Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 29 lis 2021, 12:24

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Czy wsrod forumowiczow sa osoby, ktore nie ogladaja telewizji glownego nurtu?
Jak dlugo jestescie wolni od telewizora?

Ja dopiero 5 dni. To niewiele, to dopiero poczatek.
Zauwazylam, ze jestem po prostu uzalezniona od tv i nosilam sie z zamiarem zaprzestania ogladania od tygodni. Tak w mojej glowie sobie ta mysl kwitla, kwitla i wreszcie zaowocowala calkowitym zrezygnowaniem. Chociaz na poczatku nie bylo latwo, wlaczalam odbiornik telewizyjny tylko po to aby zobaczyc czy jest cos ciekawego, jak nie bylo (najczesciej nie bylo) to wylaczalam.

Ostatnio zaproponowalam abysmy sprzedali telewizor :tak:

Moje pierwsze spostrzezenie: po paru dniach nieogladania tv kiedy wlaczylam odbiornik uderzylo mnie, po oczach, niesamowite przerysowanie,wzmocnienie kolorow. Jakas taka sztucznosc pokazywanego swiata. Co ciekawe, gdy kupowalismy tv jakis czas temu, kierowalismy sie wlasnie wyrazistoscia i prawdziwoscia obrazu. A tu sie okazalo, ze zupelnie te kolory mi nie pasuja, ze sa sztuczne, za jaskrawe, nieprawdziwe.

Wiem, ze jest troche ludzi nieogladajacych telewizjie. Napiszcie jak to u Was bylo i jakie spostrzezenia macie na ten temat.
:serce:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 sty 2014, 0:01 
VIP Member
Awatar

Ja nie posiadam telewizora odkad sie przeprowadzilem, czyli od marca zeszlego roku. Do tamtego czasu ogladalem sporadycznie, bo gowno wielkie lecialo ( mieszkam w niemczech, ale to chyba bez roznicy )

Ogladam tylko filmy online na swoim laptopie i to wszystko. Za bardzo i tak czasu nie mam, bo mam taka prace, gdzie niekiedy nawet 18h poza domem jestem w ciagu tygodnia. Ogladalem troche bedac na swieta i sylwestra u dziewczyny w Gdansku polska telewizje, kolendy, kabarety i jakies filmy tam co na swieta lecialy.

Planuje kupno telewizora ale tylko dla kina domowego na filmy blueray. A tak to telewizji zwyczajnej nie ruszam, nie brakuje mi jej , bo i tak tam nic nie ma i nie mam problemu z nie ogladaniem jej. Wiadomosci itp mozna w internecie sprawdzic :)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Hej

Ja nie oglądam TV ponad 3 lata po tym okresie jasno widzę jak to działa jak to Hiponotyzuje jeśli gdzieś wchodzę staram się albo stać tyłem albo to wyłączyć bo nawet po takim czasie widzę ja kto bezwolnie łapie uwagę, ślepisz się w to natomiast patrząc w serwisy informacyjne widzę to wylewające się z tego Gówno ,

po ok 6 mc do roku wraca logiczne myślenie i krytyczna ocena naprawdę warto odpiąć się od tego hipnotyzera

Nie oglądam telewizji już od uuuuuuuh...bardzo długo. W pewnej chwili dotarło do mnie "Matko, co ja robię..?". I pozbyłam się grata. Teraz, gdy wchodzę do pokoju, gdzie gra telewizor, odczuwam wyraźnie jego rzeczywiste działanie: wprowadza chaos, napięcie, "złą" atmosferę do domu. To tak, jakby mieć gromadę cyrkowców stojących w kącie domu, którzy hałasują, nie pozwalają się odprężyć, jasno myśleć i do tego manipulują i sterują zachowaniem domowników.

Odkąd dostałem pierwszy koputer na początku 21 wieku to oglądanie tv stało się dla mnie drugorzędne. Z czasem w ogóle tv przestałem oglądać. Także myślę że z 10 lat tv nie oglądam w ogóle. Właściwie to ja nie potrafię zrozumieć czemu ludzi idiotboxa w ogóle oglądają?

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Tez nie ogladam TV od kilku lat , ale czasami troche mi wstyd bo mam duze braki , nie wiem co sie w kraju czy na swiecie dzieje :) . Najwazniejsze wiadomosci podaja w radiu, ale ja mam 7 min. autem do pracy wiec nie wszystko slysze. W internecie czytam tematy te co mnie interesuja , zadne plotki kto sie rozwiodl, rozbil czy gdzie spadla lawina... troche ignorantka jestem .

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Hani@ pisze:
Tez nie ogladam TV od kilku lat , ale czasami troche mi wstyd bo mam duze braki , nie wiem co sie w kraju czy na swiecie dzieje :) . Najwazniejsze wiadomosci podaja w radiu, ale ja mam 7 min. autem do pracy wiec nie wszystko slysze. W internecie czytam tematy te co mnie interesuja , zadne plotki kto sie rozwiodl, rozbil czy gdzie spadla lawina... troche ignorantka jestem .

I o to właśnie chodzi, wybierasz tematy które Ciebie interesują, a nie łykasz papkę która musisz oglądać w TV. Odcięcie się od mediów i analizowaniu informacji które znajdziemy w internecie, widzimy dokładnie kłamstwo i te bezsensowne informacje jak oglądamy wiadomości. :) Ja już chyba z 7 lat bez TV i muszę powiedzieć że czuję się z tym bardzo dobrze :)

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

A ja oddałam TV w prezencie w 2005 roku :), czyli 9 latek będzie.
I od razu sugestia: nie zostawiac TV w domu, bo zawsze będzie ściągać, od czasu do czasu itp. To ściema - po co Ci TV, skoro masz w planie nie oglądać? Dla dekoracji?
Oddać biednym i "potrzebującym" ;)

Teraz obecność w pobliżu włączonego TV wywołuje we mnie całkowity dysbalans, rozwala mnie dosłownie.
Jak wchodzę do kogoś do domu i jest włączony TV, to pierwsze co robię, proszę o wyłączenie.
Jak ktoś się upiera, to ja wychodzę.
Nie nadaję na tych samych falach co TV ;)

Cytuj:
Tez nie ogladam TV od kilku lat , ale czasami troche mi wstyd bo mam duze braki

Braki? W czym? W głupocie? Informacji szukaj w internecie. Prosty przykład Ukraina, leming przed idiotboxem jest karmiony bredniami że pucz na Ukrainie jest słuszny, że rząd Ukrainy to reżim który gnębi obywateli i nie da im się normalnie rozwijać, a eurokołchoz to ostoja dobrobytu. Prawda jednak jest taka że wrogiem wszystkich narodów europejskich jest właśnie eurokołchoz który prowadzi do niszczenia kultur, demoralizacji społeczeństw, zadłużania etc. kiedyś narody podbijano wojnami teraz robi się właśnie w taki sposób.

No chyba że chcesz wierzyć w zakłamaną rzeczywistość to wtedy idiotbox musisz oglądać. Prawda jest zupełnie inna, czasem bolesna, ale wiedza to władza.

Zdecydowanie bardziej wolę komputer niż telewizor i tak samo jak skurg odkąd mam komputer to oglądanie telewizji spadło u mnie do minimum z tym że nie uważam żeby to minimum było czymś złym i uwierającym i nie planuje pozbywać się telewizora przede wszystkim ze względu na sport bo wolę sobie pooglądać mecze czy skoki narciarskie w TV niż na streamach oraz mam też kilka swoich ulubionych programów które czasem obejrzę gdzie może nie będę wymieniał wszystkich ale np. podoba mi się program o poszukiwaczach złota na Discovery. Myślę że nie tyle co trzeba od razu wyrzucać telewizor przez okno tylko po prostu warto oglądać z dystansem bo z drugiej strony jak ktoś za bardzo zachłyśnie się hasłem telewizja kłamie to może być zbyt podatny na manipulacje z internetu gdzie nie oszukujmy się, nie wszystko w internecie to prawda objawiona.

Awatar użytkownika

na sport w TV jest świetne lekarstwo: ZACZĄĆ GO UPRAWIAĆ.

Awatar użytkownika

Do Skurg: chodzilo mi o luzne rozmowy przy sniadaniu w pracy. Slyszalas o katastrofie takiej i takiej ? Ten sie rozszedl z ta, ale juz ma nowa ? Cos tam wybuchlo... zgineli ludzie. Mam malo na ten temat do powiedzenia bo nie ogladam, nie interesuje mnie to, dowiaduje sie o takich rzeczach przypadkowo. Nie dyskutowalabym z Toba gdybym wierzyla we wszystko co wypowiedziane czy przeczytane :tak:

Indi pisze:

Jedno nie musi wykluczać drugiego.

Hani@ pisze:
Do Skurg: chodzilo mi o luzne rozmowy przy sniadaniu w pracy. Slyszalas o katastrofie takiej i takiej ? Ten sie rozszedl z ta, ale juz ma nowa ? Cos tam wybuchlo... zgineli ludzie. Mam malo na ten temat do powiedzenia bo nie ogladam, nie interesuje mnie to, dowiaduje sie o takich rzeczach przypadkowo. Nie dyskutowalabym z Toba gdybym wierzyla we wszystko co wypowiedziane czy przeczytane :tak:

Bo niektórzy po prostu chyba nie potrafią zrozumieć że telewizja to nie tylko programy informacyjne a programy informacyjne to nie tylko newsy ze świata polityki przekazane w opiniotwórczy sposób. Jak nie wyrzucisz telewizora przez okno i nie mdlejesz na widok włączonego telewizora to dla ludzi z tego forum jesteś zmanipulowaną owieczką. Dopiero jesteś wolna jak bezkrytycznie przyjmujesz każdy filmik na YT z żółtymi napisami.

Cytuj:
Bo niektórzy po prostu chyba nie potrafią zrozumieć że telewizja to nie tylko programy informacyjne a programy informacyjne to nie tylko newsy ze świata polityki przekazane w opiniotwórczy sposób. Jak nie wyrzucisz telewizora przez okno i nie mdlejesz na widok włączonego telewizora to dla ludzi z tego forum jesteś zmanipulowaną owieczką. Dopiero jesteś wolna jak bezkrytycznie przyjmujesz każdy filmik na YT z żółtymi napisami.

No pewnie że nie tylko informacyjne, jest też cała masa kretyznimu w stylu utalentowane tańce na lodzie z gwizdami itp. wszystko po to żeby ludzie przestali myśleć. Są oczywiście też jakieś discovery wszelkiej maści które serwują jedyne słuszne teorie dla plebsu.
Cytuj:
Slyszalas o katastrofie takiej i takiej ? Ten sie rozszedl z ta, ale juz ma nowa ? Cos tam wybuchlo... zgineli ludzie.

Tego typu bzdury nawet i wiele więcej możesz przczytać na byle jakim wp czy onecie.

Widze, ze sa dwie opcje: 1) nie ogladam tv w ogole. 2) ogladam wybiorczo.

Osobiscie sklaniam sie jednak do tej pierwszej opcji. Probowalam ogladac wybiorczo ale reklamy w przerwach mnie okropnie wkurzaly, najczesciej przelaczalam na inny kanal, gdzie....rowniez w tym samym czasie byly reklamy :shock:
Wiadomosci nie ogladalam zupelnie, bo prawdy nie mowia. Filmow nie ogladam, bo wole przezywac swoje zycie i moja rzeczywistosc niz jakas wymyslona przez jakiegos scenarzyste.
Angielska tv jest beznadziejna i musze stwierdzic, ze polska wypada o niebo lepiej.

Odkad zaczelam ogladac telewizje The People's Voice, nie potrzebuje innej.

Wiadomosci o tym co sie dzieje na swiecie czytam na necie lub mam z TPV.
Sport - strata czasu. Zawsze mi sie nasuwa na mysl powiedzenie: Chleba i igrzysk. Po prostu zajmuje sie ludzi ogladaniem jak sie inni ze soba scigaja, bija, zmagaja. W jaki sposob to niby ma uszlachetnic ogladajacego? Jak Indi stwierdzila lepiej samemu uprawiac sport :tak:

No i wiadomo, ze w internecie tez jest duzo dezinformacji ale uwazam, ze kiedy odetniemy sie od tv to i zmysl filtrowania smieci, manipulacji i klamstwa sie nam uaktywni, otworzy - jak zauwazyl Nibiru9.

Ogolnie to nie ma sie co ludzic, ze znajdziemy w tv glownego nurtu jakies prawdziwe informacje. Zawsze bedzie to prawda podana od jednej strony i w taki sposob aby za duzo nie powiedziec.

Ja mam taka awersje do tv od parunastu tygodni jednak do poczucia tego doglebnie, ze nie chce i niepotrzebna mi telewizja dojrzalam pare tygodni temu. Bylam osoba, ktora wlaczala tv tylko po to aby "cos tam gralo w tle", ogladalam iles tam edycji Big Brothera UK, lubilam ogladac filmy i dokumenty.
Teraz jakos mi to wszystko przeszlo.

Cytuj:
No pewnie że nie tylko informacyjne, jest też cała masa kretyznimu w stylu utalentowane tańce na lodzie z gwizdami itp. wszystko po to żeby ludzie przestali myśleć.

Tu się zgodzę że niektórymi programami rozrywkowymi przechodzą samych siebie ale mimo wszystko widz telewizji widzowi telewizji nierówny i nie będę jednakowo postrzegał osób gdzie jedna w TV ogląda Warsaw Shore i Taniec z gwiazdami a druga ogląda Jeden z dziesięciu i Jak to jest zrobione. Jednak po zdaniu...

Cytuj:
Są oczywiście też jakieś discovery wszelkiej maści które serwują jedyne słuszne teorie dla plebsu.

... uważam że stąd u Ciebie tak wielka awersja że oglądanie czegokolwiek w TV uważasz za jakiś straszny grzech bo widzę że dla Ciebie to jakaś forma dowartościowania się (jak i dla wielu ta cała wyimaginowana duchowość). Rozumiem że Ty nie jesteś plebsem tylko dlatego bo nie oglądasz TV. Ty się dowartościujesz tym że nie oglądasz TV tylko korzystasz z internetu, ktoś inny się dowartościowuje tym że Ty korzystasz z internetu a on praktycznie w ogóle nie spędza czasu przy komputerze tylko robi inne rzeczy a są i ludzie którzy uważają że tylko człowiek uprawiający sporty ekstremalne naprawdę czuje że żyje itd. A za 20 lat ludzie będą wyrzucać komputery i szczycić się tym że żyją bez korzystania z internetu a plebs porozumiewa się przez komunikatory.

Szczególnie nie ma co się szczycić całkowitą rezygnacją z TV jeżeli ktoś za bardzo zawierza pewnym źródłom internetowym chociażby jak Femina pisze że w wiadomościach prawdy nie mówią ale zapewne jest przekonana że w The People's Voice zawsze mówią prawdę i pewnie nie bierze pod uwagę że internetowe telewizje też mogą uprawiać swoją propagandę (a widziałem że w reptilian wierzy także co to za różnica czy ktoś uwierzy w reptilian z internetu a uwierzy np. w to "jak nam ta Unia daje" oglądając TVN). Chociażby raz oglądałem NTV wtedy kiedy Kim Dzong Un tak straszył atakami i oczywiście każde pierdnięcie w geopolityce już niektórzy uważają za początek III Wojny Światowej i jakiś koleś tam mówi do tego prowadzącego Alternews że Polska mobilizuje ileś tam tysięcy rezerwistów i ten siwy prowadzący się podnieca "niesamowite wiadomości, proszę państwa" i przekazuje to jako prawdę a okazuje się że my mamy wielokrotnie mniej rezerwistów niż podano tam że tylu się mobilizuje :P Te aletrnatywne telewizje mają tendencje do tego żeby co jakieś wydarzenie prorokować już wręcz apokalipsę (jak Alex Jones średnio co pół roku przewiduje że już na pewno dolar upadnie w ciągu miesiąca czy na YT jest taki kanał "Jason A" i gość tak samo co miesiąc straszy stanem wojennym w USA) i do tego żeby promować okultystyczno-komunistyczne sekciarstwo które również niszczy ludzi nie mniej niż nadmiar pustej rozrywki bo ja już wolę w towarzystwie czy jako partnerkę tzw. pustaka niż jakiegoś mądrego inaczej fanatyka kosmopolityzmu, ekologii czy równości.

Cytuj:
Sport - strata czasu. Zawsze mi sie nasuwa na mysl powiedzenie: Chleba i igrzysk. Po prostu zajmuje sie ludzi ogladaniem jak sie inni ze soba scigaja, bija, zmagaja. W jaki sposob to niby ma uszlachetnic ogladajacego? Jak Indi stwierdzila lepiej samemu uprawiac sport

Rozumiem że poświęcenie tych 2 godzin na obejrzenie meczu to też jest ciężki grzech bo przecież w tym czasie można "poszukiwać prawdę". Sorry ale prawda jest taka że chociażby zainteresowanie ezoteryką, zjawiskami paranormalnymi, ufologią itd. to jest taka sama pasja jak każda inna (w tym taka sama jak sport) a nie żadna jedyna i słuszna droga postępowania. A z tym że odciągają ludzi to rozumiem że każdy sport wymyśliły elity (jaszczury ofc) i go wypromowały na siłę. Każdy ma prawo do odrobiny rozrywki, każdy ma prawo do różnych pasji a nie że powinien siedzieć i czytać tylko artykuły o chemitralisach itp. Dla niektórych sport to tylko coś co "odciąga od prawdy" a sport ma trzy dobre plusy. Pierwszy plus to taki że przynajmniej niektórzy przedstawiciele zwykłego społeczeństwa mają szanse się wybić i nie być takimi zwykłymi niewolnikami mocno uzależnionymi od decyzji rządu i przynajmniej ci nieliczni dobrze pożyją i będą szczęśliwi (dla niektórych leszczy to oczywiście minus "bo za dużo zarabiają" itd.) a drugi plus jest taki że widać że patriotyzm jest bardzo niepożądany przez międzynarodową klikę a sukcesy sportowe zawsze przynajmniej chwilowo podnoszą poziom dumy narodowej i jak ktoś chce wynarodowić dany kraj to istotne jest też żeby podkopał rozwój sportu w tym kraju co by podbijani nie byli zbyt dumni i tym samym nie byli odpowiednio zorganizowani i skorzy do obrony. Trzy, sportowcy motywują do samodoskonalenia i w przeciwieństwie do celebrytów wypromowanych bo pokazali kawałek tyłka czy są tam czyimiś dziećmi dają po prostu ludziom dobry przykład.

Sport... tak, tak. Dzisiejszy sport ze sportem ma tyle wspólnego co biały z murzynem. Wszędzie korupcja i ustawiane spotkania/walki. Typowy odbiorca takiego przekazu i wydarzeń to leming który żyje w matriksie, więc who cares? Chleba i igrzysk!

Awatar użytkownika

Tenhan pisze:
Indi pisze:

Jedno nie musi wykluczać drugiego.

Wyklucza - jak uprawiasz sport, to nie masz najmniejszych szans znaleźć czas na oglądanie sportu w TV.
No chyba, że uprawiając wędkarstwo w niedziele ktoś nazywa to sportem.

Poza tym - o czym tu dyskutować?
Każdy uzależniony bedzie bronił swojego uzależnienia ja twierdzy - palacz przecież pali tylko okazyjnie, całkowicie to kontroluje. Pijak pije tylko piwo, a narkoman odurza się amfą tylko na imprezach - pełna wolność wyboru i niezależny umysł. Tv jest ok, całkowicie to kontroluję - tak sobie tylko DWIE GODZINY tracę z życia oglądając jak INNI uprawiają sport.

Jeśli ktoś wszedł chociażby na to forum, żeby coś poczytać (a juz nie mówię, żeby coś napisać), to nie ma bola, że nie kuma, iż współczesny pseudosport telewizyjny to totalny ogłupiacz dla mas, który jak skurg zauważył - ze sportem nie ma nic wspólnego.

A kiedy się o tym można najlepiej przekonać? UPRAWIAJĄC GO.

Jak zaczniesz uprawiać sport, to pogadamy ile masz czasu i ochoty na siedzenie przed TV i oglądanie ludzików kopiących kulkę w kratkę.
SPORT - piękna pasja, tylko dlaczego wirtualna?

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Też jestem wrogiem telewizora. Na szczęście nie mam go od przeszło roku. Przedtem to i tak tylko pogoda i trochę wiadomości.
Złodziej czasu i manipulator naszej psychiki oraz jak ktoś już to napisał wkurzające reklamy, które krzyczą z poziomem dźwięku o 20dB wyższym niż cała reszta.
Mam w związku z tym pewne braki: nie mogę przypomnieć sobie twarzy jakiegoś polityka, niekoniecznie wiem co wydarzyło się wczoraj gdy dyskutują w pracy o jakimś wypadku itp.
Na szczęście jest internet. Ilość osób, które wywaliły telewizor ze swojego domu dzięki niemu wciąż rośnie.

Cytuj:
Wyklucza - jak uprawiasz sport, to nie masz najmniejszych szans znaleźć czas na oglądanie sportu w TV.
No chyba, że uprawiając wędkarstwo w niedziele ktoś nazywa to sportem.

No to masz dość błędne myślenie bo jakoś nigdy nie miałem problemu z tym żeby samemu grać w piłkę, oglądać w telewizji co ciekawsze mecze oraz samemu osobiście chodzić na stadion na mecze lokalnego klubu. Dodatkowo znam też masę osób które potrafią to pogodzić np. jeden mój kolega trenuje futbol amerykański i też Super Bowla nie opuści, niektórzy trenują sporty walki i też gal UFC nie przepuszczają i tak mógłbym wymieniać. Samemu można potrenować i jednocześnie obejrzeć ten sam sport na najwyższym poziomie w wykonaniu zawodowców. Ile dzieciaków biega po boiskach i nazywa siebie Messim, chcą być tacy jak on itd. to co tylko na plakatach go widzą i czytają o nim newsy? Również można lubić dany sport a niekoniecznie samemu mieć predyspozycje lub możliwości żeby go uprawiać bo ja np. lubię skoki narciarskie bo są efektowne ale w rejonach gdzie są skocznie nie mieszkam więc pozostaje mi tylko oglądanie, wielu ludzi rajcują sporty motorowe a nie stać ich na zakup odpowiedniego samochodu/motocykla itd. W ogóle masz strasznie dziwne myślenie bo z tego wynika też że jak ktoś sam tworzy jakąś muzykę to nie powinien słuchać innych muzyków, jak ktoś pisze książki to nie powinien wcale czytać innych książek itd. Wymyśliłaś tą zależność na siłę i tyle.

Cytuj:
Poza tym - o czym tu dyskutować?
Każdy uzależniony bedzie bronił swojego uzależnienia ja twierdzy - palacz przecież pali tylko okazyjnie, całkowicie to kontroluje. Pijak pije tylko piwo, a narkoman odurza się amfą tylko na imprezach - pełna wolność wyboru i niezależny umysł. Tv jest ok, całkowicie to kontroluję - tak sobie tylko DWIE GODZINY tracę z życia oglądając jak INNI uprawiają sport.

Od kiedy robienie czegokolwiek sporadycznie jest uzależnieniem? (jedynie to może być droga do uzależnienia ale jeżeli ja ze swoją częstotliwością oglądania niby jestem uzależniony od TV to wychodzi na to że wszyscy jesteśmy uzależnieni od każdej rzeczy jaką robimy). Po pierwsze nie oglądam codziennie, po drugie porównywanie obejrzenia sobie skoków raz na tydzień czy jakiegoś lepszego meczu (dla mnie lepszy mecz to wypada nawet mniej niż raz na tydzień) do uzależnienia narkotykami to naprawdę trzeba być właśnie ezoterycznym wariatem. Tak jak napisałem, dla Was samozwańczych tybetańskich mnichów na widok telewizora trzeba mdleć albo dostawać ataku padaczki to wtedy jest się fajnym. A dlaczego piszesz komentarze w internecie !? Jesteś uzależniona od komputera ! Oddałaś telewizor 9 lat temu i czujesz się upoważniona do pouczania każdego kto choć w minimalnym stopniu obcuje z oglądaniem telewizji.

Poza tym myślenie że absolutnie każdy program w TV jest zmanipulowany, każdy program jest głupi i Warsaw Shore jest w tej samej linii co niektóre zajebiste programy np. z Discovery tak jak napisałem wcześniej o poszukiwaczach złota, o odnawianiu starych samochodów, o pokazywaniu pracy budowlańców budujących stadiony, biurowce itp. że obejrzenie tego samego filmu w TV jest złe a w komputerze jest dobre to jest już ostra paranoja. Bo jakby David Icke dostał program na jakimś Discovery Science to pewnie byście się wszyscy podniecili i to oglądali (albo od razu uznali że to jednak agent bo go do TV wzięli).

Ja po prostu podchodzę do wielu rzeczy z TV z dużym dystansem, wybieram sobie co mnie interesuje a co nie a to niektórym z tutejszych wrogów TV jest bliżej do paranoi. Szanuje decyzje o tym że ktoś całkowicie zrezygnował z TV, bo jeżeli ktoś czuje że nie jest mu ten przedmiot do niczego potrzebny to po co ma płacić za coś czego nie potrzebuje ale to nie oznacza że ta decyzja to od razu jakiś awans społeczny a kogoś kto raz na jakiś czas obejrzy coś w TV można od razu wyzywać od plebsu, od uzależnionych itd.

Prawda jest taka że kwestią czasu jest że część ludzi ogólnie zrazi się do technologii i już nie całkowita rezygnacja z TV a całkowita rezygnacja z technologii to dopiero będzie wyczyn :P Już jest kampania "wyloguj się do życia" gdzie właśnie osoby siedzące przy komputerze pokazuje się jak ćpunów na głodzie i osoby popierające tę kampanię mogą Was tak traktować bo przecież moglibyście w tym czasie uprawiać sport, iść na koncert, robić cokolwiek na dworze zamiast pisać na forum davidicke.pl

Najzabawniejsze jest to że jakbym napisał że w ogóle nie oglądam telewizji i nawet sport oglądam na streamach a nie w TV to nikt by się nie przyczepił do mnie o oglądanie sportu.

Chleba i medytacji !

Cytuj:
Poza tym myślenie że absolutnie każdy program w TV jest zmanipulowany, każdy program jest głupi i Warsaw Shore jest w tej samej linii co niektóre zajebiste programy np. z Discovery tak jak napisałem wcześniej o poszukiwaczach złota, o odnawianiu starych samochodów, o pokazywaniu pracy budowlańców budujących stadiony, biurowce itp. że obejrzenie tego samego filmu w TV jest złe a w komputerze jest dobre to jest już ostra paranoja.

Właśnie o to w tym chodzi bo kłamstwo włożone pomiędzy dwiema prawdami też staje się prawdą.

Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, 15:49 przez skurg, łącznie zmieniany 1 raz

nie ogladam telewizji chyba jakies 2 lata , choć mam telewizor w domu u córki w pokoju bo ona oglada te seriale ,, PIERWSZA MIŁOSC , na mnie działa już denerwująco nie potrafiłabym ogladnąć nawet jednego filmu z tymi ich reklamami, filmy ogladam na kompie

-- ndz 26 sty 2014, 08:49 --

amerina1000 pisze:
nie ogladam telewizji chyba jakies 2 lata , choć mam telewizor w domu u córki w pokoju bo ona oglada te seriale ,, PIERWSZA MIŁOSC , na mnie działa już denerwująco nie potrafiłabym ogladnąć nawet jednego filmu z tymi ich reklamami, filmy ogladam na kompie

Dziś moge powiedzieć że telewizor mnie drażni wszedzie widze manipulację i kłamstwo w wiadomościach reklamach a nawet w tych smiesznych odcinkach ,,Trudne sprawy .. czy Dlaczego ja ,, to sa czyste manipulacje ludzmi a zachowanie tych aktorów jest poniżej dna, nie moge nawet tego ogladać DLATEGO NIE OGLADAM

amerina1000 pisze:
wszedzie widze manipulację i kłamstwo w wiadomościach reklamach a nawet w tych smiesznych odcinkach ,,Trudne sprawy .. czy Dlaczego ja ,, to sa czyste manipulacje ludzmi a zachowanie tych aktorów jest poniżej dna, nie moge nawet tego ogladać DLATEGO NIE OGLADAM

Energetycznie odbieram te programy bardzo negatywnie. To fabryka negatywnych emocji i zastepczych tematow. Te programy pokazuja straszliwie zafalszowany swiat, ze niby ludzie sa zli i maja same problemy. To nie jest prawda.
Dodatkowo pokazywane sa chore schematy zachowan w sytuacjach "problemowych", czyli darcie ryja na kazdego, nerwy i agresja.

Bardzo negatywne programy, bardzo...

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Ostatnio przez chwilę przełączyłem na jakiś program typu "trudne sprawy" czy jakoś tak i aż mnie w dołku cisnęło od tego :D Tyle głupoty, pustej agresji w tych programach emanuje, że aż dziw, jak to można długo oglądać :D

Awatar użytkownika

Ja mam o tyle problem, że jako jedyna (dorosła) w domu nie oglądam tv, nie cierpię jej, tego irytującego brzęczenia w tle, nie mogę zebrać myśli. Bezdennie głupie filmy, wiecznie w nich przemoc, zakłamanie i te chore oznaczenia od 12 i 16 r. życia - nieadekwatne z zawartością, kretyńskie kabarety, programy rozrywkowe - wiadomo po co to i dla kogo. Powiem Wam, że ciężko jest w dzisiejszych czasach wyłamać się, zabrać dzieciakom tv i komputer, nasiąkły już tym ... Ja przede wszystkim młodszego nie posłałam do szkoły, odizolowałam go od wszechobecnie panującej szkolnej głupoty, gierek komputerowych i tępego lampienia się w tv ... U mnie w domu generalnie są kłótnie o tv, że w ogóle jest włączana :bangheadwall:

Cytuj:
Ja przede wszystkim młodszego nie posłałam do szkoły, odizolowałam go od wszechobecnie panującej szkolnej głupoty, gierek komputerowych i tępego lampienia się w tv ... U mnie w domu generalnie są kłótnie o tv, że w ogóle jest włączana :bangheadwall:

Brawo, proponuję sabotaż. Niby idiotbox się rozwalił, a na nowy nie ma pieniędzy i koniec tematu. Po miesięcu wszyscy się przyzwyczają.

Awatar użytkownika

Bez przesady z tym Tv. Osoba świadoma pewnych patologii nie musi się obawiać oglądać wiadomości, programy rozrywkowe i tak dalej, bo będzie zawsze widziała to "z boku". Jednak przyznaję, że dla osób niewtajemniczonych i nieświadomych wielu zjawisk telewizja wyrządza ogromne spustoszenie ;)

Zawartość programowa i tzw. pożal się boże "misyjna" mediów - nomen omen - publicznych jest zwyczajnie nie do strawienia. Panel LCD jeśli już jest można wykorzystać do oglądnięcia od czasu do czasu czegoś fajnego z dvd, albo w dobrej jakości z netu czy przeglądania zdjęć albo wyświetlenia obrazu z monitoringu.

Niestety jesteśmy w POlsce i nawet gdy nie oglądamy tego pożal się boże publicznego repertuaru archaiczne przepisy nakazują opłacenie abonamentu rtv przy czym nie można opłacić samej tv. A po prowadzeniu opłaty audiowizualnej możemy nie mieć żadnego odbiornika rtv a i tak będziemy zmuszeni płacić opłatę za nic i to nawet kilkukrotnie (w zależności od tego jak będzie naliczana i jak egzekwowana oraz jakie będą ewentualne upusty, rabaty czy zwolnienia z opłaty) podobnie jak reprograficzną czyli kilka procent od wartości urządzenia służącego zwielokrotnieniu materiałów multimedialnych lub nielicencjonowanemu ich odtwarzaniu.

Zamiast drugiej Japonii czy Irlandi mamy drugą Koreę Płn.

Uczciwe rozwiązanie tej sprawy powinno wyglądać tak, że sygnał tv publicznej jest zakodowany i każdy kto chce go odbierać wykupuje możliwość dekodowania i oglądania. Wtedy zobaczymy ile procent będzie chciało odbierać to badziewie.

Zmiana sposobu nadawania z analogowego na cyfrowy jest jedynie zmianą technologiczną, bez żadnych zmian mentalnych w środowisku rtv, programowych czy w przepisach tego dotyczących.

Cytuj:
Uczciwe rozwiązanie tej sprawy powinno wyglądać tak, że sygnał tv publicznej jest zakodowany i każdy kto chce go odbierać wykupuje możliwość dekodowania i oglądania.

Ale wtedy nikt by tego nie kupował i nikt by nie płacił. A idea jest tak żeby wydoić cały naród na ładnych parę milionów.

Właśnie i niestety z powyższego powodu opłata audiowizualna będzie przymusowa jak wszystko w DEMONkracji.
Nie musisz oglądać ale MUSISZ płacić.

Ciekawe jakie wytyczne ustalą do pobierania opłaty AW i jakie będą demokratyczne środki przymusu - egzekwowania opłaty.

Proponują od licznika elektrycznego lub adresu zameldowania czy coś w tym guście bo meldunek miał być zlikwidowany.
Tak czy inaczej ktoś kto posiada np. 3 nieruchomości zapłaci 3-krotnie tą samą opłatę choć logiczne jest, że nie będzie w tych trzech miejscach jednocześnie korzystał z przekazu rtv więc opłata AW będzie przez wynajmujących wliczana najmującym mieszkanie czyli dodatkowe 10 zł /mc.

Jeszcze innym rozwiązaniem w przypadku obowiązku zapłacenia opłaty AW powinien być wybór na jaką stację ma iść opłata. W obecnych planach ma być jeden wór (budżet rtv) z którego ma być również finansowany prywatny Polsat czy TVN.
Jeśli opłata ma być obowiązkowa i trudna do uniknięcia każdy powinien mieć wybór na jaką stację płaci.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]