Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 31 mar 2020, 11:37

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree

Skoro 1 dobry=1 złoty, to jakoś nie wróżę sukcesów przez usztywnienie kursu.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 26 lut 2014, 17:55 
VIP Member
Awatar

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Tutaj nowy filmik z twórcami tej waluty, jest to druga część wywiadu, w której jest poruszane więcej spraw czysto technicznych czyli takich jak: kto emituje pieniądze, jak wygląda sprawa opodatkowania, kto może przystąpić do systemu, jakie musi spełnić wymagania, czy system jest bezpieczny i wiele innych ;)

Część 2 >>> http://tagen.tv/vod/2014/03/dobry-polsk ... a-lokalna/

Część pierwsza mówi o lokalnych walutach na świecie, o historii i dla kogoś kto słuchał już wykładów Dariusza Brzozowca nie ma w zasadzie nic nowego ;)

Część 1 >>> http://tagen.tv/vod/2014/03/pierwsza-po ... a-lokalna/

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Nie jestem pewien ale wydaje mi się że Dobry to inna twarz Barter-system który działa już kilka lat głównie dla przedsiębiorców.

Sam pomysł nie jest zły.
Ja już od kilku lat jestem zainteresowany lokalnymi walutami choć słowo waluta jest zupełnie niepotrzebne. Niestety istnieją prawa ograniczające możliwość kreowania pieniędzy a waluta to synonim pieniądza dlatego uważam że trzeba wypracować nowe pojęcia.

Awatar użytkownika

Część 3 >>> http://tagen.tv/vod/2014/03/dobry-klub/

końcówka najlepsza - w 2 minuty wiadomo o co chodzi

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

może zamiast waluta nazwać to "karta klubowa" upoważniająca do zakupów w klubie. Klubem może być grupa ludzi która umówiła się na wymianę itp. Wpadłem na taki pomysł oglądając ostatnio film "Dallas Buyers Club" http://www.youtube.com/watch?v=QHssZUw2wPs

notabene bardzo dobry..
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Bo tak faktycznie, w języku prawnym to się Dobry walutą nie nazywa, a tylko "środkiem wymiany". W sumie to nie ma znaczenia jak się to nie nazwie, ale jest to platforma, która taką wymianę umożliwia. I oczywiście na razie to przedsiębiorcy zaczynają rozkręcać system, ale z czasem już gdzieś za 1-2 miesiące mają wkroczyć zwykli konsumenci ;)

Intendant of the Building * 8th Degree

Czy polska waluta lokalna jaką jest "Dobry" umiera czy przezywa kryzys etyczno, moralny - docelowo naiwnych ludzi, starszych emerytów (apteki) bo często oni przewijali się w prelekcjach i wywiadach. Czy ktoś jest zorientowany czy doczekamy polskiego "za dobre" chleba - który miał być krokiem milowym w lokalnej walucie, ostatni wpis 30 lipca na głównej stronie a w NTV leci serial "ulotne myśli" który nic nie wnosi merytorycznego od początku istnienia a najpopularniejszy film jest z P. Dariuszem Kwietniem o UFO, w zasadzie top 10 to filmy związane z tajemnice, sekret, ufo ,zdrowie.

Awatar użytkownika

R3C0NF1GUR3D, wydaje mi się, że na początku tego wywiadu jest mowa o dobrym.

phpBB [video]

Kręcenie, kręcenie, kręcenie... dzięki za filmik, chłopaki i dziewczyny pokłócili się, ciekawe o co :lol: już pewnie sam Paweł Nogal w to nie wierzy przynajmniej tak wynika z jego nieco prześmiewczej postawy,ta rozmowa dużo wyjaśnia dla czego ten system barterowy u nas nie zadziałał, chciwość i dążenie do władzy (jaka by ona tam nie była) ludzi jest nieoceniona :mrgreen: od początku byłem przekonany (choć w czasie miałem wątpliwości w swoje uczucia, to i tak wyszło jak zwykle z mącenia i niedomówień) że twórcy "dobrego" będą dążyć do tzw. inteligentnego przekrętu rodem BPLN który na tym forum już był opisany, teraz czas na "piasta" :king: te projekty nie są po prosu transparentne, to wszystko jest takie na gębę i prelekcje/wykład - w takim przypadku w świecie fizycznym, codziennym takie coś nie działa lub bazuje na naiwnych i szukających pomocy.

Taka mała dygresja, kto zaczął Andrzej czy Dariusz a może ktoś inny? :mrgreen: $$$

EDIT:

Najpierw podam kilka faktów i linków:

http://walutalokalna.pl - zbuntowany i mało transparenty piast

Cytuj:
Pierwszym miastem w Polsce, w którym rozpoczęto wprowadzanie waluty lokalnej są Kielce.
W ciągu pierwszego miesiąca chęć posługiwania się we wzajemnych rozliczeniach przy użyciu Piasta wyraziło kilkadziesiąt firm z terenu Kielc.
- :mrgreen:

Aurelium Sp. z o. o. - KRS: 0000525838 ten numerek powinien być najistotniejszy dla przyszłych użytkowników, z tego możemy dowiedzieć się kto jest właścicielem i kto będzie ponosić odpowiedzialność za ewentualne szkody.

Jak widać na szybko i sucho można stwierdzić że piast jest w fazie przygotowywania i co interesujące być może w trakcie tworzenia fikcyjnych firm (przynajmniej wszystko na to wskazuje) i robią to mało umiejętnie zresztą tak jak w przypadku "dobrego"... co nie dziwi tj. firmy rodzinne np. [usuniete przez administratorów]

zaskakujące jest to ze wszystkie, siedzibę mają tą samą czyli KIELCE ul. KLONOWA nr domu 55 prawdopodobnie w przyszłości będzie tego więcej.

ULTIGO - fenomen firma [usuniete przez administratorów] :mrgreen: sprzedawca kas fiskalnych, strony internetowe i doradztwo informatyczne w krs siedziba Kielce ul. kolonowa, ale na stronie lokalizacja firmy jest na Jakarcie w Indonezji ! - jak dla mnie zwykły szablon gotowiec http://ultigo.pl/ no ale można poczytać.

[usuniete przez administratorów]

http://wrotainternetu.pl/kontakt/ na pierwszy rzut oka firma "krzak" ale jak się przyjrzymy dokładnie mamy informacje że jest to Tradore Sp. z o.o. ale ewidentnie widać że jest to jakiś dobroczynny zapychacz że niby są chętni by przyciągać innych, że przecież ktoś już korzysta.

I kilka usług można się domyślać kogo itd.

Być może jestem trochę chamski, ale wystarczy przeszperać w necie i można przypuszczać że to kolejny konował lub przykrywka brudnych gierek finansowych tj. ukrywanie dochodów, wyłudzanie vat itp. to kolejny dowód na to jakimi wartościami kierują się osoby tworzące te systemy i powinna być to przynajmniej mała przestroga dla alternatywnych poszukiwaczy i być może przyszłych użytkowników.

Ostatnio zmieniony 13 sty 2015, 9:20 przez admin, łącznie zmieniany 2 razy
usuniete przez administratorów

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Znam Andrzeja osobiście i przykro jest mi słyszeć, że ktoś pisze o nim jako o człowieku, który leci na kasę. W chwili obecnej dobry jest kierowany tylko do firm. W przyszłości ma wejść rozszerzenie usługi w postaci dobry+, która ma udostępnić ten środek płatniczy także dla zwykłych użytkowników.
Wiem też, że ludzie stojący za dobrym borykają się z różnymi trudnościami w postaci napuszczanych na nich ludzi i oczerniania projektu. Tego nie wiem ale podejrzewam, że ich trudności w strukturze są wynikiem działań osób im nieprzychylnych.

Fellow Craft * 2nd Degree

Każda wirtualna waluta żyje dzięki serwerowi pracującemu gdzieś w Internecie. Ten serwer jest czyjąś własnością. Ten ktoś może sporo namieszać na takiej "giełdzie ofert", choćby poprzez generowanie fikcyjnych ofert jako zaufanych. Fajnie, że
Cytuj:
emisja następuję z zachowaniem ostrożności i pod ścisłą kontrolą administratora
, obawiam się jednak, że nikt nawet nie pozna jego imienia.

Każda waluta, choćby wirtualna, ma możliwości spieniężenia lub choćby zamiany na inne dobro/usługę. Inaczej jest to gra planszowa Monopol, lub jej wariacja.

Jeśli chodzi o prawo w Polsce, to na każdym banknocie znajdziemy adnotację, jaka waluta jest dozwolonym środkiem płatniczym w Polsce. Jestem pewny, że skarbówka, nie pozwoli sobie nie płacić podatków, wykorzystując jakiś inny środek do regulowania transakcji.

Wirtualne waluty są idealnym środkiem płatniczym dla półświatka, choćby do regulowania zapłaty za narkotyki. Bez banków, podatków, bez walizki z pieniędzmi, bez oficjalnej ewidencji.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Każda wirtualna waluta żyje dzięki serwerowi pracującemu gdzieś w Internecie. Ten serwer jest czyjąś własnością. Ten ktoś może sporo namieszać na takiej "giełdzie ofert", choćby poprzez generowanie fikcyjnych ofert jako zaufanych.

Nie koniecznie. Przykładem jest Bitcoin gdzie każdy może posiadać kopie tzw Blockchainu.
Akurat w tym wypadku jest to model zdecentralizowany. I nie ma jednego centralnego serwera na którym ktoś trzyma łapę.

Jeśli chodzi o giełdy to racja, dlatego nie powinno być jednej, bo to powoduje szkodliwą centralizacje pieniądza. Co do tworzenia fikcyjnych ofert to myślę, że system punktowo/lojalnościowy ala allegro czy Ebay zdaje egzamin. Zresztą ilość ofert nie świadczy o wartości pieniądza tylko jak duży generuje obrót, czyli jak ludzie chętnie go używają i ile można kupić towarów i usług za jednostkę.

Cytuj:
Jeśli chodzi o prawo w Polsce, to na każdym banknocie znajdziemy adnotację, jaka waluta jest dozwolonym środkiem płatniczym w Polsce. Jestem pewny, że skarbówka, nie pozwoli sobie nie płacić podatków, wykorzystując jakiś inny środek do regulowania transakcji.

To co jest napisane na banknocie nie ma najmniejszego znaczenia.
Bo kupować mogę nawet za srebrne monety na których jest wybita wartość. W Polsce pewnie wygląda to ciut inaczej, ale w stanach możesz kupić coś za srebro na którym jest wybity nominał 1 Dolara :)
A gdyby było jak mówisz. To transakcje allegro czy na Tablicy pod tytułem zamienię też powinny być nielegalne i opodatkowane. No i wspominany Bitcoin, w Polsce też mogę za niego coś kupić. Nie muszę posługiwać się złotówkami. Oczywiście można donieść na samego siebie do Fiskusa, że zamieniło się rower na malucha dopłacając 200 zł i się opodatkować. :język:

Cytuj:
Wirtualne waluty są idealnym środkiem płatniczym dla półświatka, choćby do regulowania zapłaty za narkotyki. Bez banków, podatków, bez walizki z pieniędzmi, bez oficjalnej ewidencji.

A to już jest demagogia. To tak samo jak by powiedzieć, że jeśli ktoś próbuje coś ukryć to jest podejrzany. Jeśli dba o swoją prywatność to pewnie terrorysta i jeśli nie chce pozostawiać śladu po transakcji w systemie bankowym to pewnie kupuje narkotyki. To trochę myślenie rodem z Fiskusowego Gestapo. Generalnie w naszym kraju większość rzeczy jest nielegalnym, nawet życie.

Cytuj:
Nie koniecznie. Przykładem jest Bitcoin gdzie każdy może posiadać kopie tzw Blockchainu.

A który blockchain będzie trzymał informację o zakupionych przeze mnie bitcoinach ? Jeśli drugi blockchain nie będzie mieć tej informacji to jak dokonam transakcji z tą walutą ? A jeśli ten blockchain zginie, to gdzie znajda się moje pieniądze ? Czyli jednak jest tak jak mówiłem, jest jeden centralny serwer danych, którego zawartość można tylko powielić. Władza nad centralnym serwerem nadal pozostanie w rękach "kogoś" a inne stacje mogą jedynie powielić rzeczywisty stan centralnego serwera danych.

Cytuj:
Oczywiście można donieść na samego siebie do Fiskusa, że zamieniło się rower na malucha dopłacając 200 zł i się opodatkować.
Między towarem a walutą jest istotna różnica. Towar reprezentuje wartość poprzez własną użyteczność, unikatowość, wykonanie. Natomiast waluta reprezentuje wartość poprzez umowne porozumienie. Sama w sobie nie posiada i nie reprezentuje żadnej wartości, poza wartością papieru w banknocie czy metalu w bilonie.

Cytuj:
A to już jest demagogia. To tak samo jak by powiedzieć, że jeśli ktoś próbuje coś ukryć to jest podejrzany.
To, że ludzie będą się starać ukryć obrót pieniędzmi w nielegalnych interesach, nie jest demagogią. Demagogią jedynie można nazwać to, czy wirtualna waluta powstała aby ukrywać obrót pieniędzmi w nielegalnych interesach.

Wirtualna waluta nie naprawi systemu, nawet go nie poprawi. Jest jedynie symptomem że jest źle, skoro ludzie starają się uciec od oficjalnego pieniądza. Moim prywatnym zdaniem, jeśli ktoś ma oszczędności, lepiej niech zainwestuje w zakup Franków Szwajcarskich. Ta waluta wydaje się być najbardziej stabilną i dającą szansę zarobku, w tak nie pewnych czasach. W końcu, nawet Putin nie napadanie na państwo, w którym trzyma swoje oszczędności na starość.

Awatar użytkownika

MasterYoghourt, co do skarbówki, to ci od Dobrego mówili, że 1 dobry = 1 złoty i rozliczasz się z fiskusem na tej samej zasadzie. Jeśli zarobiłeś 1000 dobrych to musisz się rozliczyć tak, jakbyś zarobił 1000 złoty, ale oczywiście podatek musisz zapłacić już w PLN. Dlatego też Dobry to waluta komplementarna.

Co do utrzymania stabilności tej waluty, to komu jak komu, ale administratorom, czyli realnie właścicielom systemu zależy na tym najbardziej, ponieważ mają z jego funkcjonowania zysk. Działalność jak każda inna, ma przynosić korzyści każdej ze stron.

A co do tego MasterYoghourt, czy ta waluta byłaby w stanie poprawić poziom życia mieszkańców Polski to sądzę, że tak. Bo zamiast mieć w portfelu tylko 100 zł do wydania, to gdyby ten system się rozpowszechnił, miałbyś 100 zł do wydania + 30 dobrych, które realnie mają wartość 30 zł. Jest różnica?

I jeszcze jedno, administratorzy Dobrego bardzo często przytaczają przykłady państw, gdzie takie waluty istnieją od wielu lat i zrzeszają tysiące osób. Więc gdyby nie mieli oni z tego korzyści, to po co by sobie głowę zawracali jakimiś walutami komplementarnymi ;)

Za bardzo wierzysz w "dobroć" ludzką ;)

Dla mnie, takie inicjatywy jak "Dobry", to kolejna fundacja, z których 99% jest nastawionych na zysk.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
A który blockchain będzie trzymał informację o zakupionych przeze mnie bitcoinach ? Jeśli drugi blockchain nie będzie mieć tej informacji to jak dokonam transakcji z tą walutą ? A jeśli ten blockchain zginie, to gdzie znajda się moje pieniądze ? Czyli jednak jest tak jak mówiłem, jest jeden centralny serwer danych, którego zawartość można tylko powielić. Władza nad centralnym serwerem nadal pozostanie w rękach "kogoś" a inne stacje mogą jedynie powielić rzeczywisty stan centralnego serwera danych.

Nie....nie jest jak mówiłeś. Patrz... nie masz kompletnie o tym pojęcia jak działa ta technologia,
ale już masz swoją wizję bo tobie tak się wydaje i wygadujesz bzdury. Proszę, przeczytaj czym jest blockchain i jak działa. Bo sama technologia jest niezależna od Bitcoina. Jak działa w sytuacji którą opisałeś. Co to są osierocone bloki. Jak w ogóle działa dystrybucja informacji pomiędzy kopiami blockachainu.

Nie ma tam żadnego centralnego serwera w rękach "kogoś" Jeśli nie wiesz o czym mówisz to nie prowadzaj ludzi w błąd. Najpierw się tym zainteresuj bo wygadujesz mega bzdury. Jeśli uważasz, że blockchaina można sobie od tak powielić to masz zerowe pojęcie. To nie jest prymitywna zabawka gdzie starczy skopiować sobie plik by podwoić kaskę, tylko świetnie przemyślana technologia która wykracza dużo dalej niż system monetarny. Odsyłam do youtube. Tam są bardzo dobre wykłady po Polsku. Również prelekcje z konferencji Bitcoinowych.

Cytuj:
Między towarem a walutą jest istotna różnica. Towar reprezentuje wartość poprzez własną użyteczność, unikatowość, wykonanie. Natomiast waluta reprezentuje wartość poprzez umowne porozumienie. Sama w sobie nie posiada i nie reprezentuje żadnej wartości, poza wartością papieru w banknocie czy metalu w bilonie.

Jak już mówiłem, niezupełnie. Metal jak srebro może być traktowany albo jako pieniądz bo ma wybitą na nim wartość, albo jako metal szlachetny z którego jest złożony. Bitcoin ma definicję Towaru commodity choć traktowany jest jako środek płatniczy. Twoja definicja pochodzi z wikipedii. Ale jest mocno uproszczona. Bardzo wiele krajów na świecie nie wie co zrobić z tak prostą rzeczą jak podatek VAT w przypadku zakupu bitcoina i jego obrotem. To nie jest takie oczywiste. Klasyfikacja Bitcoina też jest ciężka. Jest zależne od danego kraju.

Pomimo, że Bitcoin został stworzony jako niezależny i zdecentralizowany system monetarny. To ludzie dają sobie go powoli odebrać. Coś co miało potencjał stać się wolne i niezależne jest powoli wchłaniane przez system, bo ludzie na to pozwalają. Zaczynając od prawnej regulacji obrotu, poprzez opodatkowanie. Poprzez nadbudowywanie na nim spekulacyjnych instrumentów finansowych jak np Kontrakty Futures CFD i inne instrumenty pochodne. Banki w niektórych krajach blokują rachunki giełd, użytkownikom którzy kupują BTC, banki zabraniają przelewać pieniędzy na rachunki giełdowe.
W niektórych krajach jest to w ogóle nielegalne.

A jak się ma to do Dobrego ? A no tak, że z Dobrym będzie tak samo. Już pomijam kwestie, że projekt ten waluty jest po prostu bardzo słaby, bazuje na bardzo wątpliwych założeniach. W zasadzie powiela obecny system monetarny dokładając do tego jakieś dziwne pomysły jak usztywnienie kursu 1:1 ze złotówką. Przecież to jest po po prostu ekonomicznie durne. To NIGDY nie będzie działać dobrze. Świat tak nie funkcjonuje, przyroda tak nie dystrybuuje energii. Co już chyba w tym wątku opisałem. Ekonomicznie jest to niebezpieczne i głupie.

Ja jestem przeciw tej walucie w tej postaci. Nie niesie to przecież żadnych korzyści. Dziwnie się wam, że nie jesteście w stanie zauważyć, i zrozumieć niebezpiecznych mechanizmów które stoją za dobrym.

Cytuj:
To, że ludzie będą się starać ukryć obrót pieniędzmi w nielegalnych interesach, nie jest demagogią. Demagogią jedynie można nazwać to, czy wirtualna waluta powstała aby ukrywać obrót pieniędzmi w nielegalnych interesach.

A co to znaczy nielegalny interes ? A dlaczego nie mam chcieć ukryć obrót pieniędzmi nawet jak prowadzę tak zwane "legalne interesy" ? Moje pieniądze moja sprawa, moja prywatność i nikomu nic do tego.

Jeśli chce komuś podarować dużą sumę pieniędzy bo państwo mi się wtranżala bo chce od darowizny swój haracz. A co jeśli mam płacić podatek dochodowy w postaci kolejnego haraczu ? Wolę podzielić się tymi pieniędzmi z pracownikami i wspólnikami niż z Państwem które tylko czeka by mnie zgnoić.
A jak chce kupić Mleko i które jest nie jest UHT albo kupić od rolnika świnkę która nie jest pakowana antybiotykami, chemią, sterydami i nie ma atestów EU i innych głupot. Co teoretycznie powinno być nielegalne. A jeśli w końcu chce kupić sobie Holenderskie zioło, czego zrobić mi nie wolno bo Państwo wie lepiej co jest dla mnie dobre i chce mnie z tej dobroci wpakować na 3 lata za kratki.

Odpowiedz brzmi tak, chce prowadzić nielegalne interesy. Bo skoro Państwo może zrobić wał na 200 mld zł i sprzedać lasy państwowe i nazwać to restrukturyzacją. A kiedy skarbówka się pomyli to potem ja płacę za to wysokie kary. I czemu legalne jest opodatkowanie własnego obywatela na na ponad 80% z najniższymi zarobkami w EU i najbardziej poj*** prawem w Europie jest legalne.
A ja nie mogę zapalić zioła, by chociaż na moment zapomnieć, w jaki chorym kraju żyje. A potem zabawić się z gumową lalką którą kupiłem również w Holandii za Bitcoiny. :D

I nie chce po tym wszystkim zostawiać śladu w totalitarnym systemie gdzie bankowość jest jego elementem. To kim jestem ? Terrorystą ? Przestępcą ? Oszustem ? A może po prostu myślę niezależnie i szukam zawsze najlepszego sposobu by ominąć mechanizmy totalitarno-niewolnicze ? wypinam się z patologii gdzie tylko mogę.

Prosta zasada wywodząca się zaufania. Jeśli ktoś nie ufa mnie, to czemu ja mam zaufać im ? :drugged:

Cytuj:
Wirtualna waluta nie naprawi systemu, nawet go nie poprawi. Jest jedynie symptomem że jest źle, skoro ludzie starają się uciec od oficjalnego pieniądza. Moim prywatnym zdaniem, jeśli ktoś ma oszczędności, lepiej niech zainwestuje w zakup Franków Szwajcarskich. Ta waluta wydaje się być najbardziej stabilną i dającą szansę zarobku, w tak nie pewnych czasach. W końcu, nawet Putin nie napadanie na państwo, w którym trzyma swoje oszczędności na starość.

Wirtualna waluta nie naprawi systemu. Bo system zależy od mentalności ludzi. Natomiast może stworzyć bardzo wygodne i zaufane środowisko, bezpieczne i zdecentralizowane metody płatności. Bez centralnego emitenta opartego na samoregulującym się systemie. Z szybkimi przesyłami dużych pieniędzy po najniższych kosztach.

Szkoda, że ty także nie potrafisz wytłumaczyć czym jest ten blockchain i odsyłasz do jakiś materiałów, ale szanuję twoją krytykę.

Cytuj:
Klasyfikacja Bitcoina też jest ciężka

To trochę tak jak z opłatą środowiskową za importowane samochody w Polsce. Wystarczy zmienić nazwę opłaty, by przestała być cłem, czy podatkiem.

Prawda jest taka, że rzeczy nie identyfikuje się po nadanych nazwach, tylko po cechach. To taka różnica między treścią a formą. Bo jeśli na przykład zwiększymy mandaty za wykroczenia drogowe o 100%, to mandat przestaje być środkiem karania, poprawy bezpieczeństwa na drogach a staje się podatkiem, takim z zaskoczenia.

Przykładowo, jeśli Urząd do Spraw Nazewnictwa W Polsce przy mediach publicznych, nazwie oficjalnie kozę, "mniejszym koniem", to wydaje mi się, że ta koza, nadal będzie kozą.
Ma się to tak do bitcoina, że jeśli jest on walutą, to opinia powyższego urzędu, wiele nie zmienia.

Cytuj:
A dlaczego nie mam chcieć ukryć obrót pieniędzmi nawet jak prowadzę tak zwane "legalne interesy" ?
Bo widzisz legalne transkacje, zakupy, to te oficjalne, te które można opodatkować i te których źródła finansowania są jawne. Nawet w kwestii darowizn o których wspomniałeś, nasza skarbówka ma coś powiedzenia.

Cytuj:
A jeśli w końcu chce kupić sobie Holenderskie zioło, czego zrobić mi nie wolno bo Państwo wie lepiej co jest dla mnie dobre i chce mnie z tej dobroci wpakować na 3 lata za kratki.

Jeśli chcę sobie uciąć palca, to czemu państwo chce mnie siłą zamknąć w psychiatryku ? Co im do tego ?

No widzisz, państwo jednak ma prawo stawać w obronie obywatela, z założenia, że nie jest w pełni świadom zagrożenia, chce je ponieść lub nawet działać na swoją szkodę. Lepiej by było, gdy by zakres tych działań był określony przez szersze grono społeczne, ale faktem jest, że paląc zioło, nie jesteś w pełni świadom tego czynu.
Cytuj:
Wirtualna waluta nie naprawi systemu. Bo system zależy od mentalności ludzi. Natomiast może stworzyć bardzo wygodne i zaufane środowisko, bezpieczne i zdecentralizowane metody płatności. Bez centralnego emitenta opartego na samoregulującym się systemie. Z szybkimi przesyłami dużych pieniędzy po najniższych kosztach.

System zależy od władzy, establiszmentu. Nikt nie pytał się społeczeństwa, nie pyta i nie będzie pytać jak ma działać ten system. Albo coś mnie ominęło, jakieś referendum czy wybory.

Z tym zaufanym, bezpiecznym to był bym ostrożnym, bo wiesz to takie hasło, typu zielona wyspa.

NBP nie reguluje się samo, to decydenci podejmują decyzje o emisji pieniądza. Póki co opodatkowują nas biciem monety od dekad, patrz inflacja.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Szkoda, że ty także nie potrafisz wytłumaczyć czym jest ten blockchain i odsyłasz do jakiś materiałów, ale szanuję twoją krytykę.

Nie zamierzam pisać elaboratu na forum czym jest Blockchain :? . Mam ci skopiować tekst z wikipedii ?
No proszę cię.... Wskazałem ci tylko, że nie masz pojęcia o zagadnieniu o którym mówisz i byś najpierww się tym zainteresował by nie wygadywać bzdur.
Tak trudno wpisać na Googla "Co to jest Blockchain" albo "Jak działa i co to jest Bitcoin" ?
Sorry ale nie zamierzam zaśmiecać forum i wklejać tu definicji które każdy może sobie sprawdzić sam.
Jak już się zaznajomisz z tematem to wtedy możesz mnie o coś zapytać. Ale nie będę ci przecież podawał linka do youtuba. Już pomijam, że to nie jest wątek od Bitcoinie.

Cytuj:
No widzisz, państwo jednak ma prawo stawać w obronie obywatela, z założenia, że nie jest w pełni świadom zagrożenia, chce je ponieść lub nawet działać na swoją szkodę. Lepiej by było, gdy by zakres tych działań był określony przez szersze grono społeczne, ale faktem jest, że paląc zioło, nie jesteś w pełni świadom tego czynu.

No właśnie w tym rzecz. Skoro państwo ma prawo stanąć w obronie obywatela by chronić go przed samym sobą to nosi to jedną nazwę. To się dyktatura, brakuje tylko narzędzi w stylu Policji moralności.
Opodatkowanie cię na na 80% jest dla twojego dobra, byś potem miał duuuużo pieniążków na na starościna koncie ZUS, trzeba cię też zaszczepić byś się biedaczku nie rozchorował, potem trzeba wstrzyknąć chipa byś głuptasku nie zrobił czegoś niemądrego. Na koniec poddamy cię eutanazji bo przecież po co masz się męczyć ? Państwo o ciebie zadba. Jeszcze tylko brakuje Policji religijnej rodem z Teokratycznych krajów Arabskich gdzie panuje Wahhabicki Islam.
Czym jest Państwo ? W tym kraju to mafijny Syndykat do okradania ludzi z ich własnych praw, godności i bogactwa. Na usługach międzynarodowej mafii. Lokalnie to banda degeneratów z zapędami dyktatorskimi którzy chcą być świętsi od papieża i ubrać Kubusia Puchatka w majtki by nie gorszył dzieci.

Tacy chorzy i skrzywieni ludzie ustanawiają prawa w tym kraju i chcą go "naprawiać". I chcą mnie ochronić przed moimi decyzjami ?

To ja w takim razie wypowiadam obywatelskie nieposłuszeństwo.

Cytuj:
System zależy od władzy, establiszmentu. Nikt nie pytał się społeczeństwa, nie pyta i nie będzie pytać jak ma działać ten system. Albo coś mnie ominęło, jakieś referendum czy wybory.

Z tym zaufanym, bezpiecznym to był bym ostrożnym, bo wiesz to takie hasło, typu zielona wyspa.

NBP nie reguluje się samo, to decydenci podejmują decyzje o emisji pieniądza. Póki co opodatkowują nas biciem monety od dekad, patrz inflacja.

Bo od kiedy okupant pyta niewolnika o zdanie ?. Zaufanie działa w tym wypadku ciut inaczej. Tworzy pewnego rodzaju ekosystem, w którym ludzie którzy się nie znają mogą dokonywać bezpiecznych transakcji. Coś jak np system Escrow. A finalnie cały system jest na tyle bezpieczny na ile uczciwi są ludzie. Zabawne bo w przypadku Bitcoina widzę jak ludzie się nawzajem okradają, kantują i zachowują się jak zwierzęta. Głównie dlatego, że Bitcoin to dalej szara strefa.

Z drugiej strony nawet mega super bezpieczny system nikogo nie uchroni jeśli ludzie będą idiotami.
Tylko dlaczego ta bardziej rozgarnięta część ludzi musi za to obrywać cięgi ?

Ostatni taki przykład sprzed miesiąca: Koleś zagwarantował ludziom, że podwoi w 100 godzin liczbę coinów a ludzie poszli w to jak cielaki. W 30 dni zebrał 2233 BTC. Niektórzy przelewali nawet 5-6 BTC a to ponad 1300$. W 30 dni zebrał milion dolarów a potem się ulotnił. Na początku to nawet działało - bo tak działa Schemat Ponziego aka Piramida Finansowa. Więc ludzie faktycznie podwiali kasę tak długo póki byli chętni by dół był finansowany przez górę. A tyle na forach się mówiło o Piramidach Finansowych.... Ale cóż...nawet super bezpieczne hasło nie pomoże, jeśli będziemy je rozdawać każdemu kto o to poprosi.

No cóż. Żyjemy w skomplikowanej rzeczywistości Praw i Legislacji, Ekonomii, Technologii, Polityki i Władzy. A ludzie nie rozumieją świata w którym żyją dlatego tak łatwo jest nimi sterować. Kilka dekad produkowania Globalnego społeczeństwa ignorantów nie poszło na marne.

A co do Bitcoina to ma kilka zalet.

Inflacja - w systemie może istnieć stała określona liczba monet. Ich liczba będzie się stopniowo zwiększać się do pewnego pułapu czyli 21 milionów i ten poziom zostanie osiągnięty około roku 2025.

Brak centralnego emitenta - żądna instytucja nie kontroluje emisji Bitcoina.
Więc nikt nie może kontrolować Bitcoina inaczej niż poprzez mechanizmy rynkowe (kupno, sprzedaż)
A sama emisja jest logarytmiczna - im więcej Bitcoina w obiegu tym jego tworzenie jest trudniejsze.

Silne mechanizmy kryptograficzne - Wyższa opłacalność generowania monet za pomocą mocy
obliczeniowej niż łamanie portfeli.

Względna transparentność transakcji - Transparentne ale jednocześnie względnie anonimowe

A w przypadku dobrego.

Sparowana na sztywno kurs 1:1 ze złotówką - To według mnie tragedia. Blokuje to naturalny rytm generowania i adaptacji waluty na zasadzie popytu i podaży. A raczej pozwala na kontrolę dwóch walut za pomocą złotówki. Więc co to za alternatywna waluta skoro położenie jednej lub atak spekulacyjny na Złotówkę może spowodować udupienie obu walut. To nielogiczne. Płynny kurs to możliwości szybkiej ekspansji. Ponieważ Inwestorzy aka spekulanci mogli by przyczynić się do szybkiej adaptacji waluty i zwiększenia jej obrotu. Z prostej przyczyny, posiadanie Dobrego, było by ekonomicznie opłacalne.
Na obecną chwile w obiegu jest ponoć 20 tyś Dorych czyli 20 tyś złotówek. To jest tyle co nic.
Wszechświat i Natura regulowane są poprzez uniwersalne prawa bilansu energetycznego. W Ekonomi takim zasadami są popyt i podaż. Przeciwstawienie się temu zamyka drogę regulowania tego i negocjowania z Wszechświatem wartości Elementu wymiany (waluty i towaru).

Ciężar na adaptacje waluty - spoczywa wyłącznie na przedsiębiorcach. Tylko, że jest ekonomicznie nieopłacalne i do tego ryzykowne. Czemu ktoś miał by inwestować w kawałek papierka który nie ma żadnych gwarancji ?

Inflacja - Skoro kurs jest ustawiany na sztywno, to ilość dobrego w obiegu pewnie również ?
To fajne na krótką metę. Ponieważ pieniądze nie są oparte o generowanie długu odsetkowego. Problem zaczyna się kiedy zaczynamy je wymieniać na złotówki. Przy dużej adaptacji i silnej dysproporcji, jest to tylko kolejny mechanizm generowani inflacji dla silniejszej pary. Ponieważ pieniądze na zakup alternatywnej waluty biorą się z długu. Za które kupujemy coraz więcej Dobrych by wymienić je znowu na walutę bazową. I tym samym powiększamy inflacje dwóch walut. W momencie gdyby jakimś cudem waluta alternatywna przeważyła w obrocie i użyciu walutę bazową. To jaki jest mechanizm ograniczenia inflacji ? Bo zazwyczaj rząd lub instytucja zazwyczaj ma kilka trików by przywrócić walucie swoją wartość. A co z alternatywnymi ?

Emitent - Centralizacja emisyjna. Bo kto emituje Dobre ? Przedsiębiorcy go skupują i pełnią role pośredników ale kto je Emituje ? Przecież ktoś musi pełnić rolę banku centralnego albo NBP ?
Bo walutę tworzy się za pomocą zaciągania długu, co prawda bez odsetkowego. Tylko po co ktoś miał by to robić ? Emitent będzie je skupować z rynku ? Jakoś w to wątpię.

Wymiana- brak szybkiej zamiany Dobrego na złotówki. Tak naprawdę jak bym chciał teraz kupić Dobrego. To nie mam jak.

Dobry to taka złotówka w formie vouchera którym posługuje się kilka firm. Do tego na stronie Dobrego już od chyba dwóch lat nie pojawiło się nic nowego.

Bo na stronie jest ciągle jakiś marketingowy bełkot, cytując:

Cytuj:
Siłą DOBREGO jest to że:

Wspiera rozwój lokalnego biznesu
Pomaga utrzymać istniejącą bazę klientów
Zwiększa zyskowność przedsiębiorstw
Buduje nowy, dodatkowy rynek klientów
Tworzy bezodsetkowy system kupieckiego kredytu
Poprawia przepływy gotówkowe w firmie
Zagospodarowuje nadwyżki produkcyjne oraz usługowe
Tworzy unikatowy system lojalnościowy dla małych film
Pomaga utrzymywać relacje z istniejącymi i przyszłymi klientami
Hamuje proces wzrastającego bezrobocia

Przecież to czysty bełkot. Może ktoś mnie oświeci jaką realną zaletę ma Dobry ? Niech mi ktoś to wytłumaczy.

levibc pisze:
Przecież to czysty bełkot. Może ktoś mnie oświeci jaką realną zaletę ma Dobry ? Niech mi ktoś to wytłumaczy.

Właśnie o to chodzi że nie ma zalet... obecne waluty globalne, narodowe miały zalety i były dobrze skonstruowane ale niestety obecnie brak w nich odpowiedzialnego zarządzania, cała idea pieniędzy została rozmyta a ich przeznaczenie zmienione np. do prowadzenia wojen ekonomicznych i można by tu wiele wymieniać. Jak powyżej napisane do tworzenia piramid finansowych itd.

Tutaj nowa waluta:
http://zpp.net.pl/aktualnosci/run,zielony-polska-waluta-lokalna,page,1,article,837.html
- Dariusz Brzozowiec, Dyrektor ds. Współpracy Biznesowej ZPP.

po co tak trzaskać te waluty lokalne, widzi ktoś w tym sens, może ukryty ? :wacko:

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

No to skoro nie ma zalet to koncepcja lokalnych walut to wydmuszka. Kolejny wabik dla ludzi ukryty pod nazwą alternatywna. Alternatywna czyli żadna.

Zielony ? Kolejna ? :?
R3C0NF1GUR3D pisze:
po co tak trzaskać te waluty lokalne, widzi ktoś w tym sens, może ukryty ? :wacko:

Eh to proste. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Takie Zielone to nic innego jak wydawanie kwitów IOU, to samo co Dobre. Co robią ludzie ? Ludzie kupują waluty. Co robi emitent ? Emitent sprzedaje "waluty" a raczej kwity IOU od kwitów IOU. To paranoja....
Aż jak projekt się rozmontuje to będzie "Sorry chłopaki nie wypaliło"

Cytuj:
Nad emisją pieniądza w systemie będzie czuwała Spółdzielnia. System oparty jest na klasycznej ekonomii – żadnej spekulacji, instrumentów finansowych i innych sztuczek. Kurs Zielonego jest zawsze równy złotówce, a suma bilansowa systemu zawsze będzie wynosiła „0”.

Eh tylko zapomnieli dodać, że suma bilansowa systemu złotówki nie jest równa 0.
Więc Zielonego też nie może być równy zero. Ilość pieniędzy w obiegu będzie się stopniowo zwiększać.
Skoro towary są sprzedawane za Zielone a te kupowane za złotówki. To jakim cudem może być to gra o sumie zerowej, skoro liczba Zielonych nie jest stała ? Do tego to co mówiłem. Jeśli złotówka zacznie mieć kłopoty, to przy tak niskiej Podaży Dobrego czy Zielonego będzie jazda bez trzymanki. Taki myk może tylko chronić tylko walutę przed generowaniem długu samej z siebie. Ale nie uchroni jej jeśli złotówka będzie miała kłopoty. Ciekaw jestem jeszcze tego akapitu "żadnej spekulacji, instrumentów finansowych i innych sztuczek"
Ciekaw jestem kto tego komukolwiek zabroni. Stworzyć giełdę do kupowania i wymieniania dobrych na złotówki. Jaki będzie miało wtedy znaczenie, że ktoś ustawił sobie sztywny kurs 1:1 ?

No chyba, że ilość pieniędzy w obiegu determinowana jest przez wkład wniesiony do spółdzielni. I liczba Zielonych zależy od ilość osób. Wtedy więcej osób = więcej Zielonych co eliminuje problem z Deflacją.

Oczywiście jest to oddalone daleko w czasie, ale mimo wszystko. Dobrze, że jest to przynajmniej spółdzielnia, więc ryzyko powinno rozkładać się na członków. Trzeba by przeczytać dokładnie statut.

Tu akurat jakiś tam Plus i chyba jedyny sensowny koncept. Ale emitent wciąż jest jeden. To otwiera pole do niesamowitych nadużyć. Bo koniec końców i tak jest jedna rada nadzorcza i zarząd takiej spółdzielni. Bo kto skontroluje ilość Zielonych w obiegu ? W tym wypadku technologia Blockchainu Bitcoina mogła by wyeliminować ten problem.

Prosty przykład. Spółdzielnia to podmiot to podmiot gospodarczy. Jak każdy podmiot podpada pod patologiczny system prawny i fiskalny tego chore państwa. Co się stanie jak Spółdzielnia będzie miała kłopot ? Dobre jest chociaż to, że ryzyko rozkłada się na członów. A przynajmniej tak powinno być w Spółdzielni.

Mnie zastanawia, jak to możliwe że ZPP "Związek Przedsiębiorców i Pracodawców" Tworzy "Zielonego" bez jakiejkolwiek spółki startowej, przecież jest ich tam zrzeszonych multum, mogli wystartować już z jakąś platformą biznesową która będzie "tymi" pierwszymi dając przykład i wprowadzając taki pakiet "start" że działa. Tymczasem w zakładce uczestnicy - jest 0 firm, a w ofercie biznesowej mamy tylko ipada i samsunga galaxy, przecież na możliwości ZPP jest to żenujące i uwłaczające.. i jaki wkład i ciężką pracę tutaj wprowadzili prowadzący/tworzący , że zmienili szablon, nazwę i jazda ?

Ja rozumiem że Pan Robert Gwiazdowski uważa że system emerytalny w Polsce inaczej OFE to inteligentny przekręt, a taki "Zielony" to co to jest ? przynajmniej na takiego wygląda 8-)

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Tymczasem w zakładce uczestnicy - jest 0 firm, a w ofercie biznesowej mamy tylko ipada i samsunga galaxy, przecież na możliwości ZPP jest to żenujące i uwłaczające.. i jaki wkład i ciężką pracę tutaj wprowadzili prowadzący/tworzący , że zmienili szablon, nazwę i jazda ?

Czyli jest identycznie jak w przypadku Dobrego. Strona martwa już od wielu wielu miesięcy.
Jak ktoś nie specjalnie zna się na Ekonomii, i nie specjalnie chce i się w to wgłębiać i jego to nie interesuje. To niech samo to będzie ostrzeżeniem, że lepiej od tego trzymać się z daleka.

Nawet jeśli projekt miał by być przyszłościowy to tak opieszałe jego wprowadzenia i rozwijanie nie wróży nic dobrego.

A... I jeszcze jedno. Nie oskarżam Dariusza Brzozowca, że świadomie robi przekręt i jest oszustem.
Dla mnie po prostu nie ma to sensu. To nie jest Nowa Ekonomia albo alternatywa Pieniądza.
No i to podpieranie się tym, że te projekty działają w wielu krajach. Cóż... ciężko nazwać to, że działają.
Bo to dosłownie margines. Bo niektóre lokalne waluty mają po 30-40. To nie jest pomysł który powstał wczoraj czy kilka lat temu. Zdobył raczej marginalne zaufanie.

- Waluta musi mieć wartość samą w sobie. Nie może być to nic nie znaczący BON lub IOU.
- Do tego jego produkcja musi wiązać się z pracą by wytworzyć dodatni bilans energetyczny.
Musi jednocześnie wytwarzać dobra.
- Najlepiej by walutę można było recyklingować, by jej szybki przyrost w systemie można było łatwo wyregulować. Jeśli jest to metal, to jego nadprodukcje, a tym samym niska cena zachęca do wykorzystania go w przemyśle. Jeśli jest to żywność to nadwyżkę można przerobić na weki, skonsumować, przerobić na energię lub paliwo. Wtedy nadwyżka Waluty w systemie paradoksalnie uniezależnia ludzi od samej waluty. Bo jej cena jest tak niska a nadprodukcja tak wysoka, że żywność wala się po ulicach a materiały konstrukcyjne i energetyczne układane są stosami bo nikt nie chce ich odbierać. To jest to właśnie dodatki bilans energetyczny. Natura rozwija się wykładniczo, taki posiada wzrost. Tylko człowiek stworzył system w którym obfitość pieniądze staje się problemem i spada jego wartość. Im "waluta" jest bardziej uniwersalna w użytku tym jej większa jej ilość wyzwala zamiast pogrążać.
- Wartość Waluty nie może być ustalana arbitralnie. Prowadzi to do patologii i sztucznych sytuacji.
Marnowaniu się jakiegoś dobra, np żywności z powodu wysokich cen, kiedy cały świat naprodukuje żywność i po prostu ją wywala na śmietnik podczas gdy druga połowa świata głoduje.
- Zdecentralizowana Emisja. I to przez każdego obywatela który może wytwarzać walutę za pomocą pracy.

Taki system może przyjąć formę Barteru ale wcale nie musi. Można by wtedy używać walut w bardzo ograniczonym zakresie. Można też tak zaprojektować pewne mechanizmy by ludzi od pieniędzy odwieść.
Czyniąc pieniądz ostatecznością i do tego mniej opłacalną. Np stworzenie coś na zasadzie ważonego Indeksu wszystkich głównych towarów walutowych wyciągając z nich średnią ważoną. Wtedy cena towaru za pieniądze była by zawyżona i mało opłacalna. Stała by się ostatecznością. Bo to towary i dobra powinny kontrolować Pieniądze, a nie na odwrót.

Można by wiele, ale póki władzę nad milionami trzyma garstka ludzi, nic się nie da zrobić. Problem nie tkwi tak na prawdę w założeniach, prawach, tylko w woli tych którzy rządzą.

-- 18 lut 2015, 2:51 --

Cytuj:
Tak trudno wpisać na Googla "Co to jest Blockchain" albo "Jak działa i co to jest Bitcoin" ?

E=mc2 to wzór na energię, "E" to energia, "m" to masa a "c" to prędkość światła podniesiona do kwadratu. Zobacz, w jednym zdaniu dało się wytłumaczyć enigmatyczny wzór z fizyki, ale bitchaina się nie da. Ale niech ci będzie, że to ja jestem za ciężki by go zrozumieć, czy wytłumaczyć.

Cytuj:
To się dyktatura, brakuje tylko narzędzi w stylu Policji moralności

Dyktatem są słowa Tuska: "Ja się nie ugnę przed naciskiem opinii publicznej !"

Cytuj:
No właśnie w tym rzecz. Skoro państwo ma prawo stanąć w obronie obywatela by chronić go przed samym sobą to nosi to jedną nazwę. To się dyktatura, brakuje tylko narzędzi w stylu Policji moralności.
Opodatkowanie cię na na 80% jest dla twojego dobra, byś potem miał duuuużo pieniążków na na starościna koncie ZUS, trzeba cię też zaszczepić byś się biedaczku nie rozchorował, potem trzeba wstrzyknąć chipa byś głuptasku nie zrobił czegoś niemądrego. Na koniec poddamy cię eutanazji bo przecież po co masz się męczyć ? Państwo o ciebie zadba. Jeszcze tylko brakuje Policji religijnej rodem z Teokratycznych krajów Arabskich gdzie panuje Wahhabicki Islam.
Czym jest Państwo ? W tym kraju to mafijny Syndykat do okradania ludzi z ich własnych praw, godności i bogactwa. Na usługach międzynarodowej mafii. Lokalnie to banda degeneratów z zapędami dyktatorskimi którzy chcą być świętsi od papieża i ubrać Kubusia Puchatka w majtki by nie gorszył dzieci.

Tacy chorzy i skrzywieni ludzie ustanawiają prawa w tym kraju i chcą go "naprawiać". I chcą mnie ochronić przed moimi decyzjami ?

Trochę się nakręciłeś, ale ogólnie to palenie trawy to zła rzecz, tak samo jak ucinanie sobie palców. Wiesz może lepiej jak organa państwa powstrzymają nas od pewnych złych rzeczy. Narkotyki nie są wcale nam potrzebne.
Cytuj:
To ja w takim razie wypowiadam obywatelskie nieposłuszeństwo.

To raczej nic nie da.

Cytuj:
Brak centralnego emitenta - żądna instytucja nie kontroluje emisji Bitcoina.
Więc nikt nie może kontrolować Bitcoina inaczej niż poprzez mechanizmy rynkowe (kupno, sprzedaż)
A sama emisja jest logarytmiczna - im więcej Bitcoina w obiegu tym jego tworzenie jest trudniejsze.

A czemu centralna kontrola jest zła ? Jeśli to społeczeństwo faktycznie by rządziło, to dobrze jakby miało kontrolę nad pieniądzem, którego używa.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
E=mc2 to wzór na energię, "E" to energia, "m" to masa a "c" to prędkość światła podniesiona do kwadratu. Zobacz, w jednym zdaniu dało się wytłumaczyć enigmatyczny wzór z fizyki, ale bitchaina się nie da. Ale niech ci będzie, że to ja jestem za ciężki by go zrozumieć, czy wytłumaczyć.

E=mc2 to nie wzór na energię. Równanie opisuje równoważność energii i masy.
Do tego opisałeś jedynie symbole a nie wytłumaczyłeś nic. Zresztą...o czym my mówimy. Jak by cię to naprawdę interesowało czym jest "Blockchain", to zanim napisałeś swojego drugiego posta sprawdził byś to co ci poleciłem 10x i możliwe, że w tym momencie zadawał bardziej skomplikowane i precyzyjne pytania odnośnie tego zagadnienia. Takie, których w wielu opisach są np niedopowiedziane lub w ogóle nieporuszane. Skoro się upierasz, że powonieniem ci to wytłumaczyć na forum, to zakładam, że tak naprawdę i tak cię to nie interesuje.

Cytuj:
Trochę się nakręciłeś, ale ogólnie to palenie trawy to zła rzecz, tak samo jak ucinanie sobie palców. Wiesz może lepiej jak organa państwa powstrzymają nas od pewnych złych rzeczy. Narkotyki nie są wcale nam potrzebne.

Wiesz jak chcesz by organy państwa powstrzymywały cię od niektórych rzeczy, to ok. Twoja wola, płac im za to bo nie będą cię przecież pilnować za darmo.

Narkotyk to tylko słowo, klasyfikacja medyczna albo legislacyjna.
Alkohol to też narkotyk, a jakoś można go kupić na każdym rogu. Wódka jeden z najsilniejszych i sprzedawana w stężeniu i ilości które może wywołać śmierć ~40%. Kofeina uzależnia fizycznie, Herbata również jest środkiem psychoaktywnych za sprawą Teiny. Ergo ? Zakażmy picia herbaty. Albo wsadzajmy do więzień ludzi którzy podają ją dzieciom. Proponuje przedłożyć taki projekt pod obrady komisji. Albo mam lepszy pomysł, nałóżmy na Herbatę akcyzę, a z niej będziemy finansować leczenie uzależnień. Wprowadźmy prohibicję jak w stanach w latach 20. Złote czasy Mafii.

Nie mówiąc już o specyfikach które można dostać legalnie w aptece. Bo tam dopiero można rozwinąć skrzydła.
Fiu fiu, trzeba zlikwidować apteki, albo monitorować każdego obywatela co kupuje. Bo może chce zrobić sobie krzywdę.

Powiedz to też osobom które używają opiatów jako środków przeciwbólowych. Zresztą jest coś takiego jak medyczne wykorzystywanie marihuany. Eh szkoda gadać. Jak już powiedziałem. Banda debili którzy chcą ubrać w majtki Kubusia Puchatka jak radni z Tuszyna, ponieważ któryś zwyrol miał kosmate myśli. I oni będą ci mówić co masz robić, jak to ci odpowiada to w porządku.

Cytuj:
“If you are not free to choose wrongly and irresponsibly, you are not free at all”
- Jacob Hornberger

Cytuj:
To raczej nic nie da.

Raczej da, jeśli wiesz jak.
Pomówmy chociażby o tym.
KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ -
Rozdział II - WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA

Art. 82. Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne.
Czyli służ swoim Panom i morda w kubeł.

Art. 83. Każdy ma obowiązek przestrzegania prawa Rzeczypospolitej Polskiej.
Czyli daj się doić i morda w kubeł.

Art. 84. Każdy jest obowiązany do ponoszenia ciężarów i świadczeń publicznych, w tym podatków, określonych w ustawie.
Czyli daj się doić i morda w kubeł.

Art. 85. Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny.
Giń w imię Izraela i USA. Bo ciężko już mówić, że w tym kraju jest cokolwiek Polskiego.

Art. 85. Obywatel, któremu przekonania religijne lub wyznawane zasady moralne nie pozwalają na odbywanie służby wojskowej, może być obowiązany do służby zastępczej na zasadach określonych w ustawie.
Czyli jak nie chcesz ginąć w imię obcych spraw i amerykańskiego wywiadu to do kopalni i morda w kubeł.

Art. 86. Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie. Zasady tej odpowiedzialności określa ustawa.
Jeśli drzewo które rośnie na ulicy zaczyna ci wchodzić do okna. To najlepiej się z tamtąd wyprowadź bo na wycinkę i tak nie damy zezwolenia.

Można się rozsypywać dalej.

Cytuj:
A czemu centralna kontrola jest zła ? Jeśli to społeczeństwo faktycznie by rządziło, to dobrze jakby miało kontrolę nad pieniądzem, którego używa.

Nie wiem jak rozumiesz centralną kontrolę. Ale władza społeczeństwa to właśnie nie jest centralna kontrola, ale rozproszona. Centralna kontrola jest zła, bo daje olbrzymią władzę w ręce jednostek. Zakłóca to naturalny porządek, w którym jednostka lub nawet grupa dąży do swojego dobra. A to jest właśnie kwintesencja wolności.

Awatar użytkownika

Wszystkim polecam jutrzejszą moją audycję Teoria Chaosu w temacie walut lokalnych w Polsce z Dariuszem Brzozowcem, piątek 27. lutego g.24:00. Tutaj link...

Szczególnie sceptycy mile widziani, nie zawiedźcie, zadzwońcie i zadajcie pytania jutro!

Awatar użytkownika

Daj znać jak audycja będzie w podcastach. Na razie zaglądam i niewiedzę: http://www.radionafali.com/audycje-i-po ... ia-chaosu/
A chętnie bym Darka posłuchał, zawsze potrafi przedstawić jakiś nowy ciekawy punkt widzenia kuluarów ekonomii.

Awatar użytkownika

Już jest audycja udostępniona, zapraszam do przesłuchania i komentowania: http://teoriachaosu.com.pl/?p=1834

Ps. Niestety pierwsza godzina była zagłuszana przez ss-manów...

Ps2. "Sceptyków" zabrakło podczas audycji, odwaga maleje jeśli trzeba się zderzyć z prawdą...

Claude mOnet pisze:
Już jest audycja udostępniona, zapraszam do przesłuchania i komentowania: http://teoriachaosu.com.pl/?p=1834

Ps. Niestety pierwsza godzina była zagłuszana przez ss-manów...

Ps2. "Sceptyków" zabrakło podczas audycji, odwaga maleje jeśli trzeba się zderzyć z prawdą...

tu nie chodzi o sceptycyzm, że to nie ma sensu itp. a o to w jaki sposób jest wprowadzane itd.. przeczytaj dokładnie temat czego brakuje dobremu, zielonemu i innym alternatywnym walutom, najlepiej narysować, ja tego nie mogę zrobić nie będąc twórcą, w tym temacie jest to rozpisane. Poza tym reklamowany przez p.Dariusza jakikolwiek barter miał zaczynać od tzw. "chleba" od produkcji, a co mamy ? po raz kolejny hotele, spa itp. potrzeby którego rzędu ? czyli po raz kolejny zaczynamy od luksusu.. dla kogo ? kowalskiego ? komu czemu chcemy pomóc lub przedstawić alternatywę, czasami to nawet mam wrażenie że te dodawane pierwsze hotele, spa i podobne to są promowane jako wzajemne spendy/burdele dla klientów biznesowych.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]