Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 gru 2019, 14:04

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Szukałem jakichś dowodów na to co nam na wykładach powiedziała zaufana pani doktor. Mianowicie chodzi o ''cudowny'' lek jakim jest NO-SPA, tak bardzo forsowana w mass mediach. Znalazłem coś takiego :

''Nospę bierze cała rzesza ciężarnych, a ja dotąd nic nie słyszałam o jej
skutkach ubocznych. Do dzisiejszego wykładu z neurologopedii i profilaktyki
logopedycznej. Neurologopeda z Centrum Zdrowia Dziecka omawiając
niekorzystne czynniki wpływające na płód powiedziała, że teraz w gabinatach
logopedycznych zaczął się prawdziwy wysyp "dzieci ponospowych" jak to
określają. Wiadomo, że Nospa to lek obniżający napięcie mięśniowe, a więc
przeciwdziałający skurczom macicy. Ale napięcie mięśniowe obniżane jest
także u nienarodzonych dzieci. Nie w sposób znaczny, lecz na tyle, by
rodziły się z obniżonym napięciem mięśni twarzy. Co to znaczy? Dzieci nie
mają prawidłowego odruchu żuchwowego - mają niedomkniętą buzię, bardziej się
ślinią, źle chwytają pierś, mają trudności ze ssaniem nie mogąc unieść i
przyczepić brodawki piersi do podniebienia. Często szybciej przez to
przechodzą na butelkę. Dalsze konsekwencje to oczywiście zaburzenia mowy,
wady wymowy - i dopiero na tym późnym etapie, w wieku kilku lat jest
podejmowana jakaś terapia, a że im później rehabilitować tym gorzej to już
banał. A nie musiałoby tak być, gdyby matka po Nospie wiedziała, co
obserwować u swego jak najmniejszego dziecka - można zacząć to korygować od
razu po urodzeniu!!!
Piszę to wszystko, bo mam wrażenie że ginekolodzy nic nie mówią o tych
skutkach Nospy (albo nawet nie wiedzą) przepisując jak witaminę C. Nie
chodzi mi o to, by nie brać Nospy - w ciąży zagrożonej może uratować dziecku
życie, ale trzeba znać możliwe konsekwencje, żeby móc im przeciwdziałać. Im
wcześniej tym piękniej dzieciątko można zrehabilitować, jeśli np. kłopotów
ze ssaniem nie uzna się za drobiazg bez znaczenia dla dalszego rozwoju
dziecka.''

Źródło : http://forum.gazeta.pl/forum/w,585,8706 ... _.html?s=0

Co prawda artykuł jest dosyć stary bo z 2003r. ale właśnie - mało kto o tym wie nawet teraz, czyli 6 lat później.
Od siebie dodam, to czego się dowiedziałem. Otóż NO-SPA powoduje także głuchotę u dzieci. Nie znam dokładnych danych ale jest to spory odsetek :| . Co gorsze NO-SPA kumuluje się w organizmie co oznacza, że nie tylko płód kobiet w ciąży jest zagrożony ale także i tych które dopiero w przyszłości planują mieć dziecko / dzieci. Zresztą posłuchajcie sami reklamy NO-SPY w radiu czy też TV - wiązanka na końcu o skutkach ubocznych trwa dłużej niż sama reklama :shock: . Już samo to daje to do myślenia. Szkoda tylko, że zatajane są prawdziwe informacje . . . a zatajane są bo . . .

''...Jest pewne sztywne prawo
tak jasne, jak to słońce,
że jeśli robisz biznes,
to zrób też i pieniądze...
...Bo trzeba mieć nadzieję,
że biznes się opłaci,
że będzie z niego zysk,
a firma nic nie straci...
...Bo to co nas podnieca,
to się nazywa kasa,
a kiedy w kasie forsa,
to sukces pierwsza klasa... ''

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 01 sie 2009, 7:20 
VIP Member
Awatar

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

moje ciało to czuło jak lekarz ją przepisywał gdy byłam w ciąży, nie brałam jej bo raz ,że miała ohydny smak to jakoś nie byłam przekonana do jej skuteczności

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Szkoda, że wiele kobiet (nie tylko z resztą kobiet) nie podąża za głosem swego ciała, i intuicji. Nie słuchają siebie samych, a ładnych, uśmiechniętych i wiecznie szczęśliwych pań z reklam serków z żywymi kulturami bakterii, odchudzających, przeciwwzdęciowych, przeciwdepresyjnych, przeciw... itd.

To my dajemy im władzę. Ich pożywieniem są nasze negatywne myśli, emocje, żądze, lęki. Demaskujcie ich, ale nie walczcie z nimi. Przebaczcie im, a potem przesyłajcie światło i miłość. Miłości nikt się nie oprze, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko bezwarunkowej miłości.
Wszyscy wyszliśmy z tej samej Iskry Monadycznej i wszyscy do niej wrócimy. „In lak’ech, ala ken” – „JA jestem w TOBIE, tak jak TY jesteś we MNIE”.

Hanna Kotwicka
http://www.maya.net.pl

ja też miałam złe przeczucia do no spy, i w szpitalu wyrzucałam do kibla, jednak potem żałowałam bo urodziłam bardzo przedwcześnie, jednak prawdą jest że dawali nam tego do 10 12 tabli dziennie

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Ja bralam nospe od 4 miesiaca ciazy i takze inne silniejsze leki, bylo to konicznie, bez lekow poronilabym. U mojego dziecka nie bylo niczego podobnego jak w pierwszym poscie, czyli problemy ze ssaniem i miesniami zuchwy. Moje dziecko bylo karmione piersia rok czasu bez jakichkolwiek problemow, szybko mowilo i takze bez zadnch problemow.

Ale wiem, ze sporej grupie ciezarnych ktorym nic nie dolega przepisuje sie nospe profilaktycznie, co uwazam za totalny bezsens i glupote :| .

Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

NO SPA podawana byla mojemu ojcu na problemy z piaskiem i kamieniami na nerkach i przez wiele lat byla na recepte, pozniej jednak wprowadzono ja do aptek bez recepty i to mnie juz kilka lat temu dziwilo, bo jest to silny srodek a ludzie bez problemu przywoza go sobie w wielkich ilosciach zagranice, tak na wszelki wielki. Niestety na wszelki wielki w wiekszosci ten srodek nie czeka, rzesze kobiet naduzywaja go z powodu skurczy macicy przy miesiaczkach.

Nie czarujmy sie, ale wiele zalezy od tzw. 'wygodnictwa' niektorych kobiet, ciaza ma wiele swoich niedogodnosci, miedzy innymi wczesne i czasem nieprzyjemne (ale nie bolesne!) skurcze... niestety jak zaboli, zakluje lecimy do lekarza, a tam na wszystko zloty srodek. Ja przyjelam, ze w ciazy niczego nie wolno brac i lepiej zeby mnie nie nic nie bolalo... po takim nastawieniu moje bole glowy w raz z ciaza po prostu ustapily!

Awatar użytkownika

Vendetta ta nospa co jest dostepna bez recepty, jest w bardzo malych dawkach. Zwykle dawki sa na recepte jak to bylo dawniej. Co do kobiet w ciazy - te lekarstwa sa na recepte , wiec musi je przepisac ginekolog , sama kobieta nie zdecyduje , ze wezmie nospe i juz.

Druga sprawa gratuatuluje, ze swoja ciaze mialas bezproblemowa, ale nie wszystkie kobiety tak maja i nie uwazam ze to jest fer jak to zrobilas , ze wszystkie kobety wlozylas do jednego worka. Ja mialam takie skurcze podczas ciazy , ze ryczalam z bolu po nocach, byly to krzyzowe i podbrzuszne, fajnie co ?

Awatar użytkownika

Poli to nie tak, nie zrozum mnie zle, bo nie napisalam ze ciaze mialam a wlasciwie wciaz jeszcze mam bezproblemowa, skurcze macicy sa normalna sprawa, ale uwazam, ze nie powinno sie naduzywac lekow... w szczegolnosci jako ludzie swiadomi powinnismy zastanowic sie dwa razy nad przyjeciem czegos o czym nie mamy pojecia...farmaceutyki moga byc bardzo grozne, przykladem moze byc ten lek z lat 60tych (nie pamietam nazwy) podawany kobietom w ciazy na mdlosci, matki porodzily dzieci bez konczyn!!! ja, moze odrobine masochistycznie do ciazy podchodze, MUSZE przejsc jak najzdrowiej chocby kosztem swojego wlasnego samopoczucia... uwazam, ze dopoki nie ma zagrozenia zycia plodu lub matki, nie nalezy zazywac absolutnie niczego... od 4 miesiaca ciazy cierpie na bole w krzyzu, skurcze w dolnej partii brzucha i chodze na wpol zgieta do fizycznej pracy... nie licytujmy sie przypadkiem, ktora z nas ma gorzej, ja Ci z sympatia pisze, ze wcale nie mam lepiej...

Nie wierzę, żeby kobiety w prawidłowym przebiegu ciąży brały leki, gdy ich nie potrzebują i tutaj zgadzam się całkowicie z Poli. Jeśli ciąża jest zagrożona, to lekarz decyduje o sposobie jej prowadzenia, a nie kobieta. Myślę, że kobiety nie są aż tak głupie, żeby kierować się tylko intuicją, jeśli chodzi o życie czy zdrowi ich dziecka. Jeśli zażywają leki, to znaczy, ze mają zaufanie do lekarza prowadzącego.
Faktem jest, ze kobiety ciężarne zażywają coraz więcej leków, ale są one po prostu coraz słabsze, stąd trudności z utrzymaniem czy donoszeniem ciąży, a także z porodem.
Jeśli lekarz uprzedziłby mnie o takim działaniu ubocznym., to z pełną odpowiedzialnością wybrałabym no-spę, bo chyba przeżycie mojego dziecka byłoby ważniejsze niż słabsze napięcie mięśniowe,prawda?

Awatar użytkownika

Cytuj:
Myślę, że kobiety nie są aż tak głupie, żeby kierować się tylko intuicją, jeśli chodzi o życie czy zdrowi ich dziecka. Jeśli zażywają leki, to znaczy, ze mają zaufanie do lekarza prowadzącego.

To ze boli i kurczy jest wynikiem rozciagania sie wiezadel potrzymujacych macice... mozesz sobie nie wierzyc, ze kobiety sa do tego zdolne, by bez powodu brac pastylki na wszytko, niektore jednak tak maja juz wbite pod czerep, ze jesli lekarz pokaze zielone swiatlo to ochoczo biora co popadnie... otworz pierwsze lepsze forum o ciazy a zobaczysz cala mase przykladow Polski sredniowiecznej, ze wszelkimi jej zabobonami... ba, daleko szukac... moja wlasna matka nadawala mi takich porad z okresow swoich ciaz ze zdumiona jestem, ze na tym swiecie jestesmy...

ostatnie slowo w tym temacie ode mnie, ktorym Ameryki nie odkrywam: lekarzami rzadzi tzw big pharma, co kilka lat dowiadujemy sie o wczesniej nie wspomnianych skutkach ubocznych wszelkich lekow, gdy jednak wyjdzie na jaw, ze lek jest niebezpieczny mija kilka lat i kilka ladnych miliardow w kieszeni wielkich korporacji... zatem nalezy odroznic komfort/dyskomfort pacjentki od stanu powaznego zagrozenia zycia... w dobre intencje lekarza i madrosc niektorych matek wole jednak nie wierzyc...

Awatar użytkownika

Vendetta pisze:

od 4 miesiaca ciazy cierpie na bole w krzyzu, skurcze w dolnej partii brzucha i chodze na wpol zgieta do fizycznej pracy... nie licytujmy sie przypadkiem, ktora z nas ma gorzej, ja Ci z sympatia pisze, ze wcale nie mam lepiej...

To ze boli i kurczy jest wynikiem rozciagania sie wiezadel potrzymujacych macice...

Vandetta nie rozumiesz mnie, ja mialam zagrozona ciazy i nie licytuje sie z toba , w 4 miesiacu mialam juz rozwarcie , ja nie moglam pracowac, tylko lezec w lozku. Wiec nie pisze o bolach w wyniku rozciagania sie macicy- poniewaz, to nie jest bol - jak juz tylko lekki dyskomfort. Jak boli to jest cos nie tak i trzeba to sprawdzic, poniewaz tu jest zagrozone zycie dziecka. Moje skurcze ciazowe byly identyczne jak porodowe i 5 miesiecy meczylmam sie z nimi i wiesz co ? nie bralam tabletek przeciwbolowych , poniewaz balam sie ,ze moge zaszkodzic dziecku, ale za to bralam mnostwo lekarstw postrzymujacych ciaze.

Ja takze nie jest zwolenniczka roznych medykamentow, ale sa sytuacje, gdzie jest to niezbedne. Tutaj , gdzie mieszkam w tej chwili , nie stosuje sie nospy ani innych lekow podtrzymujacych ciaze , po porstu jest wyjscie: poronienie i tak tutaj podchodzi sluzba zdrowia do ciezarnych. Tutaj poronienie, nie jest czyms wyjatkowych i zdarza sie czesto.
Wiec jakbym byla w ciazy w Dani nie mialabym dziecka, poniewaz nie otrzymalabym zadnej pomocy tylko paracetamol :lol: . Wiem, ze to samo jest w Anglii i innych krajach "zachodnich" do ktorych dazymy, smutne.......

A przeciez przy bolach towarzyszacych rozciaganiu sie wiazadel macicy wystarczy po prostu magnez. :shock:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]