Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 lut 2020, 1:09

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Czym jest to pojęcie? Czym powinno być wg. Was? Czy winno bronić symboliki takiej jak koran, krzyż? Czy jedynie tego w co się wierzy czyli uogólniając boga/bogów?
Na marginesie dopisze że moim zdaniem winno się karać ludzi którzy obraża coś w co wierzą inni. Jeżeli wierzymy w boga to w jego samego, a nie w jakąś tam książkę czy znaczek na ścianie albo szaty przywdziewane przez wyznawców. Brak rozgraniczenia powoduje, że mogę sobie założyć religię-dajmy na to że objawienia doznałem i "robię" sobie boga lub dwóch i ustanawiam że jakiś przedmiot/przedmioty ma dla mnie i mojej nowej wiary wartość szczególną, symboliczną, święta, a za mną stoi spora rzesza wyznawców-wtedy nikt nie ma prawa obrazić mojego dajmy na to "przedmiotu", czy też boga?! W moim przekonaniu boga.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 29 wrz 2010, 18:31 
VIP Member
Awatar

Czym jest to pojęcie? wytrychem podobnym do antysemityzmu

Powinno się uszanować czyjeś odmienne poglądy ale...

"Czyjaś wolna wola kończy się tam gdzie zaczyna się moja".

Nie chce mi się za bardzo rozpisywać w tej kwestii, może jestem zbyt liberalny. Szkoda czasu na taplanie się, przekonywanie etc.

A poszanowanie bliźniego u katolików jak wygląda to wiemy. Różnie. :wacko: :ninja:

Jako komentarz:

Armia boga :wacko: :ninja:

phpBB [video]

LPR super partia k...

phpBB [video]

Homoseksualistów palmy na stosach... potem będą następni niewierni.

phpBB [video]

Dekalog wypisany na twarzy... :uoeee:

Dla nawiedzonych ortodoksów obrazą będzie dłubanie w nosie na lekcji religii, o kościele nie wspominając :język:
Ciekawe, że żaden z księży pedofilów i ich totumfackich nie pomyślał o obrazie uczuć religijnych gwałcąc kolejnego małego parafianina.

Parafianin może ukryty ateista, bezbożnik, innowierca albo jeszcze inne "niewiadomoco", więc tak jak goja można go...

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

:hura: mohery :hura:

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Każdy ma prawo wierzyć w co chce ale na pewno nie może komuś kazać żeby wierzył w to co on.
Hipotetycznie zakładając mogę uważać szatana za boga ,a Jezusa czy tam kogoś innego za ucieleśnienie zła.
I uważam, że mam prawo śmiać się z jezusa ale nie czuję się wielce obrażony jak ktoś śmieje się z szatana czy tam obraża go to mi to wisi : )
Niestety są ludzie którym to nie wisi i mogą mnie pobić lub obciąć głowę :D
Obrazek

Awatar użytkownika

Dotknąłeś dobrej kwestii-szatana. Jeżeli ktoś wierzy w szatana i traktuje to jako swoje wyznanie religijne to dlaczego KK obraża jego uczucia tępiąc i oczerniając jego boga? Jeżeli ja np. wierzył bym w wielkiego mięczaka wszechmocnego to nic nikomu do tego. Ale jeśli zaczął bym głosić jakoby szczątki jakiegoś prehistorycznego ślimaka są święte i dowodzą istnienia mojego boga, a każdy ślimak figurka nie może być publicznie potłuczony bo to by była obraza uczuć, to sorry...ale zaczyna się robić bałagan(tzn. jest bałagan). Winno być sprecyzowane jasno, że tylko bóstwo/obiekt wiary nie może być obrażane. Nie relikwie i tworzenie świętych przedmiotów. Mój ślimak przeszedł kiedyś pewnie po tamtym, patyku więc ten patyk jest święty i nie wolno go spalić, a najlepiej żadnych podobnych patyków nie palić...
Wybaczcie przenośnie ale nie chce obrazić uczuć religijnych :lol: :lol:

Cytuj:
Parafianin może ukryty ateista, bezbożnik, innowierca albo jeszcze inne "niewiadomoco", więc tak jak goja można go

A mnie najbardziej smieszy znaczenie slowa parafianin:

(1.1) człowiek, który mieszka na terenie parafii i chodzi do kościoła
(1.2) przest. przestarzałe, przestarzały człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony, tępak, pot. potocznie idiota,
W pelni obrazuje stan umyslowy ( sorry)

Uwazqam, ze najpierw nalezalby spytac
co to sa uczucia religijne?

Awatar użytkownika

Co to uczucia religijne? Każdy na swój sposób by to zinterpretował pewnie. Wg. mnie to rzecz podobna do wiary, z tym że chodzi o to uczucie, te nazwijmy to miłość do boga. Katolicy modlą się przy krzyżach, ale modlą się do boga nie do krzyża. Czytają biblię w świątyniach, ale nadal modlą się do boga. Dlatego symbol nie powinien być traktowany w ten sposób, że gdy ktoś wypowie się o nim krytycznie to uznaje się że obraził uczucia religijne. To nie to samo co powiedzieć komuś w twarz że twój bój jest kretynem i sprawca zła tylko.

klio1212 pisze:
Cytuj:
(1.2) przest. przestarzałe, przestarzały człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony, tępak, pot. potocznie idiota,
W pelni obrazuje stan umyslowy ( sorry)

Uważasz że manipulacja i zniewolenie dotyczy tylko tępaków i zacofańców :wacko: :cooo?: Znam wielu ludzi wykształconych, na poważnych stanowiskach, którzy chodzą do kościoła w obrębie swojej parafii, czyli są jej członkami ergo parafianami :wacko: szansa na obudzenie takiego delikwenta jest zerowa, co nie czyni z niego jeszcze idioty :wacko:

Jeszcze chciałem odnieść się do pierwszego postu. Jeśli ktoś uważa krzyż jako symbol męki Jezusa za świętość, no to ktoś kto napluje na ten krzyż, obrazi uczucia religijne takiego delikwenta :wacko: można sobie wstawić w miejsce krzyża dowolny symbol religijny, i dowolnego wyznawcę danej religii, i mamy obrazę uczuć religijnych :ninja: :wacko:

Awatar użytkownika

Zatem powiedz dlaczego oficjalnie obraża się uczucia religijne satanistów? Jeżeli ma to być z definicji to co napisałeś to dlaczego oficjalnie KK czy nawet nie tylko może obraża poniżać i pluć na satanistów? Nie bronie ich i nie uważam że to coś wartego obrony, ale prawo winno być równe-nie wybiórcze. Albo żydzi i ich symbole malowane na haku na co drugim blokowisku dowolnego miasta(niech namaluje się krzyż odwrócony to zaraz będzie protest)? Albo muzułmanie i wrogość do nich i wszystkiego co z tym związane tym ich religii)? Żyjemy w kraju hipokrytów(żeby nie rzec w świecie)dlatego wszelkie symbole powinny być traktowane równo i jako tylko symbole-nie dogmaty i święte kawałki drewna skały czy metalu.
Druga sprawa to czy osoba wyznająca jakaś religię wierzy w boga czy w relikwie i symbole do cholery(odsyłam do ślimaka-przykładu wyżej)? Wiem że powtarzam się ale chyba nie do końca rozumiecie o co mi chodzi...

phpBB [video]

Moim zdaniem wszystko zalezy od interpretacji...Wiekszosc ludzi nie wie ze 99% symboli nimi nie jest Sa tylko znakami go imitujacymi, nasladujacymi lub tez upamietniajacymi ale nie sumbolami Dlaczego? Na wakacjach czytalem ksiazke carla gustava junga Wzialem do serca nastepujace zdanie:
"Symbol zawsze zaklada ze wybrana forma wyrazu jest najlepszym z mozliwych okresleniem stanu faktycznego"

Dlatego symbolem katastrofy w smolensku jest wrak a nie krzyz ktory trzyma w rece pogromca putina albo obronca krzyza :lol:

Wiec u jednego oszczanie sciany na ktorej wisi krzyz jest obraza uczuc a dla innego oszczanie krzyza Glupota ma tez prawa i granice
Dla chrzescijana symbolem powinien byc krzyz na ktorym chrystus zawisl a nie jakis twor "wyciosany z patyka"
Jako ze go(chrystusowego krzyza) nie ma wiec i nie ma symbolu ,ale za to sa wierne repliki dla twardoglowych ktorzy zapominaja o tym ze chrystus zawisl na krzyzu... a nie w przestrzeni :tak: :wacko:

Widzę że mamy podobne podejście do sprawy, więc nie będę się rozwijał, tylko pozwolę sobie zacytować OSHO:
Cytuj:
cokolwiek stanie się waszą wiarą, jest tylko produktem ubocznym niewiedzy, strachu, społeczeństwa, szacunku.
Wiara nie jest cnotą, nie stanowi wielkiego wkładu do ewolucji człowieka.
Wiara jest największą przeszkodą, stojącą na drodze człowieka poszukującego prawdy. Zanim wyruszysz na jej poszukiwanie, już wręcza ci się brudną wiarę z drugiej ręki i mówi ci się, że to wystarczy.

Wiara oznacza po prostu ukrytą ignorancję i jest bardzo tania. Prawda wymaga wielkiej energii, wielkiej pilności i całkowitego poświęcenia się jej poszukiwaniu.

Religie uczą wiary, ponieważ nie są w stanie pomóc ci w znalezieniu prawdy. Same nie wiedzą, czym jest prawda.

Mówi się, że uczucia religijne istnieją tylko po to aby być obrażanymi. Dziwne to, osobiście uważam, że, paradoksalnie, świadczy to o... bardzo małej wierze tych osobników. No cóż jakby pomyśleć- to już to nie jest takie dziwne. Te ciasne umysły zatrzymały się przecież w rozwoju, zarzucając to co dla mnie osobiście jest istotą człowieczeństwa- ciągłego poszukiwania, radości odkrywania siebie i piękna rzeczywistości, po prostu przygody życia. Ci ludzie, choć teoretycznie każdy ma w sobie nieskończony potencjał, odwrócili się od tego, odwrócili się od samych siebie, żeby obrażać się, gdy gromowładny Jahwe milczy w niebiesiech.
Myślę, że wierzący, których obraża dotykanie ich religii, nie wierzą w istotę swej wiary, lecz w to.. że wierzą, dlatego ten domek kart łatwo zburzyć, podświadomie wiedzą to doskonale i stąd być może ten fanatyzm i palenie wody.

Buziaki :)

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Ja znam faceta który poszedł pijany do kościoła, podczas komunii wysypał komunikanty i dał w mordę księdzu. :)
Ludzie wyprowadzili go z kościoła zawiadomili policje, a policja go tylko spisała i puściła do domu. :)

(Edgar Allan Poe)

Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]