Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sie 2019, 13:18

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree

Witam, mam 16 lat i piszę do was, ponieważ mam 2 problemy i liczę, że pomożecie mi w zdiagnozowaniu ich przyczyny.
1. Jakieś 4 lata temu zachorowałem na zapalenie płuc i wydaje mi się, że od tamtego czasu, jeśli dobrze pamiętam mam w gardle nieustannie flegmę. Jest bezbarwna i gęsta, a rano żółta. Nie jest tak, że muszę ją jakoś odchrząkiwać, ale gromadzi się i robi się coraz większa i wtedy muszę albo połknąć albo wypluć. Dodatkowo przez cały rok mam lekki katar (sporadycznie w ciągu dnia /nie mam zatkanego nosa). Nie chodzę cały czas z chusteczką, ale w lecie przeważnie rano i wieczorem smarkałem. Z tego co zauważyłem to spływa ona z zatok. Byłem u lekarza przepisał jakiś antybiotyk na tydzień czasu, ale nic to nie dało. Robiłem okłady z soli na zatoki, ale też brak rezultatów. Zauważyłem też, że pogorszył mi się przez nią zapach z ust. Zacząłem codziennie rano ssać łyżeczkę oleju kokosowego bo wyczytałem, że pomogło kilku osobom z zatokami, ale sam jeszcze nie wiem co jest przyczyną.
2. Od urodzenia mam nieustannie czerwone policzki i okolice nosa. Czy ciepło czy zimno one nadal są czerwone. Skóra na nich nie jest gładka, jest lekko szorstka i dopiero ostatnio zacząłem się tym interesować. Dodatkowo lekko czerwone gałki oczne, ale nie wiem czy to też może mieć coś wspólnego z nimi czy może jednak od różnego rodzaju ekranów telefonu/komputera (od kilku miesięcy nie wpatruję się w nie tak długo, a poprawy nie widać). Jak patrzę na swoją twarz to tylko w okolicy ust moja skóra ma jakby naturalny kolor i jest bardzo gładka. Na czole mam trądzik, z którym zmagam się od 4 lat, ale tu raczej myślę, że sam przejdzie w końcu taki wiek. Jeśli chodzi o te policzki to wyczytałem, że może to być trądzik różowaty, ale podobno objawia się głównie u kobiet i to w wieku 40+ więc sam nie wiem.
* Z dodatkowych informacji mogę dodać, że codziennie od roku piję Yerba Mate, ale nie zauważyłem żadnego pogorszenia, a detoks jakby lepszy bo po każdym naczynku lecę od razu do toalety :D
Trochę się rozpisałem, ale liczę, że mi pomożecie. Nie wiem czy to dziwne, że 16-latek szuka porady na forum tego typu, ale jeśli chodzi o metody leczenia to jakoś bardziej przemawiają do mnie te naturalne (nie chcę wpychać w siebie różnego rodzaju chemii)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 26 lis 2017, 16:58 
VIP Member
Awatar

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Odrobacz się i nie jedz zbóż, mleka, cukru i olejów sklepowych. Katar, flegma, trądzik, różne problemy skórne czy nawet zapalenie płuc - to wszystko może być spowodowane chociażby glistą ludzką. Unikaj wieprzowiny i łososia norweskiego hodowlanego. To jeszcze gorszy syf.
Rano na czczo szklanka (albo nawet dwie) wody z solą - nawodnienie. Ja piję gazowaną i szczypta soli kłodawskiej na szklankę.
Możesz włączyć betainę hcl, jeśli masz problemy trawienne. Warto stosować oleje ZKT, metylowy b complex albo multiwitaminę. Jedz domowe kiszonki. Nie jedz rozmaitych trucizn jakie wsuwają zapewne koledzy w Twoim wieku.
Ciężko zastosować wszystko na raz, lecz potraktuj to jako swego rodzaju wskazówki. Według mnie u Ciebie priorytetem jest odrobaczanie, dieta i kiszonki. Jesteś młody, organizm sobie poradzi.
Parę miesięcy i będziesz jak nowy, jednak trzeba do tego podejść konsekwentnie i kompleksowo, nie na łapu capu.
Wiele ciekawych rzeczy znajdziesz np. w wątku o Betainie HCL.

Alph pisze:
* Z dodatkowych informacji mogę dodać, że codziennie od roku piję Yerba Mate, ale nie zauważyłem żadnego pogorszenia, a detoks jakby lepszy bo po każdym naczynku lecę od razu do toalety :D

Piję prawie 2 lata, od tej pory zauważyłem same plusy. Najwięcej gdy całkowicie przestałem pić kawę (herbat w ogóle nie piję). To według mnie doskonałe zielsko. :język:

Jeśli o jedzenie chodzi to odkąd zacząłem trenować street workout/kalistenikę (10 miesięcy) staram się jeść zdrowo. Nie jest to łatwe w wieku 16 lat jeśli mieszka się z rodzicami, ale i tak wydaje mi się że dużo zmieniłem. Jak wcześniej wędliny i cukier to była norma to na początku roku z dnia na dzień odstawiłem i teraz 0 cukru, a z mięsa staram się jeść tylko kurczaka + no jakieś pieczenie na obiad niedzielny więc trzeba i czasem tuńczyk. Problem może być z mlekiem bo od podstawówki płatki na śniadanie to była norma. Teraz od początku roku już nie jem tych sklepowych słodzonych tylko owsianke z mlekiem + gorzkie kakao codziennie. Trzeba będzie poszukać jakiegoś zamiennika :D Oczywiście więcej owoców i warzyw. Myślałem też właśnie nad witamina B żeby zacząć stosować bo ogólnie stres i nerwy. Od zawsze miałem problem z czymś w stylu nerwicy natręctw, ale z tego co widzę to z wiekiem mi przechodzi. Dodatkowo medytacja i czytanie książek pomaga mi się uspokoić więc to całkiem dobrze. Jeszcze raz dzięki za rady na pewno zacznę powoli stosować się do tego no i ograniczać to mleko :D

Awatar użytkownika

Alph pisze:
Problem może być z mlekiem bo od podstawówki płatki na śniadanie to była norma.

No i masz główną przyczynę swoich problemów. Mleko możesz sobie pić prosto od krowy, najlepiej w postaci kefiru z ziemniakami latem (mmm by się zjadło :tak: ).

Alph pisze:
Myślałem też właśnie nad witamina B żeby zacząć stosować bo ogólnie stres i nerwy. Od zawsze miałem problem z czymś w stylu nerwicy natręctw, ale z tego co widzę to z wiekiem mi przechodzi.

Spróbuj B Complexu, pomoże.
Nie zapominaj o kiszonkach, to absolutna konieczność. Całe dzisiejsze jedzenie jest jałowe i sterylne a jelita potrzebują bakterii, dobrych bakterii.
7 lat temu intensywnie jeździłem na rowerze z dietą wysokobiałkową, wówczas za namową znajomego wyrzuciłem z diety makarony, chleb, cukier i mleko, ze słodkiego tylko gorzka czekolada. Robiłem po 70km dziennie bez zadyszki, energii było więcej niż za dużo :D. Pozbyłem się alergii i od tamtej pory mam doskonałą cerę. Gdybym jadł wtedy kiszonki i b complex albo porządną multiwitaminę, pewnie by mnie na tym forum w ogóle nie było. Zaniedbałem jelita totalnie a wraz z potem i traconymi kilogramami pozbywałem się nie tylko toksyn, ale też m.in. witamin, zwłaszcza z grupy B.
Z drugiej strony dzięki temu forum wiem na jakich fundamentach trzeba budować długoterminowe zdrowie, więc nie ma tego złego. :)

Widzę, że jesteś ogarnięty i masz dużo samozaparcia, kilka rzeczy zmienisz albo uzupełnisz i będzie super.
Pozdrawiam.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]