Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 gru 2017, 17:43

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree

Witam. Chciałbym poruszyć temat jakim jest zjawisko wywoływania określonych stanów własnego ciała (głównie negatywnych -> chorób) jedynie poprzez myślenie o nich.

Pewnie niewiele osób tego doświadcza, niektórzy może nawet o tym zjawisku nie wiedzą, ale ja jestem tego żywym przykładem, niestety. I bardzo chciałbym sobie z tym poradzić, ponieważ utrudnia mi życie.

Chciałbym w tym miejscu podać kilka niezbitych dowodów, rozjaśnią one pewnie problem:

1. Dobre 10 lat temu zabrała mnie matka na badanie Oberonem, już nawet nie pamiętam z jakiego powodu. Zaznacze, że podchodziłem sceptycznie do tego badania. Kobieta przeskanowała mnie urządzeniem, wypisała zalecenia żywieniowo-suplementacyjne i podała też kilka "jeszcze ukrytych" chorób z którymi mogę mieć w przyszłości problemy, m.in. hemoroidy. Pomyślałem sobie: no ty chyba jesteś głupia, hemoroidy wymyśliłaś ? u kilkunastoletniego chłopaka który nigdy nie miał z tymi sprawami żadnych problemów ? I wiecie co ? Następnego dnia się zaczęły. Byłem w ciężkim szoku. Wyleczyłem po 2-3 tyg. jakimiś czopkami. Jaja, nie ? :cooo?:

2. Drugi przykład: miewam problemy z trądzikiem od wielu lat. Urlop - mimo poluzowania diety - piwa, słodycze - twarz bez syfów. Przy końcu urlopu, gdy wróciłem do zdrowego odżywiania które w pewnym stopniu zmniejszało u mnie trądzik - dzień przed powrotem do stresującej pracy - duży ropny syf na nosie taki, że schować się do piwnicy i nie wychodzić...

3. Mógłbym jeszcze wymienić sporo przykładów, jak np. migrena (u faceta?!?!) która zaczęła się 1 dnia w nowej pracy i co jakiś czas się powtarza.

Generalnie jestem wrażliwą osobą, krytyke biore bardzo do siebie, a emocje tłumię w sobie. Problemy z chorobami uważam, że mam z powodu tej kulejącej psychiki (poza tym wszystkie badania lekarskie jakie miałem robione są w normie, w opinii "lekarzy" mam lepsze niż niejeden zdrowy). Choroby przychodzą mi same i niektóre z nich jestem w 100% przekonany biorą się z psychiki, ale nie wiem jak sobie z tym poradzić. Może jakieś afirmacje, medytacje ? hmm ? Rady w stylu "po prostu nie przejmuj sie tym tyle, rozerwij się" mnie drażnią, bo łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić... Ponieważ jest tutaj wiele mądrych osób, mógłbym liczyć na jakieś rady ? Z góry dziękuję za pomoc i udział w dyskusji.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 gru 2017, 17:29 
VIP Member
Awatar

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Miałem podobnie. Tak to jest, że niektórzy ludzie mają właśnie taką strukturę psychiczną i nie poradzisz nic na to. Tak, jak grubcio musi się oswoić ze swoją wagą, tak też ty się musisz oswoić ze swoją konstrukcją i pracą organizmu. Ja się oswajam poprzez wtopy. To nie myśli wywołują choroby, tylko coś już się dzieje, a myśl jest wtórna. Myślisz o tym, co już się stało, a dzieje się bez twojej kontroli, dlatego się denerwujesz. Na pewno polecam dogłębne badanie układu pokarmowego. Nie trawisz pewnych rzeczy i to się przekłada na pracę żołądka i jelit. Psychika oddziałuje na ukł. pokarmowy, ale nie jest przyczyną jego niewłaściwej pracy. Przyczyną może być nietolerancja czegoś, co trzeba wybadać. Twój organizm mówi, że coś jest nie tak. Jesteś wrażliwy, bo w przeciwieństwie do reszty coś u ciebie działa inaczej. A tutaj nie ważne jest co, tylko jak. A działa źle, gdy ma do czynienia z jakimś czynnikiem drażniącym. Poszukaj w swoim otoczeniu takich czynników, w diecie, w chemii, której używasz, w jakości powietrza, czystości własnego pokoju (kurz), obecności zwierząt w domu itp. Przeanalizuj różne scenariusze. Mogą to też być osoby lub zdarzenia (doświadczenia), których nie trawisz (nie lubisz). Każda rzecz, która wywołuje w tobie negatywne uczucia przekłada się później na działanie organizmu. Dlatego zrób sobie listę i eliminuj, zastępuj, odszukuj substytuty, znajduj nowe rozwiązania. Brnięcie w bagnie tych samych negatywnych doznań, poczucia winy itp., ciągłe zatrzymywanie się na tych samych przeszkodach i narażanie się na czynniki szkodliwe (dla Ciebie) mogą prowadzić do nerwicy itp. Pobaw się w detektywa i to ogarnij.

Masz rację, 70% chorób to psychika, 30% to inne czynniki chorobotwórcze. Myśli mają ogromną moc, przykładów masz sporo, za pomocą myśli możemy np. strukturyzować wodę, jeżeli nasze ciało w większości składa się z wody to sam pomyśl. Zawsze mówię jaki umysł takie ciało:). Swego czasu miałem ogromną depresję która wywołała wiele nieprzyjemnych stanów jak stany lękowe, palpitacje serca, zaczęło się wymyślanie chorób. Dzień po dniu było coraz gorzej, antydepresanty tylko maskowały przyczyny do tego doszły ogromne piski w uszach i myśli samobójcze lecz nie miałem odwagi nic zrobić. W swoim życiu natknąłem się na pewną książkę, która zmieniła moje życie raz na zawsze, uleczyła moje ciało poprzez zmianę gruntownego myślenia. Mówi się, że choćby nie wiadomo jakie przepisy ustanowiono, człowiek będzie tylko powstrzymywać się z zewnątrz, gdy nikt nie będzie patrzył, on nadal będzie się tego dopuszczał, tylko chęć i zmiana w sercu swego zachowania może dać rezultat. Gdy ktoś będzie chciał zmienić się na siłę, nie przyniesie to żadnego efektu, a co za tym idzie, efektu uzdrowienia swego ciała. Poprzez zharmonizowania swego umysłu możemy osiągnąć naprawdę wspaniałe rezultaty. Polecam przeczytanie tej książki http://pl.falundafa.org/books/ksiazki/_Dzuan_Falun.pdf mówi ona jak poprzez poprawę swej moralności, można osiągnąć naprawdę wiele.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]