Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 gru 2019, 9:02

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
O tarocie w radiu TOKFM

W cyklicznej już audycji w radiu TOKFM Cezary Łasiczka jak zwykle gości etnografa Jana Witolda Suligę - tym razem tematem rozmowy są karty tarota, ich historia, zastosowanie oraz różne rodzaje talii.
http://bi.gazeta.pl/im/9/6940/m6940659.mp3?skad=rss

Sznurek:
http://www.magia.gildia.pl/news/2009/08/tarot_radio

To my dajemy im władzę. Ich pożywieniem są nasze negatywne myśli, emocje, żądze, lęki. Demaskujcie ich, ale nie walczcie z nimi. Przebaczcie im, a potem przesyłajcie światło i miłość. Miłości nikt się nie oprze, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko bezwarunkowej miłości.
Wszyscy wyszliśmy z tej samej Iskry Monadycznej i wszyscy do niej wrócimy. „In lak’ech, ala ken” – „JA jestem w TOBIE, tak jak TY jesteś we MNIE”.

Hanna Kotwicka
http://www.maya.net.pl

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 20 sie 2009, 13:02 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Tarot to przydatne narzędzie
jednak nie daje możliwości uwolnienia się z tej rzeczywistości

Awatar użytkownika

Huhu, mam jeszcze moja stara talie, ale od jakis czterech lat juz jej nie uzywam. Bylam nawet dobra, moje "prognozy" sprawdzaly sie 70%, i nigdy za wrozenie nie wzielam ani centa, nie jak te niektore baby ktore maja wlasne cenniki...

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Pobieranie pieniędzy za swoją pracę nie jest niczym złym.
Ważne jaki jest kierunek i jak wysoko linia przekazu zahaczona.

Awatar użytkownika

Nie traktowalam Tarota jak pracy. Dla mnie to byl sposob aby pomoc czy doradzic ludziom. A za to kasy nigdy bym nie wziela.

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Tarot to bardzo fajna sprawa. Nie daje moze mozliwosci uwolnienia sie, ale daje mozliwosc rozpoznania roznych schematow, ktore sie ciagle i ciagle powiela.
Moze byc swietnym zrodlem samopoznania.
W zasadzie Tarot ma ogromne mozliwosci (lub czlowiek, tarot fajna proteza). Od zagladania w innych, zagladania w przeszlosc, terazniejszosc i przyszlosc (czymkolwiek sa w swiecie niematerialnym i czy w ogole sa) po zagladanie w siebie. Sa talie, ktorych glownym tematem przewodnim jest "jak sie oswiecic" np. Inne sa dobre do samopoznania, diagnoz wszelakich, jak np. diagnoza energetyki, czakr, karmy itd. Jest masa mozliwosci.

A co do zaplaty. Jakas powinna byc. Moze to byc pieniadz, moze to byc wymiana energia (np. ja komus wroze, ten ktos w inny sposob robi cos dla mnie). Jest takie powiedzenie, ze "za darmo to na darmo". Energia musi plynac w obie strony. Tarocista zagladajac komus w karty daje cos z siebie. Odpowiedzia jest chocby docenienie tego i szacunek. Ktos moze chciec tez zaplacic pieniadze albo w inny sposob podziekowac. Nie ma w tym nic zlego.

Osoba, ktora uzywa Tarota do porad, bierze duzo na siebie, wchodzi w rozne obszary zycia innych ludzi, jest praktycznie doradca zyciowym. To jest taka sama praca, jak psychologa, terapeuty, czy innych osob.

Osobiscie w tej chwili mam 5 talii bazowych (ida 2 bardzo ciekawe dodatkowo) i kilka talii nietarotowych. Z pieniedzmi dodam, to roznie jest... Podstawa jest wg mnie nie odmawiac tam, gdzie widzi sie, ze rzeczywiscie ktos ma problem.
I... u mnie Tarot to sprawa juz z 22 letnia historia, wiec nie od dzis...

PS. Dodam, ze sa normalnie szkoly tarotowe, po ktorych ma sie certyfikaty ukonczenia ich, kursy takie kosztuja, jak kazde inne, poswieca sie czas na nauke, dlaczego by wiec na tym nie zarabiac? Zarabia piekarz, zarabia lekarz, dlaczego nie mialby zarabiac tarocista?

PS. 2 Nie mowie o pseudo tarocistach z ezo-tv, bo to parodia jakas.

PS. 3 Np. Jan Witold Suliga ma teraz szkole roczna, gdzie weekendami mozna uczyc sie profesjonalnie Tarota. http://www.jws.net.pl/ezoteryka/wyklady/776-szkoa-tarota-jana-witolda-suligi.html

PS. 4. Ostatnio tez pojawila sie bardzo fajna inicjatywa Tarotowa, ktora zrzesza wielu polskich tarocistow, gdzie mozna zobaczyc zbior polskich talii tarotowych itd. Klub Tarota http://klubtarota.wordpress.com/

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Mam,czytałem książkę W.Suligi "Biblia Szatana",
http://www.jws.net.pl/omnie/ksiazki/590 ... atana.html
mam karty,bo były dołączone do książki.A mam też 2 inne talie,kiedyś się próbowałem w to wczuć,ale jakoś nie po drodze mi było.Nie czuję tego akurat.
W tym temacie,ostatnio, jest
sporo ciekawych informacji,ale tu możecie wrzucić swoje dalsze przemyślenia,przygody z tą dziedziną swoich doświadczeń.
Ja tam osobiście staram się trzymać od tego z daleka,ale co człek to inna historyja.Może na starość mi się coś odmieni w tej kwestii :winko:
Chociaż osobiście powątpiewam

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Jan Suliga we własnej osobie

phpBB [video]

Jedna z talii, ktora kiedys opisywalam. Dosc ciekawa. Wymagajaca. Haindl.

http://klubtarota.wordpress.com/2014/06/29/haindl-tarot-recenzja-katarzyny-salem-barrak/

http://klubtarota.wordpress.com/2014/07/08/haindl-tarot-czesc-ii-karty-dworskie-recenzja-katarzyny-salem-barrak/

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]