Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 09 sie 2020, 18:00

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22 maja 2010, 11:40 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009, 10:11
Posty: 1806
Cytuj:
Oczyszczanie dróg moczowych
Przewlekłe zapalenie dróg moczowych dotyczy około 80% ludzi. Jest to podstępne schorzenie, ponieważ stany ostre występują stosunkowo rzadko, z reguły dwa razy do roku, i z tego powodu większość bagatelizuje te objawy, nie zdając sobie sprawy, że stan ostry przechodzi w niszczący nerki bezobjawowy stan przewlekły.

Przygotowanie naparu
Składniki: 3 łyżki stołowe kwiatu wrzosu, po jednej łyżce stołowej: ziela mącznicy lekarskiej, liści melisy, ziela fiołka trójbarwnego oraz, w zależności od płci: 1 łyżkę stołową kwiatu jasnoty białej (dla kobiet) albo znamienia kukurydzy (dla mężczyzn).

Napar należy przygotować wieczorem. Składniki wsypać do litrowego termosu i zalać wrzątkiem. Uzyskane 3 szklanki naparu należy wypić następnego dnia w przerwach między posiłkami, tj. co najmniej 30 minut przed posiłkiem i 40 minut po posiłku, najlepiej małymi łykami.

Napar należy pić przez cały rok (również jeśli objawy zapalenia już miną), wg schematu: 6/3, czyli przez 6 tygodni pijemy napar, następnie 3 tygodnie przerwy, itd.

Efekty oczyszczenia dróg moczowych
Układ moczowy jest największym, a więc najważniejszym układem wydalniczym. Jeśli dodamy, że przyczyną wszystkich chorób jest toksemia organizmu wynikająca z braku możliwości wydalenia nadmiaru toksyn, to prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego ma decydujące znaczenie nie tylko w utrzymaniu, ale także w przywróceniu zdrowia poprzez działania profilaktyczne ukierunkowane na usunięcie przyczyny dysfunkcji organizmu, zwanej chorobą.

Omawiany napar ma działanie lecznicze obejmujące cały układ moczowy, a także przyległe organy – gruczoł prostaty u mężczyzn oraz przydatki u kobiet.

Kuracja dla dzieci
Dla dzieci napar wykonujemy tak samo jak dla dorosłych, natomiast ilość naparu przeznaczonego dla dzieci dobieramy w zależności od wagi ciała:

do 20 kg - ¼ dawki zalecanej dorosłym,
do 40 kg - ½ dawki zalecanej dorosłym,
do 60 kg - ¾ dawki zalecanej dorosłym.
Autor: Józef Słonecki


http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-drog-moczowych


Cytuj:
Oczyszczanie dróg oddechowych
Często spotyka się ludzi zachrypłych, pochrząkujących, pokasłujących. Większość z nich nie uważa tego za chorobę, w czym najczęściej utwierdzają ich lekarze stwierdzeniem, że to nic takiego; już taka uroda, albo podobnymi bzdurami.

W rzeczywistości wieczna chrypka, a także częste odchrząkiwanie i pokasływanie mogą świadczyć o grzybicy dróg oddechowych wywołanych przez grzyby Candida, które wrastając w błonę śluzową tworzą w niej nadżerki stanowiące wrota, przez które do organizmu wnikają toksyny będące przyczyną wielu poważnych chorób. Wprawdzie Mikstura oczyszczająca może załatać te dziury, ale to wymaga czasu i nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza w przypadkach bardzo zaawansowanych. W usunięciu grzybicy dróg oddechowych niezwykle skuteczny jest napar ziołowy.

Przygotowanie naparu
Składniki: 2 łyżki stołowe siemienia lnianego, 2 łyżki stołowe kwiatu wrzosu i po jednej łyżce stołowej: korzenia omanu i liści melisy.

Napar należy przygotować wieczorem. Składniki wsypać do litrowego termosu i zalać wrzątkiem. Uzyskane 3 szklanki naparu należy wypić następnego dnia w przerwach między posiłkami, tj. co najmniej 30 minut przed posiłkiem i 40 minut po posiłku, najlepiej małymi łykami.

Napar należy stosować 6 tygodni. W przypadku, gdy stan zdrowia tego wymaga, kuracje należy ponawiać, robiąc między nimi trzytygodniowe przerwy.

Działanie naparu
Napar ma działanie ogólnie wzmacniające, nieco moczopędne oraz świetnie oczyszcza drogi oddechowe i przełyk, przynosząc szybką ulgę, również przy refluksie żołądkowo-przełykowym.

Naturalnym objawem usuwania przez organizm grzybicy dróg oddechowych jest uwalnianie olbrzymiej ilości gęstej wydzieliny.

Kuracja dla dzieci
Dla dzieci napar wykonujemy tak samo jak dla dorosłych, natomiast ilość naparu przeznaczonego dla dzieci dobieramy w zależności od wagi ciała:

do 20 kg - ¼ dawki zalecanej dorosłym,
do 40 kg - ½ dawki zalecanej dorosłym,
do 60 kg - ¾ dawki zalecanej dorosłym.
Autor: Józef Słoneckihttp://www.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-drog-oddechowych


Cytuj:
Oczyszczanie twarzoczaszki
Bardzo często w jamie ustnej oraz w przylegającej do niej przestrzeniach czaszki zalega martwicza tkanka będąca pożywką dla bakterii, głównie paciorkowców i gronkowców, a także pasożytów, z grzybem Candida albicans na pierwszym miejscu. Nie może zatem dziwić, że rejon jamy ustnej często bywa pierwotnym źródłem zakażenia ważnych organów wewnętrznych. Ssanie oleju jest doskonałym sposobem usunięcia patologii.

Ssanie oleju
Wziąć do ust stołową łyżkę oleju roślinnego i trzymając w przedniej części ust (przed zębami) wessać go przy zaciśniętych zębach, by przedostał się do jamy ustnej. Następnie rozluźnić zęby, by olej wrócił do przedniej części ust, i w ten sposób ssać ów olej przez 15 minut (dla niecierpliwych może być 3 razy po 5 minut).

Ważne jest, by podczas wsysania językiem i policzkami wywołać jak największy opór wymagający wytworzenia jak największego podciśnienia, co jest istotą tego zabiegu. Zabieg wykonuje się jeden raz dziennie przez kilka miesięcy, do pół roku. Wspomagająco należy dwa razy dziennie płukać jamę ustną alocitem.

Do ssania nadaje się każdy olej roślinny, ale najlepszy jest olej słonecznikowy. Może być z plastikowej butelki, gdyż po zabiegu oleju nie należy połykać, lecz wypluć.

Efekty oczyszczenia twarzoczaszki
Przede wszystkim oczyszczenie jamy ustnej stwarza bakteriom symbiotycznym warunki do jej zasiedlenia, wskutek czego zanikają nadżerki błony śluzowej, a także patologiczny kożuchowaty nalot na języku. Ponadto ssanie oleju wpływa na ustąpienie wielu zmian chorobowych w obrębie jamy ustnej, takich jak: zapalenie dziąseł, powiększenie migdałków w tzw. pierścieniu limfatycznym gardła, stany zapalne zatok przynosowych i czołowych, oczodołów, w rejonie ucha środkowego, a także przysadki mózgowej.

Autor: Józef Słonecki

Źródło: przepisy medycyny ludowej

http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-twarzoczaszkiCytuj:
Mikstura oczyszczająca
Mikstura oczyszczająca nie jest lekiem, bowiem sama żadnych chorób nie leczy, natomiast po pierwsze zapobiega im, a po drugie – stwarza systemowi odpornościowemu warunki, by już istniejące choroby mógł usunąć samodzielnie. Jak to jest możliwe? Otóż, jak wiadomo, przyczyną wszystkich chorób są toksyny, przede wszystkim te wnikające do organizmu z przewodu pokarmowego przez nieszczelności jelit - nadżerki czyli niewidoczne gołym okiem, widoczne tylko pod mikroskopem w badaniu histopatologicznym mikrourazy nabłonka jelitowego. I to jest główne zadanie Mikstury oczyszczającej – systematyczne likwidowanie nadżerek.

W procesie zdrowienia, a także profilaktycznie, organizm potrzebuje wielu witamin i soli mineralnych. Tymczasem, także przy dostatecznej podaży w pożywieniu, występuje powszechny niedobór tych substancji. Jest on spowodowany zablokowaniem wchłaniania, a główną przyczyną są zalegające w przewodzie pokarmowym złogi patologicznego śluzu. I to jest drugie zadanie Mikstury oczyszczającej – systematyczne oczyszczanie przewodu pokarmowego.

I to w zasadzie wszystko, czego oczekujemy od Mikstury oczyszczającej. Resztę powierzamy temu, który – wyposażony w wiedzę spisaną przez miliony lat ewolucji w kodzie genetycznym zawartym w strukturze DNA – zna się na tym najlepiej: własnemu organizmowi.

Skład Mikstury oczyszczającej
Miksturę oczyszczającą tworzą trzy składniki: środek blokujący wchłanianie (olej), środek gojący nadżerki (alocit – wodny roztwór soku z aloesu albo ekstraktu z pestek grejpfruta) oraz środek rozpuszczający złogi (sok z cytryny). Każdy ze składników ma do spełnienia konkretne zadanie:

1.Olej dobrze łączy się ze śluzem wyściełającym błonę śluzową, dzięki czemu na około pół godziny blokuje wchłanianie pozostałych składników Mikstury oczyszczającej, już w początkowym odcinku przewodu pokarmowego. Tym sposobem umożliwia im dotarcie aż do jelita grubego.
2.Dzięki temu, że nie łączy się z wodą, olej nie pokrywa wodnistych nadżerek, lecz odsłania je na gojące działanie alocitu.
3.Alocit jest wodnym roztworem jednego z dwóch preparatów znanych z niezwykłych właściwości gojących – soku z aloesu albo ekstraktu z grejpfruta, spełnia więc rolę środka gojącego nadżerki istniejące w błonie śluzowej przewodu pokarmowego, a także zapobiega powstawaniu nowych.
4.Sok z cytryny wykazuje doskonałe właściwości rozpuszczające, toteż jego zadaniem jest rozpuszczenie patologicznego śluzu obklejającego ściany jelita cienkiego, kamieni kałowych w jelicie grubym, a także złogów zalegających w przewodach żółciowych oraz trzustkowych.
Przygotowanie Mikstury oczyszczającej
Wieczorem do szklanki z ciemnego szkła lub porcelanowego (albo glinianego) kubka wlać w dowolnej kolejności trzy składniki:

10 ml oleju + 10 ml alocitu + 10 ml soku z cytryny

Przykryć i pozostawić w temperaturze pokojowej, na przykład na parapecie lub (dla wygody) gdzieś przy łóżku. Wypić rano na czczo. Nie jeść ani nie popijać przez co najmniej pół godziny, a jeszcze lepiej przez godzinę – może być oczywiście dłużej.

Uwagi

1.Mikstura oczyszczająca nie jest lekiem jako takim i nie koliduje z żadnymi lekami – chemicznymi czy naturalnymi.
2.Jeśli stosujemy jakieś leki, które zgodnie z zaleceniem należy przyjmować na czczo, to przyjmujemy je pół godziny, a hormony tarczycy dwie godziny po wypiciu Mikstury oczyszczającej.
3.Ze względu na to, że wątroba może nie być w stanie wydalić zbyt dużej ilości toksyn uwalnianych w trakcie samooczyszczania organizmu, Mikstury oczyszczającej nie należy stosować jednocześnie z innymi metodami oczyszczania, by się na siebie działanie tych metod nie nałożyło. Inaczej mówiąc: nie należy poganiać organizmu do zdrowienia.
4.Aby uniknąć zbyt gwałtownej reakcji organizmu na początku, kurację lepiej jest rozpocząć od ¼ zalecanej dawki, następnie po tygodniu, dwóch (gdyby wystąpiły gwałtowne reakcje to później, po ich ustąpieniu), można zwiększyć ilość składników do ½ pełnej dawki. Następnie, stosując te same środki ostrożności, można zwiększyć ilość składników do ¾ pełnej dawki. Dopiero gdy ta ilość nie wywoła zbyt gwałtownych reakcji (albo miną), można zastosować pełną zalecaną dawkę.
5.W początkach kuracji, gdy istnieje jeszcze możliwość wystąpienia gwałtownych reakcji, składniki Mikstury oczyszczającej odmierzamy skrupulatnie, tj. 2,5; 5; 7,5 i 10 ml. Ale gdy Miksturę oczyszczającą stosujemy już tylko profilaktycznie, to śmiało ilości te możemy odmierzać w przybliżeniu („na oko”).
6.Mikstury oczyszczającej nie należy mieszać. Nie dlatego, żeby to w czymś szkodziło, ale po prostu nie ma takiej potrzeby.
7.Składniki do sporządzenia Mikstury oczyszczającej należy przechowywać w chłodnym miejscu lub w lodówce.
Olej jako składnik Mikstury oczyszczającej
Do Mikstury oczyszczającej używamy jeden z trzech olejów:

Olej z oliwek (oliwę) w pierwszym 3-miesięcznym etapie stosują osoby cierpiące na schorzenia żołądka i/lub dwunastnicy, nadkwaśność lub kamicę żółciową. Osoby, które tych schorzeń nie mają – pomijają ten etap.

Olej z kukurydzy w drugim 3-miesięcznym etapie stosują osoby, które skończyły bądź pominęły etap pierwszy i cierpią na choroby trzustki i/lub wątroby, i/lub mają podwyższony cholesterol. Osoby, które tych schorzeń nie mają – pomijają ten etap.

Olej z pestek winogron jest dla tych, którzy zakończyli bądź pominęli poprzednie dwa etapy i nie mają objawów nieprawidłowego funkcjonowania górnych odcinków przewodu pokarmowego.

Uwagi

1.Jak wiadomo, zadaniem Mikstury oczyszczającej jest wygojenie i oczyszczenie przewodu pokarmowego – nic ponadto. Dlatego rodzaj oleju należy dobrać indywidualnie, kierując się wyłącznie zaobserwowanymi objawami ze strony przewodu pokarmowego, w myśl zasady, że przewód pokarmowy leczymy po kolei: od górnych odcinków do dolnych. Natomiast inne trapiące nas schorzenia ustępują samoistnie w wyniku uszczelnienia nadżerek i uporządkowania wchłaniania w przewodzie pokarmowym.
2.Trzymiesięczny okres trwania poszczególnych etapów podano orientacyjnie, niemniej jednak w indywidualnych przypadkach może on być krótszy lub dłuższy.
3.Jeśli uznamy, że nie mamy kłopotów z którymś z wymienionych odcinków przewodu pokarmowego, albo że nie jest potrzebny aż trzymiesięczny okres leczenia go – przechodzimy do następnego etapu. Natomiast gdy się okaże, że popełniliśmy błąd, bo zbyt szybko przeszliśmy do następnego etapu, to w każdej chwili do poprzedniego etapu i związanego z tym rodzaju oleju możemy powrócić i stosować go tak długo, aż dolegliwości przewodu pokarmowego ustąpią całkowicie.
4.Oleje kupujemy w sklepach spożywczych w szklanych butelkach lub, jak w przypadku oleju z kukurydzy, zakręcanych tak zwanych puszko-butelkach.
5.Olej z oliwek przechowywany w lodówce krzepnie, toteż lepiej jest przechowywać go poza lodówką, ale w chłodnym miejscu. Natomiast jeśli takiego chłodnego miejsca nie mamy, to w ostateczności przechowywać go w lodówce też można.
Alocit jako składnik Mikstury oczyszczającej
Słowo „alocit” zostało stworzone na potrzeby Mikstury oczyszczającej z pierwszych członów słów „aloes” i „citrosept” w celu jasnego przedstawienia jednego z jej składników. Alocitu kupić nie można, lecz należy wykonać go samemu. W ramkach na następnej stronie przedstawione są obydwa warianty wykonania alocitu: z soku z aloesu i z ekstraktu z grejpfruta.

Alocit z soku z aloesu wykonujemy w ten sposób, że sok z aloesu rozcieńczamy wodą w stosunku 1:1, czyli do półlitrowej butelki z ciemnego szkła wlewamy ¼ litra soku z aloesu i ¼ litra wody. Wodę wcześniej należy przegotować i schłodzić do temperatury pokojowej.

Alocit z soku z pestek grejpfruta wykonujemy w ten sposób, że półlitrową butelkę z ciemnego szkła napełniamy wodą i dodajemy 35 kropli Citroseptu. Wodę wcześniej należy przegotować i schłodzić do temperatury pokojowej.

Po półrocznej kuracji roztworem soku z aloesu na początku, należy co trzy miesiące zmieniać rodzaj środka gojącego (na ekstrakt z grejpfruta i odwrotnie). Te zmiany uzasadnione są faktem, że po pewnym czasie organizm „przyzwyczaja się” do każdego środka gojącego i przestaje na niego reagować. Teoretycznie można byłoby stosować tylko jeden z środków gojących i robić przerwy, ale nie jest to dobre wyjście, ponieważ nasze środowisko zatruwane jest nieprzerwanie, więc nawet krótka przerwa w profilaktyce może spowodować niepowetowane szkody w zdrowiu.

Uwagi

1.Citrosept jako preparat ekstraktu z grejpfruta polecam tylko dlatego, że dobrze go wypróbowałem. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować inne preparaty owego ekstraktu.
2.Sok z aloesu należy rozcieńczać wodą z tego powodu, że, jak wynika z praktyki, nierozcieńczony na początku działa zbyt gwałtownie, za to później organizm się niejako przyzwyczaja, gdyż po dwóch miesiącach w ogóle przestaje nań reagować.
3.Do wykonania alocitu nie nadają się tzw. żele aloesowe, czyli soki zagęszczone przez dodanie do nich błonnika, np. miąższu aloesowego albo pektyny, która jest po prostu wytłoczynami jabłek, czyli w istocie odpadem po wyciśnięciu z nich soku.
4.Spośród wielu dostępnych na rynku czystych soków z aloesu, najlepiej sprawdzają się soki dwóch producentów: Natura-Styl i Laboratoria Natury.
Sok z cytryny jako składnik Mikstury oczyszczającej
Cytrynę należy cienko obrać z żółtej skórki, wycisnąć z niej sok, zaś pozostałość użyć do koktajlu błonnikowego.

Sok z cytryny to około 10 ml soku, czyli ilość soku, jaką można uzyskać z połówki małej albo 1/3 średniej, albo 1/4 dużej cytryny.

Osoby uczulone na owoce cytrusowe, na początku kuracji w ogóle nie powinny dodawać soku z cytryny do Mikstury oczyszczającej. Dopiero po trzech miesiącach można dodawać jedną kroplę i jeśli ta ilość nie wywoła reakcji uczuleniowej, po tygodniu dodać po dwie krople, i tak dalej – aż do pełnej dawki soku z cytryny.

Mikstura oczyszczająca podczas ciąży i karmienia piersią
Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny stosowanie Mikstury oczyszczającej kontynuować, zarówno ze względu na dobro własne, jak i dziecka. Czasami spotykam się z pewnymi obawami, wynikającymi z zamieszczenia na etykiecie soku z aloesu zakazu leczenia aloesem podczas ciąży i karmienia piersią. Nieporozumienie bierze się stąd, że w naszej metodzie nie stosujemy soku z aloesu w dużych dawkach mogących wpłynąć na funkcjonowanie organizmu, jakie są zalecane w leczeniu aloesem. Jednym słowem: Mikstura oczyszczająca nie ma nic wspólnego z leczeniem aloesem.

Wypróbowałem, że do świadomości najtrafniej dociera takie porównanie: różnica między leczeniem aloesem (50 ml jednorazowo) a użyciem soku z aloesu do Mikstury oczyszczającej (5 ml) jest taka sama, jak między wypiciem 500 ml (pół litra) wódki na raz a użyciem 50 ml tej wódki do drinka.

Po szóstym miesiącu ciąży oraz w okresie karmienia piersią nie należy rozpoczynać stosowania Mikstury oczyszczającej, ze względu na możliwość wystąpienia silnych reakcji organizmu.

Mikstura oczyszczająca dla dzieci
Dawki Mikstury oczyszczającej dla dzieci są mniejsze od dawek zalecanych dorosłym i wynoszą (w zależności od wagi ciała): ¼ do 20 kg; ½ do 40 kg i ¾ do 60 kg.

Jedną z podstawowych cech wyniesionych z domu powinien być szacunek dla własnego zdrowia, a także nawyk dbania o ten najcenniejszy ludzki skarb, bo wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – w tym przypadku przekazuje nawyki potomkom. Takim sposobem wyrastają pokolenia ludzi zdrowych, mających szacunek dla własnego zdrowia, albo pokolenia pacjentów, mających swoje zdrowie za nic; bezrozumnie oddających je w ręce ignorantów – specjalistów od chorób.

Jak postępować z dzieckiem, któremu Mikstura oczyszczająca nie smakuje, więc nie chce jej pić? Na początku codziennie rano podajemy mu jego ulubiony napój twierdząc, że to jest „zdrowa miksturka”, a gdy dziecko nabędzie już nawyku picia codziennie rano swojej „miksturki”, dodajemy do tego napoju troszeczkę Mikstury oczyszczającej, za jakiś czas nieco więcej, i tak dalej. I tym sposobem dziecko nawet się nie spostrzeże, że już pije „normalną” Miksturę oczyszczającą, której przedtem nie lubiło.

Często pada pytanie, od jakiego wieku należy podawać Miksturę oczyszczającą dzieciom. Odpowiedź jest prosta: jak najwcześniej. To jednak nic nie znaczy i każdy wolałby odpowiedź bardziej konkretną. Problem w tym, że trudno jest ustalić ten optymalny wiek – jedno dziecko jest takie, drugie inne – ale znam wiele przypadków, kiedy rodzice podawali Miksturę oczyszczającą trzy-, a nawet dwumiesięcznym niemowlętom. Nie muszę dodawać, że z powodzeniem.

Dzieci mają przewód pokarmowy o wiele krótszy niż dorośli, więc można u nich zastosować od razu wariant Mikstury oczyszczającej z olejem z pestek winogron.

Kiedy należy spodziewać się wyzdrowienia
Medycyna przyzwyczaiła nas do tego, że wyzdrowienie to zwalczenie objawów chorobowych, co skutkuje szybką poprawą samopoczucia, nie bacząc na długofalowe konsekwencje zablokowania procesu oczyszczania organizmu z toksyn. Mądrzy wiedzą, że usuwanie toksycznych złogów gromadzonych latami praktycznie we wszystkich zakamarkach ciała wymaga czasu i cierpliwości, ale niecierpliwi zadają pytanie: – Kiedy w końcu nastąpi poprawa...

To nie jest prawidłowo postawione pytanie, bowiem bazuje ono na medycznym postrzeganiu zdrowia, opartym na leczeniu, nam zaś chodzi o zdrowie co się zowie, czyli bez medycyny.

Mając nieszczelne jelita, z każdym posiłkiem dokładamy do naszego organizmu kolejną porcję toksyn, narażając się na konsekwencje takiego stanu rzeczy. Ideą Mikstury oczyszczającej jest odwrócenie tego patologicznego procesu, toteż po uszczelnieniu jelit rozpoczyna się proces usuwania z organizmu toksycznych złogów, często gromadzonych tam całymi latami. I proces ten dopóty będzie trwał, dopóki nie uzyskamy pełni zdrowia. W związku z tym nie tyle ważne jest, jak długo trwa proces zdrowienia, ile że ten proces trwa!

Jak długo stosować Miksturę oczyszczającą
Propaganda medyczna wmawia społeczeństwu, że choroba jest statystyczną niespodzianką przydarzającą się pechowcom, a na jej wystąpienie wpływ mają jakieś fikcyjne czynniki – patogeny, postęp cywilizacyjny, uwarunkowania genetyczne, niedobór w organizmie leków, brak badań okresowych. Mamy po prostu łatwowiernie przyjąć do wiadomości, że sami wpływu na nasze zdrowie nie mamy, więc pozostaje jedynie zawierzyć medycynie – poddawać się badaniom kontrolnym mającym na celu jak najwcześniejsze wykrycie choroby. Następnie diagnoza, no i leki mające zablokować objawy chorobowe, a ich ustąpienie rzekomo ma być równoznaczne z wyleczeniem, czyli zakończeniem kuracji. I to jest wszystko; już o zdrowie nie trzeba dbać; medycyna zrobiła swoje.

Mikstura oczyszczająca jest dla tych, którym propagowane przez medycynę podejście do zdrowia wydaje się być postawione na głowie. Rozsądek podpowiada, że lepiej jest postawić na zdrowie, gdyż tylko ono gwarantuje uniknięcie chorób oraz dożycie późnych lat starości w doskonałej kondycji psychicznej i fizycznej. Ale dbanie o zdrowie nie jest chwilową kuracją stosowaną w chorobie, gdyż o ten najcenniejszy ludzki skarb należy dbać przez całe życie. Nie warto się łudzić, że po wyzdrowieniu stajemy się odporni na choroby. Jasno z tego wynika, że Miksturę oczyszczającą należy stosować nieprzerwanie – od wczesnego dzieciństwa do końca życia.

Choroby infekcyjne w procesie zdrowienia
Niejeden będzie zachodził w głowę, dlaczego wdrożenie Mikstury oczyszczającej wywołało u niego spadek odporności, gdyż dotychczas na grypę raczej nie chorował, a tu masz – grypa zwaliła z nóg. Otóż trzeba wiedzieć, że organizm wykorzystuje zarazki do samooczyszczenia – bakterie do utylizacji toksycznych złogów, zaś wirusy do zaznaczenia i usunięcia wadliwych komórek, które nie dość, że nie pełnią w organizmie żadnej pozytywnej roli, to na domiar złego padają łupem pasożytów, głównie grzyba Candida albicans. Ponadto wadliwe komórki z uszkodzonym kodem DNA stanowią potencjalne ogniska nowotworowe. Dlatego organizm bardzo często dopuszcza do zainfekowania wadliwych komórek wirusami w celu ich zniszczenia. Jest to najlepsza, jeśli nie jedyna metoda ochrony przed prawdziwymi chorobami, ponieważ tak zwane choroby infekcyjne w rzeczywistości chorobami nie są, tylko dowodem, że nasz system odpornościowy prawidłowo pełni swoje funkcje ochronne względem organizmu jako całości.

Słaby system odpornościowy nie zdobywa się na tak gruntowny remont organizmu, jakim jest choroba infekcyjna, a więc z użyciem agresywnych zarazków, lecz postępuje zachowawczo, dopuszczając jedynie do zainfekowania toksycznych złogów i wadliwych komórek łagodnymi pasożytami. Wniosek, jaki nasuwa się sam, to ten, że choroby infekcyjne po prostu trzeba odchorować, by wyszły nam na zdrowie. Więc nie ma tutaj sensu pytanie: czy to jest choroba infekcyjna, czy efekt oczyszczania, bo to jest to samo. I jeszcze ważna informacja: objawy chorobowe (gorączka, katar, kaszel) świadczą o tym, że system odpornościowy pełni swoje funkcje prawidłowo. Co należy wtedy zrobić? – Primum non nocere! – Przede wszystkim nie bierzemy żadnych leków, także aspiryny – nic! W chorobie infekcyjnej z gorączką postępujemy następująco:

kładziemy się do łóżka, by się wypocić,
nie jemy, jeśli nie mamy apetytu,
często pijemy wodę, by się nie odwodnić, ale w małych ilościach (raczej po łyżce niż po szklance),
czekamy na chęć do życia.
Jeśli zwrócimy na to uwagę to spostrzeżemy, że po tak odchorowanej chorobie wstąpiły w nas nowe siły, czyli że wyszła nam ona na zdrowie.

Autor: Józef Słonecki

http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura


Cytuj:
Kąpiel z dodatkiem oleju
Należy zacząć od tego, że kąpiel można wykonać jedynie w wannie, natomiast prysznic nie jest żadną kąpielą – jest po prostu prysznicem. Przed kąpielą należy do wanny wlać 2 - 3 łyżki stołowe oleju z pestek winogron, a następnie napuścić wody. Kąpiel powinna trwać około 20 minut.

Jeśli to nie jest absolutnie konieczne, w kąpieli nie używamy innych środków myjących, a jedynie gąbkę, gdyż ciepła woda oraz olej w zupełności wystarczą, by rozpuścić zalegający w otwartych w ciepłej wodzie porach skóry tłuszcz, zaś złuszczony naskórek łatwo da się usunąć przy pomocy samej gąbki.

Kąpiel z dodatkiem oleju jest zalecana dla każdej skóry, gdyż w przypadku skóry przetłuszczającej się olej jako rozpuszczalnik tłuszczów wnika w głąb skóry właściwej oczyszczając ją, zaś w przypadku skóry suchej olej wnikając w głąb skóry właściwej pozwala utrzymać w niej wodę, czyli nawilża ją.

Po pewnym czasie zażywania przygotowanej w ten sposób kąpieli, skóra staje się gładka i elastyczna, drobne zmarszczki (jeśli były) znikają, a nowe nie pojawiają się (przedwcześnie). Nie pojawiają się nowe rozstępy i cellulit. Skóra z czasem przestaje być matowa, nabiera przyjemnego koloru i połysku – odżywa. Wszelkie zranienia i otarcia goją się bez problemów. A wypryski? Zapomnisz!

Można wsypać do kąpieli pół kilograma soli kuchennej jodowanej. W środowisku ciepłej, słonej wody, przy rozszerzonych porach, skóra w naturalny sposób wchłania jod i nie ma obawy przed jego przedawkowaniem.

Autor: Józef Słonecki

http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/kapiel-z-dodatkiem-oleju

_________________
Wszystko jest umysłem...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 22 maja 2010, 11:40 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 23 maja 2010, 23:42 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sty 2010, 18:22
Posty: 110
Płeć: mężczyzna
Pytałem już o tą terapię w ...Metody leczenia alergii...

ale skoro osobny temat to zapytam raz jeszcze:

czy miał ktoś może okazję przetestować to i owo z ww. terapii? czy może zna kogoś kto to robił?

jeżeli tak, to jakie efekty?

pozrdrawiam

_________________
...całuję rączki, mocno prawicę ściskam. :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 maja 2010, 23:50 
ssanie oleju- wyleczylam zatoki i zapalenia gardla.
teraz testuje kapiel z olejem- jeden raz juz robilam. fantastyczny efekt.Na górę
   
 
 
Post: 24 maja 2010, 7:32 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 21 maja 2010, 8:03
Posty: 138
Lokalizacja: Małopolska
Płeć: kobieta
Ja piję MO - miksturę oczyszczającą , już prawie 2 lata. Nie jest to metoda, która działa szybko. Trzeba ok. 3 a nawet więcej lat, żeby wrócić całkiem do zdrowia, oczyścić organizm z toksyn. Wszystko zależy od stanu organizmu, ale naprawdę warto.Po tych 2 latach minęły bóle wątroby , alergia, bóle stawów, ataki astmy jeszcze mam , ale nie tak często jak kiedyś i wiem, że w końcu też się jej pozbędę. Mój mąż pozbył się bóli żołądka , helikobakter pyroli. Poza tym MO pije kilku moich znajomych i też pozbyli się tego i owego. Ale zaznaczam - jest to metoda dla cierpliwych.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 maja 2010, 15:06 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sty 2010, 18:22
Posty: 110
Płeć: mężczyzna
Melody pisze:
Ja piję MO - miksturę oczyszczającą , już prawie 2 lata. Nie jest to metoda, która działa szybko. Trzeba ok. 3 a nawet więcej lat, żeby wrócić całkiem do zdrowia, oczyścić organizm z toksyn. Wszystko zależy od stanu organizmu, ale naprawdę warto.Po tych 2 latach minęły bóle wątroby , alergia, bóle stawów, ataki astmy jeszcze mam , ale nie tak często jak kiedyś i wiem, że w końcu też się jej pozbędę. Mój mąż pozbył się bóli żołądka , helikobakter pyroli. Poza tym MO pije kilku moich znajomych i też pozbyli się tego i owego. Ale zaznaczam - jest to metoda dla cierpliwych.


Melody, dzięki za info, mogłabyś jeszcze napisać skąd bierzesz czysty aloes - o ile jest takowy...?? prawie wszystkie jakie widziałem dzisiaj w zielarskim mają w sobie benzoensan sodu i sorbinian potasu 8-)

...no chyba, że wychodzimy z założenia, że mała ilość trucizny to też lekarstwo? :lol:

daj cynka !

dzięki

_________________
...całuję rączki, mocno prawicę ściskam. :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 maja 2010, 10:51 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 21 maja 2010, 8:03
Posty: 138
Lokalizacja: Małopolska
Płeć: kobieta
Masz rację, nie ma bez "wkładu" trucizny.....ale gdzie jej dzisiaj nie ma...? Kupuję z Laboratoria Natury albo Natura- Styl.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 maja 2010, 11:03 
Lucjano pisze:

Melody, dzięki za info, mogłabyś jeszcze napisać skąd bierzesz czysty aloes - o ile jest takowy...?? prawie wszystkie jakie widziałem dzisiaj w zielarskim mają w sobie benzoensan sodu i sorbinian potasu 8-)
http://www.flpp.com.pl/produkty/8/11 już to zapodawałem,o wiele gęstszy niż ten z aptek kupuję regularnie 70zł za litr,piję rano i wieczorem po łyżce stołowej na pół szklanki wody + w ciągu dnia często woda-toksyny wydalasz z moczem inaczej w syfachNa górę
   
 
 
Post: 25 maja 2010, 13:04 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009, 10:11
Posty: 1806
Używałem wszystkich w wstawionych metod oczyszczania.
MO dalej używam - męcząca - ale do przodu.

OGÓLNIE KAŻDE OCZYSZCZANIE OSŁABIA - MĘCZY ORGANIZM.

Oczyszczanie aparatury biokombinezonu jest pracochłonne
i często, żeby to zrobić trzeba sporo się napracować.

Mogą pojawić się różne dolegliwości - to jak odtwarzanie taśmy z zapisem chorób.
Na forum Słoneckiego jest więcej o tym, proponuję poszperać i przekleić co ciekawsze.

Organizm ogólnie wywala z siebie wszystko co nie działało.
Mogą psuć zęby - czyli boleć te które nie były doleczone - potrzeba zajęcia się tym.
Jest to ogólny remont.
Dużo spania. Dużo relaksu, dużo cierpliwości do procesu.

Co jakiś czas proponuje przerwy - są różne metody czyszczenia,
robiąc to w cyklach tygodniwych, kwartalnych, półrocznych, rocznych, trzyletnich
można ładnie rozpracować całość - różnymi ziołami itp wspomagać działanie.

Przyśpieszanie procesu:
- Dieta bez nabiału i trupów.
- Intensywna praca z energią.
- Terapia.
- Praktyka pokłonów.
- Medytacja.

Jak uzdatnić truciznę:
Wszystkie dodatki do pokarmu itp są jakie są, a i tak coś trzeba jeść.

METODY:

Trzymamy pomiędzy rękami "obiekt" i wydajemy polecenie
że ma się dostosować do naszych wibracji - spolaryzować z naszą energią
stać się idealną strukturą dla naszego organizmu.

Można przepuścić także przez jedzenie jakieś linie przekazu z którymi mamy łączność.

Robić przy przygotowywaniu praktykę z mantrami.
Wszystkie które czyszczą.

Dogadać się z duchami natury, poprosić o oczyszczenie produktu
i dostosowanie go do naszej wibracji organizmu.

Na skuteczność wpływa:
- Dieta bez nabiału i trupów.
- Intensywna praca z energią.
- Praktyka pokłonów.
- Medytacja.

O tyle niejedzenie mięsa i innych trupów jest istotne
że energie opiekuńcze roślin i linii przekazów są bardzo wyczulone na KAŻDE CIERPIENIE.
Jeśli więc my nie zadajemy cierpienia - to tym bardziej nam pomogą.
Inni cierpią - po to masz chorobę żeby ich nie męczyć
puki tego nie zrozumiesz - to będzie Cie niszczyła.

Dla nich jest to proste rozumowanie.

Każda choroba także jest po coś. Mamy wybudzić się z głupoty i ignorancji.
Większość ludzi dopiero od chorób zaczyna zajmować się praktyką duchową.
Tak więc jak się połączy całość - wówczas efekty są szybsze, długoterminowe i jest git.

TURBO - jeśli będziemy pomagali inne istoty wyciągać z cierpienia
dbać o ekologię, naturę, wówczas i duchy natury i duchy gatunków
będą nas zasilały niezależnie od tego czy coś zjemy czy nie.

KIERUNEK DZIAŁANIA - im większa skala pomocy jaką możemy nieść
tym większe dostaniemy wsparcie i mniejszym kosztem. Proste.

_________________
Wszystko jest umysłem...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 paź 2015, 9:42 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 15 lip 2015, 11:45
Posty: 52
Płeć: mężczyzna
Nawiązujac do: Oczyszczanie dróg oddechowych
Zrobiłem sobie taką nalewke, ale w trakcie picia, a raczej po wypiciu, w ciagu dnia odczuwałem dyskomfort w okolicach wątroby i trzustki...
Zastanawiam sie czy ona działa pobudzająco na wytwarzanie soku żołądkowego?
Biore tez Betaine HCL, czy one ze sobią nie kolidują?
Wogóle czy ktoś stosował tą nalewke i moze polecic?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 paź 2015, 10:34 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 27 lut 2015, 9:36
Posty: 90
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: legnica
- ale jaką nalewkę, nie ma żadnego odnośnika do tej nalewki.
- powyższe tematy odkryte z lamusa historii, to trzeba być bardziej konkretnym we wskazaniu o co chodzi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 paź 2015, 12:11 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 15 lip 2015, 11:45
Posty: 52
Płeć: mężczyzna
Chodzi o tą nalewke, wklejoną we wcześniejszych postach:
"Oczyszczanie dróg oddechowych
Często spotyka się ludzi zachrypłych, pochrząkujących, pokasłujących. Większość z nich nie uważa tego za chorobę, w czym najczęściej utwierdzają ich lekarze stwierdzeniem, że to nic takiego; już taka uroda, albo podobnymi bzdurami.

W rzeczywistości wieczna chrypka, a także częste odchrząkiwanie i pokasływanie mogą świadczyć o grzybicy dróg oddechowych wywołanych przez grzyby Candida, które wrastając w błonę śluzową tworzą w niej nadżerki stanowiące wrota, przez które do organizmu wnikają toksyny będące przyczyną wielu poważnych chorób. Wprawdzie Mikstura oczyszczająca może załatać te dziury, ale to wymaga czasu i nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza w przypadkach bardzo zaawansowanych. W usunięciu grzybicy dróg oddechowych niezwykle skuteczny jest napar ziołowy.

Przygotowanie naparu
Składniki: 2 łyżki stołowe siemienia lnianego, 2 łyżki stołowe kwiatu wrzosu i po jednej łyżce stołowej: korzenia omanu i liści melisy.

Napar należy przygotować wieczorem. Składniki wsypać do litrowego termosu i zalać wrzątkiem. Uzyskane 3 szklanki naparu należy wypić następnego dnia w przerwach między posiłkami, tj. co najmniej 30 minut przed posiłkiem i 40 minut po posiłku, najlepiej małymi łykami.

Napar należy stosować 6 tygodni. W przypadku, gdy stan zdrowia tego wymaga, kuracje należy ponawiać, robiąc między nimi trzytygodniowe przerwy."Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 paź 2015, 12:25 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 27 lut 2015, 9:36
Posty: 90
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: legnica
- dzięki za info, jednak w swoim zyciu nie stosuję przepisów ze strony biosłone.plNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 lis 2015, 12:17 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 11 lut 2015, 14:14
Posty: 1697
Płeć: mężczyzna
Ksiażka:
G. P. Małachow
Oczyszczanie organizmu i prawidłowe odżywianie

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB4QFjAAahUKEwjhtYad14DJAhWljnIKHR2IARo&url=ftp%3A%2F%2Ftrans-hurt.home.pl%2FKsiazki%2FOczyszczanie%2520organizmu%2520i%2520prawidlowe%2520odzywianie-%2520Malachow.pdf&usg=AFQjCNFrYAFhl5D-BR5qCS-azsdYt8_UBA&sig2=nJiBiyBqjg9hOlxNS1DMDw

Cytuj:
Jezus Chrystus proponuje prosty środek na oczyszczenie jelita grubego - lewatywę:
"Weźcie duŜą dynię i połączcie ją z długą łodygą. WydrąŜcie miąŜsz, wypełnijcie ją
nagrzaną na słońcu wodą z rzeki. Zawieście dynię na gałęzi drzewa, uklęknijcie przed
Aniołem Wody i wytrzymajcie... by woda przedostała się do wszystkich waszych jelit.
Proście Anioła Wody, by uwolnił ciało wasze ze wszystkich nieczystości i chorób. Potem
wypuśćcie wodę z ciała swego, by z nią wyniosło się wszystko, co nieczyste i cuchnące.
Wtenczas przekonają was oczy własne i nos własny, jakie ohydztwa i nieczystości
bezczeszczą Świątynię ciała waszego. Zrozumiecie, ile grzechów w was przebywało i
dręczyło nieskończonymi chorobami."
:)
Cytuj:
Przytoczę fragment z wykładu uzdrowicielki N. Siemionowej:
"Nieustanne zatrucie ciała przez jelitową przegródkę stwarza określone stęŜenie złogów
w krwi. Jedna połowa ludzkości ma tendencję do utrzymywania w organizmie
rozpuszczalnika złogów - tłuszczu i wody. Ci ludzie puchną, powiększają swoje wymiary.
Druga połowa, co prawdopodobnie jest związane z właściwością ich jelit i przemianą
materii, nie są w stanie utrzymać rozpuszczalnika złogów - ci usychają. Koncentracja
złogów w ich krwi jest większa niŜ u grubasów. Mądrość ludowa na swój sposób
podsumowała to zjawisko: "Póki gruby uschnie, suchy zdechnie." Obydwa typy cierpią na
zaparcie, zatrucie własnymi kamieniami kałowymi. Zatrucie postępuje wolno, do niego
przyzwyczajają się od dziecka, z pianą na ustach broniąc swych nawyków odŜywiania,
swoich ulubionych kołdunów, droŜdŜówek, naleśników z mięsem, kasz na mleku, twarogu
z cukrem na śniadanie. JakŜe by! Siła przyzwyczajenia. I tak się toczy, dopóki choroba
nie przyprze do muru."
RównieŜ niezauwaŜalnie, juŜ u dzieci, pojawia się atonia - wiotczenie jelita grubego. Z powodu
zatrucia ścianki jelita grubego oraz rozciągania go przez kamienie kałowe, nerwy i mięśnie ścianki jelita
zostają sparaliŜowane w takim stopniu, Ŝe przestają odpowiadać na normalny odruch, perystaltyka
zanika. A stąd - przez długi czas zanik potrzeby defekacji.
Zaparcia powodują ignorowanie potrzeby defekacji. Typowy przykład znalazłem w ksiąŜce Mantowani
Romolo "Sztuka samoleczenia środkami natury":
"Gdy kilka minut przed dzwonkiem na przerwę uczeń ma wyraźną potrzebę wyjścia do
ubikacji, ale powstrzymuje ją z róŜnych powodów, zawartość jelita grubego zostaje
odsunięta do okolicy biodrowej, gdzie gromadzi się. Potrzeba zanika. Nareszcie dzwonek.
Dziecko zostaje pochłonięte zabawą. Potrzeba znów daje znać o sobie, ale i tym razem
zostaje stłumiona, poniewaŜ dziecko nie chce oderwać się od zabawy. Nagle - czas
wracać do klasy i dziecko nie moŜe zdecydować się na prośbę o pójście do ubikacji - boi
się otrzymać naganę i czyni wysiłki, by wytrzymać do następnej przerwy. Takie
wielokrotne przetrzymywanie powoduje obniŜenie aktywności i wraŜliwości odpowiednich
nerwów. Odruchy nie powodują niezbędnego pobudzenia, a poczucie potrzeby zostaje
przytępione, odchodzi na dalszy plan. Dziecko nawet nie zauwaŜa, nie zwaŜając na złe
trawienie, cięŜką głowę, obniŜone stopnie, Ŝe od 4-5 dni nie chodzi do ubikacji." Tak samo
się dzieje w wieku dojrzałym: poranny pośpiech, nieprzytulna toaleta, częste wyjazdy itp.
powodują zaparcia.
Zwłaszcza dotyczy to kobiet. Ze 100 leczących się kobiet 95 choruje na zaparcia. Przyczynia się do
tego równieŜ ciąŜa.

Fragmenty dla zachęty.. :)
Warto przejrzeć w jesienne wieczory.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 lis 2015, 18:09 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 08 lis 2015, 16:58
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
Na początku roku robiłem 4 razy oczyszczanie wątroby metodą Huldy Clark bez negatywnych skutków. Po pierwszym razie wyszedł śluz z jakimiś strzępkami. W kolejnych oczyszczaniach zielone zlepki o wymiarze do 2,5cm. Trochę tego było. Mam nawet zdjęcia tych ufoludków.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group