Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sie 2019, 14:56

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Odkurzacze
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Jak zapewne wiecie w eurokołchozie zakazali odkurzaczy z dużym poborem prądu. Kompletnie mnie to nie interesowało dopóki nie rozwalił mi się odkurzacz, 4 miesiące po 4 letniej gwarancji, a jakże. Naprawa polega na wymianie płytki elektroniki, takiego kawałka plastiku z kondensatorem i innym pierdołkami, koszt to 81,23zł, czyli niemal 1/4 kosztu całego odkurzacza :lol: No i problem. No i chyba trzeba będzie nauczyć się żyć bez odkurzacza. Przynajmniej innych złodziei, tym razem od energii będę mniej dorabiać.

A wiecie dlaczego nie kupię nowego? Nie wiem czy tu było czy nie, czy słyszeliście o tym czy nie, ale ten zakaz na odkurzacze powyżej 1600W (a swoją drogą to od 2017 ma być 900W, poza tym i nie tylko odkurzaczy ma to dotyczyć, ale wszystkiego innego sprzętu np. suszarek do włosów) wcale nie polega na mniejszym zużyciu prądu czy głośności czy innych bzdur, tylko po prostu na tym aby produkowali urządzenia które będą pracowały na innych częstotliwościach by uwalać nas kolejną elektromagnetyczną trucizną (Źródło: Jan Zbigniew Popko). Wiecie coś więcej na ten temat?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Odkurzacze
: 30 maja 2016, 8:46 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: Odkurzacze
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Na ten temat wiem tyle, że bez odkurzacza można, ale przydaje się (do wyczyszczenia kratki wentylacyjnej w łazience, do przejechania tapczanu czy fotela z kurzu).
Nawet jeżeli chodzi o "uwalanie nas kolejną elektromagnetyczną trucizną" to i tak niektórzy używają np. tylko z odkurzacza i to raz na tydzień (bo panele zamiata zmiotką, więc tylko meble odkurzy raz na czas).
Choć muszę przyznać, że moja mama jakiś czas temu wymieniła porządny Zelmerowski odkurzacz na nowy bezworkowy i kompletnie inaczej pracuje. Jeden "wibrował" nisko a ten drugi, nowy, wysoko. Nawet było słychać świst zamiast buczenia.
Osobiście przy długim odkurzaniu męczyłam się przy tym starym. Przy tym nowym dość szybko się zirytuję.
Nie wiem czy o to im chodzi. Teraz każą nam być spokojnymi, ale pełnymi energii i pomysłów, uśmiechniętymi, mówiącymi o tym co dobre i żyjącymi chwilą. Nie opłaca się im nas podkurzać, bo może zaczniemy się buntować.

...czy ja trochę już nie przesadzam? Wydaje mi się, że w ogóle poszłam w jakimś dziwnym kierunku...

Nie no u nas to się odkurzało niemal codziennie podłogi i dywany więc codzienna dawka takich niskich fal mogłaby być znacząca. W ogóle to chodzi chyba o wpływanie na fale mózgowe... Wiesz, oprócz harpów, telefonów, masztów radarów i innego dziadostwa potrzebują jeszcze jakichś innych zakresów by nas uwalić doszczętnie.

Intendant of the Building * 8th Degree

Witam.Problem odkurzacza istnieje od dawna,w tym sensie że są coraz gorsze.Wymyślają cuda nie widy,te usprawnienia zdają się psu na budę.Ja osobiście używam pół przemysłowego,został przywieziony z Dani.Jak jest
zbudowany?A no trochę inaczej.Silnik elektryczny jest osobno,i ma swój system chłodzenia,nie zależny.Turbina powietrza która zasysa śmieci jest osobno,jest worek,który pełni rolę filtra.Śmieci się zbierają pomiędzy workiem a
pojemnikiem na śmieci,jest też filtr powietrza ,żeby żadne zanieczyszczenia nie wydostały się na zewnątrz.Jest cichy,i można nim nawet dwie godziny odkurzać-nie grzeje się.Siła ciągu jest bardzo duża.Można nim odkurzać wszystko,
dosłownie.Czyszczenie polega na wysypaniu śmieci z pojemnika,i wytrzepaniu -worka filtra.Znajomy też chciał taki
kupić w kraju,ale niestety bez skutecznie.Są podobne,ale nie w tym systemie.Jest prawidłowo zbudowany,i chyba
dlatego jest niedostępny.Pozdrawiam-sprzątających i nie tylko.

@tomasz.wojcik4 To wygląda na to że nawet w dziedzinie odkurzania traktują nas jak śmieci i rzucają nam ochłapy żeby nas doić. :bangheadwall:

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Przecież wiadomo, że wszystko jest robione najnizszym kosztem, z wprogramowaną datą przydatności do użytku. Lepszych konstrukcji nie opłaca się robić bo jeden odkurzacz starczył by na 10 lat, tak jak kiedyś.
Już pomijam kwestie patentowe do tych urządzeń.

Tak jak mówił tomasz.wojcik4 jak chcecie dobrych sprzętów to kupicie wersje przemysłowe lub pół-przemyślowe one z założenia mają 10x krotną żywotność. Ale na ten przywilej trzeba słono zapłacić. Z drugej strony nie ma co liczyć na to, że chiński odkurzacz za 200 zł będzie nam długo służył. A niektóre z produktów/modeli są kierowane tylko do takich krajów jak Polska.

Cytuj:
A wiecie dlaczego nie kupię nowego? Nie wiem czy tu było czy nie, czy słyszeliście o tym czy nie, ale ten zakaz na odkurzacze powyżej 1600W (a swoją drogą to od 2017 ma być 900W, poza tym i nie tylko odkurzaczy ma to dotyczyć, ale wszystkiego innego sprzętu np. suszarek do włosów) wcale nie polega na mniejszym zużyciu prądu czy głośności czy innych bzdur, tylko po prostu na tym aby produkowali urządzenia które będą pracowały na innych częstotliwościach by uwalać nas kolejną elektromagnetyczną trucizną (Źródło: Jan Zbigniew Popko). Wiecie coś więcej na ten temat?

Dla mnie to bzdura. Wszystkie urządzenia korzystają z sieci elektrycznej w której częstotliwość napięcia wynosi 50 Hz. Ale też nie we wszystkich krajach bo w stanach jest 60 Hz. Częstotliwość prądu łatwo jest sprawdzić. Dalej, jest to uzależnione jest konstrukcji danego urządzenia. Jeśli jest to silnik to wiadomo. Prędkosć turbiny w odkurzaczu jest zależna od czestotliwości. Grzałka to w zasadzie drut oporowy... Buczenie transformatora ? To w sumie jest bliskie niskim częstotliwością prądu i sporo zalezy od konstrukcji transformatora. Co tam jeszcze może hałasować ?
W sumie niewiele rzeczy.

Aha i 95% urządzeń elekronicznych działa na prąd stały a nie zmienny. Warto o tym pamiętać. A tam nie ma już żadnych "częstotliwości"

W ogóle każde urządzenie musi pracować na 50/60 Hz, bo takie mamy zasilanie w gniazdku. Urządzenie może sobie zmienić częstotliwość jeśli potrzebuje. Ale łatwo to sprawdzić ale nie sądze by ich konstrukcja odbiegała od tego co było produkowane 10 czy nawet 20 lat temu. A jeśli odbiega, to znaczy, że jest mało efektywne i warto wywalić płytkę albo przelutować urządzenie by działało tak jak należy. Ale nie sądze by to było prawdą.

Jeśli chodzi o częstotliwości dzwiękowe, to w przypadku silników lub odkurzaczy zależy to od dużej ilości elementów. Np Pralka która ma na celu hałasować będzie już zachowywać się inaczej jeśli postawiomy ją na miękkim podłożu. Częstotliwość dzwięku też zależy prędkości silnika, jeśli właśnie on ma wywoływać te drgania.

Dla mnie to bzdura, chyba, że ktoś mi przedstawi dokładnie jak miało by to działać. Cofamy się kurwa do średniowiecza, magia i wiara w płaską ziemię i inne bzdury zaczyna wypierać jakiś racjonalizm.

Bardziej bym się bał anten. 2.4 Ghz to częstotliwość w której gotowuje się woda - tak działają kucheniki mikrofalowe. Jest to też zakres telefonii GSM i Wifi oraz innych urządzeń komunikacyjnych jak np radiowa łączność bezprzewodowa w zdalnie sterowanych modelach Bluetooth czy nawet pilot od auta. Bo to faktycznie wprawia w rezonans wodę i wszystko co jest na niej oparte a że człowiek składa się z niej z 70% to wiadomo czym to może skutkować. Już pomijam badania na temat wpływu fal radiowych na częstotliwości na neuroprzekaźniki, bo również jest sporo badań na ten temat.

Jeszcze mamy ostatnio nowy wymysł pod tytułem sieci Wi-FI 5 Ghz. A te częstotliwośc jest mniej penetracyjna. Ciekawe z czym wesoło w naszych ciałach będzierezonować ?

Ja się nie znam, ale czy aby zapewnić taką samą moc ssania, a z biegiem lat nawet większą, przy jednoczesnym obniżeniu mocy nie powoduje że coś tam w silniku musi się szybciej kręcić? A czy takie bardzo szybkie obroty nie mogą powodować jakichś nieprzyjemnych wibracji, czy coś w tym stylu? Nie trzeba podpinać się do gniazdka w którym jest częstotliwość 50-60 Hz by spowodować nieprzyjemne dla ucha dźwięki, może to być cokolwiek co się szybko kręci i wydaje jakieś dźwięki.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ja się nie znam, ale czy aby zapewnić taką samą moc ssania, a z biegiem lat nawet większą, przy jednoczesnym obniżeniu mocy nie powoduje że coś tam w silniku musi się szybciej kręcić?

No właśnie w tym sęk, że większa moc = wyższe obroty. Nie można zwiększyć obrotów przy obniżzeniu mocy. A już na pewno nie tak drastycznie. Można oczywiście uleprzyć sam silnik, łożyska, można usprawnić konstrukcje, ale moc zawsze będzie przekładać się na obroty i siłę ssania.

Cytuj:
A czy takie bardzo szybkie obroty nie mogą powodować jakichś nieprzyjemnych wibracji, czy coś w tym stylu? Nie trzeba podpinać się do gniazdka w którym jest częstotliwość 50-60 Hz by spowodować nieprzyjemne dla ucha dźwięki, może to być cokolwiek co się szybko kręci i wydaje jakieś dźwięki.

Za duży rozstrzał częstotliwości. Ta będzie się różnić w zależności od poziomu zapchania filtrów, regulacji mocy, zużycia sprzetu, nawet od stopnia napełnienia worka. Do tego ma na to wpływ typ łożysk i wielkość i sama konstrukcja turbin w różnch modelach odkurzaczy. Już nie mówiąc o różnej konstrukcji obudów - różna wnęka rezonansowa i charakterystyka tłumień. btw są odkurzacze które mają próg halasu na poziomie 25-30 db (głównie te przemysłowe) a to już poziom szeptu albo głośniejszego wentylatora w komputerze. Te normalne mogą mieć poniżej 60 db co i tak jest niezłym wynikiem i plasuje je gdzieś w okolicach głośności średnio głośnego radia. Starczy nawet łekko pilnikiem spiłować łopatki wiatraka by zmienić jego dzwięk.
Więc, nie wydaje mi się.

Więc utrzymanie stałego zakresu w domowych urządzenach który miał by szkodzić jest nierealne.

I jeszcze raz... Nawet jeśli to łatwo jest to pomierzyć, starczyło by nagrać dzwięk i wrzucić do byle jakiego programu do obróbki audio np Audacity, albo nawet playera który wykreśla częstotliwości. W przypadku infradzwieków jest to cięższe, ale nie sądze by były one generowane przez domowe urządzenia.

Natomiast faktem jest, że niektóre urządzenia generują szkodliwe i niskie częstotliwości. Takim przykładem są Turbiny wiatrowe które generują infradzwięki, ale one są olbrzymie. Infradzwięki mieszczą się gdzieś w okolicach 20-30 Hz więc znajdują się poniżej progu słyszalności. I generowane są przez niskooborotowe turbiny farmy wiatowych.
Więc można się dowiedzieć pod hasłem Wind Turbin Syndrome

https://en.wikipedia.org/wiki/Wind_turbine_syndrome

Witam.Wracam do tematu dobry odkurzacz,Silnik nie musi szybciej się kręcić aby zwiększyć moc turbiny,
można turbinę zrobić stopniowaną,można zwiększyć średnicę wentylatora,można zwiększyć moc magnesów,w efekcie zwiększy się wydajność przepływu powietrza,a zatem moc ciągu.To ma swoje granice;
ale manipulując obrotami,niskie obroty=trwałość silnika.Maksymalnie dobrany wentylator=wzrost ciągu.
Oddzielenie silnika od wentylatora=spokojna i cicha praca.Całość tutaj przytoczona za przykład=Długowieczność odkurzacza.Ten wywód jest na poziomie szkoły podstawowej,-a zatem pytanie
zasadnicze ,dlaczego biura konstrukcyjne nie chcą tego zastosować?Dlaczego producenci nie chcą tak produkować ,pytanie zostawiam otwarte!Pozdrawiam wszystkich. :pisze:

levibc pisze:
No właśnie w tym sęk, że większa moc = wyższe obroty. Nie można zwiększyć obrotów przy obniżzeniu mocy. A już na pewno nie tak drastycznie. Można oczywiście uleprzyć sam silnik, łożyska, można usprawnić konstrukcje, ale moc zawsze będzie przekładać się na obroty i siłę ssania.

Co to za bzdura?
Prędkość działania silnika zależy od konstrukcji a nie tylko mocy. Jak najbardziej można zwiększyć obroty przy obniżeniu mocy. To co prawda nie musi iść w parze z siłą ssania.
Do poczytania:
http://www.forbot.pl/forum/topics20/teo ... vt8953.htm
a dokładnie -e=Blv
Cytuj:
A czy takie bardzo szybkie obroty nie mogą powodować jakichś nieprzyjemnych wibracji, czy coś w tym stylu? Nie trzeba podpinać się do gniazdka w którym jest częstotliwość 50-60 Hz by spowodować nieprzyjemne dla ucha dźwięki, może to być cokolwiek co się szybko kręci i wydaje jakieś dźwięki.

A odczepcie Wy się od 50/60Hz Ta częstotliwość i tak ginie zaraz za mostkiem Graetza, dodatkowo całkowana przez kondensator zaraz obok.

@tomasz.wojcik4
O to właśnie chodzi - wymuszanie zwiększania sprawności odkurzacza bez podnoszenia mocy.
I właśnie tym manipulują. Cały czas. Wbrew pozorom, zaprojektowanie wydajnego, energooszczędnego, cichego i w miarę żywotnego odkurzacza nie jest aż tak trywialne.

@skulldragl: po pierwsze - jesteś pewien, że ta właśnie płytka padła? Wyślij jakieś zdjęcia, pomyślimy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]