Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 sie 2019, 19:39

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Cytuj:
Kto jest premierem? Nie wiem. Nie słyszałem o katastrofie smoleńskiej. Nie pamiętam nawet, kiedy ostatnio rozmawiałem z drugim człowiekiem - mówi były naukowiec, doktor biologii z Wrocławia.

Ziemniaki - dobre, choć z nalotem

W poprzednią sobotę był w Przylesiu koło autostrady. W przydrożnym rowie akurat zbierał się do drogi.

- W polu ktoś wysypał gotowane ziemniaki - pokazuje. - Ze trzy, może cztery dni leżały. Miały już nalot, ale w smaku były dobre. Zjadłem. Na osiem lat po raz drugi znalazłem ziemniaki. Pamiętam, pierwszym razem ktoś zostawił ziemniaki z grzybami, leżały w reklamówce przy wjeździe do lasu. Trudno mi powiedzieć, kiedy wcześniej jadłem coś gotowanego. W Brzegu chodziłem po śmietnikach. Tam czasami znajdowałem coś gotowanego, tyle że zimne. Ja myślę jak przeżyć, a nie o gotowanych potrawach.

Nazywa się Sawicki. Stanisław Sawicki. Łatwo go poznać. Niesie ze sobą dwie brezentowe torby i namiot, który dali mi policjanci z Lewina Brzeskiego. Zimą zatrzymali go, zabrali na komendę, poczęstowali gorącym obiadem, pozwolili się ogrzać. [...]

więcej:

http://www.wykop.pl/ramka/1584569/ten-czlowiek-nie-slyszal-o-katastrofie-smolenskiej/

Brak pragnień, zależności...Może i taki scenariusz jest mi pisany, kwestia odwagi.
Podróż ku wolności... 8-)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 15 lip 2013, 22:45 
VIP Member
Awatar

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

dobry gosciu ja chcialbym tak pojsc w swiat z wiedza co mozna jesc jakie ziola brac zeby bylo ok i isc isc do okola swiata a potem sie zatrzymac i znowu isc i isc :)

Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Jeden zaczyna od rzucenia się ze skały , drugi od małych kroczków.Mamy "czas". :)

Zyc najlepiej jak sie da. Co po masie informacji, z ktorymi czlowiek praktycznie nie wie, co zrobic?
Nie mam tv... i nie ubolewam nad tym, ze nie wiem tego czy tamtego. Co mam wiedziec i tak wiem.
Gdybym i tego nie wiedziala, prawdopodobnie tez by mnie nie bolalo. Bo czego oczy nie widza tego sercu nie zal.
I tak wazne ostatecznie jest, co czlowiek robi a nie o czym wie.
I co to, co robi, sprawia w jego zyciu i zyciu tych, z ktorymi ma do czynienia. Ludzmi, innymi istotami... tyle.
Mi z 20 lat zycie w puszczy czy na innym odludziu nie grozi. Sa dzieci, trzeba odchowac.
Co pozniej. Kto wie... :lol:

-- 16 lip 2013, 5:51 --

I jeszcze taka mysl. Pelna niezaleznosc u tego mezczyzny na pewno to nie jest. Nadal... zaleznosc od kogos: kto da namiot, kto pozwoli sie ogrzac, da moze cieply posilek.
To nie jest niezaleznosc. Szukanie z dnia na dzien pozywienia.

Niezaleznosc dla mnie to, gdy czlowiek w wiekszosci swoich potrzeb potrafi sobie sam poradzic. Bez pomocy innych.
Ale to takie moje odczucie.
Wedrownictwo i szperanie po smietnikach, zycie z tego, kto cos laskawie wystawi, zostawi, podaruje... to dla mnie jeszcze nie wolnosc.
Wolnosc, gdy jestem zalezna od pracy swoich rak tylko i zyje z tego, co sama zrobie. Tak to odczuwam i takie cos podoba mi sie bardzo.
Tu nie trzeba miec duzych wymagan. Proste zycie jest jak najbardziej ok. Natura itd. Ciezka praca tez jak najbardziej. Zycie po prostu.
Ale robie dla siebie... robie dla bliskich i czerpie z tego, co robie. Raz mniej, raz wiecej. Jestem zalezna od siebie i pracy swoich rak, nie od darow innych ludzi.

Ciężką drogę ten Pan obrał, jest wolny ale nadal zależny.

Ja jestem zdania że te rzeczy które mamy przerobić w życiu tak czy siak do nas przyjdą, czy to siedzimy na kopie nawozu czy na kopie dolarów, wciąż będziemy się zmagać z tymi samymi lękami i trudnościami, tylko otoczenie się zmieni.

Niezależność lub jej brak,to kwestia umysłu.
Tam się rodzą zależności,uwarunkowania i nawyki.

Ale taki hardcore dla wielu byłby dobrym sposobem na oczyszczenie umysłu z przeróżnych naleciałości,"prawd","półprawd" i "gównoprawd".
Na ile facet jest zależny bądź nie ,nie wypowiem się,bo musiałbym znać jego myśli.

Zewnętrzne zachowania mogą być mylące...jest taki film,w którym pustelnik bawiący się w chrześcijańskiego eremitę,wypowiada się i stwierdza--że przyjąłby telewizor,ale...kolorowy...-- :)
Jak macie na zbyciu to...choć może będzie już chciał teraz full HD...? :lol:

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Nie znamy myśli innych i może i dobrze, bo dopiero by było. Nie wiem, czy człowiek ten jest wolny, czy też jest ofiarą matriksa. Nie jest wykluczone, że jeśli staną się pewne złe rzeczy, lub nasilą istniejące patologie, takich ludzi będzie coraz więcej. Kiedyś jako dziecko byłem zafascynowany wolnością filmowego Tolka Banana (z filmu ,,Stawiam na Tolka Banana"). To był PRL było łatwiej, był młody,ludzie byli...życzliwi (tak w PRL byli inni ludzie, niż w obrzydliwej III RP). Ostatecznie Tolek Banan okazał się....
Aktor, który grał Tolka, niestety z zawiedzionej miłości 31.12.1979r., popełnił samobójstwo.
Takim ludziom jak ów opisany podróżnik, trzeba pomagać. Ból ściskał mi serce, a łzy płynęły do oczu kiedy to czytałem. Zastanawia mnie jego los, bowiem sam go kiedyś wybrał -jako dusza.Czego miała się nauczyć, lub może miał nas - otoczenie czegoś nauczyć. A może jest jednak wolny - odłączony od sieci. Był naukowcem, zrobił doktorat i....
Kiedyś jak robiłem za dostarczyciela rozwiązanych zadań z matmy na maturę, grono studentów, nie mogło rozwiązać jednego z zdań. Chciałem oddać wszystkie 5, a tu już 30 minut minęło. Studenci śmiali się ze mnie,że uwierzyłem jakiemuś ubranemu byle jak i zarośnietemu człowiekowi, że rozwiąże to zadanie. Rozwiązał nam je na serwetce w 3 min. - tak tenże ...kloszard z PRL - taki tzw. dziad. Postawiłem mu śniadanie. Okazał się być dr. matematyki. Jego los podobny był do...prof. Wilczura (film ,,Znachor"), z tym, że nie stracił pamięci. Jakże nie wolno pochopnie oceniać ludzi, a najlepiej wogóle. Kiedyś w Bydgoszy zmarł znany ogólnie kloszard. Okazało się, że posiadał znaczne pieniądze, dom, nieruchomości. Coś stało się z jego życiu rodzinnym, że uciekł - porzucił to. Kiedyś był taki film z J. Stuhrem w roli głównej odkrywający denne dno polityków. Także znaczący przekaz miał film pt.,,Historie miłosne," odkrywający jak ludzie upadają.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]