Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 17 lut 2020, 7:37

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Cytuj:
Francja straciła najwyższy rating, tak zwane potrójne A. Notowania Francji obniżyła agencja ratingowa Standard and Poor's. Informację podało internetowe wydanie gazety Le Figaro.

Wiadomość o odebraniu Francji uprzywilejowanego notowania AAA została potwierdzona przez francuskie źródła rządowe. Minister gospodarki udał się do Pałacu Elizejskiego, by omówić z prezydentem Nicolasem Sarkozym (na zdj.) plan działania i kroki jakie władze francuski powinny podjąć, żeby uspokoić rynki i giełdę. W Paryżu indeks CAC 40 stracił 1,49 proc, mimo iż rano notował zwyżkę.

Od 5 grudnia S&P groziło odebraniem not 15 krajom strefy euro, w tym 6 krajom mającym potrójne AAA, dzięki czemu mogły one zaciągać pożyczki na uprzywilejowanych warunkach. Zapowiedź ta wywołała początkowo zamieszanie we francuskich kręgach politycznych, ale z czasem prezydent Sarkozy i premier Francois Fillon stwierdzili, że utrata najwyższej noty nie będzie katastrofą dla francuskiej gospodarki i zapowiedzieli podjęcie kroków, które postawia ją na nogi.

Tuż po godz. 19 portal wyborcza.biz powołując się na Bloomberga podał, że S&P o dwa poziomy obniży też rating wiarygodności kredytowej Włoch do poziomu BBB+. Obcięte mają też zostać, według różnych doniesień, ratingi Austrii i Słowacji. Wśród zagrożonych krajów nie ma Niemiec, Belgii, Holandii i Luksemburga.

http://www.money.pl/gospodarka/unia-eur ... 07109.html
Oficjalny początek końca?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 13 sty 2012, 20:43 
VIP Member
Awatar

Standard & Poor's - Amerykańska agencja ratingowa

Obrazek
Biurowiec S&P na 55 Water Street w Nowym Jorku

I wszystko jasne!

Gdy w Europie został jakiś kompromis wypracowany nagle uderzenie "spekulacyjne" zostało wymierzone w jej jednego z głównych graczy - Francję oraz kilka mniejszych.
To ja się pytam, jakim kuźwa cudem rating został obniżony skoro "jest postęp" w sprawie
przeciwdziałania kryzysowi wypracowany m.in. przez Francję oraz resztę Państw?
Z drugiej strony pojawiają się informacje, że nasz rząd (i kilka innych) coraz bardziej sceptycznie podchodzi do "paktu fiskalnego",
którego w ostateczności może jednak nie podpisać.

Oj coś czuje ostre "przemeblowania" w tym roku... ;/

Master Mason * 3rd Degree

BioSine pisze:
To ja się pytam, jakim kuźwa cudem rating został obniżony skoro "jest postęp" w sprawie

Postęp? Raczej puste deklaracje. Drukowaniem euro nie pokonasz kryzysu.

Perfect Master * 5th Degree

oni chcą wywołać panikę, bo w panice lepiej bydło sie prowadzi Chociaż źle kontrolowane może zadeptać swoich Panów, więc trzeba dobrze prowadzić.

Pokażą Ci wyjście, a My z wielką chęcią popędzimy no i prosto do ubojni.

tomcug pisze:
BioSine pisze:

Postęp? Raczej puste deklaracje. Drukowaniem euro nie pokonasz kryzysu.

Tzn. na jakiej podstawie stwierdzasz, że "puste deklaracje"?
Ja wątpię, że to są tak "puste deklaracje" skoro większość Państw się na nie zgodziła... w tym dwa główne Francja i Niemcy więc...
....jak sądzisz, czy np. Francja miałaby sama sobie składać "puste deklaracje"?

Ja zauważyłem, że te agencje ratingowe ostatnio bardzo się uaktywniły wręcz chyba nie ma miesiąca
w którym nie słyszy się o spekulacjach i obniżaniu lub podwyższaniu ratingu poszczególnym krajom...

A gdy dojdzie do tego fakt o "przeciekach informacji (w tym przypadku Reuters)", które do obiegu publicznego trafiają wcześniej niż zostaną oficjalnie opublikowane no to czuć
na setki kilometrów pewien kontrolowany i celowy aspekt wywierania określonego wpływu na poszczególne gospodarki.
I czasem wydaje mi się, że to ma właśnie taki cel, że jedni tracą a drudzy zyskują przez takie "opinie".

PS. Po za tym, skoro wiesz czym nie da się pokonać kryzysu, to wnioskuje, że zapewne wiesz czym da się go pokonać, więc jak możesz to podziel się tym tutaj co?

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

UE się wali bo kasy trzeba dużo więcęj niż jest. Ja się cieszę że eurokomuna z własnej chciwości się zapada

"Twoje przekonania stają się twoimi myślami,
Twoje myśli stają się twoimi słowami,
Twoje słowa stają sie twoimi czynami,
Twoje czyny stają się twoimi zwyczajami,
Twoje zwyczaje stają się twoimi wartościami,
A twoje wartości stają się twoim przeznaczeniem."

A na gwiadkę możecie poczytać moje myśli na http://skyszaman.blog.interia.pl/

BioSine pisze:
Tzn. na jakiej podstawie stwierdzasz, że "puste deklaracje"?
Ja wątpię, że to są tak "puste deklaracje" skoro większość Państw się na nie zgodziła... w tym dwa główne Francja i Niemcy więc...
....jak sądzisz, czy np. Francja miałaby sama sobie składać "puste deklaracje"?

Słuchaj, to akurat moja opinia, że zaproponowanymi środkami nie da się pokonać obecnego kryzysu. Jedyne, co można zrobić, to odwlec w czasie nieuniknione. Natomiast ja nie jestem od szukania rozwiązań, od tego są ministrowie finansów, ekonomiści i inni, którzy znają się na rzeczy :).

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Cytuj:
od tego są ministrowie finansów, ekonomiści i inni, którzy znają się na rzeczy

o to chodzi, że cały system finansowy jest tak skonstruowany aby normalny, zwykły człowiek nie za bardzo wiedział jak on działa. Jeżeli większość społeczeństwa ma blade pojęcie o tym, to łatwo można nimi manipulować, dając min. poczucie bezpieczeństwa jakim jest wiara w ministrów finansów, ekonomistów i innych którzy "znają się na rzeczy".

Nie myśląc i darząc zaufaniem takich ministrów, stajemy się na własne życzenie ofiarami. To można odnieść także do innych dziedzin takich jak medycyna "są lekarze którzy o mnie dbają i wiedzą, że tabletki są dla mnie lepsze niż warzywa i owoce", energetyka "jest tylu wynalazców i jakoś żaden z nich nie wymyślił nic lepszego od benzyny... hmm... nie znam się na tym ale łykam to jak świeże bułeczki".

Co to w ogóle jest kryzys? Jest to sztucznie napędzona panika mająca swoją podstawę w długach, których procenty stale rosną. Zanim kryzys stał się tematem który ciężko ominąć chociaż jednego dnia, długi i tak były, a ci wielcy specjaliści - którzy przypominam, znają się na rzeczy - wcale nie widzieli zależności przyczynowo-skutkowych. Nie wiedzieli dokąd prowadzi lichwiarstwo?

Co to są w ogóle pieniądze? Bezwartościowy papier z nadanym znaczeniem, że odwzorowuje pracę. Teraz nawet papierki z mody wychodzą i liczy się rządek 010010100101001... I specjaliści oraz ministrowie na pewno są uczciwi, marzy im się sprawiedliwość. A ludzie wierzą w te pieniądze bardziej niż w nieuchronność własnej śmierci. Biedne owieczki, specjaliści przecież wiedzą lepiej. Wiedzą, że nie da się inaczej niż jest teraz. Pieniądze, kryzysy i biurokracja to jedyna opcja i chuj, nic się nie da zmienić.

Wszyscy chcą pokoju i dobrobytu. I co to taka filozofia złożyć broń? Nie wstępować do armii i innych piorących łeb organizacji? Nie brać kredytów i jak najmniej używać pieniędzy? NIE KURWA, TAK SIĘ NIE DA. MUSZĘ IŚĆ ZAROBIĆ TROCHĘ PAPIERU TERRORYZUJĄC INNYCH W IMIĘ WŁASNEJ OJCZYZNY, POKOJU I DEMOKRACJI.

A co do tego, że Francja czy tam jakiś inny zjebany kraj nie zrobiłby w chuja własnych obywateli to moge parsknąć śmiechem. USA tak nie robi? Z tego co wiem to też mają długi - co najlepsze każdy ma długi - pytam się u kogo kurwa? Może potrzeba aby jeden zapłacił, a drugi zapłaci trzeciemu?

Przecież to jest tak sztuczne, że aż rzygać się chce, ale propaganda robi swoje i ludzie z istot kreatywnych i myślących stali się przerabiarkami jedzenia na gówno i nic więcej.

@ Zerg super napisany komentarz.
Madrze napisales:

"Wszyscy chcą pokoju i dobrobytu. I co to taka filozofia złożyć broń? Nie wstępować do armii i innych piorących łeb organizacji? Nie brać kredytów i jak najmniej używać pieniędzy? NIE KURWA, TAK SIĘ NIE DA. MUSZĘ IŚĆ ZAROBIĆ TROCHĘ PAPIERU TERRORYZUJĄC INNYCH W IMIĘ WŁASNEJ OJCZYZNY, POKOJU I DEMOKRACJI. "

Oby to czlowiek zrozumial...., ale niestety wiekszosc ludzi jest zahipnotyzowana tymi papierkami i mysla, ze bez nich nie da sie zyc...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]