Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sie 2019, 15:16

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Awatar użytkownika

Od dawna nie daję mi spokoju pewne pytanie. Nie próbujmy określić ogólnej WAGI pytania, proszę abyś zważył je na swój sposób.
Czym jest ŚNIEG? Nie dla ciała fizycznego i pomijając fakt, że jest on energią. Ale czego jesteśmy w stanie nauczyć się, widząc jak śnieg opada. Po co jest śnieg? Czy właśnie jesteśmy akurat tutaj(DANE MIASTO, KRAJ)żeby go poczuć? Jak go interpretować? Czego ma nas nauczyć?
Co do nauki, pytanie jest słuszne.
Podczas wakacyjnego (wyrażenie chęci na poświecenie energii dla pracy) pobytu nad morzem, kiedy mogłem, to każdą chwilę spędzałem nad morzem. Nie wiem co mnie tam ciągnęło, po prostu CZUŁEM to.
Miałem pewien dzień, że POCZUŁEM to jak nigdy wcześniej. To był moment kiedy straciłem na chwile siebie, straciłem wszystko i stałem się wodą. Czułem jak jestem wodą, czułem nieskończoność, czułem jak zmieniam kształty i jak głęboki jestem. Ten stan trwał zaledwie moment. Po pewnym zrozumiałem, że nie powinienem się zatrzymywać (patrzę na to jako rozwój duchowy). Głębię odbieram jako posiadanie odpowiedzi na wszelkie pytania, wystarczy zanurzyć się w sobie. Zrozumiałem, że powinienem zmieniać kształt do danej chwili (potraktuj to jak odczuwanie danego momentu, tego co dzieje się teraz).

Las
Raz spacerując wpatrywałem się drzewom z ciekawością jak nigdy, mijałem różne drzewa - małe, duże, iglaste, liściaste etc. Zewnętrznie drzewo może różnić się od drugiego, ale w środku (korzeń) każdy jest taki sam. Każdy miał ten sam początek. Korzeń metaforycznie zinterpretowałem jako nasze ciało astralne, a zewnętrzną powłokę drzewa jako ciało fizyczne. My ludzie na pierwszy rzut oka różnimy się - wzrost, twarze, sposób chodzenia, mógłbym tak wymieniać długo ale chodzi mi głównie o zewnętrzne różnice. Spójrzmy głębiej. Drzewa różnią się wizualnie ale są tym samym, są jednością i mimo, że wyrosły w różnych miejscach, to miejsce jest jedno (czy drzewa mogą być również związane subtelną nicią?). Teraz my, ludzie. Jesteśmy jak drzewa (albo one jak my) różnimy się wizualnie, rodzimy się w różnych miejscach ale to jest to same miejsce, korzeń w nas jest taki sam, jesteśmy jednością, tym samym. Wszyscy tym samym.

Śnieg

Kiedy obserwujemy spadający śnieg w bezwietrzny dzień, to widzimy jak śnieg delikatnie opada i zmienia swój stan skupienia przy kontakcie z "CIEPŁEM?" mam na myśli ziemię, beton itp. My ten proces opadania dostrzegamy jako chwila, moment. A teraz spójrzcie - mam np. 20 lat i wybiegam myśliami w przyszłość mego życia, tworzę złudną wizję. Pomyślałbym - cholera, zapowiada się długa podróż. Gdybym nigdy nie pomyślał w ten sposób i żył chwilą, tu i teraz? Mam wrażenie, że odnajduję podróż opłatka śniegu Z GÓRY (CIAŁO STAŁE, CIAŁO FIZYCZNE?) i na końcu zmieniam swój stań skupienia (ŚMIERĆ CIAŁA FIZCZNEGO, BYCIE ASTRALEM). Śnieg może przypominać nam o czasie? Śnieg pozwala nam na zrozumienie zmiany stanu i motyw wędrówki jest właśnie tym czasem na zrozumienie, akceptację przemiany?

Ja, lecę
zostawiam ślad niewidoczny
na niebie
jak na ziemi
zmiana jest kwestią
czasu
zrozumienia
woli

Odnajduję w naturze ogromną naukę, odnajduję siebie. Chciałbym abyście podzielili się ze mną swoimi przemyśleniami i co o tym sądzicie.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 lut 2016, 5:01 
VIP Member
Awatar

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]