Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 sty 2018, 8:25

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

O, super, dzięki. Nie wiedziałem, że jest taka możliwość ;)

A jak badałeś? Robiłeś obciążenie na prolaktynę?
Jak wygląda Twoja sylwetka - w sensie masz tendencje do tycia, chudnięcia, opisz jak możesz dokładniej. Masz może lipo/ginekomastię? Łysiejesz?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 lut 2015, 21:06 
VIP Member
Awatar

Prolaktynę po prostu badałem we krwi i tyle.
Dużo nie jem więc jestem szczupły. Ważę około 70kg. Sylwetka jak w 1 poście. Lipo/gino mam ale bardzo delikatne. Bardziej się rzuca w oczy tłuszcz na biodrach i pośladkach.

Nie łysieję, z włosami problemów nie mam.

Awatar użytkownika

Próbuje Ci pomóc, a Twoje odpowiedzi są takie oszczędne...

Wybacz, kiepsko się czuję i nie rozumiem co dokładnie chcesz wiedzieć.
Zadaj precyzyjniejsze pytania.

Prolaktyny z obciążeniem nie robiłem. Po prostu w krwi zbadałem poziom. Moja waga stoi w miejscu, Nie mam raczej tendencji do tycia. Moja sylwetka wygląda tak, że jestem szczupły od pasa w górę, a od pasa w dół bardziej otłuszczony.

Jak pisałem nie łysieję za to siwieję.

Awatar użytkownika

Po pierwsze; tarczyca - ona sama może być przyczyną praktycznie wszystkich Twoim problemów zdrowotnych. Odstaw suple, powtórz badania, bo prawdopodobnie masz niedoczynność tarczycy. Tym razem w miarę możliwości zrób jeszcze t3 i t4. Jeśli sam postanowisz sobie pomóc no to selen i jod są niezbędne. Jeśli pójdziesz do kumatego endokrynologa, to on Cie odpowiednio pokieruje i dobierze odpowiednią dawkę hormonów. A czy będzie odpowiednia, to uwierz, że od razu rozpoznasz, bo samopoczucie i energia +milion, a do tego zacznie Ci się waga normować. Kolejna kwestia jest taka, że często rtęć zaburza pracę tarczycy, a z drugiej strony ALA jej nieco przeszkadza (utrudnia konwersję ft4 do ft3, a na pewno masz z tym problem na co wskazuje wysokie ft4).

Druga sprawa, to zaburzona równowaga DHEA-kortyzol w ujęciu dobowym. Rano masz zdecydowaną przewagę DHEA nad kortyzolem. A sam kortyzol masz za nisko praktycznie cały czas, co ewidentnie wskazuje na niedoczynność nadnerczy - co idealnie potwierdza się w Twoim samopoczuciu (bez hormonów nadnerczy nigdy nie będziesz miał energii) i sylwetce. Rano kortyzol powinien być najwyższy, a żeby tak się stało podwyższa się ACTH i tak się dzieje, ale niestety Twoje nadnercza na to nie reagują. Prawdopodobnie wynikiem zaburzonej pracy osi CRH-ACTH-kortyzol jest ta podwyższona glukoza. Na pewno byłeś wtedy na czczo? Zbadaj jeszcze raz dla pewności glukozę z obciążeniem i hba1c.

Hormony płciowe ciężko rozgryźć, bo przyczyn może być sporo.
Ale tych, które są Ci potrzebne nie produkujesz prawie wcale. LH I FSH bliskie zeru co odbija się na wolnym testosteronie. FSH jest niskie, bo progesteron jest za wysoki, prawdopodobnie. Estrogeny też wysoko, powinieneś zadbać o ich detoks. Testosteron wolny jest nisko, bo może konwertować do DHT albo do estro. U Ciebie do DHT nie konwertuje, bo byś łysiał i miał problemy z prostatą. A więc konwertuje do estrogenów, a za konwersję androgenów do esto jest odpowiedzialny enzym o nazwie aromataza. Aromataze blokuję takie rzeczy jak chryzyna, Indole-3-carbinol (I3C). diindolymethane (DIM), 6-oxo, resweratrol, EGCG umiarkowanie. No i ta prolaktyna, eh, nie wiadomo co jest jej powodem. Zrób badanie prolaktyny na czczo i zaraz później drugi z obciążeniem metoklopramidem.

Siwienie to też jakaś wskazówka, ale raczej daje więcej możliwości, niestety.. W tym wieku może być problemem z metylacją ale też problemów z homeostazą tioli i glutationu co może pasować do zatrucia rtęcią, tzn być jedną z przyczyn zatrucia. Możesz zbadać MTHFR, ale to strasznie drogie z tego co się orientuję więc najpierw zrób to co napisałem.

Swoją drogą - nie chce mi się szukać - napisz mi, czy miałeś/masz plomby? Jeśli tak, to ile i kiedy. Czy miałeś kontakt z rozbitym termometrem lub świetlówką albo czy np w Twoim domu się kiedyś coś takiego stało?

Te wszystkie badania robiłeś z własnej kieszeni? Ile Cie to kosztowało poza tym ze śliny?

Ostatnio zmieniony 08 lut 2015, 22:29 przez ezoteryka, łącznie zmieniany 2 razy

Nie wiem czy wszystko czytałeś ale na 1 stronie są badania kwietnia 2014, a na 2 stronie badania z przed paru tygodni rozszerzone o parę elementów.

Na dniach będę miał najnowsze wyniki nadnerczy.

Badania robiłem rano na czczo.

Plomby amalgamatowe miałem dwie od podstawówki. Usunąłem je parę tygodni temu niby bezpiecznie z użyciem koferdamu osłon itp...

Ile na to wydałem? Nie wiem ale trochę poszło. Sam próbuję dojść do tego co mi jest, przypadek jest ciężki a dobrego endokrynologa ze świecą szukać..

Awatar użytkownika

Tak, widziałem, ale nadal nie ma tego o co Cie proszę. Tzn nie proszę, a doradzam z dobrej woli, a co z tym zrobisz to Twoja sprawa.

Jeśli miałeś plomby od podstawówki, to w sumie dla mnie sprawa jest jasna, zacznij od porządnego wsparcia organizmu i chelatacji bez kombinowania w 100% wg. protokołu Cutlera.

DOPISKA Teraz pomyślałem, że doraźnie mógłbyś spróbować hydrokortyzonu. Dostępny jest w formie maści (chyba nez recepty) - smaruj w miejscach gdzie skóra jest cienka tj. zgięcie łokciowe, nadgarstki itp. Ewentualnie w formie tabletek, ale to już na pewno na receptę. Na pewno smaruj rano po przebudzeniu, a później według samopoczucia. Doraźnie powinno bardzo pomóc. Możesz też kupić DHEA i testować też według samopoczucia, ale raczej w godzinach wieczornych.

Mi się również wydaje, że to jednak rtęć. Świadczy o tym moja reakcja na chelatację.

Awatar użytkownika

Lecytyna obojętnie jaka. Chociaż z Twoimi hormonami lepiej z soją nie ryzykować więc słonecznikową. Kapsy zazwyczaj są droższe, ale za to wygodniejsze.

Co do chelatacji, to na razie odstaw ALA jak najdalej, odpocznij, zbierz wszystkie suplementy i dopiero wtedy będziesz myślał. Tak w ogóle, to polecałbym Ci kupić DMSA lub DMPS, to są bezpieczniejsze chelatatory, bardziej polecane na początek i bardziej zatrutych/wrażliwych.

Lecytyna i sylimaryna zamówione. Jakie suple mi jeszcze potrzeba?

Mam C1000 (calivita), kwas l askorbinowy w proszku, D3, K2 mk7, A, magnez + wapń (Calivita), B6, B5, kwas foliowy, selen 100mg, płyn lugola, acetylo l-karnityne, B12

Codziennie biorę:

- około 10g askorbinianu sodu (mieszam kwas l askorbinowy z sodą oczyszczoną)
- 2-3g C1000 z owocem dzikiej róży (Calivita)
- 100mcg selenu,
- 50mcg cynku (Calivita)
- 600mcg magnezu Calivita Strong Bones (do tego smaruję się chlorkiem magnezu pod pachami)
- 100mcg b6
- 10000UI D3 + 10000mcg A + 200-300mcg K2 mk7
- 1000 - 1500mcg B5 (na nadnercza)
- 800-1200mcg kwasu foliowego
- 2-3 krople lugola
- 5000-10000mcg B12
- Stress Mangament Calivita - czyli B complex - w czasie chelatacji 2-3 dziennie

do tego brałem 0,5g acetylo l karnityny i MSM przy chelatacji.

do tego biorę Liv 52.

Oprócz tego do każdego posiłku betaina HCL.

Ostatnio zmieniony 08 lut 2015, 23:15 przez Dezerter, łącznie zmieniany 5 razy

Awatar użytkownika

Ale chcesz tanio czy optymalnie? :D Napisz dokładnie co masz w jakich formach.

Wyżej zedytowałem i napisałem co ile biorę.

Chciałbym przede wszystkim wyjść na prostą ze zdrowiem...

Awatar użytkownika

Witamina C - nie kombinuj z sodą oczyszczoną. Ta C1000 jest bardzo dobra, ale droga, możesz poszukać tańszego zamiennika. Z zapotrzebowaniem jest różnie, ale w Twoim wypadku raczej nie ma co schodzić poniżej 10g. Możesz szukać np.palmitynianu askorbylu, ale to zazwyczaj drogie formy, a przy 10g dziennie nie wyrobiłbyś finansowo więc możesz kupić dobrej jakości zwykły kwas l-askorbinowy.
Selen - szukaj w formie np. selenometioniny, unikaj tego drożdżowego. Prawdopodobnie będziesz musiał celować w dawki w okolicy 200-300mcg.
Cynk - potrzebujesz go dużo; od 50 do 150mg. Celuj w chelat lub carnosine.
Magnez - około 400mg dziennie, rozbite na porcje, najlepiej nie więcej niż 50mg jednorazowo. Szukaj formy malate (jabłczan) lub zwykłego chelatu, to na co dzień. Ale dokup jeszcze magnez w formie orotate. Chlorek dawaj do ciepłych kąpieli.
B12 - forma metylowana koniecznie, 1mg dziennie starczy. Kup wersje podjęzykową albo w sprayu.
Omega 3 - celuj w jakieś 2g EPA dziennie. Najlepiej kup coś takiego jak Carlson The Very Finest Fish Oil
B-complex - kup jakieś zwykłe, a do tego 'coenzymated', uważaj na zwykły kwas foliowy, bo jak masz problemy z metylacją, to możesz zaszkodzić (podobnie niemetylowana b12)
Witamina E - w formie mixu tokoferoli i najlepiej tokotrienoli, potrzebujesz sporo, szczególnie do witaminy D
Witamina A - jakiejś dobrej jakości, bo ta z tranu może nie wystarczyć.
Witamina K2 - potrzebne dwie formy, mk4 i mk7, bo na dobrą sprawę nie ma pewności która działa
Molibden - chelat, 150-500mcg.
Chrom - GTF, 100-300mcg.
Niekoniecznie, ale polecane (od najbardziej pożądanych):
Cholina - jak czysta do też 2g dziennie, jak w formie dwuwinianu to 5-6g,
Inozytol - 2g dziennie
Koenzym Q10 - od 100 do 500mg możesz brać.
Mangan 2-5mg i Lit 1-5mg,
kwas GLA,
Koniecznie wszelkie rzeczy wspomagające wątrobę; czyli sylimaryna, ww. cholina, karczoch, itp
Możesz dorzucić melatoninę, krzem, jod i jeszcze kilka innych rzeczy....
Aaa i bardzo spoko są probiotyki i prebiotyki, ale do tego musisz mieć ogarniętą dietę.
Kup DMSA lub DMPS i ALA w jak najmniejszej dawce.

Aha, i ogarnij te dawki, bo 50mcg to nie to samo co 50mg.
1000mcg (mikrogramów) lub czasami pisane jako µg, to 1mg (miligram).
Witaminy C potrzebujesz 10g, ale taka ilość selenu czy litu mogłoby Cie zabić więc te oznaczenia dawkowania są bardzo istotne. Formy witamin i pierwiastków również są ważne.

Co do kwasu l-askorbinowego to jak pisałem posiadam i mieszałem go z sodą ponieważ większe dawki tego kwasu powodowały u mnie poczucie zakwaszenia organizmu. Jak mieszam go z sodą to wydaje się być lepiej pod tym względem.

Awatar użytkownika

Dobra mistrzu to są szczegóły, skup się na reszcie :)

Dzisiaj czuję się znacznie lepiej niż wczoraj. Być może był jakiś kryzys oczyszczania. Wstałem wypoczęty jak mi się to rzadko zdarza. Ogólnie w miarę lekko się czuję. Rozważam jeszcze jedną próbę z ALA dawkami około 150mg. Być może to był jakiś przełom i po prostu trzeba takie momenty przejść?

Awatar użytkownika

O losie, tyle się rozpisałem wielkości dawki i odpowiednim wsparciu, a Ty swoje. Dobra, Twoje zdrowie, jesteś dorosły, rób jak uważasz.

Sorry że się wtrącę, ale to podobno specyfika osób zatrutych-chorych do których też się zaliczam i wiem z doświadczenia, że zamiast zrobić coś konkretnie to się dużo kombinuje i z reguły z marnym skutkiem...

Możesz sprecyzować z tymi dawkami bo mam wrażenie, że u Cutlera było przy mojej wadze 150-200mg.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

takie pytanie, a jest sens brać B5 na nadnercza jak nie wiadomo w jakim stanie są nerki oraz wątroba ?

Awatar użytkownika

Pietro, niby tak, ale nie ma się co usprawiedliwiać.

Dezerter, Cutler wielokrotnie podkreślał, że zaczynamy od najmniejszej możliwej dawki. Rozumiem, że nie chce Ci się bawić z dzieleniem dawek po 7 czy 15mg, ale co za problem kupić 50mg? To, że weźmiesz 300mg to nie znaczy, że wychelatujesz 10 razy więcej niż jak weźmiesz 30mg. Niestety to nie jest takie proste.

Euroscan, pytasz teoretycznie, czy podejrzewasz jakieś problemy z tymi narządami? Ogólnie z witaminami rozpuszczalnymi w wodzie krąży taki mit, że niezależnie od dawki nie są szkodliwe. Nie są toksyczne, natomiast nie można wszystkich wrzucać do jednego worka i mówić, że nie są szkodliwe, bo to różnie bywa. Głównie mam na myśli witaminę b6 i kwas foliowy, ale to dość skomplikowana kwestia i nie ma się co tym przejmować.
Natomiast z b5 nie ma większych problemów niezależnie od dawki (w granicach rozsądku). Jeśli masz poważnie uszkodzony jakikolwiek narząd, to każdy suplement musi być baaardzo dokładnie przemyślany, ale jak ktoś ma poważny problem z wątrobą albo nerkami, to leży w szpitalu, a nie na forum :P

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Selenu można brać większe dawki , przy badaniach nawet 400-800 IU nie było zatrucia, a selen jest Ci potrzebny w dużych dawkach, wiąże się z metalami ciężkimi i wypłukuje, reguluje prace tarczycy. To co przeczytałam, to mam wrażenie, że masz niekończący się stan zapalny. Kwas askorbinowy w dużych dawkach podzielony na kilka dawek na dobę. Ja przy stanie zapalnym brałam łyżeczkę co pół godziny, zmniejszałam dawki w chwili pojawienia się rozwolnienia i pozostałam przy 1/4 łyżeczki, zapalenie oskrzeli mija bardzo szybko. Ty powinieneś brać tak jak już napisałam, więcej na dobę. Jod nieorganiczny, tak jak napisałeś Lugola, ale 15 kropli podzielony na trzy dawki dobowe. Po większych dawkach jodu usuwany jest brom, nadmiar bromu jest naszym problemem , bo zamiast jodu teraz jest dużo bromu. Pijesz dobrą wodę i dobrze, bo woda jonizowana jest dobra jeżeli organizm jest zakwaszony, ale jak tu już Ci pisali, bez sody. Najlepszym środkiem do zakwaszenia żołądka jest ocet jabłkowy, nie leki , 10 minut przed każdym posiłkiem wypij 1/4 szklanki wody i 2 łyżki stołowe octu jabłkowego. Do wody zamiast sody, dodawaj soli himalajskiej (2 g na litr wody). Ciekawa jestem ile litrów wody pijesz na dobę, bo to jest istotne tym bardziej, że przy selenie i C uwalniane są toksyny i metale ciężkie.

Awatar użytkownika

Dużo racji. Natomiast co do usuwania metali ciężkich przez selen, to nie przeceniajmy tego pierwiastka. Tak jak napisałeś ma dużo dobrych właściwości i na pewno jest niezbędny autorowi wątku, ale on bardziej chroni przed działaniem metali ciężkich niż z nich oczyszcza. No mniejsza już o to, wszyscy się zgadzamy, że powinniśmy go brać :D Co do stanu zapalnego, to była jedna z moich pierwszych myśli. Tyle, że w zasadzie nie ma żadnej poszlaki gdzie dokładnie on jest, dlatego rtęć wydaje się najbardziej prawdopodobna, być może usiadła na jakiś wrażliwych miejscach i robi rozróbę. Dlatego według mnie kluczowa jest rozsądna chelatacja z odpowiednim wsparciem.
Witamina C - jak najbardziej! Sól himalajska - jak najbardziej! Ocet jabłkowy - tylko ten niepasteryzowany i nieoczyszczony, jak najbardziej! Tylko według mnie tego jodu za dużo, szczególnie przy tak rozjechanej tarczycy.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

biedronka pisze:
od nieorganiczny, tak jak napisałeś Lugola, ale 15 kropli podzielony na trzy dawki dobowe.

Czy możesz napisać jaki płyn Lugola masz na myśli?
Chodzi mi o % zawartość jodu i jodku potasu.

Awatar użytkownika

Kiedyś Płyn Lugola zamawiałam w odczynnikach dla farmacji jod nieorganiczny 10 mg, jodek potasu 20 mg, płyn Lugola z Apteki tez ma takie parametry "Roztwór wodny jodu" - płyn lugola.
Selen wiąże się z rtęcią tak jak C , ale w dużych dawkach, trzeba pamiętać o piciu wody w dużych ilościach.

Od jakiej ilości dziennie wit C łączy się ona z rtęcią?
Czy jest to wiązanie stałe czy zanika i dochodzi do redystrybucji?

Awatar użytkownika

Oczywiście, może dojść do ponownego osadzenia się pozostałej rtęci , jeżeli nie wszystko usuniesz, dlatego należy przeprowadzić terapię kilkutygodniową lub kilku miesięczną, to zależy jak bardzo organizm jest zatruty rtęcią lub innymi metalami ciężkimi. To terapia długa, ale skuteczna , selen też należy brać w dużych dawkach razem z C.
5 g C już ma tendencję do wypłukiwania metali ciężkich , ale to minimalna dawka. Wiesz, przy byle jakim bólu np. zęba to 20 g jest za mało czy nawet przy zapaleniu oskrzeli. Jak mnie bolał staw w palcu to brałam pół łyżeczki co pół godziny , nastąpiło lekkie rozwolnienie to zmniejszyłam troszkę dawkę co pół godziny , dwa dni walczyłam , ale jest ok. Takim sposobem już wypłukałam coś tam sobie, dziennie biorę do 4 łyżeczek czyli gdzieś 20 g i to nie jest dużo.

Biorę 7g lecytyny słonecznikowej i 420mg silymaryny dziennie. Czuję gorzki smak w ustach. Czy tak ma być?

-- 26 paź 2015, 13:13 --

Witam. Dawno nic nie pisałem. Sytuacja przez ostatnie miesiące wyglądała tak, że mimo prób oczyszczania organizmu, poprawy trawienia, detoksu z rtęci, poprawy diety z moim zdrowiem nadal było i jest słabo.

Zacząłem się więc interesować mechanizmem detoksu organizmu bo podejrzewałem, że coś jest z nim nie tak. Tak trafiłem na problemy z mutacją genu MTHFR. Zrobiłem jedyne dostępne w Polsce badanie i wynik wyszedł następująco:

"Polimorfizm C677T (p.A222V) -/-
Polimorfizm A1298C (p.E429A) +/+
Komentarz: U pacjenta nie stwierdzono mutacji 677C>T w genie MTHFR, stwierdzono natomiast mutacje
1298A>C w obu allelach badanego genu MTHFR (homozygota CC).Wskazana jest wizyta w
Poradni Genetycznej i oznaczenie poziomu cysteiny."

Jak widać mam mutację 1298A>C. Być może jest to klucz do moich problemów zdrowotnych.

Jeśli ktoś ma informację jak należy postępować przy takiej mutacji to proszę o informację.

Administrator
Administrator

na prośbę forumowicza @Dezerter aktualizuję temat i umieszczam jego post.

Dezerter pisze:
-- 26 paź 2015, 13:13 --

Witam. Dawno nic nie pisałem. Sytuacja przez ostatnie miesiące wyglądała tak, że mimo prób oczyszczania organizmu, poprawy trawienia, detoksu z rtęci, poprawy diety z moim zdrowiem nadal było i jest słabo.

Zacząłem się więc interesować mechanizmem detoksu organizmu bo podejrzewałem, że coś jest z nim nie tak. Tak trafiłem na problemy z mutacją genu MTHFR. Zrobiłem jedyne dostępne w Polsce badanie i wynik wyszedł następująco:

"Polimorfizm C677T (p.A222V) -/-
Polimorfizm A1298C (p.E429A) +/+
Komentarz: U pacjenta nie stwierdzono mutacji 677C>T w genie MTHFR, stwierdzono natomiast mutacje
1298A>C w obu allelach badanego genu MTHFR (homozygota CC).Wskazana jest wizyta w
Poradni Genetycznej i oznaczenie poziomu cysteiny."

Jak widać mam mutację 1298A>C. Być może jest to klucz do moich problemów zdrowotnych.

Jeśli ktoś ma informację jak należy postępować przy takiej mutacji to proszę o informację.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Dezerter pisze:

Powinieneś usprawnić szlaki metylacyjne. Można to zrobić bardzo prosto.
Kup na allegro:
TMG (trimetyloglicyna) i NAC (N-acetylocysteina) bierz po 500 - 600mg do każdego posiłku TMG i NAC.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]