tu gadka ? Oczywiście refleksje Papieża uważam za Jego refleksje i nie biorę ich do siebie.
Dla mnie to brzmi jak strach przed tym, kim jesteśmy :)
Poza tym nie chodzi tu raczej o substancję, a o ewolucję duchową, nie w tym kierunku szukają panowie.
Legendy o kosmicznych najeźdźcach, towarzyszach mówią o życiu na tysiące lat, dziesiątki czy setki tysięcy lat. Jak ? Przez ewolucję.
Dlaczego żyjemy tyle ile żyjemy na Ziemi ? No odpowiedzcie sobie ;)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 kwie 2010, 1:54 
VIP Member
Awatar

Cytuj:
"tak, istnieje lecznicze zioło przeciwko śmierci, prawdziwe lekarstwo na nieśmiertelność".
Zostało znalezione. Jest dostępne. Lekarstwo to dane jest nam w chrzcie. Nowe życie zaczyna się w nas, nowe życie, które dojrzewa w wierze i nie wykreśla go śmierć starego życia.

Gdy widzę słowo chrzest to mam przed oczyma gasnące, zamykające się światło czakry. W tych momentach nie wiem czy płakać z powodu tego, że tacy ludzie są na Planecie, czy iść z bombą jądrową na Watykan (?) :zły: :uścisk: :spoko:

Istnieje jakaś możliwość odwrócenia rytuału chrztu? :roll:

Istnieje, i jest to kolejne, inne "pudełko"...

Powoli nasuwają mi się myśli że to jakiś obłęd. Czyli świadome wystąpienie z tej instytucji jest protezą 'wolności'...? :?

monika pisze:

tak...możesz zostać ochrzcona po szatańsku i wtedy będzie chrześcijański anulowany.....

...nigdy się nad konsekwecjami polania wody na glowe nie zastanawiałem wcześniej ale teraz widze, że to nie miało żadnego znaczenia dopóki po latach ktoś ci nie powie, że to zniszczyło twoje życie i od 3- ciego miesiąca stałeś się niewolnikiem zakłamanej diabelskiej doktryny...

...jeżeli ktoś wierzy ze 3 krople wody są w stanie naznaczyć jego dalsze życie i bez egzorcyzmów się nie obejdzie....to niech mi nie mówi w kolejnym poście, że jest bogiem...bo Bóg sie o takie pierdoły nie martwi :!:

Mason33 bardziej przejęłam się zamknięciem czakr :roll: ale coś w tym jest co piszesz. Za dużo info się pojawia i nie jestem w stanie wyłapać tych mających znaczenie, poprostu bajzel jednym słowem...

saJms
Cytuj:
iść z bombą jądrową na Watykan (?) :zły: :uścisk: :spoko:

Jądra mam.
Poradź jak je rozbić w Watykanie aby była eksplozja.
Wpierw sprawdzimy instrukcje na jądrach papieża.
monika
Cytuj:

Nasrać do kropielnicy kościelnej i wszystkie uroki i zauroczenia kościoła tracą swoją moc.
Ja się odlałem do kropielnicy i tak sami błogosławią się wszyscy bogobojni wchodząc do kościoła. :lol:

KK jest instytucją i niczym ponad to, posługuje się religią jako narzędziem, które generalnie opiera się na kilku prostych fundamentach manipulacji, takich jak poczucie winy, grzech pierworodny (co za bzdura), lęk przed karą Bożą, lek przed grzechem i ma na calu za pomocą tych prostych technik, trzymać owieczki w stadku, a owieczki jak to owieczki, strzyże się a nie głaszcze.
Jak powiedział jeden mądry pan "Boże chroń nas od religii".

?

Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 8:19 przez Suchy, łącznie zmieniany 1 raz

Bolek pisze:
Nasrać do kropielnicy kościelnej i wszystkie uroki i zauroczenia kościoła tracą swoją moc.
Ja się odlałem do kropielnicy i tak sami błogosławią się wszyscy bogobojni wchodząc do kościoła. :lol:

...jako zblazowany emeryt nietrzymający moczu jesteś usprawiedliwiony ale pomyśl o pampersach. Do faktu, że ulewa ci się w nogawke nie próbuj dopisywać jakiś ideologicznych przesłanek swoich działań tylko zacznij się leczyć :!:

Suchy
Cytuj:
Wyobraź sobie ludzi, którzy widzą ponowne nadejście Zbawiciela
,
Nie wyobrażam sobie fantazji ludzi ani urojonego "zbawiciela"
Zbaw się sam a będziesz zbawiony, teraz i za swojego życia.
Kto czeka na zbawienie Jezusa- czym szybciej umrze, tym szybciej zbawiony. No to do dzieła; zdychajta i do Nieba- MOŻE? :P

Przeczytaj jeszcze raz uważnie post, który tak okroiłeś, że stracił cały sens, jaki starałem się w nim zawrzeć;)
Mason33, przybij piątkę :spoko:

Suchy pisze:
KK jest instytucją i niczym ponad to".[/b]

twoje wywody przypominaja twoj nick. Wiecej nie bede dopowiadac, bo chyba pora obiadowa sie zbliza.
Pierwsze co chce zakomunikowac to ze nie jestem katoliczka, ani wyznawczynia zadnej innej religii. ALE KK to nie tylko hierarchia to takze ludzie to twoi i moi znajomi, bliscy, rodzina, koledzy i ich serca i uczucia. A jezeli jestesmy juz AKURAT na tym forum powinnismy sie liczyc z uczuciami i sercem naszych bliznich.
Wiec wybacz, ale tak samo jak ja nie przyjde na pogrzeb twojej matki i nie naszczam na jej trumne tak samo nie popieraj kogos kto nie jest zwierzeciem a nie potrafi zalatwic swoich potrzeb fizjologicznych w toalecie we wlasnym domu a sra gdzie popadnie, na stolach, lozkach, kropielnicach. (chyba ze nie wie co to toaleta on wraz z domownikami zalatwiaja swoje potrzeby w sloiki ewentualnie pod stolem).

Reasumujac, miejmy wlasne poglady, dzielmy sie nimi, ale nie dyskutujmy z kims wulgarnym, kims kto stoi nizej w bliologicznej hierarchii niz wsza na grzebieniu.

Trzymajmy sie tego bo szkoda aby to forum zeszlo tak na psy jak prawda2

Bou, przeginasz i to ostro Jeśli nie chcesz zostać wyśmiany to powinieneś przede wszystkim zmienić to - psuje już na samym początku czytania ^^

Cytuj:
ALE KK to nie tylko hierarchia to takze ludzie to twoi i moi znajomi, bliscy, rodzina, koledzy i ich serca i uczucia.

Zabrzmiało to jak wyznanie w najgorętszym momencie brazylisjkiej telenoweli... Dodaj, że 95% naszego społeczeństwa, jeśli już tak ostro ciśniesz...

Bolek nie przeginaj. Da się zrozumieć Twoja frustracje, ale upubliczniając swój wywód staraj się to zrobić jak najdelikatniej... Wszystkim wyjdzie na dobre a i lekcje wyniosą... :spoko:

Bou
Oficjalnie katoliczką może i nie jesteś ale twój tekst swiadczy, że podświadomie jesteś fanatyczką religijna i tego ukryć nie umiesz. To ci wyłazi jak słoma z kapcia. :P

saJms

Cytuj:
Bolek nie przeginaj.

Nie ma zadnego przeginania.
Napisz tu; Islam to fanatyczne głupole- psychiczne Zero i nieokrzesane bydło.
Co się stanie ? U nas nic ale powiedz to u nich i co wtedy?
Jak chcesz wiedzieć, to napisz tu; Katolicy to fanatyczne głupole- psychiczne Zero i nieokrzesane bydło.

A czym to różni się Islam od Chrześcijan? Czyż to nie to samo gówno?

Jeśli się ktoś uraża, to tylko fanatycy jakiejkolwiek religii a to nie moja sprawa w co kto wierzy czy nie wierzy.
Uderz w stół a nożyce... nie -fanatycy się odezwą. :tak: :P :lol:

Bolek pisze:
Bou
Oficjalnie katoliczką może i nie jesteś ale twój tekst swiadczy, że podświadomie jesteś fanatyczką religijna i tego ukryć nie umiesz. To ci wyłazi jak słoma z kapcia. :P

prosze nie przeinaczaj. sloma mi z kapcia nie moze wystawac, bo nie chodze do twojej stodoly ani nie zblizam sie do twojego siennika w wyrku aby twoja sloma gdzies mi sie przyczepila. nie myl mnie ze swoja siostra, sasiadka czy matka na Boga prosze... i staraj sie aby ten jabol ci reszy komorek nie wypalil EOT

Bou pisze:
Suchy pisze:
KK jest instytucją i niczym ponad to".[/b]

twoje wywody przypominaja twoj nick. Wiecej nie bede dopowiadac, bo chyba pora obiadowa sie zbliza.
Pierwsze co chce zakomunikowac to ze nie jestem katoliczka, ani wyznawczynia zadnej innej religii. ALE KK to nie tylko hierarchia to takze ludzie to twoi i moi znajomi, bliscy, rodzina, koledzy i ich serca i uczucia. A jezeli jestesmy juz AKURAT na tym forum powinnismy sie liczyc z uczuciami i sercem naszych bliznich.
Wiec wybacz, ale tak samo jak ja nie przyjde na pogrzeb twojej matki i nie naszczam na jej trumne tak samo nie popieraj kogos kto nie jest zwierzeciem a nie potrafi zalatwic swoich potrzeb fizjologicznych w toalecie we wlasnym domu a sra gdzie popadnie, na stolach, lozkach, kropielnicach. (chyba ze nie wie co to toaleta on wraz z domownikami zalatwiaja swoje potrzeby w sloiki ewentualnie pod stolem).

Reasumujac, miejmy wlasne poglady, dzielmy sie nimi, ale nie dyskutujmy z kims wulgarnym, kims kto stoi nizej w bliologicznej hierarchii niz wsza na grzebieniu.

Trzymajmy sie tego bo szkoda aby to forum zeszlo tak na psy jak prawda2

Chill Out Skarbie:) Nie chciałem i nie mam zamiaru obrażać niczyich uczuć religijnych, raczej nie mój poziom intelektualny, co się zaś tyczy mojego Nick'u to wziął się od nazwiska i tak zwracają się do mnie jeszcze od czasów szkoły podstawowej;)

Kiedy mówię o KK jako instytucji, nie mówię o Twoich i moich bliskich tylko jako o ... instytucji. To nie Twoi i moi bliscy i ich uczucia, Nie o ludziach którzy przychodzą na mszę i wierzą w to co robią, bo w końcu wierzą że ich obecność na mszy, jest niezbędnym składnikiem wiary, o ludziach, którzy tworzą wspólnotę chrześcijańską, bo zdajesz się mylić pojęcia. Rozdziel chrześcijaństwo od instytucji KK i zobaczysz, że zupełnie niepotrzebnie się denerwujesz.
W jaki sposób udało Ci się połączyć moje wypowiedzi, z kilkoma innymi wypowiedziami (wulgaryzmami) innych użytkowników wypowiadających się w tym temacie i zrobić z tego taki wybuchowy miks??

Pozdrawiam cię serdecznie :uścisk:

Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 8:20 przez Suchy, łącznie zmieniany 1 raz

Bou
No i stałem się wrogiem narodu polskiego za słowo prawdy ale twoja mama siostrą zakonną a tatuś i braciszek pedofilami, oszustami, złodziejami mordercami milionów czyli księżami i to ich właśnie rogrzesza.

To nic że dzieci pierd...., mordują, rabuja ale twoją rodziną są i to się liczy, więc przebaczajmy im i kochajmy ich bo naszymi bliźnimi są a kościół i bóg przebaczać nakazuje- jednocześnie mordując , rabując i gwałcąc.

Chyba i ja cię pokocham ale w pozycji; 3 metry pod ziemią , głową do dołu.

Cytuj:
nie myl mnie ze swoja siostra, sasiadka czy matka na Boga prosze... i

Moja rodzina nie z twojej parafii a masz rację;
Na Boga proś boga o wiecej dzieci dla tatusia i braciszka do pedałowania a matka boga wysłucha cię i bóg pedałować pomoże.

?

Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 8:20 przez Suchy, łącznie zmieniany 1 raz

Cytuj:
Wzajemne opluwanie się w jakiejkolwiek dyskusji jest niepoważne.

Dla plujących ważne jest KTO PLUJĄCEMU pluje w oczy ale, że
on pluje sam drugiemu w oczy- to przecież normalne- NO NIE?
Raaaaaaaaaaatunku modeeeeeeeratory, ktoś mi napluł w oko!!!!!!!!!!!
Wpierw zliż, co innym naplułeś kimkolwiek jesteś.

Grand Elect Mason * 14th Degree

Bolek witaj - dawno Cie nie było
ale powrót nastąpił w iście wystrzałowym stylu

w tzw. międzyczasie kilku kolegów wrzuciło trochę granatów w różne miejsca na forum
no ale Ty wpadłeś z bombą atomową
i po religii...

niektórym granat innym bomba potrzebna jest
dla złapania dystansu do siebie

refleksja, że przegiołeś jakaś infantylna mi się zdaje :mrgreen:

Nic się w tym świecie nie zmieni, ludzie proszą o karę, jak widzę jak traktujecie się nawzajem, jak szanujecie swoje poglądy, prawo do nieskrępowanego wyrażania samego siebie w cywilizowany sposób, po prostu robi mi się zwyczajnie przykro. Nie jestem wkurzony, jest mi przykro. Teksty o bombach, granatach, gratulacje powrotu w wielkim stylu, pożal się Boże. Konserwa jeśli to są treści, których szukasz na D.I.pl, to czas się stąd zabierać, Bolek skoro dostałeś bana to widocznie rozrabiaka z Ciebie, za chwilę będzie kolejny ban, choć może najdzie Cię jakaś refleksja i zastanowisz się nad treściami, którymi obrażasz innych.

Pozdrawiam serdecznie.

Suchy
Cytuj:
za chwilę będzie kolejny ban,

Jak Adminem jakiś arab to żadnego bana bo ma Jahwe w dupie.
Jak Adm. katol lub katol przemalowany na ateistę to ban i ja mam to w dupie.
Forum dla poglądów i opini ludzi a nie ludzie pod dyktando Admina.
W takim temacie, admin musi się spodziewać skrajnie sprzecznych opinii o religiach i bogach.
Jak tego nie cierpi,- jego miejsce w kościele. Tam nie ma pytań ani żadnych opinii.
Wszyskie owieczki i barany na kolana i klepać; "Moja wina , moja wina...... " i "Zdrowaśki".

Suchy
Cytuj:
za chwilę będzie kolejny ban, choć może najdzie Cię jakaś refleksja i zastanowisz się nad treściami, którymi obrażasz innych.

Kogo obrażam powtarzając co sam Icke pisze w książce "Przewodnik dla robotów" ? No chyba nie Icke?
A to forum D. Icke czy "Towarzystwo Katolickie Wzajemnej Adoracji"? a jak są obrażeni to kto?
Ci co dyskutuą cały tydzień o Icke a co niedziela chyc do spowiedzi i do wyżerki żywcem ciała bożego i na kolanach "Moja wina, moja wina......" "..i odpuść nam nasze winy......"
Luuuuudzie!!!!!! sami robicie z siebie wariatów a raczej od dawna już nimi jesteście a kto to widzi to dla was obraza?
Oczywiście prawda najboleśniejsza.

;) Akurat mój drogi, tak się składa że mamy identyczne poglądy na temat religii, określiłem swoje stanowisko na samym początku. Za to zaczęła mnie obrażać jedna urażona Pani. Nie podoba mi się historia KK, ani sama instytucja. Pozwól że przytoczę moje własne słowa w tym momencie:

KK jest instytucją i niczym ponad to, posługuje się religią jako narzędziem, które generalnie opiera się na kilku prostych fundamentach manipulacji, takich jak poczucie winy, grzech pierworodny (co za bzdura), lęk przed karą Bożą, lek przed grzechem i ma na calu za pomocą tych prostych technik, trzymać owieczki w stadku, a owieczki jak to owieczki, strzyże się a nie głaszcze.
Jak powiedział jeden mądry pan, "Boże chroń nas od religii".

Być może gdzieś umknęło w ferworze walki ;) a może po prostu to kwestia sposobu doboru słów.

Suchy
Cytuj:
Jak powiedział jeden mądry pan, "Boże chroń nas od religii".

Przepraszam, skomentowałem;
Właśnie sie modlę;
"Boże uchowaj mnie od religii i przyjaciół,
z sektami i wrogami sam sobie poradzę"
Widzę, że na wapniaka słowa, nawet Ty nie zwracasz uwagi. Chyba zmienię nazwisko na Icke.
Jahwe brzmi zbyt rynsztokowo a Jezus zbyt wisielczo.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

A ja się podpisuje pod tym, irytuje mnie hipokryzja i pseudotolerancja zarówno w temacie religii jak i w temacie wegetarianizmu. Po prostu - nie ma czegoś takiego jak tolerancja religijna i nigdy jej w historii człowieka nie było, nie ma i nigdy nie było również humanitaryzmu w stosunku do zwierząt. Co to jest tzw. Humanitaryzm?? Wymyślili to oświeceni masoni w XVII w. i próbowali wprowadzić w życie, nigdy specjalnie im to nie wyszło. Zresztą, idea humanitaryzmu tyczy się szacunku człowieka względem innego człowieka i jego praw do godności i nie ma co tego pojęcia przenosić na zwierzęta i z nim utożsamiać. Człowiek traktował "humanitarnie" zarówno innowierców jak i zwierzęta w podobny sposób - brutalnie i bez ogródek zarzynając jeśli uważał to za słuszne. Byłoby miło gdyby takie idee humanitaryzmu i tolerancji udało się wprowadzić na ziemi ale to wtedy już będzie raczej biblijny Eden gdzie ludzie się kochają a lew i człowiek przy "wspólnym stole" jedzą roślinki.

Suchy

pośmiać się czasami trzeba
ze swojego nadęcia także - to dobrze robi własną ważność obniżyć

jako dość zaawansowany forumowicz znam trochę dłużej styl Bolka
i bywało, że sam się nabierałem na jego wycieczki
taki już jest kolega Bolek
dla odmiany może być paru innych równie zdolnych fajterów

karma mnie zadziwia również w tych dyskursach forumowych
bo kto tylko dużo opowiadać zaczął o medytacjach, miłości i inne podobnie całkiem słuszne rzeczy
zaraz pojawiał się fajter, który de facto mówił "sprawdzam"
i w 9 na 10 przypadków - egzamin z bezwarunkowej miłości oblany
gadanie to jedno
działanie to drugie
we wszystkim, aż szkoda gadać dalej

Andromedan zapodał całkiem dobry temat :)
zatoniemy po raz "milionowy" w opisie rzeczywistości
tymczasem architekci matrixa czasu nie marnują
i podsuwają kolejne "ważne" tematy ludziom, których świadomość wspięła się na rejestry nie analizowane przez główne nurty medialne
we wszystkim chyba warto zachować dystans i poczucie humoru :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]