Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 08 lip 2020, 12:41

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree

Witam was,nie pisałem jeszcze w 2012 ale juz nadrabiam
jak wiemy to nie tylko wymyślona data,to naprawdę ważny rok,nawet jeśli to wszystko nie zakończy sie w 2012 to myślę że w tym roku dojdzie do przełomu ale mniejsza o to
zacząłem intensywnie wizualizować swoje myśli ,obserwować je,przede wszystkim zdałem sobie sprawę że wszystko wychodzi ode mnie,wcześniej niby to wiedziałem ale chyba nie dokładnie wiedziałem jak to działa i jak tego użyć na swoja korzyść ,dziś chyba byłem w stanie dosć mocnej medytacji (medytuje od nie dawna)bo miałem pisk w uszach i bardzo fajnie się czułem,kiedy zamykam oczy mam mrok a w czasie medytacji dostrzegałem jasno żółte ,pomarańczowe kolory i pojawił się pisk tak przez jakies 15,20min cichł i wzmacniał się i potym zasnąłem
zaczynam jeść nie co inaczej bo nie ma nikogo już kto mi gotuje wiec sam mam wgląd co i jak jem
wegetarianinem jeszcze nie jestem ale małymi kroczkami dojdę i do tego ;) generalnie chciałbym sie zmienić na 100% nie na pół gwizda,wyeliminować wszystko co złe z mojego życia
do czego pije,wiem jak ważny jest to rok i chcę zmienic swoje zycie,tfu,ja muszę,moja dusza/serce aż krzyczy
pragnę wielkiej zmiany i to chyba dobrze staram sie nie brać do siebie tego co widze tak na poważnie
bo"życie to przecież przejażdżka,sen a my jesteśmy wyobrażeniem samych siebie "
i jeżeli ta zmiana we mnie ma być prawdziwa taka pełną gębą to powiedźcie mi co z oglądaniem mediów?
tzn sprawa ma się tak teraz TV oglądam rzadko częściej Filmy działa to na mnie nie raz pouczająco,nie raz rozluźniająco ale ..tu pojawia się pytanie bo jeśli wiemy do jakich celów i przez kogo używana jest tv trzeba przyznać że nie jest dla nas dobra,wiec co z tego jeśli ja oglądam coś niby ze świadomością żę to fikcja itd skoro może to na mnie działać podprogowo badź też w jakiś inny negatywny sposób a ja nie będę zdawał sobie z tego sprawy to samo z filmami z pc internetem itd,pytam bo miałem ostatnio małego tripa z proszkami chciałem zobaczyć jak to jest i miałem po tym straszne obrzydzenie do telewizji filmów itd,jak zawsze lubiłem coś w wolny wieczór obejrzeć (czasem codziennie)tak po tym nawet mi to głowy nie przyszło siedzienie i oglądanie czegoś wiadomo niby to normalne Euforia itd ale wiem że narkotyki lekkie twarde jakiekolwiek otwierają wiele drzwi i byłem tego świadkiem,raczej był to mój ostatni raz ale było to dla mnie doświadczenie po którym nie chciałem przyjmować innej rzeczywistości tylko moją własną i pomyślałem ze coś w tym jest,oglądając jeden film dziennie czy nawet tygodniowo zanurzamy się na te kilka godzin w inną rzeczywistość i nie wiem czy dla nas to dobre,piszą o tym bo wiem ze na forum jak i na całym świecie jest dużo osób nawet tych świadomych które nadal sporo oglądają i ciekawi mnie to czy oglądanie działa na umysł wyłącznie negatywnie czy ogólnie ode mnie zależy jak na mnie "działa" ale szczerze gnicie przed ekranem nawet 2h dziennie zaczyna mnie odrzucać
mam ochotę wypieprzyć TV ;p
pewnie są wśród was też tacy którzy już zerwali z nałogiem oglądania,powiedzcie jak i co się zmieniło
czekam na wasze napisane słowa
wspierajmy się w tym okresie: )

"Wy śmiejecie sie ze mnie że jestem inny a ja śmieję się z was że jesteście tacy sami"-Jonathan Davis.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 28 sty 2012, 20:24 
VIP Member
Awatar

Myślę podobnie ale chciałbym też usłyszeć to od was
jeżeli chcemy sie zmienić nie powinny chyba do nas docierać takie śmieci jak z filmów
dobre filmy są jest ich wiele ale są dobre tylko na jakimś poziomie świadomości,kiedy widzisz więcej to i one nie mają takiego sensu a jak powiedziałaś negatyw z ekranów dobiega do nas zawsze a jest on prawie we wszystkich filmach
dla mnie bycie otwartym na zmiany to zmienianie się,nie będę się wspinał po ewolucji do góry jeśli medytuje,wyobrażam sobie piekne emocje ,wydarzenia a zaraz po tym bombarduje sie mój umysł po prostu zbędnymi śmieciami jakie są w filmach,aczkolwiek na jakieś ambitne kino można sobie czasem pozwolić
w końcu "wszystko jest dla ludzi"

"Wy śmiejecie sie ze mnie że jestem inny a ja śmieję się z was że jesteście tacy sami"-Jonathan Davis.

Ja nie mam telewizora, bo stal i sie kurzyl... :język:

I tak nigdy nie bylo co tam ogladac...

Nie brak mi tego pudelka... Jakby czego nie wlaczyc to zawsze same bzdety... jak nie pustoglowie to jakas paranoja... :)

Wole obejrzec wybrany przez siebie film na dvd lub pojsc do kina... jak juz. :tak: Nie rozumiem zupelnie ludzi, ktorzy godziny moga spedzic na gapienie sie w to pudlo... Haha... zabawa w rozaniec... leci sie 50 czy ile kanalow... nie ma nic... i zaczyna sie zabawe od poczatku, zeby przeleciec przez nic... :D

phpBB [video]

InnyniżTY pisze:
[...]zaczynam jeść nie co inaczej bo nie ma nikogo już kto mi gotuje [...]

Tak, takie doświadczenie może być bolesne, ale...
InnyniżTY pisze:
[...]do czego pije[...]

mimo wszystko postaraj się nie pić.

InnyniżTY pisze:
[...]ale szczerze gnicie przed ekranem nawet 2h dziennie zaczyna mnie odrzucać
mam ochotę wypieprzyć TV ;p
pewnie są wśród was też tacy którzy już zerwali z nałogiem oglądania,powiedzcie jak i co się zmieniło [...]

Czyli upewniasz się czy nic nie stracisz pozbywając się tv?
No cóż, niestety, wiele możesz stracić. :spox:
W pierwszych tygodniach możesz poczuć się zdezorientowany brakiem zdania o bieżących wydarzeniach politycznych czy sportowych; po kilku miesiącach zauważysz, że ludzie których spotkasz, mówią o rzeczach z których nie zdawałeś sobie sprawy, a które nie dotyczą twojego życia w jakikolwiek sposób; a po kilku latach... chętnie posłuchamy co tam się zmieniło u ciebie, InnyniżTy. :)

Jeśli czujesz pociąg do medytacji - medytuj.
Dźwięki, oszałamiające kolory, wspaniałe tripy - ten cały mentalny hałas w tobie, być może ucichnie.
Być może usłyszysz świergot ptaków za oknem, tak, czysto jak nigdy przedtem, a cisza nieporuszonego umysłu pozwoli ci na oglądanie czegokolwiek, co się pojawi.
Trzymamy kciuki :)

heh nie tyle co upewniam się po prostu uważam że mimo mojej wiedzy ze telewizja nie jest dobra i tak dosć często cos w niej obejrzałem ,mimo że miałem świadomość ze "oglądam jakieś bzdury myślałem zę skoro to wiem to mogę oglądać bez skutków ubocznych a po tym tzw tripie czułem ze te płaskie pudełko emituje w moim kierunku coś co mnie"zakłóca" spowalnia itd
uważasz że mam wewnętrzny Chaos ? :dobani:
możliwe ,czasami jestem rozchwiany emocionalnie ale generalnie jeszcze panuje nad swoim umysłem chociaż czasami bombraduje mnie myślami których nie chce mieć:) ale chyba każdy to kiedys przechodził
nie ciągnie mnie do medytacji ,ciągnie mnie do wszystkiego co dobre:P dla mnie ten stary szary świat nie istnieje i liczę dni/miesiące/lata aż to pewnego dnia odejdzie,nie koniecznie ze świata a ze mnie samego
pozdro dla was"

InnyniżTY pisze:
[...]uważasz że mam wewnętrzny Chaos ? :dobani:

Chaos? czy możesz "mieć" chaos, albo porządek?

InnyniżTY pisze:
[...]możliwe ,czasami jestem rozchwiany emocionalnie ale generalnie jeszcze panuje nad swoim umysłem chociaż czasami bombraduje mnie myślami których nie chce mieć:) ale chyba każdy to kiedys przechodził

No tak, panujesz nad umysłem, z wyjątkiem chwil, gdzie doświadczasz myśli nad którymi nie panujesz.
Jasne, każdy to ma. :)
To coś jak panowanie nad zmianą koloru świateł na skrzyżowaniu; ogólnie panujemy nad zielonym, ale czasem pojawia się czerwone i trzeba zaczekać.

InnyniżTY pisze:
[...]nie ciągnie mnie do medytacji ,ciągnie mnie do wszystkiego co dobre:P dla mnie ten stary szary świat nie istnieje i liczę dni/miesiące/lata aż to pewnego dnia odejdzie,nie koniecznie ze świata a ze mnie samego

Czyli skąd?
Nic nie odejdzie, i coś jednocześnie odejdzie; może pojawić się inna percepcja.
Oczywiście nic nie musi.

Wszystkie przejawienia i dźwięki
Wyłaniają się z subtelnych
Duchowych wrażeń pozostawionych przez myśli.
Podobnie jak rysunek na wodzie
Znika sam z siebie
Również zwodnicze przejawienia
Rozpuszczają się
Kiedy zrozumie się, że nie posiadają
Jakiejkolwiek egzystencji.
Nie są niczym innym
Jak takością.
To jest pogląd Mahamudry.

Kiedy brama umysłu,
Przez którą wnikają wszystkie przejawienia
Nie będzie już więcej zamknięta
I zniekształcona koncepcjami
Okaże się,
Że nie mają one żadnej substancji
Są promieniującą przejrzystością
I że wszystko, cokolwiek się pojawia
Pozostawione jest
Naturalnemu dzianiu się.
To jest
Praktyka medytacji Mahamudry.

Iluzyjne przejawienia powstają
Z wiary w rzeczywistość.
Jeśli z pomocą nieustannego
Wglądu w ich nierealność
Spoczywa się w rozluźnieniu
W spontanicznej, bezczasowej naturze
Otwarta dal, w której nie ma już
Nic więcej do zrobienia
Zostanie bez wysiłku osiągnięta.
To jest zastosowanie Mahamudry.

Te trzy punkty
Są skarbem mojego serca.
Ponieważ jogini przenikający
Istotę wszystkich rzeczy
Są jak moje serce
Wypowiadam dla nich
Te słowa pełne znaczenia.
Z nikim innym
Nie mógłbym się nimi podzielić.

Vortex7 pisze:
InnyniżTY pisze:
[...]uważasz że mam wewnętrzny Chaos ? :dobani:

Chaos? czy możesz "mieć" chaos, albo porządek?
Oczywiscie mogę mieć chaos w umyśle,sercu lub też porządek i harmonie ale nie zapanujemy nad harmonią jeśli w okół jest chaos

Nic nie odejdzie, i coś jednocześnie odejdzie; może pojawić się inna percepcja.
Oczywiście nic nie musi.

nie musi ale wierze że systematyczna praca przyniesie efekty,generalnie to ważne by btyć szcześliwym i robić zgodnie z sumieniem i sercem,po to to dostaliśmy więc idźmy w tym kierunku,nie którzy z życia robią Labirynt Fauna,wielcy znawcy wmawiaja nam takie rzeczy po których nie ogarniamy tego świata i siebie jeszcze bardziej a przecież to wszystko takie proste : ) oczywiście proste dla kogoś kto od dziecka to wie i rozumie,jednak dla nas ziemian galaktycznych "psycholi" nie łatwo powrócić do tego naturalnego stanu rzeczy
Phillipie-ciekawe
Wszystkie przejawienia i dźwięki
Wyłaniają się z subtelnych
Duchowych wrażeń pozostawionych przez myśli.
Podobnie jak rysunek na wodzie
Znika sam z siebie
Również zwodnicze przejawienia
Rozpuszczają się
zmusza do refleksji
miłego dnia ; D

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

zdecydowanie dział ten bardziej był dedykowany konkretom,
niż uzewnętrznieniu wewnętrzności - metodą ciągłą...
czyli piszemy wszystko ciurkiem...

Proponuję, zapoznaj się autorze postu z informacjami, postami
zawartymi w dziale techniki treningu umysłu,
jeśli nie znalazłeś odpowiedzi, zataj konkretne pytanie.

Konkretnie, rzeczowo, jeśli nie wiesz czego chcesz, to się zastanów.

W tej formie wątek warto przenieść do hydeparku, bo nie mam pewności
gdzie można go zaklasyfikować.

NIe byłem pewny do jakiego działu zaliczyć ten temat uwarzałem że ma on sporo zwiazanego z umysłem bo piszemy tutaj o działaniu mediów na umysł jaki kolwiek
kolego Hakkun jeśli uważasz że to złe miejsce to proszę o przeniesienie tematu
co złego to nie ja
3majcie sie :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]