Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 paź 2020, 16:37

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

phpBB [video]

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 01 wrz 2010, 15:01 
VIP Member
Awatar

@Wyspa... :uścisk:

Pokój;)

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Bo to jest prawda :tak:

Provost and Judge * 7th Degree

Pfff... ja tam nie wierze w typka co sobie lata i wypatruje czy nie grzesze... Dlaczego bog, nie zrobil aby wszedzie bylo swiatlo i bylo cieplo?

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Żebyś korzystał ze swojej wolnej woli i rozumu a nie wygrzewał się ciągle w słońcu. :D

a zeby to pojac, ze Bog nas swoja miloscia ogarnia, musze cofnac sie do samych poczatkow.
BOG=JESUS CHRISTUS,
pierwsza istote, ktöra stworzyl, byla sadhana jako dualnosc Boga. ona miala sie uczyc mu pomagac przy
stwarzaniu wszechswiata.
z wlasnego popedu stworzyla sadhana nasza ziemie oraz wiele innych cial kosmicznych a i istoty ziemskie, przeciwniajac sie Bogu.Bog nie byl by Bogiem, jezeli by ja zniszczyl, wyslal ja za to z niebianskich swietlnych
sfer do grubej gestosci (materialnej) a wraz z nia to wszystko co stworzyla, nas tez, na ziemie. t.z.
ze sadhana od tej pory jako meski lucyfer miedzy nami mieszka.
musze tu dodac, ze sadhana tylko nasze cialo stworzyla, dusze dostalismy jednak od Boga.
na planecie ziemia mamy najgorsze warunki zycia w poruwnaniu z innymi planetami, gdzie lucyfer nie ma mozliwosci dzialania. ale na zadnej innej planecie nie ma takiej mozliwosci, jak tu, dotarcia do calej wielkosci
Boga.
wiemy takze, ze nasza dusza, bo od Boga jest wiele silniejsza od naszego ciala, ktore wiele cech i sklonnosci
od lucyfera przejelo, stad ten chaos i tragedie od poczatku naszego istnienia.

pozdrawia danger :)

jestem dumna z mojej ortografji zyjac 30 lat poza krajem. ;p

o.O aha... ty tak na serio?

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Tez kasowałem ticzerów (autorytetów od wiedzy narzuconej i przyjętej poza kontekstem jako tej prawdziwej) na teksty ale nie az tak :zęby: :zęby:

phpBB [video]

Ja mam takie swoje spojrzenie na to wszystko...

Powiedzcie mi: Kto sworzyl Boga?

Kto stworzyl tego co stworzyl Boga? (Zamknieta petla)

Sam bog sie stworzyl?

Ale aby sie stworzyc, musial juz istniec nie?

Jesli bog powstal z niczego, to inne rzeczy tez moga? Wtedy to wogole eliminuje boga...

Jaka jest moja konkluzja?

Taka ze jeszcze wystarczajaco swiata nie rozumiemy, aby odpowiadac na takie pytania....

Pozdrawiam!

Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Ja nigdy nie obwinialem Boga za zlo. A to ze istnieje zlo na ziemii to tylko wina ludzka. Bog nie moze ingerowac w zycie ludzkie bo kazdy ma z nas wlasna wole. Jak wiadomo czlowiek najlepiej uczy sie na wlasnych bledach.

Jesli chodzi o istnitnie Boga< Kreatora, Superswiadomosci lub Programiste w zaleznosci jak kto chce to nazywac to mysle ze istnieje od zawsze. Czas nie istnieje. Dlatego pytajac kto stworzyl Boga wydaje mi sie smieszne bo to jest utozsamianie Boga jako osoby lub postac. Niestety wiekszosc ludzi utozsamia Boga jako osobe cos w stylu gandalfa ktoy jezdzi na bialym koniu chroni dobrych ludzi a zlych razi gniewem :język: Dlatego powstaja pytania kto i kiedy stworzyl tego gandalfa(boga) jesli wlaczysz do tego logike.

Mysle ze Bog istnial od zawsze. I dal mozliwosc poznania czlowiekowi zla jak i dobra. Bo powiedzmy sobie szczerze gdybysmy nie znali zla nie wiedzielibysmy co to jest dobro. Mruga

No i to był bardzo ładny, skromny, przede wszystkim świadomy własnej ułomności, spowodowanej cielesnością wpis;)
Jeśli chce się poznać Boga za pomocą 5 zmysłów i rozumu to powodzenia;) Długa droga;)
Nic co wyszło z niedoskonałego ludzkiego rozumu, żaden wniosek, nic nie może być doskonałe, bo jest obarczone błędem, dlatego że aparat poznawczy jakim są zmysły, jest niedoskonały - ergo - wszystkie wnioski wyciągnięte za pomocą percepcji zmysłowej są niedoskonałe.
Najprostszy przykład, spróbujmy użyć zmysłu wzroku przy zgaszonym świetle...

Pokój;)

Ja nie mowie ze nie wierze w boga wogole, tylko on nie jest dla mnie zadna postacia, ktora mowi co mam robic i mnie wrzuci do piekla jak bede zly, bo to jest smieszne. Dla mnie bog to jest swiadomosc... czyli cos co przenika wszedzie, mozna powiedziec ze jestem panteista...

@PabloM teraz zrozumiałem o co chodzi;) Po prostu nie zgadzasz się z doktryną KrK, która próbuje nam wmówić, że masz jedno życie, musisz je przeżyć idealnie, w przeciwnym razie zły i mściwy Bóg wrzuci Cię do kotła ze smołą, gdzie będziesz lizał gorące kamienie, rodzisz się z grzechem pierworodnym, masz całe życie czuć się winny, bać się grzechu, etc. Tak? O to Ci chodziło? W takiego Boga ja też nie wierzę, dla mnie Bóg, to Wszech-umysł;)

Pokój;)

Awatar użytkownika

..to dlaczego boga z dużej litery jak gdyby chodziło o osobowego boga? :D Bóg osobowy=pic na wodę. Wszech umysł, świadomość zbiorowa czy coś to jest jeszcze do przyjęcia. Ja tam nie wierzę w żadnego boga i byt wyższy. Nie nazwał bym tez wszech umysłu bogiem....bo to sprzeczność definicji. Definicja boga jest prosta i jednoznaczna...nie pasująca do wszech umysłu wg. mnie. Podoba mi się tez stanowisko agnostyków.
A co do tematu....to skoro nie mają obwiniać(wierzący w boga) boga za zło to niech nie będą hipokrytami i niech dobra tez mu nie przypisują....

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

phpBB [video]

phpBB [video]

bog=energia? jak dla mnie ( po trochu ateisty/agnostyka) nawet do przyjecia. jesli energia istniala zawsze, a opis boga pasuje do opisu energi to wg mnie moze cos byc na rzeczy. a bog jako dziadeczek tam wysoko na chmurce ( jak wyzej pisali moi przdmowcy) to mega bzdura i belkot.
w sumie moze poruszymy tu temat ewolucji. czy nie wydaje sie to najbardziej racjonalne? jezeli po prostu wyeulowalismy z formy malp czlekoksztaltnych do naszej obecnej formy, to kluci mi sie to z 2 teoriami:
- pomoc od obcych, do sedna, jestesmy hybryda czegos ziemskiego z dna obcych
- Davida Icke'a, mowi ze wybralismy by byc ludzmi, byc pomoc ludzkosci w darzeniu do wolnosci
http://www.youtube.com/watch?v=8c7JGUcvW1c

dobra, zalozmy ze jednak obie teorie sa prawdziwe. w rozwoju pomogli nam zaawansowani obcy, a wczesniej bylismy...malpami? nie wazne. po tej pomocy obcych otrzymujemy swiadomosc? bo jak to inaczej rozgrysc? czy wg teorii Icke'a wszystko co zyje ma ta swiadomosc? jest jakis filmik, w ktorym mowi, ze swiadomosc wstempuje w zarodek dziecka, we wczesniej fazie rozwoju plodu, czy cos takiego.
moze czegos nie rozumiem?

btw. post danger'a - totalny belkot

filmik na początku piękny i prawdziwe ma przesłanie,Takie metody jak profesor z filmu miał też Stalin -nauczyciele komunizmu krzyczęli czy Bóg istnieje?do dzieci-jeśli tak to niech z nieba posypią się cukierki?czy lecą cukierki?na to dzieci -nieee!nie lecą ale Stalin jest i jest dobry i da dzieciom cukierki i z góry rzucali dzieciom cukierki.Musolini,który wykrzywiał w swojej pysze publicznie ohydną zbrodniarską gębe wrzeszcząc do mikrofonu -jeśli jest Bóg to niech sie w tej chwili przewrócę na ziemie i przestanę żyć założył ręce i czekał w swojej dumie a w końcu został chaniebnie powieszony do góry nogami na ulicy

NIE POCHODZIMY OD MALPY. TYLKO MIELSIMY WSPOLNEGO PRZODKA!

Ja tez nie uznaje wyzszych bytow, nie mowie ze nie istnieja, tylko ich nie odbieram jako "wyzszych". Przed takimi co uklekne i bede sluzyl.
Beda byty/istoty/ludzie ktore beda w czyms lepsze, lepiej myslaly, wiecej wiedzialy itd. To znaczy ze np. wiecej wiedza, ale to nie znaczy ze jestem od nich gorszy i bede im skladal poklony. To znaczy ze sie bede uczyl. POWINNI BYC WSZYSCY ROWNI. Ale jak tu byc rowny, np z innymi rasami, jak nasza rasa jest tak glupio podzielona?

Dlatego tez boga nie uznaje za "istote" wyzsza, bo swiadomosc jest wszystkim i jest wszedzie, wiec jest rowna.

Duzo przed nami nauki...

Awatar użytkownika

PabloM pisze:
NIE POCHODZIMY OD MALPY. TYLKO MIELSIMY WSPOLNEGO PRZODKA!

A czym/kim był ten wspólny przodek?
To wbrew pozorom bardzo ważne pytanie a odpowiedzi bywają bardzo różne. :buja:

Pewnie ktos co mial cos z malpy i z czlowieka ;) Widzialem to w jakims dokumencie o ewolucjii, niestety nie pamietam jakim.

Awatar użytkownika

Odbiegając od polemiki czyja racja jest 'najracniejsza', gdzieś już to slyszalem lub czytalem...

Dzieciak podpisany jest Albert Einstein, czy to rzeczywiscie on powiedzial?

hallo paranoid, ups, naprawde? :D

"POGARDA SWIATA ZAWSZE JEST NAJWIEKSZYM SWIADECTWEM TEGO CO ODE MNIE WYCHODZI"
Jesus CHristus

Awatar użytkownika

PabloM pisze:
Widzialem to w jakims dokumencie o ewolucjii, niestety nie pamietam jakim.

A ja czytałem w Dewolucji że wspólnym przodkiem jest, jeśli dobrze zrozumiałem, Daksza, bardzo płodne stworzenie.
Nic mi nie wiadomo o jego małpich cechach.
Co ty na to? :)

faktem jest, ze naukowcy probowali zycie w warunkach laboratornych stworzyc, co im sie nie udalo.
jak to sie mowilo po polsku, te molekuly tworzace zycie powinny miec dwie ramiona, zeby sie ten "warkocz"
zamkna. ale nie da sie tego zrealiozowac, bo sie zawsze taki molekul wplacze, ktory ma tylko jedno ramie
tz ten warkocz jest nigdy nie zamkniety, stad mozna powiedziec, ze zycie sie sztucznie nie da zrobic.
dlatego mowi sie o inteligentes design, a maja naukowcy na mysli Boga.

oprucz tego, mamy 4 kolory ras na ziemi, z jupiter kolor brazowy, z wenus - bialy i tak dalej...
te rasy przybyly na ziemie, aby nas pozytywnie ewolucionowac.

sadhana, oraz jej pomocnicy krzyzowali niektorych z nas, hibriden ze zwierzetami, taki byl tok naszego zycia.
a z nastepnej strony, potrzebujesz pare dusz zwierzat, zeby z nich jedna dusze istoty czlowieka zrobic.
masz tyle zycia na ziemi, co sie w glowie nie miesci, w naszej 3 dimensji,( mimo ze jest tych dimensji tak duzo
choc by tu na ziemi)...trudno nam jest to pojac,
nie tylko prawa kosmiczne ale tez ta manipulacje nami od poczatku naszej existencji.

huuysuy pisze:
PabloM pisze:
Co ty na to? :)

Ja pamietam ze mowili ze maja wspolnego przodka, ale nie pamietam jakiego, dawno to ogladalem. Oczywiscie tez nie mowie ze tak na 100% jest.

Dager, jak to sie nie da stworzyc zycia?
Nawet bardzo prosto da sie stworzyc proste organizmy wielokomorkowe.

phpBB [video]

Tez tego nie wyprobowalem sam, wiec nie wierze na 100%. Ale im wiecej czytam to poprostu to wydaje sie byc prawda. Opierajac sie na tym co odkrywa najnowsza nauka.

dobra korektura, pabloM, ale mi chodzi o cos innego.
woda, rosliny, zwierzeta, nawet bakterie posiadaja dusze zeby moc na zawsze exystowac, bo o to chodzi
Bogu w universum.
c. venter zblizyl sie swoim " experymentem" jedynie do sadhana, ktora rowniez stworzyla ciala, bez dusz...
konsekwencje tego dziela sa znane.

No ale o duszy nic nie wspomniales ;)

Podobno sa cywilizacje co potrafia tworzyc tak zaawansowane organizmy jak nasze, ale nie potrafia tam wpakowac duszy, my pewnie tak samo tutaj na ziemi, tylko z mniej roziwnietymi organizmami...

Ale czy tylko "Bog" potrafi zapakowac tam dusze? Mysle ze jacys szamani, w swoich rytualach by co wykombinowala ;P

co szamani robia, to jest m.i. wspaniale podnoszenie ( reperatura ) systemu immunologicznego ziemi.

prawie wszystkie dusze luckie pochodza z tej ziemi (wszystko jest " przesiakniete " dusza Boska),
zanim przeszly przez 3 naturalne swiaty.

1 od prostej kamiennej materii przez warstwy mineralne
2 przez swiat roslinny, az do
3 swiata zwierzecego w wodzie, ziemi i w powietrzu.

ale nie chodzi tu o materie zwierzad, jak darvinisci propaguja, tyko o duszno- duchowy elemet.
wedlug tego, ducza lucka jest najwyzej potenciowana spujnoscia tych naturalnych swiat.
dlatego nie mozemy sobie przypomniec naszych wczesniejszych inkarnaci.

wyglada na to, ze jedynie Bog mial licensie do stworzenia duszy :tak:

Ja dorzuce swoje dwa grosze.

Energia która wszystko tworzy nie mogła zostać stworzona (wbrew temu co mówi teoria względnosci) ponieważ z niczego nie może powstać coś. Dalej idąc tym ciągem rozumowania kim jest bóg? Czy my panujemy nad całą energią we wszechświecie? Oczywiście że nie, jak ktoś nie wierzy niech spróbuje stworzyć wszechświat ;)
Bóg jest tym co panuje nad całą energią jaka istnieje, ponieważ energia istniała od zawsze, wierzcie w to lub nie my czyli cześć tej energii, istniejemy tak jak bóg OD ZAWSZE!

To że biblia i inne "święte" księgi mówią o początku wcale nie oznacza że istaniał jakiś początek, ale można to łatwo wytmumaczyć co oznacza że nigdy nie zaczliśmy istnieć. W atomach jest informacja o wszystkim co robiliśmy przez całe nasze życie, jakby ten atom powiększać okazało by się że nie ma on końca i atom który właśnie powiekszami w bardzo dużym powiększeniu jest kwiatkiem czy komarem czy nawet wszechswiatem (innym) wiec we wszystkim jest wszystko a ze wszystkiego wynika to ze wszystko jest wszystkim i nie moze byc znalezione. Naukowcą wydaje się że kwarki to ostateczne cząstki ale shamani więdzą o tym że źródło (bóg) nie ma końca a ponieważ jesteśmy ekspresją tego źródła też nie mamy początku ani końca.

ja mysle, ze jezeli jestesmy mniej albo wiecej od Boga stworzeni, to nie mozna powiedziec, ze my nie mamy poczatku. dlatego nie wolno nam jest nas z Bogiem porownywac.

w kazdym quark masz tyle informacji ktöra z calym universum komunikuje, morpfogeneticzne pola
udowadniaja to. dlatego, powiedzialabym, ze nie tylko energia ale i informacja ja buduje.

nawet nasza dusza pobiera infos z naszych zmyslöw, bo ona nie ma kontaktu do swiata zewnetrznego.

ale aby zrozumiec skad sie Bog wzial, na to sa nasze mözgi za male, möj tez. Mruga

maciej55, ciekawilo by mnie co twoi teacher o poczatku Boga möwia? :D

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

PabloM pisze:
No ale o duszy nic nie wspomniales ;)

Podobno sa cywilizacje co potrafia tworzyc tak zaawansowane organizmy jak nasze, ale nie potrafia tam wpakowac duszy, my pewnie tak samo tutaj na ziemi, tylko z mniej roziwnietymi organizmami...

Ale czy tylko "Bog" potrafi zapakowac tam dusze? Mysle ze jacys szamani, w swoich rytualach by co wykombinowala ;P

Odpowiedzią na twoje watpliwości niech będzie fragment eposu Atrahasis znalezionego z ruinach Babilonu:
Cytuj:
They called up the goddess, asked
The midwife of the gods, wise Mami,

You are the womb-goddess, to be the creator of Mankind!
Create a mortal, that he may bear the yoke!
Let him bear the yoke, the work of Ellil
Let him bear the load of the gods!

Nintu made her voice heard
And spoke to the great gods,

On the first, seventh, and fifteenth of the month
I shall make a purification by washing.
Then one god should be slaughtered.
And the gods can be purified by immersion.

Nintu shall mix the clay
With his flesh and blood.
Then a god and a man
Will be mixed together in clay.

Let us hear the drumbeat forever after,
Let a ghost come into existence from the god's flesh,
Let her proclaim it as her living sign,
And let the ghost exist so as not to forget the slain god.

They answered "yes" in the assembly,
The great Anunnaki who assign the fates

On the first, seventh, and fifteenth of the month
He made a purification by washing.

Geshtu-E, a god who had intelligence,
They slaughtered in their assembly.
Nintu mixed clay
with his flesh and blood.

They heard the drumbeat forever after.

A ghost came into existence from the god's flesh,

and she proclaimed it as his living sign.
The ghost existed so as not to forget the slain god.
After she had mixed that clay,
She called up the Anunnaki, the great gods.
The Igigi, the great gods,
Spat spittle upon the clay
Mami made her voice heard
And spoke to the great gods,

I have carried out perfectly
The work that you ordered of me.
You have slaughtered a god together with his intelligence.

I have relieved you of your hard work,
I have imposed your load on man.

You have bestowed noise on man,
You have bestowed noise on mankind.
I have undone the fetter and granted freedom.

Link do calości: http://www.piney.com/Atrahasis.html

Cały tekst bardzo gruntownie i kompleksowo opowiada o okolicznościach i sposobie tworzenia rodzaju ludzkiego. Co do duszy, to z tekstu wynika że owszem, nie można stworzyć sztucznej - w opisanym przypadku, ktoś musiał ofiarować swoje życie, aby jego dusza połączyła się z nowym tworem.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]