Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 05 gru 2021, 18:26

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

A ja nieraz puszczam wodze fantazji i mysle co by było, gdyby na całym swiecie w jednym momencie padły wszystkie telewizory np. wyniku jakiejś globalnej awarii czy czegos w tym stylu.
Najpierw masowy szok, agresja, może nawet doszłoby do uzycia siły żeby wyładować złość. Jakiś czas rzucania się a później... EUREKA! Wybudzanie z hipnozy i ujrzenie po tylu latach spania ile kolorów nas otacza, dostrzeżenie natury, drzew, ptaków, nieba, powrót normalnych relacji międzyludzkich.
Ah, co ty byłby za wspaniały czas! :D

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 02 lut 2014, 16:17 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

prawdopodobnie masz rację delicja w każdym detalu :)

Fellow Craft * 2nd Degree

delicja85 a moje wodze fantazji idą jeszcze dalej i wyobrażam sobie, że znika internet, tv, telefony, a nawet elektryczność. Może do ludzi dotarłoby, że jesteśmy na łasce rządu. Może wyszliby z domów i spędzili ze sobą więcej czasu. Tylko zjednoczeni ludzie są w stanie zmienić nasza pozycję względem rządu, który traktuje Nas jak bydło :uoeee:

Intendant of the Building * 8th Degree

Jewelir, byłby hardcore gdyby nie było prądu ;) Ja już kiedyś o tym pisałam, że odejmij ludziom nogi (rodzą się z tym)-dadzą radę. Zabierz im prąd (jest im dane)- pozabijają się, gwałcąc i rabując przy okazji.

Rzeczywiście z tym tv, jest nie lada problem, bo 20/24 serwuje idiotyzmy. Tylko tak mi się wydaje, że to każdy musi o siebie zadbać. Indi ma rację, że 99% osób oglądających namiętnie telewizję, jest uzależniona.
Tylko z tym fantem nic nie da się zrobić, bo do puki uzależniony sam nie zda sobie sprawy z tego, że traci czas i karmi się 'trudnymi sprawami' i 'faktami' w których 99.99% informacji, są przesycone agresją, niepokojem, przemocą, strachem i sensacją, tak długo nie da się takiej osobie pomóc.

Ja tu się nie chcę uważać, za jakąś ''oświeconą'' (co za idiotyczne określenie swoją drogą), ale nie ma co ukrywać, że jest wiele osób, które są...dziwne. Praca-konsumpcja-reprodukcja-śmierć. Niby nic w tym złego- gdyby istniała w tym też jakaś alternatywa.
Więc nie mam pojęcia czy takim osobom w ogóle da się jakoś pomóc i czy ma to sens. Przestaną siedzieć przed tv, to popadną w alkoholizm.

To co pokazuje telewizja jest zdominowane przez rozrywkę. Niestety ale takie są oczekiwania uzależnionych.
. Objawia się to w taki sposób, że słyszysz słowo Telewizja a myślisz Rozrywka.. To błąd!
Sposób w jaki przekazuje się tam informacje również daje mi to samo do myślenia.

Odejścia od telewizji nie będzie bo nie ma zaszczepionego [!?] od tego społeczeństwa. Ale trzeba
pokazywać własną drogę aby inni mogli zauważyć, że sami mamy wybór co oglądać, czemu poświęcać
uwagę i swój prywatny czas.

Niktu

"Problem" z rozrywką jest taki, że wiekszość rzeczy, które ludzie uważają za rozrywkowe (bo tak pokazują w tv) jest droga. Po co płacić za koncert skoro w tv coś puszcza albo z neta ściganie nielegalnie. Po kupić książkę skoro Metro darmowe. Po co płacić za kawę w kawiarni skoro można popisać na gg i udostępnić inwigilacji wszystko co mamy na myśli ;\
I tak ludzie zamykają się w domach dazac do destrukcji.

Jewelir pisze:
"Problem" z rozrywką jest taki, że wiekszość rzeczy, które ludzie uważają za rozrywkowe (bo tak pokazują w tv) jest droga. Po co płacić za koncert skoro w tv coś puszcza albo z neta ściganie nielegalnie. Po kupić książkę skoro Metro darmowe. Po co płacić za kawę w kawiarni skoro można popisać na gg i udostępnić inwigilacji wszystko co mamy na myśli ;\
I tak ludzie zamykają się w domach dazac do destrukcji.

Nie mają pieniędzy to i mówią, że drogo. Nie mają na wyjście z domu ale wydają na papierosy i alkohol i to niemałe pieniadze. Przy telewizorku trzeba się jeszcze napierdolić jak i dwa piwka jebnąć przed snem ...
a na to miesięcznego abonamentu jak przy internecie nie ma... szkoda gadać... Niktu

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Wywaliłam telewizor 8 lat temu i jestem zdrowsza. Wiele zmanipulowanych bądż zmyślonych informacji do mnie nie dociera. Mam więcej czasu dla siebie i przyjaciół. Nie wkurzam się na reklamy a to co potrzebuję wiedzieć znajduję w internecie. Coraz wiecej moich znajomych pozbywa sie telewizorów lub nie włączają bo twierdzą, że ich własne życie jest ciekawsze od tej papki dla matołów :D

W moim przypadku powód do nie oglądania TV był prosty - brak kasy

W 2002 roku zaczęłam studia, wyjechałam, mieszkanie w akademiku, a w nim brak TV - szkoda było kasy na kupowanie odbiornika, nie mówiąc już o jakiś kanałach...

Odzwyczaiłam się i te 5 lat jakoś bez tego medium przeleciało, bo byli znajomi i internet, a sam tv w domu rodziców tylko od święta.

Na studiach było spoko, ale potem w pierwszej i drugiej pracy faktycznie nie było wspólnych tematów przy kawie z innymi pracownikami, dopiero wtedy zaczęłam podglądać tv znowu u rodziców i znajomych, żeby być na czasie, ale nadal nie kupowałam odbiornika, bo szkoda mi było kasy :P

To, co wtedy widziałam, było dla mnie jakieś za płytkie, takie nijakie (nie wiem jakiego słowa tu powinnam użyć). Czy program dokumentalny, czy wiadomości, czy film, miałam wrażenie, że twórcy mają mnie za idiotę i uważają, że więcej informacji nie przyswoję, nie ma potrzeby nic wyjaśniać, nie widzę braku logiki w wypowiedziach/dialogach, wciskania mi truizmów, już nie wspominając o ich sztuczności - przynajmniej takie były moje wrażenia. Dałam sobie z tym spokój, bo chyba nie byłam w "targecie". Jak marnować czas, to chociaż na coś, co mnie wciąga.
Poza tym lata polegania na internecie przyzwyczaiły mnie, że wiadomości/film/program dokumentalny oglądam wtedy, kiedy to ja mam czas, a nie akurat leci, nie mówiąc już o doborze tematyki (czyli wybieram o czym chcę teraz się dowiedzieć). Potem znowu zmieniłam pracę i w tej obecnej prawie już wszyscy z mojego działu nie oglądają tv, 2 kolegów tylko sport.

Nie jestem w żadnym wypadku jakoś specjalnie anty-tv nastawiona, w końcu przez te wszystkie lata byłam i nadal jestem odbiorcą treści produkowanych dla tv, tylko już nie w tym tradycyjnym formacie z podziałem na stacje tematyczne, tylko samodzielne wyszukiwanie konkretnie tego, na co właśnie teraz mam czas i ochotę. Dużo materiałów jest obecnie na serwisach streamujących (najwięcej "natrzepałam" produkcji dokumentalnych i seriali, głównie koreańskich ;P) poczytać zawsze można o bieżących wydarzeniach na portalach różnych opcji politycznych albo branżowych i jeszcze czasem jakiś "oświecający" komentarz się zdarzy, nawet przy głupim artykule.

Przyznam się, że przydałby mi się taki globalny serwis w stylu www.goodreads.com, gdzie mogę sobie zakreślić kryteria np. gatunek: sensacja, bohater: kobieta lat 40-60, miejsce akcji: Australia, czas akcji: lata 20 XXw. albo Lista dzieł łączących: historyczne + paranormalne + komedia + niepełnosprawny bohater itd.
i tak wyszukiwarka zrobi mi listę filmów czy seriali, które spełniają kryteria, żebym mogła wybrać coś do obejrzenia. To samo z dokumentami czy newsami. Dopiero wtedy z czystym sumieniem byłabym gotowa płacić abonament za dostęp do treści i jeszcze obejrzeć jakąś dopasowaną pode mnie reklamę :P

Nie mogę powiedzieć, że nie oglądam tv, tylko że zmieniłam środek i metody łączności, bo doszły treści czytane i komentarze innych użytkowników/dyskusja.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

W miejsce TV wszedł komputer i zamiast przez telewizorem ludzie siedzą przed komputerem po -7 -10 godzin na dobę. Jaka to różnica?

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

No jaka?Kolosalna
Oglądasz ,a w większości czytasz to co chcesz o danej porze.Reklamy sobie możesz w większości
powyłączać stosując filtry [nie są jakieś durno rozwleczone],a nie ślęczeć i w badziewie się gapić z 15 min-czyli "w przerwach pomiędzy reklamami zapuścimy państwu film". :lol:

Nawet jak spojrzysz tu na Forum,gdzie również przebywasz,to możesz praktycznie tą bytność ująć w następną jakąś ramkę adekwatną do serialu "Na wspólnej". :o
No i?
Wiem-tylko,że to nie jest aż takie uzależnienie.

I nie przegapisz w necie jakiegoś artykułu czy nawet filmu,bo dalej będzie i sam wybierzesz kiedy do tego zasiądziesz czy w ogóle.Oj,róznica jest spora przecież.

Pozdrawiam

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Różnicą pomiędzy internetem a TV jest też sam odbiór treści, który w większości jest tekstowy. Bo przynajmniej mi się nie chce oglądać nawet retransmisji wiadomości TVN czy innego badziewia, jak mogę to szybko przeczytać. I tutaj jest wielka różnica, bo TV gra na emocjach: obraz, dźwięk, komentarz, ton głosu i tak dalej - to wszystko tworzy atmosferę i podświadomie wzbudza emocje. A czytając nawet jakiś bulwersujący artykuł o aferach czy głupocie rządzących to jest to przekaz bardziej merytoryczny i bez emocji - a to już w moim przekonaniu bardzo dużo.

Wczoraj właśnie na sekundę dosłownie popatrzyłem w TV, leciał jakiś reportaż na Polsacie News o katastrofie smoleńskiej, w sumie zwykłe takie wiadomości, i po chwili oglądania tego aż mnie zaczęło ściskać w klatce piersiowej ;) Czułem realne, fizyczne doznania z przyswajania sobie tych głupot i uleganiu emocjom przez nich serwowanych (powtórki z żałoby: płacz, trumny, rozbity samolot, w tle smutne melodie...).

LamConcept pisze:
Wczoraj właśnie na sekundę dosłownie popatrzyłem w TV, leciał jakiś reportaż na Polsacie News o katastrofie smoleńskiej, w sumie zwykłe takie wiadomości, i po chwili oglądania tego aż mnie zaczęło ściskać w klatce piersiowej ;) Czułem realne, fizyczne doznania z przyswajania sobie tych głupot i uleganiu emocjom przez nich serwowanych (powtórki z żałoby: płacz, trumny, rozbity samolot, w tle smutne melodie...).

Reakcja prawidłowa. Jakby powiedział DI masz postrzegać pewne wydarzenia, myśleć o pewnych ludziach
o świecie w odpowiedni z góry określony sposób.
Jakby powiedział Rafał Ziemkiewicz jest to zabieg polegający na przesunięciu emocji, i
pokierowaniu nimi w taki sposób aby uzyskać odpowiedni efekt na widzu-ofierze.

Jak się nie ogląda telewizji to takie szwindle wychwytuje się błyskawicznie jak tylko spojrzeć w ekran
"zwierciadełka". Świetnie o tym opowiada
Alan Watt w "Szok i Trwoga". Masowe procesy manipulacji. Niktu

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Tak się robi reklamy dla mas,w wielkim skrócie.
Kontrola zachcianek,przez wzrok do podświadomości.
Właściwie to nic nowego dla tych,którzy się nie dają ogłupiać na każdym kroku,oglądając to w tv czy na billboardach....etc

eTalks - Sekrety Marketingu spożywczego - napisy PL
phpBB [video]

Intimate Secretary * 6th Degree

Od czasu gdy używam internetu,przestałem niemal w ogóle oglądać TV.Ogłupiająca skrzynka jest potrzebna do
ogłupiania ludzi ,gdyż jak ludzie słyszą kłamliwe wieści na temat dobrego stanu gospodarki w państwie i że nawet za paręnaście lat
będzie potęgą europejską :lol: :haha: :lol: :haha: :lol:
(Zapomnieli dodać że obecnie w Polsce są polikwidowane lub sprywatyzowane niemal wszystkie należące do państwa zakłady przemysłowe.Służba
zdrowia i edukacja leży-niedofinasowane.65 % ludzi pobiera najniższą pensję,bezrobocie 14 % ,20 % żyje w nędzy) .
Zmanipulowane masy będą spokojne o swoją przyszłość. :cwaniak:
Oraz media zapewnią im prymitywną rozrywkę typu kabarety , ,,Taniec z Gwiazdami'' czy seriale typu Trudne sprawy ,wtedy ludzie będą zajęci głupotami i nie będą mieli ochoty postawić się złodziejskiemu rządowi.

Entered Apprentice * 1st Degree

Pamiętaj jedno!

W internecie jest tak samo pełno manipulacji różnego typu co w telewizji. To od Ciebie zależy jak postrzegasz świat i jak potrafisz rozgraniczyć treść z manipulacją.

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

komabra pisze:
Pamiętaj jedno!

W internecie jest tak samo pełno manipulacji różnego typu co w telewizji. To od Ciebie zależy jak postrzegasz świat i jak potrafisz rozgraniczyć treść z manipulacją.

Tu się nie zgodzę w telewizji masz iluzję wyboru 122 kanały należące w większości do tych samych korporacji i papka leci.

Obrazek

Obrazek

W internecie masz wybór, ponieważ nie tylko korporacje mogą w nim umieszczać informacje.

Abstrahując od telewizji i internetu i co bardziej szkodzi czy nie, to obserwuję negatywny wpływ techniki multimedialnej jako takiej na ... zdrowie.

Mam na myśli uzależniajacy wpływ ekranów pomijając jakie treści one nadają. A jest ich w domach coraz więcej. I tak przeskakujemy z jednego na drugi. Kiedy zdecyduję się wyłączyć wszystko odruchowo sięgam po smartfon. Dla mnie poważnym objawem tego ... problemu są już dwa ekrany w jednym pokoju czyli włączony tv i np. laptop. To już poważna sprawa , zauważyłem mimowolne gapienie się w dwa ekrany na raz.

Myślę, że każdy może opowiedzieć własną historie jak to działa i jakie to przynosi ze sobą skutki.

Zaczynam gołym okiem zauważać postępujące zniewolenie od techniki. Odejście od tego jest jednocześnie proste ("switch the fuck off") a zarazem trudne... bo to powoli temat tak trudny jak np. całkowite zrezygnowanie z elektryczności w domu.

Trudniejsze tym bardziej że pracujemy na tych gównach.

Niktu

Nie mam hajpnotyzera juz z 8 lat jakos. Dokladnie nie liczylam, ale jakos wraz z narodzinami sredniej poszedl precz.

Co osobiscie lubie od czasu do czasu zrobic. Tak raz na 2-3 m-ce :mrgreen: , to calkowite odciecie od neta, telefon w sposob ograniczony. Czyli jedynie stacjonarka w domu i jak mnie nie ma, to niech sie ludzie nagrywaja, jak cos waznego oddzwonie.

I to jest genialne. Czasu nagle tak duzo, tyle przestrzeni. No co jakis czas mam totalny odrzut od tych wszystkich dobrodziejstw i pomimo, ze do gluszy nie uciekam, jakis sposob izolacji stosuje.

Co do tv jeszcze, absolutnie nie ciagnie mnie do tego smietnika. Jak chce obejrzec jakis film, docelowo szukam, ogladam w dogodnym dla mnie czasie.

Nie zasmiecam sobie glowy reklamami, zmanipulowanymi wiadomosciami. Takze zakupu telewizorni nie przewiduje.

Awatar użytkownika

U mnie nie ma pudła dokładnie od roku 2002, czyli będzie już 12 lat. Podobnie jak ktoś powyżej, zaczęło się od wyjazdu na studia. Do dzisiaj od tamtej pory nie miałem w domu telewizora. I mieć nie planuję. Z żoną czasem się tylko zastanawiamy co będzie gdy nasza czteroletnia córka zacznie być z tego powodu szykanowana w szkole, bo pewnie się zdarzy.
Internet rzeczywiście, pełny jest śmieci ale tutaj Ty decydujesz co będziesz odbierał, testowana jest Twoja inteligencja, zdolność wnioskowania z przesłanek i odrzucenia syfu od rzeczy wartościowych. Poza tym czytasz, nie bezmyślnie patrzysz. Ile się mówi o wtórnym analfabetyzmie i tym, ze statystyczny Polak czyta pół książki na rok? W internecie można sporo nadrobić w tej materii, a i ortografię można poćwiczyć :)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Po obejrzeczniu tego filmu już nigdy nie uwierzysz telewizji cz I
phpBB [video]

Po obejrzeczniu tego filmu już nigdy nie uwierzysz telewizji cz II
phpBB [video]

=
dodam jeszcze takie coś,eng.
:
Illuminati Black MagiK Television Tricks REVEALED!!
phpBB [video]

i info dodatkowe-materiał filmowy zazębia się z tematem:
kontrola-umyslu-zbagatelizowany-fakt-wspolczesnego-swiata-t10216.html
czyli wpływ massmediów na widza :evil:

Fragment filmu "Wojna światów - Następne stulecie" z 1981r. Ponadczasowa mowa Romana Wilhelmi.

phpBB [video]

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Ja telewizji nie oglądam już...hmmmm...ok 6 lat :mrgreen: Czasem jest ciężko, telewizja i programy to często jedyne o czym rozmawiają ludzie w moim otoczeniu, a ja często czuję się niezręcznie że nic nie wiem. Nie znam "gwiazd", nie wiem kto kim jest i co robi, nie oglądam tych "super śmiesznych" reklam i programów rozrywkowych, a dla niektórych to jest szokujące i muszę się tłumaczyć. Czasem mam ochotę kupić telewizor, choćby jak sprzątam żeby coś sobie leciało w tle, np. kochałam zawsze filmy dokumentalne. Ale mimo wszystko NIGDY do tego nie wróce. Widzę po znajomych jakie mają wyprane mózgi i powtarzają co mówią w telewizji jakby sam Pan Bóg im to powiedział i to jest i musi być święta i jedyna prawda. I kiedy mówię im że to jest propaganda to patrzą na mnie jak to ja bym była tą zwariowaną i mówią: "Nie, nie możliwe, mówili o tym w wiadomościach, w TELEWIZJI" a mi wtedy opadają ręce....więc ja bardzo serdecznie z ten telewizor dziękuję :bangheadwall:

dokładnie, malo jest wokolo ludzi, ktorzy potrafia na rzeczywistosc spojrzec inaczej, ja z checia spotkalabym w "realu" wiecej osob, ktore potrafia rozmawiac o czyms innym niz o tym co lecialo w TV, tylko gdzie poznac takich ludzi? By nie byc postrzegana za wariata?

Dla mnie telewizor to takie samo źródło wiadomości jak gazety czy też Internet. Dla osób które są w stanie selekcjonować informacje to bardzo dobre źródło wiedzy, w szczególności gdy idzie o jakieś podstawowe informacje.
Wiem że teraz panuje wręcz moda na nieoglądanie telewizji ale nie przesadzajmy ..

Wiem że teraz panuje wręcz moda na nieoglądanie telewizji ale nie przesadzajmy ..

Tu już nie idzie wydaje mi się o modę, a o sam fakt, że coraz więcej ludzi przekonuję się jak bardzo manipuluje się faktami, o ilu rzeczach się nie mówi, czy widzi się w końcu wręcz nachalność we wpajaniu negatywów. Telewizja jest przesycona agresją i erotyzmem, a budowanie poziomu oglądalności polega na podsycaniu tych elementów w emitowanych programach. To mnie właśnie bardzo zniechęca do oglądania TV. Nieraz są programy które z chęcią bym obejrzał, ale jak widzę np. prowadzącą z cyckami prawie w całości wywleczonymi z dekoltu, to mnie odpycha. Kolejny poważny zarzut mam taki, że TV, a zwłaszcza główne programy informacyjne nie podają opinii publicznej wielu ważnych informacji. Informacje w TV opierają się w zdecydowanej większości na polityce, aferach i agresji. Bardzo rzadko kiedy znajdę w tych informacjach coś co mnie interesuje. Z telewizorem także nie porozmawiam, nie zadam mu pytań. Siedzę grzecznie w fotelu i pozwalam wpajać w siebie informacje których nie jestem w stanie zweryfikować. Na dłuższą metę, kiedy stanowi to jedyne źródło informacji człowiek wypacza swoje postrzeganie, i wydaje mu się, że skoro powiedzieli w TV to znaczy ze tak jest.

Internet, a zwłaszcza główne portale polskie nie są dużo lepsze. One także - choć w odrobinę mniejszym stopniu wykazują tzw. poprawność polityczną. Nie mniej cenię sobie internet z uwagi na fakt, że informacje nie narzucają mi się. Tu muszę wykazać swoją wole klikając jakiś artykuł, i co najprzyjemniejsze, a o czym ktoś wcześnie powiedział, informacje nie są oblepione w emocjonalną otoczkę, w postaci dźwięku czy obrazu. Internet daje też możliwość polemizowania na rożne tematy, pomaga w poszerzaniu swoich zainteresowań, wyszukiwaniu nowych interesujących znajomości. Nie mniej, znajdzie się w nim także masę bzdur, a cała sztuka polega na oddzieleniu ziarna od plew. W przypadku internetu oddzielić to ziarno się da, w przypadku TV niestety nie.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

kapitalizm, demokracja... (+18)
phpBB [video]

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

dar66 pisze:
kapitalizm, demokracja... (+18)
phpBB [video]

Aua, boli od oglądania. I tak pokazuje, że samo nie oglądanie telewizora wiele nie zmienia... To tryb życia trzeba zmienić, bo bullshitowych i programujących treści i przekazów podprogowych w necie też nie brakuje. A raczej wskazywałby na to: włączmy wreszcie odpowiednie myślenie i weźmy się do roboty, bo czekać na cud nie ma co eh.

Ostatnio oglądam tv i ten dokument https://www.youtube.com/watch?v=wrtZbE1ziNo spójrzcie od 8:16 na jej oczy.

Awatar użytkownika

Randy pisze:
Ostatnio oglądam tv i ten dokument https://www.youtube.com/watch?v=wrtZbE1ziNo spójrzcie od 8:16 na jej oczy.

Za kamerzystą/fotografem jest lampa. Odbija się od oczu. Przestańcie już wszyscy.

Nie oglądam TV od ponad roku. Czasem zerknę, raz na rok, gdy odwiedzam mamę i akurat ogląda.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]