Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 kwie 2018, 4:33

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree

Witam. Mam 27lat i od pewnego czasu uświadomiłem sobie, że mam problemy z hormonami.
Tłuszcz odkłada mi się na pośladkach i udach jak u kobiety, mam wahania nastroju, 0 energii, 0 siły itp.

Zrobiłem badania i wyszło

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać tragedia.

Może to dziwne miejsce do zadawania tego typu pytań, ale być może ktoś zna naturalne metody które mogły by mi pomóc.

B12 i D3 suplementuję. Piję od jakiegoś czasu wodę utlenioną, sodę oczyszczoną i ssę olej.

Wiem, że wiele osób tutaj ma szeroką wiedzę na tematy zdrowotne więc liczę na jakąś pomoc.

Nie chcę - na razie - pchać się w objęcia medycyny. Jak nie będę miał wyjścia to kto wie..

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 02 gru 2014, 17:29 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Dezerter pisze:
Jak widać tragedia

Żadna tragedia.
Moim zdaniem niepotrzebnie bierzesz wodorowęglan sodu ponieważ jest to silna zasada i wprowadzanie jej do żołądka poza szczególnymi przypadkami nie jest dobrym rozwiązaniem. W odcinku układu trawiennego jakim jest żołądek powinniśmy utrzymywać minimalny poziom pH czyli maksymalnie kwaśny. To, że zjadasz wodorowęglan sodu w żaden sposób niema pozytywnego wpływu na "odkwaszenie organizmu". Celowo określenie te umieściłem w cudzysłowie gdyż termin ten jest błędnym i kompletnie nieprawdziwym.
Wartość pH w poszczególnych częściach organizmu powinna być różna i tak w żołądku kwaśne środowisko, w układzie moczowym również chociaż nieco mniej, a krew powinna mieć pH obojętne. Mówiąc o odkwaszeniu co mamy na myśli, krew, układ moczowy, limfatyczny, moczowy czy jeszcze coś innego?
Najważniejsze jest utrzymać obojętne pH krwi. Teraz pojawia się pytanie jak to zrobić.
Odpowiedź znajdziesz tu:
betaina-hcl-wszechstronnym-lekiem-t13313.html
Witamina B12 u noworodka jest najczęściej na poziomie 2000 i taki poziom powinien mieć również dorosły człowiek to że norma jest około 700 to błąd wynikający z tego, że ustalono ją na podstawie badania ludzi z niskim poziomem tej witaminy. Moja mama np. podczas intensywnej terapii miała poziom 10 000, a terapia okazała się skuteczna.
Powinieneś podnieść poziom testosteronu, a to doprowadzi do redystrybucji tkanki tłuszczowej w okolice właściwe dla mężczyzny oraz w dużej części tkanka ta zostanie zredukowana.
Poziom testosteronu można podnieść pijąc herbatkę z Catuaba. Najlepiej parzyć ją w termosie i popijać przez cały dzień np 4 kopiaste łyżeczki dziennie. Kup również Tribulus Terrestris Extract czyli ekstrakt z buzdyganka.
Kolejna istotna rzecz to poziom witaminy D.
Możliwe, że w twoim przypadku przydatne będą Super Enzymes.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Cytuj:
Może to dziwne miejsce do zadawania tego typu pytań, ale być może ktoś zna naturalne metody które mogły by mi pomóc.

Przyczyną wszelkich dolegliwości zdrowotnych człowieka, oczywiście z wyjątkiem jakichś urazów typu złamania, jest dieta, czyli toksyny i substancje chorobotwórcze jakie się z dietą pochłaniane, a które potem rozregulowują cały organizm. Najmniej syfu pochłania się na diecie rawfood, przy okazji oczyszczając organizm ze śmieci, jeśli nie chcesz zmieniać diety to polecam witaminy dr ratha. Co do testosteronu to czy pijesz piwo?

Ostatnio zmieniony 02 gru 2014, 19:53 przez skulldragl, łącznie zmieniany 1 raz

Do usunięcia

Ostatnio zmieniony 23 sie 2015, 5:45 przez Jony, łącznie zmieniany 1 raz

Bow1 pisze:
Dezerter pisze:
Jak widać tragedia

Żadna tragedia.

Wierz mi czuję się jak wrak :(

Betaine biorę od paru miesięcy do każdego posiłku.

B12 2x dziennie po 5000mcg pod język.

Co do sody oczyszczonej to coś w niej jest. Znam osobiście przypadki rozpuszczenia guzów za pomocą sody z miodem. Z zakwaszeniem organizmu to są różne zdania na ten temat.

Sodę biorę z ciepłą wodą co powinno sprawić, że przejdzie szybko do jelit. I chyba faktycznie tak jest bo jak wezmę ją na ciepło to prawie mi się nie odbija.

Z enzymów brałem kiedyś to:

http://www.amazon.com/Life-Extension-En ... B000WMUQLY

skutki w trawieniu takie sobie. Dopiero betaina pomogła znacznie.

Byłem na badaniu biorezonansem i wykryto u mnie zakwaszenie organizmu, candidę ogólnoustrojową i jakiś problem z nadnerczami. Dodatkowo "zaśluzowanie" organizmu, a także niedobór komurkowy magnezu i b12 (podobno ze względu na ten śluz).

Na magnez staram się moczyć codziennie stopy w chlorku magnezu.

Biorę D3 z K2mk7 po 5000 jednostek dziennie.
Co do mojej diety to jestem tak zdesperowany, że wyciąłem prawie wszystko co szkodliwe.

Czyli 0 alkoholu, 0 słodyczy, 0 glutenu, 0 kawy itp.

Moja dieta opiera się o sałatki warzywne (także gotowane), dużo kaszy jaglanej, czasem ryż brązowy lub kasza gryczana. Zjadam też miód (dobry jakościowo), mrożone truskawki (to z kaszą), jajka wiejskie - nie rzadnen syf klatkowy. Czasem wiejska śmietana. Mięso sporadycznie. Czyli dieta dość restrykcyjna.

Wodę piję osmozę.

Na raw food byłem jakiś czas ale zrobiłem to bez przygotowania czego wynikiem było to że schudłem poniżej 60kg przy wzroście 180cm.

Jeszcze takie badanie robiłem:

Obrazek

Do usunięcia

Ostatnio zmieniony 23 sie 2015, 5:45 przez Jony, łącznie zmieniany 2 razy

Miałem 60kilo na Raw food. TO było z 4 lata temu. Teraz ważę ponad 70.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Tą sodą rujnujesz sobie wszystkie procesy trawienne ale jak się uparłeś to bierz nadal.
Wit D3 bierzesz maleńkie dawki ja np poza latem biorę około 40 000 IU.
Betaina HCL, nie napisałeś ile bierzesz do każdego posiłku, nie napisałeś czy pijesz przed w czasie i po. Istotne jest nie rozcieńczać soków trawiennych, a pić dopiero po około 40 min po posiłku.
Kolejna sprawa to nadnercza. Powinieneś zbadać sobie poziom kortyzonu i udać się prawdopodobnie do lekarza po receptę na hydrokortyzon. Weź na początek 2x10mg. Powinna nastąpić znaczna poprawa samopoczucia. Możliwe, że dawka powinna być zwiększona do 20 mg rano i 10 mg około 14.00 ale to można będzie stwierdzić później. Jeżeli trafiłem z tym Hydrokortyzonem, a prawdopodobnie trafiłem to ujrzysz zupełnie inny świat. Gdyby jednak po jakimś czasie nastąpiły zawroty głowy to zmniejsz dawkowanie tego leku. Nie znalazłem na razie naturalnego sposobu na zastąpienie syntetycznego hormonu jakim jest hydrokortyzon. Możliwe że taki istnieje.
Betaina HCL w jakiś sposób pobudza nadnercza do produkcji niektórych hormonów więc zwiększając dawki Betainy można nieco zmniejszyć dawki Hydrokortyzonu.
Osoby, które cierpią na niedoczynność nadnerczy (zmęczenie nadnerczy) mogą mieć bardzo zanieczyszczone jelita i wątrobę w związku z tym na kilka miesięcy do każdego posiłku włącz kwas alfa liponowy.

W okolicach posiłków nie piję.

Co do ALA to mam plomby amalgamatowe a to chyba wyklucza suplementację tym kwasem?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Pewien osiołek zmarł z głodu gdyż stał między dwoma wypełnionymi sianem żłobami, a on biedny nie mógł wciąż podjąć decyzji od którego żłoba zacząć.
Masz niedoczynność nadnerczy ale chyba nie cierpisz na niedoczynność ciała migdałowatego, bo gdyby tak było to stałbyś tak jak ten biedny osiołek.
Z amalgamatami robi się tak... idzie się do dentysty.

Cytuj:
plomby amalgamatowe

Rtęć zatruwa ci ciało i nic z tym nie robisz?

Oczywiście, że chętnie bym się tego pozbył ale jest problem z dentystami w Polsce którzy zrobili by to porządnie. Właściwie to nie znam takiego. Większość te sprawy bagatelizuje. A trafiając źle można sobie narobić jeszcze większej biedy z rtęcią.

Jak znacie jakiegoś dentystę godnego polecenia to proszę o kontakt.

-- 02 gru 2014, 21:43 --

Bow1 a co myślisz o witaminie C? Chodzi o duże dawki kwasu L-askorbinowego.

Intendant of the Building * 8th Degree

metabolit 25(OH ) ma na poziomie 66 ng/ml, zweryfikowana norma to [50 - 80].
a co z tarczycą, aplikujesz może jod w płynie lugola ?
cholesterol w granicach normy, ale brakuje pomiaru poziomu homocysteiny.
na przyszłość ja bym nie robił poziomu cholesterolu, bo on do niczego nie jest potrzebny, ważniejszy jest poziom homocysteiny, on jest cholesterolem XXI wieku.
tak z ciekawości to bym sobie pomierzył poziom pH moczu porannego.
woda z filtra nie jest dobra, jedyna dobra woda do picia w przypadku podejrzenia zakwaszenia organizmu to woda zjonizowana o parametrach ph ==9.5 oraz Redox - 50 - - 100 mV, wierz mi coś w tym temacie wiem.
nie zdziw sie tylko cenom takich pojemników do produkcji wody zjonizowanej, np. PTV-KL cena 999 zł.

Cytuj:
zjonizowana o parametrach ph ==9.5 oraz Redox - 50 - - 100 mV, wierz mi coś w tym temacie wiem.
nie zdziw sie tylko cenom takich pojemników do produkcji wody zjonizowanej, np. PTV-KL cena 999 zł.

Posiadam takowy od blisko roku, niestety żadnej różnicy nie wyczułem na swoim organizmie jak do tej pory. Może dlatego że nic mi nie dolega. Aczkolwiek jonizator działa na pewno, bo jest różnica w wodzie kwaśnej i zasadowej w pojemnikach jonizatora (kwaśna śmierdzi chlorem), próbowałem również z paskami lakmusowymi, a także eksperyment z herbatą, różnica jest, więc na chore organizmy woda zasadowa z pewnością ma jakiś wpływ.

podstawa przy takich urządzeniach to mieć pożyczony miernik pH elektroniczny.
do pojemnika wlewamy przecieź wodę z kranu, wyjściowe pH z urządzenia może być różne , tak jak różna jest woda z kranu.
wg tabelki po jonizacji 2 minutowej miało być 9.5 pH oraz redox - 100mv, a u mnie było ph 8.0 oraz redox - 30 mV.
dopiero czas jonizacji 4 minuty przy mojej wodzie daje ph 9.5 oraz redox na poziomie - 50 do - 100 mV.

Odnośnie jodu to smarowałem się trochę jodyną. Plamy dość szybko znikały.

Co sądzicie o maca (odnośnie hormonów)?
Jeśli chodzi o nadnercza to słyszałem, że pomagają duże dawki B5 i wit. C?

Czy jeśli podwyższę ziołami poziom testosteronu to co z prolaktyną, progesteronem i estradiolem? Czy poziomy wrócą do normy?

Cytuj:
Jeśli chodzi o nadnercza to słyszałem, że pomagają duże dawki B5 i wit. C?

Proponuję jednak zainteresować się medycyną komórkową dr ratha. Przyjmowania mega dawek różnych suplementów na raz niekoniecznie może wyjść na zdrowie lub nie musi być w cale konieczne. Według medycyny komórkowej bezbłędne funkcjonowanie organizmu to dostarczanie odpowiednich witamin, minerałów, aminokwasów, pierwiastków śladowych. Jeśli jakichś brak,organizm nie działa jak trzeba i może być podatny na jakieś choroby np. poprzez nie radzenie sobie z ochroną przeciwrakową związaną z deficytem witaminy c, jednak przyjmowanie końskich dawek witaminy C wcale nie jest konieczne, bo wystarczają o wiele mniejsze ale w połączeniu z innymi składnikami w tzw. działaniu synergicznym mogą mieć taką samą albo wyższą skuteczność. Podobnie kobietom w ciąży zaleca się stosowanie kwasu foliowego co jest nie wystarczające bo sam kwas foliowy jest słabo absorbowany przez komórki, to prawidłowej absorpcji wymagane są inne witaminy z grupy B. Także to jest takie spojrzenie holistyczne, całościowe na funkcjonowanie organizmu człowieka, a nie stosowanie witaminy c, b12, d czy jodu w końskich dawkach z nadzieją że zlikwiduje to jakieś konkretne objawy. Organizm ludzki jest tak skomplikowany że ta dziedzina ciągle się rozwija i nikt tak naprawdę do końca nie wie, co jak i z czym jest powiązane.

Awatar użytkownika

Dezerter pisze:
Witam. Mam 27lat i od pewnego czasu uświadomiłem sobie, że mam problemy z hormonami.
Tłuszcz odkłada mi się na pośladkach i udach jak u kobiety, mam wahania nastroju, ................................... więc liczę na jakąś pomoc.

Nie chcę - na razie - pchać się w objęcia medycyny. Jak nie będę miał wyjścia to kto wie..

1. przestań się golić - zapuść brodę nawet jeśli są to 3 włoski na krzyż - niech rosną. Z czasem ich przybędzie. Włosy są kosmicznymi antenami. Na głowie też najlepiej długie.
2. Noś swobodne spodnie a nie ciasne dżinsy - pod spodem też bez ciasnych slipków.
Jądra mają być chłodne i swobodne - wtedy pracują jak należy. Zauważ, że samuraje i wszelcy inni
wojownicy nosili szarawary i inne takie. Armie ( Napoleon, Niemcy w 2 WŚ) mające ciasne umundurowanie przegrywają wojny.
3. Nie pij alkoholu ( W SZCZEGÓLNOŚCI PIWA- ono zawiera estradiol czyli odmianę żeńskich hormonów) i nie pal papierosów.
5 unikaj wszelkich konserwantów- wszelkiego długoterminowego żarcia.

to tak "na pierwszy ogień". Może coś jeszcze przyjdzie mi do głowy.
Plastiki- wszelkie plastiki wokół też nas - mężczyzn kastrują. Popatrz uważnie co da się wyeliminować ( szczególnie z elementów mających styk z żywnością).
7. POLA ELEKTRYCZNE !!! - usuń z domu wi-fi i wszelkie inne gówna - internet na kabel, nie noś komórki w kieszenie, rozmawiaj przez komórke mało i przez słuchawki. O ile to możliwe jak najczęściej wyjmuj i odkładaj z dala od siebie. Znam już kilka przypadków, że chłopaki nie mogli dziecka spłodzić a po zadbaniu o komórke nagle się udało.
Jeśli to możliwe to spanie najdalej od kontaktów elektrycznych w ścianach.
8 Jeśli jesz z mikrofalówki to przestań, nie używaj podgrzewanego siedzenia w samochodzie.

no i oczywiście unikaj prnografii - kumuluj męską siłę a nie trwoń. Ucz się - to jedno z życiowych zadań mężczyzny , nauka opanowania swojej mocy. W bajkach Słowiańskich nazywane jest to opanowaniem rumaka ( są 3 - nie pamiętam jakiej maści dotyczył tej energii - chyba kasztanowy.

p.s. czytam pobieżnie jeszcze zapisy tu na stronie - wywal te tabletki !!

Jakie tabletki?

Awatar użytkownika

Dezerter pisze:
Jakie tabletki?

Pisałeś coś o B-12 itp. Zrób sobie lekka głodówke na sokach, wyczyść choć trochę jelita to B-12 sama będzie się produkować (mikroorganizmy symbiotyczne). Wszystkie tabletki mająjakieś konserwanty i nam zwyczajnie szkodzą. Mawet wit C syntetyczna nie jest obojętna dla organizmu.

Głodówkę już przerabiałem.

-- 05 gru 2014, 21:37 --

Bow1 czy możesz napisać co sądzisz o:

- mace na problemy hormonalne mojego typu
- dużych dawkach wit C i witaminie B5 na wyczerpane nadnercza
- ćwiczeniach na siłowni (bez szaleństw) w moim przypadku? Podobno ćwiczenia zwiększają poziom testosteronu.

I czy mógłbyś odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie:

Czy jeśli podwyższę ziołami poziom testosteronu to co z prolaktyną, progesteronem i estradiolem? Czy poziomy wrócą do normy?

Fellow Craft * 2nd Degree

Zbadaj sobie glukozę jeszcze raz, albo zrób krzywa cukrowa. Taki poziom jest nie halo. To samo TSH, taki wynik to niedoczynnosc. Poczytaj sobie to : http://www.tlustezycie.pl/2013/07/meska ... c.html?m=1

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Z macą bywa różnie. Jednak te zioła o których napisałem działają pobudzająco generalnie na wszystkie gruczoły dokrewne i nie spowodują nierównowagi hormonalnej.
Powinieneś jednak zbadać koniecznie nadnercza i to co zasugerowała karola@.
Na tym forum znajdziesz przepis na produkcję płynu Lugola. Nie zaszkodzi gdybyś sobie taki zrobił.

Michałxl650

Wi fi usunąłem już rok temu. Mam internet na kablu.
Głodówkę przeszedłem 3 tygodniową na wodzie i niewiele pomogła na moje samopoczucie.

Karola jak niedoczynność jak FT3 i FT4 w normie. Chyba, że czegoś nie rozumiem.

Płyn lugola mam. Ile pić?

Co do nadnerczy to zbadałem i jak widać są wyczerpane. Co tu jeszcze można zbadać. W Polsce nawet wyczerpania nie zdiagnozują.

Możesz mieć Ft3 i Ft4 w normie przy subklinicznej niedoczynności tarczycy, może też być to Hashimoto - tu trzeba by zbadać anty TPO i antyTG.
Ja bym zbadała jeszcze fosfor i aldesteron ( odpowiada za gospodarkę mineralną) bo wapń masz podniesiony, a nadnercza rozwalone. Akurat rzadziej spotyka się niski kortyzol a tak wysoki DHEA. Częściej jest odwrotnie.
W linku który Ci załączyłam jest fajnie wszystko opisane. Sama korzystałam z pomocy Moniki (autorki) i uważam ze jest znakomita. Moje RZS poszło w cholerę, teraz będziemy wyrównywać resztę.
Sama zaczynałam od diety ( wege) aby wygasić stan zapalny. Zrobiłam to na tyle nieumiejętnie, że sporo schudłam i nasiliłam anemię.

Awatar użytkownika

Dezerter pisze:
....................

Co do nadnerczy to zbadałem i jak widać są wyczerpane. Co tu jeszcze można zbadać. W Polsce nawet wyczerpania nie zdiagnozują.

wzmacnianie nerek - medycyna chińska ( nadnercza są niedaleko). Pora roku zbliża sie odpowiednia bo bodaj styczeń. Produkty z tzw. przemiany wody a więc na przykład fasola ( kształt jest podpowiedzią tak jak orzechy włoskie mają kształt mózgu czy też jagoda kształt gałki ocznej).

W ogóle jako lekarstwo używaj pożywienia- pij źródlaną wodę - unikaj chlorowanej z kranu.
TO BARDZO WAŻNY PUNKT.

JOD.

O ile dobrze pamiętam to na tablicy Mendelejewa jest on w tej samej grupie co chlor, fluor, brom.
Dwóch pierwszych i ich "dobroczynnego" wpływu chyba na tym forum wyjaśniać nie trzeba?
Brom był za komuny używany w wojsku dla wygaszenia popędu płciowego. Pomyślcie dlaczego się joduje sól - wszystko by z nas zrobić "bezjajeczne" bydło. Chyba fluorki wchodzą w skład Prozacu i innego t/podobnego gówna.

Oczywiście są to substancje naturalne i w dawkach homeopatycznych pożyteczne jak na przykład jad żmii ale używane dziś w wielokrotność otępia - ma wpływ na wygaszenie męskiego wigoru i postaw przedsiębiorczych. Macie być warzywami.

Rób poranne spacery czy biegi, jak najczęściej bywaj na łonie natury, możesz nawet spróbować hartowania się zimną wodą, znajdź jakąś saunę i też odwiedź. Energię zaczerpniesz tylko z natury.
Teraz troche trudno ale ...hm... wystaw czasem swoje klejnoty na słońce - choćby na kilka minut.
Do tego nauka oddychania ( u Mantaka Chia pięknie jest opisany sposób ładowania jej- u mężczyzn akumulatorem jest sperma) . Patrz czasem w słońce choćby minutę- zawsze można znaleźć chwilę choćby czekając na autobus gdy się ono pojawi. Podczas patrzenia głębokie wdechy.

Nie wnikaj w te pierdoły w rodzaju 'analizy " składu pierwiastków, witamin, Sarny tego nie potrafią, nie umieją czytać tabel a są zdrowe . Uderz od frontu. Usuń ptzyczynę.

Ostatnio zmieniony 06 gru 2014, 12:52 przez Michałxl650, łącznie zmieniany 2 razy

Do usunięcia

Ostatnio zmieniony 23 sie 2015, 5:46 przez Jony, łącznie zmieniany 1 raz

Sarny jedzą naturalne pożywienie a my jemy nafaszerowane chemią śmieci.

Michał a jak Ty się odżywiasz na codzień?

Awatar użytkownika

Dezerter pisze:
Sarny jedzą naturalne pożywienie a my jemy nafaszerowane chemią śmieci.

Michał a jak Ty się odżywiasz na codzień?

to nie ma znaczenia . Jedz co chcesz ale naturalne . Ja ostatnio nie jem nic gotowanego.
grzyby suszone, owoce, niektóre warzywa, wszelkie orzechy, gryczana kasza na surowo, zielenina rozmaita, suszone pokrzywy,

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Dezerter pisze:

To zależy jaki masz płyn Lugola. Ja robię 5% i biorę po 2 - 3 krople dziennie.
Szczególnie w ostatnich latach koniecznie powinniśmy suplementować jod gdyż w innym wypadku organizmy nasze będą przyswajać jod ten radioaktywny. Po wypadkach w elektrowniach atomowych oraz próbach atomowych jodu tego w atmosferze nie brakuje.
Sarenki też zjadają ten promieniotwórczy izotop i często chorują.
Polecam:
jod-przywrocic-uniwersalny-skladnik-odzywczy-medycynie-t14475.html?hilit=Lugola#p188079
Polecam również już zapomniany temat ale bardzo ciekawy:
skuteczne-lekarstwo-t10586.html?hilit=p%C5%82yn%20Lugola#p145269

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]