Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 sty 2022, 14:47

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 maja 2010, 20:19 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Najdziwniejsze choroby XXI wieku i Niezwykłe przypadki medyczne


W dzisiejszych czasach zaczynamy podchodzić do mutacji, kalectwa i odmienności innych odrobinę bardziej tolerancyjnie niż jeszcze 100 lat temu. Często jednak chorzy ludzie są unikani, wyśmiewani lub traktowani jako ciekawostka zamiast jako ludzki byt. Posiadanie dodatkowych kończyn, głowy dwukrotnie większej od normalnej, nóg grubości pnia ciągle brzmi dla nas jak fikcja. Jednakże takie choroby, mimo iż czasem są niewyobrażalne, istnieją. Są to nie tylko przypadki widoczne gołym okiem, ale również schorzenia psychiczne. Oto najdziwniejsze i najrzadsze choroby XXI wieku.

Fibrodysplasia Ossificans Progressiva (FOP)

Obrazek

Na tą dolegliwość cierpi około miliona osób. Jest to choroba genetyczna, w której mięśnie, ścięgna i więzadła są stopniowo zastępowane przez kości. W miarę rozwoju prowadzi to do poważnych trudności z poruszaniem się, mówieniem, czy nawet jedzeniem. Część osób z tą chorobą cierpi również z powodu niedożywienia spowodowanego niezdolnością do przyjęcia pokarmu. To schorzenie może rownież wpływać na układ oddechowy, formując dodatkową kość wokół klatki piersiowej. Choroba zwiększa swój zasięg wraz z urazami.

Syndrom Moebiusa

ObrazekObrazek

Mówiąc prosto, syndrom Moebiusa to stan, który powoduje częściowy paraliż twarzy. Występuje od urodzenia i może być pewnego rodzaju schorzeniem genetycznym. Objawia się tylko u 2 do 30 osób na milion. Syndrom Moebiusa wpływa na zdolność człowieka do podążania wzrokiem za przedmiotami oraz wyrażania emocji za pomocą twarzy. Ludzie z tą chorobą są niezdolni do zamknięcia oczu oraz mają zeza.

Prawdziwy hermaafrodytyzm

Prawdziwy hermaafrodytyzm to przypadek, w którym człowiek rodzi się z organami płciowymi zarówno męskimi, jak i żeńskimi. Hermaafrodyci są posiadają zazwyczaj dużo mniejsze i niekompletnie uformowane genitalia i organy rozrodcze.

We wcześniejszych latach lekarze i rodzice przypuszczali, według jakiej płci powinno być wychowane dziecko, co było mylące i często nie pokrywało się z dominującą płcią potomka. Obecnie są przeprowadzane testy DNA, aby zdefiniować, która płeć dominuje, jednak nie zapobiega to uczuciu zagubienia i zakłopotania u dziecka.

Choroba Skaczącego Francuza z Maine

Choroba Skaczącego Francuza z Maine to zaburzenie, które wpływa na ośrodek neurologiczny. Osoby dotknięte schorzeniem są nadwrażliwe i przesadnie reagują, kiedy się przestraszą. Podczas gdy ktoś zdrowy podskoczyłby odrobinę, człowiek chory może podskoczyć dość widocznie, machać rękami i głośno krzyczeć.

Porfiria powierzchowna

Obrazek

Porfiria często określana jest jako choroba wampirza. Jest ona spowodowana niedoborem enzymów w organizmie. Głownym niewygodnym objawem tego schorzenia jest to, że kiedy taka osoba jest wystawiona na działanie światła słonecznego, na jej skórze pojawiają się okropne, swędzące pęcherze i pręgi.


Syndrom Proteusza

Obrazek

W tym schorzeniu występuję niezwykły przyrost kości i skóry czaszki, powodując deformację głowy, która rośnie w przyspieszonym tempie. Najczęściej dodatkowo do tej choroby występują też inne schorzenia, takie jak problemy z ciśnieniem. Syndrom często poprzedza występowanie guzów na całym ciele. Jest to bardzo rzadka przypadłość, obecnie na świecie istnieje niewiele ponad 100 przypadków.

Wrodzona nieczułość na ból

Wyobraź sobie, że używasz noża kuchennego i nagle zacinasz się. Ostrze przebija skórę, cięcie jest dość głębokie, ale nie czujesz bólu. Ta tym polega to schorzenie. Jest ono bardzo rzadkie, niemniej istnieje. Spowodowane jest zbyt dużą ilością endorfin uwalnianych do mózgu w tym samym czasie. Ludzie chorzy na tą przypadłość są zagrożeni poważnymi obrażeniami i wykrwawieniem się, nawet tego nie zauważając.

Syndrom Cotarda ( Syndrom Żywego Trupa)

Syndrom Cotarda, nazwany tak na cześć jego odkrywcy, jest jedną z rzadkich chorób psychicznych, kiedy pacjent myśli, że jest martwy lub nie ma duszy, że traci części ciała. Pacjentowi może wydawać się również, iż widzi robactwo toczące jego wnętrzności, „czuć” zapach rozkładającego się mięsa. Wierzy się, że to schorzenie jest połączone z takimi chorobami jak schizofrenia oraz depresja. Jest to przypadłość niebezpieczna dla zdrowia, osoby chore mogą się głodzić, ponieważ myślą, że nie muszą jeść. W pewnym przypadku mężczyzna głodził się, bo twierdził, że nie ma żołądka.

Syndrom Capgrasa

Jest to choroba psychiczna, w której chory jest pod wrażeniem, że bliskie mu osoby, takie jak członkowie rodziny lub małżonkowie zostali podmienieni na identycznie wyglądające sobowtóry. Jest to potencjalnie niebezpieczna przypadłość, jeśli chory poczuje się zagrożony przez sobowtóra, może nawet zabić go w „obronie własnej”.


Linie Blaschko

Obrazek

Linie Blaschko jest to bardzo rzadki stan, kiedy na skórze delikwenta występują znaki przypominające pasy. Zazwyczaj są to kształty "V" na szyi i wzdłuż linii kręgosłupa i "S" na biodrach i brzuchu lub plecach. To schorzenie występuje nie tylko u ludzi, znane są również przypadki u psów i kotów. Linie te to szlaki migracji komórek wytwarzających melaninę, ich przebieg u zdrowych ludzi jest niewidoczny.

Trichotillomania

Ta przypadłość występuje u około 1% populacji i jest schorzeniem psychicznym. Polega ona na silnej potrzebie wyrywania włosów, nie tylko z głowy, ale z całego ciała, np. włosów z nosa, brwi, rzęs, zarostu, a nawet okolic płciowych. Zazwyczaj zaburzenie ujawnia się w wieku nastoletnim z powodu stresu, jednakże były także raporty tej choroby u rocznych dzieci.

Syndrom Jerusalem

Syndrom Jerusalem jest przypadłością, w której osoba odwiedzająca Jerusalem ma psychotyczne lub religijne złudzenia i wizje. W większości przypadków delikwent wraca do normalnego stanu psychicznego zaraz po opuszczeniu miasta. Były jednak przypadki, kiedy chorzy pozostawali w stanie psychozy.

Syndrom skurczenia genitaliów

Jest to choroba psychiczna, polegająca na tym, że chorzy (głownie mężczyźni) sądzą, że ich penis (lub piersi u kobiet) kurczą się i w końcu kompletnie zanikają. To schorzenie jest często zwane „paniką penisową”.

Choroba Błękitnej Skóry

Obrazek

W latach 60-tych w Kentucky żyła liczna rodzina "niebieskich ludzi". Większość z nich nie doświadczyła poważniejszych chorób i dożyła wieku 80 lat pomimo posiadania niebieskiej skóry. Przypadłość ta była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wiele osób w tym schorzeniem ma błękitną, indygo, śliwkową lub purpurową skórę. Ta rzadka przypadłość jest spowodowana anormalnością w hemoglobinie.

Syndrom Obcej Ręki (AHS – Alien Hand Syndrome)

W tym przypadku dominująca ręka pacjenta posiada coś w rodzaju własnego umysłu. Chociaż niekoniecznie będzie ona próbować zranić lub zabić kogoś, to bardzo możliwe, że łapać i uderzać przedmioty i osoby. Osoba z AHS nie ma pojęcia co się dzieje, dopóki nie zobaczy tego na własne oczy lub nie zostanie zwrócona na to jej uwaga. Ten stan neurologiczny może wystąpić po operacji mózgu lub udarze.

Syndrom Alicji w Krainie Czarów (AIWS)

Jest to rzadkie schorzenie, kiedy chory widzi przedmioty w zaburzonej wielkości. Objekty wydają sie dużo mniejsze. Przedmiot postrzegany wydaje się znajdować bardzo daleko lub też ekstremalnie blisko w tym samym czasie. Pies lub samochód mogą być wielkości myszy. Wzrok lilipuci (halucynacje lilipucie) nie są spowodowane nadwyrężeniem wzroku, ale nadinterpretacją informacji uzyskanych od oczu przez mózg.
Mikropsja dotyka najczęsciej dzieci w wieku 5 -10 lat ze schizofrenicznymi rodzicami, i objawia się podczas przebywania w ciemności. Może także wpływać na słuch, dotyk i obraz własnego ciała, odczucia kontynuują się nawet po zamknięciu oczu. Dodatkowymi doznaniami są niepewność, apraksja (brak ruchu) i agnozja (brak rozpoznawania).

Aquagenic Urticaria

Jak można się spodziewać po przedrostku „aqua”, Aquagenic Urticaria to alergia na wodę. Jest to bardzo rzadki stan, kiedy osoba chora doświadcza świerzbiącego mrowienia, a wielu przypadkach występują bolesne pręgi od kontaktu z wodą.

Pica

Pica to zaburzenie odżywiania, polegające na chęci zjadanie rzeczy nie przeznaczonych do tego. Jest to zjawisko znane u około 25 % dzieci, które przepadają za takimi przedmiotami jak klej, pasta, kurz, glina, niedopałki, odchody.

Trimethylaminuria

Często nazywana Syndromem Rybiego Smrodu. Trimethylaminuria jest zaburzeniem metabolicznym, gdzie oddech chorego, mocz, oraz pot wydzielają silny rybi zapach. Schorzenie to jest spowodowane niedoborem enzymów. Osoby takie zazwyczaj nie cieszą się popularnością wśród ludzi, za to dobrze radzą sobie z kotami.

Progeria

Obrazek

Progeria jest wyjątkowo rzadkim schorzeniem genetycznym, które zdarza się raz na 8 mln urodzeń. Jest często zwana chorobą szybkiego starzenia, ponieważ dzieci nią dotknięte przeżywają średnio 13 lat, ale zdarzały się przypadki dożycia nawet lat dwudziestu. Dzieci chore wyglądają bardzo podobnie, doświadczają też innych symptomów, takich jak choroby serca, przedwczesne łysienie, cienkie kości, artretyzm spowodowane wczesnym starzeniem. Istnieje jedna rodzina z pięciorgiem dzieci z tą chorobą. Obecnie na świecie żyje 48 osób cierpiących na tą przypadłość (dane z roku 2007, dop. tł.).

Elephantiasis (słoniowacizna)

Obrazek

Elephantiasis to choroba, gdzie występuje kilkakrotne zgrubienie w skórze okrywającej kończyny (zwłaszcza nogi) i genitalia. Jest ona spowodowana pasożytniczymi robakami przenoszonymi przez moskity. Większość przypadków miała miejsce w Afryce.

Pasożytniczy bliźniak

Obrazek

Pasożytniczy bliźniak jest podobny do bliźniaków syjamskich lub zrośniętych, ale z zasadniczą różnicą. Powodem jest, że taki bliźniak nigdy nie jest całkowicie oddzielny. Jest kompletne zależny od drugiego. Pasożyt może się objawiać np. jako dodatkowa noga, czy nawet para nóg, rąk.

Hypertrichosis

Obrazek

Hypertrichosis jest również zwana "syndromem wilkołaczym". Jest to rzadka dolegliwość, kiedy chory posiada włosy na całym swoim ciele, zwłaszcza na twarzy. W historii było tylko około 50 takich przypadków, ale w Meksyku żyje jedna rodzina, gdzie jest to powszechne.

Martwicze zapalenie powięzi

Zwane również „jedzącą ciało bakterią”, martwicze zapalenie powięzi jest to infekcja w głębszych warstwach skóry u danej osoby. Termin „jedzący ciało” jest mylący, ponieważ bakteria nie zjada go, ale psuje.

Coprophagia

Coprophagia polega na zjadaniu odchodów, jest ona podobna do pici. Rzadka, była widziana u niewielu pacjentów z demencją, schizofrenią i depresją. Spożywanie odchodów innych ludzi może prowadzić do zarażenia infekcjami, zapaleniem płuc, grypą, zakażeniami bakteryjnymi i przeniesieniem jaj pasożytów.

Samo-zjadanie się (syndrom Lescha-Nyhana)

Schorzenie charakteryzujące się działaniami mającymi na celu zranienie się, jak np. gryzienie wargi i palców. 60 % pacjentów z tym syndromem ma usunięte zęby, aby zapobiec odgryzieniu warg, policzków, języka i innych części ciała.

Syndrom Aperta

Obrazek

Syndrom Aperta jest spowodowany mutacją w spermie, która zatrzymuje wzrost czaszki i powoduje złączenie palców u rąk i nóg. Ta sama mutacja zaburza także tempo podziałów komórek, z których powstaje sperma. Urodzenie dziecka z syndromem Aperta zdarza się raz na 70 tycięcy urodzeń, objawia się złączonymi kośćmi czaszki, dłoni i stóp. Syndrom powoduje karłowatość achondroplastyczną, gdzie miękkie organy są wykształcone prawidłowo, ale kości są słabo rozwinięte.

Situs Inversus ( również Situs Transversus lub Oppositus)

Jest to wrodzony stan, gdzie główne organy są odwrócone, stanowią odbicie lustrzane ich normalnych pozyji. Normalne ustawienie znane jest jako "situs solitus". Częstotliwość występowania tej przypadłości to mniej niż raz na 10 000.

Polidaktylia ( hiperdaktylia)

Wrodzona anomalia fizyczna polegająca na posiadaniu dodatkowych palców u rąk lub nóg.
Dodatkowy palec jest przeważnie tkanką miękką, która może być usunięta. Okazjonalnie jest to kość bez stawów, rzadko kompletny, funkcjonujący palec. Jest to najczęściej odgałęzienie od istniejącego już palca, bardzo rzadko tworzy się od nadgarstka tak jak normalny paliczek. Taki stan występuje z częstotliwością około 2 razy na 1000 urodzeń.

Syndaktylia

Syndaktylia to stan, gdzie dwa lub więcej palców są ze sobą zrośnięte. Zdarza się zazwyczaj u ssaków takich jak siamang (gatunek gibona), jest to niezwykłe u ludzi. W niektórych przypadkach możliwe jest operacyjne rozdzielenie palców.

Poniżej zdjęcia nieoficjalnego rekordzisty w polidaktylii i syndaktylii. Rekord ten należy do 6-letniego Chińczyka, posiadającego łącznie 31 palców:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

We współczesności, pomimo postępu medycyny, ciągle jeszcze zdarzają się różnego typu mutacje, wynaturzenia, dziwne modyfikacje czy niewytłumaczalne przypadłości. Są to nie tylko błędy samej natury, ale i człowieka, od chorób dziedzicznych po te nabywane. Poniżej przedstawione są najciekawsze z takich właśnie przypadków. Zapraszam do lektury :)


Mała Chinka urodzona bez nosa

Obrazek

Mocno skośne oczy, ostro zakończone uszy i ledwo zaznaczony kształt noska. Te wszystkie cechy sprawiły, że Yang Guiqing (4 l.) zyskała sobie przydomek Pixie Girl - spiczastej dziewczynki. Ale brak nosa to nie tylko niezwykły wygląd, lecz także poważna wada rozwojowa, która może powodować wiele kłopotów ze zdrowiem.

Arhinia, czyli wrodzony brak nosa, zdarza się niezwykle rzadko, na całym świecie jest niespełna 30 takich przypadków. Dlatego lekarze w Zhengzhu w środkowych Chinach nie mieli pojęcia, jak można pomóc dziecku. Dopiero po pewnym czasie zorientowali się, jak poważna to sprawa. – Na pierwszy rzut oka brak nosa może wydawać się jedynie problemem urody – tłumaczyli zmartwionym rodzicom – ale to o wiele więcej. Jeśli się przeziębi, nie będzie mogła kichać ani usuwać wydzieliny. Wszystkie bakterie zostaną w środku i będą infekować płuca – mówili.

Dziewczynka jest również pozbawiona zmysłu powonienia. A zapachy stanowią wielką część wspomnień każdego człowieka. Nie mówiąc już o tym, że są ważnym sygnałem ostrzegawczym - na przykład przed nieświeżym jedzeniem czy ulatniającym się gazem. Jedynym sposobem uzdrowienia dziecka jest operacja. Niestety, kosztuje ona ok. 50 tys. złotych, a rodzicie Yang Guiqing są biednymi ludźmi. Pracują jednak całymi dniami, aby zebrać potrzebną kwotę. – Daliśmy jej życie i jesteśmy za nią odpowiedzialni – mówi ojciec dziecka Yang Guang (48 l.). – Mamy tylko nadzieję, że ktoś nam pomoże.


Największa broda świata

Obrazek

Pana Chang Du ma 47 lat i pochodzi z Chin. W krajach przeludnionych dostęp do lekarzy jest mocno utrudniony, a jeśli już się do jakiegoś dostaniemy - mało kto będzie chciał się nami dłużej zająć. 5 lat temu pan Du wyczuł w swoich ustach coś przypominającego guzka, ale sprawę zbagatelizował. Do dzisiaj guzek rozrósł się do ogromnych rozmiarów i wyraźnie mu ciąży.

Jego broda nabrała kształtu i rozmiaru sporej piłki. Badania wykazały, że to nic specjalnie groźnego, więc narośl można spokojnie usunąć. Problem w tym, że nie jest to finansowane przez tamtejszą opiekę zdrowotną, a pan Du nie należy do najbogatszych. Koszt operacji to jakieś 25-30 tysięcy złotych. Na szczęście mężczyzna nie traci pogody ducha i pomysłowości. Spróbuje sfinansować operację w niekonwencjonalny sposób.

Postanowił wykorzystać ogromne wymiary swojej brody i fakt, że wzbudza powszechne zainteresowanie na ulicy. Feralna narośl, której bardzo chce się pozbyć, może zarobić sama na siebie. Pan Du chce na niej umieszczać reklamy chętnych przedsiębiorców.

Dziewczynka ze "skrzydłem"

Obrazek

Ren Xin, dziewczynka nazwana "aniołkiem ze skrzydłem" z powodu wyrastającego z jej pleców trzeciego ramienia przeszła ratującą życie operację w chińskim szpitalu wojskowym.

Dodatkowe ramię pochodziło od pasożytniczego bliźniaka Ren, połączonego kręgosłupem. Główne naczynia krwionośne bliźniaka były podłączone do jej organów, komplikując potencjalnie fatalną operację. Zabieg był ekstremalnie skomplikowany i niebezpieczny, wcześniej w Chinach były jedynie cztery podobne przypadki.

11-letnia Ren Xin została zoperowana przez zespół specjalistów z Beijing. Operacja zakończyła się sukcesem.

Chłopiec pokryty łuskami

ObrazekObrazek

14-miesięczny Chińczyk Song Sheng urodził się z chorobą określaną jako "rybia łuska". Ciało chłopca pokryte jest skórą pozbawioną porów. Przez to, jego organizm nie jest w stanie kontrolować temperatury czy wydalać potu. W rezultacie, na całym ciele pojawiają się łuski, do złudzenia przypominające te rybie.

Mały Song Sheng codziennie zanurzany jest w wannie wypełnionej lodem. Tylko dzięki temu jego organizm jest wstanie utrzymać w miarę normalną temperaturę. Rodzina robi co może, aby zabezpieczyć w domu wystarczające ilości kostek lodu. Czasami jednak nie są w stanie wyprodukować tak ogromnej ilości i chłopiec momentalnie dostaje wysokiej gorączki.

Jego ojciec doskonale zdaje sobie sprawę, że szanse na poprawę są minimalne. Już nie modli się o wyleczenie, ale o cud. Bo tylko cud jest w stanie tutaj pomóc. Do tej pory nie powstały żadne leki, które przyczyniłyby się chociaż do zmniejszenia jego bólu. Nie wyklucza, że zwróci się o pomoc do specjalistów od medycyny ludowej, bo chyba tylko tyle mu pozostało.

Dziewczyna z guzem na 2/3 twarzy

Obrazek

22-latka z Chin Wu Xiaoyan jest nazywana przez wielu dziewczyną z "Avatara". Wszystko spowodowane jest przez dysplazję włóknistą. Nie jest w stanie oddychać przez nos, a przez to nie odczuwa zapachów. Coraz większe problemy sprawia jej wzrok, a wszystko przez nienaturalnie osadzone oczy. Niezbędne jest usunięcie guza zajmującego już 2/3 powierzchni twarzy. Po zabiegu należy zastosować chemio i radioterapię.

Rodzina wydała już na leczenie ok. kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale już wiadomo, że potrzebne będzie jeszcze przynajmniej 100 tysięcy złotych. Co warto zaznaczyć, członkowie jej rodziny zarabiają średnio po 500 zł miesięcznie, dlatego organizacje charytatywne walczą o fundusze na uratowanie Wu Xiaoyan.

Dziecko "w ciąży" z dzieckiem.

Obrazek

Wygląd rocznej Kang Mengru z Chin może szokować. Dziewczynka ma olbrzymi brzuch, który utrudnia jej poruszanie się.
Lekarze początkowo nie wiedzieli, co dolega małej Kang Mengru. W końcu, dzięki wykonaniu tomografii komputerowej ustalono, co jest przyczyną olbrzymiego brzucha dziewczynki. Jest to nierozwinięty płód najprawdopodobniej bliźniaka Kang.

Roczna dziewczynka przeżyła operację mającą na celu usunięcie nienarodzonego płodu bliźniaka z jej napuchniętego brzucha.

Kang Mengru została porzucona przy urodzeniu i zabrana przez bezdzietną parę w mieście Luohe, w prowincji centralnych Chin, Zhenzhou. W ciągu kilku miesięcy jej brzuch zaczął powiększać się, a przesądni sąsiedzi zaczęli nazywać ją potworem oraz plotkować, że jest w ciąży.

Badania medyczne ujawniły, iż Kang tak naprawdę nosiła pasożytniczego bliźniaka w swoim brzuszku. Lekarz powiedział zmartwionym przybranym rodzicom: "Jeśli nie zrobimy operacji natychmiast, ona umrze". Po 10 godzinach złożonych zabiegów chirurgicznych w celu usunięcia bliźniaka, rodzina Kang została poinformowana, że może ona wrócić do domu pod koniec miesiąca, po całkowitym wyleczeniu.

"Istniało realne ryzyko zatrzymania serca. Nacisk na klatkę piersiową i brzuch dziecka był olbrzymi, ale teraz niebezpieczeństwo minęło".

Kobieta ze zniekształconą twarzą

Obrazek

Od chwili narodzin jej życie przypominało horror. Nienawidziła samej siebie i bała się nawet patrzeć w lustro. 36-letnia Kang Sanmei z wioski Taipingshang na południu Chin przyszła na świat ze szkaradną twarzą. Kobieta, która była wcieleniem upiorów z sennych koszmarów, w końcu może się przestać bać swojego odbicia. Dzięki operacji ma szansę w końcu cieszyć się życiem.

Deformacja twarzy uczyniła z niej potwora, który budzi obrzydzenie w każdym, kto zbierze się na odwagę, by na nią spojrzeć. Obelgi i strach przed społecznym odrzuceniem to jedno, ale Kang przeżywała prawdziwe męki zawsze, gdy jadła lub próbowała wykrztusić z siebie choćby słowo.

Chinka urodziła się ze zniekształconymi gałkami ocznymi, zanikiem powiek, rozszczepem podniebienia i deformacją ust. Dolna warga przybrała monstrualne kształty, a górna była prawie niewidoczna. Najgorzej jednak wykształciła się szczęka kobiety. Zęby wyrastały z jamy ustnej i niczym narośl zajęły miejsce górnej wargi.

Kobieta monstrum całe swoje życie spędziła w ukryciu. Nigdy nie chodziła do szkoły, bo każda próba wyjścia poza wioskę kończyła się dla niej bolesnymi doświadczeniami. Ludzie wyzywali ją od dziwolągów i maszkar. Szczęście znalazła mężczyznę, który pokochał ją pomimo okropnego wyglądu. Po urodzeniu dwójki dzieci postanowiła zawalczyć o to, by wyglądać jak człowiek.

Kang pomogła firma technologiczna, która włączyła się w działalność charytatywną. Chinka wzięła udział w programie "Projekt Uśmiech". Przeszła serię zabiegów w szpitalu Shenzhen, dzięki którym raz na zawsze pożegnała upiorny wygląd.

Chłopiec z dwoma penisami

Obrazek

W Chinach urodził się chłopiec z dziwaczną naroślą na środku pleców. Kiedy lekarze odbierający poród przyjrzeli się jej dokładniej, bez cienia wątpliwości stwierdzili, że malec ma w tym miejscu penisa.

Jak to możliwe? - dopytywał zszokowany Li Jun (30 l.), ojciec chłopca, kiedy pierwszy raz zobaczył synka. Dla Chińczyka najważniejsze jednak było to, czy jego nowo narodzony syn ma drugie przyrodzenie, tyle tylko, że w odpowiednim miejscu. Lekarze ze szpitala dziecięcego w Tiencin uspokoili Li Juna mówiąc, że męskość jego dziecka nie jest zagrożona.

Choć dla nich taki widok również był nowością, po długich naradach doszli do wniosku, że dodatkowy penis to nic innego, jak tylko pozostałość po drugim płodzie. Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko, kiedy podczas ciąży bliźniaczej jeden z płodów nie wykształca się wystarczająco i obumiera. Rozwijające się w łonie matki drugie dziecko wchłania pozostałość po bliźniaku.

Oczywiście lekarze natychmiast podjęli decyzję o amputacji dodatkowej męskości noworodka. Chłopak nie mógłby przecież czerpać z niej korzyści - bo dodatkowy penis nigdy nie byłby sprawny.

Mężczyzna z największymi męskimi piersiami

Obrazek

Chińscy doktorzy utrzymują, że odkryli przypadek największych męskich piersi na świecie, po tym jak 53-letni mężczyzna zgłosił się do specjalisty w Beijing.

Rolnik Guo Feng desperacko poszukuje rozwiązania problemu swoich masywnych piersi, które przeszkadzają mu w pracy. Zafascynowani gapie przychodzą na jego farmę, aby go wytykać i szydzić, zmuszając go do noszenia ciężkiego płaszcza cały czas, nawet podczas upałów, pisze "The Sun".

"Ten człowiek jest w każdym stopniu mężczyzną, z wyjątkiem swoich olbrzymich piersi" mówi doktor Zhang Lilan z Jinan Chest Hospital. "Jest to tkanka tłuszczowa. Możemy tylko zasugerować, że jest to największy przypadek takiego biustu kiedykolwiek".
Pan Feng twierdzi, że zauważył powiększanie się piersi około 10 lat temu.

"Nie myślałem o tym zbyt dużo, bo cały przybierałem na wadze – ale w ostatnich latach stało się to nieznośne, chodziłem od szpitala do szpitala i nikt nie był w stanie mi pomóc" wyznał. "Wydałem wszystkie pieniądze na badania i testy i ciągle nie jestem bliżej rozwiązania – moje piersi są jeszcze większe niż kiedyś. Czasami myślę, że lekarze nie chcą mi pomóc, ponieważ jestem ciekawym przypadkiem medycznym".

Człowiek, który nie może przytyć

Obrazek

59-letni pan Perry może jeść wszystko co lubi – niezliczone ciasta, burgery, desery – i nie przytyje. Nie potrafi on przybrać na wadze z powodu dolegliwości znanej jako lipodystrofia, która powoduje natychmiastowe spalanie tłuszczu.

Kiedyś był pulchnym dzieckiem, ale w wieku 12 lat zrzucił cały tłuszcz "prawie przez noc". Od razu próbował jeść więcej, aby odzyskać wagę, ale bez rezultatów. Perry, zamieszkały w Ilford w Essex, przeszedł przez dziesiątki testów zanim choroba została zdiagnozowana. Okazało się, że jego ciało produkuje sześć razy więcej insuliny niż normalnie. Doktorzy przyznają, że jego stan jest marzeniem każdego "odchudzacza".

Człowiek, który nie czuje zimna

Obrazek

Holender Wim Holf, znany również jako Człowiek Lodu, jest człowiekiem który pływał pod lodem i stał w pojemnikach wypełnionych lodem. Wspiął się na Mount Blanc w samych szortach podczas mrozu, pobił rekordy świata i jest chętny nowych wyzwań.

Naukowcy nie potrafią tego wytłumaczyć, ale 48-latek jest zdolny wytrzymać, a nawet rozwijać się w temperaturach fatalnych dla przeciętnych ludzi.

Chłopiec, który nie śpi – pozostaje przytomny 24 godziny na dobę przez lata

Rhett Lamb jest równie zwariowany jak każdy 3-letni brzdąc, ale odróżnia go jedna rzecz: cierpi na rzadkie schorzenie nie pozwalające mu zmrużyć oka. Jest rozbudzony prawie 24 godziny w ciągu dnia, a jego stan niepokoi zarówno rodziców jak i lekarzy przez lata. Obrali oni zmiany obserwowania jego bezsennego nastroju, aby stwierdzić co mu dolega.

Po kilku sprzecznych opiniach, Shannon i David Lamb w końcu dowiedzieli się, co jest nie tak z ich dzieckiem – lekarze zdiagnozowali Rhetta jako chorego na bardzo rzadką przypadłość zwaną malformacją chiari.

"Mózg jest dosłownie wciśnięty w kręgosłup. Kiedy następuje taka kompresja, pień mózgu jest uciskany i duszony, co powoduje zaburzenie wszystkich witalnych funkcji, takich jak kontrola snu, mowy, nerwów czaszkowych, układu krążenia i układu oddechowego".

Dziewczyna uczulona na wodę

Obrazek

Nastoletnia Ashleigh Morris nie może pływać, moczyć się w gorącej kąpieli, ani cieszyć się prysznicem po stresującym dniu – jest uczulona na wodę. Nawet pocenie się powoduje u 19-latki bolesną wysypkę.

Pochodząca z Melbourne w Australii Ashleigh jest uczulona na wodę w każdej temperaturze, ma na tą przypadłość odkąd skończyła 14 lat. Cierpi na niezwykle rzadką chorobę skóry zwaną Aquagenic Urticaria – tak rzadką, że jest znana jedynie garstka udokumentowanych przypadków na całym świecie

Kobieta, która nie zapomina

Jest to historia AJ, 40-letniej mężatki, która zapamiętuje wszystko.

McGaugh oraz badacze UCI Larry Cahill i Elizabeth Parker studiowali niezwykły przypadek, w którym osoba posiada "niekontrolowaną, automatyczną , działającą bez przerwy" pamięć swojej własnej historii oraz niezliczonych wydarzeń publicznych.

Jeżeli przypadkowo wybierzesz datę z ostatnich 25 lat i zapytasz ją o nią, udzieli ona zawiłych, potwierdzających się szczegółów na temat wydarzeń tamtego dnia oraz czy zdarzyło się wtedy coś z tematów ją interesujących. Zazwyczaj przypomina sobie również, jaki to był dzień tygodnia i jaka była pogoda.

40-letnia kobieta, której nadano kod AJ, aby chronić jej prywatność, jest tak niezwykła, że UCI wymyśliło nazwę dla jej stanu w ostatniej sprawie w dzienniku Neurocase – syndrom hipertymestyczny.

Dziewczyna jedząca tylko tik taki

Natalie Cooper (17 lat) cierpi na nieznaną chorobę powodującą wymioty za każdym razem, gdy coś zje. Może jeść tylko jedną rzecz – miętowe tik taki. Z powodów niejasnych dla lekarzy, tik taki to jedyna rzecz, którą nastolatka może strawić, co oznacza, że wszystkie inne treści musi przyjmować za pomocą tuby.

Muzyk nie potrafiący przestać czkać

24-letni Chris Sands z Lincoln czka średnio co 2 sekundy – czasami nawet podczas snu. Próbował już przeróżnych sposobów, takich jak hipnoza, joga, ale nic nie działało. Sands twierdzi, że jego problem tkwi w odpływie kwasu żołądkowego spowodowanego przez zniszczoną zastawkę.

"Jeśli poziom kwasu będzie niebezpieczny, lekarze zamierzają przeprowadzić chirurgię miejscową, złapać część mojego żołądka i owinąć ją wokół zastawki, aby ją zacieśnić".

Sands, który śpiewa w tle grupy Ebullient, mówi że jego stan zatrzymał jego karierę, był on zdolny wystąpić tylko 4 razy. W ciągu następnych paru tygodni lekarze w Centrum Medycznym Nottingham’s Queen’s założą tubę do jego żołądka, aby monitorować poziom kwasu i zdecydować, czy zabieg jest możliwy.

Dziewczyna przewracająca się za każdym razem, kiedy się śmieje

Kay Underwood (lat 20) ma katapleksję, co oznacza, że każda silniejsza emocja wywołuje u niej znaczące osłabienie mięśni. Euforia, złość, strach, zaskoczenie, zachwyt a nawet zakłopotanie powodują jej nagłe przewrócenie się. Kay przewraca się ponad 40 razy na dzień. Mówi: "Ludzie uważają to za dziwne, kiedy się zdarza, ale to nie jest proste znosić reakcje obcych".

Jak większość cierpiących na katapleksję, pani Underwood zmaga się także z narkolepsją – stanem, w którym nagle zasypia bez ostrzeżenia.

Kobieta uczulona na nowoczesną technologię

Obrazek

Dla większości ludzi rozmawianie przez komórkę, gotowanie obiadu w mikrofalówce czy prowadzenie samochodu to część ich codziennego życia XXI wieku. Jednakże wykonywanie takich zadań jest dla Debbie Bird niemożliwe – jest ona uczulona, ma EMF.

39-latka jest tak wrażliwa na pole elektromagnetyczne lub "mgiełkę" wytwarzaną przez komputery, telefony komórkowe, mikrofalówki a nawet niektóre samochody, że dostaje bolesnej wysypki, jej powieki puchną nawet trzykrotnie, jeżeli się zbliży.

Jako konsekwencje, pani Bird , jako manager SPA przekształciła swój dom w strefę wolną od pola magnetycznego, aby pozostać zdrową. "Nie mogę dłużej wykonywać przydzielonych czynności" mówi Bird "moje życie dzień po dniu zaczyna stawać się zależne od EMF".

Kobieta mająca 200 orgazmów każdego dnia

24-letnia Brytyjka Sarah Carmen odbiera "dobre" wibracje niemal od wszystkiego. Ma ona PSAS, czyli Stały Zespół Podniecenia Seksualnego, który zwiększa dopływ krwi do jej narządów płciowych. "Czasem uprawiam tyle seksu, aby spróbować się uspokoić lub znudzić. Mężczyźni śpiący ze mną nie mają problemów w zaspokojeniu mnie".

Zerwał z nią chłopak, ponieważ nie mógł sprostać jej wymaganiom seksualnym. Dziewczyna mówi: "Często chcę się wyżyć mając tyle orgazmów ile to możliwe, aby przestały mnie nachodzić i móc mieć chwilę spokoju".

Najmniejsza mama świata

Obrazek

Jest najmniejszą matką na świecie. Kobieta, która ma jedynie 71 centymetrów wzrostu wierzy, że pobiła tym samym światowy rekord. Kobieta z Dry Ridge (Kentucky, USA) być może trafi do Księga Rekordów Guinnessa.

Stacey Herald została wcześniej poinformowana przez lekarzy, że urodzenie dziecka wiąże się ze śmiertelnym zagrożeniem dla niej samej - jej organy wewnętrzne mogły ulec deformacji i przestać działać.

Starsza córka Stacey cierpi na tę samą chorobę, co matka. Z kolei młodsza nie jest obciążona chorobą genetyczną powodującą karłowatość. Obecnie Stacey Herald jest w trzeciej ciąży.

Dziecko-żaba

Dołączona grafika

Dziecko ważyło 2 kg, zmarło pół godziny po porodzie, po trwającej normalne 9 miesięcy ciąży. Miało ono schorzenie zwane anencefalią, defekt pnia mózgu, brak jego prawidłowego ukształtowania.

Mężczyzna z 13-calowym ogonem

Obrazek

Lekarze powiadają, że prawdziwe ogony są rzadkie. Jednak są one zlokalizowane na końcu kości ogonowej, podczas gdy u hindusa Orama Chandre ogon wyrasta z końca odcinka lędźwiowego.

Przypadek Orama wydaje się anomalią, odstępem od błędu genetycznego twierdzi wybitny chirurg, Dr B. Ramana. Społeczność medyczna postrzega ten przypadek jako rozszczepienie kręgosłupa.

Dziecko-cyklop

Obrazek

W Indiach urodziło się dziecko z jednym okiem. Zostało zdiagnozowane z rzadkim zaburzeniem chromosomalnym znanym jako cyklopia. Dziewczynka urodziła się z pojedynczym okiem pośrodku czoła, bez nosa oraz z mózgiem uformowanym w pojedynczą półkulę. Przy takich deformacjach, cudem jest przeżycie kilku minut po narodzinach. Noworodek zmarł kilka dni po porodzie.

Największe dłonie na świecie

Obrazek

Lui Hua cierpi na rzadkie schorzenie zwane makrodaktylią. Kiedy był hospitalizowany w lipcu 2007, jego lewy kciuk mierzył 10,2 cala a palec wskazujący prawie 12. 20-go lipca chirurdzy podjęli się 7-godzinnej operacji mającej na celu zredukowanie wielkości palców Lui. Lekarze usunęli 11 funtów ciała i kości podczas zabiegu. Zapisana jest już także druga operacja. Takie powiększenie kończyn może być spowodowane przez wiele czynników, najprawdopodobniejszy jest obrzęk limfatyczny.

Największe dłonie wśród kobiet ma Duangjai Samaksamarn.

Obrazek

Stopy odwrócone do tyłu

Obrazek

Wang Fang, 27-latka mieszkająca w Chongqing w Chinach, urodziła się ze stopami zwróconymi w drugą stronę. Nauczyła się żyć w takim stanie bez problemów a ostatnio odmówiła renty poprzez klasyfikację jako niepełnosprawna.

"Mogę biegać szybciej niż większość moich przyjaciół oraz mam stałą pracę jako kelnerka w rodzinnej restauracji. Nie ma powodu, aby uznawać mnie za niesprawną".

Dziecko z trzema ramionami

Obrazek

Dwumiesięczny Liu Junjie z prowincji Anhui w Chinach urodził się z trzecim ramieniem w roku 2006. Lekarze szczęśliwie usunęli niezwykle rzadkie i dobrze wykształcone trzecie ramię, ale dziecko wymagało długoterminowej terapii fizycznej, aby odzyskać władzę w jednej z dwóch pozostałych rąk, która nie ma dłoni ani nie jest rozwinięta.

"Mamy nadzieję na wymianę informacji z lekarzami, którzy zajmowali się podobnymi przypadkami na świecie" mówi Chen, kierownik wydziału ortopedii w Dziecięcym Centrum Medycznym w Shanghai. "Jest to tak rzadkie, że nie mamy żadnych danych na których można by bazować".

Sutek na stopie

Obrazek

Na pewnym niezwykłym dokumencie napisane jest:

"22-letnia kobieta poszukuje opieki medycznej dla schorzenia na podeszwowej części lewej stopy, formującej brodawkę z otoczką oraz włosami. Badania mikroskopowe wykazały mieszki włosowe oraz gruczoły potowe i łojowe. Tkanka tłuszczowa u podstawy. Znaleziska kliniczne i histopatologiczne były zgodne z diagnozą nadliczbowej tkanki piersiowej, znanej także jako pseudomamma. Z tego co wiemy, jest to pierwszy taki przypadek sutka na stopie".

Dziewczynka w dwoma twarzami

Obrazek

Rodzice hinduskiej dziewczynki urodzonej z dwoma twarzami twierdzą, że je i oddycha ona normalnie pomimo posiadania dodatkowej pary oczu, ust i dwóch nosów.

Miesięczna Lali jest pierwszym dzieckiem pracowników fabryki Vinoda Kumara i jego żony Sushmy. Spowodowała sensację, przyciągając tłumy ciekawskich i uważających ją za bóstwo w głęboko religijnej większości kraju.

Niezwykle unikalny przypadek Lali jest znany jako duplikacja czaszkotwarzowa, gdzie jedna głowa ma dwie twarze. Jej rysy twarzy są zduplikowane z wyjątkiem uszu, których ma dwoje.

"Ona pije mleko z jej dwóch ust, otwiera i zamyka wszystkie oczy naraz" mówi dyrektor szpitala w Saifi, Sabir Ali. "Prowadzi normalne życie bez trudności w oddychaniu". Nie widzi on potrzeby operacji.

"Jest karmiona przez jedne usta podczas gdy ssie kciuk drugimi. Używamy do karmienia tej buzi, która nie jest zajęta".

Lekarze mówią, że jest to ekstremalnie rzadki przypadek, dziewczynka ma dwie czaszki połączone ze sobą i rozdzielenie ich nie jest nawet brane pod uwagę. Dziecko musi być jednak zbadane pod kątem przyszłych komplikacji.

7-kilogramowy guz usunięty z twarzy dziewczynki

Obrazek

Wietnamska dziewczynka nareszcie jest wolna od 7-kilogramowego guza na twarzy, po zabiegach trwających 12 godzin w Miami.

Guz Schwannoma zajął dolną połowę twarzy 15-letniej Lai Thi Dao. Rósł odkąd skończyła 3 lata, osiągnął wagę równą 1/3 masy jej ciała.

Lekarze twierdzą, że jest to największy do tej pory udokumentowany guz. Jego wzrost odciął nawet drogi oddechowe.

Słoniowe nogi

Obrazek

Zdesperowana młoda Chinka z rzadkim schorzeniem nóg, powodującym ich deformację i powiększenie marzy o normalnym życiu po przeprowadzeniu operacji w Tajwanie.

24-letnia Wang Cheng nie może pracować ani nawet nosić spodni z powodu swojej groteskowej i bolesnej słoniowacizny, z którą męczy się od szóstego roku życia, aż jej nogi zaczęły ważyć 50 kg.

Jej stan zmusił ją do pozostania w domu z ojcem sparaliżowanym po udarze i bezrobotną matką, po ukończeniu szkoły w prowincji Zhiangsu we wschodnich Chinach.

Jednakże, jej cierpienie ma się ku końcowi dzięki ofercie przeprowadzenia bezpłatnej chirurgii przez tajwańskiego specjalistę, który zmniejszy opuchliznę poprzez wycięcie części tkanki limfatycznej z jej nóg.

Doktor Hsu Wen-hsien, który przeprowadził 40 podobnych operacji, w tym 37 zakończonych sukcesem, wierzy, że może zredukować wielkość nóg Wang o 35 % natychmiastowo i o 50 % po rehabilitacji.

"Jest to bardzo prawdopodobne, że choroba zaczęła się od zwężenia żył, krew przepływała do naczyń limfatycznych powodując opuchliznę".

Zdjęcia Wang po operacji:

ObrazekObrazek

Ma 16 lat, a wygląda i zachowuje się jak niemowlę


Brooke Greenberg z Baltimore ma 16 lat, a wygląda i zachowuje się jak kilkunastomiesięczne dziecko. Lekarze wciąż nie wiedzą, dlaczego dziewczynka się nie starzeje. Liczą, że jej przypadek pozwoli odkryć tajemnicę wiecznej młodości - pisze serwis ABC NEWS.

Obrazek

- Dlaczego moja córka nie rozwija się jak inne dzieci? - pyta ojciec Brooke. Lekarze nie potrafią mu na razie udzielić odpowiedzi. Ciało 16-letniej Brooke nie rozwija się tak samo jak jej rówieśniczek. Dziewczynka ma około 76 cm wzrostu, mleczne zęby, jest karmiona za pomocą sondy i wciąż jeździ w wózku dla niemowląt. Wiek kości Brooke lekarze oceniają na około 10 lat. Choć dziewczynka nie mówi, to rozpoznaje ludzi i uśmiecha się na widok swoich bliskich.

Brooke ma trzy siostry: 22-letnią Emily, 19-letnią Caitlin i 13-letnią Carly - wszystkie rozwijają się normalnie.

Lekarze są zafascynowani Brooke. Wśród wielu udokumentowanych przypadków dzieci, które nie rosną, Brooke jest unikalna. Jej przypadkiem interesowali się najlepsi specjaliści. Żaden z nich nie potrafił jednak na razie znaleźć odpowiedzi na pytanie dlaczego dziewczynka nie rośnie. - Nie udało nam się zdiagnozować żadnych chorób genetycznych czy nieprawidłowości w chromosomach, które pozwoliłyby wyjaśnić ten fenomen. Brooke wciąż jest dla nas zagadką - mówi Richard Walker z uniwersytetu medycznego na Florydzie.

W ciągu pierwszych sześciu lat swojego życia Brooke przeszła kilka poważnych zabiegów chirurgicznych. W wieku czterech lat na dwa tygodnie zapadła w śpiączkę. Lekarze zdiagnozowali u niej guza mózgu. Istniało niebezpieczeństwo, że dziewczynka umrze. Jednak po 14 dniach obudziła się, a guz zniknął. Lekarze nie potrafili tego wyjaśnić.

Dziewczynka dostawała też hormon wzrostu, ale w jej przypadku nic on nie zmienił. Nikt również nie potrafił wyjaśnić, co jest powodem braku starzenia. Dziewczynka wciąż wygląda i zachowuje się jak niemowlę.

Według lekarzy fenomen dziewczynki może być kluczem do rozwiązania zagadki długowieczności. - Jeśli uda nam się odnaleźć gen lub zbiór genów, które odpowiadają za starzenie, to być może w przyszłości będzie można manipulować tym procesem. Na razie brzmi to jak science-fiction, ale jeśli mamy rację, to Brooke może się okazać prawdziwym skarbem - twierdzą lekarze.

phpBB [video]


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ma-16-lat-a-wyglada-i-zachowuje-sie-jak-niemowle,wid,11254154,wiadomosc.html

Ludzki magnetyzm

Obrazek

Obrazek

źródło: http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,To-jest-kraj-dla-ludzi-magnesow,wid,12254158,wiadomosc.html

źródła artykułów:
http://www.gunslot.com/blog/top-ten-10-strangest-diseases
http://amog.com/health/24-strangest-diseases-youve/
http://en.wikipedia.org/wiki/Situs_inversus
http://en.wikipedia.org/wiki/Polydactyly
http://www.hanter.pl/articles/979-chlopiec-z-31-palcami
http://hanter.pl/articles/1134-najwieksza-broda-swiata-straszne
http://szokblog.pl/FotoWideo.jsp?idblg=2604
http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/chopiec-z-penisem-na-plecach_56798.html
http://www.hanter.pl/articles/1094-wielki-guz-zamiast-twarzy-dziewczyna-walczy-o-ratunek
http://hanter.pl/articles/826-maly-chlopiec-caly-w-luskach
http://www.medindia.net/news/Elephantiasis-Afflicted-Woman-Hoping-for-a-Normal-Life-After-Surgery-39367-1.htm
http://www.jimjamzoo.com/rare-hormonal-imbalance/
http://www.dailytelegraph.com.au/news/wacky/guo-feng-has-worlds-largest-man-boobs-claim-doctors-at-jinan-chest-hospital/story-e6frev20-1225846571638
http://www.news.com.au/healthy-baby-girl-born-with-two-faces/story-e6frfkp9-1111116010751
http://www.huffingtonpost.com/2008/05/01/lai-thi-dao-tumor-girl-ha_n_99686.html
http://www.huffingtonpost.com/2008/05/01/lai-thi-dao-tumor-girl-ha_n_99686.html
http://afp.google.com/article/ALeqM5jZUUqum02ugoof2HtO9tfK2qmNLw
http://gleez.com/articles/did-you-know/10-people-unbelievable-medical-conditions
http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1215282/Chinas-Kang-Mengru-survives-twin-foetus-removal-Zhenzhou.html
http://www.dailymail.co.uk/news/article-501441/Angel-wings-girl-arm-growing-surgery.html

artykuł ze strony: http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=23647
http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=23547Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 maja 2010, 20:19 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 14 maja 2010, 21:21 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 kwie 2009, 15:11
Posty: 406
Lokalizacja: Bliżej nieokreślona
Płeć: mężczyzna
Brawo mój imienniku :tak: Dobre opracowanie. Rzeczywiście sporo jest różnych chorób i przypadków. Natura widać nie jest nieomylna . Mam nawet własne empiryczne doświadczenia w tym temacie ;) .

_________________
Jestem tylko zbuntowanym trybikiem wielkiej machiny. Programiści już próbują mnie naprawić , ale ja czynię uniki niczym wytrawny bokser tańczący w ringu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 maja 2010, 17:31 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
(część II)

Wrodzone wady kończyn:
Obrazek
Fokomelia - to wada rozwojowa kończyn, polegająca na niedorozwoju lub braku kości długich z obecnością stóp lub dłoni połączonych bezpośrednio z tułowiem. Jest związana z nieprawidłowościami w trakcie ciąży, przyjmowaniem w jej trakcie pewnych leków lub rzadziej uwarunkowana genetycznie

Amelia – wada wrodzona polegająca na całkowitym braku kończyny lub kończyn. Może stanowić część zespołu wad wrodzonych lub występować jako wada izolowana, w części przypadków będąca wynikiem działania szkodliwych czynników na rozwijający się zarodek lub płód.
ObrazekObrazek
Hemimelia - wada wrodzona polegająca na jednostronnym zaniku kończyny.
ObrazekObrazek
Sirenomelia – rzadki zespół wad wrodzonych w którym dziecko rodzi się ze zrośniętymi nogami. Zazwyczaj kończy się nieuchronną śmiercią w ciągu jednego lub dwóch dni z powodu częstych skojarzonych z tą wadą innych nieprawidłowości, w tym zwykle nieprawidłowego rozwoju układu moczowego. Częstość zespołu szacuje się na 1:100 000 urodzeń[1].
Arhinia
Obrazek
Arhinia – zaburzenie rozwojowe polegające na wrodzonym braku nosa. Jest to bardzo rzadka wada, opisano do tej pory około 20-30 przypadków. Częstość wady szacowana jest na mniej niż 1:100 000 żywych urodzeń. Jeszcze rzadsze są przypadki połowicznej arhinii.

Zaburzenia odżywiania:

Ksylofagia

Sposób odżywiania się naturalny dla termitów i niektórych chrząszczy, ale niekoniecznie dla ludzi. Polega bowiem na zjadaniu drewna. Ludzie z ksylofiagią z rozkoszą "pochłaniają" papier i ołówki. Ksylofagia bardzo często występuje wśród niemowląt i u nieco starszych dzieci. Jej występowanie w tak młodym wieku nie jest jeszcze tożsame z pojawieniem się problemów natury psychologicznej.

Hialofagia

Jest to wyjątkowo niebezpieczny sposób zaspokajania głodu. Osoby, które cierpią na to zaburzenie zjadają szkło. Zjadanie przedmiotów ze szkła często prowadzi do poważnych, zagrażających życiu powikłań. Zdarza się bowiem, że przełykany tłuczeń rozcina gardło, ściany żołądka i jelita. Mimo wszystko są na świecie osoby, które "zawodowo" zajmują się zjadaniem szkła, a ich spektakularne pokazy gromadzą setki albo tysiące widzów.

Koniofagia

Przypadłość charakterystyczna dla pacjentów z niedoborem żelaza. Osoby z koniofagią mają w zwyczaju sięgać po pył, piasek, a nawet kurz.

Mukofagia


Na tym zwyczaju przyłapywało już nawet znane osobistości świata polityki i sportu. Mukofiagia polega na zjadaniu wydzieliny z nosa. Zjadanie własnej wysuszonej wydzieliny nosowej postrzegane jest jak temat tabu. Jednak podczas jednego z badań, które przeprowadzono, przyznało się do tego 13 procent ankietowanych.

Litofagia

Osoby z litofagią wyznaczają sobie twarde reguły, jeśli chodzi o dietę. Głównym ich przysmakiem są kamienie i skały. U jednego z pacjentów, u którego stwierdzono litfofagię koniecznie było wykonanie kolonoskopii. Dopiero użycie odpowiedniego sprzętu pozwoliło pozbyć się kamieni zalegających w jelitach 41-letniego mężczyzny.

Trichofagia

Czerpanie przyjemności ze zjadania włosów. Zazwyczaj przeżuwane są wciąż jeszcze rosnące długie włosy, nie wyrwane, po czym są odgryzane i połykane. Osoby obciążone tą skłonnością często skarżą się na niestrawność i ostre bóle ze strony układu pokarmowego. Nic dziwnego, bo niestrawione włosy gromadzą się z reguły w przewodzie pokarmowym do czasu, aż zostanie podjęta medyczna interwencja.

Kautopireiofagia

W dobie wszechobecnych zapalniczek, ludzie z tą przypadłością mają utrudniony dostęp do pożywienia. Osoby z kautopireiofagią lubują się w wypalonych zapałkach. U osób z kautopireiofagią może wystąpić sytuacja zagrożenia życia. U jednego z takich pacjentów stwierdzono hiperkaliemię - stan, w którym występuje podwyższone stężenie potasu we krwi. W związku z tym konieczne było poddanie go dializie.

Autokanibalizm

To nawyk polegający na konsumpcji swojego własnego ciała. Osoby gustujące we własnej skórze, potrafią zjadać kawałek po kawałku kolejne części samych siebie. W historii spotykane były także przypadki, kiedy członkowie danej społeczności byli do tego zmuszani. Tak było m.in. z księżną węgierską Elżbietą Batory, która wymuszała podobne działania na swoich podwładnych. Odmianą autokanibalizmu jest autowampiryzm, czyli skłonność do wypijania swojej własnej krwi.

Nekrofagia

Jest to pojęcie oznaczające odżywianie się padliną. Zdarzały się podobno przypadki, kiedy osoby z taką skłonnością żywiły się ciałem będącym w fazie rozkładu.

Według dziewiętnastowiecznych źródeł, zwyczaj zjadania ludzkich zwłok funkcjonował wśród członków jednej z hinduskich sekt. Należące do niej osoby często zamieszkiwały cmentarze. Niektórzy przedstawiciele sekty Aghori uważają się za naukowców, którzy przez spożywanie ludzkich zwłok próbują odkryć, w jaki sposób jedna forma materii przetwarza się w drugą.
Zdaniem niektórych badaczy, praludzie potrafili rywalizować pomiędzy sobą w biegach długodystansowych, w których nagrodą była padlina. Mięso ze zwłok było przez nich pozyskiwane za pomocą narzędzi kamiennych.

Koprofagia

Zwyczaj polegający na zjadaniu kału. Powszechny jest wśród wielu gatunków zwierząt, natomiast u ludzi ten rodzaj odżywiania spotykany jest niezwykle rzadko. Koprofagia jest też bardzo niebezpieczna, bo wiąże się z ryzykiem zakażenia bakterią pałeczki okrężnicy czy chorobami, takimi jak polio czy grypa.

W niektórych kulturach uważa się jednak, że jedzenie odchodów ma walory zdrowotne. Spożywanie kału wielbłądów zalecali np. Beduini. Ich zdaniem w ten sposób leczyć można było czerwonkę. Z metody Beduinów ochoczo korzystali podobno niemieccy żołnierze podczas II wojny światowej, którzy potwierdzili jej skuteczność w walce z tą ostrą chorobą zakaźną.

Syndrom obcego akcentu

Cierpiący na ten zespół niewytłumaczalnie nabywają zdolności rozmowy w nierozpoznawalnym dialekcie. Zarejestrowanych zostało jedynie 60 przypadków.

Lekarze na początku bagatelizowali problem jako przypadłość psychiatryczną, ale w 2002 roku naukowcy z Oxfordu z Anglii zaobserwowali, że chorzy dzielą te same anomalie mózgowe, które prowadzą do piskliwości, przedłużania głosek i innych nieregularności.

Według Dziennika Neurolingwistyków, chorzy niekoniecznie muszą się zetknąć z przyswajanym akcentem – ich nowy głos nie jest, ściśle mówiąc, obcym akcentem, ale
zmianami w wymowie często posiadającymi łudzące podobieństwo do innych sposobów wymowy danych języków.

Kuru – śmiejąca się śmierć

Kuru jest w swojej rzadkości chorobą śmiertelną. Występuje jedynie w rejonie Nowej Gwinei, a dokładniej w plemieniu Fore żyjącym na wyżynach. Choroba ta może być rezultatem kanibalizmu - rytualnych praktyk, gdzie tkanki innych, a zwłaszcza mózg, są gotowane i zjadane. Chorzy powoli stają się niezdolni do jedzenia, chodzenia, a po około 6 -12 miesiącach umierają w śpiączce. Schorzenie charakteryzuje się histerycznymi napadami śmiechu. W latach 50-tych i 60-tych na Kuru zmarło ok. 1100 osób. Dzięki szeroko zakrojonej interwencji rządu w celu zakończenia kanibalizmu, Kuru zniknęło prawie całkowicie.

Syndrom kiwania

Syndrom kiwania jest mało znaną chorobą, która pojawiła się w Sudanie w latach 80-tych. Jest ona prawie zawsze śmiertelna, wyniszczająca fizycznie i umysłowo, dotyczy tylko małych dzieci. Obecnie występuje tylko w małym rejonie w południowym Sudanie.

Objawy są bardzo charakterystyczne. Wzrost chorego dziecka wydaje się kompletnie i trwale zatrzymany. Wstrzymany zostaje także rozwój mózgu, prowadząc do zacofania umysłowego. Kolejnym symptomem jest patologiczne kiwanie. Są to napady rozpoczynające się, kiedy ofiara je lub odczuwa zimno. Jeśli tylko zaistnieje któryś z tych warunków, chory rozpoczyna kiwanie.

Ataki są krótkie i zatrzymują się natychmiast, kiedy dziecko przestaje jeść lub ogrzeje się. Jednakże, ten symptom jest bardzo niezwykły, ofiary nie wydają się cierpieć na napady kiedy podawane jest nieznane jedzenie, np. słodycze. Ataki mogą być bardzo poważne i powodować upadki prowadzące do następnych kontuzji.

Nieznane są przyczyny tego schorzenia. Niektórzy wierzą, że jest ono spowodowane użyciem biologicznych i chemicznych broni w tym rejonie. Inną możliwą przyczyną jest zatrucie skażonymi roślinami i mięsem – podejrzewane jest mięso małpie. Ludzie tego regionu zjadali nasiona przeznaczone do sadzenia, pokryte chemikaliami. Kolejną teorią jest spowodowanie choroby przez pasożytniczego robaka, przenoszonego przez czarną muchę, która powoduje ślepotę rzeczną.

Fetus in fetu (płód w płodzie)
Obrazek
Jest to wada rozwojowa, gdzie masa z tkanki formuje się wewnątrz ciała, przypominając płód. Istnieją dwie teorie na temat powstawania tego zjawiska. Pierwsza – masa rozwija się jako normalny płód, ale zostaje pochłonięta przez bliźniaka. Druga - masa jest silnie rozwiniętym potworniakiem (rodzaj nowotworu – dop. tł). Częstotliwość występowania fetus in fetu to około 1 na 500 000 żywych urodzeń.

Mikrocefalia
ObrazekObrazek
Jest to bardzo rzadkie schorzenie, zauważalne zaraz po urodzeniu, czasem nawet wcześniej, Występuje w częstotliwości 1 do 666 666 w Stanach Zjednoczonych. W mikrocefalii, mózg jest niezdolny do prawidłowego rozwoju, czasem w ogóle do wzrostu podczas pobytu dziecka w łonie. Głowa jest mniejsza niż u normalnego noworodka. Wiele osób wierzy, że choroba ta jest spowodowana ekspozycją na szkodliwe substancje podczas ciąży, kontakt z promieniowaniem lub problemy genetyczne. Zazwyczaj schorzenie to idzie w parze z zespołem Downa. Chorzy na mikrocefalię są zazwyczaj upośledzeni umysłowo, mogą cierpieć na nadaktywność, karłowatość, napady drgawek, zaburzenia równowagi, problemy z mową i poruszaniem się etc.

Zespół (syndrom) Robertsa
Obrazek
Syndrom Robertsa jest schorzeniem genetycznym charakteryzującym się anormalnościami twarzy i kończyn. Dotknięta osoba rośnie wolniej zarówno przed jak i po urodzeniu. U ponad połowy chorych występuje lekkie do poważnego upośledzenie umysłowe.

Dzieci z zespołem Robertsa rodzą się ze zniekształceniem wszystkich czterech kończyn. Mają skrócone kości (hipomelia), zwłaszcza kości przedramion i niższych partii nóg. W poważniejszych przypadkach, kończyny mogą być tak krótkie, że dłonie i stopy są zlokalizowane tuż przy tułowiu (fokomelia). Ludzie z tą chorobą mają również anormalne lub brakujące palce, zdeformowane stawy (przykurcze), najczęściej łokciowe i kolanowe. Modyfikacje kończyn są podobne na obu stronach ciała, ale ręce są zazwyczaj bardziej dotknięte od nóg.

Mutacje twarzy obejmują otwartą wargę (wargę rozszczepioną) z lub bez otwarcia z podniebieniu, niedorozwinięcie szczęki (mikrognatia), anormalności uszu, szerokie rozstawienie oczu (hiperteloryzm), opadanie dolnych kącików oczu, małe nozdrza, dziobowaty nos. Chorzy mogą mieć mały rozmiar głowy, w niektórych przypadkach nawet workowaty występ na przodzie. Dodatkowo, ludzie cierpiący na zespół Robertsa mogą doświadczać mutacji serca, nerek i genitaliów.
Noworodki w poważnymi formami zespołu Robertsa często rodzą się martwe lub umierają krótko po narodzeniu. Mniej dotknięte osoby mogą dożyć dorosłości. Syndrom Robertsa jest rzadki, opisanych zostało jedynie około 150 przypadków.

Choroba Fieldsów

Obrazek

Choroba Fieldsów jest najrzadszą chorobą na świecie. Nazwana została po dwóch bliźniaczkach, Caterine i Kirstie Fields z Walii. Choroba nie ma medycznej nazwy, ale lekarze stwierdzili, że jest to choroba mięśniowo-nerwowa. Mięśnie powoli zanikają, co ogranicza ruchomość. Przypadłość dziewczynek była studiowana przez wielu lekarzy. Ponieważ jest ona tak rzadka, nie wiadomo co dalej nastąpi. Choroba ograniczyła życie bliźniaczek, przykuwając je do wózków i czyniąc proste czynności takie jak pisanie, trudnymi.

Polio
Obrazek
Po raz pierwszy rozpoznane w 1840, polio jest chorobą przenoszącą się z osoby na osobę, poprzez skażone pożywienie czy wodę. Większość przypadków polio nie objawia symptomów, do czasu gdy choroba jest wprowadzona do systemu krwioobiegu. Polio powoduje paraliż i osłabienie mięśni.

Rozprzestrzeniła się ona szeroko we wczesnych latach 90-tych, została wykorzeniona w 36 krajach. W 2002 Europa oświadczyła, że nie wystąpił żaden znany przypadek polio od czasu wprowadzenia szczepionki. Tylko w czterech krajach na świecie w roku 2006 występowało polio.

Ginekomastia
Obrazek
Ginekomastia to powiększenie się sutka u mężczyzny, na skutek rozrostu tkanki gruczołowej, włóknistej i tłuszczowej. Gruczoł piersiowy ulega jednostronnemu lub obustronnemu powiększeniu, jest obrzmiały i może być bolesny. Ginekomastia spowodowana jest zaburzeniami hormonalnymi, najczęściej na skutek leczenia hormonalnego.

Seksomnia

Rzadko spotykana choroba nazywana także "zespołem Morfeusza". Osoby z seksomnią wykazują podczas snu wzmożoną aktywność seksualną. Zdarza się, że pacjenci tacy masturbują się podczas snu, nie pamiętając nic po przebudzeniu.

W 2005 r. miał miejsce przypadek uniewinnienia mężczyzny oskarżonego o próbę gwałtu. Okazało się, że mężczyzna miał seksomnię. Znany jest też przypadek 32-letniej Belle Floor, która bezwiednie masturbowała się w nocy. Kobieta założyła serwis internetowy za pośrednictwem którego kontaktuje się z innymi osobami z "syndromem Morfeusza".

Cystynoza
Obrazek
est to choroba genetyczna. Polega na uszkodzeniu systemu odpowiedzialnego za usuwanie nadmiaru aminokwasu zwanego cystyną. Charakterystycznym objawem pojawiającym się u chorych jest odkładanie się kryształków cystyny w komórkach, co może prowadzić do uszkadzania kolejnych narządów - nerek, tarczycy i oczu. Osoby chore na cystynozę żyją z reguły krócej. Brak leczenia schorzenia prowadzi do tego, że osoby cierpiące na cystynozę zamieniają się w kamień.

Niedawno prasa opisywała przypadek 5-letniej Lillie Sutcliffe, u której wykryto tę dziwną chorobę. 5-latka zmuszona jest do przyjmowania dużych ilości różnych lekarstw, które mają zapobiegać odkładaniu się kryształów. "Gdyby to nie było leczone, w końcu zamieniłaby się w kamień, ponieważ to atakuje wszystkie komórki." - opowiadała dziennikarzom Laura Milner - matka dziewczynki.

Albinizm (bielactwo)
ObrazekObrazek
Albinizm - brak pigmentu w skórze, tworach skórnych, włosach i tęczówce oka (czerwone oczy lub, rzadziej, niebieskawe). Osobnik posiadający tę cechę nosi miano albinosa. Prócz albinizmu właściwego (uogólnionego) występuje także albinizm lokalny (częściowy).

Albinosi mają bardzo jasną skórę, białe włosy, rzęsy i brwi. Dziecko z albinizmem rodzi się różowawe, co jest spowodowane prześwitywaniem naczyń krwionośnych. Oczy ludzi z albinizmem rzadko jednak bywają czerwonawe. Ludzkie oko jest stosunkowo duże, przez co często jest w stanie wyprodukować wystarczającą ilość pigmentu, by zapewnić sobie nieprzezroczystość i zabarwić się (najczęściej na kolor bladoniebieski). Jednakże zdarza się, że oczy osoby z albinizmem nie mają wystarczającej ilości pigmentu - tęczówka jest wtedy bezbarwna, przeświecają przez nią naczynia krwionośne, co nadaje oku czerwoną barwę.

Albinosi są bardzo wrażliwi na działanie promieni słonecznych (promienie UV), szybko reagują stanami zapalnymi skóry, łatwo występują pęcherze i zrogowacenia.

Argyria
ObrazekObrazek
Argyria - zespół objawów wywołany zażywaniem związków srebra. Głównym symptomem jest zmiana koloru skóry na niebieski lub niebiesko-szary. Przebarwienia mogą obejmować zarówno wybrane obszary skóry jak i całą jej powierzchnię. Stan ma charakter permanentny, jednak pozytywne efekty przy próbie przywrócenia naturalnego koloru skóry dają terapie laserowe.

Płód arlekina (łuska arlekinowa)
Obrazek
Płód arlekina to choroba skóry, najpoważniejsza forma wrodzonej rybiej łuski, charakteryzująca się zgrubieniem keratynowej warstwy ludzkiej skóry. U chorych, skóra zawiera masywne łuski o kształcie diamentu, zazwyczaj mające czerwonawy kolor. Dodatkowo, oczy, uszy i usta oraz inne dodatki mogą być anormalnie ścieśnione.
Złuszczona keratyna bardzo ogranicza ruchy dziecka. Ponieważ skóra jest popękana w miejscach gdzie normalna powłoka marszczyłaby się, jest ona łatwo dostępna dla bakterii, skutkując w wysokim ryzyku infekcji.

Epidermolityczna hiperkeratoza
Obrazek
Epidermolityczna hiperkeratoza jest rzadką chorobą skóry, dotykającą około 1 osobę na 250 000. Dotyczy ona zlepiania się włókien keratyny.

Po urodzeniu dziecko jest czerwone i ma kruchą warstwę skóry, która łatwo formuje pęcherze i rany. Takie zranienia mogą być spowodowane przez pieluszki lub nawet zwykłe dotknięcie. Rany muszą być pod dobrą opieką, ponieważ łatwo ulegają zakażeniom.

Stan skóry poprawia się po kilku tygodniach, występuje mnie pęcherzy. Po paru miesiącach skóra łuszczy się – jest to spowodowane hiperkeratozą. Istnieje szeroki zakres w stopniu i rozmiarach uszkodzeń skóry. W szczególności, u niektórych pacjentów występuje łuszczenie i pęcherze na dłoniach i podeszwach stóp, podczas gdy u innych nie. Zazwyczaj łuszczenie jest spotykane na reszcie ciała, często skoncentrowane wokół stawów.

Pęcherzyca paraneoplastyczna (PNP)
Obrazek
Istnieje wiele rodzai pęcherzyc, pęcherzyca paraneoplastyczna jest najrzadsza i najpoważniejsza z nich. PNP jest chorobą autoimmunologiczną, powodującą powstawanie pęcherzy. Keratynocyty, budujące naskórek oddzielają się od siebie, tworząc szczeliny. Rowki te zapełniają się martwymi komórkami, odpadkami i powodują infekcję. Zazwyczaj występują one na ustach, gardle, wargach, i innych przypadkowych miejscach na skórze. Choroba ta niesie ze sobą dużą śmiertelność, około 90 % diagnozowanych osób zmarło na sepsę, wady wielu organów lub raka w konsekwencji tej choroby.

Choroba Von Hippela-Lindau (VHL)
Obrazek

VHL dotyka około 1 osoby na 35 000. Jest to rzadkie schorzenie genetyczne charakteryzujące się wzrostem guzów w różnych częściach ciała. Wiele z guzów wyrasta w centralnym systemie nerwowy i najczęściej są niegroźne, utworzone z naczyń krwionośnych. Medycznie znane jako hemangioblastomy, mogą pojawić się w siatkówce, mózgu i rdzeniu kręgowym.

Różne guzy tworzą się także na trzustce, nadnerczach i nerkach. Jeśli choroba jest nieleczona, powoduje udary, ataki serca i choroby układu krążenia.

Reaktywny artretyzm (ReA)

Reaktywny artretyzm jest chorobą autoimmunologiczną, która rozwija się w odpowiedzi na infekcję w innej części ciała. Objawy są podobne do innych stanów, takich jak reumatyzm. Symptomy zazwyczaj wliczają kombinację trzech pozornie niepowiązanych objawów – zapalny artretyzm większych stawów, stany zapalne oczu (zapalenie spojówek i błon) oraz zapalenie cewki moczowej. Symptomy mogą przemijać i powracać. Około 10 % pacjentów doznaje problemów z układem krążenia.

Mały odsetek chorych doświadcza także małych twardych guzków zwanych „keratoderma blennorrhagica” na podeszwach stóp, rzadziej na dłoniach i innych częściach ciała.

Nadrozciągliwość stawów

Typowymi objawami są syndrom nadruchliwości stawów i zbyt rozciągliwa skóra, skłonność do zwichnięć, pęknięć, złe leczenie się ran i siniaczenie. Chroniczne bóle stawów i kończyn również są powszechne, wielu chorych żyje z ciągłymi i mnogimi bólami. Pacjenci wykazują wiele niestabilności w mięśniach i mają problemy w prawidłowej stabilizacji ich stawów, powodując nieprawidłowe użycie mięśni, prowadzące do bólów. Ograniczenie funkcjonalne jest częste w tej grupie chorych, nie może ona uczestniczyć w bezpośrednich i energicznych sportach bez ryzyka kontuzji stawów.


Tłumaczenie i opracowanie: mad_Angela
żródła:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Arhinia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Seksomnia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ginekomastia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Albinizm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Argyria
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sirenomelia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hemimelia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Amelia_%28medycyna%29
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fokomelia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Robertsa
http://en.wikipedia.org/wiki/Harlequin_type_ichthyosis
http://en.wikipedia.org/wiki/Fetus_in_fetu
http://en.wikipedia.org/wiki/Nodding_disease
http://en.wikipedia.org/wiki/Reactive_arthritis
http://en.wikipedia.org/wiki/Epidermoly ... rkeratosis
http://ghr.nlm.nih.gov/condition=robertssyndrome
http://www.articlesbase.com/health-articles/physiotherapy-and-joint-hypermobility-syndrome-691231.html
http://www.toptenz.net/top-10-rarest-diseases.php
http://edition.cnn.com/2009/HEALTH/05/2 ... index.html
artykuł ze strony: http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=23547Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 maja 2010, 20:27 
Warto wspomnieć więcej o "płodzie Arlekina". Choroba jest potworna i na głowę biję wiele wypadków, które opisano powyżej a które jedynie utrudniają życie.

Obrazek

Cytuj:
Od pewnego czasu po Internecie krąży "smakowity" (czyżby?) filmik przedstawiający rzekomo "kosmitę", nakręcony w Rumunii. W rzeczywistości przedstawia on jednak ludzkie dziecko, dotknięte chorobą genetyczną znaną pod nazwą "Płód Arlekina" (naukowcy posługują się nazwą "Autosomatycza recesja" lub łacińską Harlequin Ichthyosis).

Ta tajemnicza choroba występuje niezwykle rzadko - zwykle raz na pół miliona urodzeń. Powoduje ona, że skóra dziecka jest ekstremalnie cienka i otacza cały płód, a po urodzeniu rozwijają się głębokie rany, występuje także wybrzuszenie ust oraz oczu. Ciało ogólnie jest zdeformowane. Dotknięty tą chorobą noworodek umiera po kilku tygodniach wskutek bardzo szybkiej utraty wody, zapaści oraz złej regulacji temperatury. W przypadku, gdy przeżyje, rozwija się u niego schorzenie zwane Lamellar Ichthyosis lub Congenital Ichtyosiform Erythroderma.

Niestety, dotychczas nie udało się odnaleźć genu odpowiedzialnego za tą chorobę.

Przypadki przeżycia przez człowieka dotkniętego tą chorobą genetyczną są bardzo rzadkie, szanse na przeżycie wynoszą 1 do miliona. W Stanach Zjednoczonych żyją co najmniej cztery osoby dotknięte "płodem Arlekina" - są to Lucy i Hannah Betts (18 i 15 lat) oraz Dana i Lara Bowen (8 i 1,5 roku). Dziewczynki te każdego dnia muszą przechodzić męczące zabiegi. Budzą się bardzo wcześnie rano i biorą dwugodzinną kąpiel, aby zmiękczyć skórę. Następnie zcierają suchy naskórek tak, aby pozostawić jak najwięcej skóry w wannie, by następnie owinąć swoje ciała płachtą nawilżającą. Kolejne kąpiele mają miejsce po południu i późnym wieczorem. Mimo tych zabiegów, ich skóra narażona jest na ciągłe infekcje, dziewczynki są też niewidome.

18 letnia Lucy jest najdłużej żyjącym dzieckiem z tą przypadłością. Prawdziwie nieprawdopodobne jest natomiast, że dziewczynki są siostrami. Jak już podawałem wcześniej, prawdopodobieństwo przyjścia na świat dziecka z syndromem "płodu Arlekina" wynosi 1 do 500 000, natomiast prawdopodobieństwo, że drugie dziecko też będzie chore, wynosi 1 do 2000, zatem szansa na powyższe rozwiązania, gdzie obydwie siostry są nosicielkami tej choroby, jest równa 1 do miliarda.

Opracował: IvelliosNa górę
   
 
 
Post: 22 maja 2010, 21:09 
Człowiek - drzewo przed i po operacjach.

9 operacji było potrzebnych, by Indonezyjczyk zwany człowiekiem-drzewo mógł normalnie funkcjonować w codziennym życiu. Dede od lat cierpi na niespotykane schorzenie, w wyniku którego z jego rąk i nóg wyrastały potężne korzenie dziwnej narośli.

Obrazek

http://wiadomosci.wp.pl/gid,9424157,title,Czlowiek-drzewo,galeria.html?ticaid=1a366


Pada mit o nieomylności natury, statystyka też jest nieubłagana, zatrucie środowiska etc.

Różnorodność natury to również różnorodność patologi, odstępstw od normy.

Jeśli natura nie jest idealna "sama w sobie" cóż wymagać od nas ułomnych. :wacko:Na górę
   
 
 
Post: 22 maja 2010, 21:15 
Te narośla to brodawki. Choroba związana jest z kompletnym brakiem odporności na wirus brodawczaka ludzkiego.Na górę
   
 
 
Post: 27 maja 2010, 14:31 
Mialem swojego czasu bliska kolezanke uczulona na...slonce Jedna z dwoch polek
Miala bardzo delikatna skore i wyjatkowo niebieskie duze oczy
Byla najinteligeniejsza osoba jak spotkalem w zyciu...

Swojego czasu slyszalem u tzw...ludziach pustyni ktorzy podobnie z opisu wygladaja Podobno pochodza z innej galatyki

A swoja droga...fajna rzecz miec miedzygalaktyczna kolezanke:P

Pozdrawiam,
Robert

P.S. Bardzo ciekawy temat:)


edit mod tw (prv):
Znasz może więcej takich galaktycznych koleżanek ...?Na górę
   
 
 
Post: 29 cze 2010, 13:44 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Po straszliwym wypadku żyje bez sporego kawałka głowy
Obrazek

Dwa lata temu Alan Hind brał udział w straszliwym wypadku. Podczas prac rozbiórkowych prowadzonych w jednym z budynków spadł z dachu doznając potwornych obrażeń. Teraz, po raz pierwszy od czasu tamtego incydentu, Hind opowiedział o okolicznościach tragedii.
W lutym 2008 r., 26-letni wtedy Alan pomagał w pracach rozbiórkowych dwóm starszym mężczyznom. Pochodzący z Lockerbie w Szkocji młodzieniec pracował bez żadnego przeszkolenia i balansował na dachu bez zabezpieczeń. W pewnym momencie Brytyjczyk zsunął się z dachu i runął na ziemię z wysokości blisko 8 metrów.

W wyniku upadku, spory fragment jego głowy uległ zmiażdżeniu. Mężczyzna doznał rozległych złamań czaszki; pogruchotana została także jego szczęka. Podczas diagnozowania Alana okazało się także, że nieodwracalne zmiany dotknęły jego mózgu. Jego fragmenty były tak uszkodzone, że konieczne było ich usunięcie. W związku z tym, że przerwany został też nerw wzrokowy, mężczyzna nie widzi dziś na jedno oko. - poinformował dziennik "Daily Mail".

Alan Hind przeszedł do dziś trzy skomplikowane operacje, a w miejscu sporego ubytku w jego głowie, lekarze wstawili tytanową płytkę. 28-latek najgorzej wspomina okres poprzedzający umieszczenie w jego głowie tytanowego materiału. Mężczyźnie przyszło bowiem dość długo czekać na specjalny implant. "To był przerażający czas. Tam nie było nic, co chroniłoby mój mózg, tylko skóra. Bałem się gdziekolwiek wyjść." - wspomina dziś Alan Hind. "Nie podobało mi się przebywanie w otoczeniu ludzi z obawy, że uderzą w moją głowę."

Brytyjczyk skarży się dziś na ostre bóle głowy. Cierpi też na zaniki pamięci.

Dwóch starszych mężczyzn, którzy zatrudnili do pracy przy rozbiórce człowieka bez żadnego doświadczenia w budownictwie, już stanęło przed sądem. 63-letni Eric Murray został uznany za winnego zatrudnienia mężczyzny, który nie posiadał żadnych zabezpieczeń i nie przeszedł szkolenia. Jego 65-letni brat Robert przyznał się zaś do naruszenia przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Sam Alan przestrzega dziś wszystkich, którzy dla pieniędzy narażają swoje zdrowie i życie, pracując w miejscach, gdzie naruszane są wszelkie standardy. "Jeśli to nie jest bezpieczne, nie jest tego warte." - powiedział mężczyzna.

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,page,2,title,Po-straszliwym-wypadku-zyje-bez-sporego-kawalka-glowy,wid,12420038,wiadomosc.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 cze 2010, 16:50 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Aby przeżyć musi jeść 60 posiłków dziennie

Większość z nas zjada od 3 do 5 posiłków dziennie. Ta dziewczyna, aby przeżyć, musi ich jeść ok. 60 w ciągu doby. Lizzie Velasquez cierpi na rzadką chorobę, która zmusza ją do posilania się co 15 minut. Pomimo tego, że je kilkadziesiąt razy dziennie, jej waga wynosi zaledwie 25 kilogramów.

Obrazek

Pochodząca z Austin w Teksasie kobieta przeszła dotąd setki badań, ale lekarze wciąż nie są pewni, co tak naprawdę jej dolega. Jej przypadek zafascynował specjalistów na całym świecie, którzy wypowiadając się na temat jej stanu, snują różne teorie. Profesor Abhimanyu Garg z University of Texas Southwestern Medical Center w Dallas sądzi, że Amerykanka cierpi na zespół wad wrodzonych określany jako Zespół Wiedemanna-Rautenstraucha. - poinformował dziennik "The Daily Telegraph". Powoduje on przyspieszenie procesu starzenia, utratę tłuszczu oraz degenerację tkanki. Na całym świecie żyje tylko kilka osób z Zespołem Wiedemanna-Rautenstraucha.

W związku z tym, że Lizzie Velasquez jest wychudzona do granic możliwości, wiele osób myśli, że jej stan spowodowany jest przez anoreksję. Mało kto wierzy, że 21-latka pochłania aż 60 posiłków dziennie. "Jem co 15-20 minut, by zachować energię." - zwierza się młoda kobieta. "Zjadam małe porcje chipsów, cukierków, czekolady, pizzy, kurczaka, ciasta, pączków, klusek, ciasteczek przez cały dzień, więc jestem bardzo zdenerwowana, kiedy ludzie oskarżają mnie o bycie anorektyczką."

Z wyliczeń wynika, że każdego dnia do organizmu Amerykanki dostarczanych jest od 6 do 8 tysięcy kalorii. Pomimo tego jej waga nigdy nie przekroczyła 27 kilogramów. "Ważę się regularnie i jeśli przybiorę na wadze nawet pół kilograma, jestem bardzo podekscytowana." - powiedziała 21-latka.

Jej problemy ze zdrowiem zaczęły się już w dniu urodzin. Velasquez przyszła na świat cztery tygodnie za wcześnie i ważyła zaledwie 1,19 kg. Szybko okazało się też, że w organizmie jej matki było zbyt mało płynu owodniowego zabezpieczającego płód. "Lekarze powiedzieli wtedy, że nie mają pojęcia jak udało się jej przetrwać." - przyznała jej matka

21-letnia kobieta napisała niedawno książkę na temat swoich doświadczeń. Publikacja pojawi się na półkach księgarń we wrześniu.

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Aby-przezyc-musi-jesc-60-posilkow-dziennie,wid,12429439,wiadomosc.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 lip 2010, 17:14 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Złotolistna Katie

Kobieta o imieniu Katie, żyjąca na Florydzie ma – można powiedzieć – niecodzienny problem dermatologiczny. Jej skóra łuszczy się, czasami odchodząc całymi płatami. To co jednak odróżnia jej przypadek od wszystkich innych to fakt, że te płaty (czasem płaty te są całkiem solidnych rozmiarów) przypominają listki złotej folii, którą używa się do pozłacania rozmaitych przedmiotów jak np. rzeżby czy kandelabry w pałacu prezydenckim.

Obrazek
Świadków tego niezwykłego fenomenu jest bardzo wielu. Złote listki folii pojawiały się nagle bez żadnego ostrzeżenia na rękach a nawet na twarzy Katie. Niemalże tak samo szybko pojawili się sceptycy mówiący, że złota folia jest tylko sprytnym trickiem. Złota folia jednak pojawiała się bardzo często w rozmaitych sytuacjach i okolicznościach – niekoniecznie sprzyjających zdobywaniu popularności, sławy czy pieniedzy. Jest to zawsze akt nieoczekiwany i spontaniczny. Na dodatek zlotolistna folia wcale nie znika ani się nie rozsypuje. Można ją zbierać, przechowywać i dzięki temu analizować.

Gwoli ścisłości zlota folia nie okazala się być jednak prawdziwym złotem a… mosiądzem (!!!) (80% miedzi i 20% cynku). Nie zmienia to jednak faktu, że całe to zjawisko i sposób w jaki zachodzi jest absolutnie niezwykłe. Kobieta przeszła szereg badań lekarskich i nic nie wskazuje na to, że ma jakiś problem zdrowotny. W jej krwi nie znaleziono podwyższonego poziomu metali. Z kolei ilość miedzi i cynku jaka pojawia się na jej skórze jest tak wielka, że nie ulega wątpliwości, że dla zwykłego człowieka byłaby to dawka śmiertelna. Czasem taki szlagmetal ( jak zcasem nazywa się metalową folię) pojawia się w warstwach o grubości jednego mikrona. Niekóre jej płaty miały rozmary 13 x 18 cm.. Pojawiają sie nie tylko na jej ciele ale także czasem na jej ubraniach a nawet na przedmiotach będących w tym samym co ona pomieszczeniu. W ramach doświadczeń hermetycznie zamknęto kilka przedmiotów w szklanych pojemnikach ale złotolistne płaty pojawily się na nich mimo wszystko.

Katie nie potrafi jednak kontrolować całego procesu i powstaje on zupełnie spontanicznie, bez wyrażnego powodu. Ona sama uważa, że wszystko to dzieje sie przez….. Nostradamusa, którego obecność nieustannie odczuwa obok siebie. Kate jest też znakomitym medium i jej paranormalne zdolności wykorzystuje policja do rozwiązywania kryminalnych zagadek. Któregoś dnia z jednego z bogatych domów na Florydzie skradziono pierścionek o wartości 200 tys. dolarów. Detektyw, który prowadzil całą sprawę postanowił sprawdzić paranormalne właściwości Katie. Wziąl ją ze sobą do policyjnego auta i zawiózł w miejsce gdzie stral dom w ktorym dokonano kradzieży ale nie pokazał jej który to dom. Katie jednak wskazala go bezbłędnie, wskazala rownieź pomieszczenie z którego skradziono pierścionek i dokładnie opisała osoby, które to zrobiły. Sprawcami okazały sie być trzy kobiety, rodzina właścicieli domu. Detektyw był zdumiony obrotem sprawy. kiedy wracali wspólnie na posterunek, Katie kazala mu się natychmiast zatrzymać. Wysiadała z samochodu i powiedziala, że czuje marihuanę i słyszy łoskot przelatujących helikopterów. Policjant był zbity z pantałyku bo dookola była tylko pusta plaża. katie podala jeszcze date, która wypadala za dwa tygodnie, ktorą detektyw skrzętnie zapisał w notesie. Dwa tygodnie póżniej w miejscu wskazanym przez katie morze wyrzuciło na plaźę 25 potężnych bel marihuany. Policja otoczyla cały teren, ktory przeczesywały helikoptery…
Kate jest też praktycznie analfabetką, bo ukończyła zaledwie pierwszą klasę szkoły podstawowej. Nie potrafi czytać ani napisac choćby jednego poprawnego zdania. Jednak przy pomocy kogoś, dyktuje z pamięci całe centurie Nostradamusa w łacinie i starofrancuskim tak, jakby wielki jasnowidz siedział w jej głowie i recytował jej cały swój tekst.

Pojawianie się złotych płatków na ciele Katie jest zjawiskiem nieregularnym. Czasem dzieje sie tak kilka razy dziennie a czasem mijają miesiące i nie dzieje się nic niezwykłego. Zjawisko to próbował wyjaśnić prof. University Of Massachussets – Stephen Braude. Uważa on że pojawianie się złotych listków ma związek z innym paranormalnym zjawiskiem znanym jako poltergeist. Poltergeist dotyczy w większości przypadków mlodych ludzi, którzy nie są w stanie pozbyć się stresu i zaczynają widziec i słyszeć najrozmaitsze stworzenia, cienie, zarysy postaci w ogniu, odgłosy w rozmaitych częściach pomieszczenia w ktorym się przebywa. W ich obecności nawet niektóre przedmioty zmieniają swoje miejsce lub pojawiają się mimo , że nigdy ich tam wcześniej nie było. Być może podobnie reaguje Katie, która przez lata żyła w małżeńskim stresie, i reaguje na niego podobnie jak w zjawisku poltergeist. Obaj mężowie ktorych miała byli niezrównoważonymi i podejrzanymi osobnikami. Któregoś dnia w domu Katie pojawił się zupełnie nieoczekiwanie…. zestaw noży. Zdumiona znaleziskiem pokazała je mężowi, który skrzywił się tylko na ich widok, mówiąc, że jeśli nie są to pieniądze to jej wlaściwości nie są nic warte. Dwa dni póżniej na ciele Katie zaczęły się pojawiać złote płatki. Być może taka była reakcja jej organizmu bo bardzo chciała zrealizować pragnienie jej męża. Jednak to, co pojawiało się na jej skórze okazało się być złotem głupców.

http://nowaatlantyda.com/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 lip 2010, 19:10 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Londyn: czarnoskórzy rodzice, białe dziecko

W londyńskim szpitalu doszło do sensacyjnych narodzin. Czarnoskórzy rodzice doczekali się kolejnego dziecka, jednak ku ich zdziwieniu jest ono... białe. Nowo narodzona Nmachi Ihegboro zadziwiła lekarzy, którzy stwierdzili, że na pewno nie jest ona albinoską - podaje brytyjski portal "The Sun".


Ojciec dziewczynki, 44-letni Ben, pracujący jako doradca obsługi klienta, przyznał - oboje po urodzeniu tylko usiedliśmy i wpatrywaliśmy się w nią.

Angela, 35-letnia matka dziewczynki, mieszkanka południowego Londynu, rozpromieniona powiedziała: "Ona jest piękna – to cudowne dziecko".

Ben był niesamowicie wstrząśnięty, kiedy Nmachi się urodziła. Nawet żartował - Czy ona na pewno jest moja?

Starsze rodzeństwo dziewczynki określiło ją mianem "małego cudu".

W Nigerii, ojczyźnie niebieskookiej blondynki, której imię oznacza "Piękno Boga", panuje zaskoczenie. Ani Ben, ani jego żona, nie posiadają żadnych korzeni rasy mieszanej.

Lekarze w Szpitalu Królowej Mary w Sidcup - gdzie Angela urodziła - powiedzieli rodzicom, że Nmachi zdecydowanie nie jest albinoską.

Ben, który przybył do Wielkiej Brytanii z żoną pięć lat temu i pracuje w South Eastern Trains, stwierdził: "Ona nie wygląda jak albinoska. Nie tak jak te dzieci, które widziałem w Nigerii czy w książkach. Po prostu wygląda jak zdrowe dziecko białych".

Profesor Bryan Sykes, dyrektor wydziału Genetyki Człowieka na Uniwersytecie w Oxfordzie i czołowy ekspert w Wielkiej Brytanii, określił wczorajsze narodziny jako "nadzwyczajne".

- W mieszanych rasach ludzi skóra dziecka może przybierać lżejszy odcień. Jest prawdopodobne, że będzie ona zaskakująco różnić się od skóry rodziców - powiedział. - To może być przypadek, w którym występuje wiele genetycznych mieszanek, jak w populacji afro karaibskiej - dodał.

Niesamowite urodzenie ma miejsce pięć lat po tym jak Brytyjka Kylie Hodgson została mamą bliźniaków. Jedno dziecko było białe, drugie czarne.

Ojciec małej Nmachi podsumowuje: "Oczywiście, że jesteśmy zaskoczeni i chcemy wiedzieć, jak to się stało. Rozumiemy jednak, że życie często nas zadziwia".

Szpital, w którym dziewczynka przyszła na świat, wydał oświadczenie, w którym pogratulował Angeli i jej rodzinie narodzin córeczki.

(TSz)gazeta.plNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 lip 2010, 20:57 
Co ciekawe, ma fizjonomię małego murzynka- duże wargi, szeroki nosek, podobne do rodzeństwa migdałowate oczki... Taki fikołek kolorystyczny. Ciekawe tylko jak z murzyńską fizjonomią będzie wyglądać kiedy dorośnie? No i reakcje ludzi- gromadka Nigeryjczyków i taki osesek.... :D Ale Dzidzia śliczna.Na górę
   
 
 
Post: 20 lut 2011, 13:42 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
3-latek wstrząsnął naukowym światem!

Obrazek

Powiedzieć, że świat medycyny ma przed nami więcej tajemnic, niż odkrytych kart, to nie powiedzieć nic. Pomimo rewolucji, jaka dokonuje się w tej dziedzinie na naszych oczach, lekarzom wciąż bardzo często zdarza się bezradnie rozkładać ręce. Ba. Nawet te aspekty medycyny, które - jak mogłoby się wydawać - zostały już zgłębione, nadal zaskakują ekspertów. Za przykład niech posłuży przypadek tego pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych malca, który rewolucjonizuje właśnie przekonania lekarzy w zakresie wiedzy o ludzkim mózgu.
3-letni dziś Chase Britton urodził się przedwcześnie. Zaraz po narodzinach stwierdzono u niego dysfunkcję wzroku, a kiedy skończył 12 miesięcy, lekarze podejrzewając lekkie porażenie mózgowe, przeprowadzili u niego badanie rezonansem magnetycznym. Wyniki badań zbiły specjalistów z pantałyku. Okazało się bowiem, że chłopiec nie posiada móżdżku - elementu mózgowia, który odpowiada za koordynację ruchów, utrzymywanie równowagi czy wyrażanie emocji. Wyniki pokazały też, że Chase pozbawiony jest również mostu, czyli części pnia mózgu, która kontroluje tak podstawowe funkcje, jak sen czy oddychanie.

[Youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TCisaP09yFU[/Youtube]

Sęk w tym, że zgodnie z dotychczasową wiedzą medyczną, chłopiec nie posiadając dwóch kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego elementów, powinien znajdować się w stanie wegetatywnym. Tymczasem młody Amerykanin systematycznie dokonuje kolejnych postępów. Jego rozwój oczywiście przebiega w tempie znacznie wolniejszym, niż u jego rówieśników, ale najtęższe głowy świata medycyny nie mają wątpliwości, że w jego wypadku progres nie powinien zachodzić w ogóle.

W miejscu, w którym u każdego zdrowego człowiek znajduje się móżdżek oraz most, Chase ma płyn. Choć u młodzieńca nie odnaleziono śladów móżdżku w trakcie badań rezonansem magnetycznym, formalnie stwierdzono tylko jego niedorozwój. Medycyna nie przewiduje bowiem możliwości funkcjonowania człowieka bez tej części mózgowia.

To jednak nie koniec wielkiej medycznej zagadki. Wyniki badań, które zostały przeprowadzone jeszcze w czasie, kiedy Chase znajdował się w łonie matki wykazały bowiem, że chłopiec na pewnym etapie rozwoju płodu miał móżdżek. W związku z tym pojawia się pytanie, co się z nim stało? Szczegółowe analizy nie wykazały objawów krwawienia mózgu, udaru ani uszkodzeń w żadnym innym rejonie narządu - poinformował serwis AOL.

Chase Brtton uznawany jest obecnie za medyczny fenomen, którego casus ma olbrzymie znaczenie nie tylko dla jego rodziny, ale też dla przyszłości medycyny.

"Jest wielu inteligentnych specjalistów w całym kraju i w Europie, których umysły stanęły przed bardzo poważnym dylematem, a my nie zbliżyliśmy się ani trochę do odpowiedzi. To jest wielka tajemnica" - powiedział Adre du Plessis z Children's National Medical Center w Waszyngtonie. "To jeden z tych przypadków, który elektryzuje całą medyczną społeczność, wzbudza zainteresowanie innych badaczy i stymuluje do poszukiwania rozwiązań."

Tymczasem chłopak ma się całkiem nieźle. Bez trudu zachowuje równowagę, wcześniej nauczył się raczkować, a teraz intensywnie uczy się chodzić. Od niedawna uczęszcza także do specjalnego przedszkola, w którym wbrew prawom medycyny uczy się żyć, jak jego zdrowi rówieśnicy. Uwielbia także bawić się iPadem.

"On wciąż zabiera się za nowe rzeczy i rozwija się w swoim własnym tempie" - wyznała matka malca.

Z podziwu nad postępami, jakich dokonuje chłopczyk nie mogą wyjść także pracownicy ośrodka, do którego uczęszcza. "Każdego dnia jestem pod jego wrażeniem. On robi rzeczy, których zgodnie z diagnozą lekarską, nie powinien być w stanie czynić" - opowiada nauczycielka Sharon Schultz. "Nie wierzcie we wszystko, co lekarze mówią. Nie zrozumcie mnie źle - uwielbiam lekarzy, ale uważam, że oni mogą się mylić. Chase wydaje się być zdrowy i jest niezwykle inteligentny."

Chase jest trzecim dzieckiem Heather i Davida Brittonów. Ich najstarszy syn ma 13 lat, a ich drugi potomek zmarł 6 tygodni po narodzinach.

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,tit ... caid=5bd14


Ostatnio zmieniony 20 lut 2011, 19:56 przez adrian88888, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 lut 2011, 13:53 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2010, 12:49
Posty: 883
Płeć: mężczyzna
Zauważyliście że wiekszość przypadków to kraje azjatyckie????
Jakieś eksperymenty???Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group