Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 maja 2019, 12:52

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

czy naprawdę ten Kraj jest tak popie.dolony,bez żadnych "poradników wyższego wyjebania"?
Co to komuś szkodzi?spać ktoś z tym nie może czy mocherowy berecik spłonął od złości za ...nicość we łbie?

Tak sobię czytam...i nie wiem o co chodzi
http://pikio.pl/burza-po-reklamie-lidla ... ijan-foto/
bo co?
Obrazek
łojeżu malusienki?
Czy ludzie,Katolicy mają aż tak poryte berety,że byle żart zamieniają w atak na siebie?
No tak-obraza uczuć religijnych mieści się w pewnych schematach prawnych i jest ścigana..z urzędu.
Urzędy czy grzędy?-a to zależy czy kogut jest wyżej czy byle kura..
Zdania i temat wg osobistego mniemania,w dpie to mam
Obrazek

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 02 lip 2017, 17:15 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Jak ten jez skojarzyl im sie z Jezusem...?

Intendant of the Building * 8th Degree

dar66 chyba źle do tego podchodzisz, czy nie uważasz, że to takie swoiste przekraczanie granic o których była na tym forum mowa. Dzisiaj ktoś wejdzie ci na ogrodzenie, jutro na podwórko, 3 dzień już będzie na ganku a dalej w mieszkaniu. Nie każdy musi mieć jakieś wyjebane poczucie humoru czy dystans, pamiętaj że np. katolicyzm czy muzułmanizm określa b.dużą grupę ludzi a nie 2-3 osoby które sobie znasz. Ci wyżej z narzędziami i kreacją pieniądza lubią sobie tak ludzi testować o tym też było nie raz, i tak sobie patrzą kiedy i na ile mogą sobie pozwolić, na ile ludzie mają opór i kiedy będzie im już wszystko obojętne. Później nie miejmy pretensji że panuje jakaś dziwna znieczulica, lub całkowity brak empatii...

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Im dłużej się temu wszystkiemu tu,czy za granicą przyglądam ,obserwuję,czytam, to dochodzę do wniosku,że w tym wszechświecie to najbardziej zdziadziała planetka ze wszystkich.Zniewolona od początku tej naszej "cywilizacji"
Doskonale wiem,że do pewnych granic większość ludzi najnormalniej nawet nie podejdzie,bo nie chce.
A tym bardziej je przekraczać,skoro stanowią cały wpojony i ugłaskany system od najmłodszych lat.
Już kiedyś w innym temacie pisałem,ze ludzie się nie wychowują tylko hodują,ale większość to czytających
wyraziłaby oburzenie takim stwierdzeniem.Moim zdaniem tak wlaśnie jest.

Masz rację pisząc
Cytuj:
.. na ile ludzie mają opór i kiedy będzie im już wszystko obojętne.

A potem są schizy,wypaczenia,nie obojętność

I bądź tu zdrowy w tej chorej,spapranej celowo rzeczywistości.

dar66 pisze:
Im dłużej się temu wszystkiemu tu,czy za granicą przyglądam ,obserwuję,czytam, to dochodzę do wniosku,że w tym wszechświecie to najbardziej zdziadziała planetka ze wszystkich.

ee tam nie przesadzaj przecież jeszcze innych nie znamy :lol:

dar66 pisze:
I bądź tu zdrowy w tej chorej,spapranej celowo rzeczywistości.

Tak na prawdę to można sobie zadać pytanie czy my jesteśmy zdrowsi od np. tych moherów i czy ta rzeczywistość była od początku celowo paprana, wysnuł bym teorie że tym objawia się wysoka różnorodność która mogłaby dawać właśnie takie rezultaty jakie opisałeś.

dar66 pisze:
Już kiedyś w innym temacie pisałem,ze ludzie się nie wychowują tylko hodują,ale większość to czytających
wyraziłaby oburzenie takim stwierdzeniem.Moim zdaniem tak wlaśnie jest.

Ludzi sie tresuje.

Tym obrazonym zycie podsunelo okazje uwolnienia sie z reakcji obrazania. Nie pierwszy raz zdarza sie cos co odczuwaja jako obraze uczuc. Jest caly szereg tych zdarzen, gdy podobnie sie czulo. I nawet jak Lidl przestanie obrazac, to zaraz znajdzie sie ktos inny, kto przyczyni sie do tej obrazy. To bedzie sie ciagnelo w nieskonczonosc i na dzieci przejdzie. Ten obrazony tak bardzo chce sie czuc obrazony, ze wylapal sobie ta zatruta strzale i udaje, ze to ona go zranila. A jak cofnie sie wstecz, to okaze sie, ze to mamusia go obrazila, a jeszcze bardziej wstecz to, ze obrazil sam swoje uczucia.
Ciezkie jest zycie ofiary.
Latwiej jest zrzucic wine na kogos niz wziac odpowiedzialnosc za to co sie czuje. A jak to uwolni, to bedzie sie sam smial i niedowierzal, ze mogl tak reagowac.

Przyciagamy sobie sytuacje nie po to aby potwierdzac swoje przekonania i wzmacniac wzorce. Takie sytuacje to mozliwosc uwolnienia sie od wzorcowych reakcji.

Po to tez mamy wiele roznych "ja" w naszym ziemskim ciele, zebysmy mogli patrzec na sytuacje roznymi oczami, z roznej perspektywy. Bo jak sie patrzy tylko z jednej perspektywy, perspektywy tego wzorca obrazalnika to d..pa zimna. Siedzi sie w bagnie po uszy. W bagnie i w dodatku obrazonym. Ale zawsze w tym bagnie mozna sobie obmyslac zemste, ze bedzie sie ten sklep bojkotowac.

vindpust, to chyba raczej nie powinno mieć znaczenia że zaraz znajdzie się kto inny, teraz podobną sytuacje mamy z terroryzmem, że podobno mamy się do tego przyzwyczaić i ująć to za całkowitą normę, uważasz to za ok ? jak lidl przestanie to kto inny zacznie nie jest usprawiedliwieniem, naśmiewanie się z poglądów religijnych, obyczajowych itp. itd. raczej nie będzie podstawą do budowania treściwych relacji.

vindpust pisze:
Po to tez mamy wiele roznych "ja" w naszym ziemskim ciele, zebysmy mogli patrzec na sytuacje roznymi oczami, z roznej perspektywy. Bo jak sie patrzy tylko z jednej perspektywy, perspektywy tego wzorca obrazalnika to d..pa zimna. Siedzi sie w bagnie po uszy. W bagnie i w dodatku obrazonym. Ale zawsze w tym bagnie mozna sobie obmyslac zemste, ze bedzie sie ten sklep bojkotowac.

A guzik prawda, jak to udowodnisz "to" wiele "ja" i kiedy jest to "wiele"? ja niczego takiego nie odczuwam, raczej napisze że to moje pierwsze, przecież może tak być ?

Poza tym, wchodzę na stronę lidla i nic tam takiego nie ma :mrgreen:

EDIT:

Tak czy siak tego typu akcje są nakierowane jak to dar66 napisał "celowe spapranie rzeczywistości" nastawione na otwarty konflikt a nie rozwiązanie jakiegoś problemu.

R3C0NF1GUR3D pisze:
vindpust, to chyba raczej nie powinno mieć znaczenia że zaraz znajdzie się kto inny, teraz podobną sytuacje mamy z terroryzmem, że podobno mamy się do tego przyzwyczaić i ująć to za całkowitą normę, uważasz to za ok ? jak lidl przestanie to kto inny zacznie nie jest usprawiedliwieniem, naśmiewanie się z poglądów religijnych, obyczajowych itp. itd. raczej nie będzie podstawą do budowania treściwych relacji.

A mozesz komus zabronic nasmiewania sie? Ze sklepami to jeszcze jakos sie uda, bo jest niby ta opinia publiczna. A jak zabronisz prywatnej osobie? Ja tu moge sidziec i od rana do wieczora wysmiewac sie z Ciebie i co zrobisz? Sa dwie opcje:
1. obrazisz sie na mnie i nie bedziesz ze mna rozmawiac. Podasz mnie do sadu. Mozesz wygrac, ale zaraz przyciagniesz sobie innego obrazacza. I siedzisz w g...wnie.
2. uleczysz sobie rane, ktora stoi za reakcja obrazania.

Wybor nalezy do kazdego z osobna.

Dopoki czlowiek nie zda sobie sprawy, ze przyciaga sobie sytuacje, wyswietla je na ekranie zycia, to podswiadonmosc bedzie mu to wyswietlala.

Ja nie mowie, ze to ladne czy przyjemne wysmiewanie sie, ale ja nie moge chodzic i mowic do kogos: nie rob tak, bo to mnie obraza, a do kogos innego: nie rob tego bo to mnie obraza. Jak ulecze sobie problem z obrazaniem to przestane przyciagac takie sytuacje.

Taki przyklad:
Moja babcia wmowila mi, ze ludzie to zlodzieje. Ja w to uwierzylam i cale zycie pojawiali sie na mojej drodxe zlodziej. Jezusiu slodki ile razy zostalam okradzina, oszukana. Gdy w koncu pozbylam sie tego przekonania to problem zniknal. Juz kupe lat zlodzieje nie pojawiaja sie na mojej drodze. Tak to dziala.

Cytuj:
A guzik prawda, jak to udowodnisz "to" wiele "ja" i kiedy jest to "wiele"? ja niczego takiego nie odczuwam, raczej napisze że to moje pierwsze, przecież może tak być ?

Ja Ci nic nie bede udowadniac. Sam sobie udowodnij. Popatrz sobie w lusterko i zauwaz jak Ci sie oczy zmieniaja w zaleznosci od nastrojow.

Caly problem ludzkosci polega na tym, ze mysla, ze jest jakies jedno "ja". A to dlatego, ze o wszystkim z czym sie identyfikujemy mowimy:ja. A tych "ja" jest wiele, wiec bardziej prawda byloby gdybysmy mowili o sobie: "my". A jak Ci sie nie podoba, ze jest wiele ja, to zmieniaj sobie uczucia.

Chociaz sa ludzie, ktorzy to zbadali, ale ich zalozenia trzeba przyjac jako teze i samemu sobie udowodnic poprzez doswiadczenie.

Zreszta nigdy nie zdarzylo Ci sie gadac ze soba? Albo widziales ludzi gadajacych ze soba?
Kiedys to byl problem, bo za takie gadanie ze soba to ludie wytykali palcami. A jak pojawily sie te komorki to mozna sobie gaworzyc ze soba i udawac ze niby rozmawia sie prze telefon.

vindpust pisze:
A mozesz komus zabronic nasmiewania sie? Ze sklepami to jeszcze jakos sie uda, bo jest niby ta opinia publiczna. A jak zabronisz prywatnej osobie? Ja tu moge sidziec i od rana do wieczora wysmiewac sie z Ciebie i co zrobisz?

pisałem o podmiotach które jednak mają spory zasięg i raczej nie dyskutują tylko dają przekaz.

vindpust pisze:
Ja Ci nic nie bede udowadniac. Sam sobie udowodnij. Popatrz sobie w lusterko i zauwaz jak Ci sie oczy zmieniaja w zaleznosci od nastrojow.

Caly problem ludzkosci polega na tym, ze mysla, ze jest jakies jedno "ja". A to dlatego, ze o wszystkim z czym sie identyfikujemy mowimy:ja. A tych "ja" jest wiele, wiec bardziej prawda byloby gdybysmy mowili o sobie: "my". A jak Ci sie nie podoba, ze jest wiele ja, to zmieniaj sobie uczucia.

Taki eksperyment już wykonałem wielokrotnie i moje wnioski są jednak takie że mam jedno "ja" a emocje nie świadczą o tym że jestem już kimś innym, to może być co najwyżej wymówka czyli oszukiwanie siebie, o tym całym "ja" poszukaj sobie temat "ja nie istnieje" polecam 8-) przypomina mi się od razu taka ciekawa postać phillip jego brak "ja" szybko się ostudził, chyba że to był ten 3eci :lol:

http://davidicke.pl/forum/post103168.html?hilit=ja%20nie%20istnieje#p103168 - link do tematu

elo

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Co do obrazy uczuć religijnych, to z jednej strony nie rozumiem jak można się obrażać na głupi żart (w ogóle samo pojęcie "obraza uczuć religijnych" jest jakieś abstrakcyjne dla mnie), a z drugiej strony, to zastanawiam się, czy jest jakaś granica głupoty dla twórców reklam, dla tak zwanych marketingowców? Ciekawe czy to tylko głupota, czy celowe działanie w celu dzielenia i skłócania ludzi?
W radiu często słychać reklamy leków z szybko czytaną formułką ostrzegającą, z której nie wiele można zrozumieć, ale czytają ją, bo taki nakaz jest. Gdyby świat był normalny, nie byłoby miejsca ani dla religii, ani dla reklam (nie tylko głupich, ale jakichkolwiek).

Co do wielości/braku "ja" - temat rzeka.
Wielość ja jest pojęciem w psychologii i sądzę, że nie należy tego brać zbyt dosłownie. Nie chodzi o to, że jest wiele zupełnie niezależnych, osobnych "ja", ale że "ja" dzieli się na różne podosobowości. Pisali o tym m.in. Hal i Sidra Stone w książce Obejmujac nasze "Ja".
Jest tak, że czasem ktoś jest do rany przyłóż, a innym razem lepiej nie podchodź - i to są te różne "ja" tak w dużym skrócie i uproszczeniu. U niektórych (najczęściej "po przejściach") jest to bardziej wyraźne. Znane jest zaburzenie dysocjacyjne tożsamości, czyli rozdwojenie osobowości - za Wikip: "Nie tylko wzorce zachowań różnych osobowości są zazwyczaj odmienne, każda osobowość ma odrębną tożsamość, wspomnienia, zdarza się, że nawet płeć, iloraz inteligencji, ciśnienie krwi, ostrość wzroku, preferencje seksualne, czy alergie. Osobowości mogą też wykazywać cechy charakterystyczne dla osób w odmiennym wieku. Badania czynności układu nerwowego mogą wykazać różnice w pracy mózgu poszczególnych osobowości u tej samej osoby."

Co do braku "ja" natomiast, to mówią o tym nauki wschodu (buddyzm zen), tzw. duchowość, non-duality, itd... Mówią, że wszystko jest jednią, pełnią, jaźnią, umysłem... (różnych pojęć się używa) ale też iluzją, mają. Wszystko jest połączone i ty nie istniejesz jako oddzielny byt, jednostka, a jedynie możesz być rozpatrywany jako proces, fragment całości (zwanej też czasem bogiem).
Nie można jednak traktować tego zbyt dosłownie, albo inaczej mówiąc trzeba stopniowo przekraczać poziomy zrozumienia, a nie że nie ma "ja", nie ma mnie, więc nie ma się czym przejmować, nie ma problemów, nie ma nic do zrobienia (nie wiem czy czasem nie na tym m.in. opiera się ten cały New Age).

Ja/ego jest potrzebne człowiekowi by egzystować, by przetrwać w tym świecie, w tej formie. Nie da się go pozbyć. Można jedynie uzdrowić, obudzić (?), oświecić (?) je/siebie, chociaż nie wiadomo do końca czym jest to całe "oświecenie" i czy ciemne moce, które zmanipulowały ludzkość poprzez religie..., czy zarządcy-kontrolerzy nie zmanipulowały tego.(?)

Mirek, ale świat nie jest idealny, na chwile obecną mamy taki jaki mamy i jakoś trzeba sobie w nim radzić, badać i to jest chyba fajne prawda ?

Z tym ja to mogłeś już napisać w wątku o "ja". Mirek ale ty piszesz o zaburzeniach, chorobach a nie o zdrowym byku, ale i te byki żeby odejść/uniknąć odpowiedzialności udadzą nie jednego tzw. głupa, później lekarze mają ręce pełne roboty a ile teorii się przy tym namnoży... :mrgreen:

To wiele "ja" lub go nie ma, jest jak z aferami w Polsce, są ofiary tylko nie ma winnego :lol:

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

"dzieci i ryby głosu nie mają"

Prawda na temat Kościoła katolickiego-Tajna misja Kościoła
phpBB [video]

,
humoreska,pierdoleska - machina zbawienia może? :bezradny:
,
nono,to nie tak żebym się czepiał ot tak.....bo ślepi zobaczyli a niemowy się zakrzyczały
http://fakty.interia.pl/swiat/news-niem ... Id,2416338

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]