Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 lip 2019, 4:45

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree

Witam serdecznie wszystkich, to mój pierwszy post . Chciałbym podzielić sie swoim problemem, być może ktoś spotkał sie z takim czymś.
Zacznę od początku mam 25 lat, od zawsze jestem dośc nerwową osobą . Ale to co męczy mnie do dziś pojawiło sie w sumie nagle któregoś majowego poranka 2011 roku gdy jadłem śniadanie . Poczułem jakąś wydzieline w gardle którą nie mogłem odchrząknąć , wtedy myślałem ze sie dosłownie duszę . Strasznie mnie to nakrecało, ciągłe uczucie flegmy w gardle/krtani . Aż doszły do tego napady lęków , dusznosci dosłownie nerwica;/ . Najgorzej jest rano po przebudzeniu,jedna z dziurek w nosie zatkana,jezyk biały, suchosc w ustach ,kwaśny posmak i do tego musze to wszystko odchrzakiwac po całej nocy ;/ w dzień tez nie jest za dobrze bo po jedzeniu jest to samo ciagla flegma i odchrzakiwanie ... Dodam ze gdy dostawałem kataru na jedno cieszyłem sie bo jakby wydzieliny mniej spływało , wiecej mogłem wysmarkać przez nos . Język robił sie różowy. Robiłem wtedy badania : morfologia wszystko zawsze ok, mocz 6 pH , TSH miałem 2.94 , Wymazy z gardla tu zawsze wychodziły paciorkowce w ilosći dośc obfitej, Wymazy z nosa tu wychodził gronkowiec ale w małej ilości , grzyby nigdy mi nie wychodziły. Brałem różne leki ale nic mi nie pomagało na tą moją LEPKĄ GESTĄ wydzieline ;/ , za kazdym razem Laryngolog twierdził ze wszystko jest ok ze jestem zdrowy,że jak mi coś przeszkadza to mam porządnie kaszlnąć jak "stary chłop" .. taa żeby sie jeszcze dało ;/ Wydzielina jest strasznie gesta i lepka, podejrzewam ze w małej ilosci i dlatego nie moge jej porzadnie odkaszlnąć. Gardło wiecznie mam czerwone podraznione od tego chrząkania. I tak przyzwyczailem sie do tej flegmy , nerwica sie jako tako uspokoiła . Do Marca 2016 , wszystko jakos wróciło z mocniejszą siłą . Wydzieliny wiecej ,po jedzeniu tylnia sciana gardla boli tak dziwnie , uczucie takiej cieżkosci .. I oczywiscie potrzeba odchrzakiwania flegmy. Robiłem tydzień temu badania : Morfologia ok, IgE całkowite miałem 2.8, wymazy tak jak kiedys bez zmian. Gdy nie moge tego odchrzaknac strasznie nakrecam sie ze sie dusze , nie moge uspokoic oddechu. Dodam też ze mam czesto przelewanie w brzuchu , odbijanie , czeste wzdecia, gazy . Dodam ze od jakis 8 lat nie słodze herbaty . Wczesniej duzo piwa spożywałem, obiadałem sie w nocy i szedlem najedzony spać. Od 4 dni nie jem białego pieczywa nie jem smażonego . Wydziliny jakby troche mniej , nie mam takiej ogromnej potrzeby odchrzakiwania np co minute . Ale np jak zaczne coś mowic po takiej przerwie od chrzakania to pojawia sie chrypa ;/ nie ma czystosci głosu jak kiedys przed 2011r . Co myślicie o takim czymś , w jakim kierunku iść...?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 10 kwie 2016, 14:00 
VIP Member
Awatar

Secret Master * 4th Degree

Wybierz się do dobrego laryngologa, nie patrz na tytuły, wybierz jakiegoś młodego po trzydziestce, który ma endoskop w swoim gabinecie. Przed wizytą u niego zrób sobie badanie ASO (Antystreptolizyna) i z tym idź do niego.

Na moje oko masz przewlekłe ropne zapalenie migdałków podniebiennych. W kryptach migdałków prawdopodobnie gromadzą Ci się grudki, które składać się mogą między innymi z resztek pokarmowych jak również z bakterii (paciorkowców).

To prowadzić może do różnych reakcji autoimmunologicznych, dających opisane przez Ciebie objawy. Przyczyną może być również gromadząca się ropa, którą spowodował zadomowiony u Ciebie gronkowiec.

Jak to leczyć niekonwencjonalnie tzn. jak uniknąć wycięcia migdałków? Tego nie wiem, chętnie jednak usłyszę od kogoś jakieś wskazówki, kto sobie z takim przewlekłym ropnym zapaleniem migdałków poradził.

z tym, że ropy żadnej nie mam ani mnie te migdały nie bolą ;/

To jest grzybica. Należy usunąć grzyba z organizmu.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

przemek551 a mleko krowie pijesz?
Jeżeli pijesz to masz odpowiedź.

przemek551 pisze:
z tym, że ropy żadnej nie mam ani mnie te migdały nie bolą ;/

To wcale nie świadczy o tym, że opisany przeze mnie problem z migdałkami Ciebie nie dotyczy.

Podtrzymuję zatem moją sugestię tj. zrób badanie ASO i udaj się z nim do dobrego laryngologa, który ma endoskop w swoim gabinecie.

Dalia pisze:
To jest grzybica. Należy usunąć grzyba z organizmu.

Ale dlaczego mi nigdy nie wychodzi grzyb w wymazach ? a mialem je robione już z 6 razy ... Wgl nie ciągnie mnie do słodkiego . Słodycze mogą nie istniec dla mnie .

A mleka nie pije już od dawna .

A może poprostu mam tak zniszczoną przesuszoną sluzówke i dlatego mam tą wydzieline ?

-- 10 kwie 2016, 18:52 --

robiłem teraz test z sodą na pusty żołądek odbiło mi sie dopiero po 6 minutach..

Może glista ludzka? Ostatnio też dużo krztuśca jest.

Ja bym się nie bawił w diagnostykę bo nawet jak dowiesz się co Ci jest to lekarstwa nie są 100%.

Spróbuj postu, głodówki ( jak zwał tak zwał ). Z 10 dni i zobaczysz jak będzie.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Stres Cię zrujnował, alkohol i zła dieta dokończyły sprawę. Według mnie nie masz kwasu w żołądku, zacznij od odstawienia produktów toksycznych jak mąka pszenna (najlepiej na jakiś czas wszystkie zboża), cukier, mleko i zacznij brać betainę hcl w kapsułkach do posiłków. Dobrej jakości mięso, dobre tłuszcze (masło, tłuszcz gęsi, zimnotłoczony niefiltrowany olej lniany), kasza gryczana, rosoły (bez makaronu!), jajka, świeże soki warzywne - to Twoi przyjaciele na kolejne miesiące. Alkohol i owoce też bym odstawił. Odrobacz się Zentelem i np. czarnym orzechem. Zorganizuj sobie jakiś relaks w ciągu dnia - odpocznie umysł.
Pozbędziesz się wszystkich problemów w ciągu kilku miesięcy a pierwsze efekty zobaczysz już po kilku dniach.
W ubiegłym roku bardzo często odchrząkiwałem jakąś flegmę, było to uciążliwe.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

"Stres Cię zrujnował"
zgodzę się z tym,

następnym etapem będą ciągłe wymioty takie 12 - 14 godzinne czasem (pod wpływem mocnego stresu)
sam to przerabiam aktualnie stąd ten wątek mnie zaciekawił :)
choć to zjawisko jest ciekawe bo te ataki - flegma, skurcz, duży dyskomfort, itp - występują też cyklicznie o określonych porach np 11 - 13 albo potem 15 -17 i to mnie zastanawia

rady bonifacy bardzo słuszne

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

raven19
ciekawie umiejscowiłeś te czasy godzinowo
popatrz na aktywność dobową poszczególnych organów

Cytuj:
Serce - od 11:00 do 13:00
Pęcherz Moczowy - od 15:00 do 17:00

http://tradycyjnamedycynachinska.pl/aku ... ex,pl.html
albo
http://natura-medica.prv.pl/Chinska/zeg ... giczny.htm

Hmm,to trudne do strawienia w naszej rzeczywistości.

Leczy się objawy w większości,a poza tym rozbieżność godzin-przesunięcie czasów-już mamy godzinkę wprzód,względem czasu nam właściwego,więc i tego typu powiązania za czasami aktywności dobowej organów biorą z lekka w łeb.
Nikomu nie zależy by się do tego dostosować,obserwować,diagnozować,dbać,czy przyuważać

Awatar użytkownika

@dar66 Dziękuję. Radzę innym to co mi i znajomym pomogło :)
Jeszcze warto dodać suplementację witaminą D3, następnie (a najlepiej jednocześnie) płynem Lugola.

[quote="bonifacy"]

dziekuje za bardzo cenne rady :) bede sie starał stosować Twoje wskazówki :) a czy moge narazie sprobować zakwasić żołądek solą himalajską ? zamiast betainy hcl ?

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Przemku , dieta: nabial plus gluten wyrzuc i nie ma flegmy, tylko troche czasu sobie daj:)

Awatar użytkownika

Dieta i suplementacja to podstawa. A na stres, spokój umysłu najlepsza jest medytacja. Więcej poczytasz w temacie: o-medytacji-t684.html

Pozdrawiam :)

Jestem na diecie bez glutenu ponad tydzień , wydzielina praktycznie już nie spływa po gardle ale ciagle ją czuje niżej ... najgorzej jest rano bo jest mi strasznie cieżko ją odchrzaknac , nie mam odruchu kaszlu przy tym ... po jedzeniu gdy upłynie troche czasu jest podobnie.. macie jakies porady na to poranne odkrztuszenie?

Provost and Judge * 7th Degree

przemek551 pisze:
mam natomiast problemy ze śluzówką gardła .. jest mocno przekrwione , na tylniej scianie ciagle jakas lepka biaława wydzielina ktora sie przykleja do śluzówki
mocz 6 pH
Wymazy z gardla tu zawsze wychodziły paciorkowce w ilosći dośc obfitej

Cytuj:
1) Prosty przewlekły nieżyt gardła – charakteryzuje się przekrwieniem, rozpulchnieniem błony śluzowej oraz często gęstą wydzieliną pokrywającą zmienioną błonę śluzową
czynnik przyczynowy (etiologiczny): bakteryjne, wirusowe, grzybicze, pasożytnicze, alergiczne, zawodowe

Dobrych rad udzielił Ci bonifacy- nic dodać nic ująć. Dieta, odrobaczenie, wit d3, płyn lugola, zimnotłoczony niefiltrowany olej lniany, betaina hcl. Sprawdź sobie ph moczu
Cytuj:
Przedział fizjologicznego pH jest wąski, a zdrowego jeszcze węższy. Oto dokument
jaki jest na naszej witrynie odnośnie alkalicznego trybu życia: tu mamy przedział
zdrowy 6,5-7,5, poniżej 6,5 oznacza chroniczną chorobę degeneracyjną lub
autoimmunologiczną, jeśli zaś masz wyższe pH niż to zdrowe możesz być w stanie
katabolizmu spowodowanego interwencją chirurgiczną lub inną traumą. Żaden z
tych dwóch nie jest zdrowy, jedynie przedział środkowy (6,5-7,5) jest zdrowy.

Stosuje to wszystko od jakiegos czasu. Oprócz płynu lugola. Mam wrażenie że nic sie nie zmienia. Zastanawiam sie czy to koło nie jest zamkniete... bo jak ma mi sie śluzówka wyleczyć jak ciagle odchrząkuje wydzielinę ...

Może tu coś znajdziesz http://www.dietaoptymalna.com/zaburzeni ... gardla.php
Stawiałbym na alergie, bo bakterie i inne takie powinny powodować nieprzyjemny zapach, ból, pieczenie, suchość. Jeśli odstawienie glutenu Ci pomogło to szukaj dalej. Możesz zastosować Dietę Dobrych Produktów
Cytuj:
DDP zaleca obserwowanie objawów po zjedzonym posiłku i wyciągnięcie wniosków celem poprawy stanu swojego zdrowia.

Jestem na etapie leczenia stomatologicznego , mam tez 2 amalgamaty. i Dwie niedokonca wyzniete ósemki. Może w tym tkwi problem.

To może być refluks krtaniowo-gardłowy gdzie flegma jest bardzo powszechnym objawem.

ale ta flegma scieka z góry która widze jak spojrze w lustro

Trochę 'późno' mówisz że ścieka z góry
https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=fle ... +po+gardle
W ten sposób już szukałeś?
Tak na szybko znalazłem przyczyny takie jak alergia wziewna, zatoki
Spróbuj metodę z tego posta http://www.maluchy.pl/forum/index.php?s ... &p=9174714

przeczytałem chyba już wszystkie tematy odnosnie spływania wydzieliny, alergia to raczej nie jest bo scieka cały rok , obecnie zakraplam do zatok srebro koloidalne od 3 dni

Awatar użytkownika

Flegma w ajurwedzie zwie się potocznie "kapha" . Toksyczny śluz natomiast to "ama".
Kiedy organizm się przeziębia wytwarza w sobie śluz jako po prostu barierę ochronną, kiedy robi mu się ciepło
przez jakiś czas, flegma, która wcześniej miała za zadanie działać jak bariera przed wychłodzeniem narządów,
staje się zbędna. Trafia do zatok i stamtąd wydalasz ją już ty świadomie poprzez charki i smarki.
Bow1 zadał ci świetne pytanie. Czy pijesz mleko ? Ile w ogóle nabiału spożywasz ? Mleko i jego produkty zwiększają wydzielanie śluzu przez organizm, w ogóle dorosłemu człowiekowi mleko jest nie potrzebne, choć teksty o jodze podają, że do pewnych technik adept musi pić wyłącznie mleko, ale to inna kwestia... Dlatego ama i kapha sprzyjają śluzowi w organiźmie, możliwe, że twój organizm pracuje w ten sposób, że nagromadza tego śluzu, a potem kiedy już go to przeciąża - wydala.
Jeśli spożywasz mleko i nabiał - odstaw.
Zacznij wtedy stosować więcej ostrych przypraw, które pomagają się pozbyć śluzu - szczególnie czarny pieprz.
I co ciekawe, cebula jest silnym środkiem odśluzającym - więc pół/jedna cebula (surowa) w sałatce dziennie
po jakimś czasie pomoże ci się oczyścić z tego.
Twój śluz może się, też brać ze słabego trawienia.
Jeśli twoje trawienie przebiega źle z jakichś powodów, to z niestrawionych
resztek będzie się odkładał śluz.
To, że ten śluz wydalasz to jeszcze dobry znak, że procesy obronne zachodzą w miarę prawidłowo,
że twój organizm jest chętny do pozbywania się zbędnych i toksycznych produktów.

Mleka nie piłem już kilka lat, ogólnie inny nabiał odstawiłem już z 3 miesiace temu. Glutenu wgl nie jem od 1,5 miesiaca.
Co do ostrych przypraw to już sam nie wiem czy je stosować bo mam podrażnioną śluzówke gardła a to chyba nie jest dobrym rozwiazaniem. Cebula podobno źle działa przy refluksie.
Co do trawienia , też biore pod uwage że śluz może sie tworzyć z niedostatecznego trawienia. Tylko jeszcze jedną rzecz zauważam: praktycznie ta gesta wydzielina którą widze jak scieka jest po prawej czesci gardła po lewej jakby czysto.

masz zagrzybiona glowe .. to, ze sluz mniej splywa z jednej strony jest kolejnym dowodem na grzybice ... nie ma kolonizowania calkowicie symetrycznego ...

tylko intensywne odgrzybianie sie moze rozwiazac problem ...

a może zbadać sprawe pod kątem boreliozy?

zbadaj sprawę pod kątem candidy
Cytuj:
Jak sprawdzić candidę

1. Wieczorem postaw obok łóżka pół szklanki wody.

2. Po obudzeniu natychmiast wypluj do wody w szklance to co masz w ustach, nie zbieraj śliny, wypluj tylko to co masz, nawet najmniejszą ilość.

3. Pozostaw na 15 min, potem delikatnie zakręć wodą w szklance.

4. Jeśli plwocina zostanie na powierzchni, jesteś OK.

5. Mętna woda znaczy wskaźnik jest pozytywny.

6. Trzymaj szklankę pod światło. Jeśli woda jest mętna i plwocina dostała ‘nogi’ schodzące wodą w dół, masz zaburzoną równowagę candidy. Należy odkwasić organizm.

przemek551 pisze:
Robiłem wtedy badania : mocz 6 pH

Robiłem ten test już wiele razy i dawno . Zawsze wychodziło ze mam ta candide . Ale podobno test małomiarodajny. Może niech zrobią test osoby zdrowe dla porównania.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]